* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 12. 10:17 
Szerkesztő

További hozzászólásokat itt várunk:
http://forum.langlovagok.hu/viewtopic.php?t=458

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 07. 16:27 
Szent Tömlő őrzője

gtibcsi írta:
Endre !

Már a Pest megyei tűzoltóknál is elkezdték telepíteni az EDR-t ?
Szegények nem tudják mi s.art sóznak a nyakukba ....

Mire vidékre ér,addigra Pesten visszaállnak URH-ra. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 07. 15:17 
vízpocsékoló

gtibcsi írta:
Endre !

Ígérik...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 20:38 
Szerkesztő

Az EDR-rel kapcsolatban a párbeszédet kérnénk itt folytatni:
http://forum.langlovagok.hu/viewtopic.php?t=639

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 20:25 
lángterelgető

Segítek !

Gondolom megkapták a PRO-M ZRT-től az év végi számlát s vakarják a fejüket a zsaruk miből fizetik ki a sok forgalmazást , telefonálást mert ugye ez a " jó " ebben a rendszerben , hogy itt semmi sincs ingyen . Persze , hogy mindenhol úgy adják elő milyen f.sza , meg megmentheti a tűzoltók életét :shock: utána meg tolják a szerkocsikat mert nem lesz miből fentartani . De azt is jól kitalálták hogyan kommunikálnak majd az önkéntesekkel : erdőtűznél füstjelekkel , műszaki mentéseknél meg majd kiabálnak egymáshoz mert az egyikneél URH másiknál EDR ...dE JÓLESZ .

Tényleg a mentőknél is megszorító intézkedések lesznek 2008-ban nem fut majd annyi kocsi meg nem vehetnek fel embert - és rájuk akarják tukmálni az EDR-t ... Elvileg már ugye a két országos gerinc csatorna helyett is EDR-jük van - gondolom dísznek mert nem ér annyit , mint amennyiért " rájuk sózták "

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 20:18 
lángterelgető

Endre !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 19:53 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Az esetleg lehet tudni hogy kb mikor térnek visza?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 19:12 
tűzkőről pattant

Kedves Endre.

Ha megnyugtat akkor nagy valószínüséggel a két testülett között
nemsokára meg fog ismét oldódni a kommunikácíó mert ha infóim amik nagyon biztós helyről származnak nem csalnak az ORFK. és a BRFK is vissza tér az URH forgalmazásra csak valami tükkös formában , /nem vállt be az EDR TETRA/ hogy ne lehessen olyan könnyen lehallgatní öket.

További kellemes ünnepeket és beleset mentes közlekedést mindenkinek

Egy rohamos GK. vezető

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 18:01 
vízpocsékoló

Amivel még gondunk van helyben, Szentendrén, az a kommunikáció.
Egymást csak telefonon érjük el a tűzoltókkal. Nekik már nincs URH, nekünk sosem lesz EDR/Tetra...
Helyszínen ez néha probléma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 17:44 
vízpocsékoló

Harley írta:
Ezúttal a polgárőrök szorultak segítségre:
http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1420.shtml
Ez a két sérült srác az én egyesületemből való. Nem voltak szolgálatban.

Először írok ide, üdvözletem mindenkinek.

Amúgy a polgárőrök által tűzoltóknak nyújtott segítségről az a véleményem, hogy minimum a 40 órás alaptanfolyamot elvégzett önkéntes tűzoltó vizsgával rendelkező polgárőr az, aki némi gyakorlat elvégzése, az együttműködő tűzoltók kölcsönös megismerése és egymás elfogadása után tud valamit segíteni akár tűzoltásban, műszaki mentésben.
Nálunk 4 ilyen polgárőr van eddig.
A többi polgárőr főleg forgalomterelésben, útzárásban, őrzésben (pl. leszakadt villamos távvezeték) tud segíteni a tűzoltóknak. Ez a kis segítség is jelentheti azt, hogy valahova nem kell még egy/kettő tűzoltóautót küldeni, hogy forgalmat tereljen a létszám, nem kell őrizniük viharban egy leszakadt vezetéket, hanem mehetnek tovább, más esetekhez.

Ez a felfogás Szentendrén beválni látszik. Többen, szentendrei polgárőrök alapító tagként is beléptünk a nemrég alakult Szentendrei Önkéntes Tűzoltó Egyesületbe is, mely a helyi Tűzoltóság égisze alat jött létre. Nem titkoltan az esetleges tűzoltóság leépítés utáni valamilyen szinten kiképzett, bár civil, de ismerős segítőket jelentő utánpótlásként fogunk szerepelni, ha mi is elvégezzük a tanfolyamokat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 17:33 
lángterelgető

Morgó ! ( Gyuri )

Ha írsz priviben megadom annak a renőrnek a nevét, " BM" számát aki a megyén ( HMRFK ) a gk. ügyekkel foglalkozik én is vele beszéltem , igaz lassan egy éve azóta ő is lehet , hogy " kényszernyugdíjba " ment :-? Év elején szoktak selejtezni , nem tudom most lesz-e . De hátha tudsz vele beszélni vagy azzal aki helyette van s tudtok "járőr autót " szerezni .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 16:32 

Ez itt pécs enm pest hogy paonta kigyullad egy panel lakás.
De votl már rá példa hogy segitettek a tűzoltóknak.
Amikor lezuhant a helikopter pécsett akkor is a pilotát vagy vmeik tagot polgárőrök szedték ki még a tűzoltók megérdkezése elött.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 16:30 

Akkor például az uttano tűzoltás vezető mért engedte be a házba a rendőrket meg a polgárőröket megfelelő cédőöltözék nélkül hogy kiüritséák a házat??
Mert nemhszem hogy ugy mentek be hogy nem látták a tűzoltók.
Ezt a tűzoltók is megcsinűlhatták volna tehát nem értem hogy miért a rendőrök és a polgárőrök mentek be.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 15:09 
lángterelgető

Gtibcsi ! Figyelő !

Mi helyben együttműködési megállapodást kötöttünk a polgárőrséggel is . Szerintem ennek nincs hátránya egyik szerveztre és a hivatásos szervezetekre sem .
Amúgy itt is előfordult már , hogy egy-egy balesetnél a polgárőrök segítettek a forgalomirányításbana rendőröknek , míg mi az áramtalanítást , úttisztítást végeztük de mi is irányítottunk már forgalmat ha kellett !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 14:32 
lángterelgető

Figyelő !
Én nem azt írtam , hogy egyáltalán nem kellenek :shock: Csak ha te is elolvastadvolna a levelemet rendesen akkor megértetted volna mit írtam !!!
Egyébként inkább önkéntes TŰZOLTÓKRA van szükség - nem pedig polgárőrös-tűzoltós-mindenhez-értő-szervezetre !

Amúgymeg felétek Pécsen a polgárőröket beengedi a tűzoltás vezető a kárhelyre -persze minden szakértelem és védőfelszerelés nélkül ? :-? Azon kívül , hogy esetleg egy kárhelyen utat LEZÁRATHATNAK velük, mert önállóan NINCS HOZZÁ JOGUK , mást nemigen tudnak segíteni a tűzoltóknak ( nem rendőrt írtam ) .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 14:00 

gtibcsi írta:
Jó , hogy van polgárőrség( szervezet ) mert biztos sok hasznuk van egy -egy település közbiztonságának növelésében . De azért a " suszter " maradjon a kaptafánál .
Egy két tűzoltóságnál még az önkéntes tűzoltókat sem látják szívesen akiknek azért van , vagy lehet helyismeretük tapasztalatuk nemhogy mostmár a polgárőr is beálljon tüzet oltani , műszaki menteni . Legközelebb sürgős " orvosi ellátást is vállalnak " ? :shock: Vannak köztük akik csak a " sherifet " játszák :-D A tűzoltási csoport helyét még nem kell átvenniük sem más TŰZOLTÓSÁGÉT !!!! Pláne nem a fővárosban . Maradjanak csak járőrözni meg ha kell forgalmat irányítani oda megfelelnek .

Nem értem hogy miért volt ez az eset tűzoltós vagy műszaki mentéshez hasonlitható.
Köze nem volt hozzá, ha elovlastad volna amit irtak akkor lehet nemn irnál ilyeneket.
Lehet hogy sajhát felelősségre ment oda hogy a rendőröknek segitsen.
Én ugy érzem hogy nem akarják űátvenni a tűzoltóság helyét.
Nagyon sok esetben igenis szülséág van a polgárőrségre.
Nem csak kis falvakban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 13:39 
Szent Tömlő őrzője

Ezúttal a polgárőrök szorultak segítségre:
http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1420.shtml

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 10:59 

Valami hasonló szitut boncolgattunk egy másik topicban is. Mármint a jelenségre értem, "a cipész és a kaptafája".

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26. 6:21 
Szent Tömlő őrzője

Harley írta:

JELENTÉS
2007. december 15.

...

T/6

Kicsit túlbuzgóak ezek a fiatalemberek,előbb-utóbb baj lesz belőle.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 25. 19:02 
lángterelgető

Jó , hogy van polgárőrség( szervezet ) mert biztos sok hasznuk van egy -egy település közbiztonságának növelésében . De azért a " suszter " maradjon a kaptafánál .
Egy két tűzoltóságnál még az önkéntes tűzoltókat sem látják szívesen akiknek azért van , vagy lehet helyismeretük tapasztalatuk nemhogy mostmár a polgárőr is beálljon tüzet oltani , műszaki menteni . Legközelebb sürgős " orvosi ellátást is vállalnak " ? :shock: Vannak köztük akik csak a " sherifet " játszák :-D A tűzoltási csoport helyét még nem kell átvenniük sem más TŰZOLTÓSÁGÉT !!!! Pláne nem a fővárosban . Maradjanak csak járőrözni meg ha kell forgalmat irányítani oda megfelelnek .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: utasítás
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 25. 11:50 
hamutipró

Remélem ezeknél a "profi tűzoltóknál" piros sisak is van. Szeretném ha a következő esetnél átvennék az egész mentés, oltás irányítását! :-D

Mikor értik már meg, hogy káresetnél utasításokra várunk és nem magánakciókban veszünk részt. Még az engedélyt kérek sem mindig állja meg a helyét…. elég érdekes lenne ha mindenki megszólítaná a parancsnokot. Jegyezzük már meg! Utasítás! Parancs!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 16:28 
Szent Tömlő őrzője

Most jól megválaszolom a saját kérdésem. Tényleg polgárőr sérült a kőbányai tűzben. A beszámolóját a polgárőrség fórumán találtam meg:

JELENTÉS
2007. december 15.

20 óra 55 perckor az V., VI., VII. kerületben láttunk el szolgálatot, amikor az egyik rokonom felhívott telefonon és közölte, hogy ég a házunk a X. ker. Ónodi .u. 46. szám alatt. A társelnökünk engedélyét kérve a helyszínre siettünk. O A és V T kollégákkal. A helyszínre érkezésünkkor kb. 21 óra 10 perckor az utcát lezáró rendőrök segítségünket kérték -akik nagyon korrektül együttműködtek velünk és szívesen vették a segítségünket-. Amikor megtörtént az utca lezárása és a ház lakóinak szemben lévő házba terelése, a ház bejáratához mentünk és a tűzet oltók vezetőjének segítséget nyújtottam a házban lévő lakások számát illetően. Ekkor hallottuk a mellettünk álló rendőr rádióján, hogy robbanásveszély van és azonnal ki kell üríteni a házat. Ekkor a rendőr szólt V T kollégának, hogy menjünk segíteni, mivel én ismerem a házat. A rendőrök a földszinten kezdték a kiürítést, míg mi az első emeletre mentünk, mivel ott már többen voltunk, így én indultam a második emeletre, ahol tapasztaltam, hogy nagyobb a füst, mint az első emeleten. Ekkor a pullóverem a szám elé tettem és a ház jobb oldalán elterülő lakásokba kezdtem dörömbölni, mire befejeztem, a rendőrök és a kollégáim is felértek. Ekkor én elindultam a 3. emeletre és a jobb oldal felé vettem az irányt, amikor is tapasztaltam, hogy a látótávolság nem haladta meg az egy métert, de ha már fent vagyok végig megyek és ha leérek utána közlöm ezt a tűzoltó parancsnokkal, de már ekkor éreztem kisebb hányingert. Amikor az utolsó ajtóhoz értem, akkor egy rendőr kolléga kiabált felém, hogy van-e ott valaki. Ekkor én mondtam, hogy csak én vagyok ott, az emelet jobb oldala üres. Ekkor elindultam futva lefelé, mert már alig kaptam levegőt. Amikor az utcára értem, hányás, öklendezés fogott el, hánytam és erősen köhögtem. Az autónkhoz érve szóltam az egyik kollégának, hogy kettőslátásom van, a köhögésem és öklendezésem ekkor sem múlt el és ő azonnal a helyszínen lévő mentőautóhoz ment, ott elmondta, hogy mi van velem és a mentősök azonnal befektettek az autóba, EKG gépre kapcsoltak, majd infúziót kötöttek be és egy másik mentő az Erzsébet Kórház Toxikológiai Osztályára szállított, ahol megállapították, hogy kisebb füstmérgezést és 1-es fokú szénmonoxid mérgezést kaptam. A kórházi kezelés 17-én délig tartott.

T/6

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 18. 8:09 
vörös kakas réme

Harley írta:
Polgárörők figyelem!!!! :-D

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr-főkapitányság 2007. december 18-án (kedden) 9 órakor nyilvános árverés keretében értékesít 29 db használatból kivont járművet 10 - 700 ezer Ft-os kikiáltási áron. A regisztráció feltétele 50.000 Ft árverési előleg befizetése.

Az értékesítés helye a Rendőr-főkapitányság Nyíregyháza, Stadion u
1-5.sz. alatti gépjármű szolgálat telephelye.
A járművek megtekinthetők: 2007. december 17-én délelőtt, vagy az
árverés napján 8-9 óra között. Érdeklődni lehet a 42/524-658-as
telefonszámon.

Nekünk kellene autó csak nincs 50 000 forintunk, sőt még el sem tudunk menni licitálni. De ha szerzel nekünk egyet, egy használhatót megköszönjük.

Hócza György elnök
Kerecsendi Polgárőr Egyesület

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 17. 20:33 
Szent Tömlő őrzője

Igaz, hogy a kőbányai garázstűz egyetlen sérültje egy polgárőr, aki füstmérgezést kapott?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12. 17:40 
Szent Tömlő őrzője

Polgárörők figyelem!!!! :-D

A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr-főkapitányság 2007. december 18-án (kedden) 9 órakor nyilvános árverés keretében értékesít 29 db használatból kivont járművet 10 - 700 ezer Ft-os kikiáltási áron. A regisztráció feltétele 50.000 Ft árverési előleg befizetése.

Az értékesítés helye a Rendőr-főkapitányság Nyíregyháza, Stadion u
1-5.sz. alatti gépjármű szolgálat telephelye.
A járművek megtekinthetők: 2007. december 17-én délelőtt, vagy az
árverés napján 8-9 óra között. Érdeklődni lehet a 42/524-658-as
telefonszámon.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]