* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 10:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Parkólóházak, Plázák, Bevásárló-központok tüzvédelme
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 26. 10:40 
Szent Tömlő őrzője

Mit is akarnak, s hogyan érvelnek mellette?

„A Prímagáz kedden kiadott közleménye szerint a gázüzemű autókra vonatkozó parkolási szabályozás elavult, ugyanis a gázüzemű autók kisebb robbanásveszélyt jelentenek a benzinhajtásúaknál. …az autógáz elterjedésének útjában egyetlen, a műszaki haladás miatt régen elavult korlátozás áll, az, hogy a hazai mélygarázsokban, parkolóházakban nem engedélyezik az LPG-vel működő autók behajtását, ezért a cég kezdeményezi a jelenlegi szabályozás módosítását.
A gázos autók rendszere jobban túlbiztosított, mint a gőzként szintén robbanásveszélyes benzineseké. Emellett az autógázzal hajtott autók messze túlteljesítik a legszigorúbb környezetvédelmi besorolásokat is. …”

Én azt igazán nem tudom, hogy a mélygarázsokban való parkolás tiltása áll-e útjában az LPG-s autók elterjedésének.
Azt viszont igen, hogy a gázos autók valóban több és hatékonyabb biztonsági rendszerrel szereltek, mint a benzinesek. Vagyis igaz, hogy jobban biztosítottak mint a benzinesek.
Csakhogy ennek oka van. Éspedig az, hogy a gázos autó veszélyesebb, mint a benzines. Éppen emiatt van beléjük építve az a sok biztonsági kütyü.

A PB gáztartály önmagában egy nagyságrenddel veszélyesebb, mint a benzintartály :csendesen: . S pedig ennek oka, hogy az előbbi gáz, az utóbbi folyadék alapállapotú. Tartályba zárva ugyan mindkettő folyadék formájú, de más következménnyel reagálnak hőre (tűzre), onnan kijutva meg jóval nagyobb hatással járó esemény lesz (és ez nem vélelem csupán), mint a benzines autó esetén.

A mélygarázsban való parkolási tiltás feloldására az pedig nem érv, hogy „messze túlteljesítik a legszigorúbb környezetvédelmi besorolásokat is”. Nem bizony. [-X

Még valami.

Az egészen bizonyos, hogy éppen a jobb beépített biztonság miatt kisebb valószínűséggel okoz bajt egy LPG-s autó, mint egy benzines. DE!!! Az is biztos, hogy egy mégis bekövetkezett esemény súlyossága nagyságrendekkel nagyobb, mint egy benzines autóé.

A bekövetkezés valószínűsége az egy dolog, a kockázat az egy másik dolog! Ez utóbbi azt jelenti, hogy a kisebb valószínűséggel bekövetkező esemény nagyobb súlyossága miatt jóval nagyobb következmény várható.

Ha csak a két anyag UVCE-jét nézzük már jelentős a különbség. Hát még a BLEVE-jük…

Kell ezt még tovább beszélni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 25. 16:31 
slagmester

"Enyhítenék a gázüzemű autók parkolóházi behajtását tiltó rendeletet"

http://www.origo.hu/auto/komment/201101 ... mnt_page=1

:shock:

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 12. 12:46 
kapocspárkulcs tekergető

építész_tervező írta:
Üdvözlet!
Gondoltam itt találok, valami hozzáértőembert. Épp parkolóházat tervezünk. 5x7000 m2 szintterülettel. Az ilyen méretű épületeknek hogyan számolják a tűzvédelmét? Vagy például a plázákét? Mert amikben eddig jártam nem hiszem, hogy megfeleltek a szabvány előírásainak. (Pl.: Kiürítés első szakasza: 1,5 perc. Mondjuk egy pláza mozi? Elég hosszúnak találtam azt a folyosót...) Hogy van ez?

Elre is köszi! :lol:

Már több éves ez a "kérdés", de nem bírtam ki, hogy ne reagáljak rá!

Azt hiszem ez az abszolút dilettantizmus!!! Ebből is látható, hogy egyes építészek ( sajnos ők vannak többen!) nem tekintik önálló szakmának, szakágnak a tűzvédelmet, ami valószínűleg nem az Ő hibájuk.
A kérdésre a válasz nagyon egyszerű:.....a tűzvédelmet éppen úgy "számolják" mint mondjuk az építészetet, gépészetet,villamosságot, vegyészetet...stb. Tudomásul kellene venni, hogy ez is egy szakma, ehhez is kell és lehet is érteni.
Talán javít a helyzeten ha tényleg jogszabályba kerül a tűzvédelmi tervezői jogosultság, ..és akkor eszébe se jut egy hozzá nem értő építésznek, hogy a saját szakterületén kívűli dolgokba ártsa magát és hülyeségeket kérdezzen......nekem pl. eszembe se jutna megkérdezni, hogyan kell egy műtétet elvégezni a betegen, azt bízzuk az orvosra, az építészetet az építészre, a tűzvédelmet a tűzvédelmi szakemberre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Parkólóházak, Plázák, Bevásárló-központok tüzvédelme
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 23. 16:20 
vízpocsékoló

Üdvözlet!
Gondoltam itt találok, valami hozzáértőembert. Épp parkolóházat tervezünk. 5x7000 m2 szintterülettel. Az ilyen méretű épületeknek hogyan számolják a tűzvédelmét? Vagy például a plázákét? Mert amikben eddig jártam nem hiszem, hogy megfeleltek a szabvány előírásainak. (Pl.: Kiürítés első szakasza: 1,5 perc. Mondjuk egy pláza mozi? Elég hosszúnak találtam azt a folyosót...) Hogy van ez?

Elre is köszi! :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]