* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 22. 11:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 18:09 
tömlőszállító

Szerintem aki egyszer ráérzett a mentés "ízére", és van benne affinitás a szakma iránt, az onnantól kezdve itt ragad. Ebbe könnyen bele lehet szeretni, az esettel vonulásba, abba, hogy segíthetsz a betegen, akárcsak azzal, hogy megemeled a hordágy támláját, beszélgetsz vele. Vagy bármilyen módon segíteni tudsz rajta.
Ugyanakkor itt is vannak kudarcok, a hiábavalóság érzése, amikor tudod, hogy hiába akármi, jövő héten jöhetsz vissza, mert újból megteszi, vagy meghal a beteg. De hát hol nincsenek kudarcok.
A lényeg, hogy szívvel csináld, és legjobb tudásod szerint. Ennél többet úgysem tehetsz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 18:04 
slagmester

Nagyjából egyetértek.
6 pont:
A pénz itt van és volt is, de a sok szabálytalan 2-3 másodállásszerződés elvitte, most ez szünik meg.
Pl: Főállásban raktáros, negyedben leltárellenőr, negyedben adminisztrátor, negyedben anyagmozgató, holott ez mind belefér a főállásába.
Ezek a pénzek szabadulnak fel és a tervek szerint ezt lehet szétosztani a vonulók között.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 17:52 
szikracsapkodó

:P köszi szépen, mindenkinek.
hát, igen, ezek azok az oko, amiért nem jó mentőzni, a halálesetek. :cry:
de megmenteni valakit az milyen??
köszike mindenkinek a bátorítást. 5-6 év múlva együtt mentünk :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 17:15 
tömlőszállító

Üdvözlet mindenkinek!

Ezen a fórumon új vagyok, kicsit kritikus leszek, éles, de igazat mondok! Persze névtelenül, hiszen nincsenek illúzióim, ezekért a mondataimért bármikor repülnék.!

1. Mentősbaleset - TV2 napló. Minden tiszteletem a kollégáké, és ott a mundér becsülete, de nem tenném egy lapra a múlkor elhunyt kolléga esetét a TV2-ben bemutatottakkal például. Sajnos, tetszik nem tetszik, be kell ismerni, (kicsit rosszul emlékszem ugyan már a riportra, és keverem a két sztorit- elnézést érte), hogy az egyik esetben elöl ült az ápoló, beteggel a kocsiban. Az sem egészen véletlen, hogy valamelyik gépkocsivezető otthagyta a céget... Ezzel most nem kisebbíteni akarom a dolgok lényegét, én is viszek amuptált beteget, tudom, milyen, félre ne értse senki. De ott ők nem voltak a szabályosak ("meg nem tudná mondani, miért ült elöl"), és azért én ezek után inkább hallgatnék, mint hogy kamera elé állnék. Szörnyű dolog ami történt, de ott van a de.

2. OMSZ fórum - kicsit nevetséges, hogy személyeskedés miatt leállítják. Basszus, hát szólás szabadság van! Ne vicceljünk már egymással. Egy népszerű internetes honlapon is van hasonló fórum, mégsem nevekkel dobálóznak, de ha így volna, sem szabadna beleszólni.

3. Mai magyar állapotok a mentőknél.
Majd ebbe később bővebben belemegyek, előzetesen csak annyit, hogy döbbenetes. Nevetséges a cirkusz a 15 perces kiérkezés körül a sajtóban, valljuk be, elég gyakori, hogy nem érünk ki időben. Ennek sok oka van... Akkor a szóvővő folyamatos hazudozása a TV-ben, hogy minden kocsit legalább téli-nyári gumi van. Hahaha, hazugság, még ha így is lenne, se lennénk kisegítve. 5-6 év alatt azért relatíve kis költséggel vehettek volna az összes kocsira téli gumit, elvégre emberek viszünk nem krumplit, és elsőként kell hogy megérkezzünk bárhova.
De a legújabb, hogy szaporodtak a mentősök elleni támadások, és erre GY. P. elmondta, a személyzet alapfokú önvédelmi képzésben vett részt, és felvértezték őket pszichológiai ismeretekkel.
Na majd elmondom, hogy van egy fapados ápolóoktatás, sírni fog aki eddig nem tudta....
Kocsik félmillió km fölött, tízévesen, felszerelés nevetséges a kocsikon, nincs gerinchordágy, vércukorszintmérő, bébiballon, ked-mellény minden autón, pedig azt hiszem, ez elvárható lenne, azért 2004et írunk.
Mentőállomások ritkák, kevés a kocsi, sok a feladat, túlterhelt az állomány, 15 perces kiérkezésen kacagjunk együtt felhőtlenül mégegyszer...
Érdekes intézmény az ápolói státusz, elméletileg - és gyakorlatilag is valaki akár 3-4 hét alatt vonuló lehet, és mehet bárhová, bármihez, miközben a beavatkozási joga, és a tapasztalata 0.

4. Nők.
VIsszás dolog, mentőtisztnek, orvosnak mindegy a neme, a rátermettség a fontos, emberként és szakmai kvalitásként.
Bár van egy érdekes kérdés, ugyebár ápoló nem lehet nő, mert nehezet kell emeli, így tehát szakápoló sem lehet, akkor hogy ülnek középkáder nők az irányításon?

5. munkajogi visszásságok.

kocsi beérkezik, addig fizetik a munkaidőt, takaríts - fertőtleníts szabadidődből. 1400 Ft-os étkezési utalvány siralmas, az vezetés szerint nap 70 forint hozzájárulás elegendő a vonulók étkezéséhez részükről.

6. mi lesz ezután

1. minden marad a régiben
2. jó lesz minden. Akkor eddig hol volt az a pénz, ami miatt a fentiek vannak? mert kövtve hiszem hogy többet ad ezentúl a mentőknek a kormány, csak mert új igazgató van...
Összefonódásról - élből jogellenes, szerintem sérti a jó erkölcsöt is, ha most valaki a Pannon igazgatója, évekig nem mehet át a Westelhez, abból óriási pereskedés, meg soksoksokmilliós kártérítés lenne...

Ennyit egyenlőre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 9:24 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szia Babanyuszi!

A barátnőm is mentőtisztnek tanul Nyíregyen.Az Ő véleménye is az(volt),hogy a nő mentősöket nehezen fogadják el az OMSZ-nál.Főleg m.tisztként.De egy szinte zárt közösségbe -egy állomásra- tudni kell beilleszkedni,és előbb,utóbb elfogadják az embert.Akarom mondani:a NŐT!Mentőápolói végzettséggel már rendelkezik,mégsem mentőzhet,ezt én is hátrányos megkülönböztetésnek veszem.Nem lehet arra hivatkozni,hogy egy NŐ fizikailag kevesebbet bir.Láttam már olyan nő mentőtisztet, akitől nem szivesen kapnák egy nyakast...Szóval kitartás, és küzd le az akadályokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A legdurvább esetem?20 évesen lettem tűzoltó 1994-ben.Az első balesetem a szajoli vasúti katasztrófa volt.Hát aki tűzoltóként,mentősként ott volt,az szerintem nem kivánja vissza magát oda.

Üdv:egy vonulós.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 22. 9:15 

babanyuszi írta:
nektek mi volt a leges legdurvább esetetek??
milyen érzés volt az első halott???

Pocsék! Még tiszt koromban az első halálmegállapításom egy volt általános iskolai osztálytársam édesanyja volt. Olyané, akivel néha még egy padban is ültünk... A legrosszabb pedig egy 2 éves kislány elvesztése volt, 1997. december 5-én az M0-on. Amíg élek, nem fogom elfelejteni :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 18:36 
szikracsapkodó

:wink:
köszi szépen mindent!!
nektek mi volt a leges legdurvább esetetek??
milyen érzés volt az első halott???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 18:32 

Azért abban igaza van DÖTE-nek, hogy a nőktől a mentőzés nincs olyan messze, mint Makó Jeruzsálemtől! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 17:51 
szikracsapkodó

:cry: persze, elfogadott, csak nem itt. nálunk, a balkánon egyáltalán nem. látszik, nem vagy makói. de azért köszi a bátorítást :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 16:41 
Szent Tömlő őrzője

Babanyuszi!

Ne spirázd túl ezeket a dolgokat. Mért ne fogadnának el? Ezeregy mentő doktornővel találkoztunk már káresetnél. A IX Dokiban is van nő, mint Eszt bebizonyította.
Szóval, ez ma már társadalmilag elfogadott!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 15:38 

Babanyuszi!
Vannak mentő nők, szerencsére nem is kevesen, ha nekik sikerült, nekünk miért ne sikerülhetne??? :wink: Írj már egy privátot, ha van kedved, hátha tudunk egymásba lelket önteni! :D
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 14:10 
szikracsapkodó

de a világ akkor se tudja ezt így elfogadni: hogy vki nő legyen és mentős. :cry: mert az egyenjogúság várat mnég mindig magára. mindenhol. mentőknél, másutt is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 14:03 
szikracsapkodó

hát, igen. kettőn. vagyis, csak rajtam. mert én elérem a célom, akármi lesz. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 13:59 
csizmás kandúr

mi az hgy a világ????ez elsősorban két emberen múlik.rajtad és a párodon.ha ti meg tudjátok oldnai a dolgot, akkor kit érdekel mit gondol a világ???? :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 13:46 
szikracsapkodó

:(
igen faron, erről van pontosan szó. hogy nem tudja a világ a kettőt összeegyeztetni. ha az egyénnek megy is, de a világ szemében ez valahogy megoldhatalan. de mért???? :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 13:41 
csizmás kandúr

Hali!

Valamint ugyi nem szabad elfelejtkezni a női orvosokról sem, akik mentőznek.

Bár nem kifejezetten a családanya képhez passzoló foglalkozás.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 13:38 
szikracsapkodó

:P
hát, igen, én küzdök, tudom, egyszer úgyis én fogok győzni, mentős leszek. csak kicsit rossz érzés, hogy nemhogy támogatnának, hanem még le akarbnak beszélni állandóan. mindegy, én akkor is elérem a célom. köszi eszti!! :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 13:19 

Babanyuszi!
Velem ugyanez a helyzet! De egy pár éve már tartom magam ehhez, és lassan kezdik megszokni! :wink: Úgyhogy szerintem, ha tényleg úgy gondolod, hogy mentőben a helyed, és bármire képes lennél azért, hogy mentő lehess, ne add fel! Elvégre a Te életed, nem? :wink: Sok sikert!
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 11:40 
szikracsapkodó

:cry:
hát, én nem tudom, engem mindenki kinevetett, vagy elkezdett félteni, mikor megtudta, hogy mentősnem készülök. mért van ez így??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 11:16 
slagmester

babanyuszi:
Ez biztos hogy így van? Nekem egy kedves, bájos, aranyos... :lol: hölgyismerősöm mentőtiszt. Álmom, hogy egyszer káresetnél összefussunk, csak a működési területünk nem egyezik...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 10:36 
szikracsapkodó

:cry:
az a baj a világgal, hogy a férfiakra van kitalálva. ha egy nő mentős akar lenni, azt jó esetben kinevetik, rosszabb esetben elküldik a francba. MÉRT VAN EZ?????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: a Takács
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 21. 0:04 
csizmás kandúr

Hali!

Mi az hogy a Takács????Minimum Takács bajtárs, végül is Ő a főigazgató.

Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 13:48 
vízpocsékoló

"Mentő" Igy van ! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 19. 22:38 
slagmester

Szerintem a Főigről csak pár hónap múlva lehet véleményt mondani, addig is minden pozitív-negativ megnyilatkozás csak érzésekre és előitéletekre alapszik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 19. 21:52 
vízpocsékoló

:wink: Sziasztok!
Azért ez baromi érdekes, hogy a Takács lett a főigazgató. Érdekes azért, mert Takács=Főnix=magánmentő=fizető betegszállítás=kerületi ügyeletek=külföldi betegszállítás. És akkor nincs összefonódás mi??????
Ja igaz erre van egy hivatalos mese, mely szerint a takács Úrnak már nincs köze a Főnixhez. Én nem hittem el ezt a mesét ezért gondoltam befektetek egy kis időt, és 5 napig csekkoltam a Főnix központját a Margit krt.-on. Kitaláljátok mit láttam. Ötből három napon ott járt Takács Úr! Persze lehet véletlen.

Vajon ezt ellenőrzi valami hivatalos szerv??????????

Köszi, hogy leírhattam a véleményem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]