* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 5:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 2828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 114  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MNO
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 01. 8:31 
Szerkesztő

Gond lehet a mentők jogosítványából

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Mentők
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 31. 21:37 
lángterelgető

fajó írta:
Ma Magyarországon, Budapesten, Vasárnap 12-13 perc kell hogy kiérjetek? Tudom az elsődleges ellátás megtörtént, meg helyszínen volt egy "magán eü. cég", s elvileg közvetlen életveszély nem állt fenn?

Vasárnap, kedd, vagy péntek? Tök mindegy! Azért, mert hétvége van, sajnos nincs kevesebb beteg és mentőfeladat :-( Az EU norma a kiérkezésre 15 perc, így az oda riasztott mentő időben volt. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehetett volna ez az idő kevesebb, de sajnos kevés a kocsi és sok a feladat.

fajó írta:
Arra gondolni sem merek, hogy esetleg a (szerintem) hosszú kiérkezési idő oka az "irigység" lenne az O.M.SZ. egy-egy alkalmazottja részéről a "magán eü. cég", vagy alkalmazottja felé?

Erre valóban nem kell gondolni! A "magán eü. cégek" szinte minden esetben szakképzett, gyakorlott mentődolgozókat (főállásban OMSZ dolgozók) alkalmaznak sport- vagy más rendezvények egészségügyi biztosításához. Véleményem szerint itt is OMSZ-os kolléga volt a helyszínen.
Egyébként cca. 1,5 km-re van a legközelebbi mentőállomás (Bázis mentőállomás) a helyszíntől, de ez nem jelent semmit. Ugyanis a mentőállomásokon ritkán van bent kocsi, mert folyamatosan feladatot látnak el. Főleg a Bázis mentőállomáson van így, ahol szinte csak ebédidőben (12 órás műszakban napi 1 alkalommal 20 perc!) vagy a váltás idején vannak bent. Elképzelhető, hogy a Tüzér utcába újpesti, újpalotai, de az sem kizárt, hogy budai, vagy pesterzsébeti mentőgépkocsi vonult ki.

A sérültnek mielőbbi gyógyulást kívánok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 31. 9:20 
Szent Tömlő őrzője

Bence!
Már ez is egy vélemény, hozzászólás!
Ismereteim arra vonatkozóan hogy a legközelebbi mentőállomás hol van a XIII. kerületi - Dózsa György Ú., Lehel Ú., Róbert Károly Körút (Honvéd Kórház 800 m-re), által közrefogott Tüzér u.
közelében nincsenek. A kérdést többek között ezért is tettem fel, az események rövid ismertetésével.

Tisztelettel: Farkas József
(egy aggódó apa akinek a felnőtt "kisfia" szintén versenyzett)

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 31. 8:43 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nem tudom, de nekem nem tűnik soknak a 12 perces kiérkezés mentők esetében. Amit írtál, azzal sok kényes kérdésbe belenyúlsz, de én ugyan nem merek hozzászólni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 30. 20:27 
Szent Tömlő őrzője

Tiszteletem minden mentős "kollégának"!
Az apropó amiért egy kérdést szeretnék feltenni a mai napon a Honvéd-Kipszer Tüzér utcai cselgáncs, mai nevén judo termében történt a mai napi felnőtt O.B. válogatón.
13óra 15-16 perckor egy versenybaleset történt az egyik tatamin. A sérülést szenvedett fiatal sportolót rögtön kezelésbe vette a verseny egészségügyi biztosítását elvégző .... cég jelenlévő szakembere. Megvizsgálta, nyakmerevítőt (gallért) adott rá a bírók, edzők, hozzátartozók közreműködésével.
Majd értesítette 13 óra 25-26-kor a mentőket, elmondván mi történt.
Ezután egy fiziológiai sóoldatot (infúziót) kötött be a sérültnek, aki a gerincén egy reccsenést érzett az esés következtében, eszméletét nem vesztette el, karjait mozgatni tudta, de lábai "merevek" voltak.
13 óra 37-kor (szép nagy óra van a teremben) megérkezett a 2 mentős "kolléga" egy nyakmerevítővel és a "fémtáskával". Rövid egyeztetés, vizsgálat után kimentek a vákuummatracért s hordágyért.
13 óra 40-41-kor visszaérkeztek, a sérültet biztonságosan rögzítették, és elvitték 13 óra 55-kor.
A fiatal sportolót a jelenlévők tapsa üdvözölte, melyet hüvelykujja "OKÉ" jelzésével viszonzott.

A kérdésem csupán a következő: Ma Magyarországon, Budapesten, Vasárnap 12-13 perc kell hogy kiérjetek? Tudom az elsődleges ellátás megtörtént, meg helyszínen volt egy "magán eü. cég", s elvileg közvetlen életveszély nem állt fenn?
Az említett Tüzér utca ezen szakasza ilyenkor kétoldalt tele van autókkal. Lehet hogy parkolót kellett keresni?

Arra gondolni sem merek, hogy esetleg a (szerintem) hosszú kiérkezési idő oka az "irigység" lenne az O.M.SZ. egy-egy alkalmazottja részéről a "magán eü. cég", vagy alkalmazottja felé?

Ismereteim szerint sajnos normatívában TI is gyengén vagytok eleresztve. Megfizetve meg még kevésbé. A technikai illetve gyógyászati eszközökről meg még nem is beszélve.

Ugyanakkor elvárható lenne, lett volna a rendezvény szervezőjétől hogy megfelelő "mentőbeállót" biztosítson a sajnálatos baleset bekövetkezte után,(hangosbemondó folyamatosan működött a verseny alatt 2 is) vagy akár már a rendezvény elkezdése előtt ideiglenes kordon(szalaggal).

A sérült sportolónak maradéktalan, mielőbbi gyógyulást, felépülést s még sok eredményes küzdelmet egészségesen a tatamin!

Maradok tisztelettel, a legnagyobb megbecsüléssel munkátok iránt!
Farkas József

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 30. 11:03 
vízpocsékoló

Üdv Mindenkinek!

Neh! A videó kapcsán elsősorban két dolog jut eszembe:
1. Csinos a JNSZ-megyei rendőrségi szóvivő! :-D
2. Mi ilyen "ingergazdag" környezetben zárjuk a kocsikat, ha kell, ha nem, hogy a hasonló eseteket meg tudjuk előzni. Ez már nem az első ilyen történet az országban, valljuk meg őszintén, a Bajtársaink túlságosan jóhiszeműek és elővigyázatlanok voltak. Biztosan okultak belőle.

Bajtársi üdv!
Laci Győrből.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 30. 0:17 
tömlőszállító

Annyira nem áll ám meg az ész. De ezt még mindig jobban el tzdom fogadni, mint amikor hülyének nézik az embert, hogy "a piros lámpánál kirámolták". Ja hogyne! Szerencsére azért az ápolót bent hagyták!
Elvtársi üdvözlettel, eseménymentest kívánok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28. 18:02 
vízpocsékoló

Csizmás írta:
http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szolnok/kozelet/nem-zavartak-oket-a-rendorok-kifosztottak-a-mentot-355812#ArticleCommentsContainer

Ész megáll...

A videó : http://www.youtube.com/watch?v=x8qKVPGSSNo

Egy kastélysoron történt az eset.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 23. 14:40 

http://www.szoljon.hu/jasz-nagykun-szol ... sContainer

Ész megáll...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 09. 22:09 
pernyekergető

Ha most érettségizel, akkor magyar nyelv és irodalomból kicsit összeszedhetnéd magad. Egy másodikos általános iskolás nem ír ennyi helyesírási hibával, mint Te.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 08. 17:30 
szikracsapkodó

Attila55 írta:
Hello

Az én nézetemben amit itt és az OMSZ oldalon csinálsz kezd átmenni kínlódásba.
Nem akarlak megbántani, ne haragudj meg, de pár hozzászólásonként kár megkérdezni ugyanazt.
Ha nem vesznek fel akkor bele kell törődni és más felé kell orientálódni. Majd később újra próba.
Jobb ha csak magadra számítasz!

omszbazsi21 írta:
John Lemon írta:
omszbazsi21 írta:
...nem véletelenül dolgoztam olyan helyeken ami kibaszott nagy felelőség volt ez nem felvágás de van eü tapasztalatom is vezetéssel sincs gond stb...

Ha esetleg sikerülne belépned az OMSZ-hoz, a "faszagyerek vagyok, mindent tudok!" stílusod hamar kiveri a biztosítékot, és garantálom, hogy még a próbaidődet sem fogod letölteni. ;-)

Ugyan olyan ember vagyok nűmind bármeik semivel sem vaok különb nem is arról van szó hanem arról hogy segítséget próbál kérni az ember mármind tanácsot kérni inkább és egyből lehurogják az embert....

Nincs semmi baj nem bántottál meg egyáltalán vhol igazad van!!Egyetértek nem vergődni szeretnék bele kell törődni hanem sikerül és más irányba lépni.de azért bízom benne sikerül!!Végülis nekem nem a mentőautó vezetése a lényeg hanem hogy a munkámmal hozzá tudjak járulni az életmentéshez és a beteg emberek segítségnyújtásában betegellátásban és ha ez egyenlőre csak úgy megy hogy sofőrként akkor úgy!!De most megyek esti érettségfire és c jogsira!!Ha megvan érettésim akkor meg ha kell önköltségre elmegyek szakápólóira és megpróbálom akkor!!DE hát a reméány hal meg utóljára!!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 08. 10:41 
szikracsapkodó

http://www.nepszava.hu/articles/article ... r_id=friss

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 07. 9:53 
vízpocsékoló

Hello

Az én nézetemben amit itt és az OMSZ oldalon csinálsz kezd átmenni kínlódásba.
Nem akarlak megbántani, ne haragudj meg, de pár hozzászólásonként kár megkérdezni ugyanazt.
Ha nem vesznek fel akkor bele kell törődni és más felé kell orientálódni. Majd később újra próba.
Jobb ha csak magadra számítasz!

omszbazsi21 írta:
John Lemon írta:
omszbazsi21 írta:
...nem véletelenül dolgoztam olyan helyeken ami kibaszott nagy felelőség volt ez nem felvágás de van eü tapasztalatom is vezetéssel sincs gond stb...

Ha esetleg sikerülne belépned az OMSZ-hoz, a "faszagyerek vagyok, mindent tudok!" stílusod hamar kiveri a biztosítékot, és garantálom, hogy még a próbaidődet sem fogod letölteni. ;-)

Ugyan olyan ember vagyok nűmind bármeik semivel sem vaok különb nem is arról van szó hanem arról hogy segítséget próbál kérni az ember mármind tanácsot kérni inkább és egyből lehurogják az embert....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06. 13:23 
szikracsapkodó

John Lemon írta:
omszbazsi21 írta:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06. 12:43 

Hát az igazság valahol középen van, egy felvágósdi nem nyerő sehol sem, de arról én is tudnék mesélni, hogy sajnos nálunk a meghunyászkodás, a behódolás és a "feljebbvaló" feltétel nélküli, már irracionális mértékű tisztelete alapvető követelmény. Persze ez nem csak mentőknél van így, de itt valamiért igen fokozottan. Ez is egy régi maradvány ....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 06. 11:54 
lángterelgető

omszbazsi21 írta:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05. 10:53 
szikracsapkodó

Attila55 írta:
Hello

Ugye nem gondolod,hogy ismeretlenül majd valaki bevisz. Aztán ha nem klappol valami majd jól beég.
Légy önálló és old meg a problémád. Én is azt teszem.

Hello!!

Tudjuk mindketten hogy ismerős nélkül nem tudsz bejutni az omsz-hoz mert ha nincs rokonod vagy ismerősőd bukta ne nem csak az omsz-nál hanem mindenhol!!Nem azt mondtam hogy vigyen be csak hogy tudjak vkivel beszélni aki tudna tanácsot adni mivel lehetne bekerülni de amúgy önnáló embernek tartom magam!!Eddig is megoldottam a problémáim nem véletelenül dolgoztam olyan helyeken ami kibaszott nagy felelőség volt ez nem felvágás de van eü tapasztalatom is vezetéssel sincs gond stb...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 04. 20:41 
vízpocsékoló

Hello

Ugye nem gondolod,hogy ismeretlenül majd valaki bevisz. Aztán ha nem klappol valami majd jól beég.
Légy önálló és old meg a problémád. Én is azt teszem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jan. 04. 11:43 
szikracsapkodó

Hello kedves mentősők!!Vki tudna tájékoztatni hogy meddig lessz még létszám stop az omsz-nál!!!Aki tudna nekem tanácsot adni 1-2 kérdésben az kérem vegyen fel msn re kekfenyesbazsi@hotmail.com nagyon szeretnék elmenni mentőzni de nincs ismerősőm aki segíttene aki tudna segítteni az kérem írjon rám előre is thanks!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 25. 12:31 
slagmester

Békés, Boldog karácsonyi ünnepeket szeretnék kívánni minden kedves fórumozónak :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 25. 11:35 
szikracsapkodó

John Lemon írta:
omszbazsi21 írta:
...az omsztól szeretnék egyszer nyugdíjba vonulni...

Rokkantnyugdíjas akarsz lenni? :-D

Dolgoztam kórházban msáfél évig mind műtősfiú elég beteget fektem a műtőasztalra ez idő alatt utána meg madjnem évig voltam sírásó temekezésnél és eleget ástam temettem meg emelgettem sztem már így is az lehetnék de a mentőzés számomra nagyon sokat jelentene még ennyi pénzért is!!csak vicces Magyarország hogy protekcióval lehet már minden hova bejutni!!!pedig a mentős sulit is elvégezném a 2 évest ha kell a szakápolóit nevetséges hogy ennyire munkanélküliség van és hogy aki dolgozni akar az nem tud!!XD bezzeg aki egész nap otthon veri a ..........és vakarja a ............. az meg mindenféle államit ámogatást megkap még akiket lecsuknak azok is jobban élnek mind mi akik dolgozunk!!vagyis szeretnénk dolgozni és persze nem is akármien szakmában nevetséges ez az ország!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 24. 16:07 
lángterelgető

omszbazsi21 írta:
...az omsztól szeretnék egyszer nyugdíjba vonulni...

Rokkantnyugdíjas akarsz lenni? :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 24. 12:46 
szikracsapkodó

diprivan írta:
omszbazsi21 írta:
BenceKékFényes írta:
Természetesen kell protekció, bár az igazat megvallva, nem értem, hogy ennyi pénzért mi ez a nagy versengés ....
(a PÁV-I nyilván kell, a többi nem igazán feltétel)

Ez a szomorú dolog hogy ilyen gusztustalan magyarország!!!Nevetséges hogy protekció kell ahhoz hogy bejussi egy olyan magyar mentőszolgálathoz ami az embereknek az érdekét nézi aki meg szivessen csinálná az meg levan szarva mert anya apa kisfia meg ien oan rokon ezzel nem értek egyet gustustalan!!!

Minden munkahelyen van ilyen, hogy a dolgozók ismerősei, barátai, rokonai elsőbbséget élveznek. Ennek az az előnye, hogy a kolléga egyfajta "garanciát" vállal az emberért. Nem lop, nem iszik, nem lép ki három hónap múlva. Az itt dolgozók szívvel-lélekkel teszik azt, amit. Ne hidd azt, hogy csak Te csinálod /nád szívesen. Azért nehéz bekerülni, mert kevés olyan munkahely van az országban, ahol nem kell attól félned, hogy holnap megszűnik az állásod. Itt csak akkor, ha hülyeséget csinálsz. Pesten van hely....., de ott azért, mert ennyiért talál mást is. Vidéken meg nincs munkalehetőség és aki teheti inkább marad az OMSZ-nál.

Hát ebben igazad van hogy előnyben részesíttik én ezt megis értem de viszont akkor is nevetséges hogy MAgyarország eleve ide jutott itt nem csak a mentőzésről és az omsz-ról van szó hanem egész magyarországról!!Mi lessz akkor ha lesznek az ujj mentő autók és nincs vkinek C kategóriás jogsija rá a mentőszolgálatnak nem lessz pénze arra hogy kifizesse a jogist a mentőpsőknek akkor emg majd veszik fel az embereket mind az állat!!ezt pesten mondták a központban hogy olyan mentőautókat vesznek amire C katos jogsi kell akkor mi lessz a mentőpsőkkel akik mondjuk 20 éve oitt dolgoznak????inkább elküdik őket vagy kifizetik nekik a jogsit amikor egy mentős imserősőm mondta hopgy néha a munkaruházatra sincs pnze az omsz-nak!!Sok a megcálaszolatlan kérdés amire szerintem madjnem egy egész ország kiváncsi és nem csak én!!!persze nincs munkalehetőség de nemiszom nem drogozom az omsztól szeretnék egyszer nyugdíjba vonulni de ehhez látom még nagyon sokat kell küzdenem!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 22. 12:53 
pernyekergető

omszbazsi21 írta:
BenceKékFényes írta:
Természetesen kell protekció, bár az igazat megvallva, nem értem, hogy ennyi pénzért mi ez a nagy versengés ....
(a PÁV-I nyilván kell, a többi nem igazán feltétel)

Ez a szomorú dolog hogy ilyen gusztustalan magyarország!!!Nevetséges hogy protekció kell ahhoz hogy bejussi egy olyan magyar mentőszolgálathoz ami az embereknek az érdekét nézi aki meg szivessen csinálná az meg levan szarva mert anya apa kisfia meg ien oan rokon ezzel nem értek egyet gustustalan!!!

Minden munkahelyen van ilyen, hogy a dolgozók ismerősei, barátai, rokonai elsőbbséget élveznek. Ennek az az előnye, hogy a kolléga egyfajta "garanciát" vállal az emberért. Nem lop, nem iszik, nem lép ki három hónap múlva. Az itt dolgozók szívvel-lélekkel teszik azt, amit. Ne hidd azt, hogy csak Te csinálod /nád szívesen. Azért nehéz bekerülni, mert kevés olyan munkahely van az országban, ahol nem kell attól félned, hogy holnap megszűnik az állásod. Itt csak akkor, ha hülyeséget csinálsz. Pesten van hely....., de ott azért, mert ennyiért talál mást is. Vidéken meg nincs munkalehetőség és aki teheti inkább marad az OMSZ-nál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. dec. 17. 15:22 
szikracsapkodó

haló mindenkinek!!NEm tudja senki kb meddig lessz a mentősőknél fejér megyében még létszámstop????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2828 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 114  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]