* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jan. 17. 14:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15. 22:03 
Szent Tömlő őrzője

Igen, azt hiszem igazad van!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15. 21:41 
tömlőszállító

Gabócza, a folyóba hajtásnál miért veszélyesebb az öv használata mint máshol? Amig az autó meg nem tellik vizzel, úgyse tudsz kiszállni, kiúszni. Azért ne próbáld ki, de szerintem bőven van idő kikapcsolni. Jobb mint összetört fejjel ájultan megfulladni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 15. 6:22 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Árokban landolt az ittas sofőr a Fordjával Pátkán

Még az a szerencse, hogy le fejelte. Nem pedig ki! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16. 12:46 
kapacsmester

Sajnos nincs igazán visszatartó ereje a büntetéseknek. Most ugye a büntetési tétel emelésével próbálnak szigorítani, pedig nem a büntetés mértéke, hanem annak elmaradhatatlansága az igazi visszatartó erő. Itt pedig az elmaradhatatlanság egyre kevésbé igaz. Évi 30.000 km-t vezetek (ez nem sok, de az átlagnál szerintem kicsit több), de 3 éve nem állított meg rendőr. Alig vannak kint az utakon... ebben az országban már erre sincs pénz.
A hétvégi baleseti "statisztika" gyalázatos. Ezek egyeseknek "számok", de egyeseknek elvesztett hozzátartozók.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16. 12:33 
Szent Tömlő őrzője

pumper írta:
Egy időben közhelyként emlegette mindenki, hogy "még szerencse, hogy nem volt bekötve..."
Kérdem én: jártatok olyan bevetésen (műszaki mentésnél) , ahol a biztonsági öv életmentő szerepe megkérdőjelezhető lett volna?

Teljesen nyilvánvaló, hogy van ilyen. Például akkor, ha az adott oldal nagymértékben roncsolódik, s mivel pl a sofőr nem volt bekötve, a lendület átvitte a kocsi másik oldalába, s nem nyomódott össze. Volt ilyen és lesz is. De ne felejtsük el, ez az esetek nagyon nagyon kevés százalékában van így. Ez nem ok az öv használatának mellőzésére.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16. 10:59 
Szent Tömlő őrzője

Én is mindig bekapcsolom, még a taxiban is. Az utasaimra is rászólok, mert ha vezetek, akkor én vagyok a felelős.
Egyszer sajnos megtapasztaltam, hogy milyen jó az óvatosságom. És pár héttel később láttam azt is, hogy mi történt volna, ha nem kapcsolom be az övet. Ugyanott történt egy hasonló baleset, de ő nem volt becsatolva. Jó messzire az autójától a mezőn ápolták. :-(
Ha csak nem hajtasz a folyóba, az öv nem felesleges. Tudnák példákat sorolni, de szerintem mindenkinek vannak ilyen történetei.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16. 10:03 
kapacsmester

Egy időben közhelyként emlegette mindenki, hogy "még szerencse, hogy nem volt bekötve..."
Kérdem én: jártatok olyan bevetésen (műszaki mentésnél) , ahol a biztonsági öv életmentő szerepe megkérdőjelezhető lett volna?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 16. 8:38 
kapacsmester

joparszor vittem en is 3-4 embert magamon kivul a kocsiban, de a vegere mar eluntam, hogy allandoan veszekedni kell, hogy hatul is kossek be azt a k.rva ovet, mert nem disznek van. (3 pontos van mindenhol). erre jott a valasz, hogy minek, itt van az ules. hiaba magyaraztam, hogy az ulestamla nem birja ki a 80-90-el elovagodo 60-80... kg-os embert, es ha a csattanas pillanataban megoli a sofort, az az o tulelesi eselyeit is jelentosen csokkenti...
nalam beidegzodes, hogy beulok es bekotom az ovet, neha meg akkor is, ha csak a garazsba jarok be (kb 15 meter). egyreszt igy szoktam meg, masreszt 1300-as fordulattol, ha nincs bekotve az ov allandoan bimbammol a kocsi, ami idegesito. (harmadreszt, ha elkapnak, sokba kerul). ha latom, hogy vki nincs bekotve hatul, es tiszta az ut/parkolo, akkor neha eljatszom, hogy padlogaz-padlofek, hogy azert erezze, miert is kene bekotni. pedig a fekezes es az utkozes eseten fellepo lassulas nagysagrendileg elter...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13. 17:49 
Szent Tömlő őrzője

Franciaországban MINDENKI beköti, és még a legszakadtam kocsiba is volt biztonsági gyerekülés. Igaz,hogy ott a rendőrök erre is figyelnek, és bírságolnak keményen. Vagy az ottani közlekedők már felnőttek hozzá?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: a bizt..
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11. 21:11 
Szent Tömlő őrzője

Amikor a tapasztalt tűzoltó kiérkezik a kárhelyre s szeme rávillan a púpos szélvédőre,amin egy kis skalp(séró)fityeg,egyből tudja,hogy a "kuncsaft" nem volt bekötve.Papolhatunk akármennyit,amíg a morál az,hogy nem kell az öv,mert a fiataloknál ciki és még aTaxis is furcsán néz...mert neki nem kötelező.De sajna szedtem ki ilyen sportos nagymenőt is a saját lába alól.A gyerkőcülésről annyit;hogy a verdának pár ezreléke az ára s lelke rajta a nyavalyásnak aki erre nem áldoz..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11. 19:21 

Húszezer forint egy gyermekéletért

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 11. 9:41 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves bajtársak! Hiába mondjuk el, és mindennap látunk baleseteket, a jó nép nem hallgat ránk! Én már láttam gyerekeket meghalni anyós ülésen! A legrosszabb hogy a szülő végig nézte ahogy a gyermeke........ hát hogy is írjam le!? Gondolom ti étritek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 19. 8:52 
parázspörgető

Frinyó írta:
Nem találtam benne semmit. '96-os a kicsike. :-)

Aha! Akkor azért nem! Ha jól tudom - mondom - 2000 körül kezdték el beletenni.
Mindenesetre, ha ilyen helyzetbe kerülsz egyszer, netán, akkor tudd, hogy mit és hol keress! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 18. 18:25 

Nem találtam benne semmit. '96-os a kicsike. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 18. 10:40 
parázspörgető

Frinyó írta:
Na azt hiszem holnap benézek az ülés alá, hogy ebbe a Puntoba van-e...?

Asszem a 2000-es év körül vezették be. Ha fiatalabb, akkor van benne - elvileg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 21:06 

Na azt hiszem holnap benézek az ülés alá, hogy ebbe a Puntoba van-e...?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17. 8:57 
parázspörgető

michael.S írta:
Frankye1 írta:
michael.S!
Azt mondom, hogy - bár ez ma még ritkaságszámba meg - ennek kellene a normálisnak lennie! Ezzel egyszer s mindenkorra kiküszöbölhetőek lennének az ilyen balesetek, mint ami a lenti képen volt, meg amit TRUCKMAN is írt/említett.
Ami pedig a kigyulladó autót illeti: A mai autók már rendelkeznek olyan biztonsági eszközökkel, amik megakadályozzák az üzemanyag kifolyását, ezáltal a belobbanásukat. Tudom, hogy az említett Punto már ilyennel van szerelve (lévén FIAT-os vagyok magam is, így egy kicsit jobban érdekel a márka... :-D ). Egyszóval nem olyan könnyn gyullad azért ki egy autó. Ami mégis ezt okozhatta: Dohányzás/nyílt láng az autóban, illetve az autó "megbütykölése". (Mint tudjuk, kis hazánkban nagy a divatja az "ügyeskező ezermesterek" által sufnituningként végzett átalakításoknak, amiknek következménye, hogy egy halom, gyári biztonsági elemet kiiktatnak...)

...Javits ki ha nincs igazam. Én úgy tudom, hogy a Puntónak elektromos üzemanyag szivattyúja van, / a Lincoln is ilyen / ez szivattyúzza fel az üzemanyagot. Egy esetleges elektromos hiba miatt az elektrónika lezár és nem engedi tovább az üzemanyagot.
A sufnibarkács ezt a védelmi rendszer kiktatja, ezálltal az üzemanyag szivatyú folyamatosan működik, még akkor is amikor annak biztonsági okok miatt lekéna zárni. Bevallom, hogy kellemetlen, amikor már kevés az üa. a tartályban és hallani a szivattyú zümmögését és pár másodpercet várni kell. Nem baj! - jön a sufni, bütykölünk és utána repülhetünk az utakon, sajnos szószerint is.

Nem javítalak ki, mert igazad van! :-D A Punto is ilyen már. Sőt, van benne egy herkentyű, ami akkor lép működésbe, ha kinyílik a légzsák, vagy ha az autó felborul. (Sajna, ezzel már én is megszívtam: A vezetőülés alatt van egy "gomb". Ha az autó felborul, akkor ez "kiugrik", és addig nem ad benzint a járgány a motorba, amíg ezt a gombot vissza nem nyomod. Egyszer egy vidéki utam során egy meredek lejtőn kellett felfelé araszolnom, a "szokásos" dugó miatt, mikor a motor egyszerre hörrent egyet, és leállt. Nagy nehezen ki tudtam farolni a leálló sávba, ahol egy rendes márkatárs segített ki: Elmondta, hogy ott a gombic, és hogy mire való. Ha Ő nem segít, akkor valszeg még mindig ott állnék az autóval (hacsak a MAC ki nem segít a sárga angyalával), mert fogalmam sem volt erről az egyébként igen elmés szerkentyűről, merthogy a gépkönyv egy árva kanyi bötűt nem írt róla! :-x )
Namost, ha valaki ezt már - hozzám hasonlóan - "megszívta", és hajlandóságot mutat a "sufnituning/házibarkács" ügyeskedésre, akkor ezt kiiktatva "kellően" üzemveszélyes állapotba hozhatja a járgányát. És akkor máris könnyen elképzelhető egy ilyen "szép" kis tűzeset!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 16. 6:51 

Michael. S barátom!

...a te autód nem semmi lehet, néztem képeket róla a google-n. A biztonsági öved az az ajtódon van igaz? Nem úgy mint a "hagyományos" konzervdobozoknál mi? A héten, tekintetem téged fürkészett, de nem hozott össze minket a sors! Sebaj, mindíg főznek friss kávét! Jó utat! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 13. 11:21 
lángterelgető

Frankye1 írta:
michael.S!
Azt mondom, hogy - bár ez ma még ritkaságszámba meg - ennek kellene a normálisnak lennie! Ezzel egyszer s mindenkorra kiküszöbölhetőek lennének az ilyen balesetek, mint ami a lenti képen volt, meg amit TRUCKMAN is írt/említett.
Ami pedig a kigyulladó autót illeti: A mai autók már rendelkeznek olyan biztonsági eszközökkel, amik megakadályozzák az üzemanyag kifolyását, ezáltal a belobbanásukat. Tudom, hogy az említett Punto már ilyennel van szerelve (lévén FIAT-os vagyok magam is, így egy kicsit jobban érdekel a márka... :-D ). Egyszóval nem olyan könnyn gyullad azért ki egy autó. Ami mégis ezt okozhatta: Dohányzás/nyílt láng az autóban, illetve az autó "megbütykölése". (Mint tudjuk, kis hazánkban nagy a divatja az "ügyeskező ezermesterek" által sufnituningként végzett átalakításoknak, amiknek következménye, hogy egy halom, gyári biztonsági elemet kiiktatnak...)

...Javits ki ha nincs igazam. Én úgy tudom, hogy a Puntónak elektromos üzemanyag szivattyúja van, / a Lincoln is ilyen / ez szivattyúzza fel az üzemanyagot. Egy esetleges elektromos hiba miatt az elektrónika lezár és nem engedi tovább az üzemanyagot.
A sufnibarkács ezt a védelmi rendszer kiktatja, ezálltal az üzemanyag szivatyú folyamatosan működik, még akkor is amikor annak biztonsági okok miatt lekéna zárni. Bevallom, hogy kellemetlen, amikor már kevés az üa. a tartályban és hallani a szivattyú zümmögését és pár másodpercet várni kell. Nem baj! - jön a sufni, bütykölünk és utána repülhetünk az utakon, sajnos szószerint is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 13. 7:39 
parázspörgető

michael.S!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12. 23:58 
lángterelgető

TRUCKMAN írta:
...magam is láttam már a tudosításban látott képekhaz hasonlót, de a valóságban, egy baleset után! A külömség annyi volt csak, hogy ott a konzervdoboz vezetője félig (a füléig) kibújt a szélvédőn! Miközben haja-fejbőre az az utastérben maradt, és az eső mi akkor épp szakadt, fura, szép színt festett feketemetál autóján, folytatva az aszfalton! Csak állt ott szépen a műszerfal tetejét áthidalva! Alukált! Nos, jó lenne, ha nemcsak a rendőrök végett alkalmaznák a biztonsági övet! Külömben szerencsés esetben, csak egy pár foguk törik ki, ill. pár öltéssel több lenne a fejbőrükön, hanem meglehet, hogy soha többet nem mennek haza! Balesetmentes közlekedést! 8-)

....Valóban borzalmas látvány, ezt nem is tagadom, de még borzalmasabb az, hogy nem gondolják át a dolgokat. Van aki kiiktatja a csipogót ami figyelmeztet az övre, van akit nem érdekel az egész.
Nekem ennyiből jobb a helyzetem, mert teljesen autómata, ahogy ráadom a gyújtást, rögtön a helyére csúszik, ha leveszem akkor visszamegy előre.
Puska bá most is igazat írt, mert a robbanáshoz több kell. A filmekben a látvány és nem a valóság a fontos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 12. 17:53 

...magam is láttam már a tudosításban látott képekhaz hasonlót, de a valóságban, egy baleset után! A külömség annyi volt csak, hogy ott a konzervdoboz vezetője félig (a füléig) kibújt a szélvédőn! Miközben haja-fejbőre az az utastérben maradt, és az eső mi akkor épp szakadt, fura, szép színt festett feketemetál autóján, folytatva az aszfalton! Csak állt ott szépen a műszerfal tetejét áthidalva! Alukált! Nos, jó lenne, ha nemcsak a rendőrök végett alkalmaznák a biztonsági övet! Külömben szerencsés esetben, csak egy pár foguk törik ki, ill. pár öltéssel több lenne a fejbőrükön, hanem meglehet, hogy soha többet nem mennek haza! Balesetmentes közlekedést! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 10. 7:37 
tömlőszállító

Egyetértek puka bá'.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A bizton
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 09. 20:43 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem több a kizuhanós és a ráesős autós halál,mint a bentmaradós.A felrobbant autót is fenntartással fogadom,mert hosszú évek tapasztalatai nem ezt mutatják.(persze az Amerikai filmek emlőin nevelkedők ezt elhiszik,mert ott a gk.-nak kötelező robbanni).belobbanás persze van...6 ember,egy kisautóban,buliból haza.......potenciális halál.pesten van olyan szolgáltatás,hogy a siker vezető helyett és vele,hazaviszik a verdát.Itt már nem segíthetett volna a bt.öv, csak a józan ész..szomorú..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 09. 20:16 
tömlőszállító

Ja...
Közben meg olvassa a paraszt' ezt: http://www.langlovagok.hu/html/hirek/7545.shtml

Aszongya:

Idézet:
ihúzta társát az égő autóból
2007. július 9., hétfő 20:56
[Lánglovagok.hu] BELFÖLD

Felborult és kigyulladt egy személygépkocsi hétfőn kora hajnalban az 53-as főúton, Kiskunhalas közelében. A kiskunhalasi tűzoltóság tájékoztatása szerint a kunfehértói elágazónál a Fiat Punto a szemközti sávon keresztül lehajtott az útról, átszakított egy kerítést, az oldalára borult és kigyulladt. Az autóban ketten ültek, egyikük kiesett a Fiatból, ő húzta ki társát az égő kocsiból, és közben a karján égési sérüléseket szenvedett. A tűzben a Fiat teljesen kiégett.

Most a napokban ez alighanem 1:1. Jó volna ilyenkor, ha valaki aki a helyszínen volt, baleset-technológia szempontból írna a történtekről.
Ez mindig jó volna. 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]