* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. feb. 25. 7:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2889 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 116  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Rendőrökről
HozzászólásElküldve: 2012. máj. 13. 11:52 
tömlőszállító

Jahh, bezzeg az érdemi részre nem tudsz reagálni.

Világos ... de azért felteszem így egyszerűbben megfogalmazva is, hátha:

A munkahely-megvilágító, és a jogszab. szerinti figy. valamint megkül. jelzéseken kívül lehet egy autón bármiféle fényforrás?

Csak egyszavas választ kérnék! Köszönöm!

(a 64/A §-t meg nyilván szintén én álmodtam ...)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 13. 11:16 
slagmester

KrisztianBp írta:
Rendben, nyomjátok csak a hülyeségeiteket, de majd ha belinkelem ide a videot, ahogy szirénával "vonul", akkor is kérném szépen ezeket a nagyon okos magyarázatokat!

Egyébként tegnap este megkérdeztem erről egy közl.rend. ov. rendőrt (igaz, tök más megyéből), nagyon kiakadt, és azt mondta, hogy na nem, szó se lehet róla, ők pl még azt a világító "polgárőrség"-feliratos vackot is leszedetik a kocsikról ! Megerősített abban, hogy teljesen szabálytalan, mert semmiféle egyéb világító berendezés nem lehet az autón, csak ismerni kéne a rendeletet.
Ugyan mondta ő is, hogy ez nagyon helyfüggő, de az ő megyéjében aztán tuti nem tesznek ilyet ki a polgárőrök, csak ha nem tud világítani. A jogszabályt meg úgy tűnik, csak ő képes helyesen értelmezni, mert figy. jelzést is csak mobilt enged, de ilyen fixre felszereltet már szedetett le párat.

Hangszóról meg annyit mondott, hogy oké, ezzel semmi gond, de ha meglátja, hogy van bent sziréna-erősítő, akkor annak a kocsinak annyi ott helyben, ő erre külön allergiás és elkobzás + feljelentés, és nem érdekli, hogy polgárőr vagy nem polgárőr. Ugye a szabsértési szerint közterületen még a csomagtartóban se lehet szirénát tárolni (se más MKJ-t), nemhogy bekötve!

Na kérem .... jahhh, valahogy így van ez igazából. Aztán az összeköttetések miatti egyéb szabálytalankodások feletti szemet hunyás egy más kérdés persze. Sztem ti inkább ezt veszitek alapul, nem a jogszabályokat :cool:

Még hogy az "Ő megyéjében" na ennyit a törvényekről.
Elég nagy a csont ,rágd csak.
Még egyszer: ki lépett a tyúkszemedre, vagy túl sok ráérő időd van?

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 13. 9:33 
tömlőszállító

Rendben, nyomjátok csak a hülyeségeiteket, de majd ha belinkelem ide a videot, ahogy szirénával "vonul", akkor is kérném szépen ezeket a nagyon okos magyarázatokat!

Egyébként tegnap este megkérdeztem erről egy közl.rend. ov. rendőrt (igaz, tök más megyéből), nagyon kiakadt, és azt mondta, hogy na nem, szó se lehet róla, ők pl még azt a világító "polgárőrség"-feliratos vackot is leszedetik a kocsikról ! Megerősített abban, hogy teljesen szabálytalan, mert semmiféle egyéb világító berendezés nem lehet az autón, csak ismerni kéne a rendeletet.
Ugyan mondta ő is, hogy ez nagyon helyfüggő, de az ő megyéjében aztán tuti nem tesznek ilyet ki a polgárőrök, csak ha nem tud világítani. A jogszabályt meg úgy tűnik, csak ő képes helyesen értelmezni, mert figy. jelzést is csak mobilt enged, de ilyen fixre felszereltet már szedetett le párat.

Hangszóról meg annyit mondott, hogy oké, ezzel semmi gond, de ha meglátja, hogy van bent sziréna-erősítő, akkor annak a kocsinak annyi ott helyben, ő erre külön allergiás és elkobzás + feljelentés, és nem érdekli, hogy polgárőr vagy nem polgárőr. Ugye a szabsértési szerint közterületen még a csomagtartóban se lehet szirénát tárolni (se más MKJ-t), nemhogy bekötve!

Na kérem .... jahhh, valahogy így van ez igazából. Aztán az összeköttetések miatti egyéb szabálytalankodások feletti szemet hunyás egy más kérdés persze. Sztem ti inkább ezt veszitek alapul, nem a jogszabályokat :cool:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 19:14 
csizmás kandúr

Semmi extra ezen a kocsin :!:

Figyelmeztető jelzéssel van felszerelve ami engedélyköteles, sok kiváltságot úgysem élvez.

Szirénát nem látok rajta, egy szintén engedélyköteles hangosbeszélőt látok, ami lakossági tájékoztatásra használható… pl. polgárvédelmi szakembernek tudnak segíteni kitelepítés esetén.

Éljen a pozitív gondolkodás … :tapsolo: :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 12:45 
slagmester

KrisztianBp!

Unatkozol, vagy a tyúkszemedre lépett valaki és az fáj?

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 8:17 
tömlőszállító

segitek írta:
Kedves KrisztianBp

Légyszíves figyelmesen olvas ell amit leírtam "polgárőr aki minket riasztót " tehát Ö tapasztalta a balesetett. Nem vagyok jogász tehát nem tudók jogilag állást foglaní, de azt tudóm, hogy nem egy ismerősőm polgárőr és látom, hogy milyen munkát végeznek, és a fényképekett megmútattam olyan embernek aki jogász és napi szinten van tisztában a joggal és a törvényekkel,és azt mondta, hogy semmí jogsértést Ö nem lát a képeken.
Hát részemről ennyit a témához.

Tisztelettel:

Oké, én mindent elhiszekk, de te se semmi jogászokkal vagy körülvéve akkor. Sztem cseréld le őket, mert gondjaid lesznek így :cool:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 7:56 
tűzkőről pattant

Kedves KrisztianBp

Légyszíves figyelmesen olvas ell amit leírtam "polgárőr aki minket riasztót " tehát Ö tapasztalta a balesetett. Nem vagyok jogász tehát nem tudók jogilag állást foglaní, de azt tudóm, hogy nem egy ismerősőm polgárőr és látom, hogy milyen munkát végeznek, és a fényképekett megmútattam olyan embernek aki jogász és napi szinten van tisztában a joggal és a törvényekkel,és azt mondta, hogy semmí jogsértést Ö nem lát a képeken.
Hát részemről ennyit a témához.

Tisztelettel:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 7:12 
tömlőszállító

Kedves Segitek!

Hát hogyne. Talán neked kéne elolvasni és értelmezni a nekem ajánlott jogszabályokat!

De akkor tehetünk egy feljelentést is rendszám szerint, és kíváncsi leszek az eredményre. Továbbra se gondolom, hogy bármi is legális lenne.

Igazából meg pont azt hiányolom, hogy NEM tehát NEM adott magyarázatot senki. Esetleg félremagyarázkodást. Mást nem.

"... törvény nem engedne meg" ------- aha oké, én készséggel elfogadom, na de pont várnám azokat a bizonyos törvényeket, eddig senki nem tudott ilyet mondani, tehát erre ne hivatkozz, légy szíves, mert egész egyszerűen nem igaz! Én már többször felsoroltam, cáfolni senki nem tudta. Max ködösíteni és terelni a témát. Aztán még a beidézett jogszabályból is az derült ki, hogy baromira nem úgy van!

Ha mégis kihozzák, hogy úgy minden oké, akkor nyilvánosságra hozzuk, és az meg jogalap lesz arra, hogy ezek szerint szabadon lehet szirénát meg bármit tenni az autóba / autóra, és nekem bele ne kössön ezen túl valaki abba pl. hogy nem megfelelő az E jel a kékfényünkön, vagy hogy műszakin az MKJ-s autót se engedik át fényvisszaverő matricával ....
Ugye vicces dolgok ezek?

(ha tényleg létezik olyan kivételes polgárőr, amilyet leírtál, akkor persze elismerem, és gratulálok neki! viszont az megint elgondolkodtató, hogy tehát ha jól értem, a polgárőr előbb ért a helyszínre, mint a rokó?? ajajajjjjj .... no comment ...)

üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 12. 6:34 
tűzkőről pattant

Kedves KrisztianBp. Én mind mentős aki közel 15 éve roham kocsin teljesítek szolgálatott nem 1-2 esetben találkoztam olyan esettel, hogy a polgárőr aki minket riasztót mentette meg a sérűlt életét,mert szakszerűen, látta el, szabadidejében és föleg INGYEN csinálja amit csináll.
A képek amiket belinkeltél, meg sajnós számodra meg csak kötekedésnek tudóm venni, mert semmi olyant nem mutat amit a Polgárőr törvény nem engedne meg. De ezt már másik fórumón részletesen leírták neked. Talán én is azt tudón neked ajánlaní foglalkozzál mással,ami sokkal fontosabb a mai életünkben.

Tisztelette.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 11. 6:39 
tömlőszállító

Nem igazán sikerült a copy, na még egyszer:

http://kepfeltoltes.hu/view/120510/polg ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 11. 6:30 
tömlőszállító

T. Rendőr Urak!

Mi történik, ha egy ilyen autót ellenőriztek? Vagy az ilyet inkább nem?
Hogy van ez? Segítenétek?
Köszönjük!!!

polgárőrautón
-sziréna
-sárga lámpa
-URH
-fényvisszaverős matrica ...
mik ezek ??????

ezt az autót pl nem látja soha rendőr? vagy ???

Ezen meg csak sima reflektor na meg valami kékes "izé", azért ez se igazán van így rendben:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 07. 18:06 
Szent Tömlő őrzője

Van, aki megköszöni....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 25. 6:15 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi hogy egy nappal később!

Ünnepnapotok alkalmából sok sikert úgy a családi életben, mind a hivatásotok gyakorlásában!
Legyetek emberségesek! Még hogyha nehezen is, de próbáljátok a kisemberek (tisztességesek) szemszögével mérni azok tetteit, cselekedeteit!
Tudom, TI is utasítást hajtatok végre, s az egzisztenciátokkal "játszatok" adott esetben, DE...

Minél kevesebb konfliktust az élet minden területén, kedvező élet- és munkafeltételeket!

Üdv! Egy "társszervi járadékos"

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 09. 7:17 
Szent Tömlő őrzője

KrisztianBp írta:
fajó írta:
Egy kérdés:
Jelzés nélküli (szürke opel astra) gjm-vel egyirányú utcában be hajthatnak-e a vízi-rendészet munkatársai forgalommal szemben? Közben Ők meg ellenőrzik a horgászokat!!!
Nincs kettősség?

Nem hajthat be!
Az ilyet le kell fényképezni és beküldeni az ügyészségre, de párhuzamosan egy újságnak is. Én is csupán egy fél órás autókázás során 5-6 alkalommal kb. fotózok, mert felháborító, amit a kedves hatóság megenged magának folyamatosan. Már az is vérlázító, amit a sebességmérés kapcsán szabálytalankodnak, és azt legálisan tehetik sajnos.

Kössz a reagálást, azonban Rendőrtől (vagy legalábbis a jelen kérdésben érdemben nyilatkozni tudótól) kérnék állásfoglalást.
Nem a lejáratás a célom (lehet hogy valamilyen belső - akár bm-i utasítás, vagy egyéb rendelkezés szerint teszik! :???: ), megjelentetni a konkrétumokat az okok ismerete nélkül pedig Nem szeretném!
Ha az a valaki aki érdemben tud nyilatkozni, infót közzé tenni (kéretik megnézni honnan írok és hogy milyen járműről, valamint mely állományhoz tartozókat említettem) megteheti hogy tájékoztasson, azt megköszönöm!

"Álmodj mintha örökké élnél, élj mintha ma meghalnál!" Mádai János

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 08. 19:24 
tömlőszállító

fajó írta:
Egy kérdés:
Jelzés nélküli (szürke opel astra) gjm-vel egyirányú utcában be hajthatnak-e a vízi-rendészet munkatársai forgalommal szemben? Közben Ők meg ellenőrzik a horgászokat!!!
Nincs kettősség?

Nem hajthat be!
Az ilyet le kell fényképezni és beküldeni az ügyészségre, de párhuzamosan egy újságnak is. Én is csupán egy fél órás autókázás során 5-6 alkalommal kb. fotózok, mert felháborító, amit a kedves hatóság megenged magának folyamatosan. Már az is vérlázító, amit a sebességmérés kapcsán szabálytalankodnak, és azt legálisan tehetik sajnos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 07. 19:04 
Szent Tömlő őrzője

SzikraTáviró írta:
fajó írta:
Egy kérdés:
Nincs kettősség?

Minden sz...ba beleütöd az orrod.

Tudhatnád, hogy a vízirendőrségnél nincs egyirányú utca. Hegymenet vagy völgymenet van.
Ha nem tudnám mennyi szabálytalan „horgász” van, még morognék is Veled.

Horgász= engedéllyel pecázás

Csak egy kérdés volt :mrgreen: Ez meg egy fórum, ahol érdeklődni, illetve észrevételeket lehet tenni Nem?
Kedves SzikraTáviró! Te rendőr vagy? Vízi rendészet beosztottja?
A tavakon, mesterséges tározókon NINCSEN hegymenet meg völgymenet, az a folyókon, folyamokon, hajózható csatornákon van. ;-)
A horgászok között valóban sok a szabálytalankodó :!: :-x

Azonban mondanivalóm - kérdésem - NEM erre irányult :idea:
Civil rendszámú gépjármű mindenféle megkülönböztető jelzés nélkül behajt a Behajtani Tilos tábla ellenére az egy. ir. utcába, majd a járőrpáros kiszállván a gépjárműből civileket ellenőriz - jelen esetben a Tóparton horgászó személyek jogosultságát, az engedélyes tevékenység mivoltát, ami természetesen rendben is van, mármint hogy ellenőrzik a horgászokat - de előtte szabályt hágnak át?
"A szabály az szabály!" Vagy mégsem?
Legközelebb majd leírom az astra rendszámát is, Rendben? Ja meg a helyet és az időpontot :mrgreen:
Amúgy meg "csak" 200 méteres kerülőt kellett volna tenniük a párhuzamos utcában :???:
Ja, nem engem ellenőriztek.

Nem azt bánom amit megtettem, hanem azt amit nem! Mádai János

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 07. 17:11 
csizmás kandúr

fajó írta:
Egy kérdés:
Nincs kettősség?

Minden sz...ba beleütöd az orrod.

Tudhatnád, hogy a vízirendőrségnél nincs egyirányú utca. Hegymenet vagy völgymenet van.
Ha nem tudnám mennyi szabálytalan „horgász” van, még morognék is Veled.

Horgász= engedéllyel pecázás

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 07. 7:03 
Szent Tömlő őrzője

Egy kérdés:
Nincs kettősség?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 01. 19:49 
Szent Tömlő őrzője

http://automenedzser.hu/auto_hirek/2012 ... ram_EKGSY1

Ezek idióták? Magyarországon az ilyen program életképtelen. Veszélybe sodorják a rendőrök életét. Ráadásul benzinre nincs pénz a járőrautókba, tehát szó nincs arról, hogy kétszer annyi rendőrautóval üldöznék a bűnt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 24. 18:41 
Szerkesztő

Offshore cég szállójában laknak a rendőrök?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 11. 13:32 
Szent Tömlő őrzője

fajó írta:
Egy kérdés a közlekedésrendészetnél dolgozókhoz:
Állami gépjárműveket ellenőriztek :arrow: kéritek a kgfb meglétét igazoló lapot, vagy van központi ukász az eljárásra, s az mit tartalmaz?

Választ előre is megköszönvén!
Fajó egy ny.á. tűó. (járadékos :radobbent: egyenlőre :lenezo: )

Nincs senki aki érdemleges választ tudna adni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 09. 7:06 
Szent Tömlő őrzője

Egy kérdés a közlekedésrendészetnél dolgozókhoz:
Állami gépjárműveket ellenőriztek :arrow: kéritek a kgfb meglétét igazoló lapot, vagy van központi ukász az eljárásra, s az mit tartalmaz?

Választ előre is megköszönvén!
Fajó egy ny.á. tűó. (járadékos :radobbent: egyenlőre :lenezo: )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. márc. 05. 12:26 
Szent Tömlő őrzője

http://www.tmrsz.hu/2012/03/05/beadvany-a-kaposvari-nyomozo-ugyeszseg-reszere/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. feb. 11. 23:05 
kapocspárkulcs tekergető

A Görög ,,Tmrsz'' vezetői,... http://www.jovonk.info/2012/02/11/gorog ... tviselokre

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. feb. 07. 21:30 
kapocspárkulcs tekergető

Igy űzenhetsz Szima Juditnak! http://www.tmrsz.hu/2012/02/07/tajekozt ... sszonyrol/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2889 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 116  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]