* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 10:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: gyerekek
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 30. 17:55 
hamutipró

Helló JoDa!

Velem nem is olyan régen kb 1 het történt meg, hogy éppen fát vágtunk és néhány 11-12 éves gyerek megállt és elkezdtek faggatni a tűzoltóságról és a feladatainkról. Mint egy 2-2 és fél órát beszélgettem velük, sőt még beszáltak másnap a lomb eltakarításba is , természetesen honoráltam nekik a segítséget felvittem, őket a kosárral 20 m-re.Nagyon örültek is neki meg is ígérték, hogy majd beszálnak ők is a diákjaink közzé, persze már taglaltam nekik a táborozási lehetőségeket m,int pl akár a kűlföldit is. Abban maradtunk, hogy megkérdezik a szüleiket, hogy járhatnak-e, azóta nem találkoztam velük.Ebből kiindúlva lehet, hogy éppen a szülők fogják vissza valamilyen szinten a gyermekeiket, hogy inkább járjon focizni v sakkozni abból bviztos nem lesz baj.Persze a mi időnkben valahol kötelező volt valahova tartozni nem volt kaszoinó, számítógép valami hasznossal kellet elfoglalnunk magunkat ilyen vilt a tűzoltó szakkör és aki megszerette az azóta sem tud szabadúlni (nem is akar) a tűzoltóságtól.Szerintem a gyerekekkel minnél fiatalabban kell elkezdeni foglalkozni és úgy tapasztaltam, hogy 5-6.-kos korban legkésőbb és még akkor is be kell szervezni legalább 20 gyermeket abból talán megmarad 1 csapat.
B20.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 30. 17:27 
vízpocsékoló

Szevasztok! :(
Az egyesületunknél 2003.novemberében megalakult az első ifi csapat.(10 fö) Idén oktoberben toborzot tartottunk egyfiatalabb korosztálynak eddig 3fő a csoport létszáma mely remélem hamarosan bövul.Talán a mai srácokbol hiányzik valami,"valami"ami megmozdul az emberben ha segithet másokon,rémélem mielöbb megmozdul bennuk"valami".
MERT KIOLTJA 10-20 ÉVMULVA A TŰZET?!
:!: :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 29. 12:37 
tömlőszállító

Postacím:
Karcag Városi Önkormányzat Hívatásos Tűzoltósága
5300 Karcag, Madarasi u. 2.
Cséti Attila

Várom az anyagokat!

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 20:26 
tűzkakas-idomár

Kedves Mege!
A Riam írta, hogy látott nálunk a pulton olyan kiadványt hogy TŰZ, na és én ezt az irományt sok más kiadvánnyal együtt megtaláltam amit valamilyen úton megpróbálok feléd eljuttatni a "kalapba" hátha merítünk belőle ötleteket, úgyhogy vagy bescannelem, vagy postán eljuttatom, de csak a jövő héten aktuális most a hétvége zűrös a Dunaföldvár meg stb... miatt
Üdv: Zsöte 20 :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 26. 7:36 
tömlőszállító

"Iskolai tűzriadóterv és gyakorlat"
2002 február 4.
kiadó: Heizler György igazgató

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 25. 18:53 
vörös kakas réme

Érdekelne engem is!
Megoldható lenne?

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 25. 15:49 
Szent Tömlő őrzője

Mege!

Hol lehet hozzájutni? Mi is szeretnénk megnézni!

Előre is köszi!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 25. 14:06 
tömlőszállító

A Somogy Megyei Katvéd Igazgatóság kb 2 éve kiadott egy útmutatót a tűzriadók miértjéről, mikéntjéről. Rövid, tömör, nekem tetszett. Fel is használtuk nálunk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 22. 7:28 
vörös kakas réme

Gyermekeim iskolájában egy éve egy elég gagyi rendszer telepítettek, ezért gyakori a téves tűzriasztás. Gyakorlatilag minden héten van egy. Sajnos, ennek az egyik hátulütője, hogy egy idő után kialakul a pavlovi reflex és mozdulnak a tűzriasztásra, mert úgyis téves szokott lenni. Manapság már a jelzésre az osztályok egyrésze meg sem mozdul.

Az igazgató meg válrándítással elintézi az ügyet, hogy megbízhatatlan a rendszer.
Az emberi felelőtlenség határtalan.
Mit várjunk ezekután a gyerekektől?

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 13:24 
tömlőszállító

Megmozdult valami!

Riam ötlete jó. és várom a többit is!
Van egy javaslatom: Agymenésnek hívják. Lényege, hogy mindenki akit a téma érdekel, egy nagy kalapba dobálja az ötleteit. Amikor már jó sok összegyűlt, kiborítják és elkezdik szortírozni. Mivel senki sem ismeri a másik javaslatát, nincs befolyásolás. Van olyan ötlet, ami többször is előfordul. Ez kerül elsőnek és így tovább. Amikor mindenki megismeri az összes ötletet el lehet kezdeni megvitatni, hogy melyik miért jó, vagy nem jó. Így kialakul egy lista azokról a teendőkről, amit csinálni kell a probléma megoldása érdekében.

Vállalom a kalap szerepét. Küldjétek el az ötleteket, képeket nekem, és ha már jó sok összejött, megvitatjuk: kgmege@axelero.hu

Fontos! Csak a "kalapba" kerüljenek a konkrét ötletek, ne pedig a topikba.
Itt addig is meg tudjuk beszélni, hogy ki hogyan csinálja, merre kellene haladnunk.

Üdv mindenkinek: mege :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 8:21 
csizmás kandúr

Üdv Mindenki!

Kedves Mcsabi!

Solymáron is körülnézhetsz, ha Neked az könnyebb. Ott is van tűzoltóság, és ha jól tudom ificsapatuk is van. Egy kirándulást megér, nem? :)
Németországban van pénz, meg nagyobb erőforrások stb...
Van egy nagyon kedves kép a Tűzvonalban 105 újságban, amelyen pindúr gyerkőcök ülnek egy tűzoltó trabiban...
Megének igaza van. Áldoznod kell rá az idődből, s minél többet. Ha néha-néha eljársz, az még semmi. A suliban engem is hülyének néznek, amiatt, hogy ifitűzoltó vagyok. Engem viszont ez nem érdekel. Mondjanak, amit akarnak, én szeretem csinálni. :D

Szia Zsöte 20!

A promó anyagról annyit, hogy szívesen segítek összeállítani. És van ám egy ötletem, ami a kisiskolásoknak szerintem tetszene. (1.-2 osztályosoknak). A rádiós pulton egy ideig ki volt rakva egy aranyos versike, "Tűz" címmel. Nem tudom, kié volt, de egy ilyen szerintem jó lenne ajándéknak... Én be tudom szkenneltetni valakivel a képeket, s szerintem a szertárban kinyomtathajuk...:wink: De ez csak egy ötlet...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 8:05 
tömlőszállító

Szia Mcsabi! :D

Hozzászólásodat olvasva egy mondás jutott eszembe: Arra van időd, amire akarod.
Ne sértődj meg, nem bántó szándékkal írom:
Ha tényleg tűzoltó akarsz lenni, akár csak ifi is, azt kell előtérbe helyezni. Mi sem akkor megyünk tűzhöz amikor rossz műsor van a TV-ben vagy nem esik az eső...
Nagyon fontos az elkötelezettség. Sok tűzoltó nem azért jön be reggelente dolgozni, mert muszáj, hanem mert benne van a vérében a segíteni akarás.
Ez nagyon fontos!!
Nem attól lesz valaki ifi tűzoltó, hogy néha elmegy az edzésekre, foglalkozásokra. Hosszú és kitartó folyamat ez. Az, hogy Te hol laksz nem számít. Csak korábban kell elindulni, és később érsz haza. A leckét meg el lehet olvasni a buszon is.
CSAK RAJTAD MÚLIK... :P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 7:50 
tömlőszállító

Üdv Zsöte20! :D
Látom pozitívan fogod meg a dolgot.
Szerintem érdemes az "öregeket" is bevonni a fiatalok oktatásába.
Nagyobb a tekintélye egy jó kiállású gyerekcentrikus "papamacinak".

A toborzáshoz pedig nem csak a személyes kapcsolatok szükségesek. Kellenek olyan ajándékok, amit egy laktanyalátogatás után a gyerkőc hazavihet, eldicsekedhet vele a haveroknak. Utána már ők is szeretnének hasonlót kapni. Ez hozhatja a többi gyereket. Vagy ha elmesélik, hogy versenyen voltak és milyen jó buli volt. Nálunk jó pár gyerek azért jött a szakkörbe, mert az elődeik külföldet is megjárták.

Visszatérve az alapproblémára:
Amíg nincs megfelelő színvonalú, mennyiségű és megfizethető árú szóróanyag, nem tudunk mit adni a gyerekeknek. Pedig ez nagyon fontos lenne.

Segítsetek, segítsetek, segítsetek...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 21:22 
tűzkakas-idomár

Üdv mege!
valóban az erdő még messze van, és az is hogy fűrész helyett kisbaltával vágtam neki, de itt nálunk a tűzoltó egyesület eddig főként idősebbekből állt, akik ugyan sokat dolgoztak, pl.szertárbővítés, építés stb., de a fiatalok nevelésére nem nagyon tudtak gondot fordítani, így nehézkesen fiatalodott a csapat, a jövőben pedig ránk vár az a feladat hogy gondoskodjunk utánpótlásról, főleg ha a közeljövőben tűzoltóSÁG-ot szeretnénk létrehozni a községünk, és a környező települések védelmében. valahol pedig el kell kezdeni! hát ezért kell sokat beszélni róla! én meg ha majd a 10., 15.-ik ifi évfolyam is végez majd nálunk, büszke leszek magunkra, hogy lám megérte belekezdeni, és akkor már ott leszünk, lesznek / gondolom kapok segítséget a többiektől /mi is az erdőben!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 17:30 
Szent Tömlő őrzője

mege írta:
:D Szia MCsabi!

Veszélyes a tűzzel játszani :!: :!: :!:

Azt javaslom neked, hogy keresd meg a Fővárosi Tűzoltóságot (ha Pesti vagy) és ha van ifjúsági csapatuk, csatlakozz hozzájuk.
Igazi tüzet ráérsz akkor oltani, ha már igazi tűzoltó leszel és megfelelő védőfelszerelésed is lesz. Az ifjúsági csapatban is lehet tüzet oltani és locsolni.
Javaslom próbáld ki és ha sikeres leszel, biztos nem fognak cikizni a suliban, amikor hazajössz nagy nemzetközi verseny győzteseként, kezedbe a serleggel és az érmekkel.

Sok sikert: Attila :P

Szia!

Képzeld bennevoltam az ifjúsági csapatba, a Flórián-napon, az egyik ismerősöm révén. Sajnos budai vagyok, II.kerületi, budapest határán lakok, Solymár és Nagykovácsi közelében /Nagykovácsi a hegy egyik oldalán, én pedig a másik oldalon.../. Hívtak már országosra is, csak sajnos nem volt jó az időpont.
Szerintem sem játék. De ha megfelelő "kiképzésben" és oktatásban részesülnek, nem nagyon történhetne baj. Persze a csapatnak a "TCS"-je a vonulósak lennének.Ja és Németországban megfelelő felszerelést is adnak: Védőruházat, csizma vagy valami, kesztyű........

Üdv:
mcsabi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 11:21 
tömlőszállító

Sajnos a fejétől ... a hal.
Ha az igazgatókat és a tanárokat nem neveljük meg, nem jutunk eredményre. Több évig a gyakorlatok után jószándékúan majdnem atyáskodva próbáltam felhívni a figyelmét a pedagógusoknak a tűzriadó fontosságára. Néhány esettől eltekintve nagy ívbe tojtak az egészre. Sőt volt aki fel volt háborodva, hogy miért akkor van a gyakorlat, amikor Ő dolgozatot írat. (nem is engedte ki a gyerekeket a teremből). Azóta taktikát váltottam. A bíróság elnökével leültem és átbeszéltük a lehetséges szankciókat. Elmondta, hogy egy esetleges tüzet követően mire számíthat az a tanár, aki miatt megsérül vagy meghal egy gyerek.
Erről szoktam a tanárokat a gyakorlat után tájékoztatni (szigorúan tényszerűen, nem fenyegetve). Ettől a legpökhendibb és nagyszájú tanárnak is meg jön a józan esze. Akinek nem, az klinikai eset.
Természetesen vannak nagyon rendes és érdekelt pedagógusok. Most nem róluk írtam. Náluk a riadózás évente kétszer rutinszerű és tényleg csak az igazgató és én tudunk a riadó időpontjáról. A végén mindig kiértékeljük a történteket és megfogadják a tanácsainkat.

Sajnos a tantervi tűzvédelmi nevelés siralmas. :(
Nem hinném, hogy csak pénz kérdés.
Ebben a tanévben egy körlevelet küldünk az iskoláknak, hogy közöljék, mikor és mi módon tartják meg ezeket az órákat, és milyen személyi és technikai segítséget igényelnek tőlünk.
Nincs az az igazgató aki erre írásban elutasító választ merne adni. A többi pedig rajtunk múlik. Érdekes, színes, játékos előadást követően a gyerekek követelni fogják, hogy máskor is legyen az órán "tűzoltóbácsi"!

Persze nekünk könnyű: pedagógus a "tűzoltóbácsi" sőt az apja és a nagyapja is.
:wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 8:32 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Mege gondolatát fűzném tovább. A gyerekekből nem lett mindenki tűzoltó, de nem is baj. Vannak, akik a gazdasági élet területén helyezkedtek el, vállalkozók, cégvezetők lette, vannak olyanok, akik települési képviselők, polgármesterek, jegyzők, országgyűlési képviselők. És ők itt nőtek fel közöttünk. Ismerik a szervezetet, még emlékeznek, hogy hogyan kell megszerelni a kmf-t és jó érzéssel emlékeznek vissza azokra az időkre, amikor még akítvan csinálták. Aztán jön hozzá az aki tűzoltó lett, összeölelkeznek és nem várakoztatja kint az előszobában, elbeszélgetnek a régi dolgokról, aztán a tűzoltó elmondja, hogy milyen gondjai, problémái vannak, a másik meg sebít, mert van rá lehetősége, és színpatizál a dologgal.
Ez az értelme az ifjúsági tűzoltóképzésnek! A tanórákba beépített tűzvédelmi9 képzés az másról szól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 8:23 
tömlőszállító

:D Szia MCsabi!

Veszélyes a tűzzel játszani :!: :!: :!:

Azt javaslom neked, hogy keresd meg a Fővárosi Tűzoltóságot (ha Pesti vagy) és ha van ifjúsági csapatuk, csatlakozz hozzájuk.
Igazi tüzet ráérsz akkor oltani, ha már igazi tűzoltó leszel és megfelelő védőfelszerelésed is lesz. Az ifjúsági csapatban is lehet tüzet oltani és locsolni.
Javaslom próbáld ki és ha sikeres leszel, biztos nem fognak cikizni a suliban, amikor hazajössz nagy nemzetközi verseny győzteseként, kezedbe a serleggel és az érmekkel.

Sok sikert: Attila :P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 8:14 
tömlőszállító

Szia Zsöte20!
Nem akarlak elkeseríteni, de Te még csak messziről látod az erdőt! De legalább már látod. Nálunk Karcagon már évtizedek óta foglalkozunk gyerekekkel. Régen úttörőtűzoltóknak, most diáktűzoltóknak hívják őket.
Az első időszakban (80-as évek) minden szolgálati csoportnak volt egy saját gyerekcsapata, így nem csak a gyerekek "versenyeztek" egymással, hanem a vonulósok is, hogy kinek jobb a csapata. Jött a rendszerváltás és szétesett minden. Ciki volt tűzoltóskodni és az iskolák sem igazán támogattak bennünket. Időnk sem volt rá igazán. Kb. 8 éve jelentkezett nálunk egy friss diplomás fiatalember, hogy tűzoltó szeretne lenni. Felvettük, hiszen jól ismertük. Úttörő tűzoltó volt régen. Most mentési ov., pkh. Sorba jöttek a többiek is. Vonulós, személyzetis, szolgpkh lett belőlük. De ehhez kellett 15 év. Most már ők foglalkoznak a gyerekekkel. Tudják mire kell odafigyelni, mit kell másképp csinálni ahhoz, hogy az Ő tanítványaik is országos és nemzetközi versenyeken hasonló kimagasló eredményeket érjenek el.
Ső a tanítványaik közül két csajszi az YBL-re jár tűzvédelmi mérmöki szakra.
Mi már bent vagyunk az erdőben.
A propaganda anyaggal kapcsolatban: Jó lenne felderíteni olyan vállalkozásokat akik (természetesen profitorientáltan, de mégse nagy haszonnal) tudnának készíteni TŰZOLTÓS szóróanyagot.
Kell keresni egy központi vagy legalábbis sok tűzoltót képviselő szervezetet, amelyik nem csak beszél a munkáról, majd hozzálátni az anyagok összeállításához. De mindezek előtt az érintetteknek kell az igényét kifejezniük, hiszen itt ketten nem rugunk labdába, vagy ha igen az csak passzolgatás.

Üdv.: Attila

Ui.:
hátha tudsz belőle ötletet meríteni: web.axelero.hu/kgtpk

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 18. 19:12 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Én 14 éves vagyok és engem is érdekel a téma. Szerencsére én már megismerkedtem sok tűzoltóval, így nekem könnyű "dolgom" van. Ám a többieknek nem.
Csak az a szörnyű, hogy egyszer bevittem (3.-ban) egy tűzoltóautós kártyacsomagot, és rajzolgattam a kártyán lévő kocsikat, és azóta ezzel piszkálnak, hogy tűzoltó akartam lenni. Most is az akarok, csak kicsit más részen: A Készenléti Egészségügyi Szolgálatnál....

Németországban valami városban már van gyerektűzoltói szolgálat. Biciklivel vonulnak:
:arrow: kéklámpájuk, szirénájuk a kormányra van erősítve és akkomulátorral működik;
utánfutón szállítják a megfelelő felszerelést:
:arrow: 1 poroltót,
:arrow: 2 tömlőt,
:arrow: 2 fajta sugárcsőt(???)/az lehet a tömlő végéhez erősíteni???/,
:arrow: 1 tűzcsapotszerelvényt :arrow: föld allati,
:arrow: tűzcsapkulcsot
:arrow: oxigénpalackot (2).
:arrow: 15 l vizet szállítanak.

Jó lenne, ha az megvalósulhatna. Belvárosba jó lenne. Biztos szívesen ellátnák ezt a szolgálatot, természetesen én is. 2 kerékpárt működtetnék és 1 pótot, ha valamelyik elromolna...

Üdv:
M.Csabi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 18. 11:14 
tűzkakas-idomár

Üdv mege!
Örülök az általad indított topicnak, és szívesen csatlakoznék az indítványodhoz annál is inkább, mert mint ahogy más topicban már írtam róla mi tavaly kezdtünk a helyi fiatalokkal foglalkozni, és rögtön a közepébe ugrottunk /tam/ ezt most próbálom /már próbálJUK! / bepótolni, vagyis a tavaly indított első ifi csapat azzal a céllal alapíttatott, hogy utánpótlást neveljünk belőlük, hogy megszerettessük velük ezt a hivatást, és hogy várva várják azt hogy vonulós korba léphessenek így növelve egy kicsit a tűzoltói munka becsületét! namármost most hogy már úgy néz ki hogy nem csak egyedül vagyok benne, / bár a teljesség igénye azt diktálja, hogy ne feledkezzek azokról akik ugyan nem tevékenyen, de azért segítettek eddig is pl. elviselik az ezzel járó felfordulást, és segítenek a felruházásukkal pólók stb.! / így előtérbe helyeztük az óvodai, ill. kisiskolás csoportok szertárlátogatásának lehetőségét, és itt jön az általad fölvetett téma, hogy nem tudunk nekik semmiféle színvonalas anyagot adni, főleg nem a korcsoportuknak megfelelőt, hiszen ha valami anyagot létre sikerülne hozni annak több korosztálynak megfelelő változatát is el kéne készíteni nem? aztán meg a mi számunkra is készülhetne valami hogy hogyan is kéne foglalkozni velük stb. én rengeteget tanultam az első évfolyamból, akiket a továbbiakban elég nehezen fogok tudni átformálni, ugyanis túl sokat engedtem nekik rájöttem arra, hogy hiba volt annyi idősként kezelni őket amennyiek valójában /13-17évesek/ , és így azt vettem észre, hogy sokszor nincs meg a kellő tisztelet márpedig ha felém nincs meg, akkor a szakma felé hogyan lesz meg? szóval van mit tanulnunk, és remélem hogy az általad indított téma hozzászólásaiból sokat tudok majd tanulni, az összefogásban pedíg számíthatsz rám!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Foglalkozzunk a gyerekekkel is!
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 18. 9:12 
tömlőszállító

:( Sajnos évek óta nincs megfelelő (semilyen) központi "TŰZOLTÓS" propaganda anyag, amit a gyerekeknek tudnánk adni.
Amit saját magunk készítünk, az nem igazán minőség, ami pedig színvonalas anyag, a kis tétel miatt nagyon sokba kerül.
Össze kellene fogni e probléma megoldása érdekében.
Tisztelettel: Cséti Attila tü. szds. mege.ov.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 05. 10:18 
Szent Tömlő őrzője

Azt megköszönném! Elég hasznos lenne!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 04. 22:19 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Döte, vedd fel a kapcsolatot a Müller Janival, nálunk Ő okítja a juniorokat igen nagy sikerrel, szerintem biztosan tud segíteni, ha kell a telefonszáma, akkor elküldöm emilben!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 15. 18:26 
Szent Tömlő őrzője

Bocsánat, ezt a témát csak most vettem észre. Be lehet még szerezni ezt a sorozatot? Mi most indítottunk egy ilyen szakkört a helyi gimnáziumban, és jövőre szeretnénk az általános iskolára is kiterjeszteni.
Ha valaki tud ehhez a témához valami szakirodalmat ajánlani kérem szóljon!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]