* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 23. 11:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 03. 15:08 
vízpocsékoló

Budapestnek ismét van önkéntes tűzoltósága

Mérföldkő Budapest tűzvédelmének történetében, hogy a fővárosban, több mint fél évszázados szünet után ismét jelen vannak az önkéntes tűzoltók. Ma délben a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság dísztermében a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szervezetek Szövetségének hatvankilenc tagja vehetett át oklevelet dr. Bende Péter tűzoltó vezérőrnagytól, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság Parancsnokától a tűzoltó alaptanfolyam sikeres elvégzését követően. Közülük tizenkilencen kiváló eredménnyel tettek vizsgát.

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23. 0:24 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

gytpe írta:
Ez a képzés vagy ennek lehetősége illetve a megállapodás száma engem is érdekelne. Meg tudná valaki osztani ezt velem,
Köszönettel

BPSZ és FTP közötti együttműködés révén 100 polgárőr képzése van folyamatban. A BPSZ tagok tájékoztatva lettek (elvileg), egyesületenként X fő mehetett. Aki kimaradt, az lemaradt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 22. 23:48 
vízpocsékoló

Ez a képzés vagy ennek lehetősége illetve a megállapodás száma engem is érdekelne. Meg tudná valaki osztani ezt velem,
Köszönettel

Mi az Alt Ctrl Del? Az 1.0-ás felhasználoknak a szentháromsága.
User-t kell cserélni, nem a gép a rossz!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 10. 14:05 

Tűzoltóképzés polgárőröknek
Tanulnak égéselméleti, tűzmegelőzési ismereteket és tűzoltástaktikát is
A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság és a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szövetség szervezésében száz polgárőr kezdte meg az alapfokú tűzoltó-tanfolyamot szombaton - közölte az FTP sajtóügyeletese. Közleményében Kis-Guczi Péter azt írta: a 40 órás képzés célja, hogy a polgárőrök olyan elméleti és gyakorlati ismereteket sajátítsanak el, amelyek birtokában - felszereléseik színvonalának megfelelően - képesek legyenek tűzoltási és műszaki mentési feladatokat végrehajtani. A tanfolyamnak az is a célja, hogy a polgárőrök munkavégzésük során ismerjék fel a veszélyeket, azok megelőzési lehetőségeit.
A polgárőröknek egyebek között égéselméleti, tűzmegelőzési, tűzoltási ismereteket, tűzoltástaktikát tanítanak a fővárosi tűzoltók; a tanfolyam költségeit a tűzoltóság állja. Az FTP még augusztusban kötött együttműködési megállapodást a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szövetséggel. Bende Péter vezérőrnagy, fővárosi tűzoltóparancsnok a távirati iroda érdeklődésére akkor azt mondta, Budapesten a megállapodás idejéig nem működött önkéntes tűzoltóság, holott az önkéntes tűzoltók működésükkel hozzájárulnak a tűzbiztonság javításához.

Megjegyezte: az együttműködési megállapodás aláírásával deklarálták, hogy immár a fővárosban is működik önkéntes tűzoltó egyesület, amelyet a Budapesti és Agglomerációs Polgárőr Szövetség működtet. Bende Péter emlékeztetett rá: a polgárőrök eddig is segítették a tűzoltók munkáját, például helyszínbiztosítással vagy területzárással, de mostantól - hangsúlyozta - tűzoltói segítségként is megjelennek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Vélemény
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 27. 21:17 
vízpocsékoló

Tengermély tiszteletem mindenkinek!

Most regisztráltam az oldalra, és még csak ismerkedem a dologgal.

Beleolvasgattam a forumba, és lehangolva tapasztalom, hogy olyan emberek próbálják "rondítani" a Polgárőr Mozgalom képét akiknek nem sok fogalmuk van az egészről.

Én tizenegy éve vagyok egy Polgárőr Egyesület parancsnokhelyettese, és az a véleményem, hogy aki nincs nincs kibékülve a "civil segítség" előnyeivel, annak nyomos indoka kell hogy legyen. Vagy csak egyszerüen nem ismerjük, és " félünk " tőle?
Bár kíváncsi vagyok, akkor így vélekedne, ha netán egy Polgárőr mentené meg az életét?

Ha nyomós az indok, akkor sem kell egy zsákba rakni minden Polgárőrt!

Ismerek én is tűzoltókat, olyat is aki negatívan áll a mozgalomhoz, mégsem írom le az összes Tűzoltót!

Nem vagyunk egyformák, de becsülni még lehet egymást!
[-X

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 17. 16:31 
tömlőszállító

"Dehát... gondolj amit akarsz!"

Hu! Nagyon szépen köszönöm!
Féltem, hogy csak a Te gondolataiddal élhetek tovább.
Megkönnyebbültem... nagyon hálás vagyok Neked.

Majd a Tűzoltásvezetők élvezik e "remek" ötlet gyümölcsét!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 17. 12:13 

megérzés írta:
Tűzoltóautó

Ahogy látom a képeket, ez most már nem kérdés!
Félek egy újabb „kéklámpás” őrület kezdődik a városba.
Te szegény FTP! Fogalmad sincs mit „csináltál”!

Miért kell annyira okosnak lenni?
Az kizárt dolog szerinted hogy az eggyesület alapszabályában fel van tüntetve a tűzoltás és műszaki mentés?
De ha gondolod megkérdezem majd SZEMÉLYESEN az eggyesület parancsnokát hogy hogy is működik ez. Vagy netán problémát jelent hogy fejlődnek az önkéntesek? Kellene neked is egy ilyen otthonra?
Dehát... gondolj amit akarsz!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 16. 23:44 
tömlőszállító

Tűzoltóautó

Ahogy látom a képeket, ez most már nem kérdés!
Félek egy újabb „kéklámpás” őrület kezdődik a városba.
Te szegény FTP! Fogalmad sincs mit „csináltál”!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 18. 0:03 
szikracsapkodó

Polgárőrség kell. Azért, mert az emberek akarják. Azért, hogy segítsenek. Meg azért, hogy minden rendőr, már aki olyan, beléjük törölhesse a lábát. Statisztikákat kéne nézni, meg azt, hogy a legtöbb polgárőr ingyen dolgozik. Ami a vezetőket illeti, speciel Túróst nem kéne szídni, akármikor megmozdul, bármilyen kis szervezet is kéri. Több helyen leírtam, a tűzoltókkal mindig jól kijöttünk. Azt is, hogy úgy is kell hozzájuk állni. A profi elismeri a profizmust, a dilettantizmus taszítja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 16. 12:58 
kapocspárkulcs tekergető

http://langlovagok.hu/kepek2006/pilisjaszfalupolgarorseg/060814_pjszafaluoszlop.shtml

Ezek mi voltunk! Öt település maradt áram nélkül abban a pillanatban! Értesítettük az Elműt, a rendőrséget, és a megrongálódott kerítés tulajdonosát. Az ELMŰ kiérkezéséig biztosítottuk, hogy senki nem mehessen 5 méternél közelebb.
[/url]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 13. 19:24 
kapocspárkulcs tekergető

KisCsiga írta:
Szia Bucó!

Bucó írta:
(...)

"...de egy valamit ne felejjtsünk el: a Polgárőrség országos vezetői nyugalmazott rendőrök, főleg tábornokok, és főtisztek. Tehát az alapötlet nem civil kezdeményezés. "

(...)

"De amíg ilyen a tendencia, és a redőrjárőr benzinhiány miatt ki sem jut a faluba, max hetente egyszer, azért fenntartom, hogy jó ha van, aki odafigyel."

(...)

A rendszerhibát nem támogatjuk, hanem mindenki úgy próbál segíteni, ahogy tud. Pl.: egy 37 ezres rendőrlétszám mellett nem lehet csodákat várni, sztem minimum 70 ezer kéne egy jól működő rendőrséghez.

A Polgárőr vezetőkről annyit, hogy miért nem akkor tettek valamit a rendért, amikor aktívak voltak? A választ is tudom rá! Azért, mert akkor is megkapták a fizetésüket, ha a kisujjukat sem mozdították! Most viszont ezen az áron tudnak a tűz körül maradni és a felelőségük is sokkal kisebb, mint tudjuk "gibicnek semmi sem drága"!

A figyelmet és a segítséget köszönjük! Valóban szükségünk van rá, ma amikor senki nem törődik a másikkal! Amennyiben ezt valóban a helyén keztelve teszitek, akkor csak jó vége lehet!

Üdv!

KisCsiga

A figyelem az állampolgárok biztonsága miatt van, a segítséget pedig akkor adjuk, ha kérik. (Bár a sima megelőző, figyelő-jelző szolgálat is segítség, ha azt vesszük) Mi eddig senkire nem erőltettük rá magunkat, nem is akarjuk ezután sem. Volt már olyan, hogy hamarabb kiértünk egy esethez, mint a szervek, mivel mi voltunk közelebb. De arra is akadt példa, hogy szóltak, hogy siessünk segíteni. És ez szerintem így van rendjén, amíg nincs a szerveknek elegendő mozgósítható állománya. Nem szégyen segítséget kérni, de a mi részünkről az azt nem megadni, ha kérik.
Végtére is ez is egy "szolgáltatás", ha helyesen használják, csodákra képes. Nálunk ezt a bűnügyi statisztika bizonyítja. :-)

Amúgy komolyan örülök, hogy van ilyen elhivatott zsaru, mint Te, szerintem ez is egyre ritkább. Gondolom tudod, miről beszélek.

Azért ezzel a munkával kapcsolatban biztos tudnál jótanácsokkal szolgálni nekem, ha van valami, nyugodtan írd meg. Örömmel venném.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 12. 20:39 

Szia Bucó!

Bucó írta:
(...)

"...de egy valamit ne felejjtsünk el: a Polgárőrség országos vezetői nyugalmazott rendőrök, főleg tábornokok, és főtisztek. Tehát az alapötlet nem civil kezdeményezés. "

(...)

"De amíg ilyen a tendencia, és a redőrjárőr benzinhiány miatt ki sem jut a faluba, max hetente egyszer, azért fenntartom, hogy jó ha van, aki odafigyel."

(...)

A rendszerhibát nem támogatjuk, hanem mindenki úgy próbál segíteni, ahogy tud. Pl.: egy 37 ezres rendőrlétszám mellett nem lehet csodákat várni, sztem minimum 70 ezer kéne egy jól működő rendőrséghez.

A Polgárőr vezetőkről annyit, hogy miért nem akkor tettek valamit a rendért, amikor aktívak voltak? A választ is tudom rá! Azért, mert akkor is megkapták a fizetésüket, ha a kisujjukat sem mozdították! Most viszont ezen az áron tudnak a tűz körül maradni és a felelőségük is sokkal kisebb, mint tudjuk "gibicnek semmi sem drága"!

A figyelmet és a segítséget köszönjük! Valóban szükségünk van rá, ma amikor senki nem törődik a másikkal! Amennyiben ezt valóban a helyén keztelve teszitek, akkor csak jó vége lehet!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 12. 20:27 
kapocspárkulcs tekergető

KisCsiga írta:
Szia Bucó!

A történetben nem a polgárőrök a hibásak, hanem a rendszer, mert ha nem az alternatív megoldásokba keresné a megoldást az állam és nem ebbe az irányba pumpálná a pénzt, akkor némi elhatározással rendet lehetne tenni ebben az országban!

Mert szerintem a Polgárőrség is jókora összeget felemészt éves szinten, akár az önkéntes tűzoltóságok, vagy a magánmentő szolgálatok! Az lehet, hogy az előbb említett helyeken dolgozó emberek önként, ellendíjazás és szolgáltatás nélkül látják el dolgukat, de ennek ellenére nem tudok azonosúlni ezekkel a cselekedetekkel!

A rendszerhibában partnerek vagytok és magasztos ezsmék mellett erősítitek a rendszer gyengítését!

Üdv!

KisCsiga

Üdv KisCsiga!

Éves szinten 100-200 milliót kap az OPSZ, és nyista. Az egyesületeknek ebből semmi nem jut, vagy csak pályázatok útján minimális összegek. Az állami részről ennyit emésztünk fel.
Abban teljesen igazad van, hogy meg kéne erősíteni ezeket az állami szerveket, de egy valamit ne felejjtsünk el: a Polgárőrség országos vezetői nyugalmazott rendőrök, főleg tábornokok, és főtisztek. Tehát az alapötlet nem civil kezdeményezés.
Rendet tenni ebben az országban csak hosszú idő alatt lehetne, és nem is ez a baj, hanem:törekvést sem láttam még rá. Én is örülnék, ha az állami szervek erősítésre kerülnének, mert szükség lenne rá, ez nem vitás. De amíg ilyen a tendencia, és a redőrjárőr benzinhiány miatt ki sem jut a faluba, max hetente egyszer, azért fenntartom, hogy jó ha van, aki odafigyel.

Rajtad inkább azt látom, hogy az elveid vannak az önkéntesség ellen, ami abból a szempontból nagyon megértek, hogy egy esetleges akcióban a hivatásosak a felelősök az önkéntesekért.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 12. 20:14 

Szia Bucó!

A történetben nem a polgárőrök a hibásak, hanem a rendszer, mert ha nem az alternatív megoldásokba keresné a megoldást az állam és nem ebbe az irányba pumpálná a pénzt, akkor némi elhatározással rendet lehetne tenni ebben az országban!

Mert szerintem a Polgárőrség is jókora összeget felemészt éves szinten, akár az önkéntes tűzoltóságok, vagy a magánmentő szolgálatok! Az lehet, hogy az előbb említett helyeken dolgozó emberek önként, ellendíjazás és szolgáltatás nélkül látják el dolgukat, de ennek ellenére nem tudok azonosúlni ezekkel a cselekedetekkel!

A rendszerhibában partnerek vagytok és magasztos ezsmék mellett erősítitek a rendszer gyengítését!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 23:11 
kapocspárkulcs tekergető

gafz írta:
Leszögezném, hogy gyakorlati tapasztalatom nincs a polgárőrséggel, sem jó, sem rossz. Egyik hozzászólásommal sem kívántam minősíteni a polgárőrséget, de úgy látszik darázsfészekbe nyúltam. (Ide mindenki képzeljen ide egy smiley-t.)

Ne haragudj, nem akartalak bántani, kicsit hamarabb jár a szám, mint az eszem, ebben a témában. Vili, hogy nem akartad minősíteni, akkor amúgy sem voltm toppon, és úgy láttam, hogy negatív kritika.
Úgyhogy ne haragudj...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 23:07 
kapocspárkulcs tekergető

karlos írta:
Sziasztok!
Látom, kezd elharapózni a polgárőrellenesség. Pedig igenis hasznos tud lenni a polgárőr egy-egy küldésnél. Nekem is jól szokott esni, hogy amikor kimegyek egy balesethez (többnyire egyedül, mert nincs létszám), akkor van aki elterelje a forgalmat, én pedig a saját feladatomra tudjak összpontosítani. Akkor is jól jönnek, amikor szintén egyedül látok el szolgálatot a területen (több, mint egy tucat település).
Való igaz, akad köztük fontoskodó is, de sebaj, én azt gondolom, inkább kimegyek potyára a bejelentéséhez (gyanús autó stb...), mert lehet, hogy ezzel is egy esetleges bcs.-t sikerül megelőzni.
Kiscsigának igazat adok abban, hogy ha lenne elegendő rendőr, nem született volna polgárőrség, de ott "fent" másképp gondolják:
van x rendőr, oldd meg - parancs, értettem. Egy év múlva: tavaly x rendőrrel sikerült megoldani, akkor idén elég lesz x-1000 -parancs,értettem. Ez sajnos így megy évről-évre.

A létszámmal kapcsolatban nagyon igazad van! Kevesen vagytok, sajnos! Mi pedig jogok nélkül (!!!!!amik ilyen képzések mellett nem kellenek egy polgárőrnek sem!!!!!) nem sokat tudunk tenni, csak megelőzni, és figyelő-jelző szolgálatot ellátni.
Nálunk pl. jó szokás, hogy a körzeti megbízott polgárőr autóval megy ki a faluba, polgárőrrel. Így a rendőrségtől nem kell autó, és így is spórolhatnak az amúgy is igen szűk benzinkerettel. Ha meg az őrs kmb-snek nem tud rendőrautót adni, akkor nem a saját autójából megy a benzin. Ezzel meg neki spóroltunk.

KisCsigától akarom megkérdezni, hogy vlt egy olyan hozzászólásod, hogy tőletek vesszük el a kenyeret. Mivel nem vagyok rendőr, és még csak alkalmas sem vagyok rá ( :-D :-D :-D ), ezért nem igazán értettem, hogy ezt mire mondod. ha így van, akkor abbahagyom a tevékenységemet, ugyanis senki kenyerét nem szeretném elvenni. Talán arra gondoltál, hogy a magas polgárőrlétszám (74 ezer) miatt évről-évre kevesebb a rendőrstátusz, és az ország felső vezetése erre támaszkodva döntene? Mert az bizony szarvas hiba a véleményem szerint. Erről nem mi tehetünk. Mert mi fizut nem kapunk, tehát azt nem a rendőröktől veszik el. Ez nem egy kötekedős kérdés akar lenni, csak tényleg nem értem, miért írtad?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 22:52 
kapocspárkulcs tekergető

KisCsiga írta:
Jajj gafz!

Te ehhez nem értesz! Bucó PROFI! Hisz POLGÁRŐR! És mint az ilyen, mindenhez ért! (Látta a TV-ben!) Köszönjük ezt neki!

Üdv!

KisCsiga

Ui: csak vicceltem! Tessék nevetni!

Jót röhögtem! De tényleg! Tényleg nagyon rendes vagy KisCsiga, és persze Te élőben láttad! :-D :-D :-D

Ui: Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja!!!! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 20:44 
tűzkőről pattant

Sziasztok!
Látom, kezd elharapózni a polgárőrellenesség. Pedig igenis hasznos tud lenni a polgárőr egy-egy küldésnél. Nekem is jól szokott esni, hogy amikor kimegyek egy balesethez (többnyire egyedül, mert nincs létszám), akkor van aki elterelje a forgalmat, én pedig a saját feladatomra tudjak összpontosítani. Akkor is jól jönnek, amikor szintén egyedül látok el szolgálatot a területen (több, mint egy tucat település).
Való igaz, akad köztük fontoskodó is, de sebaj, én azt gondolom, inkább kimegyek potyára a bejelentéséhez (gyanús autó stb...), mert lehet, hogy ezzel is egy esetleges bcs.-t sikerül megelőzni.
Kiscsigának igazat adok abban, hogy ha lenne elegendő rendőr, nem született volna polgárőrség, de ott "fent" másképp gondolják:
van x rendőr, oldd meg - parancs, értettem. Egy év múlva: tavaly x rendőrrel sikerült megoldani, akkor idén elég lesz x-1000 -parancs,értettem. Ez sajnos így megy évről-évre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 15:22 
vörös kakas réme

Leszögezném, hogy gyakorlati tapasztalatom nincs a polgárőrséggel, sem jó, sem rossz. Egyik hozzászólásommal sem kívántam minősíteni a polgárőrséget, de úgy látszik darázsfészekbe nyúltam. (Ide mindenki képzeljen ide egy smiley-t.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 11. 10:24 

Jajj gafz!

Te ehhez nem értesz! Bucó PROFI! Hisz POLGÁRŐR! És mint az ilyen, mindenhez ért! (Látta a TV-ben!) Köszönjük ezt neki!

Üdv!

KisCsiga

Ui: csak vicceltem! Tessék nevetni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:59 
vörös kakas réme

Na akkor nem mondom mi vagyok az OMSZ nál, de nem gépkocsivezető, ápoló szolgálatvezető vagy adminisztratív... enyhítő tényező, hogy csak félállásban. Jogsim majd' 19 éves... egyáltalán nem emlékszem az unalmas részletekre, gyakran marad a - remélhetően - józan ész. Mondjuk azt nem véletlenül oktatják az OMSZ-nél, hogy úgy állítsák le a kocsit, hogy lehetőleg védje a mentőket az esetleg becsapódó autósoktól... Eszementen rohangálni az úton meg szigorúan tilos (főleg autópályán). Akkor is, ha folyik a benzin, meg a kormányoszlop beleállt a mellkasba (ez utóbbi esetben meg pláne tilos veszélyeztetnie magát a mentőnek, mert az az ember nagy valószínűséggel halott, gondolj bele, mi erő kell ahoz, hogy a kormányoszlop átmenjen a mai biztonsági kormányokon - vagy akár egy Ladáén - meg még a vezető mellkasán is, ott nem csak az a sérülés van, amit az oszlop csinál).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 9:51 

Elfogadom!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 9:23 
kapocspárkulcs tekergető

KisCsiga írta:
Szia!

A folgalomterelés kérdést látom csak nem akarod megérteni..., de sebaj!

El kell, hogy keserítselek amellet, hogy a rendőr egy szép hivatás, szakma is méghozzá az Országos Képzési Jegyzékben szerepel, ami az Országos Szakmai Jegyzék utódja, így OKJ száma is van (OKJ 52 8912 02)! :)

Ennyi!

KisCsiga

Nem mondtam, hogy nem szakma, hanem azt, hogy inkább hivatás. Azt is írtam, hogy két éves suli (a tiszti persze 3), ezzel kimondtam, hogy emellett szakma is.

Mindemellett értem, amire Te gondolsz, de az emberélet előrébbvaló, szerintem.

Mindenesetre nem vitatkozni és veszekedni jöttem ide, úgyhogy békejobb, ha elfogadod... :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 7:49 

Szia!

A folgalomterelés kérdést látom csak nem akarod megérteni..., de sebaj!

El kell, hogy keserítselek amellet, hogy a rendőr egy szép hivatás, szakma is méghozzá az Országos Képzési Jegyzékben szerepel, ami az Országos Szakmai Jegyzék utódja, így OKJ száma is van (OKJ 52 8912 02)! :)

Ennyi!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 6:57 
kapocspárkulcs tekergető

KisCsiga írta:
Csókkolom Bácsi!

Akkor is tartom azt az álláspontomat, hogy ha az állam helyesen az államit támogatná maximálisan nem lenne szükség félmegoldásokra! A kialakult, jelen helyzetben "szükség van rájuk", de ez nagyon rosszul van ám így! Minden megmozdulásukkal a mi kenyerünket veszik el! Például, ha nem lennének alternatív mentők, akkor nem megbénulna az ellátás (lehet, hogy ez lenne az első lépés, de az csak a kezdet), hanem az állam kénytelen lenne rendezni egyetlen ilyen szervének sorsát és rendbetenné sorait!!! A polgárőr, közterület-felügyelő... kontra rendőr dettó ugyan ez a helyzet!

A másik nagy baj, hogy a gyógyuláshoz fel kell ismerni a betegséget, ami testünket marcangolja! Valamint az orvos részéről az ép elme és a hozzáértés még (alap)feltétel!

Majd egyszer eljön az az idő is, az én időm... a szakma ideje, a hivatás(tudat) ideje...!!!

Csókkolom!

KisCsiga

Szia KisCsiga!

Milyen kenyeredet veszünk el? Az OPSZ vente 100 millát kap az államtól, többre nem futja. Ezzel ki lenne segítve a magar rendőrség? Nem hiszem.
Persze hogy rossz, hogy kellünk, de ez annak köszönhető, hogy a 90-es évek elején megemelkedett a bűnügyi szám, és ezt a rendőrség nem tudta kezelni, és a mai napokra még rémesebb lenne a helyzet.

Puska bá-nak igaza van, itt 8 falura jut egy járőr. Az nagyon kevés. Te nyilván kapson dolgozol, nem örsön, azért ilyet még lehet, hogy nem is láttál.

Becsülöm az ilyen elhivatott rendőrt, mint Te, de ha így viselkedsz a polgárőrökkel, akkor ha kell, akkor nem biztos, hogy fognak segíteni, amikor tényleg ki kell szedni a rendőrt a bajból. (Ezt csak azért írtam, mert volt már rá példa, hogy egy igazoltatásnál megtámadták a rend őreit, és nagyon örültek, hogy a polgárőrök is ott voltak, mert legépelték volna őket, mivel a banda túlerőben volt.)
De nem akarlak meggyőzni, nem azért vagyok itt.

A tegnapi írásodra reagálnék.

Szituáció: baleset, autók egymásba mennek. Hívom a 112-t, és érdekes módon az első kérdése az volt, hogy személyi sérülés történt-e, nem pedig az, hogy terelem-e a fogalmat. Talán ők is amatőrök, mint én?

Szándékosan is belehajthatnak, valóban, de hálistennek ilyet én még nem tapasztaltam túl sokszor. Nem ez a jellemző, bár kétségtelen, hogy vannak ilyenek.

Ha látom, hogy valamit élből utálnak (itt a polgárőrséget), azt nagyon nem szeretem, én is tartom a véleményem. Annyiban igazad van, hogy biztosan van polgárőr, aki okot ad az utálatra, de nem kell áltlánosítani, mert butaság.
A rendőr ha jól tudom nem szakma igazán, hanem hivatás, csak hogy én is kötekedjek, bár két éves suli, és végzettséget ad. :-D Nekem is lett volna lehetőségem rendőr suliba menni, de akkor még nem igazán érdekelt ez a dolog, és most sem szeretnék hivatásos rendőr lenni, már ha esetleg alkalmas lennék rá.

Mentősök, mentők, ez is OK, teljesen igazad van. Nem vitatkozom egy nagy tapasztalatú rendőrrel, nem éri meg, mert az alkalmas, én meg nem. :-D :-D :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]