Az elsősegély oktatása laikusoknak

Mentők, rendőrök, mindenki, akinek kéklámpája van, vagy életet ment.
Válasz küldése
eszt
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: eszt » 2007. márc. 18. 0:04

Vészhelyzet- Hogyan segítünk embertársainkon?

Nem meglepő, de annál szomorúbb... :-(
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2006. okt. 20. 22:44

Örülök! :-D
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2006. okt. 20. 8:53

--------------------------------------------------------------------------------

maximafi írta:
Tisztelt Kollégák ! Nálunk most van kijelőlőben az elsősegély nyújtóhelyiség, tartozékait már beszereztük. Szerettünk volna egy-két , legfontossabb elsősegélyt bemutató tablót is elhelyezni de beszerzésénél "falba" ütköztünk. Kérem aki előbbre tart ossza meg mindnyájunkkal a fellelhetőséget. szivességetek előre is köszönöm !

Szia!

Bár ez itt nem a reklám helye, és én csak egy kotnyeles deák volnék , nálunk a plakátok egy jórésze az Ambu cégtől származik, legalábbis az ő logojuk van rajta (felnőtt/gyerek BLS-t, ALS-t bemutató plakátok). Próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot (www.speeding.hu) hátha tudnak valami okosat mondani.

Üdv!

:shock: Helló ESZT !

Köszönöm segitségedett, sikerült felvennem a kapcsolatot /iterneten keresztül/ az általad megadott cimen. Tegnap már postai uton eljutatták részünkre az általuk felajánlott tablókat.
üdv.: MAXIMAFI 8-)
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2006. okt. 06. 19:44

Hali!

Szerintem menj be a helyi Vöröskereszthez, ők szervezik az elsősegély-tanfolyásokat, ők biztosan tudnak valami okosat mondani! (Mikor, hol merre, kit...etc.)

Üdv!
oszi89
vízpocsékoló

tanfolyam

Hozzászólás Szerző: oszi89 » 2006. okt. 06. 18:56

üdv mindenkinek!

1. Érdekelne, hogy ha az ember autóvezetői tanfolyam nélkül, laikusként szeretne elsősegély tanfolyamot végezni, arra hol van lehetősége? ki szervezi? OMSZ? vöröskereszt?

2. Láttam a Magyar Resuscitációs Társaság honlapján, hogy nekik is vannak akkreditált BLS kurzusaik, de nem tudom, kinek (eüsöknek, vagy laikusoknak), és ezt ki tartja?

Köszönöm
Gondolj merészet és nagyot, és tedd rá éltedet. Nincs veszve bármi sors alatt ki el nem csüggedett.
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2006. szept. 28. 16:43

maximafi írta::shock: Tisztelt Kollégák ! Nálunk most van kijelőlőben az elsősegély nyújtóhelyiség, tartozékait már beszereztük. Szerettünk volna egy-két , legfontossabb elsősegélyt bemutató tablót is elhelyezni de beszerzésénél "falba" ütköztünk. Kérem aki előbbre tart ossza meg mindnyájunkkal a fellelhetőséget. szivességetek előre is köszönöm ! 8-)
Szia!

Bár ez itt nem a reklám helye, és én csak egy kotnyeles deák volnék :mrgreen: , nálunk a plakátok egy jórésze az Ambu cégtől származik, legalábbis az ő logojuk van rajta (felnőtt/gyerek BLS-t, ALS-t bemutató plakátok). Próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot (www.speeding.hu) hátha tudnak valami okosat mondani.

Üdv!
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. szept. 28. 16:12

baberni írta:Szia Led!
Irtam Neked privátot.
Válaszoltam is rá. Bármi kérdés van keress nyugodtan. Akár mail, mobil, msn.
baberni
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: baberni » 2006. szept. 28. 15:56

Szia Led!
Irtam Neked privátot.
Szeress, hogy szeressenek! Ajándék...
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. szept. 28. 15:50

Mogyi 2 írta:
baberni írta:
Mogyi 2 írta:Nem akartam senkit sérteni,azt hittem elértitek a viccet.Bocsi :-(
Hát akkor magam nevében maradjunk a "rossz napom volt"-nál! Mert általában értem én, csak nagy hirtelen az a pár sérült jutott az eszembe, meg beteg, akinek nem volt akkora szerencséje mostanában, és elszólította az ég. Bocsi én is. :???:
Mégegyszer bocs!
Viszont hozzátenném,hogy valaki a vöröskeresztes elsősegély tanfolyamra és annak színvonalára asszociált olvasásakor.
Bár már nem az egészségügyben dolgozom(sajnos),vagy tizenöt évet lehúztam laikusként.Utoljára a János traumán dolgoztam,és tapasztalataink szerint sokszor jobban megviselte a sérültet az elsősegély,mint maga a trauma... :-(
Mindez annak ellenére,hogy többmillió jogosítvánnyal rendelkező,tehát elsősegélyre oktatott ember járkál az utakon.Ez is a képzés hiányosságait jelzi!
Vajh ki lehetett az? :twisted:
Mogyi 2
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Mogyi 2 » 2006. szept. 28. 15:45

baberni írta:
Hát akkor magam nevében maradjunk a "rossz napom volt"-nál! Mert általában értem én, csak nagy hirtelen az a pár sérült jutott az eszembe, meg beteg, akinek nem volt akkora szerencséje mostanában, és elszólította az ég. Bocsi én is. :???:
Mégegyszer bocs!
Viszont hozzátenném,hogy valaki a vöröskeresztes elsősegély tanfolyamra és annak színvonalára asszociált olvasásakor.
Bár már nem az egészségügyben dolgozom(sajnos),vagy tizenöt évet lehúztam laikusként.Utoljára a János traumán dolgoztam,és tapasztalataink szerint sokszor jobban megviselte a sérültet az elsősegély,mint maga a trauma... :-(
Mindez annak ellenére,hogy többmillió jogosítvánnyal rendelkező,tehát elsősegélyre oktatott ember járkál az utakon.Ez is a képzés hiányosságait jelzi!
"Mi közöm az olyan világhoz,melynek hozzám nincs köze..."
Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. szept. 28. 14:46

maximafi írta::shock: Köszönnöm Mazsola utánjárását, sajnos a helyi megyei vöröskereszt vezetője sem tudott segitségemre lenni, de nem adjuk fel a keresést. 8-)
Ajánlom a szombathelyieket. Amíg ott éltem addig elég felkészültek voltak ilyen dolgokban is.
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2006. szept. 28. 14:28

:shock: Köszönnöm Mazsola utánjárását, sajnos a helyi megyei vöröskereszt vezetője sem tudott segitségemre lenni, de nem adjuk fel a keresést. 8-)
Mazsola
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Mazsola » 2006. szept. 28. 13:19

Led írta:
maximafi írta::shock: Tisztelt Kollégák ! Nálunk most van kijelőlőben az elsősegély nyújtóhelyiség, tartozékait már beszereztük. Szerettünk volna egy-két , legfontossabb elsősegélyt bemutató tablót is elhelyezni de beszerzésénél "falba" ütköztünk. Kérem aki előbbre tart ossza meg mindnyájunkkal a fellelhetőséget. szivességetek előre is köszönöm ! 8-)
Magyar Vöröskereszt. Őket kell megkérdezni, ők az elsősegélyesek úgy igazán.
Igen, a Vöröskeresztnél remélhetőleg van ilyesmi plakát. Megkérdeztem nálunk bent, megnéztem minden lehetséges katalógust, amiből plakátokat lehet rendelni, de egyetlen elsősegélyes sem volt... :???: Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni!
baberni
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: baberni » 2006. szept. 28. 8:31

Led
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Led » 2006. szept. 28. 8:02

Magyar Vöröskereszt. Őket kell megkérdezni, ők az elsősegélyesek úgy igazán.
Mogyi 2
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Mogyi 2 » 2006. szept. 27. 22:29

Nem akartam senkit sérteni,azt hittem elértitek a viccet.Bocsi :-(
baberni
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: baberni » 2006. szept. 27. 22:16

A kéksisakosok nem hiszem hogy nagyot mosolyognak az alanti kéksisakos íráson. Bár lehet tévedek, és csak nekem volt rossz napom :-(
Mazsola
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Mazsola » 2006. szept. 27. 21:48

Szia Maximafi!

Bár én nem vagyok kolléga, csak egy mezei medika, de lehet, hogy tudok segíteni plakát ügyben, holnap megkérdezem a suliban. Láttam a múltkor a med. boltban plakátokat, lehet, hogy elsősegéllyel kapcsolatos is van, ha meg nincs, elképzelhető, hogy tudnak hozni. Na majd utánakérdezek!

Üdv.

Mazsola
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2006. szept. 27. 19:56

:shock: Tisztelt Kollégák ! Nálunk most van kijelőlőben az elsősegély nyújtóhelyiség, tartozékait már beszereztük. Szerettünk volna egy-két , legfontossabb elsősegélyt bemutató tablót is elhelyezni de beszerzésénél "falba" ütköztünk. Kérem aki előbbre tart ossza meg mindnyájunkkal a fellelhetőséget. szivességetek előre is köszönöm ! 8-)
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 27. 18:55

Ez csodálatos lelkivilágra vall! :gib:
Mogyi 2
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Mogyi 2 » 2006. szept. 27. 18:48

AZ ELSŐSEGÉLYRŐL

Az elsősegély akkor jön jól, ha baleset van és minden csupa vér, kilátszik a csont, nyílt hasi seb van a testeken. Ilyenkor teendőket kell égrehajtani:

Ha az áldozat nem lélegzik, levegőztetni kell, hogy szellőzzön. Az orrába fújt levegő jelentősen megjavíthatja a test közérzetét.
Ha az áldozatnak nincs karja, ne próbáljunk kezet fogni, mert zavarba hozzuk, ellenben hidegvizes borogatással a csonkot meg lehet nyugtatni. Nyílt hasi sérülés esetén a kihullt beleket semmi esetre sem szabad összecsomózni, mert akkor a szakembereknek kell hosszas munkával kibogozni. Lehetőleg ilyenkor a beleket ízlés szerint rendezzük el, lehetőleg kanalazó mozgással. A hányadékot a szájból és a különböző véres sebekből kézzel, szájjal vagy orral lehet eltávolítani. Vigyázat! Ha véres hányadék és ürülékkel szennyezett béldarabok kerülnek a fülbe, könnyen átszakad a dobhártya, és az agy kifolyik a szemüregen keresztül.
A spriccelő és a lüktető vérzés közti különbség felismerése sem huszadrangú szempont. A spriccelő vérzés esetén folyamatosan megy a pofánkba az aids-fertőzött vér, lüktető vérzés esetén 4 másodpercenként. Fontos a 4 másodperc, mert ilyen gyakran vesz a csőcselék levegőt, és ilyen gyakran nem tud levegőt venni a törött bordák hegyes vége által átdöfött tüdejű kifolyt szemű, fejetlen, influenzás, csonkolt, véres test. Végül, ha az áldozat elvesztette vérének zömét, sokk áll elő. A sokkot onnan lehet felismerni, hogy az áldozat panaszkodik(ahelyett, hogy derűsen pipázgatna, kávézgatna ölében a beleivel meg a fejével), hogy itt fáj,meg ott fáj. Ilyenkor steril fedőkötéssel be kell fedni a száját, hogy ne panaszkodjon.
Ha az elsősegélyt befejeztük, jönnek az orvosok és elvégzik a piszkos munkát.
:-D :-D :-D
maverick
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: maverick » 2006. szept. 09. 20:46

:-D :tapsolo: :-D
Murphynek mindig igaza van!
baberni
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: baberni » 2006. szept. 09. 9:57

maverick írta:
baberni írta:mintha lett volna a 30:2 előtt egy rövid ideig a 15:2 minden felállásban, de nem találom a "bizonyítékokat"... :-P
Ez nekem kimaradt az életemből hál' Istennek, legalább nem kevert meg még jobban. Kicsit uncsi már, hogy állandóan újra kell tanulni, de ha az okosokk szerint így sikeresebbek leszünk pár ezrelékkel, hát egye fene :razz:
Amúgy jó éjt!

:-)
megtaláltam: 2001-es kiadású oxiológia tankönyv...csak hogy pontosak legyünk.. 8-) (egyébként meg marad: ucsítca, ucsítca, uvócsítca... :-P )
Frinyó

Hozzászólás Szerző: Frinyó » 2006. szept. 06. 0:28

baberni írta:30:2-t át kellett volna még ismételni, de kiment a fejemből, mikor homok ment a magassarkúmba... ;-) , mi, piros-zöld ajtó-kám?? 8-)

Hmm...Már sokadjára törlöm ki a választ, de ez a végleges asszem :???:
Szóval, inkább majd 4 szem közt válaszolok :-P , lehet nem ide illő válasz lesz... :radobbent:
"Szégyen a futás,de a kurv@ annyát annak aki kerget!"
baberni
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: baberni » 2006. szept. 05. 22:51

30:2-t át kellett volna még ismételni, de kiment a fejemből, mikor homok ment a magassarkúmba... ;-) , mi, piros-zöld ajtó-kám?? 8-)
Válasz küldése