* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 24. 23:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Para, ha nem adok...
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 15. 11:22 
pernyekergető

Halli Szössz! :-D

Nos, a mentős témánál már volt szó erről, hogy túl nagy a beltenyészet és az összetartás orvoséknál, szóval szerintem sehogy. A lejáratás egy dolog, minden szakmában vannak idióták… nagyobb baj az, hogy a fiatal dokik nem is akarnak már itthon maradni vagy ha igen, akkor birka mód beállnak a sorba…mert egyébként kezdő orvosként kap nettó 120 e Ft-ot. Nem, nem akarom a paraszolvencia létjogosultságát ezzel erősíteni!!! Nem indok az alacsony fizetés, mert hát mi írjuk alá ennyiért a munkaszerződést. Csak! Röhejes, amikor a saját kerületem ogy.-i képviselője ad borítok azzal, hogy „Tudom, milyen kevés az eü.-ben a fizetés”. Most akkor mi van???

Volt a jelvényes „No para!” kezdeményezés… hát szerinted? Majd egy Prof. Dr. Báró Lovag Doktor Doktor biztos kiteszi mi? :-)

A társadalom 98%-a általánosít egyébként. A maradék 2% az, aki jön és totál természetesnek veszi, hogy igénybe vesz egy szolgáltatást (megjegyzem ez lenne a normális). Az persze megint más kérdés, hogy a 2%-ból mennyi fizet ugye TB-t, mert hát szolidaritás van ezerrel M.o.-on. Ebbe végképp nem akarok belemenni… mármint a hányan fizetik a többiek egészségügyi ellátását témába. Meg abba sem, hogy mennyire egészségtudatos a magyar ember.

Zsírszalonna, pörkölt, pacal, csülök, tömény, bor, sör, cigaretta ezerrel. A 60%-os betegállomány miatt meg a legtöbben húzzák-halasztják az orvoshoz menést, mert mondjuk éhen hal, ha csak a fizuja 60%-át kapja kézhez. Aztán nagy bajok tudnak ám történni akár 2 hét alatt is. :-(

Csak egészség legyen, a többi le van sz@rva!
:-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 20:09 
lángterelgető

Renalcarcinoma írta:

Ettől függetlenül:
Tök mindegy, hol dolgozom, de kérlek hidd el: Nálunk nincs tarifa!!! Bárki bejön, ellátjuk. Ha ad, megalázónak érezve, de elfogadjuk és megköszönjük. Ha nem ad, akkor is ugyanúgy el lesz látva. Nálunk a paraszolvencia érdekes módon tényleg még mindig a klasszikus hálapénz. Hálából adják ellátás után a borítékot…vagy a csokit, kávét ilyesmit. Szóval rossz az eü. helyzete, de nem lehet ráhúzni mindenkire, hogy pénzéhes állat. Sokan vannak ilyenek, de pl. eszedbe jutott már borítékkal megkeresni azt az orvost, aki esetleg egy MRI vizsgálat képein észreveszi időben a gyanús foltot, s ezáltal az életed menti meg? Nem, dehogy…a sebésznek fox fizetni, aki eltávolítja a foltot. Ezért nincs már radiológia és nincs pathológia sem itthon és csodálkoznak, hogy senki nem is akarja választani szakiránynak. :-( Pedig mindegyik olyan szakág, ami nélkül az összes többi „sláger” szakma fabatkát sem ér!

Ahhoz viszont az én tudományom vajmi kevés, hogy megmondjam, ezt a szűk réteget – már aki tarifázik – milyen módon lehetne kitenni az orvosok közül. Mert tudod, az orvostársadalom egy erős beltenyészet, tehát védik egymást. Nagyon össze tudnak tartani, ha arról van szó, hogy esetleg valamelyiküket bántani akarják vagy esetleg az érdekeik sérülhetnek. Asszem, hogy nálunk még nem volt rendszerváltás semmilyen szinten. Minden pont olyan, mint 25 évvel ezelőtt. S úgy látom, senki nem is akar ezen változtatni, pedig kellene, mert így minden eü.-be pumpált forint annyit ér, mintha ledobálnád egy hídról… semmit.

Ebben is egyetértünk viszont a társadalom egy része sajnos általánosít ezért is írtam, hogy valahogy ki kellene szűrni a pénzéheseket, mert a kollégáikat is lejáratják ezzel. Hogy hogyan? Na ehhez én is kevés vagyok. :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 19:26 
lángterelgető

Kedves Renalcarcinoma!

Persze, hogy nagyrészt egyetértünk csak kikívánkozott a mondanivalóm. :-D
Annyi megjegyzésem viszont lenne, hogy annyira azért nem volt vészes a helyzet, hogy mentőápolóra vagy orvosra lett volna szükség csak egy szimpla kis para, de nem sérültem meg ha arra gondoltál. Végül is azt akartam mindezzel mondani, hogy simán egyedül hagyhattak volna max. sírok egy kicsit, mert hát nőből vagyok, de nálam annak sincs sok jelentősége, hamar elmúlik, "ha kiengedtem a gőzt". :-D
A másik pedig, hogy igazság szerint tűzoltókról csak a munkájuk kapcsán tudok véleményt mondani ami részemről rendkívül pozitív, hogy a magánéletükben milyenek az már nem is igazán tartozik rám.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 18:51 
pernyekergető

Kedves Szössz!

Nem igazán értem a tőlem vett kiemeléseket…hisz gyakorlatilag a véleményünk megegyezik. :-D De, ha már… akkor:

A tűzoltók emberileg mások, mint az orvosok nagy része” – szerencsére én nem találkoztam éles helyzetben tűzoltóval (kopp-kopp-kopp), de ismerek asszem 4-et (konkrétan nem tartom nyilván). Az én tapasztalataim szerint nem annyira „mások emberileg”. Hogy a munkájukat hogyan végzik, na az már más lapra tartozik. Emberileg egyébként a legpénzéhesebb doki is lehet jó fej, és a legbuzgóbban segítő tűzoltó is lehet műszakján kívül mondjuk tahó (Tényleg, és bocsánat, de a tény az tény!).
Azt sem tudom, hogy rád miért kellett „vigyázni”, de nem hiszem, hogy ha „riadt nyusziként” állnál valami olyan helyzetben, ahol van mentőápoló vagy orvos, akkor ők nem mennének oda hozzád. Jó esetben kapsz még egy jó kis nyugtatót is. :-D Ezzel természetesen nem azt akarom sugallni, hogy a tűzoltók nem jó fejek… csak próbálom ezt a dolgot kellő távolságtartással kezelni, mivel én is erősen érintett vagyok.

Sajnálom, hogy sikerült belefutnod egy-egy „Prof. Dr. Báró Lovagba” – sosem tagadtam, hogy léteznek a tarifások, jellemzően a gyerekgyógyászaton ill. szülészeten (hisz a gyerekért mindent), mindenfajta sebészeten (mégiscsak egy szikével fog össze-vissza vagdalni), illetve még az onkológia is ilyen terület. Hidd el, hogy undorodom ettől én is.
Mint „megbecsült” eü.-i dolgozó, rokonom szívműtéténél annyi „extrát” értem el, hogy a 80 e Ft-os tarifának a második felét ráértünk a műtét után pironkodva a doktor bácsi zsebébe tukmálni. Megmondtam neki műtét előtt négyszemközt, hogy bocsi, de ha véletlenül meghal a rokon a műtőasztalon, mert benne van a pakliban, akkor a maradék 40 e Ft jól jön a temetéshez és ezt megértette a doki, mily rendes. Arról nem beszélve, hogy lehet, hogy nem is a nagy professzor úr műti ám az édesdeden alvót, hisz hogy tanulna másképp a fiatalabb sebész pl.? Ebből is volt már cirkusz! A fiatal az gürizzen, az emberek meg a professzornak adják a zsetont.
Az is tény, hogy az ügyeletestől én is csak külön pénzért kaptam fájdalomcsillapítást.

Ettől függetlenül:
Tök mindegy, hol dolgozom, de kérlek hidd el: Nálunk nincs tarifa!!! Bárki bejön, ellátjuk. Ha ad, megalázónak érezve, de elfogadjuk és megköszönjük. Ha nem ad, akkor is ugyanúgy el lesz látva. Nálunk a paraszolvencia érdekes módon tényleg még mindig a klasszikus hálapénz. Hálából adják ellátás után a borítékot…vagy a csokit, kávét ilyesmit. Szóval rossz az eü. helyzete, de nem lehet ráhúzni mindenkire, hogy pénzéhes állat. Sokan vannak ilyenek, de pl. eszedbe jutott már borítékkal megkeresni azt az orvost, aki esetleg egy MRI vizsgálat képein észreveszi időben a gyanús foltot, s ezáltal az életed menti meg? Nem, dehogy…a sebésznek fox fizetni, aki eltávolítja a foltot. Ezért nincs már radiológia és nincs pathológia sem itthon és csodálkoznak, hogy senki nem is akarja választani szakiránynak. :-( Pedig mindegyik olyan szakág, ami nélkül az összes többi „sláger” szakma fabatkát sem ér!

Ahhoz viszont az én tudományom vajmi kevés, hogy megmondjam, ezt a szűk réteget – már aki tarifázik – milyen módon lehetne kitenni az orvosok közül. Mert tudod, az orvostársadalom egy erős beltenyészet, tehát védik egymást. Nagyon össze tudnak tartani, ha arról van szó, hogy esetleg valamelyiküket bántani akarják vagy esetleg az érdekeik sérülhetnek. Asszem, hogy nálunk még nem volt rendszerváltás semmilyen szinten. Minden pont olyan, mint 25 évvel ezelőtt. S úgy látom, senki nem is akar ezen változtatni, pedig kellene, mert így minden eü.-be pumpált forint annyit ér, mintha ledobálnád egy hídról… semmit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 14:59 
lángterelgető

Renalcarcinoma írta:
Nem akarok kukacoskodni, de nem lehetséges, hogy azért nem hallottál még tűo. szájából ilyesmit, mert ez így önmagában is abszurd? Ha valakit ki lehet szedni 5 perc alatt egy roncsból, akkor neki is az az érdeke, hogy kiszedje…mondjuk -20 fokban nem fog tökölni 30 percet (nagyon sarkítottam, elismerem!!!!). Egyébként meg amilyen a magyar ember, ha erre lenne rászoktatva, simán úgy járna a kocsival, hogy a kesztyűtartóban ott lenne a boríték (szégyenletesnek hangzik, de tegyük a szívünkre a kezünket: ha ez lenne a módi, mint orvoséknál, akkor ezt csinálnánk).

Szerintem a tűzoltók emberileg mások, mint az orvosok nagy része, személyes élményem, hogy minden ellenszolgáltatás nélkül "vigyáztak" rám is, mikor a segítségükre volt szükségem. Csupán azért mert "riadt nyusziként" álltam ott és a nevemet is alig tudtam megmondani, pedig legrosszabb esetben maximum elsírtam volna magam az meg megy "egyedül" is. :-D

Renalcarcinoma írta:
Azt hiszem, hogy ahol lehet, ott az emberek előnyt próbálnak kovácsolni a parából (most nem választom szét, hogy jobb ellátás vagy soronkívüliség, mert alapvetően ezért a kettőért fizetnek borítékban) és az is igaz, hogy van, akinek semmi nem elég. Ha folyik ki a köpenye zsebéből a zseton, akkor is kell neki.

Az igaz, hogy nem minden orvos követeli ki a "hálapénzt", de van olyan aki igen és nem előnyökért cserébe, hanem anélkül szóba sem áll a pácienssel. Olyan szinten, hogy egy hozzátartozó betegsége miatt nem csak a ház úszik el, hanem a végén már enni sincs nagyon mit a családnak. Persze tehetsz feljelentést, de anélkül is bőven van elég "baja" a családnak és ilyenkor és még az is lehet, hogy a felperes "húzza a rövidebbet". Azzal semmi bajom, hogy valaki adni akar akkor fogadja el még talán az sem zavar annyira, hogy előnyökért cserébe van egy bizonyos tarifája bár az ellátás az adófizetők pénzéből megy a hálapénz pedig a "Dr-úr" zsebébe vándorol :megbocsato: , de mikor a családtagod éjjel nyöszörög a fájdalomtól és az ügyeletes csak meghatározott összegért méltóztatik felkelni az ilyen és hasonló esetek számomra elfogadhatatlanok. Ezzel a hozzáállással járatják le az orvos társadalmat, azokat a társaikat, akik valóban gyógyítani szeretnének és nem csak a fizetés és a hálapénz érdekli őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 13:34 
pernyekergető

Nem akarok kukacoskodni, de nem lehetséges, hogy azért nem hallottál még tűo. szájából ilyesmit, mert ez így önmagában is abszurd? Ha valakit ki lehet szedni 5 perc alatt egy roncsból, akkor neki is az az érdeke, hogy kiszedje…mondjuk -20 fokban nem fog tökölni 30 percet (nagyon sarkítottam, elismerem!!!!). Egyébként meg amilyen a magyar ember, ha erre lenne rászoktatva, simán úgy járna a kocsival, hogy a kesztyűtartóban ott lenne a boríték (szégyenletesnek hangzik, de tegyük a szívünkre a kezünket: ha ez lenne a módi, mint orvoséknál, akkor ezt csinálnánk).

Amúgy meg azt olvastam pont itt, hogy ahol mód van, bizony a tűzoltóságoknál is vannak „megtévedt báránykák”.

Lehet, hogy hazabeszélek, de azért nem MINDEN ORVOS ÉS EÜ.-I DOLGOZÓ teszi borítéktól függővé az ellátást, ezt azért nem árt hangsúlyozni.

Azt hiszem, hogy ahol lehet, ott az emberek előnyt próbálnak kovácsolni a parából (most nem választom szét, hogy jobb ellátás vagy soronkívüliség, mert alapvetően ezért a kettőért fizetnek borítékban) és az is igaz, hogy van, akinek semmi nem elég. Ha folyik ki a köpenye zsebéből a zseton, akkor is kell neki.

Ehh… ezen nem is érdemes vitázni. Mindenki tudja, hogy mennek a dolgok. Sajnos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 10:52 
tűzkőről pattant

Tisztában vagyok az EÜ-sök, Tüó-k méltatlan fizetésével... és akinek van módja, köszönje meg a segítségüket!
De olyanról még nem hallottam, hogy egy tűzoltó azt mondta volna valakinek, mentés közben, hogy pl: fél óráig tart, míg kicibállak a porrá tört autóból, de egy boríték ellenében 5 perc alatt is lehetséges... Míg orvostól igen...olyan orvossal már találkoztam, aki a megfelelő fájdalomcsillapítást a borítéktól tette függővé...és ez az ami undorító...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 10:19 
pernyekergető

Jó reggelt!

Hát igen, szép lenne, ha néha a balesetes vagy a károsult becsattogna egy-egy laktanyába egy kis kávéval meg piával vagy borítékkal, hogy „Kösz fiúk!”. De asszem, még a „kösz” sem nagyon jut eszébe senkinek.

A társadalmi megítélésről meg csak annyit: Majdnem minden híradásban mutogatnak képeket, hogy mit csinálnak a tűzoltók. Meggyet szednek, malacot, nyulat mentenek, darut állítanak fel, épületet oltanak, balesetest mentenek, árvíznél homokzsákot tömnek…csak pár esemény a közelmúltból. Nyilatkozni viszont legtöbbször valami „katasztrófavédelmis” szokott. Ők meg kik? A kommunikátorok? Mert nem ők futkosnak a malacok után és nem ők szüretelik a meggyet sem, sőt olyat sem láttam, hogy tömlő vagy mi lenne a kezükben. Irányítanak és nyilatkoznak? Ez lenne a szerepük? Tök úgy jön le, hogy ŐK mindenhol ott vannak, a tűzoltós ruciban melózok meg csak ilyen kis izék lennének…nem is tudom mik (az agy és a végrehajtó, pedig szerintem nem így van). Na mindegy. Ez az én véleményem, mármint, hogy nem igazán futtatják a tűzoltókat. Ők úgy legyenek, csináljanak meg szépen mindent, mert ez a dolguk. Ebből a nézetből egyébként valóban felháborító, hogy nekünk eü.-i dolgozóknak adnak parát, nekik meg nem… és állítom, hogy van, aki többet keres egy vizsgálóban ülve a rendelőben, mint egy ilyen nyulat kergető, házat oltó pasas, aki másodállásban keresi meg a hónap második felére a kenyérre valót. Szégyen. Még akkor is, ha az eü.-i fizetések is méltatlanok.
Ne adja Isten, hogy tűzoltók segítségére legyen szükségem, mert az már régen rossz, inkább messziről szeretem őket csodálni :-D , de szerintem a minimum, hogy megköszöni az ember. A főfőtűzoltó meg kiállhatna sűrűbben vállakat veregetni a médiában. Szerintem.
Ó igen, és már tele a padlás az erkölcsi és egyéb, pénzben nem mérhető elismerésekkel minden ilyen szakmában. Sajna ettől nem böfög az ember…meg a gyereke sem. Na mindegy. Végül is mi választottuk a szakmánkat.

Huhh…rendőrről nem szabad írni, mert fenyegetnek? Hát azért ez elég vicces paradoxon!!! :D :D A rend őrei… :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 9:18 
tűzkőről pattant

Hát nem is véletlen, hogy a tűzoltók társadalmi megítélése nagyon pozitív!!! :tapsolo:
Bennük még bízunk...szemben az orvosokkal, rendőrökkel stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14. 8:41 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Igen, én pont ezt emeltem ki, hogy hála istennek tűo srácok körében még véletlenül se hallottam ilyenről, de még csak pletykaként, se, úgyhogy emiatt minden tiszteletem!

Na rendőrökről inkánbb ne beszéljünk, megint kapok egy vagon fenyegető emailt.

A másik téma pedig, hogy ha lenne egy belső ellenőrzés az eü területén is (van olyan terület, ahol elviekben van, erre is tudnék konkrét, akár mentős példát is, bár ott a belső ellenőrzés nem arra megy ki, hogy a pénzezést leleplezzék, hanem megfelelő felszereltség és személyzet, kiérkezési idő stb, na de aki mentős, az tudja ezt), az is csak olyan formális lenne, és a jegyzőkönyv felvétele leginkánbb a pénztől függne. :-D Szóval a kígyó a farkába harapna, de még mindig a bizonyíthatatlanság témáját látom én nagy problémának, még akkor is, ha mindenki tudja, olyannyira, hogy akár szakrendelésen is mindenki ott készítgeti a borítékot, és a betegek egymás közt beszélik meg, mennyi az "elvárt" összeg.

Úgyhogy tűo. srácok minden elismerésem!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 17:44 
kapocspárkulcs tekergető

szössz írta:
A tűzoltók is sokkal többet érdemelnének mégsem hallottam még olyanról, hogy csak "hálapénz" fejében lennének hajlandók segíteni.

Tűzmegelőzési területen akadnak megtévedt báránykák.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 17:42 
lángterelgető

A tűzoltók is sokkal többet érdemelnének mégsem hallottam még olyanról, hogy csak "hálapénz" fejében lennének hajlandók segíteni. Pedig ők is megérdemelnék a magasabb fizetést, nekik is szükségük lenne pihenésre a családdal töltött időre, ahelyett, hogy másod harmad állásokat vállalnak.
Ők nem zsarolnak, nem követelőznek, mint némely orvos, ezzel az orvosok pont saját magukat járatják le szerintem. Ha valaki úgy érzi, hogy hálával tartozik akkor fogadja el a kapott összeget, de a fizetett összegtől függővé tenni az ellátás színvonalát visszataszító dolog.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 11:15 
lángterelgető

Elfelejtettem hozzátenni, hogy olvastam olyan statisztikát, hogy a paraszolvencia mintegy 80 százalékát az orvostársadalom csupán 20%-a kapja. Talán nem is lenne olyan nehéz behatárolni ezt a kört...
Amúgy a megalázó egészségügyi fizetéseket (és nem csak az orvosokét) valóban rendezni kellene.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 10:52 
lángterelgető

BenceKékFényes írta:
Kedves Macerick!
Itt csakis valami rejtett kamnerás dolog jöhetne szóba biozonyítékként, és még akkor se egyértelmű, kellene hozzá tömeges feljelentés, több tanú erre.

Belső ellenőrzés... A hivatásos állományúaknál működik. Csak ki kellene terjeszteni. Ha a rendőr nem kérheti és nem fogadhatja el, akkor az egészségügyi dolgozó miért? Tudom, hogy magam ellen is beszélek, de zavar a dolog.

Én is hallottam sok rosszat, szerencsére eddig nem nagyon voltam a phonendoscope túlsó végén. Amúgy nagyon sok fiatal(!) orvos ismerősöm van. Őket is zavarja a dolog, más kérdés, hogy a fizetésükből meg nem lehet megélni azon a szinten, amit egy orvostól elvár a társadalom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 8:12 
pernyekergető

az igaz…valóban leginkább a kisnyugdíjasok még mindig azok, akik adnak és ők valóban hálából…a topmanagerek meg előre nyomatják, hogy ne kelljen várniuk egy percet sem, mert a headset leég a fülükről. Az ilyen dolgokért nehéz a paraszolvenciát megszüntetni. De miért nem lehet jól megemelni az orvosok fizetését és mondjuk nyilvánossá tenni? Egy csomó „köz”-ről tudhatjuk, mennyit keres. Ha látható és elérhető bárhol, hogy XY sebész mondjuk keres nettó 600 e Ft-ot, akkor szerintem a beteg már csak nem lesz olyan hülye, hogy még ő is tegye a zsebébe a 100 e Ft-os borítékot. Bár én nem tartom hülye dolognak akár a vizsgálók bekamerázását sem (tudom, hogy jogilag aggályos), de sokszor jól jönne, pl, mikor össze-vissza vernek valakit vagy feljelentik az illetőt. Oda-vissza mindenkinek hasznos lenne…jó elismerem, hogy ezt is ki lehet játszani. Mindent ki lehet, mi pedig – bár sokszor úgy tűnik ez nem igaz – igazán leleményes kis nép vagyunk. :-D

Igazán jó megoldás nincs is… de azért egy-két orvosnál csináltatnék egy kemény, mindenre kiterjedő vagyonosodási vizsgálatot, hogy ugyan mesélje már el, miből futja Audira meg nyaralóra vitorlással az Adrián…mert közalkalmazottiból biztos nem. Az is igaz azonban, hogy a legtöbbnek van BT-je vagy hasonló, általában mindent le tudnak számlázni, ebben nagy partnerek a gyszercégek is. Az igazán profik már nem is a betegektől kapott paraszolvenciára alapozzák a jövőjüket, hanem az ilyen cégekre. Írd ezt a gyógyszert és kapsz ezt vagy azt… na ja. Ez azért még mindig lenyelhetőbb, mint az, hogy tőlem várja: egy szívműtétért perkáljak 80 e Ft-ot, mert ennyi a tarifa.
S valóban van olyan ága az orvostudománynak, ahol a több százezrek napi szinten cserélnek gazdára… sokszor egyetlen beteg és orvos között!!!

Azt viszont én is megfigyeltem, hogy a tűo., mint „foglalkozás” még mindig hatásos…meg a kommandós…főleg, ha rabot hoz és be van öltözve csuklyába meg minden, fegyverrel…nekik sem kell parát adniuk, azonnal jöhetnek be (nem is kérdezik, csak jönnek).
:-D
Már nagyon várom az újabb 4500 szakértő bevonásával elkészülő, több milliárd forintba kerülő, mindenki által ismert adatokat és számokat tartalmazó újabb jelentést az egészségügy méltatlan helyzetéről, a szokásos semmirevaló, „tessék-lássék” látszatmegoldásokkal.

Szép napot azért mindenkinek! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 6:56 

Kedves Macerick!

Akkor azt hiszem, Te a kisebbséghez tartozol. Tudod én voltam olyan XX helyen, ahol a kisnyugdíjast szó szerint kiba..ta a rendelőből a kedves főorvosnő, mert nem volt elégedett a borítékban található összeg nagyságával. Na meg kollegáimnál látom a dolgokat, szóval nem az van, hopgy csak pletykák jutnak el hozzám, hanem bizony az, hogy valóban a borítékon múlik adott esetben pl a fájdalomcsillapítás.

Egyetértek veled a feljelentéssel, na csak ezegy olyan helyzet, hogy 1-1 az állás, nyilván a jó isten nem bizonyítja be a dolgot, és megy tovább minden, annyi különbséggel, hogy utána a beteg látja kárát.

Itt csakis valami rejtett kamnerás dolog jöhetne szóba biozonyítékként, és még akkor se egyértelmű, kellene hozzá tömeges feljelentés, több tanú erre.

Hát örülök, hogy akkor van egy pozitív példa is, de hidd el, nem ez a jellemző sajnos.

Ez egy kibeszélhetetlen téma, soha nem lenne vége, mert mindenkinek van ezer példája biztos, de szerintem te kifejezetten fehér holló vagy, persze pozitív értelemben. Ne viccelj, amikor a nővéreknek is meg van a maga tarifája, hogy egy ágynemű-áthúzás egy ezres, egy mosdatás szintén egy ezres. stb stb. Sok helyen orvosi szinten pedig nem 10 ezer Ft a kérdés, hanem bizony 100 meg 200 ezer ..... Na ezt se én találtam ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 23:44 
lángterelgető

Csak egy kis színesként...

Két hónapja gyarapodtunk. Másodszor. Első esetben fel sem merült a para, mert egy kedves ismerős gondozta kedvesem, és még a magánrendelésén is elküldött a ...-be, mikor a számla végösszegét kérdeztem. Sajna közben elköltözünk úgy kb 50 km-t, így a helyi (nem túl jó hírű...) szülészet volt a kézenfekvő megoldás. Ráadásul előtte volt némi (feljelentgetős) (szakmai) konfliktusom is velük, úgyhogy páromnak melegen javasoltam, hogy mélyen titkolja egészségügyi kapcsolatait. A végeredmény: korrekt terhesgondozás, korrekt kórházi ellátás (a nővérek kifejezetten hivatásuk magaslatán), korrekt előre tervezett császármetszés, korrekt utógondozás, NO PARA!!! (És fel sem vetette senki!)
Egyre inkább úgy érzem, hogy ez a nagy paramizéria a betegeken múlik leginkább. Igazándiból eddig tőlem senki nem kért semmit (és a hozzátartózóimtól sem {közel és távoli}, akiről pedig tudom, hogy adott, az azzal kezdte, hogy ha nem ad, akkor biztosan el...ák a kezelését). Egyszerűen nem kell a ráutaló magatartás, ha pedig kikövetelik, akkor feljelentés és pont.

Soha nem vártam el egyetlen betegemtől sem, hogy díjazza a 'szolgáltatásaimat'. Ha utólag adtak is valamit, megválogattam, kitől fogadom el. Ez is problémás, megjegyzem, mert megkaptam azt is, "hogy prolitól büdös pénz, mi?". A másik gond az az ember lelkiismeretével, hogy akik mindenáron hálásak akarnak lenni, azok - tegyük a kezünket a szívünkre - a kisnyugdíjas nagymamák, nagypapák. Tőlük már csak a legelvetemültebbek fogadják el, más meg ebben a szakmában nem nagyon ad...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 13:46 
Szent Tömlő őrzője

A "Tü.O. vagyok" bemondásra csak előzékenységet, kedvességet tapasztaltam. Több, mint húsz éven át.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 8:25 

Azért, hogy valami jót is írjak ....

Tőo. srácok esetében még csak pletyka-szinten se hallottam csúszópénzről, és remélem, nem én vagyok túl naiv, hanem ez tényleg így is van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 8:21 

Na most én a nem lefizethető kategória vagyok, meg orvos sem vagyok, ezzel együtt családtagok sokszor akarnak adni és nem fogadom el.
De cardiológiai szakrendelésen olyan természetes jelenség volt, hogy ha adtál, akkor bekerültél, de ha nem, akkor még délután 3-kor is ott ültél (reggelétől).

Na most kérdésem: mivel komoly bűncselekményről van szó, ha én rejtett kamerával feelveszem, ahogyan átadom neki a pénzt, akkor utána tehetek feljelentést, bizonyítékkal együtt, és a cardiol. főorvos asszonyt bilincsben fogják elvinni?
Mert tudomásom szerint ez normális helyeken valahogy így menne .... na meg úgyis a titkos kamerafelvételek és csúszópénzek lebuktatásának korszakát éljük. De nekem az a véleményem, hogy csak egy pár ilyen esetnek kéne történnie, aztán utána mindegyik meggondolja, elkövesse-e, és lehet, hogy mégis nagyon hamar véget lehetne ennek vetni, csak pár feljelentés kéne.

Valami rejtélyes oknál fogva az eü-ben a csúszópénzek természetesek.
Na ennek kéne véget vetni már örökre.

Sokan támadnak, hogy de az "hálapénz" ... Rendben van! Ha tényleg utólagosan adott hálapénz, akkor max. adócsalást követ el, de ha az ellátást teszi függővé ettől, na az már kemény bűncselekekmény (nem vagyok jogász, de így tudom), hiszen az alá-fölé rendelt viszonyt használja ki. És meg is teheti sajnos, mert a kiszolgáltatott ember meg mindent elkövet adott esetben, hogy pl. fájdalmát csillapítsák, de olyannal is találkoztam, aki előjegyzett műtétről küldte haza a nénikét, és azt mondta neki, hogy majd jöjjön vissza akkor, ha meg van az általa meghatározott összeg, mert ennyiért nem csinálja meg. (mindez egy állami kórházban, és szegény nénike meg ott panaszkodott a kórteremben levő társainak, hogy a nyugdíjából nem tud emnnyi pénzt összegyűjteni. DURVA, igaz??). Nővérek simán megmondják, melyik orvosnak mennyi a tarifája .... no comment ismét.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 17:57 
pernyekergető

A "ne áruld el, hogy eü.-is vagy" nálunk is aranyszabály! Már én sem mondom meg. 2 dolgo lehetséges ugyanis: 1. Annyira akarnak "segíteni", hogy bajt csinálnak. 2. Ja, kolléga vagy? Akkor le vagy szarva, úgyis tudod mit kell csinálni. De mondjuk jutottam így álláshoz...betegként voltam dokinál (oszt. vez. prof.), bénázott a géppel, mondtam: Professzor úr, majd én csinálom inkább. Tessék diktálni mi a bajom és mi rá a gyógyír. :-D Nem is volt vesekő helyett epilepszia bekódolva. :-D
Úgy meghatódott, hogy azonnal állás ajánlott... "Mert bazseválni tudni kell!" :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 17:48 
pernyekergető

Nem lennék korrekt, ha nem írnám le, hogy ismerek olyan szakorvost, professzort stb., aki nem kér, sőt nem is fogad el parát. Nem csak tőlünk eü.-i dolgozóktól, de "mezei betegtől" sem. Kevesen, de vannak!
A nőgyógy.-ok többsége persze nem tartozik közéjük. Ott komoly tarifák vannak. A gyermekvállalásnál már simán bele kell kalkulálni azt a 8-9 hónapot, amíg csak "pofavizitekre" jár a kismama. Szerintem egyébként indokolatlanul sűrűn kell menni a kis borítékkal. Egy normál terhességnél felesleges az örökös UH, vérvétel, stb... mert a gyermek kihordása nem betegség, de nálunk még ez is az... hihetetlen kis országban élünk hejj!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 18:41 

Azt, hogy mit kell adni egy terhesgondozásért, meg egy szülésért, talán jobb, ha nem is feszegetjük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 16:34 
Szent Tömlő őrzője

És sírva a honvágytól Angolországba repkednek hétvégére...Megható,mikor a 120ezres fizetést fikázzák.Még érdekesebb amit hallottam,hogy a magánklinikákon is elvárják a jajemot!Próbálná meg ezt Amerikaországban!Bemegy a nyominger és már viszi is a huncutot vasban.Persze erre nálunk nincs apparátus,na meg a személyiségi jogok bla bla bla..Magyarország pedig Kánaán;nincs orvosi műhiba,csak rossz beteg,holló a hollónak nem vájja ki a szemét,kéz kezet mos,ma én holnap Te stb.Kik vagytok TI,Istenek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 15:56 
tűzkőről pattant

Ha életben akarsz maradni az orvosok karmai között... :arrow: akkor adni kell!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]