Foglalkozzunk a gyerekekkel is!

Tűzmegelőzéssel és balesetmegelőzéssel kapcsolatos témák.
Válasz küldése
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 03. 21:49

Hááát, én ebben sosem kételkedtem :) A tűzangyalok vigyázzák a kisördögöt is :) Persze azért inkább kihagynám az éles mentési élményt...Inkább a lánglovagok találkozo akkor :) Valahogy nem vágyom tűzben égni, vagy autoroncsba beragadni...
De azért nagyon jó érzés tudni hogy vagytok :) Mind angyalok vagytok, csak max vannak akik ezt nem mondják ki :)
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. márc. 03. 18:41

Folytatva, One gondolatmenetét....
Ha akarod, ha nem !!!! :wink:
(Még akkor is ha Te egy "kisördög" vagy! :wink: )
nazda !
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: one » 2005. márc. 03. 17:34

Hidd el a tüzik megfognak meneteni, bármerre is jársz az országban.
one

Hozzászólás Szerző: one » 2005. márc. 03. 17:32

Háááát.
Én úgy általánosan gondoltam ezt több fajta hozzá állást, nem kimondottan tüzikre.
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 02. 23:01

ej, hát egy tűzotló tudna lébecolni? :shock: Én hiszem, hogy a tűzangyalkák mind jók és lelkesek..Legalább is akik vonulnak, és akiket ismerek, azok mind olyan..hát, ezt nem is tudom :) Jó látni vagy hallani mikor a munkájukról bezsélnek, meg minden :) Nekem még most a fejemben akkor is a hős tűzangyal mítosz él :oops: :) Tessék nem lerombolni!!! :shock: Ki tudja, mikor kerülök valami olyan helyzetbe, mikor menteni kell engem is...Így legalább nyugodtabb a szívem hogy vannak angyalok akik mindent meg fognak tenni hogy megmentsenek ha arra kerülne a sor...
one

Hozzászólás Szerző: one » 2005. márc. 02. 18:51

Szvsz azért az is számit hogy ki mennyire lelkiismeretesen végzi azt a munkát amit éppen csinál.
Mert ugye el lehet lébecolni is egy napot meg lehet valamit az asztalra tenni is.
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 02. 0:04

[quote="szefe87"]Gratulálok Devilke, te nagyon sok oldalú vagy....!

Háát, köszönöm :oops: De egy tanárnak igazándiból ez lenne a dolga...Az már más tészta, hogy a mi pályánkra sajna nincsen alkalmassági teszt... A lényeg: az EMBERT nézni mindig és mindenkor. Korosztály nem számít, csak helyzetek vannak. Na de hát pont itt magyarázzam? Ti tudjátok a legjobban... Én meg a tűzoltók előtt hajtok fejet mélyen.
Azért viszont érettségi előtt nem ártana egy rendes tanár...mégha meg is súgom: majdnem mindenki átmegy... :wink: Márha nem emeltszintűről van szó :? Szóval Take it easy :lol:
szefe87
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: szefe87 » 2005. márc. 01. 23:56

Gratulálok Devilke, te nagyon sok oldalú vagy....!

Minden korosztálynál megállod a helyed!
Nálunk egyik tanár sem tudja. Dolgozatokat halasztanak, ide-oda. Nem haladunk az anyaggal, az érettségi meg mindjárt itt van! Ilyen a zenei pálya! Hosszú és nehéz.
Ciao !
kiss nazda
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 01. 21:52

One, legkisebb 9 hónapos, vannak 2,5 évesek, és vannak felnőtt gyerekek is szép számban. De biza dolgoztam általános iskolában, nyaranta táboroztatok, és voltam már közéspiskolai és technikumi tanár is :) Asszem ennyi :) teljes kiképzést kaptam az élettől minden korosztályra :) És még drámapedagógus is volnék...Ennyi nagyjából :)
one

Hozzászólás Szerző: one » 2005. márc. 01. 21:33

Te hány "X"-s gyerekekkel foglalkozol???
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 01. 21:25

Akkor mégsem volt rossz ötlet? :) lehet hogy van értelme a pedagógiának az életemben? :)
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 01. 21:16

Én egyszer már voltam rajzverseyn különdíjas, és elvittek minket a reptéri tüzire. Nekem az nagyon tetszett. A gyorsbeavatkozóval locsolhattunk, a gyakorló rácsos-"dobozokban" a kedvünkre mászhattunk. És mindehhez füstöt is csináltak. beöltöztettek minket tűzoltónak, mentünk egy kört az egyik autóval, vízágyúzott is, próbariadó volt, stb.. A végén kaptunk egy oklevelet, amin megdicsértek a rajzainkért, és a végén ez állt:

Sikeresen részt vett a "légy egy napra tűzoltó" szakképzésen, melynek eredményeként "tiszteletbeli tűzoltójelöltnek" nyilvánítom.

A tűzoltó múzeum rendezte a versenyt.
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. márc. 01. 21:04

Sziasztok :)
Nos, Riam, bármi van kérdezz csak nyugodtan.Pár tippet már adtam...Olvasgatom az ötleteket, mind jó nagyon..Én amondó lennék, legyen két része: a fizikai meg a kézügyességi, elméleti. Nálatok a tüziben is munkamegosztás van...Mindenki végzi a maga dolgát, ki mit gyakorolt be, miben jobb. Nemdebár? Nos, a gyerkőcök csapatában is lesz aki ebben ügyes, mások abban. Ha összetett a verseny, még izgibb. Igazi mini-tüo képzés, mivel van fizikai, ügyességi, és elméleti alkalmassági :) A végén lehet csinálni egy mini tűzotlóavatást, ami hatalmas élmény lenne mindenkinek :) Mi Szent györgynapi lovaggáavatástz csinálunk minden évben a Szabó Ervin könyvtárban, óriási élmény mindig. Lehet legyártetni okleveleket, kiállítva minden résztvevőnek aki végigmegy a dolgokon. Gondoljatok bele, milyen pici dolog, mégis egy gyereknek milyen nagy..Tűzotló lehet belőle, akit a nagy tűzotlók felavatnak, egyenruhában, ahogy illik, ünnepélyesen. Persze a legjobb ha a parancsnok teszi meg ezt, mégiscsak ő a "nagy ember", ezt ők is tudják. Ez egy újabb ötlet, ami most jutott eszembe analogra a lovagosdival, amit mi csinálunk évente :)
Hajrá, lehet szemezgetni :)
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 01. 19:52

:P Nekünk heti 2.5 óránk van, tavaly is ennyi volt, hatodikig 3.
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2005. márc. 01. 19:50

na erről beszélek :wink:
Tisztesség, becsület.
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 01. 19:43

Ez igaz. De valahogy a leszoktatást is meg kell kezdeni. Több tesióra is kellene!
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2005. márc. 01. 19:39

na látod itt a baj! hogy számítógépmániás!!!
amúgy meg azért fontos a szabadban való vetélkedő, hogy így állóképességük is növekedjen, hiszen ha utánpótlási célzattal csináljuk a vetélkedőket, akkor nem árt ha kicombosodnak a fiatalok, és nem csak az irodában, hírpultban látjuk hasznát...
Tisztesség, becsület.
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 01. 18:57

Szerencsére én minden nap a fél utat hazáig gyalog teszem meg! Tényleg igazad van, de gondolni kell azokra is, akik sz.gép mániások. Ahelyett, hogy lövöldözős játékokkal roncsolná az agyát, talán nekiállna szerkeszteni!

A kézügyesség is szóba jött. A rajzverseny pont e dolog miatt "bukott meg". De a számítógépesnél nincs tehetség, se kézügyesség! :P

Ha kedvet kap így a tűzoltós játékokhoz, lehet, hogy a gépezést is abbahagyná. :?
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2005. márc. 01. 18:45

ja!
és rajzolni szabadkézzel!!! csak így fejlődik a gyerek!
képzeld el később esetleg műszaki suliba menne, és az egyik legfontosabbat a szakrajzot csak távolról ugatná :? elég nagy baj lenne!!
Tisztesség, becsület.
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2005. márc. 01. 18:40

mcsabi!
hát nem tudom jó ötlet e a számítógépes rajzverseny, merzt szerintem a gyerekek így is sok időt töltenek a gép előtt, tudom hogy arra is szükség van, de itt éppen a szabadban való időtöltés, és az egészséges mozgás a fontos! és az, hogy a kézügyesség, a testedzés mint olyan fejlődjön valami olyan értelmes tevékenység közben mint pl. a tűzoltóvetélkedő stb. annakidején gyerekkoromban állandóan a szabadban voltunk, számunkra a számháború, a bunkerépítés, a bicajozás volt a legfőbb játékunk, és ez az amit a mai gyerekek abszolút el sem tudnak képzelni, számukra ma már csak a számítógépes játékok léteznek. ezért kéne őket valahogy arra rávezetni, hogy kézségfejlesztő és sok mozgással járó játékokkal próbáljuk az egészséges életmódra rávenni! kint a szabadban!!!
Tisztesség, becsület.
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 01. 17:14

Jók az ötletek, de fermelült a kérdés an versmoindásnál is, mi van azokkal, akik nem tehetségesek?! Én pl. utálok versetmondani, és nem tudom megtanulni őket, csak nagyon sok idő árán.

Nem tudom, de szerintem lehetne számítógépes rajzversenyt is hirdetni. Nem bonyolult programban, hanem paint-ben kéne csinálni egy képet. Régen volt a "Régi korok lánglovagjai" című rajzverseny, ott én így csináltam (paint). Különdíjas lettem, és a zsűrinek nagyon tetszett az 5let! Én régebbi szereket csináltam, pl. Tü-3, Ifa por, ...

Üdv.:
M.Csabi
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2005. márc. 01. 10:09

Természetesen légzőbe, teljes gyakorlóba, csizmába, védőruhába, mászóövvel és egy 50 kg-os porraloltóval a hóna alatt kellett a 4 x 100 -as pályát megcsinálniuk. :D :D

Nem erről volt szó!

Ügyességi feladatok szoktak lenni, sok-sok locsolkodással és szaladgálással, normál sportcuccban. Sportszerkó, sportcipő.
Pl.:

Gyerekeknek:

1 pohár vízzel szlalomban elszaladnak a pálya végén lévő kádig, azt feltöltik annyi vízzel, amennyit gondolnak (oltóanyag biztosítás). Majd a 10 fős "síléccel" elbattyognak a kádig (vonulás), ott a kádból poharakkal feltöltik a puttonyfecskendőt (táplálás) és lelövik a sörösdobozok közül a "TŰZ" felíratúakat (tűzoltás). Ha mást is lelőnek, az minusz pont, mivel kárt csinált (vízkárcsökkentés). Ha kész, a sílécen visszaindulnak a rajtvonalig (bevonulás), stopper megáll.

Felnőtteknek:

A fiúk egy kádból vödörrel elviszik a vizet a palánkig (10 m) ott átöntik a másik oldalon várakozó lányok vödrében a palánk felett (mivel a fiú nem látja a lányt, a víz fele a lányokra folyik) A vizes pólós lányok :wink: az összegyűjtött vizet a sítalpakon álló csapattársak által (5 m) tartott vegyvédelmi köpenybe öntik. A sítalpas brigád a vizet (ha el nem esnek, ami párszor megtörtént) elviszi a puttonyfecskendőig(20 m). Ott átöntik és "leküzdik a célt"

Jó időben ÓRIÁSI siker! Főleg a vizespólós lányok! :D :D :D
Riam
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Riam » 2005. márc. 01. 9:24

Üdv Mindenkinek!

Az ötletek nagyszerűek! Megpróbálok foglalkozni ilyesmivel, mert tavaly nálunk ötször voltak csoportok az óvodából, de azt hiszem, hogy ez kevés, hogy igazi tapasztalatokra tehessenek szert a gyerekek. Zsöte és a többi vezető pedig egyelőre nem ér rá. Meg kell velük beszélnem, mert mostanában én is nagyon alulinformált vagyok a kint folyó dolgokból.
A vetélkedővel kapcsolatban lenne kérdésem Mege, hogy védőfelszerelést biztosítottatok a gyerkőcöknek vagy csak úgy alá nature ment?
Kedves Devilke!

Neked ez a szakmád, úgy hogy nekünk, nekem sokat tudsz segíteni, mert ismered a gyerekeket, és tudod, hogyan kell kezelni őket. Én még messze vagyok a családalapítástól, szóval semmilyen tapasztalatom nincs ebben a témában... :)
"Egy mindenkiért, mindenki egyért!"
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2005. márc. 01. 8:42

Mindent lehet, csak akarni kell.

A vetélkedő csak úgy izgalmas, ha vannak benne gyakorlati feladatok.

Úgy szokott kinézni nálunk egy vetélkedő, hogy van 2-3 elméleti kérdés, tesztlap, (addig megeszik a pogácsát és megisszák az üdítőt) utána 2-3 gyakorlati feladat a sportpályán (felfrissülnek, és jól összelocsolják egymást, közben a szolgálat új pogácsát és új üdítőt rak ki). Majd újabb 2-3 elméleti feladat. A feladatok összeállításánal a tűzoltó kiképzés menetét vesszük alapul, valahogy a régi 6 hetes mintájára, hasonló kérdésekkel és feladatokkal, amit el is mondunk kezdéskor, hogy ők is tűzoltónak képzelhessék magukat. Természetesen nincs horoglétra és önmentés, de a verseny előtt minden csapatnak lehetősége van laktanyalátogatásra és ott azt kérdeznek amit akarnak, azt néznek meg amit akarnak, szabad a pálya.

De most mi a múzsára helyezzük a hangsúlyt.

Tavaly előtt pl. a felnőtteknek csináltam a helyi újságban egy 10 fordulós keresztrejtvény pályázatot. Nagyon élvezték.
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. feb. 28. 21:32

Mege ez ragyogó ötlet, de lehetne szerintem vetélkedőt is csinálni, elméletit, ami a biztonságra megy rá.
Pl. segélykérő telefonszámok, mit kell tenni ha tüzet észlel, mire kell figyelni, mit kell elmondani a telfonba...stb.
Válasz küldése