Mentők

Mentők, rendőrök, mindenki, akinek kéklámpája van, vagy életet ment.
Válasz küldése
Bozso
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. márc. 31. 16:40

Ross(z) doki írta:( Minden bántás nélkül a tömeges definíciója az egy helyszínen vagy azonos baleseti mechanizmusból öt vagy több sérült, ha ez társul az ellátó erők és a betegek/sérültek számának aránytalanságával, akkor katasztrófahelyzetről van szó ((példa: öten koccannak a körúton senki sincs bekötve, mindenki beveri a fejét, az a tömeges, ha egy menzán négyezren étkeznek és a meggylevesbe Salmonella kerül fertőző mennyiségben, akkor az katasztrófahelyzet, mert nincs annnyi mentő és kórházi hely, hogy akár csak a súlyosabbakat is el tudnánk helyezni...)) )
Szia!
Szakmai (definició szerinti) szempontból teljesen igazad van. Mégis azt hsizem, amikor a szakmabeliként tömeges kárhelyről beszél(ünk)ek, akkor nem az 5 fős kárhelyeket értjük. Hanem a második részben meghatározottat, amikor az eü. ellátás kapacitása nincs arányban az ellátandó sérültek számával/súlyosságával. A nem idézett résszel egyébként teljesen egyetértek. :)
Ross(z) doki
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Ross(z) doki » 2004. márc. 31. 16:17

Zöldfülűként csak annyit a Messiásváróknak, hogy nézzék meg inkább A Passió c. filmet... T Z nem fog tudni számunkra oly egyértelmű és szükségesnek ítélt változásokat foganatosítani, amíg "le nem fejezi" a bandát. Márpedig én nem hiszem, hogy Ő lesz az első főig., aki özönvízként söpör végig a cégen és utána hagyja az egészséges hajtásokat nőni...

Sokmindent lehet változtatni a cégen, de ezek többnyire csak a foltozás kategóriáját súrolják. Egy nagy probléma a dolgozók mentalitása is (akinek nem inge nem veszi magára), szakképzése/képesítése, és az egyszerhasználatos felszerelések mennyisége/minősége. Mert Trabant combival is lehet mentőzni, ha belül minden megvan, ami kell a betegre/-be/-nek, vicc nélkül, a Toyota tökéletes roham- és esetkocsinak is, a az EKG/DEfi/Monitor megfelelő, a gyógyszerek nem lejártak, és a branülöket be lehet szúrni, és ki lehet rögzíteni, és infúzióból nem csak két fajta, és darab van. A beteget stabilizálva akár talicskával is be lehet vinni (persze sokkal elegánsabb valami járműnek is nevezhető dolog). Egyébként meg kár több tízmilliós eredetileg mentőnek készült autókban gondolkodni, mert a német Mercedes gyár nem a magyar utak minőségében gondolkodik, különben nem a Sprintereket reklámozná felénk, hanem a terpjáróit... A mai autók meg hát olyanok, amilyennek az Úristen még megtartotta őket, de a beteg kigurulnak és még a kórházig is elérni velük...

Racionalitás. Ez a kulcsmondata a mentés szervezésének és oktatásának is. És ez az, ami hiányzik a cég gondolkodásából.

( Minden bántás nélkül a tömeges definíciója az egy helyszínen vagy azonos baleseti mechanizmusból öt vagy több sérült, ha ez társul az ellátó erők és a betegek/sérültek számának aránytalanságával, akkor katasztrófahelyzetről van szó ((példa: öten koccannak a körúton senki sincs bekötve, mindenki beveri a fejét, az a tömeges, ha egy menzán négyezren étkeznek és a meggylevesbe Salmonella kerül fertőző mennyiségben, akkor az katasztrófahelyzet, mert nincs annnyi mentő és kórházi hely, hogy akár csak a súlyosabbakat is el tudnánk helyezni...)) )
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 30. 22:25

Annyira vagyunk kint a vízből, hogy a húzósabb állomások kapnak és a többinek nem kell Toyotával esetezniük.
Gondolom te is tudod, hogy pl Bázis-Budafok egy napon nem emlithető mozgalmasság szempontjából. Még volna egy pár ilyen hasonlatom, hirtelen ez ugrott be.
musca01
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: musca01 » 2004. márc. 30. 22:11

Nyugodt vagyok, de ez nem old meg semmit.
Szerinted 6 sprinterrel kint vagyunk a vízből?
Egyébb konstuktív javaslat ?
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 30. 21:03

A BMSZ 6 Sprintert kap hamarosan, nyugalom.
musca01
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: musca01 » 2004. márc. 30. 20:52

Szó sincs "kövezésről" :lol: ! Sziklát neki :twisted: !!!!!!

Viccet félre. Lehet, hogy Dr T Z normális dolgot akar.
Én is megkaptam az az új főig levelét, szépnek szép de ez még csak ígéret.Térjünk vissza rá egy hónap múlva.

Más : a BMSZ nél elfogytak a kocsik. Ez nem költői túlzás - tény !
10 évnél idősebb toyotákat állítottak be esetkocsinak.
Tehát nem az autó minősége a kérdés hanem a léte.
Vidéken mi a helyzet?

A 12 órás beosztással elvben egyetértek - de miből tartsam el kiskorú
kölkeimet.Nem hobbiból járok másod- harmad állásba!!!
Amíg a bérem (10 év feletti közalk után ) kevesebb mint egy tigris-őrs tagnak, (kukás) addíg kénytelen vagyok hajtani. - a net elérést sem kapjuk ingyen :-)

¤¤¤¤ miről lehet felismerni az igazi parasztot ?
a playstation 2-ön is disznóvágást játszik¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 30. 17:55

Lehet,hogy megköveztek,de nekem nincs bajom Takács Zolival.Jó dolgokat akar (pl.a hatalmas apparátus leépítése), és egyébként is elég csúnya dolog véleményt alkotni róla anélkül,hogy legalább adnánk neki egy fél évet.Hátha jó lesz,én bízok benne.
Csak egy példa: ugyanabba a gimnáziumba járt Járai Zsigmond,ahova én jártam.Sőt,az én tanáraim közül egy tanította is.Ő mesélte,hogy Zsiga iskola helyett rendszeresen horgászni járt,sőt,néha meglépett suliból is,ha rájött.Abban az időben senki sem mondta volna róla,hogy lesz valaki,és mégis lett.Nem is kicsit.
Szóval hajrá OMSZ,a létszámstopot meg töröljétek el iziben! :D
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 30. 17:47

Kötözködni én sem akarok,de nem valami nagy aktivitás látható a mai napon... :? Ez talán a mentő.hu-n történt fórum újraindításának köszönhető?Továbbra is várom,ha valaki tud valamit a létszámstop ügyéről.Köszi! :idea:
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 29. 22:00

Nem akarok kötözködni, de a tömeges baleset definiciója pont az aránytalanságról szól.
máp
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: máp » 2004. márc. 29. 17:19

Sziasztok!

Mentőtiszt, mentőorvos - nőként, OKÉ. Rátermettség a lényeg, emberileg, szakmailag. Gépkocsivezetőként, ápolóként NEM! Egyrészt törvényileg sem lehetséges, másrészt morálisan erősen megkérdőjelezhető.
Itt emelni kell, nem is keveset, becsúszhat akár 80 kg is fejenként, a derék, térdbántalom mentősbetegség... nem nőknek való, ezen kár vitázni. Persze van erősebb fizikumú is a női nem képviselő között, de azért a nagy átlag más.

EU: mindenki fél az EU-tól, azzal hogy belépünk, egyáltalán nem változik semmi. Legalábbis nem feltétlenül. A magyar Mt., Kjt és Eü Min. rendeletek megmaradnak (és ezek már harmonizáltak az EU jogával), aki eddig mentőtiszt, orvos volt, az ezután is az marad, besorolásilag és mindenféleképpen.

Más kérdés, hogy szakmailag, hatékonyságilag hol tart az OMSZ. Én tudnék vitatkozni ismét Gy.P.-lal, a 150 esetkocsiról, rohamkocsiról - amiből jó néhány egy adott kárhelytől 200-300 km-re is lehet -, mellesleg szerintem ő még az ONE-kat is idevette... Szvsz. már egy kevéssé extrém tömeges balesetnél is könnyen felállhat aránytalanság, főleg ha a helyszín Budapesttől legalább 150 km-re van.
Az egy frekvencia előnyeiről is tudnék mesélni - ami az erősségünk, az a gyengeségünk:könnyen sebezhető...

Én megkaptam ujdonsült főnökünk levelét.
1. legalább kézzel aláírhatta volna a master-példányt
2. valami konkrétumot szívesen olvastam volna
3. ennek én bízom benne hogy tényleg helyreteszi a mentőket, más kérdés hogy remélni nem merek...
4. inkább a levelekre szánt félmillából vettek volna néhány lapáthordágyat, elég lett volna néhány kitűzött levél a faliújságokon.

kevés munkát!
"Jó időben, jó helyen kell meghalni..."
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 29. 11:11

Örülök,hogy a fórum újraindult.Nagyon kíváncsi vagyok,mikor oldják fel azt a rohadt létszámstopot és mikor kezdhetek végre dolgozni. :D
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 28. 22:50

A mentok.hu-n újraindult a fórum.
Azért én még tartom itt a frontot :lol:
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 28. 22:38

Nagyon szívesen Fred, de nem volt fáradtság, mert én most adtam le a jelentkezéseket felsőoktatásba, és mivel mentő szeretnék lenni, így átrágtam magam párszor ezeken! Akkor ezek után hogy lesz a szakápoló-képzés???
Azért sok sikert, és ne add fel, csak van valami megoldás!
Üdv: Eszter
Fred
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Fred » 2004. márc. 28. 22:04

"Van egy kis gubanc a mentőtisztekkel
Állítólag az EU ilyen képzettséget nem ismer, hogy se ápoló se orvos.
Náluk a paramedic ennek a megfelelője, de az kisebb képzettségü mint a tiszt."

- Igen, de mégis indítanak még egyet Pécsen

Eszt!

"SE-EFK-n (mert már így hívják a SOTE-t) mentőtisz szak csak levelezőn van, és mentőápolói vagy mentőtechnikusi szakképesítés kell hozzá, valamint mentőápolói munkakörben eltöltött legalább 2 éves teljes munkaidejű foglalkoztatás. Azért nézz utána itt: http://www.felvi.hu "

Rendben van de felhívtam a főiskolát, és azt mondták, hogy lehet jelentkezni mint sima mentőápoló (2 év után) ha egészségügyi érettségím van.
De mivel nincs, kell a mentőszakápolói képesítés + 2 év gyakorlat rá annak ellenére, hogy 4 éve, hogy mentőzök. Csak utána lehet jelentkezni a mentőtiísztire :( .
Szívessen mennék nappalira is, csak Pesten nincsen. És mivel megszüntetik a mentőszakápolói iskolát az Omsznál mert áll. nem tudnak fizetni a tanárokat (pedig csak egy hónap híányzott volna ), kicsit nehéz tovább lépni majd.
De köszönöm, hogy utána néztél :wink:
Fred
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 28. 21:42

Mentő!
Igen, én is hallottam hasonlókat...mi lesz akkor a Mt-kel??? Elég faramuci helyzet... :?
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 28. 19:43

Van egy kis gubanc a mentőtisztekkel :cry:
Állítólag az EU ilyen képzettséget nem ismer, hogy se ápoló se orvos.
Náluk a paramedic ennek a megfelelője, de az kisebb képzettségü mint a tiszt.
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 28. 19:22

Fred!
SE-EFK-n (mert már így hívják a SOTE-t) mentőtisz szak csak levelezőn van, és mentőápolói vagy mentőtechnikusi szakképesítés kell hozzá, valamint mentőápolói munkakörben eltöltött legalább 2 éves teljes munkaidejű foglalkoztatás. Azért nézz utána itt: http://www.felvi.hu
ÜDV!
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 28. 19:16

Ezt én biztatásnak veszem és köszönöm! :D :D :D
Azért aki tud ezekről a dolgokról valamit,írja le légyszi.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 28. 18:56

Petike3 írta:Köszi a válaszokat!:-)Nagyon remélem,hogy nincs már messze az idő és végre mentő lehetek.Reggel,délben,este,éjszaka,hétköznap és ünnepnap,karácsonykor és újévkor...Mindig!
Majd elmúlik, ha nem kezelteted akkor is :D
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 28. 18:17

Köszi a válaszokat!:-)Nagyon remélem,hogy nincs már messze az idő és végre mentő lehetek.Reggel,délben,este,éjszaka,hétköznap és ünnepnap,karácsonykor és újévkor...Mindig!
Fred
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Fred » 2004. márc. 28. 18:09

Igen, ez igaz, de Bp melett lakunk. Akkor a sote-efk mentőtiszti karon nem lehet jelentkezni? :?
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 28. 17:49

Fred!
Nem minden mentőtisztihez kell szakápolói! Ha jól tudom, Nyíregyházán (DE-EFK) sem kell, meg Pécsen (PTE-EFK) se! Ezek persze nappali tagozatok!
Üdv!
Fred
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Fred » 2004. márc. 28. 16:55

Sziasztok!
A "fapados" mentőszakápolói tanfolyamot is szüntették meg :cry: . Ki tudja, hogy lesz-e még?
Ha nem lesz, hogy lehet majd jelentkezni a m.tiszti főiskolára mivel ahhoz kell a szakápolói képesítés? :?
vmáp
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: vmáp » 2004. márc. 28. 16:43

Várj még egy kicsit azzal az álással nálunk akkor is szoktak igérni amikor esély sincs rá.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 28. 9:53

Kicsit legyél türelemmel, épp átalakítások folynak, remélem hamarosan választ kapsz.
Válasz küldése