* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. dec. 13. 7:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18. 11:06 
tömlőszállító

Hali a segítséteket sztném kérni füstmentes lépcsőházakhoz és gépi szellőztetéshez. 2/2002 kilöve mert onnan mindent kiszedtem. Fontos lenne nagyon

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17. 21:12 
vízpocsékoló

Kedves BimmBamm!

Köszönöm a segítségedet.

Normál esetben nem feltétlenül kell oda szigetelés, de az iker ház állapota ezt indokolttá teszi. Nem a hőhíd miatt, hanem azért, hogy kellemes meleg legyen a házban :-)

Üdv.: Kerry

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17. 19:36 
vörös kakas réme

Kedves Kerry!

Ha hőszigetelést alkalmaznak, akkor is a 38 cm a mérvadó (ez a fal valós vastagsága, melynek önmagában tudnia kell a tűzfalra előírt tűzállóságot). Mivel azonban ez a falszakasz tulajdonképpen egy tűzterjedési gát, azt csak nem éghető szigeteléssel lehet burkolni, tetszőleges vastagságban. (Kőzetgyapot, vagy üveggyapot alapú hőszigetelők, pl. Rockwool).
Ikerháznál miért kell egyébként a tűzfalat hőszigetelni? Hőhíd kialakulásával szerintem nem kell számolni, akár beépítik a tetőteret, akár nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14. 23:49 
vízpocsékoló

Kedves BimmBamm,

nagyon köszi a korrekt választ! Még azt szeretném megkérdezni, hogy ha szigetelt a fal, akkor a falvastagságba ez is beleszámít, vagy csak a "nyers" fal? (38 centi tégla, azon 4 centi hőszigetelés az iker felé. Akkor 38 centi felfelé, vagy 42?) Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14. 23:26 
vörös kakas réme

Kedves Kerry!

A tűzfalnak annyival kell magasabbnak lennie a fedélhéjazatnál, mint amilyen széles maga a tűzfal.

Tűzfalba legfeljebb a falfelület 25 %-át elérő nyílászáró építhető be, de sima üvegtégla nem jó, csak a tűzálló, legalább 1,5 órás tűzállósággal, erről a vásárláskor ÉME engedélyt (Építőipari Műszaki Engedély) is kérni kell.

Tűzálló üvegtéglát pl. itt találsz:

http://www.koper.hu/tuzallo.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11. 18:26 
vízpocsékoló

Kedves Péter!

Köszönöm a jogaszbályi hivatkozást, de sajnos még alapfokú ismereteim sincsenek a témában, nemhogy középfokúak :-( Igazából nem is szeretném magam kiképezni a témában - nem is menne egyik napról a másikra. Nekem annyi elég, hogy hány centivel kell a tűzhalnak a héjazat főlé lógnia, és hogy mehet-e bele normál üvegtégla.

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11. 17:58 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szia!

Azért nem , mert a 2/2002. (I.23.) BM rendelet 5. sz. mellékletében találod meg a kérdéseidre a választ.

De - és ezt kérlek ne vedd szivedre - amennyiben nincs legalább kövépszintű tűzvédelmi ismereted, vagy gakorlatod javaslom, hogy mindenképpen konzultálj egy ilyennel bíró emberkével.

A jogszabály első nekifutásra egyszerűnek tűnhet, de ez csak látszat(!), alapozott ismeret nélkül ne állj neki az értelmezésnek. Ez is egy szakma és előtanulmányok nélkül hamar fére lehet siklani...

Üdvözlettel: Handbauer Péter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11. 17:38 
vízpocsékoló

Köszi a linket! Sajnos ebben is csak annyi van, hogy nyílás nélkülinek kell lennie, de nincs benne, hogy üvegtégla jó-e, és a magasság sem :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11. 17:32 
Szerkesztő

Esetleg ebben a válasz?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11. 17:20 
vízpocsékoló

Kedves Fórumozók!

Tudna nekem valaki segíteni tűzfallal kapcsolatos kérdéseimben?

Konkrétan:
- Hány centiméterrel kell a tetőhéjazat főlé emelkednie?
- Azt tudom, hogy nem lehet benne nyílás, de üvegtégla berakható-e?
Megfelel a tűzállósági előírásoknak? Ha nem, akkor milyen más áttetsző
anyag rakható be, ami átengedi a fényt?

Köszönöm a segítságet!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22. 12:59 
tömlőszállító

Tisztahiszti!

Akkor sorolom:

- építési és épület szerkezeti sajátosságai,
- tűzvédelmi sajátosságai ( akkori és mai sajátosságok, felvonulási utak, tűzcsapok, szintenkénti-lakásonkénti előírások ),
- tűzvédelmi ellenőrzés eset leírása,

és ez mind szerzővel és címmel.

Ha tudsz nekem ebben segíteni, előre is köszönöm.

Ide is írhatsz: szlali@chello.hu

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22. 12:04 
pernyekergető

Laller írta:
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Szükségem lenne olyan publikáció(k)ra, amik a középmagas lakóépületek tűzvédelmével foglalkozik.

( Nem a joganyagokra gondolok. Azok nekem is megvannak. )

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Akkor konkrétan mire gondolsz??Szívesen segítenék,ha tudok én most készítekirományt 2db tízemeletes házhoz,rémállom különösen a 71-ben épült panel.Nembeszélve arról amit avezetőik összegyüjtöttek az Szmsz-ükben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13. 14:49 
tömlőszállító

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Szükségem lenne olyan publikáció(k)ra, amik a középmagas lakóépületek tűzvédelmével foglalkozik.

( Nem a joganyagokra gondolok. Azok nekem is megvannak. )

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22. 18:44 
kapacsmester

csak egy megjegyzes: a villanyauto egyelore baromi draga, kicsi a hatotavolsaga, es egy nyilvanos melygarazsban meglehetosen nehezkes az akkumulatorok feltoltese, vagy legalabbis a lakas ablakabol eleg hosszu tyukbelen kell elvinni a delejt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21. 17:03 
Szent Tömlő őrzője

Csak egy tipp: elektromos autó

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21. 14:05 
vízpocsékoló

Koszonom a valaszt.

ezek szerint ha jol ertem kb a kovetkezot kellene tennem:

felvenni a kapcsolatot azzal aki a garazs tuzvedelmi rendszeret tervezte, majd megbeszelni vele h lehet-e a rendszerbe gazerezeklo detektort kapcsolni, illetve a talaj menti elszivast megoldani..ha ez kesz akkor tuzoltosaggal engedelyeztetni, es utana a hasznalati engedelyt is atirni...
no ez nem lesz olcso:)

vmi meg kimaradt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20. 12:43 
Szent Tömlő őrzője

toty!

Ha a mélygarázs úgy kapta meg a használatbavételi engedélyt, hogy a -3. szinten gázos autó nem parkolhat akkor az engedélyt kell módosítani (ha lehetséges az előírásoktól való eltérés). Az eltérésnél az előírást kiváltó, hatásában ugyanolyan tűzvédelmi garanciát tartalmazó megoldást szoktak szerepeltetni. Ilyen lehet az általad említett gázérzékelő, aktív szellőztetés.
Az eltérést a tulajdonosnak kell kezdeményezni és az egész szintre (tűzszkasz) kell vonatkoznia.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: gazauto + melygarazs, hogyan?
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20. 10:34 
vízpocsékoló

Udv mindenkinek!

A problemam a kovetkezo, hogy szertenem beepiteni az LPG gaz uzemet a kocsimba, viszont Pesten egy uj epitesu (szellozovel) ellatott melygarazs, legalso (-3) szintjen van beallohelyem, ahova nem allhatnek be, egy rendelet kapcsan.

A kerdes, hogy valamilyen biztonsagi szerelveny beepitesevel, (pl. tartaly kozvetlenul elzaro magnesszelep, vagy a beallohelyen gazdetektor felszerelese, stb) van- lehetoseg egy mai korszeru rendszer hasznalatara a melygarazsban.

elore is koszonom
akos

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11. 19:01 
pernyekergető

Kedves Braun Barnabás!

Kérem, amennyiben lehetséges, tegye meg észrevételét személyesen, vagy írásban is a területileg illetékes Székesfehérvári Tűzoltóság felé (8000 Szfvár., Szent Flórián krt 2.). A jogszabályi előírások miatt csak ebben az esetben lehetséges a vizsgálat megindítása.

Köszönettel:
Bisztricz Anett
szóvivő, Székesfehérvári Tűzoltóság

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10. 16:23 
vízpocsékoló

Tisztelt Hölgyem!
Köszönettel vettem információját, miszerint a területileg illetékes szakhatóságank továbbította észrevételemet!
Bízom a törvényszerű eljárásban!
Üdvözlettel:
"braun"

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02. 21:33 
pernyekergető

braun írta:
Tisztelt Tűzoltóság!
Magánemberként és Üzletemberként is törvénytisztelő állampolgár vagyok. Soha nem volt kenyerem a feljelentgetés, de ha valami a tűréshatáron is túl megy és még a környezetünket az emberi egészséget is veszélyezteti, azt már nem hagyhatom szó nélkül! Nem mehetek el olyan dolgok mellet amikor azt kell tapasztalnom, hiába a törvény, hiába minden, egy vállalkozó mindent elérhet, valószínűnek tartom, az összeköttetései miatt. Talán még ezzel sem lenne baj, de fontos dolgok mellet, mint az emberi egészség a környezet védelme, esetleg az emberek testi épségének veszélyeztetése, bizony ezek felett nem lehet, nem szabad szemet hunyni!
Térjek a lényegre.
Kérdezném, milyen szakhatósági engedély adható ki egy festékboltnak? Kiadhat e a tűzoltóság olyan engedélyt, hogy egy ilyen jellegű üzletben annyi festéket, hígítót és egyéb veszélyes anyagot tartsanak amennyi belefér? Tudomásom szerint, ezek az anyagok tűveszélyesek, robbanás veszélyesek! Ha egy ilyen bolt nem tartja be az előírásokat és emiatt tűz keletkezik, esetleg ártatlan emberek házai vagy uram bocsáss emberek sérülnek meg, akkor ki a felelős?
Székesfehérvár, Széchenyi út 84.
Kápolnásnyék, Ország út 28.
Ezen a két címen minden olyan megtalálható amit az előbbiekben leírtam! Személy szerint én a székesfehérvári boltban többet jártam mint a kápolnásnyékiben, de szomorúan tapasztaltam, hogy mindkét bolt annyira tele van árúval, olyan kellemetlen oldószer szag terjeng, hogy az már nem megengedhető!
Tisztelettel: Braun Barnabás.

Az észrevételt továbbítottam az eljárásra illetékes székesfehérvári tűzoltóságnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 29. 20:24 
vízpocsékoló

Tisztelt Tűzoltóság!
Magánemberként és Üzletemberként is törvénytisztelő állampolgár vagyok. Soha nem volt kenyerem a feljelentgetés, de ha valami a tűréshatáron is túl megy és még a környezetünket az emberi egészséget is veszélyezteti, azt már nem hagyhatom szó nélkül! Nem mehetek el olyan dolgok mellet amikor azt kell tapasztalnom, hiába a törvény, hiába minden, egy vállalkozó mindent elérhet, valószínűnek tartom, az összeköttetései miatt. Talán még ezzel sem lenne baj, de fontos dolgok mellet, mint az emberi egészség a környezet védelme, esetleg az emberek testi épségének veszélyeztetése, bizony ezek felett nem lehet, nem szabad szemet hunyni!
Térjek a lényegre.
Kérdezném, milyen szakhatósági engedély adható ki egy festékboltnak? Kiadhat e a tűzoltóság olyan engedélyt, hogy egy ilyen jellegű üzletben annyi festéket, hígítót és egyéb veszélyes anyagot tartsanak amennyi belefér? Tudomásom szerint, ezek az anyagok tűveszélyesek, robbanás veszélyesek! Ha egy ilyen bolt nem tartja be az előírásokat és emiatt tűz keletkezik, esetleg ártatlan emberek házai vagy uram bocsáss emberek sérülnek meg, akkor ki a felelős?
Székesfehérvár, Széchenyi út 84.
Kápolnásnyék, Ország út 28.
Ezen a két címen minden olyan megtalálható amit az előbbiekben leírtam! Személy szerint én a székesfehérvári boltban többet jártam mint a kápolnásnyékiben, de szomorúan tapasztaltam, hogy mindkét bolt annyira tele van árúval, olyan kellemetlen oldószer szag terjeng, hogy az már nem megengedhető!
Tisztelettel: Braun Barnabás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 03. 11:22 
tűzkőről pattant

Sziasztok!

Meglepődtem ma az Árkád (mármint a pesti Árkád) parkolójában. Az üzletek hátsó (művész- :-) ) bejárói el vannak kerítve, tilos eléjük parkolni. A tűzcsap-szekrények elé viszont szabad...
:-(

ATom

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 22. 14:50 
kapocspárkulcs tekergető

Szia Tompo!

Hordozható tűzoltó készülék kategóriába az alábbi lehetőségek vannak:

- szén-dioxiddal oltók (hátrány, hogy a meleg felületek "hősokkot" kaphatnak)
- FM 200 gázzal oltók
- FE 36 gázzal oltók

remélem jól tudom

üdv fireex

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 22. 14:40 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves Zsuccc!

A teljesség igénye nélkül, mert hogy sok gyártó/forgalmazó van:

www. rollexco.hu
www.ko-jo.hu
Rozmaring Kft. 06-26-555-445
Cora
www.ifex.hu

üdv.: fireex

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]