* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 23. 11:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: BKV zavarelhárítás
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 21. 19:37 
csizmás kandúr

Sziasztok!

A mai napon a BKV által átadott, gyakorlatozásra szánt IKARUS-280 as busz sikeresen megérkezett a hatvani gyakorló bázisra.
Mindenkinek köszönjük a közreműködést!

http://krobothcsaba.fotoalbum.hu/index/ ... mid/204983

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10. 8:23 
Szent Tömlő őrzője

Szia Leslee!
Üdv itt! Ismerjük egymást! :-D
Engem érdekel, amennyit lehet mesélj!
Üdv Morcosnak is! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10. 7:52 
vízpocsékoló

KisCsiga írta:
Szia Leslee!

Mi az a BKV? Az igazat megvalva, amióta megismertelek benneteket "szomorúan" nyugtáztam, hogy sokkal összertartóbbak vagytok, mint a rendőrök, de mindenesetre elhivatottabbak!

Szép estét!

Üdv!

KisCsiga 8-)

Ui: jövőre cikkezzünk egy kicsit a BKV-ról, hogy megismerje a háttérországot (is) a nagyérdemű! :-D

Üdv Mindenkinek!

A témanyitó Leslee vagyok, csak némi gubanc volt az előző email címemmel.

KisCsiga megszólítottál :-)

A kérdésedet nem teljesen értem, de ha kifejted szívesen válaszolok...

A zavarelhárításunk egy kicsit megváltozott tavaly év vége felé, ha bárkit érdekel, akkor a "szigorúan titkos" információk kivételével szívesen tájékoztatom a nagyérdeműt :-)

Szép napot!

Leslee

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 24. 18:04 
csizmás kandúr

Én is! Csak nekem nem jutott kéklámpa. :-( Ez is egy nagy család! :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 23. 22:27 
Szent Tömlő őrzője

Firemancs1 írta:
Üdvözlet a kollégáknak! :-)
Boldog Karácsonyt!

Te is? :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 23. 21:57 
csizmás kandúr

Üdvözlet a kollégáknak! :-)
Boldog Karácsonyt!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 22. 15:07 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!

"Nem adom fel, még életben találsz..." és lesz összetartás, SŐT van is!

Nem sajnálkozni, sebeinket nyalogatni! Tudom egy fecske nem csinál nyarat, de egy fecske köré gyűlik gyorsan a többi és akkor... Hmmm!

Bizony ám!

Szép napot és nyugadalamas szolgálatot Mindannyiótoknak!

Üdv!

KisCsiga 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 22. 12:13 
Szent Tömlő őrzője

Összetartás már csak a múlt. Itt is érvényesül az emberi gyarlóság. Mármint a cégnél. Miért lenne más, mint a többi?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: bkv
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 22. 10:25 

Szia puska bá'!

puska bá' írta:
ok.megint a tüzoltó lett lebaxva,Elegem van a botcsinálta nem gondolkodó nem szakmabeli modikból ..PÁ

A kötekedés helyett magadba szállhatnál és elgondolkodhatnál egy-két dolgon, ami közelebb vinne embertársaidhoz és képessé tenne az emberi kommunikációra, így főként Karácsony táján!

Szép napot!

Üdv!

KisCsiga 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:59 
pernyekergető

Hagyd!
Nem érett meg a lelke,hogy foglalkozzunk vele!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: bkv
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:24 
Szent Tömlő őrzője

ok.megint a tüzoltó lett lebaxva,Elegem van a botcsinálta nem gondolkodó nem szakmabeli modikból ..PÁ

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:20 
Szerkesztő

puska bá' írta:
Bocsi,de ez tűzoltó cég,miért nem a BKV lapot foglajátok?

A szerkesztőség elhatárolódik ettől a megnyilvánulástól. Természetesen - ahogy a rovat címe is mutatja: Társszervek - a moderációs alapelvek betartásával szabadon folyhat a párbeszéd az adott témában.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: bkv
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:06 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi,de ez tűzoltó cég,miért nem a BKV lapot foglajátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21. 21:00 
pernyekergető

Azért az túlzás,hogy jobb az összetartás nálunk,mindenesetre megnyugtat,hogy egy "kívülálló" így értékeli! (az idésőjelet azért használtam,mert-ugyan én beszkártos vagyok-de Veletek,tüzesekkel együtt szoktunk vonulni balesetekhez,kiváltképp ami kötöttpályást is érint,Veletek együtt emeltünk a nyáron kombínóvillamosnak nevezett romhalmazt,tehát valamelyest szakmabelinek tekintünk benneteket!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 20. 21:01 

Szia Leslee!

Mi az a BKV? Az igazat megvalva, amióta megismertelek benneteket "szomorúan" nyugtáztam, hogy sokkal összertartóbbak vagytok, mint a rendőrök, de mindenesetre elhivatottabbak!

Szép estét!

Üdv!

KisCsiga 8-)

Ui: jövőre cikkezzünk egy kicsit a BKV-ról, hogy megismerje a háttérországot (is) a nagyérdemű! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31. 22:35 

javascript:emoticon(':tapsolo:')

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31. 10:19 
pernyekergető

"...Elég szomorú dolog hogy ennyire nem érdekli egyes embereket mások sorsa."
-Ilyennek nevelt minket a rendszer.Ez a nagyváros-egyik-átka!!!

"...Lehet hogy egyszer a rendörségnek, meg kéne állítani egy-két szabálytalankodó buszt."
-Erre van már tökéletes megoldás:a traffipax!Ma már elmondható,hogy rendőreinknek igen komoly berendezései vannak,hogy megörökítsék-többek közt-a piroson való áthajtást.Természetesen azéremnek rögtön a másik oldala,hogy amíg a felső tízezret nem csesztetik-lásd:Nógrádi sofőrje,aki Ordacsehinél rögtön 2 ember életét oltotta ki,de kimosták,sőt,szerencsétlen Trabantos lett a végére a hibás,csak,hogy a politikusi karrier kevésbé csorbuljon!!!-mitöbb elsikálják nekik ezeket a stiklijeiket is,addig istenigazából sokat nem is lehet várni az utca emberétől,legyen az buszos,teherautós,stb.!!!
A szomorú tény:aki szabályosan dolgozik,ma inkább azokat nézik ki,pedig a közlekedés-mint az köztudott-nem egyszemélyes játék,a mai morál mellett pedig elvárható lenne,hogy LEGALÁBB a nagyobb járművek vezetői-pláne,ha embereket is szállít-példát mutasson a többieknek!
Szirénás járművet vezetve el merem mondani,hogy a nagyvárosban-így Budapesten is-akik elsőként segítenek a szirénásoknak a haladásban:a villamososok és a társ szervek szirénásai és itt külön kiemelném a tűzoltókat!!!
Ők azok,akik gondolkodás nélkül segítenek és ha kell,elállják az utat,hogy haladni lehessen a fedezetükben!
Aki pedig már egyszer vezetett valamiféle vaskerekest-villamos,vonat-az tudja,hogy mennyit jelent egy nagytestű járművet vezetni,mit jelent egy komolyabb fékezést prezentálni,a legtöbbje tudja,milyen "fegyvert" kezel és a tapasztalat,hogy nagyon nem is akarnak virgonckodni a hasonló nagytestűekkel,mondván:mindenkit hazavárnak!!!

Ezek a gondolatok persze csak a privát véleményemet tükrözik,ha valaki nem ért vele egyet,azt is meg tudom érteni!!!
BUÉK mindenkinek,legalább mi vigyázzukn magunkra!!! :elvarazsolt:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29. 20:50 

Erre sajnos én sem tudok megoldást.
Elég szomorú dolog hogy ennyire nem érdekli egyes embereket mások sorsa.
Lehet hogy egyszer a rendörségnek, meg kéne állítani egy-két szabálytalankodó buszt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29. 12:52 
szikracsapkodó

Hát igen...

Sajnos igazatok van :???:

De, hogy egy picit tisztább legyen (és nem a védelmükben):

Az tényhelyzet, hogy nagy a járművezetők közötti fluktuáció! Folyamatosan hiány van szinte minden területen. Ebből következőleg a kiválasztásnál egyszerüen nem lehet megfelelően szigorú feltételeket szabni.
Ma, Budapesten akinek semmilyen végzettsége nincsen két lehetősége, mentsvára van: vagyonör vagy bkv!
Azt is tényként kell említeni, hogy hazánkfiai nem igazán szeretnek dolgozni. Mindegy, hogy mit, a lényeg, hogy más is hozzáférjen. Bármilyen munkát elvállalnak, de abban megy a simliskedés, aztnemmuszájannyiratökéletesen, minekezeknek stb. beszólások.
Az utcáról felvett buszvezetők általában már rendelkeznek jogosítvánnyal, gyakorlattal. A linkeskedésben sem kell őket oktatni. Ellenben a MUNKÁT (így nagy betükkel) és a szolgáltatói szemléletet nem ismerik. Munkájukat nem az önképzés, jobbra való törekvés jellemzi, hanem a teljen le a műszak szemlélete. Ha a mentálhigiénés tapasztalatokat is figyelembe veszi az ember rájön, hogy az otthoni háttér sem teljesen megfelelő egy TÖKÉLETES munkavégzéshez. A folyamatos gyülölködés, mások hibáztatása jellemzi szinte egész életüket. Ők maguk a tökéletesek, mindenki más (közlekedő) hülye.
Ha "megelégelik", hogy nekik dolgozni kellene, akkor könnyen váltanak és egy busz jogosítvánnyal aránylag hamar találnak is munkát. Azt már természetesen nem vizsgálva, hogy milyen feltételekkel.

Én szeretek a bkv-nál dolgozni :-)

A tutira bejelentett fizetés velejárója a rendesen fizetett járulékok. Emellett az egészségpénztári kiegészítés is remek pluszpénz tud lenni. A családi utazási igazolvány meg magáért beszél.

Az eredeti felvetésre visszakanyarodva: az "ezen a lámpán még átférek" szemlélet mögött nagyon komoly társadalmi, magánéleti problémát lehet felismerni. Szüleink nevelési és a társadalom mintája nem mindig ad megfelelő alapot a vigyük előrébb a világot szemléletnek. Enélkül pedig csak rombolni lehet.

Szerintem...

Leslee

Ui: akinek nem inge, ne vegye magára

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28. 21:43 
pernyekergető

A Volános sofőröket itt nem említeném,azok külön pszchichikai esettanulmány részeit is képezhetik!!! (NEM MIND!!!)

Csak egy példa,hogy ne csak a sajátunkat pocskondiázzam:

mielőtt még ráugrottak volna a hatóságok a tachográfra,nem egyszer előfordult,hogy az M1-M7 közös szakaszán 120-as tempónál egészen egyszerűen levillogott a sárga csuklós,majd megelőzött és "elsuhant" mellettem!!!

Ő vajh' hova igyekezett???

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28. 21:38 
pernyekergető

Sajnos-és ezen nincs mit szépíteni-tényleg van köztük jónéhány,és ezek a sofőrök vannak a LEGINKÁBB felháborodva,ha ebbéli észrevételedet szóvá is teszed neki,mivel-szerintük-az ő munkájuk a szent és sérthetetlen!!!
Ugyan én civilben járom alkalom adtán a várost,igyexem a jármű LEGVÉGÉBEN utazni,hogy inkább ne is lássak semmit,de a kisördög ott bújkál bennem,hogy-annak ellenére,hogy nem vagyok semmilyen belső ellenőrző szerv sem aktív,sempasszív tagja-megemlítsem nekik a tényt:
ENGEM IS HAZAVÁRNAK!!!

Ezek a sofőrök azok,akik a szirénás járművet azért nem szokták észrevenni,mert arra már nincs idejük,hogy körülnézzenek,hanem igyexenek átsurranni a "halványsárgán"!

Nem egy buszostól hallottam már,hogy:"-...persze,hogy átférek,ha nem tetszik,lökje föl a buszt,ha ennyire sötét...!"

Ugye,nem kell vázolnom,hogy ezeknek igazából nincs is mit magyarázni,mert a szöveg-ezesetben-süket fülekre talál!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 28. 9:57 

Csak halkan szeretném megjegyezni.
Sajnos manapság elég sokszor látni merész, bátor, BKV-s buszvezetőket akik ezen még átférek/a kereszteződésben/ cimű műfajt művelik.
Nem hinném hogy kockáztatniuk kellene több ember életét. Esetleg elfelejtik ezek az emberek hogy milyen hosszú a járművük, és hányan UTAS van mögötte, főleg a csuklóson. Hiába ér bele az eleje a sárgába, a vége már gazdagon pirosba lesz, és ne adj uristen esetleg valaki lendületből érkezik a keresztező zőldre?
Miért ez a felesleges kockázat??????????
Hiába nagyobb a busz, az is törik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27. 23:24 
szikracsapkodó

Üdv kolléga :-) !

Hát, akkor ezt a feldobott témát lezártnak lehet tekinteni:-)

Örültem a hozzászólásoknak, köszönöm, hogy megtiszteltetek!

Ha valakinek bármilyen bkv-s forgalomirányítással kapcsolatos észrevétele, megjegyzése, kritikája lenne ne habozzon!

Leslee

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 27. 19:33 
pernyekergető

"...A tapasztalat az, hogy nagyon együttműködők vagytok! Sajnos a mentők részéről ez sok esetben hiányzik..."

Hát akkor:
-Jómagam is a beszkártnál dolgozok,szirénást vezetek (teherautót;aki ismer,tudja milyent),de a másik oldalon,a mentőknél is ténykedem,de azt határozottan kijelenthetem,hogy az állításod ebben a formában NEM ÁLLJA MEG A HELYÉT!!!

Nem egyszer kénytelenek a mentőautósok AKKOR és OTT megállni,ahol megállnak (de vonatkozik ez a tűzoltóra és sorolhatnám tovább),elhiheted,hogy amint mód és lehetőség adódik,megyünk tovább!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15. 20:44 
szikracsapkodó

Bocsánatot kérek, de nem a parkolóhely keresésre gondoltam!

Ahogy kiér a helyszínre egy autó még teljesen mindegy, hogy pontosan hol fog megállni. Természetesen a neki legmegfelelőbb helyen, de ha TÖBB lehetőség közül válogathat, akkor az nagyon nagy szempont, hogy ha nem muszáj, másokat ne akadályozzon?

Tényleg nem kötözködni akarok, abszolút érdeklődő vagyok. Ha azt mondjátok, hogy ez egy olyan szempont ami NEM vehető figyelembe, NEM vizsgálható elfogadom.

Emberfüggő lenne, hogy akarja/tudja-e ezt is figyelni?

Általában az úrvezetők anyázva mennek egy trolibusz után, amikor az egy váltót állít. A váltó segédvezetéke előtt lelassít a troli, majd gyorsít, hogy a menetáram hatására elálljon a váltó, majd megint lassít, hogy a váltón a megfelelő csökkentett sebességgel haladjon át.

Az úrvezetők ezt nem tudják, ez egy olyan pontja a közlekedésnek, amiről önhibájukon kívül, de nem tudnak, nem rendelkeznek megfelelő ismerettel.

Ezt a gondolatot továbbvíve, nem elképzelhető, hogy a mentő/tüzoltó/rendőr egyszerüen nem nézi ezeket a szempontokat is. Természetesen nem rosszindulatból, csak az az érdeklődési körén/munkáján kívül eső tényező?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]