* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11. 15:36 
vízpocsékoló

A sofőr és a mentőtiszt kolléga már egészen jól vannak, az ápolót, Vizi Ferencet megműtötték: a medencéje több helyen eltört, ezt lemezelték. Dolgozni egy ideig nem fog tudni, még jósolni is nehéz meddig, de fél évig biztos nem. 3 kisgyerek várja haza.

A sérültek megsegítésére jótékonysági focimeccset rendezünk:

Szeptember 25. kedd 17 óra30-kor
PILISVÖRÖSVÁR-PILISCSABA

Helyszín: Pilisvörösvár, Futballpálya
Aki tud, jöjjön!!!
Ezek a "hétköznapi hősök" nem csupán a kollégáink, hanem a barátaink, akikre eddig is számíthattunk, és ezután is számíthatunk a bajban!

Aki pedig más lehetőséggel szeretne segíteni, a család bankszámlaszáma:

11773425-53153872 OTP bank

Az ő nevükben is köszönünk minden segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 06. 23:01 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Érdekes hozzászólásodat folytathatnád a nagyközönség előtt is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Pvörmentő...
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 22. 10:56 
Szent Tömlő őrzője

A dolog fonákja ,hogy mi visíthatunk ami kifér,ha a közlekedési "kuncsaft"nem partner..Azért(lehet,hogy kikapok)NEM mindegy,hogy tegnap döglött kecske a kútban,vagy ma beleesett nagyi!Rászólok a 110-zel menő söfőrre-"nem a mi tisztünk megmenteni a dögöt!Ne visítsunk,a dolog csak érdekes,,DE,nagyon jól tudom,mit jelent egy riasztás.Nem tudhatjuk,mivel találkozunk?Fel vagyunk-e rá készítve?Cuccal,(és nekem ne hivatkozzon senki a lerabolt "vegyibaleseti stb,)Basszus,Bővebbet:priviben...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 21. 11:11 

Sziasztok Fórumlakók!

Egyre jobb minőségű, illetve nagyobb teljesítményű csodákat szerelnek járműveinkre. (Mondjuk az ár/minőség arány erősen megkérdőjelezhető!) Az emberek fejében van a baj méghozzá jókora! Nem lát, nem hall, nem figyel... és ha észre vesz akkor sem tudja, hogy mi tévő legyen! :( Nagyon sokan tesznek rá, hogy mi miért, hova... megyünk, egy a lényeg "ő itt lakik haza szeretne menni!" Az idézet egy drága jó ember mondta, amikor az Istennek se akart megmozdulni, ő beállt a kereszteződésbe és jöhetett bárki bárhonnan, ő haza akart menni (egy budai kis utcába)! Nem, nem az ET - a földönkívüli volt, de eléggé valóságtól elrugaszkodott volt! Ő jó példa arra, hogy nem a placentát kell fölnevelni...! :-D

Egyet kérek mindenki a saját munkáját végezze, de azt odaadással, becsülettel, emberséggel! A titok csupán ennyi (lenne)!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 20. 16:12 
lángterelgető

Igazad van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 18. 23:02 

maverick írta:
A váltva villogó refivel egyetértek, bár ha megnézed, a Sprintereken és az új Fordokon is van elöl lenn 2 kék, ami - ha valaki időnként a tükröt is nézi - határozottan feltűnő. A nyervogót pedig igenis hallani. Elég hangos tragacsom van, a rádió is szólni szokott, de eddig még mindig meghallottam. A rendőröké túl halk szerintem.

A nyervogót tényleg hallani, belülről legalábbis mindenképpen... :-D Szerintem ha valaki egy kicsit is tekintettel van a körülötte zajló közlekedésre (már pedig annak, aki részt vesz benne igenis kötelessége figyelni előre, hátulra, jobbra, balra, meg amerre lehet) az azért észrevesz egy bazinagy sivító, piros-fehér, kéken villogó száguldó autót. Csak a többség sajnos azt hiszi, csak ő van az úttesten. :???: :mad:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 18. 22:21 
lángterelgető

A váltva villogó refivel egyetértek, bár ha megnézed, a Sprintereken és az új Fordokon is van elöl lenn 2 kék, ami - ha valaki időnként a tükröt is nézi - határozottan feltűnő. A nyervogót pedig igenis hallani. Elég hangos tragacsom van, a rádió is szólni szokott, de eddig még mindig meghallottam. A rendőröké túl halk szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 12. 23:20 
tömlőszállító

Sziasztok!

Szerintem sokkal jobban látható, észlelhető a reflektort váltva villogtató jelzés. Mindez tudtommal egyetlen relé kérdése. A hangjelzés a mentőknél szinte alig hallható, így kénytelenek a minél jobban észlelhető fényjelzésre hagyatkozni, és bízni a szerencséjükben, hogy látják őket.A ködlámpa önmagában nem sokat ér, mert jónéhány " törvényen kívüli " gizda is használja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 12. 11:38 
lángterelgető

Ködlámpa. Nem tudom, hogy láttál-e már napfényben esetjelzéssel Toyotát közlekedni. Nos, a kék lámpa alig látszik, a ködlámpa viszont igen. A lényeg pedig az, hogy a kocsi látszódjon. Ha nincs esetjelzés, akkor természetesen nem kapcsolunk ködlámpát... legalábbis a normálisabbja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 05. 18:08 

Sziasztok!

Ez egy régi szunnyadó téma, de szomorúan tapasztalom, hogy - Budapesten - a mentő gépkocsivezetők elkövetik azt a hibát, hogy csupán a kereszteződéshez érve kapcsolják fel a megkülönböztető hangjelzést. Nem tudom az okát!? Abban viszont biztos vagyok, hogy a hang így nem jut el a címzettekhez és előbb, vagy utóbb baleset lesz belőle...

A ködlámpahasználatot sem tudom mire vélni? Hallottam olyat, hogy kötelező! Mi mentesíti a Mentőszolgálatot a KRESZ alól? Szakértő bevonásával (még a balesetet megelőzve) kellene vizsgálni, hogy a ködfényszóró milyen mértékben nyomja el a megkülönböztető fényjelzést...!?

Vigyázzatok Magatokra!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 21:17 

Zöld mellény és AIDS kesztyű volt rajta.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 20:07 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Ti biztosan egy helyen és időben voltatok? :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 17:56 

Nos, az első, aki a helyszínre megérkezett, valóban egy mentő volt, az, amelyik karambolozott. :lol:
Úgy látom te tűzoltókat nem is láttál kint, csak az orvost, pedig ők még jóval a tűzoltó doki előtt kintvoltak, ugyanis Szentivánon a focipálya mögött gyakorlatoztak. A Győrfin piros kabát volt és AIDS kesztyű, valamint a kezében injekció volt és nem telefon. Később azonban tényleg telefonált.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 11:03 
vízpocsékoló

hát akkor leírom.Az elsőnek helyszínre érkező mentőegység a mi rohamkocsink volt.Ők a gépészt kezdték elátni aki félig ki volt esve az autóból.Utána érkezdtünk meg mi a kolegámmal ( szabadnaposak voltunk és épp edzeni indultunk) és kezdtük meg az ápoló ellátását.Utána jött a budai roham Gellér bajtársnővel aztán a Pék bajtárs a tüzesek orvosaival és végül a gyerek roham és a 202 es kb. egyszerre (valószínű a központból egyszerre indultak) a gyerek roham kapta a gerinc sérült hozzátartozót.A budáé lett a gégetumoros, a miénk vitte a gépészt és a 202 -es az ápolót. A Györfi bts. végig telefonált és a szóvivős mellényében (zöld) volt.Hogy a kavarodás nagy volt az tény.
Amúgy akkor itt jegyezném meg, hogy milyen jó lenne ,ha legalább néha volna közös gyakorlatunk a tüzesekkel ( akik előtt le a kalappal, mert nagyon fegyelmezettek és jó velük együtt dolgozni, nem úgy a jarddal) mert akkor sokal nagyobb volna az összhang köztünk.Igazábol nincs meg a megfelelő kommunikáció köztünk a helyszínen. Én találomra szoktam elkezdeni a mondókámat a betegről, meg, hogy mit is kéne...
Kérdésem az volna:honnan lehet tudni, hogy egy kiérkező egységből ki a főnök? ( a piros sisak az ok.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 26. 10:36 

Szervusztok!

"... ketten látták el a sérülteket elsőnek, nagyon jót mulattam." Az előzményekben és az utózmányokban :lol: írtak függvényében ez biza súlyos és személyeskedő kijelentés :twisted: :roll:
"Na de tényleg nem ez a lényeg ki és mi csinált." De IGEN! A lényeg bizony mindig az, hogy ki mit csinált!!! A többi csak duma és kifogáskeresés, meg ilyesmi...
"... és hogy ne a hibákat lássuk hanem tanuljunk a történtekből." a hidakeresés valóban nem lehet a lényeg, de korrekt értékelés nélkül hibás és felületes értékelés születik. :( úgy mint amit "csalhatatlan" biztonsággal írtál... 8) Bocs, nem kötekedésnek szánom.... csak kibújt belőlem... :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 25. 18:19 
tömlőszállító

Mikor bemásoltam a tv2 weblapján olvasható cikket, nem gondoltam, hogy ekkora vitát vált ki, nem is ez votl a szándékom, hanem amit Resc. írt.

"értékelni, tisztelni kell ennek a srácnak az elszántságát és ragaszkodását a hivatásához és hogy ne a hibákat lássuk hanem tanuljunk a történtekből."

ezt most is így gondolom, és az esetnek erről az oldaláról se feledkezzetek meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 25. 18:13 
vízpocsékoló

Barni!

értékelem a témában mutatott lelkesedésed, azon a mondatodon például miszerint a tűzoltó orvos és Györfi Pali ketten látták el a sérülteket elsőnek, nagyon jót mulattam. Na de tényleg nem ez a lényeg ki és mi csinált. Amit én továbbra is hangsúlyoznék az annyi, hogy értékelni, tisztelni kell ennek a srácnak az elszántságát és ragaszkodását a hivatásához és hogy ne a hibákat lássuk hanem tanuljunk a történtekből.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 21:31 
slagmester

Még egy dolog.
Magam is moderálok egy ilyen fórumot játékosok számára, nem tudom itt mik a moderálási alapelvek, de ha nagyon szétszabdaljátok a végén az Isten sem ismeri ki magát :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 21:26 
slagmester

Csatlakozom, Barnihoz, az aztán izig vérig Mentő téma.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 21:17 

T. Moderátor!
A téma szétválasztását nem tartom szerencsésnek, mivel az itt olvasható hozzászólások csak egy bizonyos részét képezik a vörösvári mentőbalesetről megjelent véleményeknek. Továbbá miért pont Resc.-nél volt a snitt, és miért nem lett hozzá kigyűjtve a többi. Ilyen módon a témát egy később bekapcsolódó olvasó nem fogja helyesen értelmezni, esetleg téves kép alakulhat ki benne, ami valljuk be őszintén, elég könnyen elő is fordulhat. Példának említeném Resc. és Barni esetét, akik mint kiderült egyidőben egyhelyen tartózkodtak, mégis másképp élték meg az eseményeket. A véleményem az, hogy ez a kis rész tökéletesen megfért a Mentők témakörében, de ha úgy döntötök, hogy nem, abban az esetben viszont célszerűbb lenne, ha a pilisvörösvári témakör az első beírással: masodperc 2004. 03. 17. 13:49-es hozzászólásával indulna, majd Barni 03. 18. masodperc 03. 18. és így tovább kronológiai sorrendben. Teljes képet csak azok kaphatnak, akik az összes információ birtokában vannak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 19:48 

Resc.
Sajnos "arra" a két civil emberre nem emlékszem, viszont civilek voltak ott rengetegen. Ami bennem megmaradt, hogy először mi értünk ki, akkor még senki sem foglalkozott a sérültekkel, majd röviddel utánunk jött a tűzoltóság doktora, és a ti szóvivőtök (Győrfi Pál) piros kabátban. Ők ketten voltak azok, akik a sérülteket ellátták, meg a még kiérkező gyerekmentő doktornője. Azért abban a felfordulásban nem tűnt fel a rokonsági hovatartozás, meg nem is az volt a célunk, hogy azt tisztázzuk, hanem a mentés minél gyorsabb végrehajtását kellett elvégeznünk. Így a szállított és megsérült két beteg lehetett egymással rokonsági viszonyban is. Gondolom ez annyira nem is olyan lényeges. A dialízist zárójelben írtam, mert ott a helyszínen ezt lehetett hallani (Dorogról dialízisre). Lehetséges, hogy később egy vizsgálatot követően több információhoz jutottak a vizsgálódók, de akkor, és ott ezek a személyek tényleg azt mondták, és nem értették a történteket. Sőt, még olyan vélemény is elhangzott, ha a gépész befejezte volna az előzést, és nem lép a fékre, akkor nagy valószínűséggel nem történt volna meg az a baleset.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 18:41 
vízpocsékoló

nem akartam ezzel a témával ennyit foglalkozni, de ha már elkerülhetetlen megteszem.nos Barni, ha ott voltál akkor bizonyára emlékszel két civilben megérkező emberre a mentés első perceiben, én és egy orvos kollegám voltunk, és a sráccal mi kzdtünk el először foglalkozni (rögzités, 2 véna ...stb.) szóval azthiszem pontosan tudhatom, hogy mi történt. A mentő egy beteget szállított és az ő hozzátartozóját.nem dializálásra, egy gégetumoros beteget utaltak be befekvésre ( itt jegyzem meg a legszomorúbb, hogy mindez nem történt volna meg, ha nem kellene a kevés mentőszám miatt azonnalos feladatot diktálni egy már "foglalt" mentőre...a betegnek felesleges veszélyeztetése árán ) mert továbbra is hangsúlyoznám a mentő AZONNALOS feladatot kapott. Nos a hangjelzés, hogy volt e örök kérdés marad már, csak annyit fűznék hozzá, bőven elképzelhetőnek tartom, hogy egy tíz éves mentőnek parodizált roncs szirénája is annyira hatékony mint maga az autó.megjegyzem még a sprinterek szirénája is egy kalap sza...-t sem ér olyan gyenge.
nos ezek továbbra is a tények, senkit nem akarok megsérteni vele.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 16:36 
tömlőszállító

Hali Resc.

Hangsúlyoztam, nem ismerem a pontos tényeket - majd utána érdeklődök.
Hogy ki hova ül, arról vitatkozhatnánk. Én NAGYON ritkán szoktam betegszállításnál előre ülni. Ezt is inkább kezdőbb koromban, mostanában teljesen leszoktam róla. Nem a fegyelmi miatt, csak hallottam egy-két sztorit, és nem tudnék elszámolni magammal, ha kihülve tudnám kivenni a beteget a mentőből hazaszállításnál, vagy - mert ilyet is hallottam - a beteg előző nap kitalálja, hogy úgy lesz öngyilkos, hogy menetközben feltépi a tolóajtót...
Persze nem kötözködni akarok sem Veled, sem a balesetet szenvedett kollégámmal, ez az én hitvallásom, a történtektől függetlenül. Más kérdés, hogy egy csomó Toyotában és Merciben akár már 1 vagy két beteg szállításakor előáll az a helyzet, hogy neked nem jut biztonsági öv hátul - amihez jogod lenne, biztonságos munkavégzés, Munkatörvénykönyve miegymás, de most megind elkalandoztam.
Lényeg a lényeg - és most nagybetűvel írom - HA DIALÍZIS SZÁLLÍTÁS TÖRTÉNT, NEM FELTÉTLEN INDOKOLJA A KÉKLÁMPÁT - most vagy van eset, vagy nincs, köztes megoldás nem elképzelhető. Ott, akkor én nem voltam ott, nem ismerem a körülményeket, nem is akarok pletykát írni, csak nekem egy-két dolog, amit korábban leírtam fura. Ne vádolj ezért egy percig sem össze nem tartással, csak felmerültek bennem ezek a dolgok. És nem voltam ott, tehát nem tudok ítelet mondani.
Azon például nagyon felháborodtam, hogy nem csengetett ki azonnal a cég milliókat, amikor a másik balesetben a kolléga meghalt. Felhördültem a körlevélen, hogy az x mentőegyesületnek nem volt tagja, ezért csak z összeget tudnak neki fizetni, és ezért a mentődolgozók adjanak össze. Ha sejtésem nem csal, összedobtak, nem is keveset. Ez nem baj, csak éppen már nem 1900at írunk, amikor a munkások az elhunyt kollégájuk családjáért körbehordtak egy perselyt, lehetett volna annyira gavallér a cég, hogy egyszer ebben a büdös életben lovagasan a zsebébe nyúl, mélyen mondjuk úgy 10-20 Mft + egy életjáradék erejéig... nem volna tétel, ráadásul ennyit egyébként is simán megspórol a vonulók fizetésének megnyirbálásán, amibe most nem mennék bővebben bele...
Nem sajnáltatásnak érzem a riportot, de egy kívülálló számára máshogy tűnnek a dolgok, és valahol szomorú, hogy megint nem a teljes valóság jött le egy riportból, ahogy mindig is szokott lenni. Inkább az általános körülményeknek kellene ekkora publicitást kapni, csak hát a PR-unk teljesen feledteti az emberekkel messze-messze kritikán aluli állapotokat.

Ennek ellenére sajnálom ha félreértettetek volna, csak úgy érzem, ez most megint egy jó sztori volt, egy élettörténet, hogy hűha, aztán tragédia történt, és megint nem a lényeg jött ki a dologból. És ráadásul 2 hét múlva már az egész dolog sehol sem lesz az emberek fejében.

Például számoljuk össze, hány mentőállomásra tudna bejutni egy kerekesszékes szolgvez??? Elég lenne az 1 kezem, tartok tőle.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 12:16 
slagmester

Minden tiszteletem az ápolóé, kitartásban, életszemléletben, hivatástudatban példa lehet mindenki számára.
Ha valóban csak 2 beteget hoztak dializisre semmi nem indokolta a megkülönböztető jelzés használatát.
Dializis szállítás nem kiemelt feladat.
Persze tele az út, nem tart semeddig felnyomni a kéket, ami ha nincs baj soha nem derül ki.
Most volt és ez tény, gépész kollegánk nem viccből lépett ki, ha marad gondolom nagyon komoly fegyelmi következménye lett volna.
Természetesen fenntartom a HA kitételt, mivel nem ismerem az esetet, de ha igaz akkor ennek jogi következményének is kell hogy legyen, mivel eddig erről senki nem írt nem tudom mi az igazság. Barni állításaiban semmi okom kételkedni, ellenben jó lenne, ha valaki az illetékes állomásról is nyilatkozna ez ügyben, hangsúlyozom: ez az ápoló
példaértékü magatartás megitélését semmiben nem befolyásolja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 24. 11:58 

Resc. írta:
A távolság amit megtett volna pár kilóméter volt a 10-es főúton, de mivel olyan szinten járhatatlan az a főút a túltelítettsége miatt a kéklámpa egyszerűen elkerülhetetlen, erre a pár kilóméterre ült előre csupán a kollega aki valóban betegéhez nem ült hátra.

Továbbá még az is rémlik, hogy az a mentő Dorogról jött, ami ugye nem pár km. Én ahogy írtam, tényleg sajnálom a balesetet szenvedett mentőst, és nem igazán értem, neked mi szükséged volt arra, hogy úgy félremagyarázd az eseményeket, hogy azzal egy másik személy itteni beírását hiteltelenné teszed.
A véleményünkre voltál kíváncsi, most elégedett vagy?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]