* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 21:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 02. 15:31 
Szent Tömlő őrzője

A "ló" másik oldala...
avagy
"A félelemből is szép pénz húzható"
http://www.haon.hu/hajdu-bihar/hajdu-bihar-140802.shtm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 25. 22:31 
kapocspárkulcs tekergető

Úgy látszik Várpalotán csak egy kéményseprő van, ha több akkor munkaköri előírás lehet az ivászat mert az én szüleim is aképpen jártak mint Ízi szülei. Vagy lehet, hogy direkt leküldte nozzánk a mókert???? :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 25. 20:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

sziasztok!
A mi környékünkön is járt pénzt szedő kéményseprő de ez még azt a fáradságot semm vette, hogy legaláb fekete rucit vegyen magára( biztos azt gondolta, hogy amúgy is fekete) és mivel semm igazolványt semm megbizó levelet nem tudott kérésre felmutatni igy elzavartam a csodába. Hősünk ezt nem vette komolyan mert nálunk nem de a szomszéd idős néninél ismét szerencsét próbát de ott már annyira elborult az agyam , hogy onnan nem engedem tovább csak a zsandárok kiséretében.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 25. 10:54 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Ízi-barát, sajnos nem a PRÓFÉTA beszélt belőled ! :cry:
Nézd csak!
Ismét ölt a szén-monoxid http://www.hirado.hu/cikk.php?id=18833
és
Öt ember kapott gázmérgezést Kőszárhegyen http://www.mno.hu/index.mno?cikk=263285&rvt=89

A "kéményseprőkkel történő pénzbehajtás" az Nyugaton is divat? :wink:
Keleten, egy kicsit régebben, érkezett egy élére vasalt fekete-ruhás pasas "kéményt seperni ill. ellenőrízni" a kötelező közszolgáltatás teljesítése érdekében, egy dossziéval a kezében. "Hű alatvalóként" zöld utat engedtem szándékának és megmutattam az "illetékességi" területét. A célterületre érve, hamvas malac-arcával értetlenül bámult rám, hogy "miért hoztam én ide, hiszen ő csak a seprés-ellenőrzés díjáért jött!?" (Igazmondónak minősítettem, hiszen sem CO-mérő, sem tükör, sem más spec. eszköz nem volt nála)
Mivel véleményünk nem egyezett abban a tekintetben, hogy a kötelező-díj CSAK a szolgáltatás végrehajtása után járna ezért baráti ölelés mellőzésével búcsúztunk el egymástól. Az utolsó szó jogán azért még annyit visszaszólt, hogy "feljelentem a tűzoltóságon".
Természetesen nem telt bele 15 perc és volt két tanú az utcából akiknek hasonló "szolgáltatást" nyújtott, és még néhány akiket rászedett a "pénzbehajtással". A fegyelmije nem tudom, hogy végződött, de röviddel azután meggyőződhettem a SZAKSZERŰ kötelező közszolgáltatás végrehajtásának menetéről. (de ezt majd később...)

Bocs, a "bő lé"-ért, de sajna ez megtörtént... és ha magam maradok a véleményemmel akkor is állítom, hogy ha szakszerű a kötelező közszolgáltatás végrehajtása - un. kémény-seprés-ellenőrzés -akkor drasztikusan csökkennének az ilyen szomorú esetek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 05. 14:28 
kapacsmester

Üdvözlet!

Miután elég sok mérgezés volt mostanában állítólag fokozottabban ellenőrzik a kéményeket, és elég súlyos pénzeket hajtatnak be a kéményseprőkkel.
A szüleimnél eddig kétszer járt a kéményseprő de mindkét alkalommal csak a kapuig jutott, ugyanis annyira be volt rúgva, hogy apám jobbnak látta ha nem nyúl semmihez. Ők inkább fizetnek egy kicsivel többet, és minden félévben kihívnak egy igazi szakembert hogy teljesen átvizsgálja a rendszert.
Na de nem mindenki teheti meg, hogy alaposabb átvizsgálást finanszírozni tudjon. Szerintem itt kezdődik a probléma.
Miért kell azért horibilis összegeket fizetni az embereknek, hogy tényleg alaposan átvizsgálják a rendszert?
Most akkor miért fizetett az az állampolgár aki kapott egy enyhe mérgezést, pedig rendszeresen hagyta ellenőriztetni a gáz-rendszerét?

A fent említett sztori nem bántó jellegű, nem minden kéményseprő ilyen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 05. 13:51 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Azért lassan-lassan tisztul a látásunk....
http://www.nol.hu/cikk/346965/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 31. 0:02 
slagmester

Erről az esetről van szó, mi azzal az infóval hagytuk el a helyszint, hogy a gázosok lemondva, ha nem így történt elnézést az érintettektől, sorry :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:59 
vörös kakas réme

Barni írta:
Egyedüli illetékes a gázművek.

Ööööö... izé.... meg ha jól tudom a rendőrség meg az ÁNTSZ is "illetékes".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:53 

Nos, egy kicsit utána néztem, és azt kell, hogy mondjam, ha az általad írott eset a XIII. kerületben volt, akkor nem egészen úgy történt az eset, ahogyan beírtad. Meg kell, hogy mondja, nem csak a 105, hanem a rádió forgalmazás is szalagra megy. A gázművek nemcsak, hogy nem lett lemondva, hanem még a tűzoltókkal is találkoztak a helyszínen, és a pk neki adta át a helyszínt, megnevezve a gázművek szekemberét is.
Kérlek mondd, hogy egy másik esetről írtál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:45 
slagmester

Nincs szó előitéletről, megbántódásrol csupán értetlenségről.
1. Mégiscsak küldött egy rajt, miután közölte, hogy nem érdekli őket a dolog.
2.Jéghideg lakásban mérni a semmit, nonszensz, legalább bekapcsohatták volna a kérdéses eszközt amit kértünk is.
3. Lemondani a gázosokat, felelőtlenség.
4. A rosszalló tekintetek, mit zavarogtok, nincs itt semmi veszélyes.
Az eredmények alapján volt és van veszélyes eszköz a lakásban, ha az apa nem hívja ki a laboreredmények ismeretében ismét a gázosokat és elhull a család egy éjjel akkor is előitéletes és megbántott vagyok?
Csak azért írtam, mert 20 év alatt még nem tapasztaltam tűzoltó részéről ilyen hozzáállást.
Amúgy csíplek bennetek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:34 

Mentő írta:
A betegek kimentve, lakás szellőztetve, gáz elzárva.

Mentő!
Te magad is ezt írod, akkor mit gondolsz, miért lenne szükség tűzoltói beavatkozásra?
A bejárati ajtót nem kell kinyitni, "a betegek kimentve, lakás szellőztetve, gáz elzárva"
Ilyen bejelentésre, még ha magnóra is megy, a hírközpont döntése nem megtámadható, ha nem küld ki senkit se, hiszen semmi sincs veszélyeztetve.
Egyedüli illetékes a gázművek.
Tovább feszegetve az általad leírtakat, úgy gondolom, hogy egy pk nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy a gázműveket lemondja.
Mégpedig azért nem, mert a gázműveknek sokkal pontosabb műszerei vannak, mint a mieink, akár az MX2000-es, vagy az Ex-Ox, nembeszélve a felelősségről, ami ugye a pk-ot terheli, de ha a helyszínt a gázműveknek átadja, akkor sorry, de a távozó tűzoltó egy később bekövetkező balesetért már nem felel.
Amúgy érzek nálad egyfajta megbántódást, vagy előítéletet, de lehet, hogy tévedek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:20 
slagmester

Mentő írta:
Telefon a 104-re, érdekli-e őket az eset.

Persze helyesen 105, véletlen a saját számunk írtam, bocs.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:18 

Mentő!
Kész csoda, hogy a tűzoltókat senki sem hívta!
Máskor először mindig a 105-t hívják, és csak utána a mentőket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 30. 23:05 
slagmester

Na egy friss, mai eset amit nem tudok hova tenni.
Nem írok helyszint, rajt, aki esetleg ott volt és olvassa tudja.
Gázmérgezéshez hívtak minket, a helyszínen derült ki, hogy inkább szénmonoxidról van szó. A betegek kimentve, lakás szellőztetve, gáz elzárva.
Telefon a 104-re, érdekli-e őket az eset. Nem, de kapcsolja a Gázműveket, ők felveszik a címet, igérik azonnal jönnek.
Ok.
Közben a Hírközpont elgondolkodott, mégiscsak magnóra ment a beszélgetés, jobb a béke, csak kiküld egy rajt.
Ilyen kelletlen, durcás bevonulást még nem láttam.
A kiszelőztetett lakásban egy mérés, közlik semmi, biztos a száradó ruhák párájától lettek rosszul és ennyi. A gázműveket lemondatják a Hírközponttal ( ezek a mentők tiszta hülyék látszik a pk arcán).
Kórházban gyors labor a betegekről ( egyik egy gyerek), a szénmonoxid koncentráció 35% a vérben ( 3-5 a normális, 50 felett halálos).
Apa ezerrel hívja vissza a gázosokat, mégiscsak jöjjenek.
Na nem minden tejfel :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 26. 12:11 
vörös kakas réme

Leho írta:
Egy Nobel díjat megérne ha sikerülne nekik :lol:

Elméletileg pedig nem lehetetlen, kellene egy adalék, mely tökéletlen égésnél válik büdössé.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 20:53 

Ez marha jó! Kár, hogy nem láttam :D :D :D :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 20:50 
pernyekergető

Egy Nobel díjat megérne ha sikerülne nekik :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 20:14 

Sziasztok!
Ma reggel a TV 2 müsorán a "tanárúr"és a "nemzet színésznője" :wink: feszegette a témát , de én majdnem sírva fakadtam a sok ostobaságtól amit ott összehoztak. Az tettszet a legjobban amikor mind a két média sztár azt feszegette , hogy miétr nem szagosítják a gázszolgáltatók a CO-t. hisszen régen büdös volt a gáz és azt mindenki észrevette.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 15:59 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Mege !

Azt hiszem, hogy félre értettél (sajna a gordiuszi csomós példámat "jól" sikerült megfogalmaznom :oops: ) !
Én bennem az "veri a dobot", hogy a tervezési-engedélyezési-ellenőrzési folyamatnak ha jogszerűen van végrehajtva akkor minimálisra (kivétel tudományosan előre nem látható hibák) kellene csökkenteni az esélyét annak, hogy ilyen(ek) előforduljon(janak). Erre a valóság amit mutat..... és még csak november van!

Nem cikizni akarlak de ahhoz, hogy bárki is azt mondja, hogy a mérnök úr csinálja meg az én házamat mert jó terveket csinál, előtte jó terveket KELL (mindegy mennyiért) csinálni!

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 15:56 
vörös kakas réme

nazda írta:
Pedig olcsóbb a MEGElőzés (bocsi, :wink: ) mint a temetés....

Nem értek egyet, a temetés olcsóbb, különben nem lenne annyi CO mérgezés meg egy csomó más sajnálatos haláleset, sérülés, betegség. És ezt nem viccnek szántam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 14:55 
tömlőszállító

Kedves nazda!

Addig míg az építtető úgy megy oda egy tervezőhöz, hogy "osztán mennyiért csinál nekem egy rajzot?", sok jót nem lehet tenni.
Majd ha az terjed el, hogy "hallottam, hogy a mérnök úr jó terveket csinál és szeretném ha nekem is Ön tervezné meg a házamat", akkor kevesebb lesz az ehhez hasonló eset.

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 12:15 
Szent Tömlő őrzője

Mege Fórumtárs!

Ki kérdezze meg, aki már meghalt (nem poénkodni akarok csak a lelkiismeretem a tájékozatlan emberek mellé állított vagy a felületes/érdektelen engedélyezési eljárás ellen?) vagy "tervezi", hogy így kíván meghalni? Vagy hadd hulljon a férgesse?

Ha nagyon bonyolúlt az ügy akkor le kell egyszerűsíteni, mint annak idején a SÁNDOR "ismerősünk" azzal a bizonyos csomóval!

Persze élelmes vállalkozók már ezügyben is vannak.... jó megoldással !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 10:50 
tömlőszállító

Kedves nazda!

Kérdésed jogos!

Meg kellene kérdezni az építési hatóságot, a kéményseprőt, a felelős kivitelezőt, az építész kamarát, a tervezőt, az építtetőt és még nagyon sok mindenkit.

Ez sajnos elég bonyolult ügy. Az új építési törvény(tervezet) már próbálja helyretenni ezeket a problémákat, de amíg kevés pénzből kell építkezni, hatóságosdit játszani, nem igen gondolom, hogy sok minden fog változni.

Hát erről ennyit.

nacsá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 10:14 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Mege !

Sajnos a megállapításaid jogosak, de...
...a használatba vétel előtt, a lakhatási engedélyezési eljárásban miért nem derülnek ki ezek a "turpisságok" ?
Pedig olcsóbb a MEGElőzés (bocsi, :wink: ) mint a temetés....

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 25. 9:46 
tömlőszállító

Engedélyezés:
A tervezőt megbízza a kispénzű építtető, hogy "rajzoljon" neki egy házat, de ócsót! (tisztelet a kivételnek)
A tervező előveszi az ide vonatkozó jogszabályt és ez alapján megtervezi a kéményt. (magasság, kürtőméret, stb).
A kész tervet elviszi a kéményseprőhöz, aki 3750 forintért átnézi és lepecsételi.
Lehet beadni engedélyezésre.
Az építési hatóság megnézi, hogy minden érintett közmű és szakhatóság hozzájárult-e az építési engedély kiadásához. Ha minden rendben, kiadja az építési engedélyt.
Építés:
Az építtető kiviteli terv nélkül hozzákezd az építkezéshez, hiszen látott már építkezést, és a kőművesnek sem kell kiviteli terv, tud ő dolgozni az endgedélyesből is.
Így csinál egy kéményt (ahogy eddig is szokta) A gépész tervező meg menjen a p...ba, nehogy még neki is fizessek a tervezésért, éppen eleget kért az építész tervező!!!
Kazánból meg megveszem a legolcsóbbat, a szomszédnak is az van.
A műanyag ablak meg megint olcsóbb mint a hagyományos és jobban is szigetel. A konyhába meg veszek egy páraelszívót is.
A gázos tervező meg ne magyarázzon nekem a légutánpótlásról, nem vagyok én hülye, hogy beengedjem a hideg levegőt!
Következmény:
Apuka fürdik, a gázbojlerből jön a melegvíz. Anyuka hozzákezd a vasárnapi ebéd főzéséhez, bekapcsolja a páraelszívót. A ventiilátor erősebb szívóhatást fejt ki mint a hőszigeteletlen, kókány kémény, így a lakásban vákuum kezd kialakulni. Mivel a nyílászárók filtrációs szellőzése nulla (jó a szigetelés) a kéményből megindul a CO vissza a lakásba. Ha nem megfelelő CO védelemmel ellátott (olcsó) a kazán, nem fog letiltani az automatika. Először apuka dobja fel a pacskert, majd a család többi tagja.
Szomorú, és morbid, de valahol igaz.

Megjegyzés:
nem vagyok a fentebb felsorolt berendezések ellen, nem is mondom azt, hogy mindig így van, de a nem megfelelő építkezés miatt (anyag, berendezés, terv) előfordulhat CO mérgezés.

mege
építész

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]