* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 22. 11:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 20:57 
vízpocsékoló

Én négy éve vagyok a Babóti Polgárőrség elnöke és ezen idő alatt 35ezr Ft ot nyertem pályázaton. Nem tudom mennyit pályáztam az OPSZnél de biztos nem egyet.
A megyei szövetség is eléggé csóró. öket az opsz pénzelné de sajnos a megyei vezetésünk nem áll helyt BPen az OPSZnél.
Igy a megyei onkormányzattól próbálkoznak támogatással. Idén innét 250ezret kaptak.
Kérdem én: ez mire elég???
Semmire egy megyének...
De fel a fejjel. Én nem panaszkodom. vannak olyan települések ahol még annyi sincs mint Babóton

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 10. 23:33 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

KGP:
www.opsz.hu forum ott lehet kérdezni bármit. Az OPSZ országos alelnöke egy nagyon korrekt csávó, őszintén válaszol nem csak pozitiv dolgokban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 10. 21:13 

balka írta:
Szomorú tény, hogy a polgárőrségelet az állam nem támogatja... :(

2004-es költségvetésben az OPSZ 35 milliót, a 2005-ösben 160 milliót kap. A pénz sorsára azonban kíváncsi lennék.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 10. 21:04 
vízpocsékoló

Szomorú tény, hogy a polgárőrségelet az állam nem támogatja...
Szerintem ha egy polgárőrség valamilyen formában nem kapcsolódik az önkormányzathoz az nem kap támogatást.
A polgárőrség szabályzata kimondja a politikai függetlenséget de ha nem nyalunk az aktuális vezetőknek akkor NEM KAPUNK TÁMOGATÁST!!!
Szerencsére a mi településünk vezetősége Pártoktól független. A képviselők és a polgármester tiszteletbeli tagok.
Tudjátok valahogy nekünk is kell támogatást szerezni.
Vannak olyan egyesületek ahol évi 50ezerből gazdálgodnak. Sőt egyik rábaközi kisvárosban a polgárőrség évi 150ezret kap és 15ezr fős város.
Mindenhol a pénz a gond de ez felháborító, hogy a pályázaton nyert gépkocsi azonosító rendszerünkre évi 25000 Ft Benzinköltséget tud biztosítani a megyei polgárőr szövetség. NEVETSÉGES!!!!
Minden RK kéri a gépet de sajnos a pénzünk évi 10 szolgálatra elegendő.
Most írtak ki egy pályázatot, én pályáztam is üzemagyagpénzre. Felhívtak a BMKtól és közölték, hogy csak új berendezést adnak a működtetést nem támogatják.
Három milliós készülék áll a szekrénybe amivel évi több 10milliót lehet keresni a becsületes állampolgárok javára.
Na de elkanyarodtam a témától.
NINCS PÉNZÜNK :((
:(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 09. 21:15 

Szia Béla!
Nem csak a ti városotokban de még pesten is van jónéhány egyesület mely a politika szekerével fut ill. próbál azzal futni több kevesebb sikerrel. Olyat is tudok, hogy adott képvíselő használta fel az előmenetele érdekében a polgárőrség intézményét. A pénznyelősdi is valszeg az ilyen egyesületekben működhet mert normál egyesület mely csak keservesen tud támogatáshoz jutni az nem nagyon tud mit nyelni. de abban 1 et értünk , hogy az az egyesület mely normálisan kíván müködni annak sajnos több lábon kell állni vagy azt a keveset kell nagyon megbecsülni és lelkiismeretesen dolgozni.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 09. 21:04 
vízpocsékoló

Köszönöm szépen Béla!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: mOST
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 09. 15:52 
tűzkőről pattant

Sziasztok!

Most egy kicsit szembehelyezkedem saját egyesületem vezetésének véleményével.

Azt is előre megmondon nem vagyok polgárőr, és azt is, hogy a mi városunkban működőket kizárólag politikai pénznyelőnek és családi vállalkozásnak tartom és tevékenységük a nullával egyenlő.

DE!!!!

A Pest Megyei Tűzoltó Szövetség gyűlésén találkoztam a NAGYKOVÁCSI csapattal akik (bocs ha kihagyok valamit) Tűzoltó, Polgárőr és Természetvédelmi Egyesület.

Nagy szerencséjük, hogy a település politikai akarata megegyezik az egyesületével. A tűzoltó 40 órás mellé természetvédelmi őr vizsgát is tettek.
Több lábon állni a mai világban nemcsak javallott hanem szinte kötelező a fennmaradás érdekében.

Pályázni így 3 témában is tudnak.

Érdemes tőlük tanácsot kérni Tel: 06-70-387-99-99

Tisztességes nevük: NAGYKOVÁCSI KÉSZENLÉTI SZOLGÁLATOK

A továbbiakban sok sikert kívánok nektek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 04. 23:29 
vízpocsékoló

Én is egy Polgárőrség vezetője vagyok.
Az én véleményem, hogy a két szervezet együttműködésének nagyfokú akadálya az, hogy a polgárőrök munka melett végzik a tevékenységüket és így nem igen jut idő képzésekre, kivétel a nőtlenek.
Természetesen ha tudomást szereznek valamilyen esetről ők is sietnek a helyszinre segíteni. A polgárőrök legtöbbet akkor segítenek ha biztosítják a tüzoltók munkáját valamint az oda eljutási útvonalakat.
Képzettség nélkül nem igen kellene a tűz közelébe menni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 30. 17:48 

balka:
1 jótanács! a szövetség nem isten! nem fogja megoldani a problémákat. ezt várni csupán vegetálás! ezen sajnos sok szervezet elcsúszik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 30. 15:49 
vízpocsékoló

Szerintem is kell egyfajta képzés. Az én emberein is elvégezték a Tűzoltó szövetség által szervezett tűzoltóképző tanfolyamot és mindenki kapott bizonyítványt. A tűzoltó szövetségnél kifejezetten örültek, hogy polgárőrök is jöttek.
Remélem még lessz továbbképzés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 30. 2:01 

Civil Guard
Idézet:
vegyetek részta szükséges képzéseken ,

Nagyon igazad van. Jomagam nyakig benne vagyok a Pécsi csapatban, és bizony nem lenne rossz ha minél több helyen lenne valami együttmüködés, és nem csak papiron. De természetesen csak ugy, hogy van valami előképzés, netán több napos oktatás, vagy hasonló, és nem minden alapvető tudás nélkül belerohanni abba ami ég, és esetleg nagyobb bajt csinálni, mint ami van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2005. jan. 29. 9:30 

Szia!
Lakhely szerint az vagyok, de hogy miért pártoltam el a szigeten működő csapattól azt majd személyesen mert hosszú.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 23:07 

Civil én azt hittem szigetes vagy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 22:39 

Szia!
Az országban számos településen a pogárőrség látja el a tűzvédelmi feladatokat is ennek az oka , hogy adot településen nincs HÖT, ÖTE és a segítség csak jelentős késéssel érkezik az adott településre másrészt peddig ha már egyszer van egy csapat ami müködik és riasztható a nap bármely szakában akkor miért ne. Köztudott, hogy a polgárőrségek támogatása nagyon sok esetben egyenlő a nullával még pesten is van olyan polgárőrség ami nem kap semmilyen támogatást az önkormányzattól.A tűzvédelmi feladatok felvállalásával peddig olyan támogatásokhoz lehet jutni pályázatok és egyébb támogatások révén amivel a két tevékenység sokkal hatékonyabban végezhető. Ha Ebben " utaztok"akkor hajrá! kérjetek segítséget,vegyetek részta szükséges képzéseken , hogy ne csak egy lelkes amatőr csapat legyetek. És a kérdésre a válasz IGEN a polgárőrség is társszerv pláne egy olyan településen ahol esetleg a helyi kmb s rendőr az egyetlen közeg. Nagyon fontosnak tartom ,hogy képzetten csináljátok a dolgokat mert e nélkül csak fontoskodó szabadcsapatnak tekintik a polgárőrség amúgy is lenézett mozgalmát. baráti üdvözlettel Pfandler Csaba BP XX. ker polgárőrség

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Polgárőrség
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 11:53 
vízpocsékoló

Én a babóti polgárőrségnek vagyok a vezetője. És nagyon hiányolom a társszervek közül a polgárőrségeket, hisz mi is együttműködünk és számos esetben katasztrófáknál tüzeknél jelen voltak a polgárőrök. A mi egyesületünk a tűzoltóság feladatait is ellátja a településönkön. a felszetelések sajnos nem megfelelőek a tűz oltáshoz gyak egy zuk gépkocsink van és egy személygépkocsink.

Szerintetek a polgárőrség is társszervezet???
Mi a véleményetek? de őszintén!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 340 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]