* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 3:49

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 22:15 
Szent Tömlő őrzője

Nekem nagyon tetszettek az ajándéktárgyak, de a naptár ötlet se rossz!

Üdv:
mcsabi
/megj.:gyerek vagyok!!!/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 21:46 
Szerkesztő

Izé... az előző üzenet Maestro helyett Riam-nak lett volna címezve. Bocsi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 21:44 
Szerkesztő

Meastro, Mege!

Tűzoltós ajándéktárgyakkal kapcsolatban tudom ajánlani az alábbi oldalt:
KLIKK
(Ajándéktárgyak menüpont -> Tűzoltós)

Egész olcsó, nagy a kínálat, és szerencsére nincs minimális rendelés. Szerintem itt biztosan találtok olyan dolgokat, amiket fel lehet használni akár egy verseny díjazásában, akár csak egy sima iskolai népszerűsítés érdekében.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nem csak gyerekeknek :)
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 21:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nem csak gyerekeknek, hiszen nem csak nekik van számitógépük :)

Négy képernyő védő,aztán majd szaporodik a számuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 16:15 

mege írta:
Kedves maestro!

Nyílvánosan is bejelentem, hogy az ötletedet "elloptam".
(Csak azt lopják, ami értékes)
Készítünk a honlapra egy naptár linket, ahol meglesznek a hónapok a képernyő jobb oldalán, a képet pedig mi csináljuk a saját szereinkről, vagy beavatkozásainkról. Egy kattintással le lehet majd tölteni a számítógépre háttérképnek. Így akit érdekel a tűzoltóság, az mindig nézheti a monitoron.
Az elérhetőséget a médiában meghírdetjük.
Ha elkészül, jelentkezem.

Addig is:... most így néz ki: http://csabi-info.uw.hu/tuzoltosag

nacsá!

:) Lopjátok nyugodtan
De megsugom nekem is hasonlo forog a fejemben a végeredmény meg majd látszi (remélem legalábbis) Egyébként folyamatban van képernyővédő készitése, elvileg hamarosan meg is van :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 15:37 
tömlőszállító

Kedves maestro!

Nyílvánosan is bejelentem, hogy az ötletedet "elloptam".
(Csak azt lopják, ami értékes)
Készítünk a honlapra egy naptár linket, ahol meglesznek a hónapok a képernyő jobb oldalán, a képet pedig mi csináljuk a saját szereinkről, vagy beavatkozásainkról. Egy kattintással le lehet majd tölteni a számítógépre háttérképnek. Így akit érdekel a tűzoltóság, az mindig nézheti a monitoron.
Az elérhetőséget a médiában meghírdetjük.
Ha elkészül, jelentkezem.

Addig is:... most így néz ki: http://csabi-info.uw.hu/tuzoltosag

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 15. 14:34 

mege írta:
Szia maestro!

Tetszik az ötleted!

Ha nem haragszol, lenne pár észrevételem.

1. Lehet jobban adná ki magát, ha magyar hétbeosztású lenne a naptár, magyar felírattal.
2. A jó minőségű nyomtatás 150-200 Ft/lap, így egy komplett naptár kb. 2000 ft. Ez az összeg 1000 darabnál igen tetemes.
3. Ismerve a tűzoltóságok (H+ÖT) nyomorúságos helyzetét, nem tartom valószínűnek, hogy sokat tunánk így készíteni.
4. Viszont, ha a célcsoport tudja (újság, rádió, TV) hogy honnan lehet letölteni ezeket (lásd a puzzle) akkor mindenki ki tudja nyomtatni magának olyan minőségben, ahogy neki jó.

Ha már itt tartunk: és mi lenne akkor, ha a naptárat be lehetne állítani (egy kattintással) háttérképnek!?

nacsá!

Dehogy haraxom, inkább köszi az észrevételt és javaslatot.
Ez csak egy nyers ötlet, probálok olyan progit keresni, ami a magyar naptár szerint alkotja meg.
Ami a letöltést illeti, ugy tünik, a pdf formátum nem jön be annak ellenére hogy ez is szabványos formátum. Hiába minden kezdet nehéz.
No majd kialakul :) (egyébként lehet netről is nyomtatni a pdf-et ha megnyitod, legalábbis elvileg.)

Ami az árát illeti, igen valahogy igy van. De azért lehet találni kiskaput :) )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 15. 14:12 
tömlőszállító

Szia maestro!

Tetszik az ötleted!

Ha nem haragszol, lenne pár észrevételem.

1. Lehet jobban adná ki magát, ha magyar hétbeosztású lenne a naptár, magyar felírattal.
2. A jó minőségű nyomtatás 150-200 Ft/lap, így egy komplett naptár kb. 2000 ft. Ez az összeg 1000 darabnál igen tetemes.
3. Ismerve a tűzoltóságok (H+ÖT) nyomorúságos helyzetét, nem tartom valószínűnek, hogy sokat tunánk így készíteni.
4. Viszont, ha a célcsoport tudja (újság, rádió, TV) hogy honnan lehet letölteni ezeket (lásd a puzzle) akkor mindenki ki tudja nyomtatni magának olyan minőségben, ahogy neki jó.

Ha már itt tartunk: és mi lenne akkor, ha a naptárat be lehetne állítani (egy kattintással) háttérképnek!?

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 15. 11:15 
csizmás kandúr

Üdvözlet Mindenkinek!

És még valami!
Solymáron voltunk tavaly főzőversenyen, vagy most tavasszal...? Na, mindegy, nem olyan régen. Akkor a gyerekeket nem lehetett levakarni a tűzoltógépjárművekről!!! Nem pejoratív értelemben gondolom. Én nagyon örülök, hogy a gyerekeket érdekli. Ez Zsámbékon nem nagyon működik. Mintha beoltották volna a kicsiket, hogy a tűzoltók emberevők meg ilyesmi... :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 14. 20:55 
csizmás kandúr

Üdv Mindenkinek!

Kedves Jani!

Én ilyesmit nem is vártam! De az a tapasztalatom, hogy nálunk ez a kocsiba ülés nem igazán megy... Még a közelébe sem mentek a gyerekek a tűzoltóautónak, pedig nem vagyunk annyira rondák... :D

A tűzoltó emblémás póló szép és jó dolog, de 2000 Ft egy darab!!!! Ezt nem mindenki engedheti meg magának...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nem csak gyerekeknek
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 13. 17:39 

Egy egyszerü ajándék is lehet nem csak gyerekek számára pl a naptár.
Elkészitése nemkerül több ezer ft-ba, hamar elkészithető, és valóban egyedi ajándék tud lenni.

Ime egy egyszerű minta

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 15:14 
tömlőszállító

Mégsem jó.

Több az ovi mint a fecsi.

Központi beszerzés kellene..............!
Azonnal vennék még 10 db-ot.

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 9:00 
tömlőszállító

A füstérzékelőt felnőttek kapták.

Az óvodás ötlet jóóóóóóóó!

Köszi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 16:49 
Szerkesztő

A füstérzékelő hasznos ajándék, de szerintem egy tűzoltós pólónak, vagy baseball sapkának nagyobb sikere lenne a gyerekek körében. De sokszor nem is a valódi érték számít, hanem az eszmei - ilyen például egy oklevél, vagy egy vándorserleg.

A távirányítás tűzoltóautókkal kapcsolatban: Nem feltétlenül csak egy-egy verseny díjazásánál lehetne őket felhasználni, mert akkor csupán 1 srác játszana vele. Viszont ha adnátok pár darabot a város óvodáinak, akkor az már rögtön több gyereket "fertőzne meg" tudat alatt... :roll: :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 10:19 
tömlőszállító

Ja még valami!
A Tűzoltóság propaganda buszában (tudom Katasztrófavédelem) van a Trombi és a Tűzmanó mesekazetta. Mi azt lemásoltuk és átadtuk az óvodáknak. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 10:13 
tömlőszállító

Szia mindenki!

Baromi jók a linkek. Csak az a baj, hogy nálunk katasztrófavédelemre oktatják a kicsiket, ami igen ritkán van és akkor is a felnőttek vezetésével ténykednek (menekülnek, homokzsákot töltenek, stb) míg kint a közvetlen veszélyre hívják fel a figyelmüket.
Mióta tűzoltó vagyok, egyetlen gyerek sem volt a területünkön közvetlen életveszélyben (tudomásom szerint) katasztrófa miatt. De az a 4 kisgyerek, akik szénné égtek néhány éve .................................

L Jani!
Nem azzal van a gond, hogy nem szervezünk a gyerekeknek programot, hanem azzal, hogy nem tudunk nekik semmi tűzoltósat adni ajándékba.
Ha felmerül az ötlet, hogy szervezzünk vetélkedőt, rögtön jön a kérdés, hogy mi lesz a díj.
Jó, tavaly a 10 fordulós keresztrejtvény pályázat végén (TV, rádió, újság itt volt) kisorsoltunk 10 db "bolti" elemes füstérzékelőt és 10 városnézést 40 méter magasból.
Készíttettünk 5000 db órarendet, 6000 db kártyanaptárt iszonyú pénzért.
És így tovább.
Vannak ötletek, melyeket meg lehetne valósítani. Csak az a baj, hogy OKF szinten katasztrófálisan gondolkoznak e tekintetben. Ha egy órarendből nem 5000 db-ot rendel valaki hanem 500 000-et, a darabár mindjárt nem annyi, és így tovább.
Csináltatni akartunk normális többszínű reklámszatyrot.
Kellene belőle évente 200. A gyártó 2000 db alatt nem is áll szóba velem. Rendeljek meg 10 évi mennyiséget????
A TOP idején felhívtam őket, hogy kellene 25 db, azt mondták OK!
Év elején akciós volt a C+C be a távirányítós létraszer 3000 FT/db. Vettem 10 db-ot majd jó lesz valamire.
Érted?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 23:14 
Szerkesztő

Riam:
Azt írod, hogy semmi hatása nem volt a bemutatótoknak. Szerintem azt ne várd el, hogy egy ilyen alkalom után majd maguktól tolonganak a szertárajtó előtt a leendő tűzoltók! Ez egy kiváló lehetőség a figyelemfelkeltésre, de csakis arra. Ha azt akarjátok, hogy tényleg legyen is hatása a dolognak, akkor osztogassatok szórólapokat, engedjétek meg, hogy beüljenek a gyerekek a fecsibe, szirénázhassanak egy kicsit, felpróbálhassák a ruhát, a sisakot, és persze válaszoljatok minden felmerülő kérdésre! De akár azt is meg lehet csinálni a nagy bemutató után közvetlenül, hogy szereztek egy kis méretű Sattlert, sisakot, egy puttonyfecskendőt, és olthatnak tálcatüzet. Örök élmény! Vagy ha van ruha és sisak, akkor már csak egy digitális fényképezőgép kell, és lehet fotózni a kissrácokat a szer előtt. De persze a kész képet csak a tűzoltóságon vehetik át... :twisted: :lol:

Persze nem csak majálison kell bemutatót tartani, hanem el lehet menni a gyermeknapi rendezvényekre, vagy egy meleg nyári napon "füvet locsolni" az óvodában a gyerkőcök bevonásával:
Kép Kép Kép

Vannak itt lehetőségek, csak ahogyan Mege is mondta, össze kell dugni a buksit...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 23:13 

L_Jani

Köszia a linkeket. Tömök élelmet a fejembe és már teszem is fel őket az oldalra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 22:51 
Szerkesztő

Igazatok van abban, hogy elsősorban a szülőt kell meggyőzni a tűzoltói munka előnyeiről. De hogyan lehetséges ez?
Ha lát a TV-ben egy súlyos balesetet, vagy tűzesetet, akkor az pozitív, vagy negatív hatású? Nyilván az utánpótlás-nevelés szempontjából negatív, viszont a tűzoltói társadalom megítélésére pozitív hatással van. Az ellen nem nagyon tehetünk semmit (de miért is tennénk?), hogy a médiák beszámoljanak a nagyobb káresetekről, viszont ebből egy civil ember (szülő) számára az jön le, hogy ez a munka életveszélyes. Szerintem a megoldás az lenne, ha a helyi média útján a tűzoltóság szorosabb kapcsolatot tartana a lakossággal, és úgymond reklámozná magát. Én például már találkoztam olyan emberrel, aki nem is tudta, hogy a városunkban van tűzoltóság... Ezután már nem lepődnék meg azon sem, ha valaki azt hinné, hogy napi rendszerességgel oltunk égő vegyiraktárakat.

Mege: Karcagon van városi újság, és a megyei napilap is szívesen fogad BÁRMILYEN anyagot! Ugyan a megyei katasztrófavédelem néha elhint egy-két rövid hírt, de hidd el, hogy az olvasókat nem csak a száraz tények érdeklik, hanem az egyéb érdekes infók is. Nem kell átmenni bulvár stílusba, lehet anélkül is érdekeset írni. Egy példa: az nem lesz pletykatéma a piacon, hogy kigyulladt néhány körbála a határban, de ha beleírod, hogy a tűz veszélyeztette a közeli tanyákat, a helyi tűzoltók pillanatok alatt a helyszínre érkeztek, és 30 ezer liter víz felhasználával megfékezték a lángokat, az anyagi kár X millió forint, na, arra már sokkal többen felkapják a fejüket.
Emellett nem csak a káresetekről kell beszámolni, hanem a tűzoltóság hétköznapi életében történt eseményekről is. Ez talán még fontosabb a jó összkép kialakulásához...

Na, de visszatérve az eredeti témára, a gyerekekre:
A bemutatók és tűzvédelmi oktatások mellett sok más eszközzel is fel lehet kelteni a gyerekek figyelmét. Az óvodásoknál és alsó tagozatosoknál ilyen például a rajzverseny - ez általában mindig népszerű szokott lenni. Felső tagozatosoknál pedig nagy sikert lehetne elérni egy-egy tűzoltós játékprogrammal, vagy számítógépes kérdéssorral. De minden korosztály számára lehetne indítani például versenyeket (elméleti és gyakorlati feladatokkal), ahol vándorkupákat lehet kiosztani. Persze hogy otthon el fog dicsekedni vele a gyerek! Ha pedig nem nyer a csapat, akkor megvan az ürügy a még alaposabb felkészülésre... :roll:

Maestro előző hozzászólása adta az ötletet, hogy külföldi oldalakon is szétnézzek a témával kapcsolatban. Találtam is sok hasznos, érdekes, és tanulságos anyagot, ami biztosan érdekel titeket.

Tűzvédelmi ismeretek gyerekeknek
http://safetypub.com/CFPH/cfph.htm

Tűzvédelmi oktatási tanterv
http://www.childfun.com/modules.php?name=News&file=article&sid=148

Ajánlott oktatási anyag
http://www.teachingheart.net/firesafety.html

Tűzriadó, menekülési terv, lakástüzek
http://www.usfa.fema.gov/kids/l.plans.htm

Tűzbiztonsági leckék
http://www.dos.state.ny.us/kidsroom/firesafe/lessons.html

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Anyagot
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 19:12 

Sziasztok!

Segitségeteket kérném, mégpedig:
Ha tudtok olyan oktató és ismeretterjesztő anyagot, ami jobbára gyerekeknek szól, ill. az ő számukra készült, áruljátok már L merrefele találom ezeket? Mert végigkukáztam pár iccakát, de bizony itt a neten nem igazán leltem ilyenre. Ennyire béna lennék? :csodalkozo:

De természetesen jó lenne bármilyen, ehhez kapcsolódó anyag, akár kép, doc, vagy beszkennelt változatban is.

Az anyag egy készülő web oldalra kerülne fel.

Pontosabban erre az oldalra

Ha tud valaki segiteni,azt megköszönném.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 17:24 
csizmás kandúr

Üdv Mindenkinek!

Kedves Mege!

A nyilvános bemutató nagyon szép és jó dolog. Mi is csináltunk ilyesmit a majálison... Az érdeklődést nem fokozta fel, az biztos. Sokan megnézték, mégsem történt semmi.
A TV-ben valóban csak a súlyos esetek kapnak helyet. Ha jól emlékszem a budapesti Tűzoltó Majálisról egy szó sem volt a médiában, kivéve az olyan újságokban, amelyek szakmai jellegűek, mint a Tűzvonalban 105.
A dokumentum filmek nem elegendőek. Hiszen nem szükségszerűen nézzük meg. Az embereket nem érdeklik ilyesmik.
Az emberek teljesen természetesnek veszik, hogy a híradókat megnézik, akármelyik csatornát is válasszák.
A szülőket megnyugtatná, ha azt látnák, hogy a gyermekek biztonságban vannak, és nem rohangásznak égő házakban, hanem egy csapatban dolgoznak, versenyeznek.
Szüleim sem örültek először, amikor belekerültem a szakma "vonzásába". Ma már örülnek, hogy nem kocsmázok, hanem lelkesen járok a szertárba, és azt csinálom, amit szeretek. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 04. 11:44 
tömlőszállító

A video anyagról jut eszembe.
Szerettünk volna szervezni egy filmklubot havi rendszerességgel, ahol egy-egy témát feldolgozunk. Az ötletet a Múzeum filmklubja adta.
Beszéltem is velük telefonon, de azt a felvilágosítást adták, hogy nem tudnak filmet kölcsönözni, vigyem el a gyerekeket hozzájuk (200 km oda) :roll:

Tavaly ment egy film a Duna TV-n "Menteni az életed árán is " címmel.
Tetszett.
Felhívtam a TV-t, kellene egy kazetta a filmről.
Két nap múlva itt volt.
Ingyen.

Ennyi! :twisted: :fal:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 04. 0:27 
tűzkakas-idomár

Sziasztok!
Nálunk egy olyan testvérpáros is van az ifiben, akik szülei is minden rendezvényünkön ott vannak, sőt! a mikrobuszukat is felajánlották már mikor versenyre mentünk, ha pedig rendezvényünk van, vagy a német testvértűzoltóink itt vannak még a főzést is bevállalják, a gyerekeket pedig maximálisan támogatják, gondolom nekik is tetszik hogy a gyerekük mozog, levegőn van, tanul egy kevés fegyelmet, meg egy kis felelősségérzet is kialakul bennük egymás, és a rájuk bízott felszerelés iránt. Hát ilyen szülő kéne még sok! :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 04. 0:09 
pernyekergető

Üdv. "úttörők"!
Igaza van Megé-nek, sajnos a médiából csak a "súlyos" esetek jönnek le, de amelyik gyerek találkozik egy olyan tűzoltóval, akin látszik, hogy szereti azt amit csinál, nem hinném, hogy a szülők nem tetszése visszatartaná őt az ismeretek elsajátításához. Jó lenne a videó anyag, (ha jól emlékszem, már elhangzott) amit óvodákba, iskolába lehetne vetíteni a tűzoltókról, de szerintem a személyes találkozással semmi sem ér fel. (Látom a négy gyerekünkön, milyen öröm, mikor megyünk a laktanyába.) Sok sikert a munkához!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 03. 8:42 
tömlőszállító

Hello B20!

Csodálkozol a szülők negatív hozzáállásán?

Mit látnak a TV-ben. A tűzoltó bemegy az égő házba, kezében egy gázpalackkal jelenik meg, ami bármikor felrobbanhat.
Másnap a Lánchíd tetején egy vékony párkányon ickázik egy dilis ember miatt, stb, stb.
Így én sem rajonganék, ha a gyerekem azzal jönne haza, hogy tűzoltó szeretne lenni, még ha csak ifi szinten is. Természetes, hogy a szülő félti a gyerekét. Én is, de az én fiam legalább bejár a laktanyába (21 hónapos) de ez azért más mint egy civil szülő.
Javaslom, hogy az ifi csapattal tartsatok egy nyílvános gyakorlatot valamelyik nagyobb ünnepen vagy majálison, ahol sok szülő is jelen van.
Vonjátok be őket is a szerelésbe és a "locsolásba". Ha rájönnek, hogy a gyerek nem a számítógép előtt ül egész nap, nem narkózik a haverokkal, hanem sportol, értelmes dolgot csinál, lehet, hogy könnyebben engedik el a gyerekeiket.
Ne a gyereket győzd meg, hanem a szülőt!

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]