* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. máj. 23. 12:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzvédelmi Szabályzat
HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 11. 10:05 
pernyekergető

De a legszomorúbb az a mentalitás megváltoztatása ami napjainkban történik.Az elmúlt 40 évben a tűzoltók mindig úgy álltak hozzá,hogy segítünk mert ha valamit elszúrsz nekünk kell eloltani.Ma sajnos egy arctalan gondokkal nem törődő bürokraták által uralt valami van,ahová úgy érzem méltóságon aluli,hogy a vidéki kicsik problémái felhallatszanak.Rengeteg a tűzeset,rengeteg a probléma amit a jogalkotó hallgatása miatt nem lehet megoldani.A törvények nagy része olyan,hogy rendben van törvény..de mindenki ki tud alóla forogni pillanatok alatt.Én nem hiszem,hogy az EU tűzvédelem ami állítólag a milyen alapköve ilyen.sok probléma van a szabványokra való hivatkozásokkal is Irreálisan drágák a szabványok,megvehetetlenek, és még mindig nem mondják ki kötelező érvényüket. Mert ha kimondanák kötelező érvényüket akkor nem lehetne pénzt kérni azért,hogy a törvényt betartsuk.
Én a szabványokat megvenni nem tudom,fekete piacon meg nem akarom...mert nem oszt ennyi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 11. 8:45 
Szent Tömlő őrzője

Az elmúlt évek jogalkotásánál eddig azt hittem, full dilettantizmus, ami itt megy. De lehet, hogy inkább rendkívül okosok. Olyan értelmezhetetlen szabályokat alkotnak, hogy mindig legyen ok a büntetésre, mert nem mindenki teheti meg, hogy bíróságra menjen. Ha valaki bíróságra megy, hiába nyeri meg a pert, anyagilag pluszban (nullásan) sosem lesz, mert a bíróság nem ítél meg annyi perköltséget, amennyibe az ügyvéd került.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 11. 7:49 
pernyekergető

Harley írta:
Nagyon érdekes felvetés. Vajon itt lehet-e értelmezni az aláírási követelményt mint létesítési vagy mint üzemeltetési szabályt, ahogy az OTSZ-nél az épületekre.

Én amondó vagyok, hogy legyenek frissítve a Tűzvédelmi Szabályzatok az új előírásnak megfelelően.

Van egy szomorú tapasztalatom ami alapján ma már úgy érzem inkább kellene jogásznak lennem mint tűzvételmisnek. Sikerült egy olyan OTSZ. létrehozni amiből az derül ki az nyer aki jobban ért a joghoz.Ma már nem a szabályozás a baj,hanem a megfogalmazásokból fakadó jogi viták.talán naivitás a jogalkotótól elvárnom,hogy azért ebben a kérdésben megszólaljon,mert így a szabályzat aláírva vagy nem aláírva kérdés egy rétestészta.Egyik hatóság így kéri a másik nem kéri és megy a vita,energiát és egyéb emberi tulajdonságot pazarolunk egy slendrián törvényi megfogalmazás miatt.Miért nem lehetett az a rendeletbe venni,hogy március 31-ig kötelező,illetve vagy azt,hogy a meglevő szabályzatokra a módosításokig nem vonatkozik.De ,hogy mindenki hallgat az fura.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 06. 8:49 
Szent Tömlő őrzője

Nagyon érdekes felvetés. Vajon itt lehet-e értelmezni az aláírási követelményt mint létesítési vagy mint üzemeltetési szabályt, ahogy az OTSZ-nél az épületekre.

Én amondó vagyok, hogy legyenek frissítve a Tűzvédelmi Szabályzatok az új előírásnak megfelelően.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzvédelmi Szabályzat
HozzászólásElküldve: 2016. ápr. 06. 8:37 
pernyekergető

Tisztelt fórum társak .van egy tiszteletteljes kérdésem::::Napi visszatérő probléma a cégtulajdonosokkal az,hogy jelenleg a tűzvédelmi szabályzaton fel kell tüntetni a készítő nevét, elérhetőségét.Nos valójában a már meglevőket módosítani kell ?Jogászok szerint nem? Vagy az új szabályzatokon kell csak feltüntetni.A jogszabály valójában nem ad erre utasítást a 1996 évi XXXI trv. pediglen azt mondja ha a tűzvédelmet érintő változás történik akkor kell módosítani.Sokan kinlódunk ezzel a dologgal,csak kevesen merik kérdezni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]