* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 15. 13:15 
vörös kakas réme

Azért csendesen megkérdezném: hány olyan esetről hallottatok, amikor valakit még életében alkalmazott BLS-el öltek meg?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 20:50 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

máp írta:
Itt van a két véglet: elvágtam az ujjam, hívom a mentőt, meg tavalyelőtt kivették az epémet és nem merek így nekimenni az éjszakának, illetve fáj a mellkasom, 1 hete vizesborogatom. Az ember néha már azt se tudja, sírjon vagy nevessen.

....vagy amikor este 11kor kíhivja a mentőt, hogy a de. körzeti orv. által felírt, de ki nem váltott recepten lévő gyógyszert adjuk oda neki. :evil:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 19:19 
tömlőszállító

Én németeknél láttam kb 2 éve, hogy találtak egy embert földön fekve a rendőrök. Habozás nélkül nekikezdtek a CPR-nek, ketten, és addig csinálták, amíg ki nem értek a mentők. Profin, magyar akkori orvostanhallgató ismerősöm oda se ment, feleslegesnek látta...
Ez azért kicsit eltérő szemléletet tükröz talán.

És nekem tanulságos volt a Harmadik műszak egyik része is, ahol a film szerint a rendőrök járőrkocsijában félautomata defi volt. Gondolom, ez azért valamennyire reprezentálhatja a valóságot odaát. Bár sejtem ott sincs kolbászból a kerítés.
Nálunk meg a vonulók közül is csak az erre külön vizsgázott szakápolók használhatják...

Tavalyelőtt talán meg nálunk halt meg valaki egy polgármesteri hivatalban, mert belesett nyakkal az ajtóba, és csak szépen nézték ahogy elvérzik amíg kiérnek a mentők. Ez is egy szemlélet, kicsit másféle.

Itt van a két véglet: elvágtam az ujjam, hívom a mentőt, meg tavalyelőtt kivették az epémet és nem merek így nekimenni az éjszakának, illetve fáj a mellkasom, 1 hete vizesborogatom. Az ember néha már azt se tudja, sírjon vagy nevessen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 10:56 

Ha egyszer egészségügyi miniszter leszek, ígérem, tárgyalok az oktatási miniszterrel a helyzet javítása érdekében...! :lol:

Félretéve a tréfát: valakinek van tapasztalata, hogy ez fejlettebb országokban (ugyebár általában tőlünk nyugatabbra) hogy műxik? Kíváncsi lennék, hátha el lehet lesni valamit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 8:50 
tömlőszállító

Hát a nevemből sejtheted, hogy igen :)

"ha csináltad volna akár életben, akár a fantomon, akkor tudnád, hogy nagyon fontos a kis ideig való alsó holtponton tartás, hogy a vénabillentyűlön legyen a vérnek lehetősége tovalökődni, és mindezt 80-100-as frekvenciával!!! "

Szóval azt a példát amit az előbb hoztam, szerintem ott sem SZABÁLYOSAN csinálhatták. Még, ha már közelítőleg jó, akkor már lehet véráramlás. Szerintem még mindig jobb ha megpróbálja, akár kevesebb nyomóerővel is valaki. Ez többet segíthet, mint állni és nézni...
Amúgy meg a nyomásfrekvencia és a "stílus" korábban évről évre változott, hogy mennyit, hol kell lenyomva tartani stb.
Más kérdés, amit az előttem szóló is felvetett, hogy amikor elmennek a földön fetrengő ember mellett, akkor ezt tényleg eléggé extrém dolog elvárni. De ez nem is máról holnapra lenne, hanem valamit javítani kellene az elsősegély kultúráján, mert ahol most tartunk, azzal tényleg ölni lehet (kollabálásnál akár az eszméletlen embert ültetik és képesek vizet itatni vele, a hypoglikaemiás beteget meg részegnek nézik).
Szóval ha ált. iskolában akár csak évente 2 órában is sorra kerülne, és a jogsival kapcsolatban pedig GYAKORLATORIENTÁLT oktatás folyna, talán kicsit előbb tartanánk.

És a véleményem az, hogy ha korrektebb lenne az oktatás, nem volna veszélye a BLS-nek civil részről.
Érdekes dolog hogy mostanában nagy divat lett az automata defi. Persze fontos és keringésleállásnál 5 percen belül használni kell. De érdekes dolog, hogy lélegeztetni lehet, defibrillálni lehet, mellkast komprimálni meg nem.
De túlságosan sokat most nem akarhatunk, amikor egy közútinál a háziorvos is csak a betegszállítási utalványt tölti ki, a beteget nem kötözi be, csak a vérnyomásmérésig jut (de a baj az, hogy már ez is jobb az átlagnál), a másik orvos meg szintén közútinál az eszméletén levő sérültet, nagy erejű ütközés után stabil oldalfekvésbe teszi!
Ezek egyetemet végzett emberek, mit lehet akkor várni néhány óra elsősegélyoktatástól?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 2:09 

Jóestét!

Mápnak abban igaza van, hogy alapvető dolgokat BÁRKI (na jó, az emberek nagy többsége) meg tudna csinálni, csak egy kis erőfeszítés kellene. De sajnos azt hiszem, a sok probléma mellett van más is: az emberek érdektelensége, közönye a másikkal szemben. Elvárjuk az emberektől, hogy reanimáljanak, amikor az sem érdekli, hogy a mentő/rendőr/tűó miatta nem tud haladni, mert feltartja, kikanyarodik elé, stb... ??? Az emberek nagy részét mindaddig nem érdekli a baj, amíg nem vele, vagy szerettével történik. Gond nélkül elmennek a metróperonon fekvő ember mellett, anélkül, hogy akár csak azt megnéznék, egyáltalán él-e, vagy vérzik-e. Persze a legmélyebb tisztelet a kivételnek- remélem, ők vannak többségben.

Ja, máp: én is tanítanám a jogosítványhoz a BLS-t, meg sok minden mást is. Pont ez a baj: a megfelelő oktatás hiánya. És azt hiszem, ezzel Zsöte is egyetért(het)- vagy nem?

Üdv: Eszt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: reanimació
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 12. 21:42 
tűzkakas-idomár

Szervusz máp!
ne haragudj de meg kell kérdezzem: volt már részed reanimációban??? úgy, és olyanokat írtál amiket csak hallhattál innen onnan, mint pl. hogy jobb törött bordával mint holtan ami igaz, csakhogy nem a bordatöréssel van gondunk, hanem avval hogy mikor és hogyan alkalmazza a laikus ember a mellkaskompressziót!!! vagyis: ha van még valami keringés azt lányos zavarában a lelkes illető teljesen megszünteti, illetve amitnb írtam korábban hogy vajon tudja-e hogy hogyan is kell komprimálni??? ugyanis az nem csak abból áll, hogy nyomkodjuk valahogy... ha csináltad volna akár életben, akár a fantomon, akkor tudnád, hogy nagyon fontos a kis ideig való alsó holtponton tartás, hogy a vénabillentyűlön legyen a vérnek lehetősége tovalökődni, és mindezt 80-100-as frekvenciával!!! ez nekünk gyakorlottaknak is nehéz egy laikusnak szerintem lehetetlen hogy jól csinálja!!! az ilyen történetekben a legtöbbször szerintem az van, hogy hál istennek annyira gyengén csinálja, hogy nem tesz benne kárt, vagy pedig a spontán keringés visszaállása történt persze azt becsülni kell, hogy nem megy el a baj mellett az illető mint mondtam az ilyeneknek kell tanulniuk, hogy ha már akar akkor tudjon JÓL segíteni!
Tisztelettel: Zsöte 20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 12. 16:30 
tömlőszállító

Hát figyeljetek, én azért vitatkoznék veletek, már BLS ügyben is.
Én igenis tanítanám babán a jogosítványhoz.
Persze hogy lehet kárt csinálni, de az elsősegélyben sokszor a kisebbik rossz elve érvényesül. És odáig rendben, hogy egy utcán talált embert nem fogsz a gyenge tapasztalatoddal reanimálni, de ha közeli hozzátartozód, barátnőd, ismerősöd fogja magát, és leáll a szíve, akkor azért biztos vagyok benne, hogy próbálsz valamit csinálni.
Tavaly nyáron az egy helyszínen egy gyerek belefulladt a vízbe, a 104 túlsó oldaláról mondták hogy akkkor tessék ezt meg ezt csinálni, na képzeljétek, sikerült bevinni a ROKO-nak a gyereket a kórházba!
Pedig laikusok voltak az első észlelők!
A BLS-nél egyébként az a fontos, amit most nem oktatnak, a mellkaskompresszió. Még szakmai szinten is az tanítják, hogy ha valamilyen okból a befúvás átmenetileg sikertelen, akkor is csinálni kell a mellkaskompressziót, merthogy az lényegesebb! És ha nem is a szükséges erőből nyomja valaki a mellkast, attól még lehet hogy valamennyire hatásos lesz a dolog a szaksegítség megérkezéséig.
Persze, sokszor a mentők sem tudnak többet tenni, főleg egy szállítókocsi (ami az esetek felében először ér a helyszínre).
És aki meghalt, vagy közel jár hozzá, annak a bordatörés a legkevesebb gondja. Nagyon durván és ügyetlenül, figyelmetlenül kell csinálni a BLS-t ahhoz, hogy valaki egy élő embert megöljön vele. Értsd, eltéveszti az életjelenségek vizsgálatát, durván és nem középen nyomja a mellkast.

Amúgy nagyon fontos lenne néhány dolgot bevinni a köztudatba, akár még az általános iskolán keresztül is, pl. hogy egy vérzésre azonnal szorítsunk egy darab kötszert, a sérült testrészt emeljük fel, vagy hogy egy ájult embert ne ültessünk (ezzel is szépen meg lehet ölni valakit), vagy hogy az égésre hideg csapvízet kell engedni, mi az a stabil oldalfekvés. Sokszor találkozunk a helyszínen olyan dolgokkal, hogy bizony egy apróság már eleve sokat segített volna a bajban.
Csak éppen a mai elsősegélyoktatás a vezetés címén nem gyakorlatorientált.

Biológiai alapok: persze hogy jó volna, de nem feltételnül szükséges, a fő lépések teljesen mechanikusak, nem igényelnek nagyobb elméleti mélységet, vérzik fedni kell, forró, hát hűteni, ennyi!

EU színvonalról nem is beszélnék, Pesten van olyan kórház, ahol onkológiai osztályon nincs ALS-hez eszköz, és táska! Mentőkről nem is beszélve. És akkor mi van a vidéki kórházakban! De ez egy másik történet

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 0:22 

Bocs a kettőért.

Láttam már én is hasonló "EU színvonalat": ITO-ban egy órán keresztül kutattak lélegeztetőgép után, mert valakik már használták az éppen jelenlévőket, a többi meg vagy elromlott, és szervízben volt, vagy kölcsönadták más osztálynak, mert nekik is elromlott... Azt hiszem, ha azt mondom, siralmas, nem vagyok elég kifejező...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 0:13 

gafz írta:
Na pont a BLS az, amit egy laikusnak tudnia kellene...

Így utólag átgondolva, azt hiszem, igazad van... Csak ezt nehéz megoldani! Még nekem is, aki MT hallgató vagyok, ugyebár ez lesz a munkám, szóval nekem is csak heti 45 percem van arra, hogy BLS-t gyakoroljak... ez semmire nem elég. Nyilván ez majd változik, mert egyre többet és többet fogunk gyakorlatozni, de egy laikus hogyan tudná ezt kivitelezni???

Zsöte, természetesen tudom, mire gondolsz. Egyről beszélünk. De ezt a témát azt hiszem, egyszer már feszegettük (Gafz, ha jól emlékszem, Veled), hogy az oktatás reformálásával kéne kezdeni ezt az egészet: egy kis biológiát kéne tanítani mindenkinek, hogy alapvető emberi működésekkel tisztában legyen- mert anélkül az elsősegély, hogy is mondjam, félkarú óriás.

Ja, és Gafz: le a kalappal! :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 23:11 
vörös kakas réme

Na pont a BLS az, amit egy laikusnak tudnia kellene...

Amúgy szerintem nekem van a legjobb (egyszemélyes) BLS statisztikám az országban: 3 ból 2 bejutott a kórházba, 1 haza is ment :)

(Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az ügyeleteken, melyeken időnként kontárkodom nem volt még működő laringoscope, mikor kellett volna..., nesze neked eu meg minimumstandard...)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 18:27 
tűzkakas-idomár

Kedves eszt!
hát te is tudod hogy én mire gondolok! nekem csak avval van gondom, hogy hogy is mondjam, vetítsem le a lehetséges problémákat annak, aki ezt nem látja, nem tanulta, és nem lát bele az emberi szervezetbe ilyen szinten mint mi, azok akiknek ez a foglalkozásuk....
na ugye érted???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 11:24 

Zsöte, igazad van, rengeteg veszélyt jelenthet, ha valaki nekiáll reanimálni. Anno mikor még laikusként tanultam elsősegélyt, bennem is felmerült a kérdés, hogy mi lesz, ha beavatkozok, és pont ezzel okozok kárt??? Aztán egy kedves mentő barátom erre azt felelte: annál rosszabb, mint tétlenül végignézni, ahogy meghal valaki, nemigen lehet. Igaza van. Persze ez korántsem azt jelenti, hogy akkor ész nélkül álljon neki mindenki nyomogatni a mellkasát a betegnek, ahogy a Vészhelyzetben látta... Nem erről van szó. Mindenki csak a legszükségesebbeket csinálja, és a tőle elvárható mértékig tegye meg, amit tud. Ha ez abban kimerül, hogy hátrahajtja a fejét, hogy szabaddá tegye a légutakat, már az is valami. Persze tudom, hogy itt is felmerül, mi van, ha sérült a nyaki gerinc, meg egyebek... Nehéz kérdés!
Mindenesetre fontosnak tartom, hogy az emberek értsenek valamelyest az elsősegélyhez- gondolom, ebben egyetértünk. Nem is kell, hogy tudjon BLS-t, mert tulképpen az már szakembert igényel. De legalább azt tudja, ha megég valaki, ne tejföllel, tojással kenegesse, hanem folyó hideg víz alá tegye az égett felületet. Az ilyen beavatkozásokkal szerintem nem nagyon lehet kárt tenni, viszont az a legrosszabb, ha nem csinál semmit. Szerintem.

Üdv: Eszt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 21:36 
tűzkakas-idomár

helyes így kell elkezdeni, csak ne feledd, hogy ez még igazi emberhez még nagyon kevés, igaz erre sok ember azt mondja, hogy ez is esély. Ezzel csak egy gond van. ha nem jól állapítod meg mondjuk a keringés hiányát mert izgulsz ami érthető, akkor esetleg pont a reanimációddal fogod azt a kicsit is tönkretenni, vagy például a befúvással gyomorbafújsz amitől aspirál a beteg és a légútban marad valami amitől megint csak nem lessz jobban a beteg.... hát az ember az nem játékbábu! ezért kell gyakorolni, és tanulni! hajrá Csabi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 21:28 
Szent Tömlő őrzője

A bábu nekünk is volt, néhányszor csináltam bordatörést :hazudos:
Egy mentős tartotta, 5x2 órán át. A legjobb az volt, hogy a végén verseny is volt (házi).

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 21:07 
tűzkakas-idomár

Szervusz Csabi!
a hozzáállás valóban nagyon dicséretes, de tudnod kell, hogy az eszköz nélküli reanimálás /bocsi újraélesztés :oops: / nem egyszerű dolog, még annak sem aki nap mint nap alkalmazza! amit, és ahogy autósiskolákban tanítanak azzal csak ölni lehet, aki mentőápolói suliban tanulja az a sokadik órányi nyomkodás után a számítógépes reanimáció gyakorlat után is megrökönyödve tapasztalja hogy még mindíg semmit sem tud, vagy amit tud az sajna nagyon kevés! és ha már jól tudja a gép segítségével, akkor jön a valóság, amikor arra jön rá, hogy minden ember külömböző, és nem fog olyan embert reanimálni mint azt a makk egészségesnek tűnő, kockahasú, anatómiailag tökéletesre formált bábut!!! ráadásul mindenkinek más a csontszerkezete, ezért valószínű, hogy aki nem rutinos az csak aprítani fogja a bordákat, és a vérkeringésről is jó hogy ha tudjuk hogy miként is továbbítódik a vérerekben, ugyanis igen kevés hogyha csak nyomkodjuk a mellkasát a betegnek!!! bocsi, hogy így leszólom a lelkesedést, amit pedíg nagyrabecsülök, de mivel magam is gyakorolom ezt a tevékenységet, és régóta ezért bátran mondhatom, hogy mentől többet tudsz erről a dologról, annál inkább érzed, hogy mennyire keveset :!:
a lelkesedésnek hajrá! az ilyen lelkeseknek kell ezt a munkát tanulnia!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 21:02 
hamutipró

Hali!

Egy hasonló szituáció már történt velem is. Igaz, ez nem tömött buszon, hanem egy kertes ház kertjében, amikor az öreg bácsit vittük haza lakására. Ő sértett volt egy ügyben. A kertben összeesett és meghalt. Újraélesztés nem járt eredménnyel, a mentők is kifutottak már az időből.

Idézet:
Sok embernek példát lehetne venni, és egy elsősegély tanfolyamot elvégeznie!

Egyébként egy olyan tanfolyam amit mondasz nem segitene sokkal többet. Ha kötelező lenne akkor azért, ha nem kötelező akkor úgyis csak az megy el aki érdekelt benne.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 19:16 
Szent Tömlő őrzője

Sziaztok!

Nagyon figyeljetek most! :shock: Ez egy velem egykorú lányról szól, aki évfolyamtársam!!!! Most bebizonyosodott, milyen jó, hogy tanultunk elsősegélyt!

Ment a K.J. felvételizni, busszal. Egyszercsak egy néni rosszul lett, persze az egész busz elfutott! Ő meg nagy bátorsággal odament hozzá. Megnézte az életfunkciókat (légzik-e, dobog-e a szve,). Hát nem volt....
Gyorsan elkezdett eszköz nélküli újraélesztést alkalmazni (egy 14 éves gyerek!), de sajnos nem indult be a szíve a néninek. A karjai közt halt meg! :cry: De azért mégis milyen rendes, hogy egyéltalán elkezdte. következő alkalommal -ha adódna-, biztos sikerülne neki. És nem gondolkozott, mit tegyen, fontosabb-e a felvételi vagy egy emberélet. :shock:

Sok embernek példát lehetne venni, és egy elsősegély tanfolyamot elvégeznie! :shock:

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 18:12 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!!

Tegnap volt egy film a légimentőkről, az m1-en (T AKTA). Nagyon érdekes volt....
Megmutatták a helikoptereket, megmutatták a repülőgép részeit, egy esethez mentek később....
csak annyit az egészből, hogy egy doktornőt és a főorvost (dr. László Előd) megkérdezték, hogy melyik eset volt idáig a legszörnyűbb/legnehezebb.
A doktornő a lengyel buszosat (Balatonszentgyörgy) mondta. Ahogy megérkeztek, a többiek már ellátták a sérülteket, csak a sok halottat látta. Aztán azt gondolta lyenkor, hogy nincs értelme itt lennie, nem tud segíteni.
Ám később Ő mászott be egy marcali mentőtiszttel a buszba a két kiáltozó sérül ellátására. Nem tudták őket kiszabadítani, mert nem volt daru. A daru zalaegerszegről jött, másfél óra volt az út :!: Amikor kiszabadították őket, és vitték a kórházba, azt mondta, hogy most már így érdemes volt :!:

Ki látta??????

Nagyon szimpatikusak voltak a helikopteres mentőegység tagjai + főorvos!!!
Nem tudja valaki az e-mail címét? (főorvos)

Üdv.:
M.Csabi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 11:57 

Gafznak igaza van, de ehhez az oktatást kéne reformálni... Szakközépiskolákban nagyon nem is tanítanak biológiát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 11:25 

gafz írta:
Szerintem a probléma ott gyökerezik, hogy az emberek többsége nem tudja nagy vonalakban sem, hogyan működik egy ember... Pedig annyira nem bonyolult.

Huh ez tetszik :D Mármint a megfogalmazásod. Komolyra forgatva a szot: nem létezik valami egyszerübb oktató anyag vagy hasonló? Amit a netről el lehet érni? Sztem ez annyiból is nyerő lenne, mert kezdődött a suli ott is elég sokat neteznek a nebulók, igy talán többet tudhatnának meg az elsősegélynyujtás alapjairól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 11:19 
slagmester

gafz írta:
Szerintem a probléma ott gyökerezik, hogy az emberek többsége nem tudja nagy vonalakban sem, hogyan működik egy ember... Pedig annyira nem bonyolult.

Nagyon igazat írtál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 20. 11:04 
vörös kakas réme

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 23:45 

Ajjajjj... :shock:
Hát, a hozzáálláson volna mit javítani... Én sok embernek nem adnék jogsit (Nazda, tudom: ezzel a szigorral miért nem rendőr leszek... :wink: ), sok embertől elvenném. Pl aki idült alkoholista, és ott ül továbbképzésen...meghallgat egy-két előadást az alkohol káros hatásairól...és hopp, csiribú-csiribá, visszakapja a jogsiját. (Megtörtént eset, hogy reggel már olyan rosszul volt az ürge pia nélkül a továbbképzésen, hogy mentőt kellett hívni hozzá...) Vagy pl a hasonlóan "képzett" elsősegélynyújtókat nem engedném át, amíg legalább az alapvető dolgokat nem tanulják meg. Talán a sokadik vizsgára a hozzáállás is javulna. Nem azt akarom, hogy mindenki szakképzett embereket megszégyenítő módon lássa el a sérültet, mert nyilván ez egyéni alkalmasság kérdése is, de úgy gondolom, van egy minimum szint, amit el lehet(ne) várni azoktól, akiktől elvárjuk, hogy autót vezessenek.

Bár amíg a "fejesek" a rendőröket korlátozzák, és nem a szabálysértőket (jogsielvétel), amíg olyanok is megkapják az "elsősegélynyújtásból megfelelt" kártyát, akik nem tudnak megkülönböztetni egy vénás vérzést artériástól, vagy nem tudják a mentők számát, amíg nincs rendszer, követelmény, javulni/javítani akarás, addig nem előre lépünk, hanem csúszunk lefelé...

Hm, talán túl szigorú vagyok, túl sokat akarok...? :roll: :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 19. 21:49 
vörös kakas réme

gafz írta:
Van nekem egy kolleganőm, aki elsősegélynyújtást oktat, az autóvezetésből vizsgázóknak. Legutóbb közölte velük, hozzá ne merjenek nyúlni sérülthöz vagy beteghez, annyira sötétek voltak a tanítványai. Pl. nyomókötést akartak tenni nyakon lévő vérzés csillapítására... :twisted:

Kiegészítés: pedig elhatározta, hogy mindenkit megtanít elsősegélytnyújtani, de belebukott... :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]