* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 10:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Közlekedési morál, közlekedésetika
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 21. 11:15 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

ÉS MEGINT CSAK A SZAR....

Ennyi dilettáns majmot! Meg is érdemlik.
Ismét egy low budget közlekedésbiztonsági film.
Azért kíváncsi lennék, hogy a dalos "pacsirták" mennyit markoltak fel a költségvetésből.
Tán abból a pénzből lehetne is csinálni valami észhez térítő kisfilmet.

Áhh... Magyarország...

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20. 8:30 

Ez is komoly

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 20. 8:23 

Az oroszok is jóval komolyabban veszik a közlekedésbiztonsági témát mint mi, magyarok.

Csak a hétvégi statisztikát nézve is ideje lenne sokkal komolyabban venni!
A sok használhatatlan, cseppet sem elgondolkodtató, hulladék helyett ilyesmibe kéne ölni a reklámkeretét az OBB-nek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28. 9:12 
tűzkakas-idomár

Azért egy kört megérne, hogy közöld velük a dolgot. A rendőr azt is megadhatná, hogy miért mentél át a vonalon. Az emberrel ritkán fordul elő üres úton, hogy megy, megyeget, és egyszercsak gondol egyet, és átkószál.
Tudod sokszor ejtik az ügyet, mert 1 állítás 1 tagadás, és nem tudnak vele mit kezdeni. Mint ahogy azt sem tudja bizonyítani, hogy egyáltalán átmentél. Ha meg itt fölmerül, hogy valakit kerültél, akkor már az is belevarrható, ami valójában történt, hogy hogyan jerült eléd.

De ez már a rendőrök etikáját, pontosabban annak hiányát mutatja. Ha látta, hogy átmentél, azt is látnia kellett, hogy kikanyarodott a vas eléd, csak pontosan tudta, hogy ez neki egyszerűbb.

Nem ismerem a havi bevételeidet, de szerintem egy menet megér 20.000 forintot. Ha túl sok a pénzed, ajánld föl ezt a pénzt az Erkölcsi Hátrányban Szenvedő Rendőrök Alapítványának (EHÁSZRA).

Az alapítvány nevét nemsokára változtatni kell, talán FOHÁSZRA, mert előbb utóbb ezzel a módszerrel belefutnak valakibe, aki kellően elkeseredett lesz, és leönt néhány rendőrautót savval, esetleg más történik. Ma már előfordul tetlegesség is rendőrökel szemben. Volt, hogy én csak külön barátom kérésére nem jelentettem föl három tisztességtelenül intézkedőt.

A rendőrség, pártunk és kormányunk vezetői még nem jöttek rá, hogy ezt megakadályozni már nem lehet, sokkal egyszerűbb lenne megelőzni. Ennek egyik eszköze lenne, ha a rendőrök betartanák a törvényeket, és igyekeznének védeni a törvénytisztelő állapolgárokat. Az egyszerűbb út választása nem szerepel az esküjükben.

Szóval próba cseresznye!

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27. 19:12 
Szent Tömlő őrzője

Rendszám alapján rendőr jelentett fel. Volt adatbekérés is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27. 17:47 
Szent Tömlő őrzője

Atta!Honnan van nekik az információ?Az Téged is igazolhatna.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27. 17:40 
Szent Tömlő őrzője

Egy régi, jó barátom Stuttgartban kamionos. Egy alkalommal elévágott egy vagány személygépkocsi, ő beleállt a fékbe, telibevert egy vétlen autóst, megmérték, de nagyon. A vagány elszelelt. Ez volt az utolsó bírsága. Azóta több kisgépet kasírozott fel az állatkert falára, hasonló helyzetben. Vétlen volt. Azóta is… A kisgépek meg törnek… Így van ez… :-D :-D :-D

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 27. 13:53 
Szent Tömlő őrzője

Néha azért vannak figyelő szemek.
Kb. 2 hónappal ezelött haladtam egyik Bp. környéki főútvonalon kora reggel szgk-val. Igaz, a megengedett 60 helyett 70-el. Mellékútról minden szívfájdalom nélkül elém kanyarodott egy sóderes nyerges. Mivel igencsak féktávon belül volt, ezért kormány balra (szemből nem jött senki) és gyors kikerülés, haladás tovább.
A minap érkezett szervtől papír mely szerint záróvonal átlépés miatt 20 ezer Huf és egy "ajándék" pötty.
Igen, átléptem a vonalat kétségtelen. A miértje senkit nem érdekel én pedig "bizonyító erejű dokumentumot" nem tudok felmutatni, így felesleges fellebzni.
30 napon belül megyek a kasszához.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 21. 11:20 
tűzkakas-idomár

Sokat beszéltünk már a közlekedőkről és rendőrökről, de nagyon sok múlik a törvényhozáson és a közlekedésszervezőkön.

Arra gondolok, hogy az indokolatlanul "kintfelejtett" 30-a sebességkorlátozások felelősei nem büntethetők.
A gyalogost a zebránál elengedő mellett elszáguldót ma is lehetne büntetni, de nem igen teszik, miközben új baromságokat akarnak látszatintézkedésként beemelni a Kreszbe.

Meg arra, hogy nem mérni kell a sebességet, hanem a lámpákat a megengedett sebesség közelébe zöldhullámra állítani, ahol lehet.

Ma Budapesten tanítani lehetne, hogy hogyan nem szabad közlekedést szervezni.

Többször jeleztem baromságot illetékes elvtársnak. Ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy megnézik (azt már nem is várom, hogy beismerje a tévedést), elkezdte megmagyarázni, hogy "szeretem a pirított hógolyót". Még az sem enyhítette meg, hogy mondtam, én is tanultam a dolgot annak idején, ha nem is ezzel foglalkozom manapság. Ezzel nem, de a következményeivel gyakran.

Ez is hozzátartozik a közlekedés etikához.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15. 10:36 

Tisztrelt Yorick!
Én már ezt csinálom egy ideje, van hatás de már unom, néha a kezem fárad el....
Szerintem a sebbeségre volna megoldás a rendöröknek kénne kb egy honapig folyamatosan ellenörizni mérni miden uton és sokk sok pénz begyüjteni amiből atomata sebességmérőt venni észt kirakni az utakra. És lám ne hajtanak az emberek..
Van egy másik megoldás: mindenkinek trabantot adni cserébe az ő kocsiát beadná. A6 20 db trabant és nem száguld.....(büntiként) :-D

És a tűzoltókocsikra egy kamerát amível a szabájtalankodókat felveszi és bizonyiték erejű lenne....

Tisztelt Gabi bácsi!
Nem tudom, hogy tanitják mostanában, de sokszor ha vonolunk és észreveszik akkor sokszor besatuznak és megálnak. Ha jön szembe autó akkor is, kénytelenek vagyunk megálni miatta. Ezzel a cselekedettel nem hogy segíti a vonulás hanem lassítja. Ha szétnézne akkor tartaná a sebességet és majda kkor lassít ha a szembejövősávban nem jön senki. Így nagyon sokat segítene....

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08. 15:44 
vízpocsékoló

Na kérem tisztelettel !

Mozgalmat szeretnék indítani. Mert már elegem van a sok idióta donorjelöltből (mert még ha csak az lenne, de sajna magamat, családomat és szeretteimet is fenyegetve érzem az utakon, vagy azok közelében).
Semmi, de semmi pozitív változásra nem számíthatunk mi, normálisan közlekedő, jó érzésű „átlag” autósok, gyalogosok; itt, ezen a honlapon már többedszer olvasom, hogy másnak is az a véleménye, hogy a közlekedési morál a béka segge alatt, a rendőrök pedig nem tesznek semmi hathatósat az akár szemük előtt történő szabálytalanság ellen.
Ugyan nagyon keveset, de tehetünk valamit. Ha mi nem közösítjük, utáljuk ki magunk közül ezeket a potenciális gyilkosokat, semmi remény. Én momentán 2008. június 28-án este kattantam be, egészen pontosan Somogybabod belterületén, hazafelé a Balatonról.

JAVASLATOM A KÖVETKEZŐ;
Egy nagyon egyszerű, de egyben nagyszerű mozdulatsor:
HA LÁTOD A BAROM SZÁGULDOZÓT, FÉNYKÜRTTEL VILLANTS RÁ, MUTASD BE NEKI A HÁROM UJJAD !!!!!!
Babodon kipróbáltam (szembe jövő M6-os, A8-as stb 100-120-szal közlekedőnek), 10-ből 8 satuzott !!!!!!!! HOPPÁ !!! Ugye a mocskosnak a pénztárcája azért fontos, de egy szombat késő délután a falu fő utcáján labdázó gyerek élete nem ! Igenis higgye csak azt, hogy ott a háromlábú valahol az utcán ! Félnetek nem kell, hiszen ha ne adj isten konstatálja, hogy megszivattak, biztos nem fog visszafordulni és utánad menni, de ha igen, akkor: „Ja bocs, én úgy láttam”…. Ennek folyományaként pedig a száguldozónak ne jelezzétek, ha tényleg trafi van…

Próbáljátok ki, és kérek mindenkit, hogy TEGYÜNK MÁR VÉGRE VALAMIT ! Nekünk kell, mert MI vagyunk ott mindenhol, az utakon, nem a rendőr, meg a KRESZ !
Ezen felül meg ha ismeretségi körötökben valakit egy bizonyos határon túli szabálysértésen kapnak (pl. ld. fenti sebesség túllépést), éreztessétek az „ilyenekkel”, hogy innentől fogva elszakadt egy madzag…..

Ennyi, röviden… Bocs, de nekem elegem van….

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08. 7:59 
tűzkakas-idomár

Amikor Kresz tanítok, szoktam mondani, hogy azért kell megtanulni, mert menet közben, amikor dönteni kell nincs idő végiggondolni, hogyan is van ez leírva, másrészt a rendőrök, amikor büntetnek, jól jön, ha az ember tudja, hogy mi az igazság.

Alig 2 hónapja volt, hogy olyanért akartak megbüntetni, amit nem követtem el. Amikor mondtam, hogy nem úgy volt, azt mondta a rendőr, hogy csak nem mondom, hogy hárman hazudnak? Elég fölháborító stílusban, ami akkor sem let volna megengedhető, ha valóban szabálytalan lettem volna. Ekkor vettem észre, hogy kamera van az autójukban. Mondtam, hogy azonnal hagyja abba az adataim jegyzetelését, mert látni akarom a felvételt, ugyanis biztos voltam benne, hogy nem csináltam semmit. AZONNAL VISSZAADTA A PAPÍROKAT, és azt mondta, hogy most az egyszer megúsztam.

A rendőrség morálja (és annak hiánya is) meghatározó az utakon. Nem véletlen, hogy az emberek egy-egy felvonulás alkalmával már neki is mennek a rendőröknek. A tisztelet hiányát jórészt maguknak köszönhetik véleményem szerint.

De a fő kérdés, hogy amit lerombolnak, azt mennyi idő alatt lehet majd újra fölépíteni a közlekedésben?

És ha "pénzt gyűjtenek", akkor miért nem olyat akarnak megvágni, aki valóban elkövetett valamit?
Nem szép dolog, de annak legalább lehet társadalmi haszna, ha az legközelebb nem követi el ugyanazt. Akinek vaj van a füle mögött, az nehezebben jelenti föl őket ezért.
Miért kockáztatnak értelmetlenül, amikor percenként akad szabálytalanság a közlekedésben? Egy kilométert sem kell menni, hogy legyen újabb áldozat, aki valóban megérdemli.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08. 0:10 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Sokat lógok a belvárosban kéklámpásokat csodálva, de kifejezetten idegesít, amikor valaki MKj nélkül megy a sínen. OMSZ a legritkább. Leggyakrabban a Delta, a Samaritanus van a második helyen. Érdekes, hogy a Máltaiak vagy az OMSz a legritkább esetben jön. Ők miért tudnak várni? A Deltások nagy része ha tud MKj-t is használ. Az egyik autónak iszonyat halk a hangja, közvetlenül ha az ember mellett van akkor lehet hallani, autóból nem is tudom, hogyan. Persze akad köztük közlekeedési etikát tisztelő sofőr is, aki inkább vár a forgalomban. Értem, hogy a betegnek is jobb ha gyorsabban eljut egyik helyről a másikra, de sokan vannak, akiknek szintén kéne, csak ők nem élnek vissza a gépjárművel.
A rendőrökkel szintén problémám van, nekem több "esetem" is volt velük kapcsolatosan, MKJ-s témához kapcsolódóan.

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07. 23:55 
tűzkakas-idomár

Stimmel!

És szerintem is nagy kár!!!

Rendszeresen megtapasztalom külföldön, hogy lehet szeretni a rendőröket és itthon, hogy nem, inkább félni kell tőlük. Sajnos.

És ennek megfelelően alakul a közlekedési morál is. Lehet büntetni, de ha elfordul, akinek a kezében van a korbács, azonnal kezdődik minden előröl. Jobb lenne ránevelni a "gyerekeket", de ehhez az első lépés, hogy a rendőr betartsa a szabályokat. A második, hogy azt betartassa másokkal is, és ne elforduljon, ha lát valamit. Mit kérdezhet tőlem két motoros rendőr, aki előtte irányjelző nélkülfordul balra a záróvonalon át. Azt már nem is írom le, hogy utána mi mindent tettek, mindenesetre az intézkedés nem volt közötte.

De miért jó ez így nekik? Ez annyira szomorú, egyre elkeserítőbb! Nem hiszem el, hogy jó érzés, ahogy sokan tekintenek rájuk emiatt, nem lehet jó, hogy sokszor inkább közutálat jut nekik és nem megbecsülés, és ugyanabban a közlekedési dagonyában kell közlekedniük, mint nekünk, csak nekik nagyobb szerepük van a létrejöttében.

Ugyanakkor szombaton és vasárnap is láttam rendezvényt biztosító és forgalmat szervező rendőröket. (Vidéken és még csak véletlenül sem Budapesten!!!)
Le a kalappal minden ott lévő rendőr előtt!!! Tehát van még remény!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07. 21:21 
csizmás kandúr

A belvárost róva az általam legtöbbet látott szabálytalankodók a Deltások :-(
OMSz szinte soha... nagyon nagyon ritkán. Tűzoltókat sosem láttam még.
A Deltások után sorolnám a Rendőrséget sajnos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07. 8:57 
tűzkakas-idomár

Kedves SzMiki!

Nyertél!

De vajon honnan tudhattad????!!!!

Fiúk!

Nagyon kedvellek titeket, PuBá humorát még külön is, és igen aranyosak vagytok, ahogy igyekeztek megvédeni a mundér becsületét. Magam is sokat jártam csíkossal, amikor a helyszínelőkkel balesetekhez vonultam. Nem tudom, hogy ma milyen a rendszer, de akkor ha rádióhívás érkezett, a bal oldali kéklámpa forogni kezdett hang nélkül, hogy a terepen dolgozó rendőr figyelmét fölhívja. Ezt persze volt, aki kihasználta, mert ha akartak, kéklámpa föl, fordulás, kikapcs. Ha valaki bejelentette és szőnyeg szélére kellett állni, azt mondták, hogy biztos épp akkor volt hívásuk.

Tudom, hogy kell a huncutság, magam is az vagyok időnként egy kicsit. De akkor, amikor egyébként is gond, hogy minden szabály ellenére nem adják meg az elsőbbséget, nagyon oda kellene figyelni, hogy hogyan bosszantjuk az egyszerű embereket. Olyan időket élünk, amikor az autósok azt látják, hogy a hatalom bármit megtehet. Még azt is, ami ellen ő emelt leginkább szót. És ott lázad, ahol tud: juszt sem engedi el azt, aki tényleg siet.

PuBá megint szögön találta a fejét: tessék még 400 méter menni, esetleg becsavarodni a mellék utcába, és ott lekapcsolni. Életveszélyes tovább húzogatni az oroszlán bajszát. Ne felejtsétek el, hogy olyan országban élünk - hála pártunknak és kormányunknak - ahol egy Trabantos egy kisebb közlekedési sérelem miatt pisztolyt ránt, és rálő a kamionosra. Aki lehet, hogy megérdemelte, de ilyennek akkor sem szabad előfordulnia.

És biztos vagyok benne, hogy 4-6 másodperc alatt nem játszódik le a feladat kiadás és visszavonás. Vagy nem ez történt, ahogy én feltételezem, vagy az urak igencsak kényelmesek voltak, mire fölkapcsolták a lámpát. És délután a legnagyobb csúcsban miért nem ment azonnal a hang is? Különösen, ha hömpölygő autók két oszlopát kellett megállítani? A Margit-híd budai hídfője akkor olyan zajos, hogy nem sokkal nőtt volna a hangzavar.

Szép napot mindenkinek!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05. 0:11 
csizmás kandúr

Tippelhetek a mentőtársaságra Gabi bácsi?
Delta Mentő? :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04. 23:51 

Puska bá-nak igaza van. Az autósok nagy része csak azt érzékeli, hogy az előbb még hogy sietett, most meg lámpa lekapcs.... nahát.

A mentőknél is számtalanszor előfordul, alighogy kiadnak egy feladatot, visszaveszik, és más -közelebb lévő,épp felszabaduló- kocsinak adják ki. Persze, nem hiszem, hogy egy hídon megfordulás miatt fel kéne tolni a kéket... Erre max. csak húzhatom a számat, mást nem tehetek.

Nem mérlegelhetek, nem gondolkodhatok, ha mkj-s jármű jön, kutyakötelességem elsőbbséget biztosítani számára. Akkor is ha csak ebédelni siet, akkor is, ha csak meg akar fordulni. Legfeljebb nem tetszik.

A felelősségrevonás és mérlegelés a sofőr főnökének a dolga. Nem a miénk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04. 21:30 
Szent Tömlő őrzője

Kiemelt riasztás;több kerületből,kül.szerek stb.vonulnak ezerrel.....Az első fecske segítséget nem kér....Lekapcsolod a szirénát és a kék lámpát,majd hazakullogsz.Az autós,aki az előbb elengedett ebből csak azt érzékeli:már megint játszanak...(kommunikációs hiány).Legjobb ilyenkor még lámpástól becsurogni egy mellékutcába.DE!Aki helyzeti előnyre használja fel a mb.jelzéseit, az még hiteltelenebb s előbb utóbb visszahat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04. 20:38 
tűzkakas-idomár

Tegnap mentőautó fordult meg a Margithíd budai hídfőjénél. Kéklámpa föl, az kétsorban hömpölygő autók nagy nehezen álltak csak meg (végre megindult a híd végén a menet), majd lámpa kikapcs.

Ezek az autósok, akik ezt végignézték legközelebb azt fogják gondolni ha kék lámpát látnak, hogy biztosan csak türelmetlen a vezető, de én még biztosan átférek előtte.

A többi pedig néha másik fórukba való: "Tűzoltók közúti balesetei".

A morál meglehetősen gyenge nálunk, nem kellene ezt még aláásni is.
Azt sem hinném, hogy ez a használat jogszerű volt.

Tudom, hogy a megkülönböztető jelzéseket használó vezetők is sokfélék. De ez egy nagyon sok szempontból válagatott csoport. Ha még itt is ilyen a hozzáállás? Ha még egyikük is maga alatt vágja a fát?

Akkor mi segít a nagyközönségen?

Ráadásul a szabályos út sem lett volna sokkal hosszabb, és kivételesen mindenhol haladt a forgalom. Akkor meg miért?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: cikk
HozzászólásElküldve: 2008. jún. 02. 8:59 
tűzkakas-idomár

A cikk jó. És mindez miért nem érdekli a rendőrséget. A járőrautók némelyikében már van kamera. Azzal egyértelműen bizonyítható a szabálytalanság.

És társadalmi érdek lenne a balesetek számának csökkenése. Most már Európa várja el tőlünk, hogy a halálos és súlyos sérüléses események számát a felére szorítsuk le.

Gőz erővel sebességet mérnek, még ott is, ahol indokolatlanul kinthagyott korlátozás van csak. Ez is etikai kérdés. Mi értelme van ennek??? Ott nem lesz emiatt súlyos baleset, ahol egyébként lehetne 50-nel menni, csak valaki az építés vége után kinthagyta a 30-as táblát?

Ugyanakkor a sávváltás, balrakananyarodás stb. irányjelző nélkül okozhat "drága" baleseteket.

Az egészségügyi hozzájárulások nem változnak a balesetek száma miatt (ez tapasztalat), ugyanakkor a traumatológia (baleseti sebészet) az egyik lgedrágább szelete a gyógyításnak, hiszen szinte minden súlyosabb sérülést műteni kell. És a munkaerő kiesés, betegállomány, megváltozott körülmények (maradandó rokkantság)???

Az irányjelző használat hiányában legalább annyi pénz van, mint a gyorshajtásban. Miért csak azzal törődnek a hivatalos szervek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 28. 15:11 
csizmás kandúr

index cikk az irányjelző használatáról...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 16. 17:14 

:-D :-D :-D A közlejedés aspektusai :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Jog
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 15. 12:15 
tűzkakas-idomár

Nem vagyok jogász, de az biztos, hogy ez nem könnyű.

Magam teljesen egyetértek veled LP.

Véletlenül el lehet nézni egy táblát, de aki az egyetlen kanyarodósávban pirosnál álló autókat jobbról kikerüli, és előttük balra keresztül vágva áthajt a kereszteződésen, az már szándékos. Én még rosszabb napokon sem teszek ilyet véletlenül.

Ugyanakkor jogilag ez is gondatlannak minősülő cselekmény, csak annak súlyosabb formája. Ennek az az oka, hogy ő nem a másik halálát akarja, tehát nincs elsődleges szándéka megölni valakit, "csupán" tudja, hogy az ezzel is jár, és beletörődik a lehetséges következménybe, bízva, hogy az egész nem fog megtörténni. Rosszabb esetben nem is látja át a helyzetet, és nem is jut eszébe, hogy ott valaki jöhet szabályosan zöldre vele szemben.

Azzal egyetértenék, hogy aki íly módon cselekszik, az sokkal súlyosab büntetést kapjon, de ehhez jogszabály módosítás kellene. És tudjuk, hogy ma Magyarországon a zavaros fönntartása a cél, miközben éppen az ellenkezője ömlik a felelős beosztásúak szájából nap, mint nap. Született már jogszabály EU harmonizációra hivatkozva, amely homályosabb helyzetet teremtett, mint előtte volt, miközben az EU általam ismert valamennyi országában egész másképpen van, hasonlatosan az eredeti jogszabályunkra. Szóval azt tesznek, amit akarnak.

És a jelenlegi kormányzatban annyi a jószándék, mint árvaházban a szülői értekezlet.
De ettől még nekünk nem kellene meghalnunk, ugye?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 15. 9:13 

Nem tudom.

De azt gondolom, lehetne külön kezelni a közlekedési kihágásokat.
Egy bizonyos fokig szabálysértés, a szokásos tételekkel: ejnye-bejnye, pénzbirság, rövid távú (egy hetes-két hetes jogsielvétel), illetve bizonyos esetkben bűncselekmény, kőkeményen börtönbüntetéssel.

Sajnos egyre többet vagyok olyan balesetnél, ahol a tragédia nem a klasszikus értelemben vett balesetből adódott (pillanatnyi figyelemkihagyás, műszaki hiba, stb.) hanem jól körülírható, tudatos és szándékos veszélyeztetés végeredménye. Ezt ne lehessen megúszni börtön nélkül. Aki a családjával a háta mögött a Bécsi úton 160-nal száguldozik és versenyez, még ha nem is okoz baleset de elkapják, kapjon kőkemény büntetést. Vagy aki a baráti társaságát saját magával együtt feltekeri egy villanyoszlopra, azt ne ajnározza a média hanem ítélje el.

Ejnye-bejnyékkel és felfüggesztett irgum-burgumokkal nem lehet morált építeni.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]