* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 3:54

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 404 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 13:05 
Szent Tömlő őrzője

Pozsárka!

Ha legközelebb Pécsre megyek megejtjük az utóiratot! :lol: :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 12:57 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

No, végre valahára légyegére tapintott valaki! :shock:
(mármint ami az utóiratot illeti...! :lol: )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 12:13 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Én még mindig azt mondom helyzete válogatja, kell-e öv vagy sem.
Mindegyikre lehet érveket és ellenérveket felhozni, de úgyis az egyén dönti el mit választ.
A 4 pontos öveket viszont csak támogatni tudom!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 12:07 
tűzkőről pattant

Tisztelt Nazda!!

Nem történt semmi nekem is jobban tetszenek a cicik :lol:

Egyébként nekünk is volt már egy olyan eset, hogy felborult egy kisbusz az anyósülésen ülő nő kiesett, és karcolásokkal(!!!) megúszta. Mikor talpra állítottuk a járművet akkor láttuk, hogy ha nem esik ki akkor valszeg meghal, mert a fülke azon a részen sz***-á tört. De én az övre szavazok.
Üdv: Zici

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 6:00 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Zici78 !

Bocs ha megbántottalak, de férfi emberről lévén szó nekem tetszik a másik is... :lol:

A kicsi-nagy találkozós esetekről csak annyit, hogy ha be van kötve a mókus vagy mókusné, akkor ahogy mondjátok a fitness esély szinte nulla, míg egy esetleges szárnyalás után talán több...
De ez csak egy agyament eszmefuttatás, az élet mindíg rácáfol...

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 0:28 

Sziasztok!

Szomorúan hallom/olvasom az itt leírtakat és nyugtázom azon tézisemet, hogy az országban még nagyon sok minden szemléletváltásra szorúl...

A mai korszerű autók és egyéb járművek (hogy ne kanyarodjunk el a témától) nem a biztonság, gazdaságosság, környezetvédelmi... és egyéb nagy eszmék, fontosnak titulált szempontok szerint készülnek! Kizárólag a haszonszerzés az egyetlen szempont! Sajnos!

A gazdasági elitnek, vagy nevezzük bárhogy is egyetlen célja van a profitszerzés... és az eszközökben nem válogatnak, a módszer nem számít... és ebben az állam épp úgy benne van, mint bárki más, hiszen az állam mi vagyunk!?!

Erre a legkézenfekvőbb példa a dohányzás! A prevenció sosem lesz célja a profitorientált, vagy csak "pénzből élő" cégeknek! Egy-két ""hülye"" talán küzd eme nemes eszmékért és egy-két ilyen tevékenységre is különítenek el kisebb-nagyobb összegeket, mint például a különböző oktató-nevelő programok, mint a Rendőrségnél a D.A.D.A, vagy egyéb programok...

Most hallottam az új vasúti kocsikról, hogy a régiek "százszor" erősebbek voltak... Ebben mondjuk más az illetékes...?!

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 23:44 
vízpocsékoló

igazából nem lehet megmondani, hogy jó-e ha be van kötve az ember vagy. Ez mindig az adott szituációtól függ és előre sosem lehet tudni... Ugyanúgy mint hogy egy nagykocsiban is meg lehet halni és egy olyan kisautóban mint az enyém volt is túl lehet élni egy balesetet. Szóval egy balesetben nagyon sok múlik a szerencsén (vagy sorson, nevezze mindenki annak aminek akarja).

A rally autókban a biztonsági bukóketrechez van rögzítve az öv.

Különben nekem is van egy ismerősöm aki egy régebbi balesetben szenvedett vállsérülése miatt inkább nem övezi be magát... Szóval ez tényleg mindenkinek a saját döntése/élete...

Engem jobban elszomorít annál ha valaki nincs bekötve az ha olyan autóba utazik amiben nincs fejtámla. (persze azért ne nyissunk a fejtámla kérdésnek egy új topicot) de egy viccnek tartom, hogy a gyári polski fejtámlás ülésemmel ami lengyelországból volt nem engedték át a kisautómat a vizsgán mondván, hogy Mo-ra nem hoztak ilyen üléssel polskit így nem belevaló és vissza kellett rakni a gyári hátközépigérőt (és nem egy ismerősömnek ugyanígy) ha nem raktam volna vissza a magastámlásat nem sok dolguk lett volna a mentősöknek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 22:58 

Jobban örülnék ha olyan lenne az öv mint a vadászrepülőkben ahol az ülésbe van kötve a pilóta . Szerintem szerencsésebb mint ha a gyűrődő oszlophoz kötik az embert. Nem vagyok biztos benne de úgy tudom a rallyban is ilyet használnak és ezt hívják 4 pontos övnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 22:51 

Szia Mentő!

Mert, mint tudjuk azért a "felhasználó-bartátság" is fontos követelmény. Az emberek még a biztonságuk érdekében sem hajlandóak "túlzott áldozatokat" hozni. Hiszen a három pontos automata övet nem tudjuk becsatoltatni sokukkal!?! Nem, hogy az - általad említett - négy, illetve ötpontos berendezéseket.

Biztonságunkat feláldozzuk a kényelem oltárán!

Az emberek lusták, felelőtlenek és kényelmesek... Köztök én is! Erre jó példa, hogy néhány hónapja törtek be hozzánk - mondjuk a rend éber őrei, még a helyszíni szemle befejezése előtt nyakoncsípték a cimbiket, de nem ez itt a lényeg, hanem - ennek ellenére mind a mai napig nem sok semmit tettünk, hogy ez mégegyszer ne következhessen be...?!?!

Ez van, ilyenek vagyunk!

Jó tanács! Mindenki nézzen körül környezetében, azután szálljon mélyen magába (még ahonnan vissza tud térni :lol: ) és gondolja át, hogy mi mindent nem tesz meg csupán azért, mert lusta... kényelmes?!

Várom észrevételeiteket a témában!?

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 22:38 
slagmester

Ezek a szakemberek már kitalálták sok éve a 4-5 pontos öveket, ha ennyire a biztonság és nem a gazdaságosság vezeti a gyártókat miért nincsenek ezek a szériakocsikban?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 18:58 

Sziasztok Fórumlakók!

Igen az ÉLET már csak ilyen. Nekem is van egy-két olyan ismerősöm, aki nem hisz benne... nagy szakmai múlttal a háta mögött!

De, azért szerintem csak lehet valami igaza azon fejlesztő-mérnököknek, akik ezt megálmodták és a utasvédelem középpontjába állították! Javaslom, hogy aki nem rendelkezik ilyen szakmai végzettséggel - és aki igen, de nem gyakorolja szakmáját - az ne bírálja felül a szakembereket, vagy csak akkor tegye, ha neki jól esik amikor az ő munkáját veszik semmibe és sz*rnak a véleményére, jótanácsára...

Ennyi!

Várom - építőjellegű - véleményeiteket, kritikáitokat! :wink:

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 16:18 

Az egyik ismerősömmel történt ez az eset kb. 1 éve!
Lakott területen kívül(isten háta mögött), erős kanyarban feljegesedés miatt az autójával megpördült, az autó az árokba, tőle mintegy 2o méterre, Ő pedig mivel nem volt bekötve kirepült az autóból, az autó a földet érés után felrobbant, az ismerősöm megúszta medence töréssel és bordatöréssel!
itt is életet mentetett a biztonsági öv( hiánya).
Persze nem példaként hoztam ezt fel az öv nem használata melett, csak az élet produkál fura helyzeteket!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 12:15 
tömlőszállító

Halálos kimenetelû közlekedési balesetrõl érkezett bejelentés ma délelõtt 09.35 perckor Székesfehérvár, Palotai út - 8-as elkerülõ keresztezõdésébõl. Eddigi adataink szerint egy Hyundai tip. nyitott áruszállító kistehergépjármû a Palotai út felõl érkezett a keresztezõdéshez és a kihelyezett Stop tábla ellenére megállás és körültekintés nélkül behajtott. A keresztezõdésben ütközött egy Csór felõl
érkezõ Ford Mondeo-val. Az ütközés után a két jármû az útról lesodródott. Az ütközés közben a kis tgk. sofõrje az autóból kirepült és féktávolságon belül egy érkezõ személyautó elé zuhant. A sofõr nem tudta
elkerülni az elütést. A kizuhant sofõr a helyszínen életét vesztette. A Ford Mondeo sofõrje használta biztonsági övét, õ könnyen sérült.

A baleset körülményeinek pontos feltárására és a felelõsség megállapítására szakértõk bevonásával vizsgálatot indít a rendõrség.

A balesethelyszínelés és mûszaki mentés idején a keresztezõdésben 1-1 sávra szûkült a forgalom. A forgalmat rendõrök irányítják. Vezessenek óvatosan!

FMRFK Sajtószolgálat

NO COMMENT!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 10:06 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Asszem a téma igen magas polémiává változott. Mi annak idején három láda sör után kezdtük el így megváltani a világot! :?
Asszem én Nazdával értek egyet. lakotterületen belül nincs, kívül van. De mivel a kocsim nem zsákos, így általában nem csatolok. Jó-e, rossz-e? Nézőpont kérdése. Vannak érvek és ellenérvek, de úgyis mindenki maga dönti el, csatol-e vagy sem.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 29. 8:03 
tömlőszállító

Sziasztok!

Először is köszönöm a témanyitásban nyújtott segítséget, a jelek szerint ez a téma valóban megér egy külön helyet... :)

Én mindig használom a biztonsági övet:
1.) Airbag-es kocsiban légzsák miatt
2.) légzsák nélküli kocsiban... nem akarom megharapni a kormányt :lol:

Más kérdés, hogy bizonyos sebességhatár felett szakadnak a belső szervek (a tehetetlenség miatt)... elvileg 80km/h frontális ütközésnél kieshet a szem! :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 21:01 

Danka Jani!
Nálad az igazság! :!:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 19:03 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Erről a polémiáról egy angol közmondás jut eszembe:
"Ne adj tanácsot! A bölcsnek nincs szüksége rá, a bolond pedig úgysem fogadja meg."
:roll: :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 17:02 
vízpocsékoló

velem februárban történt, hogy egy részeg jogsi nélküli embernek nem nevezhető élőlény a városban 120-al belehajtott a kispolskimba hátulról, csak az övnek és a fejtámlás ülésnek köszönhetem, hogy egy kis karcolással és némi bordarepedéssel megúsztam a dolgot... én elötte is mindíg bekötöttem magam (még ha csak a közértbe ugrottam ki akkor is) egyszerűen csak azért, mert a szüleimtől is mindig ezt láttam és ezt szoktam meg. Inkább vállalom, hogy legyen törött vagy repedt bordám és éljek mint hogy megfejeljem a szélvédőt vagy a műszerfalat és ne...

Ezúton is köszönet mindenkinek aki kint volt és segített... és a rendőröknek is, hogy még aznap este megtalálták azt a szemetet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 16:39 

Én is csak komolytalankodtam. Ugyan ki az az elvetemült suicid, aki autópályán 130-al mer cammogni? Ez egy országúti utazósebesség, de elég gyakran mennek így a városon belül is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 16:03 
tömlőszállító

Barni,

elsősorban a frontális ütközések miatt kérdeztem az övet és a sebességet. mert én hiába tartom be a 90-et vagy a 110-et, ha egy őrült szembejön velem, és akkor - a fizika törvényeit ismerve - jócskán túllépjük a 130-at, és a 150-et is....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 15:45 
tűzkőről pattant

Nazda!!!

Először is légy szives úgy használni a nevem, ahogy le van írva. Másodszor azért írtam hogy durva, mert nem látsz mindennap ilyen felvételeket. Sajnos láttam már én is olyan baleseteket, amikor ha be lett volna kötve akkor valszeg túléli, de olyat is, hogy teljesen mindegy volt az öv, olyan szerencsétlenül ütközött, hogy esélye sem volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 14:50 

Még szerencse, hogy nálunk csak 130 km/h-val lehet közlekedni, és azt is csak autópályán. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 14:38 
tömlőszállító

Nazda!

Ha a linked a buszbalesetre vonatkozik, akkor egy úthengerrel (ebben az esetben busszal) nemcsak az öv de még a karosszéria sem veheti fel a versenyt, szerintem..

Írtad, hogy írtam: mindenki kösse be
Írtad: és el se induljon, mert az a tuti.
Döntse el mindenki maga, az öv mellett dönt, vagy nem. Volt már rá példa, hogy valaki azért úszta meg, mert kirepült a kocsiból, de jóval többen haltak már ebbe bele.
Az biztos, egy légzsáktól nem akarok megfulladni, azt se szeretném, ha a saját kocsimat rólam emelnék le, vagy pár száz méteres körzetben szednének össze. Persze azt sem, hogy egy törött borda... :? na itt abba is hagyom.
Én is láttam már olyan baleseteket, amire nincs magyarázat. Egyszerűen így volt megírva...

Egyébként igaz, hogy az öv kb 150 km/h sebességig véd, ennél nagyobb ütközésnél kiszakad? :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 11:10 

Sziasztok!
Te Gyurma kiről beszélsz?! :oops: Eszt kicsi leány ! van 1 mondás miszerint" mindenki rendörnek születik, de a többség továb tanul" és te a többséghez tartozol.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 27. 2:12 
Szent Tömlő őrzője

Nemes tulajdonság... piros kabáthoz méltó.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 404 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]