* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:17

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2887 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 12. 11:56 
Szent Tömlő őrzője

Jé ! Kezd a sajátommá válni ez a topic... :wink:

De akkor is....!
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=260950&rvt=89
... mert így is lehet, ha a helyzet úgy kívánja !

De van egy "fonák" kérdésem is: Ha egy tűzoltó(csapat) lekapcsol egy bűncselekmény elkövetőt/ket, akkor a tüó.pk. hasonlóan sk. elismer és jutalmaz? :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 07. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

Vodafon kontra BM !

"A Vodafon segítene a belügynek, ha hívnák"
http://www.nol.hu/cikk/347343/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 06. 9:54 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !
Ha késik valamely rendőri intézkedés.... némi magyarázat ! :wink:
http://www.nol.hu/cikk/347173/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 29. 17:01 
tömlőszállító

Mentő élménybeszámolójához szólnék hozzá...

Szóval szerintem nem ott tart a közlekdési kultúránk, hogy a vasút átjáróban 35-el száguldozókat kellene megvágni... Amiért én nagyon haragszok például, hogy nagyon sokan viszik a néhány éves gyereküket a jobb első ülésen az ölükbe, vagy lehet látni a kis kobakokat a kesztyűtartó magasságába, gondolom itt áll a gyerek (jujj)!
Vagy ahol mindenki 130-cal teper, ott kellene lemeszelni azt, aki 150-nel előz. Elég gyakran járok országúton - szakma miatt - naponta kb 5-ször teszünk meg 2x20 km utat egy nagyforgalmú országúton. Nagyon ritkán érünk be a megyeszékhelyre úgy, hogy ne láttunk volna legalább 1 balesetveszélyes előzést vagy más manővelrt, ahol csak a Jóisten tartotta a lécet...
Bár amíg a biztos urak öv nélkül vezetnek, miről beszélünk. Persze minden szabálytalanság szabálytalanság, de azért vérlázító, hogy az égbekiáltó szabálytalanságokat nem torolják meg és nem fordulnak utána az illetőnek, közben meg képesek lefényképezni a tilosban parkoló autót a kórház előtt (hozzátartozómmal történt meg OMSZ-os kék mellény a jobb első üléstámlára terítve) lefényképezni (ráadásul valamelyest takarja egy lombozat a tilos táblát), miközben a sofőr kiszáll, ahelyett, hogy udvariasan odamenne a rend őre, elnézést kedves asszonyom, lehet hogy nem vette észre, de tilosban parkolt. Legyen szíves továbbhaladni... És nem is csak az omszos mellény miatt, hanem úgy általában, basszus!
Persze jogosnak jogos ez is, de mennyire morális?
Vagy városom főutcáján megbüntetnek két 18 körüli kiscsajt, mert szombat délután a nem túl forgalmas úton nem a zebrán mentek át, hanem 25 m-rel arrébb... Ez is jogos, de kicsit vérlázító.
Persze nem akarok demoralizálni, de szerintem is igaz, hogy elég egyetlen rossz élmény...

Más. Meghalt a lány, Pesten szabályosan ment a zebrán a zöld jelzésnél. Ja és a kutyája ott helyben exitált.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 10:58 
vörös kakas réme

Otthon, mellettünk a 7,5 tonnás súlykorlátozás, és a 40 km/h seb korlátozás ellenére óránként 150 darab 24 tonnás sóderos száguld el 70-80-al.
Kérlek benneteket intézzetek felénk már egy pár rendőrt!! PLÍÍÍÍZ!
(Az illetékes zsaruk azt mondják nem érnek rá minden kis piti üggyel foglalkozni, a megyei Rk illetésese szerint meg nem az ő asztaluk.)

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 10:41 
slagmester

Ezt értem és ettől lesz rend?
Talán máshol kéne intézkedni ahol valóban szükséges.
Naponta látok legalább 10 olyan szabálysértést ahol a szándékossághoz kétség nem fér ( kanyarodó sávból egyenesen csak mert úgy gyorsabb, stb..) és a közelben álló járör a füle botját sem mozdítja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 10:04 
csizmás kandúr

Kedves Barátaim ! Mentő ! A helyzet az hogy a Szentendrei kapitányság területét ezek szerint neked és a hozzád hasonló száguldozónak érdemes elkerülni , mert ott viszont szinte naponta mérnek a 30 as 40 es tábláknál ! Üdv V21 .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 7:38 
slagmester

Most nagyon a begyemben vannak.
Múlt héten este megyek szoliba, vasúti átjáró Újpesten, békésen közelitem, látom tafipax, ok semmi gond.
Átérek, meszel vagy 4 rendőr és közli gyorshajtásért megbüntet 5 rugóra.
Mi van?
Kérdem mennyivel jöttem. 35-el mondja ő, és akkor hol a gyorshajtás- én.
Itt 30 a megengedett, ez majdnem 20% túllépés.
Lényeg az végülis megkaptam a csekket az ámokfutásomért.
Na ilyenkor durran el az ember agya, hősiesen lelepleztek egy száguldó őrültet (meg a mögöttem álló többi érkezőt).
Ezzel csak az a baj, hogy aki eddig szimpatizált velük (civil) és beleesik egy ilyen intézkedésbe, ezekután már nem fog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 7:12 
slagmester

Mútkorában karamból reggel az M3-ason pest felé.
Viharzunk ki pestről, nyomunkban a TCS, az R1, IV/1, XIV/1, Müszaki, stb..
Pest felé áll a pálya, kifelé menet látjuk a balhét, Ringnél fordulunk vissza
és ekkor jön a rendőrökre vonatkozó rész.
A sok barom (bocs, de erre nincs jobb szó) a LEÁLLÓSÁVBAN is álldogál kilóméter hosszan.
Tovább tartott utat törni köztük, mint addig kiérni.
Na itt kellett volna párszáz jogsit bevonni ezerrel veszélyeztetés címén.
Sokat járok Európa útjain, ott ha balhé van a pályán mindenki szépen megáll, leállósáv szóba sem jön, mert ott fognak vonulni a mentőszerek.
Több ilyet láttam és valóban kis idő múlva 160-200 közötti sebességgel elviharzik az első kocsi ( általában MOK) majd jönnek a többiek.
Ezzel azt akarom mondani, bátran jön közel 200-al, mert ott NEM LEHET autó, az az ő felvonulási útja.
Ja , ennél az esetnél is volt bőven rendőr, sőt 2 kocsijuk a sor végén csatlakozott hozzánk, de intézkedés nem történt, elegendőnek találták a nézelődést.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 23. 19:08 
Szerkesztő

Ha valaki lemaradt volna az RTL Klub híradójáról:
http://www.langlovagok.hu/filmek/rtl/ko ... 040623.wmv
Térfigyelő kamera felvételei, ahogy egy lángoló autóból a rendőr kihúz egy hajléktalant.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 16. 21:35 
slagmester

Természetesen "ott" helyesen ( a fenébe, hogy nem tudom moderálni a saját írásom).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 16. 21:33 
slagmester

Talán attól eszméletlen, mert azt viszont megtanulták, hogy arra harapunk és percek alatt ot vagyunk :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 16. 11:52 
szikracsapkodó

Hali!

Ami azt illeti valóban elég vegyes képet mutat a szervezetek közti együttműködés.
Sajnos a késlekedő rendőrök már nem egyszer nagyon kényelmetlen szituációt teremtettek számunkra - mentők - verekedésnél, dühöngő őrültnél, na és persze baleseteknél........ nemtom hol járnak olyankor, mert azt tudom, nálunk a szolgálattól még ki sem lépünk az információkkal, már szólnak a yardnak......mégsincsenek soxor sehol. A másik: én nem tom de a rendőröket nem világosítják fel arról a suliban, hogy az a totál részeg állat, aki összeszarva és hugyozva dülöngél az utcán az nem az eszméletlen kategóriába tartozik?????? Merthogy számtalan ilyen riasztásunk van a részükről és ahhoz bizony rohamkocsival menünk, amiből köztudottan nemsok van......... abba kéne belegondolni, mi van ha az ő családjához kéne sűrgősen a roham, addig amíg mi az általa "haldokló" részeggel bírkózunk........????????????

Legutóbb pl azért hívtak eszméletlenhez (tegnap este), mert az illető a vasútállomáson a padon feküdt és furcsán vette a levegőt...- aludt és horkolt az istenadta, még részegnek sem volt részeg - felkeltettük és elengedtük......persze rendőr pajtásnak nem tetszett. Nekem sem hogy hülyeségekhez ráncigálnak................

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 30. 17:54 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szia Barni! :?

Látom beijedtél! Ne félj!... :twisted:

Mi "Szolgálunk és Védünk"! :P

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 28. 16:56 

Szia Barni!

Miért? :?: :arrow: Abszolut nem értem :shock: :idea: :roll: , hogy miért mondod ezt?!? :wink: :oops: :cry: :lol:

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 28. 16:29 

KisCsiga, te rendbontó vagy, nem rendőr! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 28. 12:52 

Sziasztok!

Olvasom a hozzászólásaitokat és szomorú szívvel nyugtázom az általatok leírtakat.

Jó magam Rendőr vagyok. Mondjuk nem az "utcán" teljesítek szolgálatot...

A lehetőségeimhez mérten igyekszem szemelőtt tartani az itt elhangzottakat és a mindenkori eszközeimmel megtenni mindent annak érdekében, hogy közhasznú legyen a "cég" és valóban "Szolgáljunk és védjünk" - még ha nem is a legtalálóbb ez a szlogen?!

Nagyon várom a következő Lánglovag-találkozót, mert úgy érzem ott "kapok az arcomra jócskán"... (mint azt Drága Őrnagy Úrunk, DÖTE már előirányozta :lol: :cry: :lol: ) és lesz miből szemezgetnem, ha megkérdik tölem, hogy szerintem mit gondolnak az emberek (pl.: mentők, tűzoltók...) a rendőrökről...?! :oops:

Állok elébe!

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 2:37 
vízpocsékoló

Tudtommal amikor jelzés érkezik a rendőrségre hogy baleset történt hivatalból szólnak a mentőknek. A már elmondottakból következik hogy mentő repeszt kéklámpa-sziréna, kiér, rendőr persze sehol, mire elmegyünk sincs. Ez egy normalis balesetnél nem is gond, de sajnos ebben az országban nem mindenki normális.... :?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 20:12 

Riska írta:
Aztán majd jókat röhögtök mikor a seggébe Na ja, ja, bár én nem a tűzoltókat akarom szidni meg nem is akarok kötöszködni, bár a mentők hamarabb ott voltak, és ha mondjuk a muki aki beszorult az autóba életveszélyben van és a mentősök nem bírják kiszedni, az a 2 perc is sokat számít...

Mi van a seggébe?
A tűzoltók vonulása pedig attól függ, mikor szól nekik valaki. Hidd el, saját tapasztalatból mondom, hogy vannak esetek, mikor 100-150 fős tömeg is figyeli az eseményeket, de közülük senki sem telefonál, mert mindenki azt hiszi mások már telefonáltak. Sokszor a jelzés csak az OMSZ-től, vagy a BRFK-tól jön, így természetes dolog, hogy aki előbb értesül, az előbb is ér ki a helyszínre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: JA a RENDŐRÖK
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 19:46 
vízpocsékoló

Sziasztok.

Ismerek olyan rendőrt aki inkább be hunya a szemét és bedugja a fülét CSAK NE KELLJEN SEMMIT CSINÁLNIJA!!!!!!!!!!! :(
Ja és ők kapják a jutalmakat meg mindent.
Aki dolgozik és ott van MINDENÜTT az meg állandoan az ÜGYÉSÉGRE JÁR!!!!!!!!!!!!!!!!! :( Én nem védem öket meg ellenük sem vagyok. De TISZTELEM ÉS BECSÜLÖM A TŰZOLTÓKAT. :D :D :D :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 18:27 
tűzkakas-idomár

Aztán majd jókat röhögtök mikor a seggébe Na ja, ja, bár én nem a tűzoltókat akarom szidni meg nem is akarok kötöszködni, bár a mentők hamarabb ott voltak, és ha mondjuk a muki aki beszorult az autóba életveszélyben van és a mentősök nem bírják kiszedni, az a 2 perc is sokat számít...
Én nem is a járőrökre céloztam, csak mindom, hogy a mentősök 2szer, míg a tűzoltók 1szer beszóltak a kp.-ba, hogy küldjenek kocsit a rendőrök. Egyébként a két "arratévedt" járőr tette a dolgát, meg a forgalmat is terelette, JOBBAN, miután kijött a kocsival a szaki. Ő csak állt, és úgy legyezett a kezével mint egy nyakatörött etióp az unokaöccsének. A parkolósdi szemét megoldása ha nagyon rossz helyen állnak: beálltok úgy a verdával mellé v. mögé (aztán hagyjátok ott a kocsit) hogy ne tudjon kiállni. Ettől halál pipa lesz, bár célszerű ha előtte raktok pár acél- lökhárítót a járgányra, mert még baja esik....
Vagy leköpitek a kilincsét...... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Aztán majd jókat röhögtök ha majd szentségel!!!!!! :P :P :D :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 18. 11:06 
slagmester

Barni írta:
Riska!
Ezen egyáltalán nem kell meglepődni, a tűzoltóknak a jelzéstől számítva vonulási kötelezettségük van, és pár percen belül kiérnek a helyszínre. A mentőnél is van valami hasonló, de abban nem vagyok otthon.

6-22 ig 1 perc, 22-6 ig 2 perc a vonulási idő.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 18. 9:41 

Danka János!
Sajnos egy tűzoltónak nincs joga elhajtani a szabálytalanul parkoló gépjárművet. Akkor van szerencséje, ha a gk.vezető megértő és odébbál. De mi van az agyatlan és hajatlan izomagyúakkal? Csak a tűzoltó kerül kellemetlen helyzetbe. Az igazi megoldást a gépjárművek elszállíttatása jelenthetné. Akkor aztán hivatkozhatna rokonra, bárkire, mehetne utána a kocsijának amit egy telephelyről súlyos ezrekért kiválthatna. Kevesebben parkolnának oda, ahova nem kéne. Ráadásul kitűnő munkahelyi stresszoldó hatása is lenne, hiszen minden tűzoltó dőlne a nevetéstől, mikor azt látnák, hogy egy-egy gépjárművet épp elvontatnak előlük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 18. 9:24 

Riska!
Ezen egyáltalán nem kell meglepődni, a tűzoltóknak a jelzéstől számítva vonulási kötelezettségük van, és pár percen belül kiérnek a helyszínre. A mentőnél is van valami hasonló, de abban nem vagyok otthon. A rendőröknél viszont semmilyen vonulási kötelezettség, vagy kényszer nincs, kiérnek akkor, amikor tudnak, vagy akarnak. Legtöbb esetben szabad járőrkocsi függvénye. Egy kerületnek van kb 2-3 járőrkocsija, és mindegyiknek van valami feladata. Az egyik éppen átkísérésen van, a másik forgalmi helyzetben, a harmadik meg intézkedik valahol. Ha egysem érhető el, küldenek valakit a közlekedéstől. Ez időigényes. Nem is annyira agilisek, úgyhogy ráérnek kimenni. Az egyetlen dolog, ami lázba hozza őket a tettenérés- elfogás. Ha erre vonatkozó jelzést kapnak, repesztenek ezerrel, másokat is veszélyeztetve, mert náluk ezzel lehet elismerést szerezni, és a statisztikát javítani. Egy közúti baleset számukra nem egy nagy esemény, azonkívül, hogy kicsit dolgozni is kell (forgalom irányítása, adatok gyűjtése), még ráadásul jegyzőkönyvet is kell írnia róla. Persze ezt már nem a munkaidejéből, hanem az után kell megírnia, mikor már mehetne haza. (Gondoljunk csak bele, milyen rossz lenne nekünk is, ha a jegyzőkönyveket váltás után kéne megírni, szabadidőnkből). Így aztán senki se várja el tőlük, hogy forgalmi helyzetbe intézkedjenek, mert inkább elfordulnak, mintsem jegyzőkönyvet írjanak róla. Ezt a rendszert így alakították ki, látni, hogy az utcai rendőrnek sem kedvező, mégis ezek szerint kell dolgoznia. Persze az eredménye látványos. Kritikán aluli közúti közlekedési morál. Ezért ne a járőröket szidjuk, ők legalább dolgoznak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 17. 20:51 

Meg a tűzoltóknak is! :wink: (már a HEY-HO)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2887 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 112, 113, 114, 115, 116  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]