* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 21:48

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 02. 21:14 
kapacsmester

Kiscsi: ez a rendszer az ország másik oldalán is igaz. Az együtt működése megállapodás ellenére sem kap jelzést a tűzoltóság. A helyzet pikantériája hogy az újjonan létesített tűzcsapokra is igaz.

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 25. 23:59 
kapacsmester

Oké Kicsi, megtaláltam!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 25. 23:29 
pernyekergető

Válaszomat megtalálod a "Rádióforgalmazás" című rovatban.Üdv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 24. 22:32 
kapacsmester

Hát akkor ez tényleg szívás. Akkor viszont a vízmű hibája. Nem iis udom, hogy lehet tűzcsapot betemetni anélkül, hogy az illetékes hatóságot értesítenék. Szerintem Veszprémbe azért eljuttatják, hogy itt és itt nincs tűzcsap. csak ebben bízom.

Még egy kérdés: ti is a nyolcason forgalmaztok, vagy a szelektív tizesen?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 23. 0:16 
pernyekergető

Kalocsal írta:
Ez igen. Akkor tifelétek is vannak érdekes dolgok.
nálunk szerencsére rá vannak rajzolva a tűzcsapok az RST adatlap kistérképére, így nincs gond. RST könyv pedig van a fecskendőkön is. Ez GY-M-S-ben így lett megoldva.

Nálunk is így van megoldva, de hiába. Mondom ma elmegyek tűzcsapellenőrzésre, holnapután egy csőtörés miatt betemetik a földalatti tűzcsapot -ugyanis a probléma nagyrészt ezekkel van- , vagy leaszfaltozzák, hiába van térképen, ha a változásról semmi értesítést nem ad a DRV. Sőt!! Ha bejelentjük nekik, hogy tűzcsapellenőrzéskor ez a tűzcsap nem működik, akkor volt rá példa, hogy rá egy fél évre sem volt víz rajta. Tehát mindenhogyan mi szívunk. :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 22. 1:13 
kapacsmester

Ez igen. Akkor tifelétek is vannak érdekes dolgok.
nálunk szerencsére rá vannak rajzolva a tűzcsapok az RST adatlap kistérképére, így nincs gond. RST könyv pedig van a fecskendőkön is. Ez GY-M-S-ben így lett megoldva.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 19. 23:09 
pernyekergető

Erre mifelénk a vízműnek nincs nyilvántartása a tűzcsapokról, legalábbis nem hajlandóak adni nekünk. Amúgy is ramaty munkát végeznek, mert könnyebb betemetni egy rossz tűzcsap helyét, mint egy újjabbat telepíteni oda. A következő verzió, hogy a földalattiakat leaszfaltozzák, tehát hiába megyünk a saját érdekünkben tűzcsapot ellenőrizni, ha egy hónap múlva hűlt helye. A tőlünk 5km-re fekvő faluban (Aszófőn) volt tavaly egy nagy nádastűz, kb 50ha-on. A vízszállítónkon voltam sofőr és mentem vizetvételezni. Mit ad Isten jártam sorra a tűzcsapokat, mert a nyilvántartás szerint amit megtaláltam azon nem volt nyomás, így tovább álltam. Este volt, sötét, pár tűzcsapot meg sem találtam, mert még a táblájának sem volt nyoma. Hozzá kell tennem, hogy ekkor még földalatti tűzcsapok voltak ezek, most már azért van több földfeletti is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. okt. 13. 20:13 
tűzkőről pattant

Manapság az új telepítésű tűzcsap csak föld feletti lehet. A fővárosban 30 ezres nagyságrendű tűzcsap van, ezek zöme altalaji. De mit várunk mi egy tűzcsaptól, amikor a Gellért szálló mellett egy 1914-ben lerakott főnyomócső tört el?
Nekünk pestieknek szerencsénk van (vagy inkább jobb helyzetben vagyunk a vidéki, kisvárosi kollégáknál), jó a kiépítettség, bár néha lehetetlen - még a legbelebb-belvárosban is - használható tűzcsapot találni. S ha nincs is tűzcsap, a segítség hamar érkezik...
Télen persze fokozódik az izgalom... Mostmár - hála az FTP-nek - felkerültek butángázos gázlámpák, lecserélve a jól bevált(?) gázolajos rongyot, s a költség is elviselhető. Jó kis cucc... Használható...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 28. 18:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

tavaly a névnapomra :D kaptunk egy belvárosi lakóépület tüzet.
keresték a tűzcsapot, megtalálták, aztán egy gázégővel lett kimelegítve a jég alól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 17. 19:01 
kapacsmester

Háát, nem tudom. Nálunk, illetve mifelénk jó az összes tűzcsap, amivel találkoztam. Most már eljutott odáig a vízmű, hogy kicserélgeti őket modernebbre és föld-felettire. Ez is valami. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 09. 6:21 
tűzkakas-idomár

Üdv !

A tűzcsapokat a vízműveknek kellene üzemképes állapotban tartani.
Azért csak kellene, mert a vízmű vállalatok :? átalakulás alatt állnak. Annyi munkájuk van, hogy oda mennek, ahol jobban anyáznak. Persze ez nem a mi gondunk, oldják meg.
A gyakorlatban ez úgy néz ki a tűzcsap karbantartás, hogy ha valahol gond volt a tűzcsap állapotával, ott a tűzeset után megy a felszólítás.
pl.: nálunk 3-as kiemelt riasztás lett egy belvárosi! lakóháztűzből, mert a közelben nem volt üzemképes tűzcsap. (tűzcsapnak látszó tárgy természetesen több is akadt. Szép pirosra le is volt festve a fedelük, azt' vagy volt benne tűzcsap, vagy nem. Ha volt, akkor vagy egyáltalán nem működött, vagy annyira el volt csúszva, hogy még a pót állványcső sem, ment rá) 3 db vízszállító gépjármű volt a káresetnél + a gépjárműfecskendők és még így is kevés volt a víz. Ha jól emlékszem 18 tömlő kellett a táplálás szereléshez. Légvonalban, tökön-paszujon, ingatlanokon keresztül! Távolsági víszszállítás a bellvárosban. :cry:
...másnap ott termett egy föld feletti tűzcsap :?
A legfőbb gond a tűzcsapok jellegéből adódik. A legelterjedtebb a földalatti tűzcsap. Belepi a gaz, lehulló falevél, leaszfaltozzák, betemetik, ráparkolnak stb.
Sokkal jobb (lenne) a föld feletti tűzcsapok szélesebb körű alkalmazása. A föld feletti tűzcsap gyakorlatilag leaszfaltozhatatlan (ügyes emberek ezt is meg tudják oldani, de azért ez már elég valószínűtlen), aki pedig ráparkol, készüljön fel az alvázmosásra.

bye

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 15:53 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

En amennyi tuzcsapot lattam sopron varosban jo allapotban az csekely! Sajnos... Sokan rogaljak oket de ha valahol tuz van akkor kit lehet felelossegre vonni? senkit.. vagy?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 14. 17:55 
vízpocsékoló

Hi!

Itt ahol én lakok van a háztól nemmesze egy tűzcsap, ami alig látszik ki a körülötte lévő szemétdomból. Nem tudom a tűzoltók, hogy férnének hozzá, ha szükség lenne rá. a nagyszülőmnél is van tűzcsap, és ott teljesen jó állapotban van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 13. 15:10 
Szent Tömlő őrzője

Hát én olyan városról még nem hallottam ahol nem hogy jó, de akár csak kielégítő is lenne a tűzcsapok állapota. Talán New York...

Az még nem is lenne baj, hogy alacsony a nyomás, mert nyomásfokozás még kérhető, de ha jó állapotú az anyag akkor meg nem is közelíthető meg. Olyan szépen be tudnak parkolni a tűzcsapok elé egyesek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzcsapok
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 12. 22:30 
Szerkesztő

Azt hiszem senkinek sem kell mesélni arról, hogy milyen katasztrófális a tűzcsapok állapota egyes városokban. A nyomásról meg már ne is beszéljünk...

Van olyan város, ahol ez nem jelent gondot és rendesen karban vannak tartva a csapok? Ha igen, akkor hogyan sikerült elérni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]