* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 2:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 14:51 
csizmás kandúr

Helo a nádat azért szokás leégetni mert a régi öreg nád az nem az igazi ,de ha le van égetve akkor a helyén nől új nád.De ha csak levágják akkor a régi fog ujra nőni.Az én véleményem hogy a tűzgyujtási tilalom kezdődhetne előbb is!

A kérdéseidre válaszolva:
feljelentést azért nem tehetnek mert nem bizonyithato hogy a tulajdonos volt egyáltalán az se biztos hogy az a terület valakinek a tulajdonában van.Ilyenkor lehet hogy indítanak nyomozást ill. feljelentést de ismeretlen tettes iránt.A tulajal szemben nem indithatnak közvetlen pert illetve nem számlázhatnak ki neki csekket mindaddig amig nem bizonyithato hogy a tulajdonos gyujtotta fel.Abban igazad van hogy a kiszálás nem olcso.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Tűzgyújtási tilalom
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 09. 11:43 
vízpocsékoló

:gunyos:
Dunakeszi lakótelepen lakom, a Duna felöli oldalon 24 éve. A rendszerváltás óta, amióta privatizálták a volt gödi Tsz földjeit is, melyek a ltp és a Duna között terülnek el, az új tulajdonosok nem gondozzák, művelik, tartják rendben, hanem időnként ( elég gyakran) egyszerűen felgyújtják. Az újpesti tűzoltók már úgy járnak oda, mintha hazajárnának.
A héten pld. csak én 3 alkalommal láttam ( éppen most is ), hogy ég a "nádas", ill. a gaz. Ez olyan helyen van, hogy ott nem sétálnak az emberek és dobnak el cigarettecsikket, mert ott képtelenség sétálni.
A tűz mindig egy-egy szabályos kör, vagy téglalap alakban ég, s, mintha kerítése lenne, a szélein magasabban. Én, mint laikus úgy vélem, hogy körbelocsolják valami gyúlékony anyaggal. Mélységesen fel vagyok háborodva ezen, mert a földek tulajdonosai nagyon is tehetős emberek, komoly pozióícióban némelyik, az a kevés zöld terület, amit még nem írtottak ki és nem építettek be, elpusztult, a füstöt mi lakótelepi emberek szagoljuk, amikor már tavasz lévén ablakot lehet nyitni, ráadásul pont mától van tűzgyújtási tilalom az országban, ahogy a hírekből értesültem.
Azt is olvastam többször, hogy mennyibe kerül egy-egy kivonulás a tűzoltóságnak ilyen esetben.
Kérdésem: Ha statisztikailag bizonyítható, hogy ugyanarra a területre, rendszeresen miért kell kivonulni, miért nem tesznek feljelentést gyújtogatás miatt és számlázzák ki a tulajdonosnak, vagy a helyi Önkormányzatnak? Meddig veheti igénybe az állam, azaz mindannyiunk pénzét egy lusta, anyagilag tehetős egyén büntetlenül? Van-e erre egyáltalán lehetősége a Tűzoltóságnak? Van-e erre valamilyen jogszabály?
üdvözlettel
Horvátné

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]