* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 3:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: polgárőrség..
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 3:58 
Szent Tömlő őrzője

Mert eljön még az az idő,amikor egyszer még büszkék lesztek arra,hogy ismertetek s mikor végigmentek a Kiscsiga utcán.... :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 3:08 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Csókkolom Bácsi!

Akkor is tartom azt az álláspontomat, hogy ha az állam helyesen az államit támogatná maximálisan nem lenne szükség félmegoldásokra! A kialakult, jelen helyzetben "szükség van rájuk", de ez nagyon rosszul van ám így! Minden megmozdulásukkal a mi kenyerünket veszik el! Például, ha nem lennének alternatív mentők, akkor nem megbénulna az ellátás (lehet, hogy ez lenne az első lépés, de az csak a kezdet), hanem az állam kénytelen lenne rendezni egyetlen ilyen szervének sorsát és rendbetenné sorait!!! A polgárőr, közterület-felügyelő... kontra rendőr dettó ugyan ez a helyzet!

A másik nagy baj, hogy a gyógyuláshoz fel kell ismerni a betegséget, ami testünket marcangolja! Valamint az orvos részéről az ép elme és a hozzáértés még (alap)feltétel!

Majd egyszer eljön az az idő is, az én időm... a szakma ideje, a hivatás(tudat) ideje...!!!

Csókkolom!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: polgárőrség..
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 2:57 
Szent Tömlő őrzője

Ejnye gyerekek,megint tájfun készülődik a biliben!Tessék csak belegondolni,ott ahol 2 3 4 5stb.falura jut egy rendőr,igenis komoly létjogosultsága van egy polgárőrnek,aki esetleg egyben önk. tűó.is.Mire KOvács 23.János zls. összecihelődik,barátunk talán valóban megakadályoz egy nagyobb szitut!Tessék emlékezni pionyír aAvroszimovra,aki 6 km.-t futott,hogy piros nyakkendőjét lobogtatva meghiúsítson egy vonatbalesetet...Természetesen mi sem szeretjük az okvetetlenkedő kivagyikat(ennek olyan önkéntrendőr íze van)de elismerjük a segítőket.Az egymás megismeréséhez pedig rengeteg buli,tali van,csak össze kell hozni.Ne veszekedjetek mert ütök ám hirtelen..Puszi Pubá :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 23:27 

Szia Bucó!

A polgárőröket eleve útáljuk bizony, mert beteg világunk szülte szükséges rosszai ők, olyanok, mint az alternatív mentőszolgálatok!

Gafz megtámadtatására kaptam fel a fejemet. Nem ismerem, de amit leírt az korrekt, úgy tűnik járt már közlekedési baleset helyszínén!

Az általad tett provokatív kijelentések neked biztosan nagy kielégülést okoztak, ismerem az érzést én is szoktam így lenni, csupán a kiváltó ok teljesen más...

"ha tereled a forgalmat, akkor mikor lesznek kiértesítve az illetékesek?"

Ha megdöglesz, mert elütnek a "tereletlen forgalmisták", akkor mikor, mi és hogy lesz???

"Ha akkora a baleset, akkor ki az, aki belehajt?"

Szándékosan is sokan próbálnak áthajtani, de a véletlen is nagy úr!

"Innen látom, hogy egyes fórumozók..." mindenhez értenek és kiváló polgárőrök! A szakavatott elhivatottakat "gondolkodás nélkül lefikázzák, holott nincsenek tisztában bizonyos dolgokkal, amivel egy jogsival rendelkezőnek talán kellene rendelkeznie."

(Apropó a jogsi a vezetői engedélyt akarja jelenteni?)

"Ha nem ellenőrzöd, hogy van-e sérült, akkor hogyan győződsz meg arról, hogy van-e esetleg valaki életveszélyben, ami kötelességed. És legjobb tudásod szerint segíteni a bajbajutott emberen. (Folyik a benzin az autóból, a kormányoszlop a mellébe fúródott, stb stb)"

Jajj, te kis drámatagozatos! Örülök, hogy ennyire kened-vágod a szakmát, csak kár, hogy nem a tiéd! ÚÚÚÚÚÚúúúúútálom azokat az embereket, akik nem jók (alkalmasak) rendőrnek, mentőnek, tűzoltónak (nem fontossági sorrend!) és ilyen önjelölt igazságosztóként garázdálkodnak kishazánkban!

"Remélem nem sofőr vagy a Tűzoltóságnál, mert akkor a KRESZ ismereteiddel baj van, ugyanis ezt a KRESZ írja elő, hogy balesetnél mi az első........"

A Tűzoltóság alkalmazásában nincsenek "sofőrök", gépkocsivezetők annál inkább! Örülnél, ha annyi eszed lenne, amennyi egy tűzcsapba szorult! ;)

Ja és búcsuzóul okostojás, nincsenek mentősök, csak mentők!

Puszi!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 22:23 
kapocspárkulcs tekergető

Harley írta:
gafz írta:
Nem számít forgalomterelésnek a kirakott elakadásjelző háromszög? Meghát a forgalom terelődik magától, ha a romok elfoglalnak 1 vagy több sávot (vagy leáll esetleg gyarapszik a balesetben résztvevő autósok száma). Amúgy főleg autópályán meg kanyarban nem túl biztonságos a sérültek keresésével kezdeni a tevékenységet...

Úgy látszik az OPSZ tanfolyamán ezt nem így tanítják :-D

Egyébként kiváncsi lennék, mikor volt az a híres tanfolyam, és hányan vettek részt rajta. Ugyanis én úgy tudom, meg lett hirdetve, elég fenyegető hangnemmel, el is mentek rá a polgárőrök, de teljesen másról szólt a továbbképzés.

Igen. teljesen másról szólt. Zárójelben meg is jegyeztem, hogy inkább nem részletezem. De a papír, ami még nem jött meg, az forgalomsegítésről szóló papír lesz. Elég sokan részt vettek rajta, ahogy én is. Volt köze a közlekedésbiztonsághoz, de kicsit más megközelítésből. ha ennyire tudod, miért nem írtad le?

Kedves gafz! Miért is jártunk elsősegélyre??????????????? Mit is ír a KRESZ?????????????????? Nézz utána, aztán mondd ki, hogy tévedtem. Talán nem az emberi élet a legfontosabb?????????? ha tereled a forgalmat, akkor mikor lesznek kiértesítve az illetékesek? Ha akkora a baleset, akkor ki az, aki belehajt?
Ha nem ellenőrzöd, hogy van-e sérült, akkor hogyan győződsz meg arról, hogy van-e esetleg valaki életveszélyben, ami kötelességed. És legjobb tudásod szerint segíteni a bajbajutott emberen. (Folyik a benzin az autóból, a kormányoszlop a mellébe fúródott, stb stb)
Az OPSZ tanfolyamán ezt nem tanították (ami érdekes volt, de alig hasonlított a meghirdetett témára). Remélem nem sofőr vagy a Tűzoltóságnál, mert akkor a KRESZ ismereteiddel baj van, ugyanis ezt a KRESZ írja elő, hogy balesetnél mi az első........

Innen látom, hogy egyes fórumozók utálják a polgárőröket, és gondolkodás nélkül lefikázzák, holott nincsenek tisztában bizonyos dolgokkal, amivel egy jogsival rendelkezőnek talán kellene rendelkeznie. De mind1, ez van. Én nem utálkozni jöttem erre a fórumra, hanem eszmecserét folytatni értelmes emberekkel. Remélem sikerülni fog. :-D
Ne haragudjon meg rám senki, nem vagyok egy sértődékeny ember, de nem igazán szeretem, ha ismeretlenül lefikáznak. Azt is elhiszem, hogy nem bántásból írja valaki, amit ír, de nagyon azt érzem, hogy nagy az ellenszenv a polgárőrökkel kapcsolatban, aminek van is valami oka. De előbb mindig az embert nézzétek, és ne azt, hogy polgárőr, vagy rendőr, vagy akármi.
Nekem is vannak negatív tapasztalataim még tűzoltókkal és mentősökkel is, de soha nem általánosítok. Nem érdemes. Mindannyian emberek vagyunk, és egy célért küzdünk: a biztonságért. Ki így, ki úgy csinálja ezt, nem hiszem, hogy bármelyik is lenézendő, vagy becsmérlendő lenne.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 20:04 
Szent Tömlő őrzője

gafz írta:
Nem számít forgalomterelésnek a kirakott elakadásjelző háromszög? Meghát a forgalom terelődik magától, ha a romok elfoglalnak 1 vagy több sávot (vagy leáll esetleg gyarapszik a balesetben résztvevő autósok száma). Amúgy főleg autópályán meg kanyarban nem túl biztonságos a sérültek keresésével kezdeni a tevékenységet...

Úgy látszik az OPSZ tanfolyamán ezt nem így tanítják :-D

Egyébként kiváncsi lennék, mikor volt az a híres tanfolyam, és hányan vettek részt rajta. Ugyanis én úgy tudom, meg lett hirdetve, elég fenyegető hangnemmel, el is mentek rá a polgárőrök, de teljesen másról szólt a továbbképzés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 20:00 
vörös kakas réme

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 19:19 
kapocspárkulcs tekergető

Harley írta:
Bucó írta:
A forgalomterelés? Ma már csak olyan polgárőr végezheti, aki részt vett tanfolyamon.

Ez hol vagyon leírva? Forgalomirányítás az, amit nem végezhet bárki, forgalomterelést viszont igen. Gondolj csak bele, történik egy baleset, de szemtanú vagy, mi az első dolog? Bizony gondoskodnod kell arról, hogy további baleset ne történjen. Tehát a forgalmat, ha kell eltereled. A polgárőr ebből a szempontból nem különbözik bármely más állampolgártól. Max csak annyiban, hogy a rendőr szükség esetén inkább őket kéri meg ilyen feladat elvégzésére, mint a tömegből egy bámészkodót.

Nos, OPSZ rendelet volt ez az oktatás, ott vagyon leírva. A forgalomirányítás a kereszteződésekben történik, a forgalom terelése pedig baleseteknél, jól írtad.
Törvény nincs rá, de részt kellett vennünk oktatáson.
Nem akarok kötekedni, de az első dolgod balesetnél meggyőződni arról, hogy mi is történt, vannak-e sérültek, és a megfelelő szervet értesíteni. Ezután nekikezdhetsz a forgalomterelésnek. 8-)
A rendőr általában azért kéri meg a polgárőrt, legalábbis itt Pest megyében, mert sajna nincsenek elegen, és ha egy valaki forgalmat terel, akkor a helyszínelés láthatja kárát. Ez a nagy magyar valóság. :-(
(Amúgy a forgalomterelés és a forgalomirányítás alapvető szabályai megegyeznek.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 16:46 
Szent Tömlő őrzője

Bucó írta:
A forgalomterelés? Ma már csak olyan polgárőr végezheti, aki részt vett tanfolyamon.

Ez hol vagyon leírva? Forgalomirányítás az, amit nem végezhet bárki, forgalomterelést viszont igen. Gondolj csak bele, történik egy baleset, de szemtanú vagy, mi az első dolog? Bizony gondoskodnod kell arról, hogy további baleset ne történjen. Tehát a forgalmat, ha kell eltereled. A polgárőr ebből a szempontból nem különbözik bármely más állampolgártól. Max csak annyiban, hogy a rendőr szükség esetén inkább őket kéri meg ilyen feladat elvégzésére, mint a tömegből egy bámészkodót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 08. 15:29 
kapocspárkulcs tekergető

Csizmás írta:
A kérdés jó...
A másik kérdés: MIBEN? :?:

Forgalmat irányíthat polgárőr? :tilos: Szerintem nem.Ha történne egy baleset,kit vonnának felelősségre?A polgárőrt,aki irányított,vagy azt a tűzoltót,aki odaállította...
A tűzoltásban sem nagyon tudom őket közreműködőként elképzelni.

Véleményem szerint a polgárőrségnek elsősorban a bűnmegelőzés az önként vállalt feladata,így mindenki maradjon a saját szakterületénél.
Remélem,senkit nem bántottam meg ezzel a pár sorral,de ez a véleményem.

Egyébként kinek mi a tapasztalata?
Konkrét eseményekre gondolok.

Üdv:

Csizmás

Sziasztok!

Polgárőr vagyok Pilisjászfalun.

Abban igazad van, hogy a bűnmegelőzés az alapfeladat. Ezen változtatni nem is kell. A forgalomterelés? Ma már csak olyan polgárőr végezheti, aki részt vett tanfolyamon. (Inkább nem részletezném ezt) Ez mellékes. Legjobb tudomásom szerint azt fogják elővenni, aki a forgalmat tereelte (lehet ez rendőr, tűzoltó, határőr, polgárőr, akárki).
Nekünk jó a kapcsolatunk a tűzoltósággal, ami általában abból áll, hogy szólnak a kapcsolattartónknak, hogy hol van a káreset helyszíne, és a járőrünk odakíséri, hogy hamar odataláljon. Ez így nem is rontja a viszonyt. Mindig megkérdezzük, hogy tudunk-e segíteni. Általában a bámészkodókat kell távoltartani. Ha főúton van baleset, akkor általában segítjük a forgalmat, ha olyan a helyzet, akkor lezárjuk az utat is. Eddig ezzel senkinek semmi problémája nem volt, remélem nem is lesz. :-)
Az olyan polgárőrök nekünk sem a kedvenceink, akik mindenbe beleütik az orrukat, bár ez a gyengekezű jpk hibája általában.
A tűzoltás a tűzoltók szakterülete, ebbe polgárőrnek belenyúlni nem érdemes.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 02. 1:51 

Hurrá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 22. 16:57 
Szerkesztő

Megállapodás tervezet a az Országos Tűzoltó, valamint a Polgári Védelmi Szövetséggel

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 22. 16:09 

KisCsiga írta:
Sziasztok!

Nincs szükség a polgárőrökre! Pontosabban nem lenne, ha az igény lenne igazán a rendre, akkor a Rendőrséget kellene támogatni minden szempontból és azt felemelni a kellő színvonalra, hogy maximálisan, na jó optimálisan el tudja látni a munkáját!!!

A Rendőrség talpraállítását követően (bérrendezés, létszámkérdés...) a társszervekkkel is hasonlóan eljárni és ezen folyamat részeként a társszervi együttműködést erősíteni az alaprendezésekkor szemelőtt tartani!

UI: Addig, amíg ez nem történik meg addig lehet, hogy tüneti kezelésnek megteszik a polgárőrök jobb híján és itt most nem a Polgárőrséggel van bajom, hanem azzal, hogy nem kellenek alternatívák, sem jogilag, sem anyagilag... Legyen jogszerűen, szakszerűen és emberségesen intézkedő Rendőrségünk!

Üdv!

KisCsiga

Kedves Kicsicsiga!
Nem lenne szükség polgárőrökre ha lenne elég rendőr !!!
Jómagam polgárőr vagyok, és sokszor jól jövük a kint lévő rendőröknek bármibe.
Mivel én pécsen lakok tudok róla hogy kevés a rendőr !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 05. 18:24 

Sziasztok!

Még mindig tartom, hogy mindenki segítsen saját magán! Ne vonjunk be másokat és ne osszuk el a munkát és a felelőséget se, mert az általában nem vezet jóra! Mindenki végezze a saját munkáját! És non-profit és egyébb szerevezetek felállítása helyett inkább a meglévő szervezeteket felvirágoztatása, támogatása legyen a cél! Működjön, aminek működnie kell(ene)!!!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 25. 10:13 
Szent Tömlő őrzője

KisCsiga írta:
Sziasztok!

Nincs szükség a polgárőrökre! Pontosabban nem lenne, ha az igény lenne igazán a rendre, akkor a Rendőrséget kellene támogatni minden szempontból és azt felemelni a kellő színvonalra, hogy maximálisan, na jó optimálisan el tudja látni a munkáját!!!

A Rendőrség talpraállítását követően (bérrendezés, létszámkérdés...) a társszervekkkel is hasonlóan eljárni és ezen folyamat részeként a társszervi együttműködést erősíteni az alaprendezésekkor szemelőtt tartani!

UI: Addig, amíg ez nem történik meg addig lehet, hogy tüneti kezelésnek megteszik a polgárőrök jobb híján és itt most nem a Polgárőrséggel van bajom, hanem azzal, hogy nem kellenek alternatívák, sem jogilag, sem anyagilag... Legyen jogszerűen, szakszerűen és emberségesen intézkedő Rendőrségünk!

Üdv!

KisCsiga

A gondolatmeneteddel csak egy baj van. Alapjába véve nem vagy tisztában a non-profit szféra feladatával, jelentőségével. A polgárőrségével meg pláne nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. ápr. 24. 22:22 

Sziasztok!

Üdv!

KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 02. 13:32 
Szent Tömlő őrzője

NONO!

Pont a Király Lindától? :-(
Én hallottam, amikor a Himnuszt énekelte. :toprengo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: csak úúúgy
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 01. 22:11 
tűzkőről pattant

Sziasztok oltók!
ÉN most szeretnék polgárőr lenni tüzoltó létemre!
Különben meg igaza van az elöttem szólónak,minek cimkézzük magunkat:hadd idézzek KIRÁLY LINDÁTÓL:"magyarok vagyunk NEM ?"!!!!!
Jó lenne végre, ha mindenki MAGYAR lenne!
Úgy mint régen!
Vagy elfelejtettük kik is vagyunk,nem tanult SENKI sem történelmet!
brosser

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Segítsenek-e?......
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 01. 21:58 
vízpocsékoló

Üdvözlet mindenkinek!

Hölgyeim Uraim rossz hírem van!
A helyzet az, hogy végigolvastam a fórumot és a következőre kellet rájönnöm.
Felcímkézett világban élünk és felcímkéztük sajátmagunkat, na meg egymást is.
Ha a kérdést úgy tennénk fel ,hogy kell-e lelkes segítő aki adott esetben jobb helyismerettel vagy speciális tudással rendelkezik hozzánk képest aligha utasítanánk el a segítségét (hacsaknem szakmai hiúságból).
Érdekes, ahogy felcímkézzük egymást, pl. speciális-mentő ,polgárőr, folyamőr, váltóőr, toronyőr, rendőr, tűzőr, abban a pillanatban megkérdőjelezzük a jogait a hozzáértését és a jó szándékát.

Ha egy baleset helyszínén én vagyok a második autóval érkező és kiszállok az autómból elindulok hátrafele az elakadásjelző háromszögemmel ,hogy elkerüljem a további bajt akkor én egy lelkes honpolgár vagyok aki megteszi amit a KRESZ órán tanult.
Ha a kiszállás után ugyanezt sárga mellényben teszem meg és esetleg közlöm az összeverbuválódott közönséggel, hogy polgárőr vagyok akkor nekik azonnal joguk lesz az én jogaimat megkérdőjelezni.
Azonkívül ,hogy a „címkézést” felvállaltam ugyanaz a segíteni akaró ember vagyok.

Tehát ha én civil honpolgárként nem tudom ,hogy én nem vagyok jogosult megállítani senkit a további ütközéseket elkerülve, akkor nincsen gond!
Ha „felcímkézetként” nem tudom, akkor viszont felelőségre vonható vagyok hiszen ezt nekem tudnom kéne.
Érdekes a dilemma mivel a törvények és szabályok ismeretének hiánya eggyik esetben sem mentene fel a felelősség alól.
És mégis van különbség!

Akkor most újra felteszem a kérdést!
Van-e szükség a polgárőrök segítségére?
Természetesen nem lehet kategorikusan igent mondani mivel azt sem jelenthetjük ki ,hogy az összes polgárőr olyan képességgel, hozzáértéssel, speciális tudással rendelkezik amire nekünk szükségünk lehet.
De azt sem jelenthetjük ki, hogy nincs közöttük olyan aki segítségünkre lehet.
Tehát az eredmény. Mindig az adott szituáció dönti el a szükségességüket!

Azért arra kiváncsi lennék, hogy a tűzoltók a rendőrök és a többi szakember nagyon haragszik-e érte ,hogy adott esetben neki nem kell azzal is foglalkozni ,hogy a tömlőn ne menjen át forgalom ne üssék el oltás/helyszínelés közben.

Az ilyen forgalomterelési vagy megállítási feladatra tökéletesen alkalmasak a polgárőrök is.

Azt aláírom ,hogy önjelölt hősökre és Rambókra nincsen szükség a kárhelyszínen, sőt kártékonyabbak, mint hasznosabbak.

Ezek után én nem merném kijelenteni kategorikusan, hogy nincsen szükség a munkájukra!

Jól meghatározott feladatokra kell felkérni őket, és ha nem azt hajtják, végre el kell küldeni őket a helyszínről!

További jó olvasgatást és „címkézés” nélküli gondolkodást!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 18. 10:23 

NEM! az illető jó barátom és kollégám. Egyéblént ismerheted te is mert a Kab hegyi bulin ott volt ő is.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 27. 7:37 
Szent Tömlő őrzője

Lánglovagok.hu írta:
Polgárőr mentett a lakástűzből Csepelen
2005. december 26, hétfő - [22:48]
[Belföld] Kigyulladt lakásból mentette ki az ott tartózkodó idős férfit egy polgárőr hétfőn kora este a XXI. kerületben. Az Ady Endre úti társasház egyik földszinti lakásának konyhájában egy gázpalack gyulladt ki, s a lángok átterjedtek a helyiség berendezési tárgyaira is. A szomszédban lakó polgárőr a lakásba bejutva azt látta, hogy a bácsi az égő konyhában mozdulatlanul bámulja a tüzet. A polgárőr kihozta az idős férfit, akit a mentők füstmérgezéssel és könnyebb égési sérülésekkel szállították kórházba. A lángokat a tűzoltók fékezték meg. Az életmentő a XX. kerületi polgárőrség tagja.

Csak nem a mi Civil barátunk volt a "tettes"?
Bárki is volt, gratula! :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 09. 17:08 
tömlőszállító

Létezik minden megyében Közlekedési munkacsoport. Az, hogy működik-e vagy nem az már más kérdés...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 21:00 
hamutipró

Én még anno, általános iskolás koromban, emlékszem, hogy a felsősök segitették át a gyalogátkelőn a kicsiket, náluk is tárcsa volt. Persze akkoriban még nem volt ekkora forgalom, és megálltak ha valaki lelépett az úttestre. Most még a kék lámpát sem nagyon veszik figyelembe, és a kereszteződés közepén álló forgalomirányitó rendőrnek is a toppon kell lennie, hogy ne üsse el egy-két ... :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 14:19 

Hm forgalom irányitás?
Tudjátok, mit tartok kissé furának? Bár lehet hogy nem csak én.
Ha jó mélyen matatok az emlékeim között hajdanán az Önkéntes Rendőri korban volt külön közlekedési csapat, akik kimondottan a közlekedéssel kapcsolatban tevékenykedtek. A polgárőrség keretein belül ilyent nem tudok, hogy létezne. Rosszul tudom? Na mingyá utána nézelődök máshol is, hátha okosodunk belőle.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 14. 10:43 

Nem hinném,hogy felsőbbrendűnek éreznénk magunkat...Sőt, pl. nekem a nevem is CSIZMÁS,ami arra utal,hogy egyszerű,hétköznapi tűzoltó vagyok,aki néha tetőtől talpig tiszta korom,sár,stb...Szóval nem érzem magam magasabb rendűnek egyáltalán, a polgárőrökhöz viszonyítva.De szerintem ezzel mindenki így van.
A polgárőröktől talán vannak,akik a rossz tapasztalat miatt tartanak több lépés távolságot.

Ez a forgalomirányítás téma mindig feljön. :)
Nem azt mondjuk,hogy akinek nincs képzettsége,ne csinálja.A városunkban polgárőr szabályozza a gyalogos átkelést egy forgalmas gyalogátkelő helyen délutánonként.Piros tárcsa,zöld mellény,ahogyan kell.Csak mikor a csuklós busz elé úgy ugrik ki,hogy a hátul állók a sofőr nyakába esnek :tapsolo: ,akkor elgondolkodom,hogy egy kárhelyen hasznosan tudná-e segíteni a munkát... :?:
Viszont pl. a figyelőszolgálatban jó eredményeket érnek el tudomásom szerint.Ezért én még mindig azon a véleményen vagyok,hogy mindenki azt a munkát végezze,amiért a szervezete(Polgárőrség) létrejött.

Szerintem a polgárőrség a rendőrség munkáját tudná hasznosan segíteni,nem a tűzoltókét... :!:

Csizmás

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 94 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]