Épületek tűzvédelme

Tűzmegelőzéssel és balesetmegelőzéssel kapcsolatos témák.
Válasz küldése
Balázs_
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Balázs_ » 2008. ápr. 22. 12:53

Kedves Messze, az előttem szóló tisztelt kolléga (Pulya: hajrá megelőzés :-) ) mondandójához annyi hozzáfűznivalót tudok, hogy: a tömegrendezvényeket elméletileg be kell jelenteni a HÖT-ök számára, a másik egy esetleges kifogásolás esetén egy lakossági bejelentéssel kell élni a HÖT felé, amelyet annak 30 (ha jól tudom) napon belül ki kell vizsgálnia. Valószínűleg ekkor előírnak az adott helyiségre egy kiürítésszámítást vagy hasonló. A másik, meg lehet nézni az építési illetve a használatbavételi engedélyt, hogy pontosan mire lett az épület átadva, ugyanis csak arra lehet használni amire átadták. Ha tornacsarnoknak adták át az nem ugyanaz mint a rendezvénycsarnok, ez is vehető egy "támadási" felületnek (csúnyán kifejezve). Természetesen senki nem akar maga vagy a családtagja alá tenni, ezek csak lehetőségek voltak.
Nagy mérvű rendezvényekre lehet indítványozni az Iskola vezetősége esetén, hogy ilyen és ilyen tekintettel egy szerkocsit vagy felügyeletet tartsanak.
Nagyjából ennyit szerettem volna hozzáfűzni.
Minden jót!
Firefighter19
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Firefighter19 » 2008. ápr. 20. 20:28

Kedves Messze!

Megértem a problémádat. Ha a tűzoltóság mint szakhatóság engedélyezte erre a tornateremre az engedélyt akkor sajnos nem tudsz sok mindent tenni. Viszont a kedvedért belinkelek egy jogszabályt amiben kiemelem azt, ami a tűzoltóság kötelessége.

30/1996. (XII. 6.) BM rendelet a tűzvédelmi szabályzat készítéséről

"4. § (1) A Szabályzat mellékleteként Tűzriadó Tervet kell készíteni:
a) az "A"-"C" tűzveszélyességi osztályba tartozó létesítményekre;
b) a művelődési, oktatási, egészségügyi és szociális létesítményekre;
c) azokra a létesítményekre, amelyekben egy tűzszakaszon belül több, mint 300 fő tartózkodhat;
d) kereskedelmi szálláshelyre;
e) az olyan időszakos vagy állandó jelleggel üzemelő zenés szórakozóhelyekre, ahol egy időben 50 főnél több személy tartózkodhat.

(2) A Tűzriadó Tervnek tartalmaznia kell:
a) a tűzjelzés módját;
b) a tűzoltóság, valamint a létesítményben tartózkodók riasztási rendjét, a létesítmény elhagyásának módját;
c) a tűz esetén a munkavállalók szükséges tennivalóit (tűzvédelmi berendezés kezelése, tűzoltás és mentés, rendfenntartás, technológiai folyamat leállítása, áramtalanítás stb.);
d) a főbb veszélyforrások megnevezését (utalással a védekezési szabályokra);
e) a létesítmény helyszínrajzát, szükség szerint szintenkénti alaprajzait a tűzvédelmi szempontból fontos berendezések (eszközök), központi elzárók (kapcsolók) és a vízszerzési helyek megjelölésével.
(3) A Tűzriadó Tervben foglaltak végrehajtását szükség szerint, de legalább évente az érintettekkel gyakoroltatni és annak eredményét írásban rögzíteni kell.
(4) A Tűzriadó Tervet állandóan hozzáférhető helyen kell elhelyezni.
(5) Az (1) bekezdés b)-e) pontjaiban foglalt létesítmények épületei közösségi terein, továbbá szálláshelyeken a szobákban is el kell helyezni az épület elhagyásának lehetőségét (menekülési útvonal) tartalmazó alaprajzot és annak szöveges leírását vagy olyan kivonatát, amely az adott helyiség, épület biztonságos elhagyásának irányáról, módjáról tájékoztatást ad. A fentieket a külföldiek elhelyezésére is szolgáló kereskedelmi szálláshelyeken angol és német nyelven is kötelező elhelyezni.
"

Ezt a jogszabályt találtam számodra. Amúgy az a baj sajnos hogy az iskolára még a régi jogszabály vonatkozik építésügyi tűzvédelmi szempontból. Az új szerint sok minden változás (szigorítás) várható. Az illetékes tűzoltóság amúgy több felvilágosítást adhat kérdésedre. Remélem valamit segítettem.
Messze
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Messze » 2008. ápr. 20. 14:22

Tisztelt Fórumozók!

Lehet hogy nem a legjobb topikot találtam meg, ebben az esetben irányítsatok a megfelelő helyre kérlek.

Egy kérdésem lenne:
a gyerekem iskolájában építettek egy földbe süllyesztett tornatermet, amihez egy átlagos szélességű lépcsőn lehet lejutni két fordulóval.
Gondolom megvan hozzá valamennyi engedélyük, mármint tornaóra tartására 30 -40 gyerek számára.

Az iskola azonban rendszeresen használja "tömegrendezvényekre" is a tornatermet: ilyenkor lekerül rengeteg szék, pad, bezsúfolódik több száz gyerek és esetleg szülő.

Kijárat csak az előbb említett szűk kapacitás, és csak egy irányban. (Mi van ha ott üt ki a tűz? Több százan csapdában a föld alatt.)

Mit lehet tenni hogy szakszerűen felülvizsgálják ezt a gyakorlatot tűzvédelmi szempontból is?

Egy szülő - akinek odajár a gyereke- nem szívesen mószerolja az iskolát névvel címmel, remélem ez megérthető, ugyanakkor laikusként aggályosnak és veszélyesnek tűnik a jelenlegi gyakorlat.

Előre is köszönöm a válaszokat

M
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2008. feb. 07. 13:16

Márciusban lesz új OTSZ!
2008. február 05.
Hosszú egyeztetési időszak és az Európai Uniós notifikációs eljárás után végleges formában összeállt az új Országos Tűzvédelmi Szabályzat.

A hazai tűzvédelemben példátlan szakmai összefogás jellemezte az Országos Tűzvédelmi Szabályzat konzultációs folyamatát. Az összeállt anyagot azt követően hosszú ideig csend követte. A fordítás, majd az Uniós notifikációs eljárás elhúzódott. A notifikációs eljárás után a szövegtervezetet az IRM észrevételeinek megfelelően ismét átdolgozták az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságon. (Az átdolgozás információink szerint nem érintett szakmai, tartalmi kérdéseket.) December 17-én újabb egyeztetés zajlott az átdolgozott szövegtervezetről, s az ismételt észrevételek figyelembevételével pontosított szöveget 2008. január 31-én véglegesítették a szakemberek. Az ÖTM részére megküldött anyag megjelenése információink szerint márciusban várható. A jogszabály a megjelenést követően 90 nap múlva lép hatályba, tehát három hónap lesz a felkészülésre. Információink szerint a Tűzvédelmi Szolgáltatók és Vállalkozók Szövetsége már gőzerővel szervezi az Országos Konferenciát, amelyet ismét Siófokon a Hotel Magisternben rendeznek.

forrás: http://www.vedelem.hu/index.php?pageid= ... irazon=275
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Re: Épületek...

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2008. feb. 02. 14:27

puska bá' írta:Nézz meg egy pl.nyomdai porkamrát,aholis fenn van a hasadó(hasadható)felület,vagy egy még működő malmot...
Lehet,hogy nem fogalmaztam pontosan...és biztos bennem van a hiba.
Láttam, méreteztem...és még megelőzősként véleményeztem sok-sok hasadó-nyíló felületet...tehát azzal nem sokra mennék, ha megnéznék egyet a valóságban...ugyanis gondolom nincs mellé tűzve a helyszínen az EMI minősítés.
Amiket általában alkalmaznak,azokat az anyagokat felsorolja és engedi a hivatkozott rendelet.
Azokon túlmenően kialakítható "Minden olyan szerkezet, amelynek fajlagos tömege legfeljebb 20 kg/m2 és rögzítései kísérletileg igazoltan, 1,20 kN/m2-nél kisebb megnyílási nyomást adnak. " Ilyen lehet pl. lindab trapézlemez megfelelően gyenge rögzítéssel egy acélszerkezeten.

No ezzel a "kísérlettel igazoltan"-nal van a bibi, .........egy kicsit előbbre jutottam, az ÉMI illetékes oszt.vezetője szerint nincs olyan ÉMI által minősített hasadó szerkezet ami a kérdésemben felmerült.
Tehát statikus által határterhelésre méretezve és egyedi kísérlettel igazolva a megoldás....vagy elvetjük az ilyen szerkezeteket és a jogszabály által nevesített anyagból kell megvalósítani.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Épületek...

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2008. feb. 02. 13:56

Nézz meg egy pl.nyomdai porkamrát,aholis fenn van a hasadó(hasadható)felület,vagy egy még működő malmot...
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2008. jan. 30. 20:41

Segítséget szeretnék kérni az alábbi gyakorlati témában:
Egy "A" tűzveszélyességi osztályú helyiségen hasadó felületet kell kialakítani, de különféle problémák miatt az csak a tetőfödémen megvalósítható.
A 2/2002.(I.23.)BM r. 5.sz. melléklet I/9. fejezet szerint többek között erre megfelel:
"2.8 Minden olyan szerkezet, amelynek fajlagos tömege legfeljebb 20 kg/m2 és rögzítései kísérletileg igazoltan, 1,20 kN/m2-nél kisebb megnyílási nyomást adnak.
illetve
2.9. Minden olyan szerkezet, amelynek fajlagos tömege legfeljebb 10 kg/m2 és rögzítései kísérletileg igazoltan legfeljebb 3,00 kN/m2-nél kisebb megnyílási nyomást adnak.
"

Ilyen megoldással eddig nem volt dolgom, mindig a falazatban lett kialakítva üvegezett felülettel.

Tud-e esetleg valaki egy ilyen konkrét szerkezetet mondani, amelynek erre minősítése is van. Átbogarásztam az ÉMI honlapján az ÉMINFO adatbázist, de nem találtam semmit...(lehet figyelmetlen voltam). "Érzésből" úgy gondoltam, hogy Lindab trapézlemez valami megfelelő rögzítéssel jo kell hogy legyen, de a Lindab honlapján se találtam semmi ilyen infót.
Szívesen venném ha esetleg valaki, aki már találkozott ilyen konkrét szerkezettel, tudna infót adni, hogy ez hol érhető el, illetve honnan lehet beszerezni annak a minősítését.
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2008. jan. 30. 20:39

Laci8 írta:Sziasztok! A napokban az Inforádióban beszélt egy tűzoltó a mélygarázsokban keletkezett tüzekről. Azt mondta, gázüzemű autóval nem lehet mélygarázsban parkolni. Máshogy emlékeztem, rá is kerestem guglval, és ezt dobta ki:
http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet/cikk ... azauto.doc

Lehet, hogy azóta változott a jogszabály és teljesen megtiltották?
A hatályos előírás: OTSZ 62.§

"(7) A tisztán gázüzemű, a vegyes üzemű, illetőleg a kettős üzemű járművet tilos elhelyezni
a) cseppfolyós (propán bután) üzemanyag esetén
– talajszint alatti egyedi vagy több jármű tárolására alkalmas tárolókban,
– talajszint alatti parkolókban, parkolóházakban,
– tömegtartózkodású vagy nagy forgalmú épületek alatti terekben,
– olyan járműtárolókban, amelyekben akna, vízzár nélküli csatornaszem, pincelejárat van, vagy amelyből talajszint alatti, illetőleg olyan helyiség nyílik, amelynek teljes levegőcseréje nem biztosított,
– ahol az átszellőzés el nem zárható módon nem biztosított;
b) sűrített földgáz üzemanyag esetén
– tömegtartózkodású vagy nagy forgalmú épülethez közvetlenül csatlakozó zárt, át nem szellőzött terekben,
– ahol az átszellőzés el nem zárható módon nem biztosított;
c) a földszintesnél magasabb olyan építményben – kétszintes lakásokat tartalmazó egyemeletes lakóépületek kivételével –, ahol az esetleges gázrobbanás a tartószerkezet összeomlását idézheti elő."
Laci8
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Laci8 » 2008. jan. 25. 22:48

Sziasztok! A napokban az Inforádióban beszélt egy tűzoltó a mélygarázsokban keletkezett tüzekről. Azt mondta, gázüzemű autóval nem lehet mélygarázsban parkolni. Máshogy emlékeztem, rá is kerestem guglval, és ezt dobta ki:
http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet/cikk ... azauto.doc

Lehet, hogy azóta változott a jogszabály és teljesen megtiltották?
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. márc. 31. 8:46

...bocsának a közbevágásért! Egy közelmultban történt élményemről ejtenék pár mondatot! A minap olyan logisztikán jártam, mit nem mindíg lát az ember. Hight Tech technológiával ellátott, kamerás megfigyelőrendszer, tűzoltóberendezés, stb. A lényeg az, hogy olyan érzékeny a tűzjelző hálózata, hogy még a kinti dokkolóknál járatott teherkocsik kipufogófüstjére is bejelez, ill. van mikor "nemtudják mire" is bekapcsol! Aztán próbálják inaktiválni, kb 1 órán keresztül, -addig is visít a tűzjelző, de már senki sem mozdul, hisz hiszik, hogy vakriasztás-, aztán magyarázkodnak a tűzoltóságnak az ottani biztonságiak, hogy ez csak téves riasztás lehet, stb. Aztán fogják, és inkább lekapcsolják a rendszert, hogy nyugodtan aludhassanak! Hát egyszer, ne adj Isten, ráfáznak! Jah, a legnagyobb baj az, hogy az egész épületnek összesen egy fő, és 2 vészkijárata van csak, kesze-kusza lépcsőkön át, és folyosókkal tűzdelve. A logisztika belül raktár, fullon raklappal, papíráruval, alkohollal, egyéb tűzveszélyes dolgokkal. Soha ne legyen ott igazi tűzjelzés! Mert oda lessz a csúcstechnika a logisztikával, és Isten ments az alkalmazottakkal együtt! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. márc. 30. 9:56

Valóban így van, azért az ad némi reményt, hogy a mostani folyamatban lévő új OTSZ kidolgozásában nem csak az OKF vett részt, hanem pl. az ÉMI, a BME , az Építész Kamara, tűzvédelmi szakmai szervezetek, tűzvédelmi gyártók stb. Persze biztos maradnak továbbra is ellentmondások, (én többet találtam is a tervezetben), de talán elindult valami. A március 8.-i siofoki tűzvédelmi konferencián, melynek témája volt az uj szabályzás is, kiderült, hogy nagyon sok előírást az Uniós joganyagból vettek át, és építettek be az új előírások közé, és végre talán lesz valami a tervezési jogosultságból is, így talán színvonalasabbak lesznek a tűzvédelmi műleírások, nem kell a fejét fognia a megelőzősnek ha véleményezi azt. Persze az érdekes lesz eleinte, hogyan győzi a jelenlegi kb, 50-60 tűzvédelmi szakértő a munkát, hiszen állítólag 5500 aktív építész van jelen a szakmában.
BimmBamm
vörös kakas réme

Messze vagyunk még az Uniótól

Hozzászólás Szerző: BimmBamm » 2007. márc. 29. 21:57

Egyetértek, vannak anomáliák a szabályozásban, de ez az eset még a kisebbek közül való. Egyébként ameddig pl. az OTSZ módosítása az elmúlt években bevett gyakorlat szerint történik, nem sok jót lehet várni a "korszerűsített" jogszabályoktól. Elismert, nagy gyakorlattal rendelkező szakemberek által kidolgozott vagy átdolgozott jogszabályokra lenne szükség - és végre hasznosítani kellene már a nálunk fejlettebb országokban bevált tapasztalatokat. 30-40 éve lényegében változatlanok a tűzvédelmi előírások, eltekintve a toldozgatásoktól-foltozgatásoktól.
A kritikus értékek pedig szerintem sokszor csak hasraütés alapján vannak meghatározva, pl: 0,2 óra; 1 óra; 1000 m2; 30 m3; 2 m3/s; 5 m; 9 év; 500 m stb.
Vizsgáljuk a múltat, fürkésszük a jövőt. Ki törődik a jelennel?
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. márc. 29. 15:37

Persze, hogy nem biztos, csupán arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy egy védelem nélküli acélszerkezetű csarnokba enyhe túlzás az 1 órás hő- és füstelvezetés, mivel az 0,2 óra mulva akár tönkre is mehet.
Ha meg egy épületnek 1 órát kellene kibírnia, nyilvánvalóan nem a hő- és füstelvezetőre kell csak hagyatkozni, hanem a tartószerkezetet védelemmel kell ellátni (festés, burkolat..stb), ..gondolom ebben egyetérthetünk.
BimmBamm
vörös kakas réme

szerintem nincs ellentmondás

Hozzászólás Szerző: BimmBamm » 2007. márc. 29. 9:52

Nem biztos, hogy az épület összeomlik, de az lehetséges, hogy a hő-és füstelvezető ventillátornak egy órán át kell elszívnia a magas hőmérsékletű gázokat és a füstöt. Talán éppen ettől nem dől majd össze a csarnoképület. :-?
Vizsgáljuk a múltat, fürkésszük a jövőt. Ki törődik a jelennel?
fireman43
kapocspárkulcs tekergető

Re: hi

Hozzászólás Szerző: fireman43 » 2007. márc. 29. 8:37

szzoli írta:Helló!

Egy hete olvastam egy érdekes írást amely arról szólt, hogy az épületekben lévő biztonsági berendezéseknek 60 percen át működnie kell tűz esetén is. Ez eddig fantaszikus megállapítás, de mi van ha a biztonsági eszköz tápellátása vagy egy vezetéke ott megy keresztül ahol a tűz van és mondjuk elég?
Vagy a biztonsági cuccokat már úgy tervezik, hogy ne álljon fenn ez a tény?

Válaszaitokat előre is kössz
Vannak azért ellentmondások a hatályos szabályzásban!!!!

Sokszor a "biztonsági cuccoknak" többet kell bírniuk mint magának az épületnek, ami azért elég furcsa.

Pl. "A hő- és füstelvezetést szolgáló ventilátorok 400 °C-on legalább 1 óráig működőképesek legyenek. A hő- és füstelvezető berendezés egyéb kapcsolódó elemei szintén 1 órán át legyenek üzemképesek, állékonyak."

Ezzel szemben egy csarnoképület (amelybe beépítik a hő -és füstelvezető rendszert és a ventilátorát) tartószerkezetének a szükséges tűzállósági fokozattól függően elegendő akár 0,2 vagy 0,5 óra tűzállósági határérték is.

Mit is jelent ez?....hát azt, hogy az akár már összeomlott épületben még további fél óráig működőképesnek kell lennie a füstelszívásnak. ....miért is kell pörögnie a ventilátornak a romokon?

Aki kellően jártas az OTSZ és a 2/2002(I.23.)BM rendelet előírásaiban az rengeteg hasonló furcsasággal találkozik nap mint nap.
Reméljük, hogy az uj Tűzvédelmi Kódexben ezek átgondolásra kerülnek.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. márc. 28. 12:39

Igen!

Sőt sok esetben a nem biztonsági berendezésekét is.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
szzoli
szikracsapkodó

hi

Hozzászólás Szerző: szzoli » 2007. márc. 28. 10:36

Helló!

Egy hete olvastam egy érdekes írást amely arról szólt, hogy az épületekben lévő biztonsági berendezéseknek 60 percen át működnie kell tűz esetén is. Ez eddig fantaszikus megállapítás, de mi van ha a biztonsági eszköz tápellátása vagy egy vezetéke ott megy keresztül ahol a tűz van és mondjuk elég?
Vagy a biztonsági cuccokat már úgy tervezik, hogy ne álljon fenn ez a tény?

Válaszaitokat előre is kössz
miric
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: miric » 2007. márc. 08. 18:37

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, sikerült belőle a lényeget kibogarásznom. Sajna nem lettem nyugodtabb...
szemlits

Hozzászólás Szerző: szemlits » 2007. márc. 08. 12:38

miric írta:Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem a tűzvédelemmel kapcsolatban:
Mennyire szabályos, ha egy szakrendelőben lévő tűzcsapok lakattal vannak lezárva? ("a lakatkulcs a portán található" feliratot feltüntették rajtuk) Az elektromos szekrény szintén lakattal őrzött, és a poroltók is "javításra szorul" címkével lettek múlt hét óta ellátva.
Nemrég kishíján lángra lobbant a rendelő egy meghibásodott elosztó miatt, azóta kicsit elgondolkodtam a fentieken..
Országos Tűzvédelmi Szabályzat
Ebben minden benne van, amit szeretnél tudni. 8-)
Az általam képviselt vélemény, magánvélemény, nem tükrözi annak a szervezetnek a hivatalos álláspontját, aminek a tagja vagyok!
miric
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: miric » 2007. márc. 07. 20:34

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kérdésem a tűzvédelemmel kapcsolatban:
Mennyire szabályos, ha egy szakrendelőben lévő tűzcsapok lakattal vannak lezárva? ("a lakatkulcs a portán található" feliratot feltüntették rajtuk) Az elektromos szekrény szintén lakattal őrzött, és a poroltók is "javításra szorul" címkével lettek múlt hét óta ellátva.
Nemrég kishíján lángra lobbant a rendelő egy meghibásodott elosztó miatt, azóta kicsit elgondolkodtam a fentieken..
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

karácsonyfa

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. jan. 20. 21:23

Lehet,hogy rossz topicba morgok.de hányszor kell még elmondani:a karácsony(fenyőfa)fa egy idő után szinte robban!Most olvasom,hogy a Mihály Pistiék ma is fogtak egyet...Szörnyű ez a nemtörődömség! :-(
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
félcivil
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: félcivil » 2007. jan. 20. 16:52

Sziasztok!
Éredeklődnék, hogy valamelyitek területén volt-e olyan tűzeset, amelynél Fire Pro gázgenerátor volt beépítve? Érdekelne, hogy a rendszer mennyire megbízhatóan működik a gyakorlatban, mert a gyártó remek dolgokat ír róla, de ki nem dícsérné, ha az "anyja" sem. Segítségeteket előre is köszi!
Fel a fejjel, lesz ez még így se!
Firefighter19
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Firefighter19 » 2007. jan. 19. 21:08

Hali

Firefighter17 ott már néztem most már szereztem füstmentessel kapcsolatos anyagot. Már csak arra lenne szükségem hogy melyik cég foglalkozik ezzel mert sehol nem találok. Ha vki tud vmit írjon.
Firefighter17

Hozzászólás Szerző: Firefighter17 » 2007. jan. 18. 10:59

Nem ezt kérted de remélem ez is tud valamit segíteni! http://www.tuzinfo.hu/?oldal=hir&hir=526 8-) :-D
"Minden tűzoltó piromániás különben nem szeretné a munkáját!"
Az eddigi hozzászólásaim a saját veléményemet képezik és semmiféle képpen nem egyeztethető össze a szolgálati helyem álláspontjával!
Firefighter19
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Firefighter19 » 2007. jan. 18. 10:14

Olyan cégek is jók lennének akik ezzel foglalkoznak hogy legalább vmit tudjak írni hogy ez és ez a cég csinálja kivitelezi.
Válasz küldése