Foglalkozzunk a gyerekekkel is!

Tűzmegelőzéssel és balesetmegelőzéssel kapcsolatos témák.
Válasz küldése
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2005. feb. 28. 9:55

Nem árt kategóriákat is felállítani. Pl.: óvodás, alsótagozatos, felsőtagozatos.
Így könnyebb az értékrlés is, bár az a tapasztalatom, hogy a nagycsoportosok szebben rajzolnak, mint az alsótagozatosok. A bírálók között legyen tűzoltó (szakma) de egy-két rajztanár (technika) is.

Mivel nekem már egy kicsit uncsi a rajzverseny és az ügyességi verseny (bár nagyon jó, de csak jó kézügyességű, vagy sportos gyerekek tudnak rajta eredményesen résztvenni) ebben az évben vers és prózamondó versenyt hírdetünk meg óvodástól középiskolásig. A zsűriben természetesen ott lesz a pk, de írókat, költőket, előadóművészeket is meghívunk. Ott lesznek a TV-k is + az újságírók is.
Így mozgássérült vagy más fogyatékos gyerekek is bevonhatók a tűzvédelmi nevelésbe. Valamint a szülők, hiszen nem az iskolában fogja a gyerek a verset vagy mesét megtanulni.
gumimaci
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gumimaci » 2005. feb. 27. 19:15

Kedves Riam!
Ugy tudom 2000-ben Zsámbékon sikeres volt a rajzverseny talán az akkori szervezöktöl is kérhetsz segitséget.
A dijazásnál figyelmedbe ajánlom devilke ötleteit. :roll:
Tisztesség Becsület!
devilke
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: devilke » 2005. feb. 26. 13:33

hali mindenkinek :)

hozzászolhatok? Témának meg lehet adni olyan dolgokat mint pl: Így látom én a tűzoltókat, Tűzotlós járművek, Lehet külön egy speciális mentős alkategória. Ilyeneket én a Rendőrmúzeumban láttam, nagyon aranyos kis művek születtek.
A díjazás meg lehet egy-egy könyv, nasicsomag, vagy, esetleg a legnagyobb díj lehet egy nektek már nem használható tűzotlós ereklye (régi sisak, kesztyű, vagy szerszám). Ezekenek hatalmas eszemei értéke van, és akiknek már ilyen érdeklődési körük van, azok tutira boldogak lennének egy-egy ilyen díjtól. BIzottság meg persze hogy tűzoltókból álljon, hiszen ki más tudhatná, mi is a legreálisabb, vagy legbájosabb ? :) A pályázatok beérkezéséhez lehet egy postafiokot bérelni, onnan felsuedni a beérkezett rajzokat, kiértékelni, majd egy tüziben megrendezni a díjkiosztót...Ez az én szerény kis ötletcsokrom..Remélem, nem baj hogy belekotyogtam. Végül is pedagósu vagyok, ha más nem hát azt tudom, hogyan működnek a gyerekek...:)
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. feb. 25. 23:41

Kedves Riam!
Nos én uygan nem vagyok tűzoltó de már csináltam ilyet. Először szerezni kell egy kis pénzt, vagy szponzorokat akik némi díjat biztosítanak a győzteseknek. Aztán ki kel találni miröl szóljon a pályázat. Miről kell rajzolni a ygerekeknek. Meghirdetni aztán ott ahol szertenéd, és a végén összegyűjteni.
Választani a témában jártas emebreket és velük elbírálni. általánosságban ennyi. Lehet nagyon felületes voltam.

általában a határidö legalább egy hónap legyen..
Riam
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Riam » 2005. feb. 25. 21:38

Üdv Mindenkinek!

Örülnék, ha a békéscsabai tűzoltók segítenének, ugyanis a Tűzvonalban újságban olvastam a rajzversenyükről, amely úgy tűnik nagyon jól sikerült. Kiváncsi lennék, hogy hogyan vagy kinek a segítségével értékelték az elkészült pályaműveket, és hogy történt a szervezés, mennyi időt vett igénybe. De örömmel venném, ha bárki, akinek nagyobb tapasztalata van ebben, hozzászólna, és ötletekkel látna el, mert úgy látszik nagyon elaludt a dolog...
"Egy mindenkiért, mindenki egyért!"
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2005. feb. 23. 12:57

Voltam.
20 éve
:wink:
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. feb. 21. 16:05

Ja, Te középiskolás vagy? Én jövőre leszek...
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. feb. 21. 16:04

Szia!

Szívesen elmesélném, de nem akarom. Amióta ott vagyok, csúfolnak, piszkálnak, hogy tűzoltó akarok lenni. Nem szeretném, hogy még ezzel is. Azzal is kinevettek, hogy elmentem versenyre. Amikor kiderült, hogy elsők lettünk, nem mertem még elmondni se senkinek. Szerencsére, amikor iskolagyűlés volt, nem voltam ott, mert akkor is vihogtak volna. Már gondolkozom, hogy ne menjek-e át másik iskolába. Ma is ami a buszon történt, hát inkább nem mesélem el.
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2005. feb. 21. 8:42

Talán, ha elmesélnéd az osztályfőnöködnek, hogy van egy Lánglovagok honlap, és azon olvastad, hogy ha egy iskolában tűz keletkezik, és csak egy gyerek is megsérűl és a vizsgálat kideríti, hogy nem volt megtartva a tűzriadó, vagy csak "elkenték" akkor a tanár, illetve az igazgató "munkakörében elkövetett gondatlan veszélyeztetés (súlyos testi sértés, emberölés) miatt akár 15 börtönt is kaphat!!!!
Nekem ez bejött, azóta évente kétszer, bejelentés nélkül tartják a tűzriadókat.
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. feb. 18. 19:30

Sziasztok!

Érdekes, nálunk egyáltalán nem volt oktatás. Elsőben még tűzriadó-próba sem volt. Igaz, az egy másik iskola volt, mint ahova 2.-től járok.
De most is csak annyi, hogy egy évben egyszer van tűzriadó, és alsóban még a tanárok meg is mondták, ezenkívül meg ki van függesztve a termekben, hogy tűzriadó esetén melyik ajtóhoz kell menni. szerencsére a mi iskolánkban vannak porraloltók, és tömlők, de a kicsiik mindig a feliratort leszedik a szekrényről. De az iskola meg nem rak ki újat.
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. dec. 02. 20:29

Köszönöm :!: :!: :!:
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Riam
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Riam » 2004. dec. 02. 9:23

Üdv Mindenkinek!

Mcsabi!

Gratula! És csak így tovább!

Zsöte!

Tudod, hányszor voltam kint azóta?! Kész szerencse, ha egyszer is elkaplak téged! Pedig az ifiknek sem ártana már összefutni! :P Legalább 4-5x kint voltam azóta, hogy hazajöttél, és vagy senki sem volt kint, vagy pedig Joda és Járda ültek és muzsikát hallgattak.
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2004. dec. 01. 15:41

GRATULA!!
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. nov. 30. 21:22

Az FTP szervezett fesztivált:

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Én is ott voltam, a fehér pólósok között, és elsők lettünk! Az első kérdést egy gyerek elszúrta, majd a többinél én mentem ki, és megnyertük!
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Zsöte 20
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Zsöte 20 » 2004. nov. 30. 19:06

Helló mindenki!
26.-án pénteken este Bicske ÖT vezetőségválasztó közgyűlésére voltam harmadmagammal hivatalos, ahol az asztal elfoglalása után apró meglepetéssel szolgáltak, mégpedig olyan, a Fejér Megyei Tűzoltó Szövetség által kibocsátott kártyanaptár képében, amin gyermek tűzoltók hagyományőrző ruhában, sugárcsővel-tömlővel a kézben láthatóak! nekem nagyon tetszett! Riam! ha bejössz a tüzire adok egy párat, mert az este komoly csereberét folytattam, hogy szert tegyek jó pár ilyen naptárra, hogy hozzak neked mutatóba!
Tisztesség, becsület.
Riam
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Riam » 2004. nov. 22. 9:43

Üdv Mindenkinek!

Kedves Mege!

Nincs 12 szerünk ez tény, de a beavatkozásokról is készülhetne kép. És igazad van, hogy szinte megfizethetetlen.
Majd meglátjuk, hogyan alakul. :)
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. nov. 19. 20:02

ALARM!!!

Képzeljétek, megyek a jövő héten pénteken Katasztrófavédelmi Versenyre! Az igazgató adott anyagot, de nem túl jó, nem lehet kivenni belőle néhány dolgot.... Aki jártas a veszélyes anyagok felismerésében, kérem írjon!!! /a számozás össze vissza van!

Mi szokott lenni egy ilyen versenyen???

Üdv.:
mcsabi
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2004. nov. 19. 9:35

Szia mindenki!

Természetes igény, hogy mindenkinek a saját fecsije legyen a naptáron.
DE!
Ha számolsz, rájössz, hogy ez sokba kerül. Most számoltam ki, ha a területünkön minden osztálynak (500) küldenénk egy tüós naptárat 225000 forint lenne a 360ft+áfa esetén is.

Vagy sok pénz kell és akkor csak a saját fecsid van rajta (van 12 különböző szered?)
Vagy kompromisszumot kötsz és akkor a 12-ből pl.: két lapon lesz a te járgányod, de nem kerül annyiba.
Megnéztem mcsabi tesójának a képeit. Úgy gondolom, nem sok fáradságba kerülne neki leszedni a feliratot a "Tatabánya" (bocs) felíratot.
A naptár alsó részén pedig ott lehetne a "Zsámbék" nagybetűvel, ahogy TE szereted.

nos?
Riam
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Riam » 2004. nov. 19. 9:14

Üdv Mindenkinek!

Köszi Jani! Épp most nézem.

A fotózásról jutott eszembe, hogy nekünk van egy régi Mercink... A típusát ne kérdezzétek, mert ilyen szempontból analfabéta vagyok... :D, és vannak digitális fényképeink a régi GAS 66-ról. Esetleg Zsöte benne lenne abban, hogy fotókat készítsek róla.

Abban viszont igaza van Maestronak, hogy mindenkinek a saját képeit kéne feltennie, hiszen az emberek szemében nem sokat ér, ha zsámbéki naptáron a tűzoltók szatlerján hatalmas TATABÁNYA felirat van. (bocs, tatabányaiak, nem azért! Csak ti jutottatok eszembe. Amúgy a zsámbéki főiskola tűznél segítettem nektek! :) )

Jani!

Ezt a helyet Zsöte ismeri! Nekünk is szürke pólónk van, a hátán tűzoltóság felirattal, elején pedig Zsámbék címerével. Azért kösz! Mindenesetre szólok neki, hogy nézzen rá a lapra, mert sokat segítene!

Üdv!
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. nov. 18. 20:10

kösz!
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2004. nov. 18. 12:53

mcsabi!

Megnéztem és nagyon tetszik a grafika.
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2004. nov. 17. 19:34

sziasztok!

Anyukámék is járnak nyomdába (szórólapért, mert ingatlanközvetítők). Most nyitootunk irodát, tehát valószínű, hogy a közeljövőben elmegyünk egy újat csináltatni. Ha elmennek, megérem őket, kérdezzék meg...

mege: a tesóm szerintem grafika ügyileg profi, autókat szerkeszt a HVTM-en.
itt vannak a művei:
http://www.hvtm.hu/index.php3?ID=1001&tID=88
most éppen póló mintát szerkeszt policecars-nak... A naptár ajánlat szerintem nem rossz, amit magamnak csináltam, apukám ahova vitte volna, ott 700 FT lett volna egy oldal!!! Igaz, az fotós üzlet!

Üdv.:
mcsabi
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2004. nov. 17. 16:26

Kezdünk befordulni a célegyenesbe!

Naptár ügyben:
1., Lehetne csináltatni egy "általános" naptárat (új, régi, matuzsálem fecsi, országos hírű tűzesetek havi beosztásban) Ez lenne 360ft+áfa
2., A nyomda az utolsó kemény lap aljára igény szerint egy vagy több színben nyomná a helyi igényeket (címer, telefonszám, számlaszám :wink: stb)
3., A képeket közzé lehetne tenni egy oldalon, arra szavazatokat lehetne leadni, és a kategóriánkénti legjobbakból összeállítanánk egy naptárat, amiből lehetne rendelni.
4. Az alsó felíratot pedig mindenki maga rendezné a nyomdával.

Megjegyzés: Ezzel a nyomdával már évek óta dolgoztatunk, mivel a közelben nekik van a legjobb áruk, és van "tűzoltó kedvezmény is"!

pl.: gépszemle igazolásokat (matricát) az egész megye náluk csináltatja, mi csak összeírjuk a darabszámot, beszedjük a pénzt (vagy átutalással megy) és futárral elküldjük mindenkinek
Ez ebben az esetben is működhetne.
:twisted: Hogy mit nyerünk rajta? A nagyobb tétel kevesebb darabárból jön ki, ez a nyereségünk, hiszen úgy is megcsináltatnánk. De így kevesebbe kerül.

nacsá!
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2004. nov. 17. 15:18

mege írta:Akit érdekel beszálhat ötletekkel, valamint jó lenne, ha valaki (maestro?) a grafikát is meg tudná csinálni, azután szavaznánk, hogy melyik kép melyik hónapra kerüljön.
nacsá!
Ok ez természetes, amit lehet az ember segit. Ha van pontosabb elgondolás (mármint ami a grafikát és egyebeket illeti) amit lehet összehozok.
Persze szerény véleményem szerint ez ugy volna az igazi, hogy pl. az adott városhoz kapcsolódó képek lennének rajta.

Ami a nyomdát illeti, én is holnap futok egy karikát ezügyben, hátha van értelme, és jó árakat mondanak.

Jah és még valami. Ha bárki ilen témában keres hogy valamit meg kellene csinálni, tegye bátran, mert ezért semmilyen ellenszolgáltatást nem kérek, és nem várok sem most, sem később.

No hirtelen ennyi ha valami eszembe jut levésem :)
mege
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: mege » 2004. nov. 17. 14:20

L Jani!

Köszi a címet!
Én ellenben egy olyan forrás létrehozását szeretném, mint a TOP volt régen. Odatelefonáltál, elmondtad, hogy laktanyalátogatásra kell 500 lufi, 200 kifestő, a vetélkedőre kell 150 toll, 50 emléklap, 200 prospektus, 60 reklámszatyor, stb.
A megbeszélt időpontban odamentem, és 4 zsák cuccal tele is volt a kocsi csomagtartója és még fizetni sem kellett. Ez nem a cocilizmusban volt!!!
Ha még ügyes voltam, serleget, szobrot, Trombit is tudtam hozni.

Jó lenne, ha az OKF-en lenne egy hasonló "brigád", aki a tűzoltónak tűzoltós, a pévésnek pévés, a katasztrófásnak katasztrófás szóróanyagot tudna adni zsákszámra.

Visszatérve a naptárhoz.
Megfuttattam a helyi nyomdában egy árajánlatot.
Íme: Tűzoltós falinaptár, A3 méretű, grafikát kompletten mi viszünk CD-n, színes borító keménylap, sima fehér hátlap, 12 belív színes (mint a 2004-es Szolnok megyei)
100-200 db 1360 ft+áfa
500 db 600 ft+áfa
1000 db esetén 360 ft+áfa

Nos valami hasonló kezdeményezésre gondoltam.

Akit érdekel beszálhat ötletekkel, valamint jó lenne, ha valaki (maestro?) a grafikát is meg tudná csinálni, azután szavaznánk, hogy melyik kép melyik hónapra kerüljön.

Mit szóltok hozzá???

nacsá!
Válasz küldése