* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 10:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Foglalkozzunk a gyerekekkel is!
HozzászólásElküldve: 2017. jún. 10. 10:23 
Szerkesztő

Tűzoltó Bandi és Morzsi Komplex Óvodai Tűzmegelőzési Program

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. aug. 20. 13:40 
Szerkesztő

Ifjúsági tűzoltók képzési rendszere

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. aug. 19. 14:37 
slagmester

Micsoda perzselő idő! - mese a klímaváltozásról

Kép

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltókommunikáció
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28. 15:45 
vízpocsékoló

http://www.vasnepe.hu/hetvege/20110416_ ... _s_vasutas

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05. 12:32 
szikracsapkodó

Ahogy kerdezo84 is irta az illetékes tűzoltóparancsnokságon illetve ha van az adott területen ÖTE akkor öket is érdemes felkeresni szerintem nagyon szivesen segítenek ők is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltó Autó!
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05. 11:27 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Az illetékes tűzoltóság parancsnokával kell felvennie a kapcsolatot!

100%, hogy megkapja az autót, tűzoltósimogató keretén belül!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzoltó Autó!
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 05. 10:45 
vízpocsékoló

Kedves Lánglovagok!
Kinél,és hol lehetne érdeklődni,ha szeretnék egy tűzoltó autót egy helyszínre vitetni?Ahol gyerekek is beülhetnek,kipróbálhatják,,amolyan bemutató szerűen.Egy rendezvényre kellene.
Köszi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18. 11:02 
vízpocsékoló

Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék! Hol tudnék utánanézni annak, hogy egy általános iskolára milyen tűzrendészeti szabályok érvényesek? Gondolok itt arra pl., hogy hány lépcsőháznak kell lenni, ennek milyen szélesnek kell lennie stb.
Az a helyzet, hogy nálunk egyetlen lépcső van a 2 emeletes iskolánkban. Ezen a lépcsőn kb. 350 gyermeknek(+tanárok, titkárság stb.) kell lejönni, ha bármi történik az iskolában. (A többi gyermek földszinti tantermekben van elhelyezve, így az ő "menekülésük" megoldott)

Remélem vki tud válaszolni. Előre is köszönöm!!!
Borso

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 17. 12:32 
vízpocsékoló

Üdvözlet mindenkinek!
Egy kis segítséget szernék kérni. Hol találhatnék adatokat lakástüzekkel kapcsolatosan? Egy 15-20 kérdéses tesztsort szeretnék összeállítani, egyelőre csak a saját gyerekem számára, mert a 3-ból egynek nem sikerült még megtanítanom, hogy mennyire életveszélyes gyufával szórakozni a szobájában. Gondoltam, kvíz formájában talán szemet szúrnak neki a megdöbbentő tények és adatok. De sajnos nem találok sehol összefoglaló statisztikát erről a témáról a neten.

Ha egyéb ötlete van valakinek (a felpofozáson kívül, mert bár eszembe jutott, de nem a stílusom és már fel sem érem a kölköt...), hogy egy amúgy értelmes 13 éves kamaszfiút hogyan lehet meggyőzni arról, hogy az életével (és a miénkkel) játszik, akkor azt is nagyon megköszönném...

fedor74 kukac freemail pont hu

Tűzmentes szép napot!
Dóra

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 12. 16:09 
slagmester

http://kapos.hu/hirek/kek_hirek/2011-01 ... liban.html

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 05. 12:21 
Szerkesztő

Henriett írta:
Kedves Tűzoltók és Fórumozók!

December elején az óvodai témánk a TŰZ lesz. Hallottam, hogy az iskolákban nagyon jó gyakorlatias bemutatót tartanak a szakemberek az osztályfőnöki órán. Érdeklődnék, hogy van-e ennek óvodai változata és ha igen, kihez fordulhatnék segítségért?

Előre is köszönöm.

Tisztelettel: Henriett (Dunakesziről)

A Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság Kommunikációs Főosztályával kell felvenni a kapcsolatot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 05. 12:05 
vízpocsékoló

Kedves Tűzoltók és Fórumozók!

December elején az óvodai témánk a TŰZ lesz. Hallottam, hogy az iskolákban nagyon jó gyakorlatias bemutatót tartanak a szakemberek az osztályfőnöki órán. Érdeklődnék, hogy van-e ennek óvodai változata és ha igen, kihez fordulhatnék segítségért?

Előre is köszönöm.

Tisztelettel: Henriett (Dunakesziről)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Tűzoltós hírek a médiában
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29. 20:33 
slagmester

http://www.dh-online.hu/kronika-a_varos ... tuzoltokat

Dunaújváros - Évtizedes hagyomány már

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Foglakozzunk a gyerekekkel is!
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 13. 20:13 
Szent Tömlő őrzője

Nem tudom kinek az ötlete volt ez: http://www.langlovagok.hu/kepek/4242_me ... ia-gyorott
Az biztos, hogy nagyon- nagyon jó ötlet ! Gratulálok :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Foglakozzunk a gyerekekkel is!
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18. 22:52 
csizmás kandúr

Példaértékű, amit ma Berettyóújfaluban, a tűzoltóságon tapasztaltam. Egy jó hangulatú csapatot láttam lelkes oktatókkal, lelkes táborozókkal, széleskörű szakmai ismeretek megszerzésére irányuló programokkal.
Gratulálok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A Fővárosi Közterület-felügyelet Biztonságos Iskola Mozgalom
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14. 16:42 
vízpocsékoló

A Fővárosi Közterület-felügyelet az elmúlt évben indította a főváros általános iskoláiban programját, mely a Magyarországon működő Biztonságos Iskola Mozgalom egyedülálló, hiánypótló, saját know-how, és alulról jött kezdeményezésnek tekinthető.
Az általános iskolás korcsoportúaknak, korcsoportonként az életmód/életvitel keret tárgyon belül előadások folynak, a közterületek rendeltetés-szerű használatáról, a köztisztaság fontosságáról, a föld és a fenntartható fejlődés-, a saját jövőnk érdekében a közösségi viselkedésről, a kutyatartásról - összekötve az Ebtelepi látogatásokkal, az örökbe fogadható gazdakereső programmal, a közlekedés veszélyeire történő figyelemfelhívásról, és a közlekedés alapvető szabályairól, a gyermekek felelősségérzetének erősítésével.

Az elmúlt évben 6 fővárosi általános iskola igénye alapján közel 600 diákhoz jutottunk el, az idei évben is jelentős az érdeklődés és az igény programjaink folytatására. Ezen dolgozunk.

Céunk a környezettudatos felnőtté válás során a preszocializációs ismeretek beépítése a minden napokba, a környezet védelme, megóvása, a kedvelt háziállat, a kutyatartás alapismeretei és a közterületek védelme a sétáltatáskor, az ebpiszok környezeti és embertársainkra veszélyére figyelemfelhívás, a lakóhelyi közlekedés veszélyei és elkerülhetőségeinek lehetősége, a balesetmegelőzés, a közlekedésbiztonság, a szomszédsági bosszantó dolgok megelőzhetősége és elkerülhetősége.
És sorolhatnám.

Lisszabon városban az iskolákban olyan tantermeket alakítottak ki, melyben a diákokkal gyakoroltatják a vészhelyzeti menekülés módozatait, a helyes viselkedés módját, a balesetmentes közlekedés szabályait.

"...lisszaboni Biztonsági Iskolában. Az intézmény gyermekcsoportokat fogad, és szimulációs termekben megismerteti őket az árvíz, a földrengés és a háztartásokban, lakásokban leselkedő veszélyek okozta katasztrófákra. Megtanítja a fiataloknak a balesetek elleni védekezés és a megelőzés fortélyait is."
forrás: http://www.efus.hu/index.php?option=com ... 9&Itemid=1

Azt gondolom, bizony országunkban van bőven mit tenni - a jó példákból lehet meríteni.

A cikket írta: Hargitai Márta Fővárosi Közterület-felügyelet (Bűnmegelőzési munkatárs)
2008.április 14.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12. 22:27 
szikracsapkodó

Mindig van a tűzoltónapon a gyerekeknek is bemutató.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10. 17:51 
kapacsmester

Próbálok tájékozódni...
A nő kabátján ez a felirat szerepelt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06. 18:54 
lángterelgető

Hát ez tényleg oppá! Remélem Sheja szolgál információval az FTP-nek.
Azután meg valaki bokáját üti ...

Öröm, hogy ürömben, hogy legalább a lurkónak el lehet mondani, hogy a néni nem is tűzoltó volt, hátha a pozitív világképet vissza lehet varázsolni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fogl...
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06. 14:52 
Szent Tömlő őrzője

OPPÁ!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzvédelmi oktatás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06. 13:48 
szikracsapkodó

Tisztelt Sheja!

Hozzászólásával kapcsolatosan a következőkről tájékoztatom.
Megdöbbenve olvastuk valaki a látszat szerint a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság képviseletében tűzvédelmi oktatást tartott egy általános iskolában. Ezúton közöljük, hogy a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság ezen feladatkört ellátó munkatársa az idén egyetlen alkalommal sem folytatott tűzvédelmi oktatási tevékenységet általános iskolában, így az oktatást végző személy nem az FTP képviseletében végezte ezt a tevékenységet.

A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság csak az általa szervezett tűzvédelmi oktatás tekintetében vállalja a felelősséget az oktatás tartalmáért és minőségéért.

Megköszönve Önnek, hogy felhívta a figyelmet a pedagógiai szempontból káros, egyben a szervezet jóhírnevének csorbítására alkalmas jelenségre, ezúton kérjük Önt és mindenkit, aki hasonló esetet tapasztal, hogy ezt szíveskedjék közvetlenül is jelezni számunkra.
Közös érdekünk, hogy a gyermekek az FTP szakemberi által kontrolált, megfelelő minőségű, tűzvédelmi felkészítésben részesüljenek.

Az FTP által szervezett tűzvédelmi ifjúsági oktató nevelő programmal kapcsolatosan részletes információkért munkatársunkhoz Sándor Andrea tű. törzszászlós asszonyhoz fordulhatnak. Elérhetőségünk kommunikacio@tuzoltosagbp.hu, telefon: 06-1-459-23-00/92552.

Tisztelettel:

Dr. Dömök Zsuzsanna Katalin tű. alez.
Jogtanácsos
Kommunikációs és Jogi Főosztály
vezetője

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 20. 21:22 
kapacsmester

Én aláírok mindent. Mano volt már szertárban, tűzoltóautóban. Tudom ő kivételes, mert vannak nagy felnőt, hős tűzoltó barátai..szándékosan írom ezt, mivel ő így látja őket, és a lelkesedését ez azért eléggé megtörte...de elfogadta, hogy sokan vagyunk, sokfélék..

viszont az efféle hozzáállás, csak ront és nem segít...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 20. 20:54 
lángterelgető

Igaza van Pubának!!!! Nem gondolták át hogyan és miként tartsanak foglalkozást. Mi is szervezünk ilyen foglalkozásokat.
Ovodásoknak és iskolásoknak egyaránt. De nem mi mengyünk hanem őket hívjuk laktanyalátogatásra. Komolyabb szervezést igényel de megéri. Megnézhetik a szereket,kicsit locsolnak,és kérdeznek megállás nélkül. Öröm nekik válaszolgatni. És tanulnak mert minden érdekli őket. A cél nem az hogy letudjuk a feladatot.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: foglal...
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 20. 16:59 
Szent Tömlő őrzője

Nézzük a dolog jó oldalát.....Az,hogy kúszás közben buksin spiccelte a társát,jelzésértékű.A valós helyzetben is előfordul és nem hisztizik,hanem megy.A 112 szám említése szerintem jó indulatúlag hangzott el akár negatívumként is.Kis versikéink voltak gyermekkorunkban,megjegyzendő a számokat pl:"stik-stik 04,nem forog az észkerék...tudtuk,hogy ez a mentők száma.11 éves tűzoltó gyermek igenis okosabb e téren,mint a vele egyívásúak.Én 5 éves koruktól oktattam őket a tűz esetén való viselkedésre.De én tűzoltó voltam....és büszke,ha az iskolában(ritkán)szóba kerültek dolgok a gyerek(ek)javítottak.Nem a hölgyet kellene bántani,hanem aki felkészületlenül(essünk túl rajta wazze)küldi ilyen szituba.A kapkodás,ledarálás visít. :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 20. 13:14 
kapacsmester

Devilke Isten hozott itthon!

Nos ismered Manot, ő nagyon jól tudja, hogy vannak ilyen emberek is. Sajnos rendszesen fog jönni ez a nő előadást tartani nekik.

Azért szívesen elbeszélgetnék a hölggyel...

Nálunk is az tartja az előadást az iskolában aki vállalja, de ha neki nem tetszik, vagy nem akarja csinálni, akkor hagyja az egészet.
Arról nem is beszélve, hogy nem figyelt a gyerekek biztonságára sem, mivel a koszos tanteremben való kúszíásnál több gyereket fejberugott a másik, mivel nem tartottak kellő távolságot egymás mögött. Tudom és én értem, hogy a biztonságos életre való nevelésbe ez is beletartozik, de csak akkor érünk el kellő hatást, ha a gyerekekben ez pozitivumként csapódik le.
Arról nem is beszélve, hogy azt hangoztatta, hogy a gyerekek ne a112-es segélyhivót hivják...."eszükbe se jusson".
Nos valóban jobb ha közvetlenül a tűzoltóság számát hívják, DE!
ÉN nagyon jól tudom a munkámból fakadóan, hogy sajnos még a felnőttek sem tudják melyik segélykérő telefonszám melyik szervezetet takarja. Véleményem szerint, nem baj ha legalább egyet úgy megjegyez, bevésődik a gyereknek, ahonnan mindenféle segitséget kaphat.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]