* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. máj. 26. 4:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 14. 18:38 
Szent Tömlő őrzője

földalatti tűzcsapok, valameiket sose használják valameiket sokszor, valameik jó állapotú valameik nem.
Ez egy érdekes dolog, a vakondok szeretik a tűzcsapot feltúrni:
Kép
Kép

Mikor felnyitottuk az a látvány fogadott hogy színig van homokkal, először azt hittük valaki vicces kedvébe megpakolta de aztán felfedeztük a lukat, azóta is küzdünk a vakondokkal :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: tűzcsapok...
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 21. 20:48 
Szent Tömlő őrzője

Van egy ötletem...Fenképezzük le az illen nonszensz T.csapokat!Nekem is van fenképezőm,csak a lányaim használják!!!De:segítek,Szentendre Tüó.utcájával szemben lévő nagykereskedelmi egység parkolójában elhelyezett F.feletti T.csap a fába beépülve....,X.Harmat és Mádi u. között F.feletti T.csap kb:50 centi stb.stb.......Kérdés:Ha ilyet látok,kinek je'lezhetem?/25 éves kérdés/Azért ne csüggedjetek ..MOBILKOR......1x-ör az egyik ágát,aztán röhögünk!Pubá

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 21. 18:19 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

2003. március 18-án P/20 feladvánnyal fordult a nyájas olvasó-közönséghez.
Konkrét kérdésre konkrét választ várt.
Választ még nem kapott.... :-(
Ki, mit tud az "ügy"-höz hozzátenni???

ui: és Te, Kedves Pista?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 17. 11:27 

Van ahol 1 sincs, van ahol kettő is

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 12. 18:35 
Szent Tömlő őrzője

Találtam két táblázatot is (szürke könyv, CD tűzvédelem), sajnos jelentős (~30%-os) eltérés van a végeredményben ua. adatok alapján. :oops:

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 12. 18:11 
Szent Tömlő őrzője

Kornkrét kérdés!

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 12. 11:57 
lángterelgető

Fireman!
Nem tudom a kérdésed P/20 felé a konkrét írására vonatkozik, vagy általánosságban a táplálással?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 23:06 
Szent Tömlő őrzője

P/20!

Mielött számolnék, a tűzcsap egy v. két B csonkjára van szerelve a táplálás (kettő a szabványos)?

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 19:56 

Csak folydogál Swf, kicsit várni kell mig letöltődik.

Beszólás a vizműnek, folyik a csap. A kérdésük: mennyire? A válasz: hát egyelőre csak csordogál. Erre a válaszuk: Akkor szóljunk, ha sugárban ömlik.

Ha belegondolok, igazuk van.
Tél van, röpködnek a minuszok, jeges macik egymást tologatják, a viz meg jól lefagy az uttestre (mert ugyi a csap annak a szélén álldogál) no meg esetleg tüz is lehet, és éppen ez a csap kell, az már nem számit :shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 24. 21:00 

Bocsi, de még írtam addig törölték azt amire reagáltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 24. 20:56 

Természetesen rá tudunk kötni, ugyanis még hajlik a derekunk, de komolyra fordítva a szót, ha esetleg jeleznéd a kerületileg illetékes tűzörség vagy egyszerüen a 105-re az észrevételedet, akkor majd ők talán veszik a fáradságot és felhívják a vízmüveket hogy itt és itt van egy nem igazán megfelelő tűzcsap. Szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 27. 0:59 
tűzkakas-idomár

Hát....
Így éjfél előtt számolgattam valamit. De kevésnek tartom. Azonkívül nem hiszem, hogy a levezetésem stimmelne. Pedig még a jó öreg négyjegyű függvénytáblát is bevetettem. De lefekvés előtti agyalásnak jó volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 26. 22:40 
Szent Tömlő őrzője

Na?!
Mennyi az annyi? :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 21. 14:46 

Táblázatot én is tudok olvasni! Nincs ugrótávolság, illetve nem mérhető, mert mondjuk frissen füvezték a területet. Helyette nyomásérték van.
Mondhatom úgy is, hogy a szivattyúba a belépő nyomás 5,2 bar, a vezeték 80-as, sugaras rendszerű és 170 méterre van a tűzcsap a leágazás helyétől. Többet nem segítek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 21. 14:43 

Táblázatot én is tudok olvasni! Nincs ugrótávolság, illetve nem mérhető. Helyette nyomásérték van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 21. 0:39 
kapacsmester

Add meg az ugrótávolságot és megmondom, mennyi a kivehető vízmennyiség!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 18. 20:50 
Szent Tömlő őrzője

Eleget... :D
(Mindig gyengém volt a matek,fizika stb.)
Ha nem érkezik helyes megfejtés, vagy ha nem bízol az elméletben, akkor táplálj meg róla egy üres tartályú gjmf.-t, azzal egyszerűbb számolni (stopper legyen nálad és ne foglalkozz a súrlódási/ellenállási/viszkozitási/ meg a többi-ide felesleges-tényezőkkel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 18. 18:30 

Kedves Urak!
Házi feladat: Adott egy NA80-as sugaras vezeték, rajta NA80-as földfeletti tűzcsap (szabványos) B jelű kifolyónyílásán 5,2 bár nyomással jön a víz. Kérdés: Mennyi oltóvizet lehet kivenni a rendszerből?

Felvetés ugyan az. NA100-as körvezetéken NA100 földfeletti tűzcsap 6,4 bár nyomást produkál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 02. 11:41 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Nálunk - gondolom más HÖT-nél is - vasárnaponként van tűzcsapellenőrzés az éves továbbképzési terv alapján. Márciustól novemberig átnézzük a működési területünkön az összes tűzcsapot, a hiányosságokat leírjuk az iletékes jegyzőnek, ő meg intézkedik a vízmű felé. Mostanság egyre sűrűbben kapunk is visszajelzést.
Idéntől - ha minden jól megy - szerződést kötünk a vízművel, ami alapján vállaljuk a felülvizsgálatot és kisebb karbantartási munkálatokat (zsírzás, tábla felrakása stb.), mindezt persze jegyzőkönyvezve és persze pénzért. A nyilvántartásukról nekem is igen rossz a véleményem: megküldték a tűzcsapnyilvántartásukat, ami egy az egyben megfelel a 3 évvel ezelőttinek (azóta pedig néhány utca is kialakításra került, tűzcsapokról meg nem is beszélve).
Eddig is úgy csináltuk, hogy néztük a kapott nyilvántartást (megvan vagy sem a tűzcsap), illetve lassan haladva kerestünk olyanokat, amelyek nem szerepeltek benne...
Természetesen mindez azt a célt szolgálja, hogy ha szükségünk van rá, akkor tudjuk, hogy hol és milyen állapotban van a tűzcsap.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 16. 23:32 
hamutipró

T. Mariann!
Észrevételeid sajnos nemcsak szűkebb élet- és munkaterületeden valósak. Ezen a területen sem értem azt, hogy miért nem nézünk a tükörbe. Mindenki tudja, hogy a vízművek nyialtkozataira jobb esetben a fele sem igaz exvetélkedőműsor címe passzol, de nem tudni, hogy vezetőink mit tettek a helyzet javítása érdekében. Ügyfeleidnek egyébként javaslom, hogy - saját biztonságuk érdekében - mérjék meg mit is tud a valóságban szolgáltatni a vízművek. Meggondolandó ugyanakkor, hogyha a tervező valótlan nyilatkozatot ad, akkor súlyos bírságot lehet kiszabni ellene, mígha ezt egy szolgáltató teszi, akkor nem lehet fellépni ellene.
Mifelénk a vízművek a gazdálkodó szervekhez közeli vízforrásokat sokszor nem is ellenőrzi, mondván, hogy az nem is az ő feladata.
Az igaz, hogy tragédia még talán nem történt, de a beavatkozásokat jelentős mértékben hátráltatja a közterületi vízforrások állapota.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzcsap
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 16. 18:35 
csizmás kandúr

Sziasztok

Társasházakhoz szoktam tűzvédelmi műszaki leírást készíteni, ekkor minden esetben felmerül a kérdés, hogy a tervezett épület közelében hol található tűzcsap. A vízműnél külön protekció szükséges ahhoz, hogy valamilyen információt adjanak a tűzcsapok helyéről (de nem minden városban tudnak/akarnak még így sem felvilágosítást adni), paramétereiről.

Arra a kérdésre, hogy mennyi a vízhozama az adott tűzcsapnak, alapvető válasz a következő: Mennyi legyen?

Szerintem amíg a vízművek alkalmazottai meg nem tapasztalják saját bőrükön, hogy milyen jelentősége van egy-egy tűzcsapnak a tűzoltásban, addig félválról veszik a dolgot, és nem is próbálnak tenni a helyzet javítása érdekében.

Eddig csak azért nem volt igazi, országos botrány a használhatatlan, fellelhetetlen tűzcsapok miatt, mert a tűzoltók kellően találékonyak, intelligensek, így az eddigi helyzeteket mind meg tudták oldani anélkül, hogy vízhiány miatt történt volna tragédia.

Mariann

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 06. 19:36 
kapacsmester

Én ma már nem csodálkozom semmin!
De amikor azt mondják, hogy nem ajánlatos a magasépületben a szárazfelszállót használni, mert hátha lyukas, stb; az sem semmi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 03. 21:38 
tűzkakas-idomár

Pár éve augusztosban falum vízműve beküldte hozzánk a HÖT-re a lepróbált tűzcsapok jegyzékét. Utca házszám, típus szerint felsorolva, aláírva, lepecsételve. A kezembe került. Volt rajta egy tűzcsap, amit még az év elején, területrendezés során kiszedtek, helyét betemették. Képzeljétek! Ez a nem létező tűzcsap augusztusban működött! De ha így (sehogy) nézték meg a nem létező tűzcsapot, akkor hogyan nézték meg a többit? Szerintem ugyanúgy. Elővették gondolom az egy évvel korábbi listát, és átmásolták. Szóltam a megelőzősöknek. pár hónap alatt sikerült kihajtaniuk egy másik tűzcsapot. Igaz, valamivel arrább. A helyi ÖTE nekigyűrkőzött, hogy végigjárja a falu tűzcsapjait. Ne tudjátok meg, mekkora ribilliót csaptak a vizesek! Merthogy mit képzel az ÖTE! Semmi közük hozzá! Az az Ő dolguk! Legyen! Legyen az Ő dolguk! De akkor CSINÁLJÁK!!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 03. 13:54 
Szent Tömlő őrzője

Szevasztok!

Ezeket ugye nem mondjátok komolyan? Mondjuk a mai Mo-n ezeken sem szabad meglepődni. Tényleg kritikán aluli a helyzet. És ami a szép: az önkormányzatok engedik vízszerzési helyeken a parkolók kialakítását. És még a tűzcsap sem piros, hanem szürke!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 02. 22:37 
hamutipró

Most hallottam egy rémisztő sztorit, kérem, ha van aki tud, akkor járjon utána! Nagytarcsán lakóparkot építenek. A beruházó annak rendje és módja szerint kialakította a föld feletti tűzcsapokat. Meg is voltak mindaddig, amíg át nem vették a lakásokat, akkor összeszedték azokat és vitték a következő helyre. Bár hihetetlennek tűnik, de ebben az országban lehet hogy megtörténhet. Hagyjuk?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]