* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. dec. 13. 22:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Benzin-gáz üzemű autók veszélyessége
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 07. 11:51 
szikracsapkodó

DarkTemplar!
én 9 éve használom a kb 15 éve LPG-re átalakított autómat (Audi). Motorja(!) '93-as, tehát az sem fiatal. Nem tudom, akkor olmos, vagy ólmozatlan volt-e a divat. Jómagam gyakorlatilag csak gázzal járok, benzinre vizsga alkalmával van kapcsolva, mert ott kötelező. A 9 év alatt a motorhoz jóformán nem kellett hozzányúlni. Tehát a gáz nem tett tönkre benne semmit. Bátran ajánlom. Ki autóknál tán érdemes utánanézni az ún. pótkerék tartálynak. Helytakarékosabb, mint a henger-tartály. A gázzal a feljesítmény kb 10 %-ot csökken, a fogyasztás meg kb 10%-ot nö benzinhez képest. De sztem így is megéri.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 19. 11:16 
vörös kakas réme

Gázautók a mélygarázsban - szabályosan!

http://www.alternativenergia.hu/gazauto ... osan/39191

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 16. 11:55 
szikracsapkodó

Én úgy tudom az autógáz nem veszélyes ha szakember csinálja, csak még sok ember agyában a régi szockós Pista bá' a falu 1000mestere, aki mindent megjavít és szétszed, de semmihez sem ért belemekkmesterkedi a PB gázpalackos a Warnyúba meg a Zsigába aztán azzal hajtja a motort. De egy mai szakszerű szerelésnél már nem lehet baj, a tartály ellenálló, a csőrendszer is bolondbiztos, elvégre a konyhában lévő gázcső sem szokott csak úgy magától kirepedni meg ereszteni. A benzintank meg sok autóban műanyagból van, az jóval könnyebben lyukadhat ki egy ütközésnél, de a benzines autók sem sűrűn robbannak fel még akkor sem ha teljesen kiég egy autó. Az iskolában azt tanultuk ugyebár, hogy az égéshez három dolog kell, oxigén, éghető anyag és gyulladási hőmérséklet. A benzintankban meg ugye nincs oxigén, tehát nem fog meggyulladni vagy berobbanni. A mai modern autóknál pláne nem, ott már olyan biztonsági tankokat tudnak gyártani, akár benzin akár gázról van szó, ami ha feje tetejére áll akkor sincs baj és amiből csak a motor felé távozhat üzemanyag.

Én is gondolkodtam az LPG-re átalakításon ill. hogy a következő autóm már legyen LPG-s (van egyáltalán olyan ,ami alapból LPG-s? Benzintank nélkül?). A mai benzinárak mellett nem lenen hülyeség csak ugyebár adott a probléma, hogy az amúgy is kicsi csomagtartó (Opel Corsa) ha oda berakatom a gáztartályt már semmire se jó, talán két gyufásdobozt még berakhatok mellé (bár gáztartály mellé gyufát:). Annak is érdemes lenen utánajárni hogyan viselné a motor ha benzin helyett gázt kapna huzamosabb ideig, elég régi motor még ólmozott benzint követelt, ólompótlót is kell bele lötyögtetni, amúgy lazán elment 91-es benzinnel is, de azt meg már alig kapni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 01. 23:14 
szikracsapkodó

Üdvözlet!
Most találtam meg a fórumoldalt, jó lett volna elolvasni a cikket, mivel magam is LPG-s autót használok évek óta. Érdekelt volna a Lánglovagok véleménye :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 17. 15:48 
vízpocsékoló

Nagyon köszönöm !!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 17. 15:29 
Szerkesztő

Javasoljuk ennek a cikkünknek az elolvasását.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Benzin-gáz üzemű autók veszélyessége
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 17. 14:19 
vízpocsékoló

Üdv Mindenkinek!

Autóvásárlás előtt állva szóba jönnének a benzin-gáz üzemű autók, azonban azonkívül hogy a két üzem átkapcsolható és a gáz egy kiegészítő tartályban van, semmit nem tudok a megoldásról. Konkrétan az érdekelne, nagyobb-e az esélye egy gáztartállyal rendelkező autónak a kigyulladásra/robbanásra baleset esetén, ill. ha a tartály megsérül, a gáz nagyobb problémát tud-e okozni mint ha egy benzintank sérül meg? A kérdés elvi jelentőségű, gondolom hogy adott esettől függ, de talán a mentési statisztika és tapasztalat alapján levonható valamilyen következtetés. Az is furcsa, hogy sok zárt parkolóban táblával tiltják a gázos kocsik belépését. Ez jogos, vagy teljesen alaptalan elővigyázatosság?

A válaszokat előre is köszönöm; Péter

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]