* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 24. 23:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 11. 16:10 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Az utóbbi 1 év munkájáról beszélt Gyurcsány

Gyurcsány az origo chat szobájában

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 28. 12:44 
kapocspárkulcs tekergető

A LL fóruma a tűzoltó szakmával összefüggő vélemények egyeztetésének, ütköztetésének helye. Javasolom, hogy a napi politika - főleg demagóg módon megközelített kérdései - éppen a szakma politikamentessége miatt kerüljenek le a fórumról.
gondolkodjunk

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 28. 12:14 
lángterelgető

T.Frinyó!
Elolvasgattam amit belinkeltél,és még nagyon sok minden mást is szoktam olvasgatni jobbról és balról,és nem utolsó sorban gazdasági oldalról,nemzetközi és hazai oldalakról szoktam leszürni a véleményemet!
Véleményem jelenlegi állása szerint,nincs most jobb megoldás a jelenleginél.

Üdv:wing

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 28. 0:27 
tűzkőről pattant

ehhez elfogulatlanul kellene mérlegelni. pusztán ennyi benne a bibi. de itt már itélet született, és ettől kezdve kár a szóért. :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 20:44 

A hazugságról!A 2 TV-ző példája nagyon jó!
http://www.origo.hu/nagyvilag/20060927szines.html

Az adózási részről!
http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... iasi2.html

A gazdaságról és a hangszalagról!
http://www.origo.hu/itthon/20060927ahaszonleso.html

Így hirtelen sok, de érdemes elolvasni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 17:45 
tűzkőről pattant

ámen! Tiéd az 5 pont!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 17:41 
pernyekergető

Végiggondoltam, mi lesz ha a gazdaság összeomlik. :radobbent:
Épp ezért mondom, NINCS több esély!!! Nincs tovább, KÉSZ, VÉGE!!! Ennyi volt gyerekek. :???:
Azt kellene megérteni, hogy az a program amit megalkottak úgy tűnik, nagy valószínűséggel, hogy nem fog működni. [-X
NEM a hazugság miatt, hanem amiatt, hogy még ŐK SEM TUDJÁK mi lesz a program3.-k,4.-k........... sokadik lépése!!! Ez itt a baj!!!
Hol érdekel a pártpolitika???
Az érdekel, hogy FOGALMUK SINCS hova vezet a programjuk! :-x
Nem tartják feltétlenül jónak ezt a programot a sokat emlegetett külföldi elemzők sem, de nincs más. Ennyi! Snitt! Ezt tudták felmutatni és kész!!!
Amúgy ha annyira elemezgetjük a gazdasági részét pl: a dán és olasz példát sokkal inkább megoldásnak tartanák az oly sokat emlegetett külföldi okosok is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 16:49 
tűzkőről pattant

ha nem is beszélünk ennyire drasztikus inflációról, csak vágtató inflációról, ami 2 számjegyü, az is megteszi a maga hatását. ezt gondold végig. és vonatkoztass el a pártoktól.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 16:32 
tűzkőről pattant

pusztán azt próbáld meg végig gondolni, hogy ha a gazdaság összeomlik (amire nagyon jó eséllyel pályázhatunk), és elindul egy hyper infláció, ember nincs, aki azt megállitaná. ez annyit jelent, hogy 3 számjegyü infláció, és a fizetésed kb. arra lesz elég, hogy vegyél egy kiló kenyeret. nem beszélve ennek társadalmi hatásáról. de majd elmondhatod, hogy mondjon le, mert hazudott. és ki nem??? hát.. valóban ez a legfontosabb kérdés. de van néhány csusztatás abban, amit irtál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 16:21 
tűzkőről pattant

Hadiláb! sajnos teljesen más megközelitésből nézzük a dolgokat. Te a párt-politikai acsarkodást helyezed előtérbe, én pedig a gazdaság-politikai részét. ezért elbeszélünk egymás mellett, aminek tul sok értelmét nem látom. további jó mulatást!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 15:00 
Szent Tömlő őrzője

Inkább leírom, mielőtt még vki felhozná: 16 éves vagyok. Ennek ellenére bennem is kezd kialakulni egy kép. Én az egyik oldalhoz sem csapódom, nem is nagyon foglalkoztat, de hallok egyet-smást.

Mind a 2 oldal részéről van hiba. Most hogy kijött ez a beszéd, egyre jobban kételkedik mindenki, mi lesz ezután.
Sokak szerint Gy.F. bevallotta, mások szerint meg lebukott. Szerintem inkább az utóbbi, ez egy nyilvánosságra került anyag. Szintén 2 variáció lehetséges: vagy saját érdekből vagy egyszerűen előkerült. De ha saját érdekből, akkor viszont hülyén hangzik, hogy lebukás... de talán létezik olyan, hogy önmagunk lebuktatása :???:
"hazudtunk reggel, éjjel, este..." Ehhez csak annyit fűnék hozzá, hogy nem árt vigyázni olyannal, aki már hazudott egyszer. Jah, és többesszámban van, feltehetőleg nem csak ő egyedül.
MTV: a "tüntetők" közül nagyon sok olyan ember volt, aki inkább futballista, minthogy a politika bármennyire érdekelné is. Olyanok mentek oda, akik csak verekedésre, dühöngésre vártak, nem véletlen, hogy a rendőrök a szurkolókkal sosem voltak jóban... Több leírásból azt vettem ki, hogy a valódi tüntetők a hátsó részen meghúzódtak, a csőcselék pedig elöl volt a bejáratnál. Van egy bökkenő: a rendőrök onnan érkeztek, és először azok "kaptak a fejükre", akik viszonylag csendesek voltak. De jön megint egy kérdés: ha ők békésen akartak volna tüntetni, miért maradtak ott? Miért nem mentek vissza, amikor az indulatok már fékezhetetlenek voltak?
A további napok: a rendőrök nagyon jól teljesítettek a vége felé, csak mindehol az ment: a rendőrök nem voltak felkészülve és nem volt hatásos. Ilyenkor inkább bíztatásra lett volna szükségük, hogy nagyobb lelki erővel tudják folytatni a következő napo(ka)t.
Én még hasonlítani sem hasonlítanám forradalomhoz, csomó különbség van a kettő között...

A követelésekről nem tudom, mennyire vagytok informálva, az MTv előtt semmiféle petíciót nem tudtak adni, ezért nem olvastak be semmit.... és kértek egy hírszerkesztőt, összesen 2 volt, és mindegyik pont foglalt.

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 27. 13:56 
pernyekergető

Kedves spizza! Ugy tűnik eltérő véleménnyünkel elég érdekes topikot alkottál. ;-)
Igazán örülök, hogy más is hozzászólt bár ugysem mi fogjuk megváltani a "világot".
Szóval. Lenne pár nyitott kérdés amire úgy tűnik nincs válasz. Szerintem mind1, hogy narancsos v. vöröses v.ki a lényeg attól még lényeg marad. Egyáltalán nem tudjuk hova is vezet ez a csomag!!! A magyar nem arról híres, hogy azért mert ráerőszakolják befizeti az adót a járulékot v. bármi mást. Valahogy a társadalom nagy többsége megtalálja a kibúvót.
Mi a biztosíték, hogy jó lesz nekünk 4év múlva? :-k Hiszen a szövegben az is benne vagyon, hogy GY.F. azt se tudja mi lesz a 3.-k lépés nemhogy még a többi!!! :mad:
Mivan ha ez a módszer 1általán nem vállik majd be :-? :-? :-?
Aki ismeri a magyart tudja, hogy igazam van!!!
Honnan veszitek, hogy a jobb oldarról vannak a tüntetők az utcán, hogy őket "módszeresen toborozták"? Ezzel kapcsolatban felhívnám kedves "vörösök" :megbocsato: a figyelmeteket, hogy NEM a jobboldali szavazók lettek becsapva hiszen ők már az első pillanattól kezdve tudták, hogy GY. hazudik. (Én még emlékszem amikor azzal ijesztegette a magyarokat, hogy 26millió román fog az országba jönni) Ekkor már kimutatta a foga fehérjét ezért a jobb oldaltól NEM is kapott bizalmat!!! Ő a saját szavazóit csapta be. [-X
Még 1 a szövegbe melyik rész is szól az elmúlt 16évről??? Mert magyarázni utólag mindent lehet de a konkrétum az, hogy UTOLSÓ 4év, meg UTOLSÓ 1,5-2év. Szóval azt gondolom ezzel kapcsolatban nincs miről beszélni!!!
Mi a biztosíték (és ez a legfontosabb) MI A BIZTOSÍTÉK, hogy GY.F.-etek nem fogja azt mondani 4év múlva, hogy "-OK. :-D NEM CSINÁLTUNK SEMMIT TI FIZETTETEK MINT A HÜLYÉK, DEHÁT EZ VAN VÉGIG HAZUDTUK NEKTEK AZ ELÖZŐ 4ÉVET IS!!!! TUDJÁTOK MIT??? FIZESSETEK MÉG MERTHÁT UGYE SZARBAN VAGYUNK. PERSZE ERRŐL MEGINT CSAK AZ ELLENZÉK TEHET!!!" Majd ezek után szépen a pofánkba röhög hiszen Ő milliomos neki ugyis mind1. Szóval????? Hol a garancia???? Miért is kéne nekem egy hazug dögnek fizetnem még és még és még mikor "eddig sem csinált SEMMIT??? SEMMIT!!!"
Arról nem beszélve, hogy a botrány kirobbanása után rögtön folytatta a hazugságokat hiszen a Washington Postnak szó szerint azt mondta "nem hazudtam!!" Amikor pedig németországban járt a kancellárasszony nevében is azt állította, hogy:"a kancellárasszony bátor tettnek nyilvánította a beszédemet" :radobbent: erre kb:3órával később a német kancellárasszony sajtófőnőke közleményben adta ki, hogy magyar belpolitikáról NEM eset szó a megbeszélésen, és ők inkább hisznek a saját kancellárjuknak mint egy olyan miniszternek aki hazudik a saját népének!!!
A befektetőkről meg csak annyit, NEM akarnak mást csak a PÉNZÜKET [-X Érdekli őket, hogy milyen áron??? NEM. NEM ÉRDEKLI!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 26. 10:02 
tűzkőről pattant

Kedves Nazda!
ne haragudj, lemaradt a megszólitás, és nem 13. havi fizetés, hanem nyugdij. de ugyis tudod :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 26. 9:47 
tűzkőről pattant

itt nem arról van szó, hogy nem tudnak elszámolni a milliókról. hanem arról, hogy többet költöttek, mint amennyit elbirt a gazdaság. azért ott van pl. autópálya, a közalkalmazotti bérek, 13. havi fizetés, és lehetne sorolni. meg lehet próbálni "oltani a tüzet", de ettől a gazdaság még nem lesz gatyába rázva. én sem csapkodom magam a boldogságtól, viszont ha racionálisan végig gondolod, nincs más ut. és ezt kell megérteni. elégedetlenkedni lehet, sok esetben kell is, csak sajnos magunk alatt vágjuk a fát, és görgetjük magunk előtt a problémát, ami egyre csak dagad.
csak egy dolgot hoznék fel példának. Nemzeti Szinház. milyen cirkusz volt belőle. már elkezdték, a választást a jobb oldal nyerte, és szétbarmolta az egészet. az elbontás lényegesen többe került, mint amit addig már beleinvesztáltak. de ott volt a metro. érvényes birói döntés volt, OV. vastagon tett rá. szóval lehetne itt sok-sok dolgot felhozni pro és kontra, de szerintem nem ez a cél. hogy az ország oda jutott ahova, abban minden politikus vastagon odapakolta magát. tehát ugy gondolom itt az idő, hogy akkor most már tényleg állj, és tegyük rendbe a dolgokat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 26. 2:52 
Szent Tömlő őrzője

Spizza Kedves!

Te hallottál már olyanokról akik nem tudtak elszámolni a "gondjaikra" bízott milliókról, esetleg milliárdokról? Ha igen, lécci tájékoztass a végeredményről!

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 26. 0:11 
tűzkőről pattant

és ha anno a Bokros csomag végig megy, akkor már rég nem itt tartanánk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 23:38 

Annyit még hozzáfűznék: Nyílván a külföldi, nagy hírlapokat lehet ismerni.Azon elgondolkodott valaki, miért van nevük, miért adnak véleményükre annyian, netán fogadják is meg? Aki olvasta a Financial Times írását, tudja mire gondolok...Mi miért nem tudjuk megérteni?

Vegyük oktatást!Kalap szar, tudom, aláírom, részese vagyok!Az többiek tüntetni akarnak, de mondjuk én, vagy sok más-más osztálytársam miért nem?Pedig amilyen fősulis terveik vannak...És nem gazdag emberkék, sőt!

Eü: Ráférne a gatyába rázás!Engem 1 hete műtöttek, fél órás beavatkozás volt, de előtte zsibbatra feküdtem magam a műtőasztalon 2 és fél órát!Volt, lett volna jobb dolgom is, de érdekelt?Ez van, nem futhattam ki onnan, lekellett nyelni!Tudom és megértem, hogy mindenkinek elege van az egészből, hogy állandóan csak szopatnak minket és lekell nyelni, de most jött el az az idő, mikor látni, hogy ez nem fog végtelenségig tartani, csak átmeneti, lassan vége lesz (4 év vagy mit saccoltak). Nem éri meg inkább 4 évig még tengődni, mint inkább megint a látatlanba, majd eljön a vége címszóval nyelni és nyelni?

Még mielőtt bárki azt hinné, egekbe akarom emelni a Gyurcsányt, hát a francokat!De vegyünk elő egy iszonyú egyszerű példát!
Iskolapad: A diák bemegy, elkezdi az iskolát, telik a 8 év, már várja, hol a rákban van a vége. Elballag, virul a feje, aztán kapja hírt, húzol tovább tanulni!Elkezdődik szakmunkás, vagy szakközép, vagy gimi, bármi és nicsak, gyerkőc fejének nem ízlik a dolog. Közlik Vele, hogy van min 4, max 7 éve, ami letöltendő, ha csak meg nem szökik. Közlik vele, hogy kölyök, agyon leszel szivatva, ezt követeljük, meg azt követeljük, egy dolgod van, teljesítsd!!!A gyerkőc megutálja egész iskolát, tanári kart, legszívesebben lázadna, illetve valamilyen formában lázad is.Aztán letelik ideje, elcsámborog a maga útján, végül éli életét. De jönnek élet nagy pofonjai és rájön, hogy csak annak az idióta vénembernek volt igaza, aki belém akarta nevelni iskolapadban ezt és ezt a dolgot...
Most a nép lenne a diák, Gyurcsány meg a tanár, vagy mcsoda!Most nincs igaza, lázadunk, de később belátjuk, basszus, csak nem igaza volt?

Bocs az esti regényért, de ez kikívánkozott...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 23:23 
tűzkőről pattant

Frinyó! egy nagy igazságot irtál le!! amig az egyik milliomosból lett politikus, addig a másik politikusból milliomos. nem mind1

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 23:17 
tűzkőről pattant

tuo írta:
Sziasztok.
Spizza, nem szeretnék politizálni én sem, de aki felelős azért a helyzetért ami az elmult napokban kialakult az GyF. és az egész pártja, illetve a csomagja. Akár mennyire is próbálja menteni magát, és az ellenzékre kenni, a hibát ő követte el.
Azért mert "Hazudtunk" illetve "Nem csináltunk semmit 4 évig" meg "100 és 100 trükkel csaptuk be őket" -azért ne én dögöljek éhen mert ők "Elkúrták" :-x . Éppen elég nehéz volt eddíg is megélni ebben az országban, már most kilátástalan a helyzet GyF csomagja nem segít, csak tönkretesz. És ez még csak a jéghegy csúcsa!!! :-(
De inkább nem merülök bele, mert olyat írok amit a szerkesztőség nem rak be a topicba.
Ui: hogyan lehetne megbízni egy ilyen miniszterben, aki finoman fogalmazva annyit "hazudott" hogy könnyen rámehet egy ország gazdasága, és pár millió ember sorsa???

nem látom azt, hogy bármit is bárkire akarna kenni. mégis mit gondolsz, hogy ha a reformokat nem tudják végig vinni (ismét) akkor hogy fogsz megélni? leértékelik a forintot, visszaminősitik a hitelképességet, nem jönnek az EU-s pénzek, nem kell ragozni. csak egy kis józan ész kell.
de semmi nem indokolhatja ezt a vandalizmust, amit itt produkáltak. és azt se felejtsd el, hogy szónokolni lehet, csak az kevés az üdvösséghez. nincs egy épkézláb program, ami alátámasztaná, hogy valóban van alternativa.
halkan megjegyzem, hogy 231 M volt a kár, amit a tv székházában összehoztak. hát... hajrá!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 23:06 

Megmondom őszintén, imádom a politikát olvasni, mindíg is lekötött az állandó harcuk, de sose szerettem magát a politikusokat, pártokat!Már régebben megfogadtam, a sok olvasott, látott és halott információk alapján, amit évek óta memorizál az ember, hogy én ugyan sose fogok senkire szavazni, legyen bármi is az ára!Miért?Mert nem érdemlik meg!

Viszont az évek folyamán kialakult bennem egy kisebb narancsos "szimpátia", annak elenére, hogy rendszer váltás óta, egyik kormány se tett le igazán mit az asztalra, sőt, csak elb...ta azt is ami volt.
Én Bokros bácsi idején, még alig voltam, de visszaolvasván régre, rájöttem, hogy nem volt hülye a fickó.A már említett narancsos "szimpátiám" viszont hangfelvétel óta meghalt! Meghallgattam a 25 percet folyamatosan, nem is 1-szer, és bár nevetséges, de elkezdtemmagamnak egy jegyzetet csinálni, amiből lett egy szöveg!Ezt most megtartanám magamnak, de rájöttem belőle arra, hogy az eddigi pártok "lopásait" volt 1 ember aki megunta!Nincs rá szüksége, van vagyona, honnan meg hogy, az most mind1. És igen, ez sokaknak nem testzik, legalábbis odafönt, de belátták, máshogy tényleg nem megy, nem fogunk a szarból kimászni a tökünk vakargatásával.

Ez most nem azt jelenti, hogy fogok szavazni GY.F. javára, de valamilyen szinten támogatom!Mert nem mind1, hogy 4 évig lesz szar és aztán jó, vagy hogy jön egy új kormány, 4 év alatt lerombol, elkezd építeni, elfogy az ideje, oszt 10 évig lesz szar! Szerintem alapvetően az a baj, hogy sokan nem veszik észre, /és ez most lehet, hogy erős lesz/ hogy az országgal kéne foglalkozunk, nem magunkkal!Most az országnak rossz, nekünk is, de 4 év múlva elkezd fejlődni az ország, aztán 6 év múlva már bőven jó lesz neki, akkor nekünk is jó lesz!Ország-Állam, illetve nép egy együttes lánc. Csak sajnos nem működik fordítva, hogy előbb mi, aztán az állam!Ezt kell "sajnos" megérteni, még ha fáj is!Nekem sem ment elsőre...

További szép estét Mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 22:41 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok.
Spizza, nem szeretnék politizálni én sem, de aki felelős azért a helyzetért ami az elmult napokban kialakult az GyF. és az egész pártja, illetve a csomagja. Akár mennyire is próbálja menteni magát, és az ellenzékre kenni, a hibát ő követte el.
Azért mert "Hazudtunk" illetve "Nem csináltunk semmit 4 évig" meg "100 és 100 trükkel csaptuk be őket" -azért ne én dögöljek éhen mert ők "Elkúrták" :-x . Éppen elég nehéz volt eddíg is megélni ebben az országban, már most kilátástalan a helyzet GyF csomagja nem segít, csak tönkretesz. És ez még csak a jéghegy csúcsa!!! :-(
De inkább nem merülök bele, mert olyat írok amit a szerkesztőség nem rak be a topicba.
Ui: hogyan lehetne megbízni egy ilyen miniszterben, aki finoman fogalmazva annyit "hazudott" hogy könnyen rámehet egy ország gazdasága, és pár millió ember sorsa???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 20:13 
tűzkőről pattant

szó nincs megbántásról. ne is gondolj ilyenre, csak beszélgetünk. attól, hogy mésképp látsz dolgokat, még nem bántasz meg. de változatlanul más a véleményünk. csak 2 dologra térnék ki.
1. a kialakult helyzetért kizárólag az a felelős, aki a csőcseléket mozgositotta. fradi meccseken is sürün megforult.
2. összefogás. itt nem a jobb, vagy baloldalnak, hanem a jobb ÉS a baloldalnak kellene összefogni egy közös cél érdekében. tehát egymásért, és nem egymás ellen.
de megértem a meggyőződésedet, csak elfogadni nem tudom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 19:03 
pernyekergető

Spizza! Őszínte leszek én sem szoktam politizálni. Amúgy meg nagyon fájt ami az utolsó napokban történt. A szöveget végigolvastam és nem láttok benne se megbánást, se pedig beismerést csak gyalázkodást, vakarózást. Egymás előtt őszíntén beszélhetnek és sosem gondolták volna, hogy ez kiderül. Ez nem beismerés, hanem lebukás!!! Nem mondom, hogy más hibátlan de lehet, hogy mégis megtudná jobban csinálni. Ott voltam a tüntetők között hétfő este is és a szívem szakadt meg attól amit láttam. Volt nagyon jó rendőr barátom aznap este a TVszékháznál, és tudom ha merték volna sokat odajöttek volna mert ők is érzik ez NEM megoldás!!! Sose tudnék egy ilyen rongálásba tevékenyen résztvenni de a hazámat nagyon szeretem (ugy látszik túl érzelgős vagyok). Igenis úgy érzem azért a helyzetért egy ember felelős aki keni mindenki másra. Persze emberek vagyunk gyarlók, tele hibákkal de nem tudom épp ésszel felfogni, hogy v.ki egy bűnből erényt akar kovácsolni. A választásokkal kapcsolatba pedig hosszú évek óta látszik, hogy a jobb oldal erősebb, nagyobb a szavazótábora mint bármely más politikai oldalnak de KÉPTELEN az összefogásra!!!! Ezért bukják el sorban a választásokat. Nem lesz ez most se másképp. Nálluk nem a hatalomvágy, hanem az összefogás hiánya ami megöli az esélyeket. Mindegy. Akárhogy is lesz ugyis nekünk kell megoldanunk, rendbetennünk a dolgokat. Nagyon sajnálom ha megbántottalak elözőleg hidd el nem állt szándékomban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 10:21 
tűzkőről pattant

hadiláb!
itt válaszolok, hogy ne "ronditsuk össze" a másik topicot, és akinek van véleménye, itt leirhatja.
én is ugy látom, hogy elbeszélünk egymás mellett amit nekem titulálsz, az elég sánta, mert ilyet nem irtam sem 24-én, sem máskor. itt arról van szó, hogy nem egy ember hazudott, hanem általában a politikusok. egy emlékezetes példa, amikor a fidesz lett megválasztva, azért kapott annyi szavazatot, amennyit, mert ragaszkodott ahhoz, hogy a kisgazdákkal nem lép koalicióra. még igy sem kapta meg azt a többséget, hogy a parlamentben végig tudja vinni amit akar és mi volt az első? "lefeküdt" a kisgazdákkal. vagy ott volt az adócsökkentés. állandóan puffogtatta a frázisokat az adócsökkentésről (most is), mégis amikor kormányra került, valahogy kimaradt az életéből. számtalan példát lehetne emliteni. de nem ez a lényeg.
itt most arról van szó, hogy hallgasd meg a 25 perces felvételt, és az ominózus 2 mondatot a maga szövegkörnyezetében olvasd, és ne kiragadva. nem mondom, hogy minden tökéletes. SŐT! de az ország helyzetét kicsit a politikától elvonatkoztatva is nézni kellene. arról sincs szó, hogy ne lehetne tüntetni az éppen aktuális kormány intézkedései ellen. de ami történt, az messze nem erről szólt. annak idején volt egy kisérlet a gazdaság gatyába rázására, az ominózus "Bokros csomag". azt sem tudták végig vinni. pedig nincs más lehetőség. nyilván senki nem örül, ha még több terhet raknak a vállára, de valahogy ki kell mászni ebből a kátyuból.
a békés tüntetéssel nincs semmi baj, viszont pontosan tudjuk, hogy a lakosság már régen 2 részre szakadt. SAJNOS! és olyan szinten, hogy családokon belül is kényesen kell ügyelni arra, hogy politika ne kerüljön teritékre, mert sok helyen még igy is egymásnak esnek. engem nem érdekel a politika, de azt igenis állitom, hogy a nagyobbik ellenzéki párt kőkeményen uszit, és betegesen minden idegszálával arra koncetrál, hogy megkaparintsa a hatalmat. itt összefogásra, és nem széthuzásra, rombolásra lenne szükség. és főleg nem rendőreink "feláldozására"!
szerintem egyik politikus sem különb a másiknál, viszont nem tudom elitélni azt az embert, aki végre eljutott odáig, hogy azt mondja, hogy na akkor állj, és ebből elég volt. itt ugy néz ki a dolog, hogy csinálhat bármit, szép lehet, de okos nem. ne hazudjon, bár kizártnak tartom, hogy egy választást meg lehet nyerni ugy, hogy azt mondom, hogy na emberek szavazzatok rám, de utána olyan csomagot kaptok a nyakatokba, hogy megszakadtok. ez vicc. és nyilván a választást mindben párt szeretné megnyerni. OV is linkelt azért rendesen a több száz %-os béremelésével, a 14. havi nyugdijjal stb. stb.
ha a miniszterelnök hazudott, nem jó. de az sem, ha beismeri, és ki akar lépni ebből a mókuskerékből. továbbá elégitse ki a társadalom minden szegmensének jogos követelését, miközben csökkentenie kellene a közterheket is. na ehhez már csak azt kell hozzá tenni, hogy egyszer volt, hol nem volt. a hab a tortán, hogy mennyire kaparnak az olimpia megrendezéséért. nem mintha nem lenne jó, de azért nézzünk már szét egy kicsit.
amugy meg ha megnézed, még rendőri brutalitásról is irt valaki. ebben a helyzetben!!! maximálisan azonosulni tudok azzal, amit tettek. bár többen lettek volna. már az első perctől kezdve!
kicsit hosszura sikeredett. én tiszteletben tartom a véleményedet, viszont kitartok a sajátom mellett. ettől kerek a világ :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Vélemények kicsit másképp
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 25. 10:19 
tűzkőről pattant

Ebben a topicban reményeim szerint le lehet irni olyan véleményeket, amelyekben kikerülhetetlen a politika még akkor is, ha valaki nem politizál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]