Mentők

Mentők, rendőrök, mindenki, akinek kéklámpája van, vagy életet ment.
Válasz küldése
Petike3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Petike3 » 2004. márc. 28. 1:02

Sziasztok!Én is a mentők.hu-ról "szivárogtam" át ide.Most szeretnék elkezdeni mentőzni,konkrétan gk.vez lennék,2009-ig van PAV I-em,gyakorlatom,érettségim.A megyében,ahol lakom,már jelentkeztem munkára.A főorvos azt mondta,pont jókor jöttem,mert épp csinálni akar 4 státuszt.Ha jól tudom,akkor ezt engedélyeztetni kell az országos főigazgatóságnál.Nos,a kérvény kb egy hónapja el lett küldve,azóta semmi.Pedig én már nagyon várom,mert ha megjön,akkor valószínűleg elkezdhetem beteljesíteni életem álmát. :D
Dezsőnek már írtam,de ha valaki tud valamit arról,hogy hogyan mennek ezek a dolgok,akkor legyen szíves írja le!Kezdek aggódni,hogy eltelt már 1hónap és még semmi.
Előre is köszi!
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. márc. 26. 23:15

Sziasztok !

Egy pár mentőautót hagyjatok az év végére is! :lol:
Ugye nem a kötelező PAV-I. teszi a "természetes" újulást? Mert akkor jaj lesz a fecsiknek...
Ha nem vigyáztok akkor kötelező lesz a tűzoltó fecsiken vonulnotok és akkor lesz orvos is a tűzoltóautókon, nő is a hivatásos állományban! :lol:

Vigyázzatok magatokra :!: is!!!
Üdv ! 8)
nazda !
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. márc. 26. 22:48

Mennyi mentő itt a lánglovagokon!!! :lol:
Ez nagyszerű, színesedik a paletta. :wink:
vmáp
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: vmáp » 2004. márc. 26. 20:48

Babanyuszi!
Bocs, hogy ezt írom de szerintem nem alkalmas a nők többsége ápolónak vagy gk. vezetőnek ugyanis nem ritkán nem kis tömegű beteget hordágyazunk és erre sajna a nők többsége nem alkalmas, hogy hosszabb ideig csinálja. Én egy kb. 100 kilós máp. vagyok (esetkocsin és ONE-n dolgozom) 3 éve vagyok az OMSZ-nál de már néha nekem is beszokott durranni a derekam (ezzel azthiszem vagyunk igy egy páran). Ha ki akarod probálni a mentőzést kíváló alkalom a secundálás.
eszt
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 26. 19:40

Köszönöm! Nem fogom! Annál sokkal többet jelent! :!:
mami
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: mami » 2004. márc. 26. 17:46

Eszt! Ne hagyd magad lebeszélni! A mentőautón eltöltött tizen... év alatt sem éreztem hátrányát, hogy nő vagyok! (Pedig nem vagyok egy férfias alkat sem magasságra, sem testsúlyra )
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 26. 17:29

Bozso!
Köszönöm a kedves szavakat! Ha tudnád, hányan próbáltak már meg eltéríteni...de én tudom, hogy ezt kell csinálnom, így nem sok esélyük van-se férfiaknak, se nőknek! Főleg most, hogy már a felsőoktatási jelentkezéseket is leadtam! :wink:
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. márc. 26. 14:55

eszt írta:Köszi mindenkinek a biztatást! Szerintem sem azon múlik, hogy férfi, vagy nő a illető, hanem hogy képes-e ellátni a feladatát. Az meg egyéni rátermettség. És amúgy is, a kivétel erősíti a szabályt! :wink:
Na ezt hívják pozitív hozzáállásnak! Gratulálok, hogy egyikünknek sem sikerült elvenni a kedved! Később se hagyd magad legyűrni a "férfi sovinizmustól"!!! :lol: :lol: :lol:
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 26. 13:54

Köszi mindenkinek a biztatást! Szerintem sem azon múlik, hogy férfi, vagy nő a illető, hanem hogy képes-e ellátni a feladatát. Az meg egyéni rátermettség. És amúgy is, a kivétel erősíti a szabályt! :wink:
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. márc. 26. 10:38

Nem tudom miért van szükség arra, hogy a nemek között különbséget tegyenek, bizonyos munkakörökben!
Szerintem tökéletesen mindegy, hogy ki látja el azt a feladatot!
Személy szerint szívesebben járok doktornőhöz, mint doktorhoz, és a mentőautókon is ugyanez a helyzet!
A cégnél ahol dolgozom, felelős, húzos beosztásban vannak női kollégák, és sok esetben jobban dolgoznak, mint a férfiak!
Teljesen felesleges a nemek miatt problémázni!
Ha a hölgy úgy érzi el tudja látni a feladatot, akkor nosza rajta csinálja, nem kellenne hátrányos helyzetbe hozni a lányokat, azért mert nem férfiak!
Minden hölgynek kitartás, talán majd mások is rájönnek erre!
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2004. márc. 26. 10:26

Kicsit féreérthető az előző írásomban a tűzoltói "mivoltom".Szóval:24 órában vonulós tűzoltó vagyok,az utána következő 48 órában látom el a sajtóügyeletesi munkát.
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2004. márc. 26. 10:22

Üdv Mindenkinek!

Resc.!
Ne haragudj,de nem értek veled egyet a női mentősökhöz fűzött véleményeddel!Azt írod,a mentés (mentőzés?) maradjon csak férfi hivatás.10 éve vonulok tűzoltóként balesetekhez (szabadnapból sajtóügyeletesként,kamerásként).A női mentőtisztek egyáltalán nem nyújtanak kevesebbet a sérült ellátásánál,még sehol nem történt olyan eset,hogy miattuk az ellátás színvonala csökkent volna.Ellenben láttam már olyan FÉRFI mentőst,aki remegő kézzel merte a vénabiztosítást elvégezni,vagy a lapáthordágyra a sérültet rosszul tették rá(gerincoszlopot a lábrészhez tették!!!!!!!!!)Szóval MENTŐS LÁNYOK ELŐRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Egeer
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Egeer » 2004. márc. 26. 2:29

Arról nem is beszélve hogy ha két autó karambolozik - mondjuk mindkettőben ketten utaznak - és neadj' Isten 4 sulyos sérült - egy időre a felnőtt oldal is bedugul.
Mi mentünk ilyen esethez és alig találtak helyet nekünk
Bozso

Re: mentők

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. márc. 25. 23:21

civil guard írta:...feltett kérdésre, hogy egy esetleges terror támadás esetén a mentők pillanatok alatt össze tudják vonni az egységes irányítási rendszer segítségével azt a országossan kb 150 esett és roham kocsit ami az országban szolgálatot teljesít + hozzá tudják rendelni azt a félszáz betegszállító kocsit is melyek nem eset jellegel dolgoznak.
Azt hiszem, egy tömeges balesetnél nem csak az OMSZ teljesítene a lehetőségek határán (vagy azon túl... :( ), hanem a kórházi ügyeletei rendszer. Felnőtt oldalon minden nap legalább 4 kórház ügyel, ha nem is ugyanolyan készültségi szinten. Ezek adott esetben meg tudják osztani egymás között a feladatokat. De nálunk gyerekvonalon pld. szombaton csak mi vagyunk az ügyeletesek az egész, Dunától keletre eső oldalra. Értsd Balassagyarmattól Kecskemétig és akár Egerig terjedően. Erre van 3 orvos és egy alagsori ambulancia, amit már egy közepes szombat du. forgalomnál megtölteenek a betegek. Ha erre ráveszünk még 3-5 politraumatizált beteget - akikkel bejönnni nem tudnak a bajtársak, mert nincs hova betolni!! :x -, akkor ott lesz a második katasztrófa helyszín. És nekünk nincs kivel osztozni, mert a budai oldalon csak 2 orvos ügyel, annak a kórháznak sokkal szűkebb az ügyeleti ( :wink: ) kapacitása. Arról már nem is beszélek, hogy takarékossági okokból a 3 főt le akarják csökkenteni kettőre! Erről valahogy nem nagyon beszélnek az illetékesek.

babanyuszi: akárcsak Resc., én sem akarom kétségbe vonni a női mt-k és orvosok rátermettségét és tudását, de tényleg vannak olyan "betegek", akihez kell a 6 férfi kéz. Hátul nagyon szűk a tér, nem igazán lehet hozzáférni az "ellenfélhez", tehát ilyenkor a nők kissé hátrányban vannak. Sajna, de ez a tény. De azért kívánom neked, hogy sikerüljön aztán majd meglátod magad.
Resc.
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Resc. » 2004. márc. 25. 22:10

katasztrófa esetén is ugyan az a véleményem mint egyéb rázós eset esetén is...csak azon múlik, hogy országos szinten mit teljesít ez a cég, hogy a dolgozók mennyire tudnak rutinosan és kreatívan gondolkozni.Ez a cég már rég abból él, hogy az értelmesebb, "rutinosabb rókák" mennyire tudják kiharcolni a becsületét az OMSZ-nak. Föntről ehhez semmit sem kapsz, de mikor meghallod az esetet a rádióban és van rá kapacitásod és két 6x6-osod meg egy ceruza branülöd akkor is oda fogsz rohanni segíteni a polishoz, mert ez a hivatásod és az életed. Ezeken az embereken múlik csakis, hogy tud még az OMSZ olyat produkálni, hogy a nyugatiaknak is csak leesne az álluk.

A női mentős témához pedig csak annyit, hogy nem az elméleti felkészültségét kérdőjelezem meg a mentő nőnek hanem az esetenként felmerülő egyébb fizikális igények hiányát.
civil guard

mentők

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. márc. 25. 21:05

Sziasztok!
Ma délután a királyi M1 en volt egy vita műsor mely a terrorveszélyről szólt. Megszólalt benne GY.P a mentők szóvivője és elmondta a neki feltett kérdésre, hogy egy esetleges terror támadás esetén a mentők pillanatok alatt össze tudják vonni az egységes irányítási rendszer segítségével azt a országossan kb 150 esett és roham kocsit ami az országban szolgálatot teljesít + hozzá tudják rendelni azt a félszáz betegszállító kocsit is melyek nem eset jellegel dolgoznak. Valamint a műsor vezető cinikus kérdésére azt is elmondta, hogy ezzek a kocsik ,úgyan leharcoltak de bevethetőek és valószínüleg be is indulnak. :) vajon személyzet is van rá?( ez az én kérdésem) .Megerősítette azt is,hogy a HM től kapott 3 db helikopter úgyan van de nem rep.képes! visszont nagyon jó alkatrész alapanyag a jelenleg szolgálatban lévő helikopterhez. tehát eggyikből ki, a másikba be!Hát lehet ,hogy nem szívesen repülnék azzal a helitotyival!
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 25. 20:27

Resc.!
Szerintem mentőorvosi, vagy mentőtiszti feladatot ugyanúgy el tud látni egy nő is, mivel nem olyan konkrét fizikai munka, mint pl az ápolói. Meg kell adni neki az esélyt, hogy kipróbálja magát, ha valami miatt nem oda való, úgyis kihullik a rostán. De legalább az esély legyen meg, mert akárhogy is, vannak olyan nők, akiknek sokat jelent a kék fény, meg a sziréna...! Az meg, hogy hogyan néznek rá a munkatársak, azért a nőn is múlik! Tehát szerintem ez nem biztos, hogy akadály!
Üdv: Eszt
Resc.
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Resc. » 2004. márc. 25. 17:55

Babanyuszi!

nem félsz attól, hogy soha sem a munkatársat fogják nézni benned hanem a nőt? a mentők nagy része igen zaklatott magánélettel a hátamögött érkezik az állomásra. Nincs semmi bajom a női nemmel, tisztelem szeretem , becsülöm őket (sok területen ők a jobbak ez tény)de őszintén azon kívül, hogy örülünk, ha egy helyes lány van melettünk vagy kedves, mi az a szempont ami még a munkánk során a női kivonu mentő mellett szól. Pl. akkor rá is kell vigyázni, nem egy szituációban van ilyen veszély ugyebár. A mentés igen is maradjon egyenlőre (mondjuk amég a technikai feltételek nem adottak hozzá) férfi szakma.
Biztos nem vagyok most ezzel sem túl népszerű, de a tapasztalataim ezt mondatják velem.
Azért sok sikert és az elszántságodat nagyra tartom.
gafz
vörös kakas réme
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gafz » 2004. márc. 25. 16:11

babanyuszi!

Itten kérem nagy (és kissé fejetlen, épp mint az egészségügyben szokott)átrendezés volt, a női mentősökkel természetesen semmi bajom nincs, csak az előző hozzászólást elszervezték innen, amire válaszoltam.
Dohányozzunk sokat, előzzük meg a tüdőrákot szívinfarktussal!!!
Sz@r ez az élet,mi meg csak kóstolgatjuk...
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. márc. 24. 17:17

Ha a mentőállomás közintézménynek számít, akkor mindegyikben akadálytalanul kell tudnia közlekedni.
Nálunk a tűzoltóságnál most pont ilyen átalakításokat végeznek. Rámpát építenek, küszöböt bontanak, ajtókat átalakítanak,stb...
babanyuszi
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: babanyuszi » 2004. márc. 24. 17:13

gafz!!
mi baj a női mentősökkel??? eddig azt hittem, cért ért legalább valamennyire az emancipáció :cry:
gafz
vörös kakas réme
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gafz » 2004. márc. 24. 17:03

Hát mozgássérült szolg.vez.-zel (ráadásul nővel) már találkoztam, úgyhogy nem lehetetlen.
Dohányozzunk sokat, előzzük meg a tüdőrákot szívinfarktussal!!!
Sz@r ez az élet,mi meg csak kóstolgatjuk...
babanyuszi
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: babanyuszi » 2004. márc. 23. 17:01

Bozso, Carotis, itt a probléma! :cry:

hogy már két hét alatt kiderül, akarok-e mentős lenni, vagy sem. de hogy döntsem én el ezt, ha a fősuli közepéig (ami 2 év!) még kocsi közelébe se engednek? :cry: mert ugye, nő csak tiszt lehet, vagy orvos, de nem lehet ápoló, hogy esetlegesen kipróbálja magát még a nagy (esetlegesen hiábavaló) tanulás előtt :cry:
carotis
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: carotis » 2004. márc. 23. 16:27

A rendőrök kezdeményezésére zenés szórakozóhely létesült Budapesten. A szervezők a tűzoltókat, mentőket is bekapcsolták a zártkörű klub életébe.

A klub 350 négyzetméteren, 300 férőhellyel várja kedves vendégeit. Áraikat úgy alakították ki, hogy az mindenki számára megfizethető legyen.

Hetente különböző műsorokkal, fellépő sztárvendégekkel teszik színesebbé programjaikat. Kérésre egyedi igényeket is kielégítenek, megszervezik az összejöveteleket, születés- vagy névnapokat, leány- vagy legénybúcsúkat.

Cím: 1067 Budapest, Podmaniczky u. 29. Tel: 3024-112
A Klub 112 nyitvatartása: hétfőtől - szombatig, 15 órától 03 óráig. Vasárnap zárva.

A belépéskor szükséges a szolgálati igazolvány! Mentők esetében a belépőket Valics Dezsőnél (OMSZ kommunikáció) lehet igényelni.
De jó a szövetség utcában kiállított "mentős" igazolvány is.

Belépődíj nincs!

Részletes program: http://www.klub112.hu/

Valics Dezső
OMSZ Fotó-Videó-Internet
www.mentok.hu
valicsdezso@bp.mentok.hu
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. márc. 23. 11:55

máp írta:Szerintem aki egyszer ráérzett a mentés "ízére", és van benne affinitás a szakma iránt, az onnantól kezdve itt ragad. Ebbe könnyen bele lehet szeretni, az esettel vonulásba, abba, hogy segíthetsz a betegen, akárcsak azzal, hogy megemeled a hordágy támláját, beszélgetsz vele. Vagy bármilyen módon segíteni tudsz rajta.
Szia!
Teljesen egyetértek veled: a Szolgálatnál 2 hét alatt kiderül: vagy megszereted egy életre, vagy 2-3 hónap múlva távozol. Középút nincs. Olyan van, hogy évek alatt megcsömörlik az ember a sok, mindennek nevezhető csak mentő munkának nem feladattól, de ez nem biztos, hogy az egyén hibája. És itt nem csak a "kék" a vonzerő, hanem a kihívás, a mindenkori új és új feladat, mert soha nincs két ugyanolyan eset. Hasonló van, persze, de valamiben mindig különbözik!
Válasz küldése