* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 24. 23:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 12. 21:26 
parázspörgető

EKG zselé nem lesz jó? ;-) (titkos: multkor ekg-ztuk kollégát, hát kapott e finomságból köldöktől a hallójáratáig mindenhova :-D-de asszem ezt nem kell bemutatni...) ha ezzel sem csúszik, megkérdem kollégákat, hátha van valakinél síkosító zselé :-P :-P :-P .
Jó tanulást vizsgákra, no meg sikereset! Mindenkinek, aki ebben a cipőben jár!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 12. 14:17 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szia!

Nagyritkán, de azért járok erre. Most spec 5 vizsgám volt/van a 3 nap alatt, ezért a gyér olvasgatás- hozzászólás...
Na, az intubációs fejek tudnak igen nehézkesen viselkedni, főleg -ahogy mondod- ha már meg vannak gyötörve...most biztos ez lesz a nap vicce :-D de egy kis szilikonsikosítóval kenegesd (már a tubust, vagy a baba torkát) és akkor jobban csúszik, mert nekünk sokszor az is probléma, hogy nagyon tapad a tubus a gumin (azt hiszem, alapból jár is hozzá spray). A másikhoz meg no comment, gyerekgyógy csak jövőre lesz...ha addig ráér... :-D Ja, amúgy az, hogy nem egységesek a dolgok, az nem csak itt jön elő. Nagyon sok témában ahány könyv, annyi féle protokoll, aztán a szegény deák meg találja ki, hogy melyik a legjobb mondjuk vizsgán, és melyik az ellátásban... :???:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 12. 0:31 
parázspörgető

Sziasztok!!
Van erre valaki :-D ?
Eszt!
Emlékszel még, mikor a nehéz intubálásról írkáltunk? Na hát az történt, hogy van az intubációs fej. Hát szegény gigája eleve megvan gyötörve, de mivel bemutatkozott nekem, gondoltam csak kéne bele egy tubus. Hát nem ment le...még úgy sem, hogy oldalról bedugtam a tracheába az ujjam, hogy betuszkoljam :-D , szóval, ezen aztán lehet a nehéz esetet gyakorolni...aztán otthagytam szegényt, mert ha még tovább bosszant, még conicotomiát csináltam volna neki 8-) .
Kérdés: maverick, (szoktál még erre olvasgatni? )eszt, Felétek mit szokás adni pseudocroupban, és abból mennyit? (gyereksürgiket is végigkérdeztem, és abszolut nem egységes, egyébként meg főleg "érzésből" megy...pl itt még szereznek valahonnan mikronefrint, aztán "pár csepp" fizsóval porlasztóba, máshol Tonogen, de mennyi...-változó-?)
Űdv: Betti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 09. 20:44 
lángterelgető

Még nem volt rá szükségem. Egyébként úgy tudom, nálunk évi 3-4 centrál szet megy el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 09. 10:03 
parázspörgető

Sziasztok!
Rég meg szerettem volna már kérdezni: felétek (bárki felé, aki mentő) milyen gyakorisággal fordul elő, hogy centrálist szúrtok, egyáltalán hogy vagytok ezzel? És milyen tapasztalatokkal? Aki olvasta ezt most, és mentőzik, nagyon megköszönöm, ha megosztja itt velünk!!
Betti

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 06. 15:54 
parázspörgető

Forrás írta:
Viszont, ha már szakmai kérdéseknél tartunk:
Mi van akkor, ha találkozol egy teljes felső légúti elzáródással, de lehet az akár egy masszívan maxillofaciáils sérült is, akit lélegeztetni kéne...megpróbálsz mindent, de csak egy lehetőséged marad: conicotomia (gégemetszés) -és tegyük fel tudod hogyan kell csinálni
Itt van a baj: ha jól tudom azt csak orvos végezheti(?) de te köteles vagy a tőled elvárható segítséget nyújtani
...a mentő csak később érkezik
Tegyük fel elvégzed...Felelősség????

????

Először is üdv Forrás!
Éjjel, ahogy olvastam kérdésed, kissé lefáradtan, rögtön az ugrott be, mikor az amcsi filmekben előkapnak zsebből egy tollat és már szúrják is gigára.. :cool: , és még felelősségre sem vonják őket, mert mindig sikerül a mentőakció! :cool: :cool: :cool: Kéne tőlük tanulni valamit itt kishazánkban :-k :fal: \:D/ :dilis: :dilis:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 06. 2:36 
parázspörgető

Nem győzök olvasni, kimaradt egy hét és minden érdekes oldalon nagy volt az aktivitás :-P 8-) , üdv újra itt Nálatok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 04. 14:49 
lángterelgető

Előtted a pálya!
:-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 03. 23:40 

Hajrá! Majd egyszer én is felnövök és csodát teszek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 03. 23:05 

maverick írta:
Ebben nem értek egyet. Le lehet zongorázni ezeket helyi szinten is, akkor csak rajtunk múlik. Mivel pénz nincs rá, a dolgozónak saját szabadidejét kellene rááldoznia, amit csak félve merünk kérni tőle. De még így is működhet. Voltam benne olyan baleset ellátási közös gyakorlatban, amit a rendőrök szerveztek innen-onnan összekönyörgött pénzből, mi többiek - mentő, tűzoltó, temetkezési cég(!), helyi TV - meg magunkat adtuk hozzá (ne tudd meg, mit sírtam, hogy ingyen elvihessünk egy 210-est!). A gyakorlat nagyon profin sikerült, összehozta a társaságot. Hatásáról annyit, hogy iskolákat hívtak meg a gyakorlatra. Iskolaigazgató barátom 2 hét múlva(!) hívott, hogy képzeljem el, a gyerekek még mindig a látottakról beszélgetnek, ez a legmenőbb téma az iskolában (általános iskoláról van szó).
Szóval működhet a dolog, csak kell egy szent őrült, aki megszervezi, meg egy elmeosztály, aki partner hozzá, és komolyan gondolja a MENTÉS-t.

:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Lehet példát venni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 03. 15:36 
lángterelgető

Ebben nem értek egyet. Le lehet zongorázni ezeket helyi szinten is, akkor csak rajtunk múlik. Mivel pénz nincs rá, a dolgozónak saját szabadidejét kellene rááldoznia, amit csak félve merünk kérni tőle. De még így is működhet. Voltam benne olyan baleset ellátási közös gyakorlatban, amit a rendőrök szerveztek innen-onnan összekönyörgött pénzből, mi többiek - mentő, tűzoltó, temetkezési cég(!), helyi TV - meg magunkat adtuk hozzá (ne tudd meg, mit sírtam, hogy ingyen elvihessünk egy 210-est!). A gyakorlat nagyon profin sikerült, összehozta a társaságot. Hatásáról annyit, hogy iskolákat hívtak meg a gyakorlatra. Iskolaigazgató barátom 2 hét múlva(!) hívott, hogy képzeljem el, a gyerekek még mindig a látottakról beszélgetnek, ez a legmenőbb téma az iskolában (általános iskoláról van szó).
Szóval működhet a dolog, csak kell egy szent őrült, aki megszervezi, meg egy elmeosztály, aki partner hozzá, és komolyan gondolja a MENTÉS-t.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 02. 15:48 

A hozzá nem értő, lelkiismeretlen vezetés itt a legnagyobb probléma!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 02. 11:43 
lángterelgető

KisCsiga írta:
Igazság szerint a társszerveknek egymásközött meg kellene beszélni az ilyen és ehhez hasonló szakmai kérdéseket, hogy kinek miképpen kell eljárnia a másik szakterületén, vagy annak szakmájának gyakorlásának megnehezítésének elkerüléséért mit tehet!?!

Közös gyakorlatok kellenének, amit előkészítünk, majd a tapasztalatait megbeszéljük. Ezekhez négy dolog kellene: akarás, pénz, pénz meg pénz. Sajna gyakran egyik sincs, de hogy az utolsó három hiányzik, az biztos!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 02. 1:30 

Első ugye az életmentés, ezt követi a vagyon mentés, de ezt megelőzi olykor az esemény tisztázása, valamely törvényünk szerinti eljárás keretében, amennyiben közlekedési balesetről beszélünk...

Ezért a mentőnek, tűzoltónak nem kell, hogy a feje fájjon, hogy hová áll. DE helytálló a kérdés, mert ha egy mód van és lehetséges, akkor nem egy utolsó szempont a nyomok (tárgyi bizonyítási eszközök) megóvása és így a felelős személyének tisztázása... Tehát erre a kérdésre nehéz itt válaszolni. Igazság szerint a társszerveknek egymásközött meg kellene beszélni az ilyen és ehhez hasonló szakmai kérdéseket, hogy kinek miképpen kell eljárnia a másik szakterületén, vagy annak szakmájának gyakorlásának megnehezítésének elkerüléséért mit tehet!?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 01. 18:40 

nazda írta:
a mentőségnél- (a kicsi lányom után szabadon....) ;-) )

Hja, ugye rendőrség- rendőrök, tűzoltóság- tűzoltók, mentőség-mentők...vagy mentők- mentősök ???...vagy akkor tűzoltósok, rendőrösök vagymi? Hö? :shock: :-D

A gyerekek nem is beszélnek butaságokat! :-k ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 31. 5:37 
lángterelgető

Veszélyes kárhelyen a tűzoltó, egyébként a rendőr. Amúgy ha nem szól senki, akkor úgy állunk oda, hogy a legközelebb legyünk a sérülthöz és az ellátókat is óvjuk a kocsival.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 30. 23:44 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Kérlek tájékoztassatok arról, hogy egy adott esetben, egy közös eseménynél (értsd: tűz vagy káresetnél...), ki dönti el, s milyen alapon, a mentőségnél- (a kicsi lányom után szabadon....) ;-) ) - azt, hogy az elsőnek érkező mentőegységnek mi legyen az un. felállítási helye?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 30. 20:15 
lángterelgető

eszt írta:
Conicotomiát mentőtiszt is végezhet, ha jól tudom...de javítsatok ki, ha nincs igazam!
Ha megcsinálod, és nem szúrsz el semmit, akkor békén hagynak

Így van. Amúgy ha nem vagy sem orvos, sem mentőtiszt és korrekten megcsinálod, akkor sem cseszegetnek. Csak ne szúrd el! Bár ezt a szekembereknek sem nézik el...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 11:55 

Forrás írta:
Eszt! Az avatar megtévesztő :-D

Ez a beszélgetés elment egy kicsit....nagyon a laikus elsősegélyoktatás irányába...át kéne költözni abba a topikba.

Mi van akkor, ha találkozol egy teljes felső légúti elzáródással, de lehet az akár egy masszívan maxillofaciáils sérült is, akit lélegeztetni kéne...megpróbálsz mindent, de csak egy lehetőséged marad: conicotomia (gégemetszés) -és tegyük fel tudod hogyan kell csinálni
Itt van a baj: ha jól tudom azt csak orvos végezheti(?) de te köteles vagy a tőled elvárható segítséget nyújtani

????

Húúú, bocs, tényleg! Na, ennyit a "korán" reggeli frisseségről...! :radobbent: :-D

Akkor üdv itt nálunk! :-D
Conicotomiát mentőtiszt is végezhet, ha jól tudom...de javítsatok ki, ha nincs igazam!
Ha megcsinálod, és nem szúrsz el semmit, akkor békén hagynak (megveregetik a válladat). Ha megcsinálod, de elszúrod (szó szerint), akkor seggberúgnak... Ha tudod, hogy kell csinálni, elég biztos vagy a tudásodban, de valamiért mégsem mered megcsinálni, akkor meg a lelkiismereteddel kell megbirkóznod...mi lett volna, ha megcsinálom...??? Szar ügy. :???:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szakmai...
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 11:54 
Szent Tömlő őrzője

Lavórban keressük a pisztrángot....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 10:18 
vízpocsékoló

Eszt! Az avatar megtévesztő :-D

Ez a beszélgetés elment egy kicsit....nagyon a laikus elsősegélyoktatás irányába...át kéne költözni abba a topikba.

????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 9:44 

Nita! De, igen, igazad van, a másik oldalnak is kéne nem is kicsit ficánkolnia! De hát ott sem nagyon érdekel senkit...
Mi az hogy csak az végezheti, akinek papírja van róla??? Ki mondta ezt a baromságot??? Tényleg elképesztő...
Felelősség kérdése meg...hm, már megint csak ismétlem önmagam. Annál rosszabbat, hogy karba tett kézzel végignézed, hogy meghal valaki melletted, nem nagyon tudsz tenni. Itt kellene inkább felvetni a felelősség kérdését...

Pubá, abban igazad van, hogy gyakorlat teszi a mestert...az elsősegélynek egy titka van- gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni! Ez is megoldható lenne, ha AKARNÁ valaki...de itt már túl sok a ha... :-( :mad:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szakmai...
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 8:40 
Szent Tömlő őrzője

Már bocsi babák!2002-ben elindult egy olyan tanfolyam:"kiterjesztett alapfokú újraélesztés".Lehetőleg az összes média lehozta,hogy ez igen,a tűzik ezt is megoldják!Vizsgázni is kellett.Aki megbukott,sebaj,majd pótvizsgázik..AHA,egyszercsak elfogyott a pénz,se pótvizsga,se tanfolyam,persze ezt már nem médiáztuk....Kérdem én,bárki is használta az ott megszerzett "tudását"agyakorlatban?Merte-e?2-3év alatt minden felejtődik,ha nincs szinten tartva!Erre persze nincs keret,ez már nem híranyag..Más..a családban jól jön,ha ismerjük a Hemmlich fogást,a Rauteket,a stabilót,a trendellenburgot,sőt!kollégák életét menthetjük meg!Már bocsi,de amíg a KÉSZ-nek nincs egy nyavalyás CAD mellénye,akkor miről is beszélünk?Tudom;szegény ember kézzel nőz!puszi Pubá :fal:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 1:39 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Már régóta követem az eseményeket a fórumon, de csak most jutottam el odáig, hogy reagáljak is. Így ha megengeditek csatlakoznék.

A legszörnyűbb az, amikor az észlelő tudná mit kell tenni, de nem teszi. Sajnos több olyan embert ismerek, aki ismeri és gyakorolta is a BLS algoritmust mégse tenne semmit, ha úgy hozná az élet. Kétféle magyarázatot hallottam:
-Nem tudja vállalni a felelősséget...
-Az elsősegélyoktatója azt mondta, hogy csak az végezheti, akinek papírja van róla...
ELKÉPESZTŐ...

Az is kétségtelen tény, hogy a felnőtt lakossággal már nem lehet mit kezdeni ilyen téren. Az elsősegély oktatását általános iskolákban kéne megkezdeni. A kicsik fogékonyságát mi sem bizonyítja jobban, mint az elsősegélyversenyek népszerűsödése. Elképesztően lelkesen és lelkiismeretesen! tudnak készülni :-P. De azt nem várhatjuk el tőlük, hogy ők keressék meg az elsősegélyoktatással foglalkozó szerevezteket. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a másik oldalnak is ficánkolnia kéne egy kicsit. :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 29. 0:51 

A kb. 200 év az 1799-től számolva jött ki, Mária Terézia rendeletét figyelembe véve (Általános segítségnyújtási kötelezettség)!
És 1867-ben már rendelet tette kötelezővé az elsősegély oktatását iskolákban!!! Tehát a kezdet nagyon jó volt, csak nagyon-nagyon visszaestünk...gondolkodásban, hozzáállásban, ahogy Te is mondod!
Az viszont igaz, hogy a szervezett mentést csak a BÖME-től számíthatjuk.

Az emberek tényleg azt várják, hogy majd a másik úgyis megcsinálja, csak nem fogják fel, hogy itt akár másodpercekről van szó, tehát halálra ítélik a beteget sok esetben, ha a sültgalambra (mentőre) várnak...
De végül is Neked nem kell ragozzam, hisz úgyis tudod...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 149 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]