* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 24. 23:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mentősök a tűzoltóságnál
HozzászólásElküldve: 2011. okt. 25. 22:41 
vízpocsékoló

Ez nem rossz ötlet, mert a mentősöknek amúgy is van elég gondjuk. Azonban akkor is kell a mentő, ha már a sérültet ellátta az általad említett kollega.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 06. 15:57 
vízpocsékoló

Szeretettel üldözök minden Tűzoltó kollégát! :-P
Győrben vonulok, 17 éve dolgozom a Mentőknél, ősszel végeztem a mentőtiszti főiskolán. (már csak 30 évet kell dolgoznom a nyugdíjig, hogy 65 évesen nyugállományba vonulhassak) Azt a röhejes, ma még futurisztikus képet a diplomával elhessegethetem, (mivel nem az orvos-mentőtiszt cipeli a beteget, legfeljebb segít) hogy mondjuk 64 évesen, hát- és derékfájással cipelem pl. a 25 éves, 90 kilós futballistát vagy kosárlabdázót, aki a meccsen megsérült....
Ma a Mentőknél csak a gépkocsivezetők jogosultak nyugdíj-korkedvezményre, 5 év szolgálati időnként engednek el nekik 1 évet. Az ápolói és az orvos-mentőtiszti állomány korkedvezményéhez egyrészt a Vezetés másfajta hozzáállására, másrészt a törvényi szabályozás felülvizsgálatára, megváltoztatására lenne szükség. A közelmúltban volt szerencsém mélyebben elmerülni a témában (a szakdolgozatom érinti a problémát), ha bárkit érdekel a Mentők helyzete, szívesen állok a rendelkezésére.
Addig is mindannyiótoknak kívánom a legjobbakat!
Bajtársi üdvözlettel:
Ambulaci.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 31. 23:26 
lángterelgető

pk.ordittató írta:
Mi lenne ha átvennék a tűzoltóságok a leépítés előtt álló fiatal,képzett, egészséges és orvosilag megfelelt mentőtiszteket?

Szerintem ha leépítenek, akkor nem mentőtiszteket fognak leépíteni. Azokból még mindig kevés van. (Most nem a nappali tagozaton végző, tojáshéj a fenekükön tisztekről beszélek, hanem azokról, akiknek tapasztalatuk, rutinjuk, használható tudásuk is van)

pk.ordittató írta:
A tűzoltóság is jól járna, mert egy bevatkozásnál lenne olyan ember aki a ficamokat égési sérüléseket el tudja látni.Na, mit szóltok hozzá?

Ehhez elég egy ápoló is. Szakápolókból viszont szintén hiány van... Viszont tudok párat, aki a pénz miatt akár holnap átmenne.

Amúgy a mentőtiszt, ha jelentkezik vonuló tűzoltónak, megkapja a diplomás fizetését? Nem hiszem. Túl drága.

Fater_105 írta:
Talán annyi ,hogy mi a bőrünket visszük a vásárra a káreseteknél. Ez náluk nincs,de amúgy minden elismerésem az övék! :tapsolo:

Köszi! :-D

Amúgy megyei szinten évi 16000 eset, esetjelzéssel haladó mentők, agresszív (elme)betegek/rokonok, fertőzésveszély (AIDS, Hepatitis, Meningitis, hogy csak a sztárokat említsem). Én is szálltam már ki totálkárosra törött mentőből, kergetett késsel elmebeteg, támadott meg részeg, szúrtam meg magam fertőző beteg tűjével. Eddig szerencsém volt...

Fater_105 írta:
Szerintem jó lenne ,ha minden szolgálati csoportban lenne mentős végzetségű kolléga.
Nem sűrűn lenne rá szükség,de az ördög nem alszik!:)

A tűzoltóság is iskolázhat be mentőápolói szakra bárkit. Ismerek olyan bajtársat, aki tűzoltóként végezte el a szakápolóit (nálunk másodállásban sofőrködött közben), igaz tudtommal saját költségen, szabadidejéből. Manapság már nem csak OMSZ dolgozó járhat mentőszakápolóira, így ez igazán a helyi vezetésen múlik, hogy támogatja-e a kezdeményezést.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 21. 12:32 
vízpocsékoló

Az emberi tényezővel nem számoltam.
Az tény ,hogy mi kevésbé vagyunk kitéve ilyen veszélynek.
Bár volt már rá példa!'' :ideges:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 21. 9:29 
lángterelgető

Fater105* írta:
Talán annyi ,hogy mi a bőrünket visszük a vásárra a káreseteknél. Ez náluk nincs...

Az tény, hogy a tűzoltók szinte minden káresetnél megsérülhetnek, de sajnos ez nálunk is így van már.
Csak mi nem a természet elemeitől vagyunk veszélyeztetve, hanem különleges természeti egyedektől. Átlagosan naponta egy mentőegységet megtámadnak, hol azért mert ott vagyunk, hol azért, mert későn érünk ki, vagy azért, mert "csak úgy".

http://nol.hu/mozaik/megtamadtak_ket_mentoautot

http://zalaihirlap.hu/belfoldi/20100108 ... ntalmaztak

http://zalaihirlap.hu/belfoldi/20090805 ... met_fonyod

...ezek, amelyek nyilvánosságot kapnak, a többiről nincs hír.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 21. 9:05 
vízpocsékoló

Reggelt!

Így van! A mentősök munkája ,is nagyon nehéz. És még ök nálunk is kevesebbet keresnek.
Korkedvezményes nyugdíj nincs. Még rosszabb helyzetben vannak mint mi. Talán annyi ,hogy mi a bőrünket visszük a vásárra a káreseteknél. Ez náluk nincs,de amúgy minden elismerésem az övék! :tapsolo:
Szerintem jó lenne ,ha minden szolgálati csoportban lenne mentős végzetségű kolléga.
Nem sűrűn lenne rá szükség,de az ördög nem alszik!:)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 11:23 
tömlőszállító

Lehet rosszul tudom, de az OMSZ-nál nincs korkedvezmény. Ha van 14 munkaviszonya, azt nem veszti el. A nyugijába beleszámít. Tényleges hívatásos szolgálatnak viszont nem lehet beszámítatni.
Nem értem a problémád!
Inkább azért kellene harcolni, hogy az OMSZ-nál is legyen valami korkedvezmény. Legalább annyira stresszes, fárasztó szolgálat, mint a rendőri, vagy más fegyveres….

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 9:26 
csizmás kandúr

És ha34 éves?Ha van 14 év munkaviszonya és felveszik tűzoltónak akkor meddig kell, hogy dolgozzon?Hogy lehetne neki elismertetni a munkaidejét?Miért nem lehet törvényt módositani?Nekik 25 év tényleges szolgálati időt kellene letölteni.Kellene egy parlamenti képviselő aki elő merne állni egy törvénymódositással.De sajnos ezek mindig leszavazzák egymás beadványait.Már csakazért is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 7:41 
Szent Tömlő őrzője

Az átvenni szó valóban nem helyes, de ha 35 év alatti az illető, ugyanúgy jelentkezhet tűzoltónak, mint bárki más.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 2:34 
Szent Tömlő őrzője

Csak hát Ti nem tartoztok a HSZT hatálya alá. Látogasd meg a honlapunkat: www.ftsz.hu, ott megtalálod a teljes törvényi szöveget.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 1:44 
csizmás kandúr

Úgy tudom az apeh is átvett rendőröket adónyomozónak.Az nem lehet,hogy a szolgálati idejükett is átvették?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 1:32 
Szent Tömlő őrzője

Az ötlet nem rossz. De átvenni? Jelentkezni kell és az itteni vizsgálatokat elvégezni. Utána alpfokú suli.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Mentősök a tűzoltóságnál
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 25. 0:50 
csizmás kandúr

Mi lenne ha átvennék a tűzoltóságok a leépítés előtt álló fiatal,képzett, egészséges és orvosilag megfelelt mentőtiszteket?Én már 95 óta vagyok vonulós.Ez alatt az idő alatt sokszor voltunk baleseteknél eggyütt.Nagyon összeszoktunk.Ha műszaki mentéshez vonulnánk és ha lenne velünk egy mentős a bajba jutott sérülteknek jóval nagyobbak lennének a túlélési eséjeik.Az állam is jól járna mert nem kellene felvenni 21 éves munkanélkülieket, akik még katonák sem voltak.A tűzoltóság is jól járna, mert egy bevatkozásnál lenne olyan ember aki a ficamokat égési sérüléseket el tudja látni.Na, mit szóltok hozzá?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]