* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jan. 16. 18:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A biztonsági öv jelentősége
HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25. 16:43 
Szent Tömlő őrzője

Bár a vicc régi, de ide tartozik:

Vasúti kupéban sok az utas. Egy anyuka gyermeke az ölben ölve, rugdalja az egyik utas lábát.

Asszonyom! Ön szerint ez rendben van?

Na de kérem! A gyerekre nem szabad rászólni, mert gátolja a szellemi fejlődését!

A gyerek belerúg egy másik utasba.

Hölgyem! Kérem, tartsa féken a gyereket!

Mit képzel?! Ez gyermekellenes terror!!! A szabadelvűség a lényeg!!!

Erre feláll egy rocker (bőr, szegecsek, miegyéb), és az anyukának a két szemére bever egyet, egyet, majd lefejeli a szabadon maradt területet.

Majd elköszön: Asszonyom! Önnek igaza van! Engem is így neveltek. És leköpvén a nőt, távozik.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25. 16:29 
csizmás kandúr

Nézess meg velük valami frankó videót, amit letöltöttél a netről. Ilyen ablakon kirepülő gyerekes verziót...
Bár nagyokosoknak semmi sem használ sajnos :-(
A legjobb a gyerek, ölben... hadd nyomja már agyon a 90 kilós vidéki nagymama ütközéskor:-(

Rengeteg bekötetlen csemetét látni mindenfelé... és nem csak a szülő "hagyományos" lustasága az oka.
Nincsen rendesen nevelve a gyerek, mini terrorista, a szüők meg úgy ugrálnak, ahogy parancsolgat. Jaaaaj, hát a mi Pityukánk nem marad ám meg abban, stb...
Ja persze, mert akkor rá kellene szólni!Akár többször is, az meg fárasztó!
Inkább adjunk valami csipszet a kezébe, amíg zabál, addig is csöndben van!
Nem szabad ám konfrontálódni a gyerekkel, még megsérül az az ártatlan lelke!

Olyan ritkán látok rendesen nevelt kölköt, mint fehér hollót!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 25. 13:02 
vízpocsékoló

Segítsetek, ha tudtok.

A tágabb családomban akarom amolyan önjelöltként javítani a gyermekszállítás morálját.

A családban mindenki elfogadja, hogy az övet be kell kapcsolni, be is kapcsolják. Sajnos itt vége a dolognak.

Hogyan próbáljam meg rávenni apósomat, hogy ne tegye a hátsó ülésre a diplomata táskát?
Ha jól sejtem, nem kis galibát okozna egy utastérben pattogó diplomata táska.

Viszonylag kicsi faluban lakunk. Előfordul, hogy apósom falun belül gyerekülés nélkül viszi autóban két nagyobbik unokát (3 és 6 éves). Múltkor finoman megpendítettem, hogy ez így nagyon rossz, a válasz az volt, hogy falun belül nem lehet baj... Hozzáteszem, hogy apósom tavaly karambolozott közvetlenül a falu mellett, hátulról belerohantak....Ha akkor gyerek van a kocsiban....

Másik: asszony tesója beül az anyósülésre a 3 éves gyerekkel az ölében (Áááá, csak 300 méterre lakunk - bagatellizálnak).

Nekem is van egy kisfiam, mindig gyerekülésben visszük, magunkat is bekötjük - ha 5 méterre, akkor 5 méterre. A fent említett embereket "neveljem-e", vagy hagyjam rájuk?

A másik kérdés: a gyerek mellé be szoktuk rakni a táskáját (játékok, popsitörlő, pelenka ...).
Ez nem túl helyes gyakorlat, igaz? Segít-e, ha a táska a két ülés közé kerül, vagy menjen a csomagtartóba?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 22. 8:40 
tűzkakas-idomár

Az "én életem, én dolgom" több okból sántít:

nem neki kell kifizetnie az ebből eredő plusz kórházi és rehabilitációs költséget, és a gyógyulás teljes tartamára mi tartjuk el. Ez pedig lehet nagyon hosszú is. (Toller László)

Bekötöm magam, és fizetem az "okosok kárát. Bravó!!! Csaknem minden országban kötelező az övhasználat. Sok barom politikus és jogalkotó van, de ennyi ember nem lehet kizárólag hülye.

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 17. 11:20 
vízpocsékoló

Új autó, új út, új morál....... ebből pedig mi van.....régi autók, balkáni utak, rettenetes autósok...
Az autók kora, műszaki állapota kétségtelenül sokat számít de sajnos az anyagi helyzet a döntő. Sokszor tudja az ember, hogy "törékeny"autót vezet pl régi swift, rengeteg fut belőle - de ha "csak" ezt tudta megvenni ....

A biztonsági öv használatával és magyar mentalitással egy nagy problémát véltem felfedezni "a nekem ne mondja meg senki" és "az én életem" kezdetű mondatokat... szomorú, hogy ennyire nem vagyunk képesek.
Önkéntesként vettem rész többször is megelőző ill. felvilágosító kampányokban nagyon elszomoríott a nemtörődömségünk :-(

A jogosítvány szerzését pedig mindenképpen szigorítanám !!!!!!!!

Az utóbbi hetekben kellett arra is rádöbbenem, hogy mennyire nem figyelik, követik az emberek a változásokat a kresz ismerete addig tart míg le nem vizsgáztak.... onnan egy nagy DELETE

Mindenképpen övpárti vagyok, sajnos már megtapasztaltam, milyen csodákra is képes!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12. 22:56 
tűzkakas-idomár

Kedves murray73!

Valóban az autócsre lenne a megoldás, de nehéz kérdés, mert egyáltalán nincs arra garancia, hogy a másik jobb lenne. Az AZT végzett kísérleteket ebben a témában. Az eredménye röviden:
A légzsákok jól működtek 10 évnél idősebb autókban, de az övek szinte egyetlen esetben sem voltak hibátlanok az ütközések során. Volt, ahol még el is szakadtak. Azt gondolják sokan, hogy a német autók biztonságosak. Nagy általánosságban ez így is van, de a kísérleteknél éppen egy Golfban szakadtak az övek. És nem az anyaguk adta föl a küzdelmet, hanem az csatok műanyagborítása, és ez okozta a szakadást.

Nem egyszerű tehát az autócsere.

Az biztos, hogy a fejtámla alacsony a leírtak szerint.

Amikor nagyon kevés volt a pénzem, akkor volt egy kb. 80.000 forintot érő Lada 1200-asom, rajta 4 db közel 40.000-et érő nagyon jó Dunlop gumi, és benne 2 db összesen 37.000 forintért vett Century gyerekülés. A gumin nagyon sok múlik, ha nem a legtöbb, már ami a technikát illeti. Egy balesetet jobb megelőzni, mint a következményeit enyhíteni, tehát sokkal fontosabb az aktív biztonság, mint a passzív. Még akkor is, ha mindig voltak, vannak és lesznek is olyan esetek, amikor ennek épp az ellenkezője igaz. De hát a nagy számok törvénye a legtöbb embernek az életet jelentheti.

Szóval a kivételek ellenére jó gumik, bekötött öv, beállított fejtámlák stb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 12. 6:00 
pernyekergető

Sziasztok,jó reggelt!
Sajnos az utak minősége szerintem a kisebb probléma!A mai magyarországi közlekedési morál mellett -ha nem változik-ennyi marad a baleset....Meglátásom szerint a közlekedésben való részvételt nagyon sokan nem veszik komolyan.Én sajnos tudom,h nem csak akkor érheti baleset az embert,ha Ő a hibás!Ezen kívűl elszaporodtak az olyan emberek,akiknek nem szabadna az úton lenni!Pl.:aranyifjak apu milliós autójával;60 év feletti sofőrök...
Tudom,vannak kivételek,de az én apám is ahogy öregszik úgy lesz egyre rosszabb sofőr:türelmetlenné,agresszívabbá vált a vezetési stílusa.A biztonsági öv használatáról pedig nem győzünk beszélni....Pár éve,mikor leszerveztem egy közlekedési akciót-rendőrökkel dolgozom(nem rendőrként) 14 éve- a helyi rádió utána kért egy interjút amelyben ezt a dolgot is kiemeltem.A biztonsági öv használata több ember életét megmentette mint amennyiét elvette....
Huhhh annyi mindent lehetne írni...én jó dolognak tartottam amikor egy időben az utak mellett elrettentő plakátok jelentek meg!!!!
És nem is a rendőrök képeit kellene "promótálni" hanem a tűzoltókét......
De a lényeg szerintem,h amíg nálunk a "fejekben" nincs rend,és kellő komolyság nélkül vesznek részt emberek a közlekedésben,addig marad a balesetek száma....

Puszi!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11. 15:52 
Szent Tömlő őrzője

Az autócsere nem rossz gondolat. Én is ezt tettem.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 11. 14:48 
vízpocsékoló

T. Urak,

magamrol annyit h 35 éves 2gyermekes apaként borzalmasan félek már kis hazánk utjain /pesti vagyok/ és szeretnék vmi tenni a biztonságom érdekében.
egy régi 20éves toyota sedanom van ami mai szemmel egy nulla bizt. szempontbol.
no airbag, abs, semmi. jó gumik vannak és a gyerekeknek modern ülések. bekötve
olvasom itt a fejtámlát is de sajnos kisssé nagydarab vagyok a kocsihoz igy a fejem ha visszacsapodik kb a tarkom felénél van a fejtámla teteje.
a biz övem ha hirtelen megrántom akkor beránt megfog. akkor még jó?
végignéztem az angol elrettento kampány filmeket. pl ha oldalba kapna vki és a fejem nem az ablaknak cspodna hanem a felso acél keretnek..:-( melik a "jobb"?
hulyeségekre is gondoltam. esetleg fejvédőben vezetni, vagy beszerelnék még egy négypontos bizt övet, szivaccsal leboritanám a lehetséges becsapodási heyleket stb
mivel 100 kilo vagyok igy hatalmas erők hatnak rám.
sajnos az anyagi lehetöségeim korlátozottak
vagy vegyek egy 15éves volvot? légzsákkal, .
köszi a segitséget

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 10. 20:45 
kapacsmester

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 29. 7:48 
tűzkakas-idomár

Ez a fórum nem arról szól, hogy naponta leírjuk a rendőrök legfinomabban felelőtlennek nevezhető hozzáállását. Ha nyomdafestéket nem tűrően írnék róluk, még mindig enyhe volnék. Egyszer-kétszer jeleztem már ezt, de nem akarok rajtuk csámcsogni, főleg, hogy akárhol akárhányszor elmondtam rendőröknek, elszállt a fülük mellett. Azt is leírtam, hogy engem azért akartak megbüntetni, amit nem követtem el, de amint kértem, hogy mutassák meg a felvételt a rendőrautó szélvédője mögött lévő kamerától, azonnal elengedtek. A rendőrautó előtt ment egy Trabant, aki kétszer szabálytalankodott amíg engem megálíltottak, és a rendőr is szabálytalanul - irányjelzés nélkül - jött be mögém, majd azért akart megvágni, mert szerinte én nem irányjeleztem, amikor később sávotváltottam. Mindig irányjelzek, ha rendőr van, akkor csak még inkább, és nem kevésbé.

Egész addig a belsősávban ment, miközben üres volt a külső. Miért?
Amikor meglátott, akkor azonnal bejött mögém. Miért?
Sokáig ment mögöttem, és nem érdekelte, hogy az orra előtt a Trabant is bejön elénk irányjelző nélkül. Miért?
A mellettem ülő is látta, hogy irányjeleztem, és hallotta, amikor megjegyeztem, hogy a Trabanton és a rendőrautón sincs irányjelző, de erre azt kérdezte: "Mit gondolok? Hárman hazudnak?" Miért?

Az már csak hab a tortán, hogy megszámolni sem tudom, hogy hány alkalommal segítettem eddig a rendőrség munkáját. Ettől még a szabályok rám is vonatkoznak. Van, hogy elnéz valamit az ember, mégha igyekszik is szabályosan menni. De hogy pont olyanért büntessenek meg, amit tényleg nem követtem el.

A rendőrök szigorúan!!! büntetnek, ha az 50-es táblánál 57-tel mész, miközben ilyenek vannak a háttérben, és miközben a rendőr orra előtt van cikázás a sávok között, behajtás szemből egyirányú utcába, nincs irányjelzés, de van telefonálás menet közben kézből, és emiatt 30 km/h a belső sávban, van széles egyirányú utcában jobb széléről balrakanyarodás, de akad belső sávból a külsőben haladó előtt hiretelen jobbra befordulás is. De az 57 km/h miatt kirótt 30.000 Ft-os büntetés miatt radikálisan csökken majd a halálos balesetek száma, akkor is, ha közben térdig folyik a genny.

Gratulálok!!! És egyben elnézést kérek minden becsületes és a munkájáét szorgosan, tisztességgel végző rendőrtől. (Nekem Budapesten nagyon szomorúak a tapasztalataim, félek, hogy az előzőekkel alig néhány embert bánthattam meg.)

Az ostorcsapás ellen nem lehet kötögetéssel védekezni. szerencsére kisebb ütközésnél nem lép fel, mert akármilyen nehéz az ember feje, azért az jól oda van biggyesztve.
Ha indul, akkor viszont legtöbbször nincs mit tenni.

Leginkább előre megoldható az eset:

Fejtámlás autó. Helyesen beállítva, ne legyen túl hátul, hogy minél kisebb legyen a hátracsapódó fej útja és alig legyen alacsonyabban, mint a szem vonala, mert hiába van támla, ha a tetején hátragurul a fej.

Ha netán látja valaki, hogy hátulról jön a "lift", akkor gyorsan le kell bukni hátradőlve, hogy a szék támlája töltse be a fejtámla szerepét. Ez azonban kicsit nehéz, ha az ütközést onnan vesszük észre, hogy már belátunk a saját fenekünkbe. És általában ez a helyzet.

Kötögetés jó, de válasszunk fejtámlás autót, PuBá!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 29. 5:11 
Szent Tömlő őrzője

Csak úgy;baxxa a csőrömet,nem egy ezerötes Lada vót az ellenérdekű fél? :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 28. 18:56 
Szent Tömlő őrzője

Ok.Én már csak kötögetek és butaságokat beszélk....ostorhatás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 28. 16:31 
tűzkakas-idomár

Kedves PuBá!

Az elv jó, ha már nincs légzsák. Csak arra vigyázz, hogy az öv legyen bekötve és beállítva is, ha mechanikus. No és ne tarts konyhakést a szatyorban. Az a legjobb, ha sok kötött pulóver van szépen rétegekrehajtva előtted, és fölér ameddig csak lehet, hogy beborítsa a műszerfalat is, amikor repülsz előre.

Illetve mégsem ez a legjobb, hanem ha nincs baleset.

A minap kanyarodtunk jobbra, és az előttem lévő a jobboldali sávba ment. Gondoltam egyet, és elkezdtem mellé sorolni a baloldaliba. Ekkor ő is gondolt egyet, és elkezdett ugyanabba balrahúzódni. Lefékeztem, és indultam vissza a jobboldali felé, mire ő is visszatért a jobboldaliba. Elegem lett, és kimentema BUSZ sávba, mondván ha majd eldöntötte, akkor a maradékba besorolok én is.
Amikor mellé értem, mivel le volt tekerve az ablak, átszóltam teljesen nyugodt hangon, és megkérdeztem, hogy végül is melyik sávban szeretne tovább menni. Ő is nyugodt hangon azt mondta, hogy észsrevette, hogy én ott vagyok a baloldalán, és ezért ment vissza jobbra.

Arra gondoltam, hogy ha ilyen bizonytalan nyugodt körülmények között, akkor éles helyzetben nem sok esélye van, de a másik félnek sem.

Ekkor avatkozott be a jobb első űlésen helyet foglaló - 16 éves forma - gyereke. Gyakorlatilag üvöltve küldött el az anyámba, de ki lehetett volna tenni a " csak 30 éven felülieknek" jelzést.

Ebben a játékban már nem akartam részt venni, így nem szóltam neki, hogy mielőtt leszól valaki, különösen ebben a stílusban, előtte kösse be az övet. Aztán kezdheti a saját sofőrjével a szájalást. És persze az autóban ült az egész család, de nem hiszem, hogy a forgalmiban ez a szám szerepelt volna a szállítható személyek számánál.
Nem csak a tiszaújvárosi eset miatt nem szoktam visszaszólni a hasonló embereknek, de nekem föl kell nevelnem 3 gyereket.
Már az, ahogy a mindkét részről teljesen higgadt beszélgetésre ez a fiú ilyen hevesen "ugatni" kezdett, jellemző, ezért azt hiszem, ha jószándékkal szólok az ő érdekében, az is csak olaj lett volna tűzre.

A lelkiismeretem kicsit berzenkedett, mert a tudás felelősséggel is jár, de lehet, hogy társadalmilag hasznos, hogy nem szóltam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 28. 12:11 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt Gabi bácsi!Valaki említette a hamis biztonságérzetet a légzsákkal és az övekkel kapcsolatban.Teljes mértékben igazat adok neki.Ne feledkezzünk meg a fejtámlákról!Nemrég egy retró Trabiban utaztam,se öv,se fejtámasz....Miért fogom a nagytasit az ölemben?Hátha felfog valamit..Az "ostorhatás" az smafu?!Vagy hosszú út alatt az utas elbóbiskol bekötés nélkül s arra ébred,hogy meghalt.Ma láttam délben egy szép fekete Lamborghinit(rendszám nélkül persze),2 aranyifjú haját lobogtatta a szél a Váci úton bömbölve 200-al.Közben csevegtek.Megtehetik,mert rendőr csak kampányszerűen van.Ugyanez éjjel pénzben fogadva minden este;nincs aki ellenőrizze vagy félnek tőlük.Ha majd ismét "megölnek" valakit,akkor lesz ellenőrzés...Ja...2 napig.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 28. 8:13 
tűzkakas-idomár

Lehet, hogy nem kellene ennyit írnom, majd igyekszem visszafogni magam egy kicsit. Most még nézzétek el nekem:

Véleményem szerint nem a légzsák okozott mellkasi fájdalmakat. A lufik sokkal inkább égési sérüléseket okoznak, illetve leginkább akkor okoznak más sérülést, ha a test és közöttük egyéb tárgy is van: nem a helyén ülő szemüveg vagy napszemüveg, cigaretta vagy szivar, telefon füles (headset) stb. A fej sokszor nem néz előre, így egy jobb oldalt viselt eszköz is lehet gond, ha a vezető éppen balra fordul az ütközéskor.

Az öv azonban jóval kisebb felületen fekszik föl, és ráadásul az erő döntő részét ez veszi föl, mert az fogja vissza testet. Ezen kívül a légzsákban nagyon nagy nyomás van, de mégiscsak összenyomható gáz. Nem véletlenül találták ki az överő-korlátozót.
Mint írtam már korábban, ezerszer ritkább a légzsák okozta sérülés, mint az öv okozta zúzódások, amik súlyosabb esetben sorozattörésig is elmehetnek.

A légzsák leggyakrabban egész mást okoz, nem sérülést.

Nekem ez a tapasztalatom, bár nem tudom kizárni, hogy a légzsákok is okoznak sérülést.

Ennek ellenére az esetek döntő többségében kisebb a "kár", amit az öv okoz: a sorozat-bordatörés legalább fél év, és még a levegővétel is nagyon fáj, de könnyebb így moziba menni, mint fél fejjel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 27. 21:23 
vízpocsékoló

Aug. 25-én Agárdon vezettem és elöttem szenvedett balesetet egy ford escort, átment a másik sávba majd az árokba hajtott és a kapubejáró megállította valamennyire és kidobta egy kissé az útra a kocsit. Nem ilyesztett meg, mert rallybaleseteket már láttam, oda rohantam és kérdezgettem kinek mi a baja mindenkinek be volt kapcsolva az öv, de a sofőr erős melkasi fájdalomra panaszkodott, a légzsák miatt. Az ajtót kétszeri kétkezes rángatással tudtam kinyitni A sofőr(kb55-60éves) rosszullétre panaszkodott és azért hajtott le az útról. Még jó hogy be volt kapcsolva az öv, anyósülésen és a hátul levőknél.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 27. 9:37 
tűzkakas-idomár

Akkor minden rendben, és sajnálom, hogy félreértettem.

Mentségemre szolgál, hogy ha rajtad múlik, hogy a bíró leültet-e egy ötgyermekes családapát, garantáltan ellehetetlenítve az ő és egész családja életét egyszer, s mindenkorra, akkor mindent észre kell venned, és mindent alaposan kivizsgálni. Sokszor előfordult már, hogy a látszat ellenére bizonyítható volt az ellenkezője, de ez csak sok évi pereskedés és sokadik vizsgálat után derült ki, mert addig senkinek nem tűnt föl.

Még egyszer bocsánat, elvesztem az - egyébként igen érdekes - részletekben.

Egyébként volt már olyan ügy, amikor a kiérkező egység jól láthatta az elütés miatt bedudorodó szélvédőt. Ennek ellenére nem lehetett kimutatni elütést. Akkor gyanakodni kezdtünk, és lassacskán kiderült, hogy a bent szállított rúd indult meg, és ütötte ki belülről a szélvédőt, de arra nem volt biztosítás, hát benyomták az üveget. Majdnem jól sikerült.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 27. 6:13 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi,én általánosan gondoltam,hogy mikor kiértünk akárhova;rögtön látni lehetett a szélvédő dudoraiból s a beleragadt hajcsomókból,hogy be volt -é kötve az utas(ok). :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 25. 15:46 
Szent Tömlő őrzője

Gabi bácsi!

Előre is elnézéseteket kérem, amiért bele okvetetlenkedek a dologba, de szerintem puska nem a szó szerinti szélvédőn található skalpra gondol. Talán inkább az alaposságodra és eredményességedre utal.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 25. 8:08 
tűzkakas-idomár

Teljesen egyetértek Danka Jánossal. Azért, mert ennél az esetnél majdnem biztos, hogy nem osztott szorzott az övhasználat, az esetek 95 százalékában segít az öv. (Ez nem jelenti azt, hogy megvéd, mert nagyobb ütközéseknél az öv okoz sérülést, de bármily fájdalmas és hosszadalmas egy sorozat bordatörés, könnyebb élni vele, mint 15 cm mély agyhiánnyal. Mindenkitől elnézést kérek, szándékosan fogalmaztam erősen.)

Én magam a 95% "jó, hogy van öv", és a 2% "mindegy, hogy van-e öv" mellett teszem le a voksom a 3% "megúszta volna, ha nincs bekötve" helyett. Bízom benne, hogy nem lesz rá szükségem, de ha mégis, hátha a 97 %-os valószínűség jön be és nem a 3%.

Kedves PuBá!

Bármennyire is iszom szavaidat, most tisztelettel ellent kell mondanom neked. Akármilyen alaposan nézem is a képeket, nem látom a "a szélvédőn fityegő skalpok"-at. Talán másik filmet is néztél közben.

Van egy kép, amelyiken két tűzoltó zseblámpával világit a harmadiknak, aki a már előredöntött szélvédő helyén benézve látható, hogy éppen "konzervet nyit" a hidraulikus vágóval. Ezen a képen jól látszik a vezető biztonsági övének csatja jobbra (az autó baloldalán) lent. Mivel teljesen valószínűtlen, hogy azt valaki kikapcsolva visszahúzódjon oda, már az is, hogy bárki is hozzányúlt volna a baleset után, ezért bizonyossággal határos valószínűséggel állítom, hogy a vezető nem volt bekötve.
Ugyanakkor ahogy már említettem, az ütközéskor fellépő erő iránya miatt a vezető nem találkozhatott a szélvédővel, azon a jellegzetes fejbenyomódás nyomait én nem látom. Egy másik képen látszik, hogy a sérült bal vállán kicsit a háta felé folyt végig vér. Ez semlehetséges, amennyiben jelentősen előrehajlott helyzetben van, tehát még mindig azt állítom, hogy nagy valószínűséggel az autó oldalelemeivel találkozott, és nem a szélvédővel.
Ez persze nem segített szegényen, de ha belett volna kötve, akkor is nekiütközik a bal első ajtónak és/vagy a bal oldali középső oszlopnak, és kis esélye van annak, hogy utána még reális esélye volt az életbenmaradásra.

De ettől még azóta is minden alkalommal bekötöm és minden velem utazóval beköttetem az övet.
Akkor vagyok a legmérgesebb, ha valaki azt mondja, hogy csak keveset megyünk, vagy hogy ott és akkor (például este a szőlőhegyen) úgy sem jön rendőr, de egyébként is jól ismeri. Válaszoltam már erre azt, hogy én viszont hallottam Szent Péterről, sokat tudok róla, de még nem szeretném jól ismerni.
Az is megesett, nem is olyan rég, hogy elkísértem egy ismerősömet horgászni. Bedobta, és azonnal (szószerint azonnal) kihúzta a horgot egy 40 centis balinnal. Ez 10 óra után volt. A hajnali 4 óta eredménytelenül mellettünk horgászó sporttárs majdnem beesett a vízbe. Erre senki sem számított, soha előtte még ilyet nem hallottam, de láttam, hogy megtörtént. Meghallni kihajtva a kapun is lehet, mindegy, hogy 2500 vagy csak 4 kilométert akarunk menni. Ha meglehetne kérdezni a meghaltakat, egyik sem gondolta volna 2 perccel korábban, hogy ez fog történni vele, mind megesküdött volna, hogy ez vele kizárt, hogy megessen.

Az öv a fizika törvényei miatt kell és nem az ember törvényei miatt. Ezt jó lenne végre megérteni.

Magas jutalmat adok a megtalált szélvédőn fityegőkért!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 23. 4:46 
Szent Tömlő őrzője

A balesetekben elhunyt sofőrök 70, az első ülésen utazók 74 százaléka nem használta a biztonsági övet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 22. 21:44 
Szent Tömlő őrzője

Én azt szoktam volt mondani,hogy ne ítélj,hogy ne ítéltess....Gabi 'bá! Nyitva hagytad az ajtót...(nem elfeledkezni a szélvédőn fityegő skalpokról).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 21. 8:10 
tűzkakas-idomár

Kizárólag a képek alapján:

A Honda eleje szinte "érintetlen", csupán az oldalsó erőharások miatt deformálódott. Ez azt jelenti nekem, hogy az erőhatást a vezető is két oldalról kapta. Az ilyen ellen az öv nem véd, mert oldalirányban nem akadályozza meg az elmozdulást azelőtt, hogy az ember elérné karosszéria elemeit. A fényképek alapján ez abba a 2 %-ba tartozik, amikor szinte mindegy, hogy be van-e kötve az ember vagy nincs.
Ráadásul a második ütközéskor - ami az oszloppal történt - a vezető már ki tudja milyen kifordult helyzetbe volt, hol tartózkodott a feje, mihez volt közel ütközési irányban nézve.

Itt sajnos nem jelenthetett meghatározó különbséget az övhasználat vagy annak hiánya.

Ha kellően belátható volt a kereszteződés, akkor kellő körültekintéssel vezetve láthatta volna, hogy a Ford jön, mint a szél, és nem valószínű, hogy megáll. Akkor lehet, de hangsúlyozom, hogy csak lehet, egyáltalán nem biztos, hogy egy nagyon intenzív fékezéssel vagy gázadással változhatott volna annyit a helyzet, hogy már nem az oszlopnak megy neki az ütközés után, mert a Fort kicsit előrébb vagy hátrébb találja el, és akkor inkább forogni kezd, és nem ebben az irányban kúszik.

Azt sem lehet megmondani, hogy az első ütközésnél nem alakult-e ki azonnal a halálos eredmény. Ha kicsit máshol találja el a teherautó a személygépkocsit, akkor lehet, hogy nem ilyen súlyosan sérül a vezető, de véleményem szerint akkor is erősen "kórház szaga" van.

Egyáltalán nem valószínű, hogy a Ford vezetőjén kívül bárki is elkerülhette volna ezt a balesetet: elsőbbség megadása.

A következő pár év nem lesz neki valami könnyű.
Persze Honda vezetőjének környezete - család, barátok, kollégák - is nehéz napokat él meg.

Ennél értelmetlenebb kevés akad a földön...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 19. 20:36 
tömlőszállító

Tiszteletem!

Mély megdöbbenéssel fogadtak a következő képek: http://www.langlovagok.hu/html/galeria/2359_4.shtml

Kérdésem, hogy a halálos áldozat... használta-e az övet. Érdekelne, hogy mi okozta a halálát.
Köszönöm, remélem tanulhatok.

Ui.: a szorgalmas tücsköket szállító furgon vezetőjét nem irigylem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 406 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]