A biztonsági öv jelentősége

Tűzmegelőzéssel és balesetmegelőzéssel kapcsolatos témák.
Válasz küldése
gas2
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: gas2 » 2005. feb. 22. 9:15

nekem egyszer a biztosító nem fogadta el a rendőrségi helyszinelést....1 év múlva egy "független szakértőt" rendeltek ki és újra helyszinelték a balesetet........na oda pl. kellett ügyvéd
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. feb. 21. 20:51

nem kell ügyvéd, csak egy orvosszakértő és egy műszaki szakértő.
gas2
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: gas2 » 2005. feb. 21. 17:11

nazda,
látod most s tréfával ütöd el és ez jó :)

nagyon jó ügyvédet kellene fogadnom ahhoz, hogy bizonyított legyen hogy a károsult bekötött biztonsági övvel nem károsodott volna olyan nagy mértékben.....ez szerintem magyarországon kizárt...
nem hiszem hogy született már ilyen perben eredmény...ha igen akkor arra nagyon kíváncsi lennék....
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. feb. 21. 16:04

gas2 írta:nazda
komolyan mondom, Te vagy az egyetlen aki miatt szeretek itt csevegni
Mi ez a kivételezés? Hol itt az igazság? :wink:
Te is lenézel, ezzel nincs is semmi baj, de Te legalább ezt viccesen teszed és nem akarod a halálomat meg ilyenek....a többiek már látják az elszenesedet holttestemet, vagy hallják ahogy a pattan el a B oszlop....
Senki nem néz le, csak a Gas2-gondolkodásmódot/jogszabály értelmezést kommentálja ki-ki a saját módján... Én pl. nazdául... :wink:
szóval azért járok rosszabbul, mert ha nem hal meg a pacák, akkor csak snassz közúti baleset okozásáért zárnak el és tudok majdnem nyugodtan aludni, mert nem látom éjjelente a szétfröccsent fejét a szélvédőn, ha meg nem közi be magát akkor halált okozó közúti baleset.....és ha súlyosan sérül még egy patent kis kártérítási pert is a nyakamba akaszt, amiért nem tud melózni meg ilyenek......
Ilyen "rémálom" valszeg csak akkor történhet meg veled, ha mozdonyt vezetnél, továbbá szándékosan figyelmen kívül hagynád a vonatra vonatkozó tilos jelzést és letarolnál egy szabad jelzésen (bocs, "működő", tehát nem tilos) áthaladó szgk-t. Ha a szándékod (vadászatod) kiváltó oka a "gyűlölöm a be nem kötött gkv-ket" lenne, akkor jó a példád. Szerintem... :wink:

Egyébként a keletkezett/okozott kár megtérítését a felelősség arányában szokták megállapítani... Vagy mégsem? :roll: Szerinted? :wink:
nazda !
gas2
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: gas2 » 2005. feb. 21. 15:14

nazda
komolyan mondom, Te vagy az egyetlen aki miatt szeretek itt csevegni
Te is lenézel, ezzel nincs is semmi baj, de Te legalább ezt viccesen teszed és nem akarod a halálomat meg ilyenek....a többiek már látják az elszenesedet holttestemet, vagy hallják ahogy a pattan el a B oszlop....
most tényleg kell paragrafus?
először leirom csak úgy, utánna ha butaságnak találjátok támadjátok meg paragrafussal én meg majd megvédem magam....mindig igy kezdjük ne változtassunk rajta :) amugy is mindig mindenre tudok magyarázatot, ezt tudjátok, legfeljebb nem stimmel :)

szóval azért járok rosszabbul, mert ha nem hal meg a pacák, akkor csak snassz közúti baleset okozásáért zárnak el és tudok majdnem nyugodtan aludni, mert nem látom éjjelente a szétfröccsent fejét a szélvédőn, ha meg nem közi be magát akkor halált okozó közúti baleset.....és ha súlyosan sérül még egy patent kis kártérítási pert is a nyakamba akaszt, amiért nem tud melózni meg ilyenek......

amugy nagyon tetszik a reklámfilm a biztonsági övről....nem a rendőrös, hanem amit itt láttam, nem értem miért nem ezt sugározzák a médiák, ahányszor megnézem végigszalad a hideg a hátamon.....

tudod az öv korlátoz a mozgásban.....de a tolókocsi jobban......
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. feb. 21. 14:53

Mindenki tud pro és kontra érveke az öv mellett és ellene.
Én azt tapasztalom a munkámban, hogy sokkal nagyobb a túlélés esélye, ha be van kötve az ember.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. feb. 21. 14:34

Kedves Gas2!
De jó, hogy itt is felfedezhető vagy.... :wink:
Engedj meg egy jó tanácsot "nem a saját csak a magad védelme" érdekében...(ha akarod megfogadod, ha akarod nem)
...Ha látod, hogy nincs bekötve az "ellenség" akkor csak koccintsd meg! Tudod úgy, mint ahogy a pezsgős poharat szoktuk... Hátha nem hal bele a saját, "be nem kötéses" bűnébe! :wink:
(Egyébként ha belehal akkor valszeg ő jár rosszabbul... :wink: )
Pár §-t ha lehetne idézz arra vonatkozólag, hogy miért járnál rosszabbul! Kérlek!
Üdv ! 8)
nazda !
gas2
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: gas2 » 2005. feb. 19. 17:24

én szeretném ha bekötné magát....nem a saját hanem a magam védelmébe......ha szerencsétlen módon szabálytalanul nekimegyek és kirepül az autójából és meghal sokkal rosszabbul járok, mintha csak elrepedne 3 bordája....
köszi
H. János
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: H. János » 2004. dec. 29. 17:06

ibiza írta:mondjuk ahogyan elnézegettem az oldalt amit fényképész mondott hát valamikor már tök felesleges az övnek a bekötése
Kedves fiatal barátunk :!:
Hozzászólásod alapján csak annyit tudok neked tanácsolni, ha nem akarod ne is kösd be magadat :!:
:twisted: Feltéve ha már nem használsz gyerekülést :twisted:
ibiza
hamutipró

Hozzászólás Szerző: ibiza » 2004. dec. 23. 20:27

mondjuk ahogyan elnézegettem az oldalt amit fényképész mondott hát valamikor már tök felesleges az övnek a bekötése
ibiza
hamutipró

Hozzászólás Szerző: ibiza » 2004. dec. 23. 20:22

Én ehez a témához csak anyit tudok hozzáfüzni hogy a biztonsági öv az nagyon fontos!!!!
Már csak azért is mert amikor beültwm egy ilyen szimulátorba ami azt utánozta milyen 1 ütközés ha 50-el hirtelen ütközik az autó hát igen másfél óra után is éreztem a biztonsági övnek a helyét ahol blokkolt na meg amekkora ütést adott
vagy
nézzünk egy másik pl-t egy auto tök rendben éppen hogy alig meg van nyomva RÁNÉZÉSRE és halálos balesetet szenvedtek vele
vgy
nézzük mondjuk a szomszédomat baleaetet szenvedtek nem volt bekötve
utána napi 1.5-2 liter vizet szivtak le a tüdejéböl +gerinctörés +vese leszakadás ja és kiesett a szélvédőn képzelhetitek hogy nézett ki szegény az orvosok azt mondták 2 honaig hogy szerintük már soha nem fog felépülni és mégis felépült és mostmár ugy-ahogy jol van de csak azért mert SZERENCSÉJE volt és nem mindenkinek lessz igy tehát amikor beültök az autotokba 1 egyszerü mozdulattal kattintotok az övvel és már mehettek is :!:
Fényképész
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fényképész » 2004. dec. 23. 19:10

Bár nem teljesen ide tartozik, érdemes megnézni és elmerengeni...

Az oldalon egyébként törött autók vannak, ha valakit érdekel.

Békés Karácsonyt, a szolgálatban lévőknek pedig csendet és nyugalmat!
FényKépÉsz
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. dec. 13. 11:10

Sziasztok !

Egy kis olvasni való:
http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=16715
nazda !
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. okt. 23. 8:37

Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. szept. 13. 22:41

A csepeli balesetről annyit sikerült megtudnom, hogy sérült nő homloka felrepedt, így valószínű, hogy az ő feje nyoma díszíti a szélvédőt.
osszekoto1
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

öv és légzsák

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2004. szept. 12. 22:31

Sziasztok!

Van olyan autó amelyiknél már elektromosan összekötötték a biztonságiöv feszítőjét a légzsák nyitó rendszerrel. Így ki nem köti be magát, az lemond a légzsák védelméről is. :shock:
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. szept. 12. 21:56

Erre nem is gondoltam, eszembe sem jutott volna, bár mintha utasoldali légzsákot még nem láttam volna kinyílva. Megpróbálok rákérdezni, hogy történt az eset, de ha esetleg erre téved egy csepeli tűzoltó, aki kint volt, mesélhetne.

Mindenesetre kíváncsi lennék, pontosan milyen érzés, amikor becsatolás nélkül csapódik bele valaki egy légzsákba.
Barni
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. szept. 12. 21:38

Az üvegtörésre gondolsz? Mert azt a kinyíló légzsák szokta betörni. Az utas feljebb fejeli meg a szélvédőt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. szept. 12. 21:17

Ez a kép magáért beszél:

Kép
gafz
vörös kakas réme
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gafz » 2004. szept. 10. 21:34

Sztanke Zoltán írta:Hali!

Unokabratyó csattant egy kellemeset, egy Tata terepjáró rongyolt beléjük, a jegyzőkönyv szerint 30 km/ h sebességgel. A bratyó az anyósülésen ült (ahova érkezett a terepjáró) s nem volt bekötve, így megúszta egy enyhe agyrázkódással, meg szilánkokkal az arcában, mivel kifejelte a szélvédőt.
Ha beköti magát, a szétnyíló ajtó lemeze, ami bement az ütastérbe nem biztos hogy csak az anyósülést szakítja ketté, csövestől kárpitostól eggyütt.

Bozsó! Mentő!
Miért nem kapott megfelelő ellátást a bratyó a kórházban? Miért kellett 3-4 nap után is szilánkokat szednie a begyulladt arcából?
Nincs ilyenkor valami fertőtlenítő amivel le kellene kezelni a sebet?
1. balesetkor a bekötött egyén nem az ülésen ücsörög, hanem az "övön lóg" az ülés előtt. Hogy mi lett volna a végeredmény bekötve, az megjósolhatatlan.

2. üvegszilánkokat tökéletesen eltávolítani nehéz, mivel nem mutatja ki a röntgen, szét kéne "barmolni" érte az egész arcát, és még mindig lehet, hogy maradna... Szerencsére előbb-utóbb magától is távoznak némi gyulladás árán. Fertőtlenítő anyag van 100 féle, de ha idegentest is marad a sebben, akkor az begyullad.
Dohányozzunk sokat, előzzük meg a tüdőrákot szívinfarktussal!!!
Sz@r ez az élet,mi meg csak kóstolgatjuk...
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. szept. 10. 17:56

Hali!

Unokabratyó csattant egy kellemeset, egy Tata terepjáró rongyolt beléjük, a jegyzőkönyv szerint 30 km/ h sebességgel. A bratyó az anyósülésen ült (ahova érkezett a terepjáró) s nem volt bekötve, így megúszta egy enyhe agyrázkódással, meg szilánkokkal az arcában, mivel kifejelte a szélvédőt.
Ha beköti magát, a szétnyíló ajtó lemeze, ami bement az ütastérbe nem biztos hogy csak az anyósülést szakítja ketté, csövestől kárpitostól eggyütt.

Bozsó! Mentő!
Miért nem kapott megfelelő ellátást a bratyó a kórházban? Miért kellett 3-4 nap után is szilánkokat szednie a begyulladt arcából?
Nincs ilyenkor valami fertőtlenítő amivel le kellene kezelni a sebet?
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. szept. 08. 20:30

http://langlovagok.hu/kepek2004/ftp/040 ... ord.shtml

Ugye, nem kapcsolt(ak) biztonsági övet? :roll:
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. júl. 10. 11:45

Balesetmegelőzési filmecskre a biztonsági öv jelentőségéről:
http://www.langlovagok.hu/filmek/reklam ... sagiov.wmv
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. jún. 15. 20:25

Sziasztok!

Ma délelőtt, Gézaháza környékén történt egy baleset. Egy mikrobusz árokba hajtott, a vezető kiesett a szélvédőn s az autó visszazuhant rá.
Riasztáskor (mentők adták) még élt, de mire a fiúk kiértek sajnos elhunyt. Szerintem az öv megmenthette volna.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. ápr. 16. 20:36

Sziasztok !

Húsvétkor találkoztam a rend motoros őrével és Ő is a biztonsági övre szavazott... :lol:
nazda !
Válasz küldése