* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 4:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: gyenge áramú helyiségek védelme
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 04. 12:59 
vízpocsékoló

Eböl a videóból mindent megtudhatunk az elektromos tűzről :)

http://videa.hu/videok/vicces/aram-vede ... nwMTLOCDXh

*amúgy nem beszél butaságot*
*sajnálom kicsit* de azért vicces

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: "probléma"
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 13:56 
vízpocsékoló

Az a probléma a társasházakban, hogy a lakók mindenre sajnálják a pénzt , így a közös képviselő dolga elég nehéz , bár a mostani panel tűzek után jobban hajlanak a lakók is megtenni az ovintézkedéseket , több belvárosi társasházban a hátsó lépcsőt eltorlaszolják lomokkkal, ami ugye csak bajban derül ki mekkora felelőtlenség :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 02. 9:49 
pernyekergető

Szia Maya !
Egy tűzoltó készülék készenlétben tartása mindenféleképp ajánlatos a szeméttárolónál. A legjobb valóban a habbal oltó , de egy 6 kg-os ABC porral oltó (MSZ EN3) minősítve van ekkora tüzek oltására. Az elfolyást gátló tálcát csináltasd meg, nem éghető anyagú legyen( pl 2mm-es fémlemez ) és 60 liter beleférjen( 1000x1000x65mm). Ez azért is jó mert így nem öntözik szét a lakók az olajat az egész tárolóban, és könnyebben takarítható.
Az viszont elszomorító , hogy a tűzoltóságokon ide-oda küldözgettek.
föniksz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sütőolaj tárolás
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 01. 15:14 
vízpocsékoló

Szia föniksz :))
Én vagyok a közös képviselő, egyben tűzvédelmi felelős, a tűzvédelmi szabályzat módosítása ok, már a közgyűlés is letette a voksát a tartályokat illetően. Ha jól értettem, nem kell tűzoltókészülékkel ellátnom a helyiséget, elég egy figyelmeztető tábla is? Nagyon jó lenne, mert délelőtt ellenőriztettem a tüzoltó készülékeinket és beszéltünk a témáról, mi és mennyiért. Az árak habbal oltó készüléknél olyan borsosak, hogy 5 lépcsőházról lévén szó nem igazán érné meg gyűjteni a használt olajat.
Megkeresem majd és elolvasom az ide vonatkozó szabályzatot, buta vagyok, hogy eddig ez nekem nem jutott eszembe és helyette Tűzoltóságokra mászkáltam, ahol küldtek ide-oda. Mindent köszi. Maya

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 01. 13:47 
pernyekergető

Üdv Maja !
60 literig az OTSZ 57§ (4) pontja alapján átminősítés nélkül tárolhatjátok az étolajat. A lakóház tűzvédelmi szabályzatában kell szerepeltetni a tárolás tényét, módját, mennyiségét... Egy elfolyást gátló tálcát és egy nyílt láng és dohányzást tiltó táblát mindenféleképp javaslok .
föniksz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 01. 12:48 
vízpocsékoló

Kösssz a gyors reagálást "föniksz"! A tartály 60 literes lenne, anyagát nem tudom, mert a gyűjtő cégtől elfelejtettem megkérdezni. A szeméttároló helyiségben szeretnénk elhelyezni, 4 db kuka mellett. A ház 4 emelet magas, magasföldszinttel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 01. 10:33 
pernyekergető

Üdv Maya !
Mekkora a tartály? Milyen közös helyiségben szeretnéd elhelyezni (hol van )? Mekkora a társasház ( pl középmagas , magas..... ) ?
Válasz majd ezeknek az ismeretében.
föniksz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 28. 16:09 
vízpocsékoló

Üdv Mindenkinek! :lol:

Szakmai segítséget szeretnék kérni. Társasházi közös helyiségben szeretnénk használt sütőolaj gyűjtésére alkalmas tartályt elhelyezni, szükséges lesz-e a helyiség átminősíttetése tűzveszélyességi szempontból? A választ előre is nagyon köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 23. 13:34 
kapacsmester

Sziasztok!

Egy kis mennyiségű vizet illetve nagyon magas párakoncentrációt minden gyengeáramú illetve számítástechnikai eszköz elvisel, amit nem házilag gyártottak, hanem ipari körülmények között, lakkozva stb. ... a Köddel oltó pedig ha jól tudom akkor nagyon finom vízpermetet hoz létre, ami kiszorítja za oxigént ill elfojtja a tüzet. Ilyen finom permet - ha nem órákon keresztül éri a cuccot - akkor nem okoz semmiféle problémát, mert a lakkozás megfelelő mértékben szigetel, és amúgy is melegszenek ezek a cuccok, uh hamar elpárolog róluk, ha nem túl nagy cseppek esnek rá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 11. 14:34 
vörös kakas réme

Én Szentendrén láttam egy vízköddel-oltóberendezéseket forgalmazó cégnél ilyen cuccost. Kimondottan ajánlják számítógéptermekhez. A bemutató szobában működött egy számítógép és rászabadították a vízködöt. Néhány perc működés után pár liter víz folyt össze a gyűjtő csatornába és a számítógépen meg sem látszott a dolog. Műxik a dolog!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 10. 17:00 
szikracsapkodó

A meglátásod helyes, tényleg nem szeretik a vizet. Ha működés közben kapják pláne. Más a helyzet ah tűz van, remélhetőleg van ami áramtalanítson mielőtt elkezd a vízpermet szállni, mert ha nem akkor bizony megrázó lehet az élmény. A tüzet el tudja oltani, de a tűz által nem érintetteknek is annyi. Nem ismerem a telepítés körülményeit, de lehet hogy célszerűbb lett volna egy jól kialakított gázzal oltó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gyengeáramú-helyiségek védelme
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 18. 18:24 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!
Egy most épült modern iroda épületben dolgozom és igen furcsán olvastam a szerver szoba ajtaján a feliratot miszerint a helyiség vizköddel oltó berendezéssel védett és müködése esetén az emberre veszélytelen.
Ez számomra furcsa mert mert én úgy tudom , hogy sem a számitás technikai eszközök sem telefon rendszerek nem szeretik a vizet és a vizes környezetet. Lehet, hogy én vagyok lemaradva , de hogy is van ez?

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]