* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 22. 11:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 17. 19:55 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Üdv! 17 éves vagyok és rendőr szeretnék lenni!Mivel még suliba járok hogy ne csak otthon üljek már többen noszogattak hogy menjek el polgárőrnek!Megmondom őszintén ha nálunk lehet akkor szivesen részt vennék tanfolyamon is meg megpróbálnék mindennek megfelelni és nem zavarni a nagyok munkáját!Kérdésem:szerintetek menjek?

Előre is köszike a választ!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 17. 0:02 

maestro
Idézet:
Na de ehhez a vezetésnek is tennie kell valamit, mert biza sok helyen csak a létszám növelése miatt vesznek fel embereket, zsebükbe nyomják az igazolványt, rászögelik a láthatósági mellényt és hadd menjen amerre akar.

Az előző hsz-emből lemaradt, hogy tisztelet a kivételnek.

DEEEE, van egy aranyigazság,hogy "fejétől bűzlik a hal".
Ahol a vezető saját zsebre dolgozik és fogalma nincs,hogy mi van az állományával,az mindenre való csak vezetésre nem...., és ezt nevezik abban a bizonyos kerületben ELNÖKNEK.
Fasza.... :shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 16. 11:14 

Hát sajna az akkor elgég szégyen, ha csak azzal az emlitett két szóval tud válaszolni, mi is a feladatuk.
Tulképpen az a baj, némelik rendőredd akar lennia rendőrnél, meg ilen apróságok. Ha ugy érzi, egy hajszállal többet tehet meg mint a halandó állampolgár, istennek hiszi magát.
A polgárőrség nem egy bünüldöző szerv, vagy ilen, hanem bünmegelőzés a főbb feladatuk, és a kettő között van némi külömbség.
Itt van pl a kék lámpa dolog. Sokan közülük mindenáron kéklámpás vassal rohangásznának, mert ugy érzik ez szükséges. Hülyeség, akkora balhé lenne belőle ha ez menne, hogy öröm lenne nézni. Sokan arra hivatkoznak azért kellene, mert pl baleset helyszinén a többi autós jobban tiszteli a villogó kéket. Ez is baromság, hiszen a közlekedő kéklámpás autókat nem tisztelik, pedig azok szirénáznak is. Nem beszélve arról, nem egy példa volt rá hogy álló kéklámpás vas mellett bombázták el az embert, aki épp helyszinelt.

Szal valahol tudomásul kell vennie a polgárőrnek, hogy ő csak segitheti a másik szerv munkáját legyen az rendőrség tűzoltóság vagy bármilyen.

Na de ehhez a vezetésnek is tennie kell valamit, mert biza sok helyen csak a létszám növelése miatt vesznek fel embereket, zsebükbe nyomják az igazolványt, rászögelik a láthatósági mellényt és hadd menjen amerre akar.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 16. 5:43 

prolee
Idézet:
Nem azért hogy kötekedjek de a polgárőröknek mi is a feladatuk????

Egyszer menj oda és kérdezd meg valamelyik polgárőrt,mondjuk egy újpestit,hogy tisztában van e azzal, mi a feladata!
Majd meglátod milyen választ kapsz... :shock: ,-jó lesz,ha 2 értelmes szót fog tudni mondani,abból az egyik a "b@zdmeg" lesz.
Egyébként az alvó rendőrt ábrázoló fotó sorozatot ami nagy port vert fel,egy újpesti polgárőr készítette és küldte szét a világhálon meg a hatóságoknak. És ez az ember még mindig polgárőr.
Gratulálok Újpestnek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 11. 9:15 
Szent Tömlő őrzője

Hát igen valahol jol müködik a Polgárőrség , valahol pocsékul.
Közvetlen közelröl egy példa amit biztos forrásbol tudok mert az illető Km-b-és mondotta hogy Zsámbékon a polgárőrség helyet a helyi sportkör tagjaival járörőzik esténként, mivel a polgárőrök csak keresztbe tesznek neki.Pl: a közös használatra kapott számitogépet is elvitték az irodábol.
:idea: :?: :!:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 20:43 
Szent Tömlő őrzője

Múlt szoliban az V/K fenyvestűznél Litérnél is láttam polgárőrt.
Tüzet oltott lapáttal. Innen is köszi a segítséget.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 16:10 
csizmás kandúr

Üdv!

Nem az a kérdés, hogy mi a feladatuk, hanem hogyan végzik azt!
Jelentősebb kérdés szerintem...
Különben a nevük sokat mond arról, hogy mi a feladatuk, vagy éppenséggel mi lenne a feladatuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 01. 21:52 

Hanyagoljuk már! ez bizony lerágott csont , olvas vissza!

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 01. 12:52 
csizmás kandúr

Nem azért hogy kötekedjek de a polgárőröknek mi is a feladatuk????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: nem
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 13. 14:33 
tűzkőről pattant

NEM

Ha valaki tud, az nekem szóljon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 14:39 

Tisztelt Hírtündér!

Nem tudom,hogy a meghívás megtörtént e,de valószínűsíthetem,hogy nem. Nem akarok/akartam egyik felet sem lehúzni,csak meglpőnek tartottam ennyi!
Kérdés: Kit értesz "hozzánk" alatt? (Ez kelet Magyarország :lol: )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 11:09 
tömlőszállító

""Meglepődve tapasztaltam,hogy ott volt sok "szerv" képviselője (pl.: rendőrség,posta,környezetvédelem),de a tűzoltóságoktól senki ""

Meghívta őket valaki? Mert hozzánk ilyen jellegű felkérés nem érkezett!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Hááát
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 04. 11:55 
hamutipró

béla vörösvár írta:
Szevassztok tesókáim!!!!

Szégyen ami ebben a topicban folyik.

Nézzetek körül.

Lenyúlás lenyúlás hátán.

OPSZ= családi baráti elvtársi vállalkozás

Mondanál egy olyan szervet, ahol ez nem igy működik? :?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Hááát
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 04. 11:23 
tűzkőről pattant

Szevassztok tesókáim!!!!

Szégyen ami ebben a topicban folyik.

Nézzetek körül.

Lenyúlás lenyúlás hátán.

OPSZ= családi baráti elvtársi vállalkozás

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 27. 0:44 
vízpocsékoló

Én is voltam már pár továbbképzésen és tényleg nem volt még szó a tűzoltóságról. A tűzoltóság is képviselteti magát a rendezvényeken de a képzésben nem vesz részt.
Nekünk felajánlották, hogy az önkéntes tűzoltóképző 40 órás tanfolyamot elvégezzük. mi ezzel is éltünk és merem állítani mindenkire ráférne...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 25. 17:26 

Jó nagyot!

Ma voltam egy polgárőr konferencián Debrecenben,az egyik ismerősöm volt előadó és bevitt.
Meglepődve tapasztaltam,hogy ott volt sok "szerv" képviselője (pl.: rendőrség,posta,környezetvédelem),de a tűzoltóságoktól senki. Az egész olyan továbbképzés jellegű volt (főleg a környezetvédelmi rész).
Az ötlött fel bennem,hogy lehet,hogy össze kellene foglalni miben és hogyan segíthet egy polgárőr a tűzoltóságnak,hamár ezt az előbb említett környezetvédelmi hatóság megette!
De,ez csak egy ötlet...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 23. 11:04 

Alelnök

Köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: nincs tárgy
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 22. 8:13 
vízpocsékoló

De most nálunk például lesz képzés, de nem vagyok biztos abban, hogy a Szövetség szervezi, pedig igazán szervezhetne valami jóóóóóóóóót....
Olyat, ahol lehet találkozni a többi polgárőrrel is. Valami olyan kéne, hogy képzés és mellé még tartsa is össze az egyesületeket... :idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 21. 21:47 

Kedves Partol!
Az alelnök által leirt képzés gyakorlatilag csak papiron létezik.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 21. 18:41 
hamutipró

Alelnök írta:
A polgárőrök alapképzése a következőkből áll: (A teljesség igénye nélkül)

Alapfokú Btk, Be, Ptk, GT
Polgárőr alapismeretek: jogok és kötelezettségek, polgárőr "történelem", Alapszabály és SzmSz ismeretek
Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégia, Pályázatírás,
Polgárőr "intézkedés" szabályai, szolgálat végrehajtási szabályok, gyakorlati feladatok, helyszín és rendezvénybiztosítás, megfigyelés, megelőző járőrözés, határvédelmi ismeretek, intézkedés-biztosítás, KRESZ, Elsősegély, tűzes helyzsín biztostása, veszélyes anyagot szállító gj. baleseti helyszín biztosítása.
A tankönyvet megtalálod az OPSZ honlapon.

És ezek a polgárőrök hol vannak? Mifelénk van rengeteg polgárőr, és még eggyel sem találkoztam, aki elvégzett volna ezirányú szakképzést. Sajnos nagyon kevés % az, aki alkalmas is ilyen feladatok ellátására, akivel közösen lehet dolgozni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 19. 16:31 

Yokas írta:
maestro írta:
Yokas írta:
Persze, hogy Alelnök Úr bedobta a törülközőt... Próbálja még bizonyítani, hogy a (egyébként rengeteg) pénz "jó" helyen van... Csak egyre kevesebben hiszik :twisted:

Hm ritka lelkes ember lehetsz, ah ezért a beszólásodért képes voltál regisztrálni. Ha ilyen lelkes vagy,meséld már el lécci, miért kell mindig a rosszat feltételezni olyanról, akit nem ismersz, nem tudsz dolgokat? Legközelebb azzal jössz, hogy lenyulja a lovét saját zsebre? Mert ennyi erővel irhatod azt is. Bááár egy állományban lévő rendőrtisztről ilyent állitani....
Ami a törölközőt illeti:
Ha annyira abban a tudatban vagy, hogy bedobta, vegyéln egyet, és vidd el neki... akkor rákérdezhetsz személyesen is egykét dologra. Ne félj, nem enne meg... az elérhetőségét megtalálod ha gondolod.. ha meg nem, akkor ne irj hülyeségeket.

Nem ezért regisztráltam, ha érdekel. Meséld már el lécci, miért kell mindig a rosszat feltételezni olyanról, akit nem ismersz, nem tudsz dolgokat?
Akkor regeltem, amikor válaszolni akartam soprano-nak, azzal kapcs. hogy milyen képzést kapnak a polgárőrök...
Én már nem kérdezek rá semmire, nekem már elszállt az erőm ahhoz hogy mások seggét nyalhassam, és így megtudhassak valamit. De ha rákérdeznék sem biztos, hogy a valóságot kapnám válaszul. Nagyon naiv ember lehetsz, ha Te mindent elhiszel. Mindegy, szerintem a személyes balhét zárjuk le ezzel. :!: Egyszer talán én is tudni fogom, hogyan működnek ezek a dolgok...

A prividre nagyon tömören, röviden válaszoltam, hogy mi az oka neki. Szerencsére nem általános a dolog, de megesik.
Ami a seggnyalást illeti, nem jo taktika, igy egyet értek veled, én se szoktam nyalni bár ezért vertek a számra is, mert egykét okostojás előtt nem estem hasra.

Bocsi, nem akartalak kostolgatni, távol állt tőlem. Csak néha megesik, hogy egy tök uj nick ir érdekesen.
Ami a rákérdezést illeti, ezért irtam, Zsombit nyugodtan kérdezheted, ha tud válaszol, és legalább őszintén. Bár többen tennék ezt... Az hogy naiv vagyok? Hááááát lehet valahol talán mindenki az :) egy darabig... meg a látszat néha csal :) :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 19. 11:30 
vízpocsékoló

maestro írta:
Yokas írta:
Persze, hogy Alelnök Úr bedobta a törülközőt... Próbálja még bizonyítani, hogy a (egyébként rengeteg) pénz "jó" helyen van... Csak egyre kevesebben hiszik :twisted:

Hm ritka lelkes ember lehetsz, ah ezért a beszólásodért képes voltál regisztrálni. Ha ilyen lelkes vagy,meséld már el lécci, miért kell mindig a rosszat feltételezni olyanról, akit nem ismersz, nem tudsz dolgokat? Legközelebb azzal jössz, hogy lenyulja a lovét saját zsebre? Mert ennyi erővel irhatod azt is. Bááár egy állományban lévő rendőrtisztről ilyent állitani....
Ami a törölközőt illeti:
Ha annyira abban a tudatban vagy, hogy bedobta, vegyéln egyet, és vidd el neki... akkor rákérdezhetsz személyesen is egykét dologra. Ne félj, nem enne meg... az elérhetőségét megtalálod ha gondolod.. ha meg nem, akkor ne irj hülyeségeket.

Nem ezért regisztráltam, ha érdekel. Meséld már el lécci, miért kell mindig a rosszat feltételezni olyanról, akit nem ismersz, nem tudsz dolgokat?
Akkor regeltem, amikor válaszolni akartam soprano-nak, azzal kapcs. hogy milyen képzést kapnak a polgárőrök...
Én már nem kérdezek rá semmire, nekem már elszállt az erőm ahhoz hogy mások seggét nyalhassam, és így megtudhassak valamit. De ha rákérdeznék sem biztos, hogy a valóságot kapnám válaszul. Nagyon naiv ember lehetsz, ha Te mindent elhiszel. Mindegy, szerintem a személyes balhét zárjuk le ezzel. :!: Egyszer talán én is tudni fogom, hogyan működnek ezek a dolgok...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 18. 18:23 
vízpocsékoló

KGP írta:
Pusztán a kiváncsiság kedvéért engem egy szám, vagy egy százalék érdekelne, hogy az állami támogatásból mennyi megy az OPSZ és a megyei szövetségek fenntartására, és mennyi jut el magukhoz az egyesületekhez. Mert a támogatás növekedésével ennek tükrében lehetne valamicske csodát várni.

Az OPSZ a szövetségek támogatására, ha jól emlékszem 2004-ben készpénzben 30 milliót adott. A Jutalomkeret 10 millió volt. Az Országos POlgárőrnap 5 millióba került, az Ifjúsági Tábor (200 fős) 4 millióba. Az egyesületek részére összesen 30 millió Ft. lett kiírva pályázatra. (Forráshiányos egyesületek pályázata, Idegeforgalmi pályázat, Bűnmegelőzési Hónap Pályázat, ) A pontosabb adatokat az április 2. közgyűlés után a közhasznú jelentésben elolvashatod a honlapon és a Polgárőr Magazinban.
A 2005-ös terveket azért nem ismertetem, mert, amig nem szvazott a közgyűlés, addig nem publikus. Ha kíváncsi vagy rá és polgárőr vagy, akkor megtekintheted a Király utcában. Annyit azonban már elárulhatok, hogy minden összeg komoly százalékokkal emelkedik 2005-ben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Alelnök Úr, hát hova lett a hangja??? :)
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 18. 18:11 
vízpocsékoló

maestro írta:
Yokas írta:

Ami a törölközőt illeti:

Nem dobtam be a törülközőt, csak én az OPSZ fórumon nyomulok, másra meg nem nagyon van időm. Ott bármire válaszolok, bármilyen topikban. Ide már nincs időm átjönni. Ennyi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 18. 18:07 
vízpocsékoló

soprano írta:
A polgárőrök milyen képzést kapnak?

Ne írja senki,hogy menjek az OPSZ honlapjára,mert nem megyek.
Itt szeretném a választ!

A polgárőrök alapképzése a következőkből áll: (A teljesség igénye nélkül)

Alapfokú Btk, Be, Ptk, GT
Polgárőr alapismeretek: jogok és kötelezettségek, polgárőr "történelem", Alapszabály és SzmSz ismeretek
Nemzeti Bűnmegelőzési Stratégia, Pályázatírás,
Polgárőr "intézkedés" szabályai, szolgálat végrehajtási szabályok, gyakorlati feladatok, helyszín és rendezvénybiztosítás, megfigyelés, megelőző járőrözés, határvédelmi ismeretek, intézkedés-biztosítás, KRESZ, Elsősegély, tűzes helyzsín biztostása, veszélyes anyagot szállító gj. baleseti helyszín biztosítása.
A tankönyvet megtalálod az OPSZ honlapon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]