A biztonsági öv jelentősége

Tűzmegelőzéssel és balesetmegelőzéssel kapcsolatos témák.
Válasz küldése
kaljoco
vízpocsékoló

ezért jó a biztonsági öv!

Hozzászólás Szerző: kaljoco » 2008. márc. 21. 7:07

na ezt a balesetet éltem én tul de csak azért mert bevoltam kötve!! :shock:
http://www.langlovagok.hu/html/galeria/347.shtml
én ültem elöl a fordban.
Figyelo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Figyelo » 2008. márc. 16. 17:35

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1793.shtml

Itt egy jó példa hogy mennyire is SZÁMÍT ha be van kötve az öv...
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. dec. 06. 19:55

Omega írta:ITT ugye a személygépkocsiban nem használták a bizti övet? A 2 súlyos sérült gondolom onnan került ki... :???:
...jó kérdés! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2007. dec. 06. 17:47

ITT ugye a személygépkocsiban nem használták a bizti övet? A 2 súlyos sérült gondolom onnan került ki... :???:
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 26. 18:34

Busznak hajtott egy kamion a 83-as főúton

GEBASZ! Elég kaki lehetett a szitu! Nem dísznek van az ott! Én bekötöm magamat bármelyik tipuson! A másik... Lovas István magán autós iskola oktatóm szavai jutnak eszembe. A STOP TÁBLÁNÁL MINDÍG MEG KELL ÁLLNI! MEG KELL ÁLLNI! 8-)
(A költeményem ímmárón neki is szól, a Versek topic-ban. :cry: )
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 20. 16:39

Atiska írta:
Atiska írta:
a G az egyaltalan nem mertekegyseg, es nem a gyorsulasi energia mertekegysege, mert az Joule.
ezt elb.tam. olyan nincs, h gyorsulasi energia. sry. mozgasi energia van, meg gyorsitashoz szukseges energia, de gyorsulasi energia nincs. de a joule az mindenfele energia mertekegysege.
Legfontosabb önálló nevű származtatott mértékegységek:

http://www.betonopus.hu/notesz/mertekeg ... egyseg.htm

Tévedni emberi dolog! Hibázni meg emberi naívság! Lépjünk túl a témán Atiska! 8-)
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. nov. 20. 14:30

Atiska írta:
a G az egyaltalan nem mertekegyseg, es nem a gyorsulasi energia mertekegysege, mert az Joule.
ezt elb.tam. olyan nincs, h gyorsulasi energia. sry. mozgasi energia van, meg gyorsitashoz szukseges energia, de gyorsulasi energia nincs. de a joule az mindenfele energia mertekegysege.
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 20. 9:58

Nyugta! 8-)
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. nov. 18. 19:07

nem kotekedesnek szantam, plane nem tartalak suttyo parasztnak, de muszaki vegzettsegu ember leven bantotta a szemem a fogalmak keverese. amugy teljesen ertheto amit irsz, de igy pontos a megfogalmazas. hogy most par tuzedmp-ig gyorsul vagy nem gyorsul... NG megfeleloen okos embereket kerdez meg ilyen helyzetekben, de en nem tartom valoszinunek, hogy az eredeti sebesseget akar meg csak elerje egy targy, nemhogy meghaladja. LATSZOLAG gyorsul, a jarmuhoz kepest addig ugyanis egy helyben allt, es most elmozdul mindenfele erok hatasara. de ez inkabb csak elmeleti dolog, a rovid ido es a kis tavolsag miatt. azzal meg torodjon az akinek ket anyja volt. fizikai fogalomkent egyebkent a gyorsulas ugyanaz mint a lassulas, csak az iranya ellentetes.
balesetem szerencsere nekem meg nem volt, oszinten szolva nem is hianyzik. de arokba mar csusztam, az kb 2 mp alatt zajlott le. el tudom kpzelni mi van, ha a szembol erkezo targy nem all, hanem mozog. ez a 2 mp is a toredekere csokken a sebessegektol fuggoen.
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2007. nov. 18. 19:00

morradin írta:Kedves omega!

Írásod elgondolkodtatott.
Nissan Terrano, 3. esetben mentette életét, stb.
Kicsit soknak tartom az eseteket. Ha kisebb autóval akad össze, akkor ez ellenfél így járt? Nem tudom. Csak morfondírozok.
Bizony, helytelen hogy relatív gyorshajtott... igazad van abban, amit írtál. De ez nem tartozik a témához. A biztonsági öv harmadszorra mentette meg az életét, ez volt a hozzászólásom lényege, nem az, hogy harmadszorra volt felelőtlen...
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 18. 18:52

...köszönöm a helyesbítésed! Én a National Grapicon láttam, az egyik műsoruk pont ezzel foglalkozott. Ott mutatták be törésteszteken a dolgokat, és kommentálták. Mind a mai napig ismétlik az a műsort. Ott hangzott el, hogy gyorsul a test pár tized másodpercig. Most hogy nincs iránya, vazze nem vagyok én Fizikus, úgy értem, hogy amerre az ütközést kapja, arra mozdul el. Pl. Hátulról belerohan egy autó egy álló járműbe. Annak minden egyes porcikája az ütközött jármű haladási irányába fog kimoztdulni, közel akkora sebességgel, mint az ütközött jármű sebessége volt a találkozásnál. Az hogy most, csökken, mert elnyelődik az energia bizonyos része a becsapódáskor érthető. Na mind1! Az tény, hogy már láttam, sőtt részese is voltam már balesetnek. Nem lett komolyabb bajom, de az az érzés, azok az erők mik olyankor fellépnek iszonyatosak! Na 1 szónak is száz a vége, köszi a kommented, én csak egy paraszt, suttyó kamionos vagyok. Így tudtam magam kifejezni! Sorry! Téma felőlem ezennel lezárva! A lényeg lefűzhető volt asszem előző kommentemnél! 8-)
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. nov. 18. 18:23

Truckman, ertem mit irsz, de fogalmazz pontosan. az energianak nincs iranya. az nem vektorialis. az eronek van iranya. a surlodas miatt a sebessege mindig kisebb lesz, mint amennyinel a csatt bekovetkezik, bar ez jelkepes, gyakrolatilag, ha 60-al csatt, akkor nem nagy tevedes kijelenteni, hogy ami nincs lehegesztve, az 60-al indul el. gyorsulni nem fog, es a legellenallas/surlodas miatt fekezodik is a roppalyan, vagy ahogy csuszik a feluleten, de a minimalis ido miatt ezek a hatasok is minimalisak, inkabb csak elmeleti szorszalhasogatas. az energia nem hat semmire, azzal csak rendelkezik az adott test.

a G az egyaltalan nem mertekegyseg, es nem a gyorsulasi energia mertekegysege, mert az Joule. 1 G az a gyorsulas, ami a fold felszinen nyugalomban allo testre hat a tomegvonzas miatt. a G egy viszonyszam, ami egyaltalan nem hivatalos, csak eppen a kommunikaciot konnyiti meg, pilotak, autoversenyzok, ilyesmik hasznaljak. 1 G~ 10 m/s^2. ha vkire 10G hat, az 100 m/s^2 gyorsulas 10m/s^2 helyett, vagyis 10-szer akkora ero hat ra, mintha bekesen alldogalna a fold felszinen. 10 G gyakorlatilag csak a vadaszpilotakra hat, illetve a baleseteknel, bar itt ennel lenyegesen nagyobb, akar tobb szaz G gyorsulas is fellephet. az ember pedig fiziologiajabol kifolyolag a fejtol a lab iranyaba mutato gyorsulast viseli el a legkonnyebben, de meg ebben az esetben is, mindenfele vedoeszkozzel, pilotaszerkoval, ami a felsotestben tarja a vert, maximum 15-16 G-t bir el eszmeletvesztes nelkul egy ember. minden mas iranyu gyorsulasban ennel kevesebbet. vedoruha nelkul max 9-11 G-t, de a legtobben ennel kevesebbet. mar 6-7 G-nel fellephet a csolatas.
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. nov. 18. 16:31

Nem rendőrséggel büntetném a biztonsági öv bekötésének elmaradását.
Egyszerűen csak fizesse ki az orvosi ellátását kp-ben, ha nem volt becsatolva a gépjárműben az illető. Kész.
Ha a lakásomat biztosítom, előírják, miket kell tennem, hogy érvényes legyen (spéci lakat, zár, rács stb).
Szándékos egészségkárosításra sem kellene fizetni a kezelést (dohányzás, durva alkoholizmus). Szerintem.
Üdv: SzMiki
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 18. 11:33

ZSOKÉ?

...de! Ha nem is mindenkit, csak Michael saját magát, ill. a barátnőjén kívül mindenki mást ! A lényegét felfogtad, ha még a szöveget nem is értetted meg! Ne hidd el! Ez csak egy szäros biztosító egyik hülye reklámja! Nem kell! Ahogy azt sem, hogy amikor ütközöl frontálisan CSAK 60KM/H-t nézzünk példának, minden rögzítetlen tárgy potom ugyanakkora sebességgel mozdul el, abba az irányba amerre a mozgási energia hat épp rá, és még gyorsul is pár tized másodpercig! Hatás-kölcsönhatás. Azaz minden nem bekötött személy, labda, kutya, papagály, mentődoboz, stb, stb, stb. Ha majd ne adj ég részese leszel egy eféle élménynek, GYÖKERESEN megváltozol, megváltozik a felfogásod az élethez, és annak minden velejárójához! De ez ne következzen be!
Végezetül:
Csak egy tény, mi egy bizonyított kísérleti példán alapszik: Egy autó 130al ütközik, egy 50km/h-s sebességgel közlekedő autóval! Az autóra ható energia közel 200G! Ezt ne kérd, hogy elmagyarázzam, most mi is az a G (gyorsulási energia mértékegysége)! Nézz utánna, puszta FIZIKA az egész! A naívabbak kedvéért, ez akkora felszabaduló energia, hogy a túlélési esélyed kb. annyi lenne, amit legegyszerűbben, egy 90km/H-val közlekedő autó, és egy Veréb frontális ütközéséhez tudok hasonlítani! Azaz? :???:
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. nov. 18. 7:24

TRUCKMAN írta: Egy kis szemléltetés, hülye angolkáink reklámja, viszont cseppet sem hülyeség, kukkold meg:

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... 48J1r9GHvg
Ez nem kis hülyeség hanem nagy Ba..ság...
Most ezzel nem azt akarod nekem mondani,hogy aki nem kötötte be magát végül is az ölt meg mindenkit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. nov. 18. 7:17

Harley írta: Ez egy nagyon rossz és hibás hozzáállás. Nem csak saját magadért vagy felelős. Kezdve attól, hogy hazavárnak, kilyukadva oda, hogy az "adófizetők pénzéből" felnőtt lettél. Kicsit gazdaságilag megnézve, tudod te, milyen hatással van a GDP-re egy aktív munkavállaló halála? Ha túléled a balesetet, tudod te, mennyibe kerül a gyógyításod az adófizetőknek? Ha egyáltalán felépülsz, és nem nekünk vagy a családodnak kell eltartania téged az életed végéig.

Szóval nem magánügy a szabályok betartása.
1 forintot nem költött rám még a TB!!!
Persze én kössem be magamat ,de az alkoholistákat nem szólja meg senki,mert lerokantositják őket...
Sokkal több pénz megy L ilyenekre mind baleseti dolgok miatt rokantakra..
Nekem ne akard már megmagyarázni mire költ az egészség ügy inkább
Én látom...
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 17. 23:49

Petikeeeee írta:
Harley írta:Ha túléled a balesetet, tudod te, mennyibe kerül a gyógyításod az adófizetőknek?
Azért én 386 személyt biztosan tudnék mondani,akiknek az eltartása többe kerül ennek az országnak,mint az összes balesetes meggyógyítása együttvéve...

Nahát Harley! :???:
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 17. 23:37

Harley írta:Ha túléled a balesetet, tudod te, mennyibe kerül a gyógyításod az adófizetőknek?
Azért én 386 személyt biztosan tudnék mondani,akiknek az eltartása többe kerül ennek az országnak,mint az összes balesetes meggyógyítása együttvéve...
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2007. nov. 17. 23:21

Kedves omega!

Írásod elgondolkodtatott.
Nissan Terrano, 3. esetben mentette életét, stb.
Kicsit soknak tartom az eseteket. Ha kisebb autóval akad össze, akkor ez ellenfél így járt? Nem tudom. Csak morfondírozok.
Limpi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Limpi » 2007. nov. 17. 15:12

Truckman, kiegészítenélek, ha nem az égből pottyantál francia hónba láthattad az osztrákok, németek is bekötik magukat. Lajta másik oldalán ezen már túlléptek. :-P
"A baj könnyen megállítható, mielőtt elkezdődik" Lao-ce
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2007. nov. 17. 13:48

Kollégám Veszprém megyében
betonozott vizesárokba csapódott csütörtökön ( Nissan Terrano II), min. 90km/h-val. Be volt kötve, lufik nyíltak. Szerencsére a balegy ajtó 'épen' maradt, nyílt. Ha nincs bekötve, akkor valszeg 'szörnyethal' vagy eszméletét veszti és vízbe fúl ha a sérülései nem lettek volna élettel összeegyeztethetlenek (pl. ráesik a kocsi miután kirepült a 150kg-jával). Így meg 5 percen belül kihúzták. SZÓ SZERINT pár karcolással megúszta!

Mentek a helyszínre amúgy Lánglovagok is, meg Rendőrök is.
Hiányoltam az esetről a képeket az oldalon... NAGYON hasznos lett volna!
Az autót átvizsgáltam a telephelyen, az összes gyűrődőzóna le lett tesztelve. Amilyen instabil (volt) az a kocsi és utáltam vezetni, a törés alapján elmondhatom, biztonságos.
Persze nem relatív gyorshajtva.

Na szóval egy szó mint száz, Kollégával elbeszélgettem, ez a 3. alkalom, amikor a biztonsági öv mentette meg az életét!
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 17. 8:59

Gabócza írta:Franciaországban MINDENKI beköti, és még a legszakadtam kocsiba is volt biztonsági gyerekülés. Igaz,hogy ott a rendőrök erre is figyelnek, és bírságolnak keményen. Vagy az ottani közlekedők már felnőttek hozzá?

HOL VAGYUNK MI A FRANCIÁKTÓL, AZOK KÖZLEKEDÉSI MORÁLJÁTÓL? ...A béka s@ggétől 100 méterre lejjebb! :-P

Amúgy Gabi, az öv nem akadályoz abban, hogy menekülj ha pl, vízbe csapódsz! Az emberi agy az, ami olyankr slusszol a pániktól, és nemtalálja a kezed az oldó gombot! Már ha észen vagy abban a pillanatban! :???:
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 17. 8:54

Zsoké írta:

Én erre csak azt tudom mondani,hogy mindenki döntse L maga,hogy beköti,vagy nem köti....
Nem értem miért kell kötelezővé tenni,és büntetni..

Miért? Ütköztél már te? Most nem aktív fékezésre értem, hanem mondjuk, 70km/h-ről, 0km/h-ra 2 mp alatt!

Az ülés képes kiszakadni a kacinból, nemhogy egy ember, ki nincs bekötve! Az az ember pedig, ki nincs, nehogy azt hidd, hogy csak placcs, szétkenődik a szélvédőn, hanem pif-paff ide-oda csapódik az utastérben!

Egy kis szemléltetés, hülye angolkáink reklámja, viszont cseppet sem hülyeség, kukkold meg:

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... 48J1r9GHvg

Miután megnézted, mélázz el rajta, nem csak a te életedért van az a sz@r szövetcsík átlósan rajtad! Mindíg a gépjárművezető a felelős, ha az utasa nem köti be az övet, és neadj ég, meghal, vagy mást "megöl"! De nemenjünk ilyen messzire! A fakabát sem őt fogja megbüntetni, hanem kit :-? Téged, azaz a gépjárművezetőt! :lol:

Volt 1 távoli ismerős kollégám, balesetet szenvedett egy Volvo vassal, be volt kötve! Mégis meghalt! Na nem azért mert be volt kötve, hanem, mert a túristagázpalackot (is) az ágyon tartotta maga mögött, az nyírta ki! ...Miközben repkedett!
Jómagam is látom, hogy némely kolléga, hogy kicsicsázza a dobozt, ill. letekintve más konzervdobozokra, látom, hogy mindeb szir sz@rral tele van az utastér! Tv, esernyő, mentődoboz, kutya, stb. Nos ezek mind gyilkos eszközök egy ütközésnél! Ne legyen lehetőleg semmi rögzítetlen tárgy az utastérben, kalaptartón, például [-X ! De ez csak egy jótanács volt részemről fórumtársak!

CSATT, hogy kattanjon!

Mindenkinek balesetmentesebb, az időjárási viszontagságoknak megfelelő vezetési stílust (morált) kívánok! 8-)
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2007. nov. 15. 23:36

zsoké írta:Én erre csak azt tudom mondani,hogy mindenki döntse L maga,hogy beköti,vagy nem köti....

Mindenki maga döntse L mi jó neki..
Ez egy nagyon rossz és hibás hozzáállás. Nem csak saját magadért vagy felelős. Kezdve attól, hogy hazavárnak, kilyukadva oda, hogy az "adófizetők pénzéből" felnőtt lettél. Kicsit gazdaságilag megnézve, tudod te, milyen hatással van a GDP-re egy aktív munkavállaló halála? Ha túléled a balesetet, tudod te, mennyibe kerül a gyógyításod az adófizetőknek? Ha egyáltalán felépülsz, és nem nekünk vagy a családodnak kell eltartania téged az életed végéig.

Szóval nem magánügy a szabályok betartása.
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. nov. 15. 23:07

Én erre csak azt tudom mondani,hogy mindenki döntse L maga,hogy beköti,vagy nem köti....

Mindenki maga döntse L mi jó neki..

Jártam már elég balesetnél...
Azért én nem mondanám,hogy mindig jól járt aki bekötötte magát... Sőt.......
statisztika ide statisztika oda...
számomra a statisztika parasztvakitás.....
Azt mondanak amit akarnak......
Válasz küldése