* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 18:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 15. 10:04 
kapocspárkulcs tekergető

Téves híresztelésekkel a mentőautó nem betegszállító! Nem kéne minden hülyeséghez mentőt hívni! Ja és részeg emberkék kímélhetnének!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Indokolatlan betegszállítás,betegekel,Orvosokkal tapasztalat
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 23. 8:54 
hamutipró

Indokolatlan betegszállítás??

Rengeteg esetet tudnák írni....annyira,hogy nem lenne elég a tárhely a 10éves pályafutásom tapasztalataimnak...

1ik Dr szólása: "Beküldöm abból baj nem lehet..." :-x :-x
Na most ezek után teljesen felesleges a Dr,mert ha így áll neki akkor sporolhatnánk az állam bácsinak az ö kivonulási költségét, mert 1böl hívjanak mentőt így is úgy is be kell vinni a kórházba, és még én is kitalálom hol "paszoljam el" a kórházba...

Tapasztalatom:

2 fajta beteg létezik...

1ik: elvágtam a kisujjamat ja ja Mentőt..
2ik: pl.törött bokával buszra szál,vagy gyalog bebiceg mondván szegény mentőknek elég a dolguk,az én pitiáner bajomal ne foglalkozanak..

Vizit Díj:

Nem rossz dolog,csak rosszul van megálapitva,hogy kinek,és mikor kell fizetni....
Jah,és sokkal ügyeleti időben nem csak 1000Ft fizetnetnék hanem többet.. :-x

és a gyerek betegek is fizesenek vizit díjat ügyeletben,mert rengetek szülö azért hozza olyankor,mert a gyerek akkor ér haza suliból,vagy így nem hiányzik...stb
1 szülö szavai: "Nem gondolja,hogy a sok beteg gyerek közé viszem az én kicsikémet"
:-x

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 23. 8:04 
hamutipró

Jade írta:
Mentőztem és megtörtént eset!

Kiszálltam a mentőautóból, csak kávézni mentem Én meg a társam.....na most figyú....... (OMSZ-os) mentőautó nyitva, sofőr és ápoló sehol (ketten mentek el kerekes autóért) na ja... öreglány és a kisérője a kocsiban, öreglány rosszul lett, Én és a társam attunk segítség nyújtást ..... öreglány hányt sugárban, mintha múszály lett volna...... épp hogy el tudtam ugrani a sugár elől...... és közben megjöttek az OMSZ-os fiú is a kocsikával és kávéval a kezőkben..... ez az OMSZ.......

Ez egy igaz történet........

Ebbe az mentőautóba sem lettem volna beteg..... :-(
Most ne kívánd,hogy felsoroljam az alterokkal való tapasztalatomat :twisted:
Mindenki hibázhat.....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 0:33 
tömlőszállító

Jade írta:

Kiszálltam a mentőautóból, csak kávézni mentem Én meg a társam.....na most figyú....... (OMSZ-os) mentőautó nyitva, sofőr és ápoló sehol (ketten mentek el kerekes autóért) na ja... öreglány és a kisérője a kocsiban, öreglány rosszul lett, Én és a társam attunk segítség nyújtást ..... öreglány hányt sugárban, mintha múszály lett volna...... épp hogy el tudtam ugrani a sugár elől...... és közben megjöttek az OMSZ-os fiú is a kocsikával és kávéval a kezőkben..... ez az OMSZ.......

A kávé szünetbe mi tartozik bele világositson fel valaki?
Ez esetben bele tartozott a cumi szünet? Valoszinü

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15. 21:17 
lángterelgető

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15. 21:07 
Szent Tömlő őrzője

Semmi gond.

Ha bajod lesz,menjen érted a lakatos sofőr Suzuki Ignissel,valamelyik maszek égisze alatt.
Majd akkor megtudnád.
:-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 15. 20:55 
lángterelgető

Petikeeeee írta:
Eszemben sincs bárkit megsérteni,de mentőszolgálat csak egy volt,van,és lesz.

Ez pedig az

Országos Mentőszolgálat

Mindörökké.

Szerinted!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 24. 1:10 
parázspörgető

Ha a család akar "nélkülözni" egy-egy családtagot, egyszerű elintézni...Bejelentették az esetet, infarctusgyanús panaszokkal tegnap este, állomáshoz közeli cím, kb. 5 perc alatt már az ajtó előtt voltunk, hatalmas ordibálás bentről, a bejelentő (meny) ordibált anyóssal. Mikor becsöngettünk, nagyon megdöbbent, még ki is mondta a gondolatát: -nem gondoltam hogy ilyen hamar kiérnek...és bűbáj volt a hangja...anyós meg persze nagyon beteg...csupán a vérnyomása ugrott kissé fel, menyecske elintézte, egyrészt tetlegességgel társult pszichés nyomással, másrészt a nyugdíj lenyulásával, igy gyógyszerre nem maradt pénz...bevittük...indokolt? :twisted:
Vizitdíj: ha senki nem fizetné be, mindenkire jutna egy behajtó? De az emberek csak mennek, keresik az új fizetőablakot...itt mindent el lehet fogadtatni?!?:twisted: :twisted: :twisted:
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 14:16 
tűzkőről pattant

Jó dolog ez a vizitdíj!!
A betegkísérő, és amentápoló kollégák sorba állnak fizetni... addig sem megy a szállítás.
Idáig xy klinikán órákat kellett várni zárójelentésre. Ezzel már nincs gond, hisz előbb számlát kell a betegnek aláírni, aztán a záróra vár, és még elballag a kasszához fizetni. Így 1-2 óra helyett 3-at várunk. Máris kiküszöbölték az indokolatlan szállításokat, ugyanis arra tényleg nincs már idő.
Gall

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 13:33 
pernyekergető

Minap estett meg h a doki beküldte az beteget a körzethatárról mellkasrtg-re,majd másnap laborra.Mindkét nep én szállítottam,beszéltem a beküldő orvossal is h ez kinek jó így,és miért nem lehetett 1 napon megcsinálni mindent.Teszem hozzá a beteg önellátó,és ő is sérelmezte h emiatt x2 fizetett vizitdíjat,és 2 napja volt elcseszve.Az orvos reakciója mindössze vállvonás közben ennyi volt: "Az én nyomorom sem érdekel senkit"
60 km helyett 120-at tettünk meg ezért!
Ezt díjazni kéne! Bravo Dr.

Üdv

"Köszönjük hogy elengedett!"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 03. 13:20 
parázspörgető

Birom, hogy Petikeee ily nagyon szerelmes az OMSZ-ba 8-) ! és igen, egyébként én is ;-) !
Sztori: önkritikával( :fal: ): felnőtt ügyeletként kellett hisztérikához mentőt hívnom. Mire kiértem, már háromszor hívták a 104-et, mentők szóltak az ügyeletnek (éjjel 3-kor), hogy tud-e menni az ügyeletes, ott mondták, épp kint van a környéken az orvos, küldik. Tehát küldtek. Semmi baja nem volt, egy kis pánikon kívül, de közölték velem hozzátartozók és beteg, hogy kórházba akar menni, méghozzá azonnal, tehát ne mondjam, hogy nincs baja, mert van és hívjam a mentőt. Onnan meg kijött az eset...(a legrosszabb idő az éjszaka közepén a fél négy, mert mire végez a leadással kórházban, lesz fél öt, akkor meg már nem érdemes visszafeküdni...)hát nem örültek nekem :???: , de (és itt az önkritika), ha nem "teszek eleget a kérésnek", akár még fel is jelentenek, =totál indokolatlan szállítás az éjjel közepén esettel önvédelemből. :-( :-( :-( 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 22:51 
tűzkőről pattant

Illetve Országos Mentőszolgálat van egy!
Mentőszolgálat azért még akad néhány!
Javasolom az "OMSZ csak egy!" van topik megnyitását!! :-D
Gall

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 22:46 
Szent Tömlő őrzője

Eszemben sincs bárkit megsérteni,de mentőszolgálat csak egy volt,van,és lesz.

Ez pedig az

Országos Mentőszolgálat

Mindörökké.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 20:34 
tűzkőről pattant

He-he!
Igérem máskor is adok jó tippeket!
De akkor tessék egy pozitív példa az indokolatlan szállításra:
a mentőszolgálatunknak szerződése van az egyik gyermek kórház szállításaira, őrzött szállításaira. Jó néhány szállítást kapunk ennek az intézetnek a csecsemő osztályáról, pl. a helyi csecsemő otthonba. Igazából ezek a kis elhagyott babácskák nem maradhatnak a kórházba, menniük kell.
Azonban 1-2 hónaposan nem rendelkeznek sem TAJ számmal, és ráadásul nem is betegek. Tehát a szállítást igen nehéz megindokolni. Ha indokolva is van TAJ szám nélkül nem elszámolható. Kis szerencsével van képzett TAJ száma, de azt visszadobja a MEP.
Hosszas vitatkozás után sikerült bebizonyítani a törvény alapján, hogy az indokolatlannak titulált szállítás miért is indokolt.
A törvény szerint kinek is igényelhető bet. száll?
pl. járóképtelen, szállítás közben felügyeletet igényel, mentőápoló beavatkozása vállhat szükségessé, csak spec. testhelyzetben szállítható.....
Hát annak ellenére, hogy egyik cseppség sem beteg mégsem indokolatlan a szállítása..
(szerintünk :-D )
Gall

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 20:25 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

gafz írta:
Még Nízával (hogy is írják hivatalosan? :-k )...

Nysa! ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 19:58 
lángterelgető

Na igen.
:-x :-x :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 19:53 
vörös kakas réme

Pedig ha tudná, hogy akkor sem történik semmi, ha a menetlevélen pecséttel, aláírással szerepel, hogy totál indokolatlan szállítás volt... :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 19:46 
lángterelgető

Ha már sztorizgatunk. Hülye vicc, sajnos megtörtént. Bejelentés: rendes név, füstmérgezés. Eset elindul, félúton kikanyarodik mögénk két tűzoltóautó is. Címen mindhárman megállunk, tűzoltók kiugrálnak, palack, maszk, bontófejsze, vagy hogy hívják, szóval teljes felszerelésben. Semmi cicó, zárt fakapu beszakad, csukott ajtó beszakad - nyári konyhában két döbbent asszonyság. Kérdik, hol a tűz? Asszonyok reszketve mutatnak a gáztűzhelyre, fő az ebéd. Láng persze sehol máshol. Sűrű elnézések, okozott károk gyors javítása, kínos gyorsasággal menekülés a helyszínről. Félúton rendőrautó szemből szirénázva. Őket betöréshez riasztották... A szörnyű az, hogy ezt még lehet fokozni, ahogy elnézem. Ja, és a kópé azóta sem lett meg tudtommal.
Nekem a kedvencem az indokolatlan szállítással a kéz kezet mos elv. Doktor beküldi, kórházi kollégája morog, hogy mi a fenének ilyen bagatell dologgal zaklatni a kórházat. Mondom neki, írd le a menetlevélre, hogy indokolatlan a beszállítás. Válasz: ó, azt nem. Most miért szúrjak ki szegénnyel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 19:30 
parázspörgető

Valóban 8-) , indokolatlannak tűnő szállításnál már csak az a jobb, ha nincs is kit vinni...a következőben az volt a legrosszabb, hogy épp akkor csöngették le a kocsit, mikor pont bealudtam, és az egyik legtávolabbi településre hívtak, a megye legrosszabb útja vezet oda.(nem tudtam igazán jól visszaaludni a kocsiban a rázós út miatt 8-) ): Kocsmába hívtak, eszméletlen görcsrohamot kapott beteghez. Kb 40 perc az út, bemegyünk, meglepett arcok. Beteg sehol, de még csak nem is tudott róla senki, és a telefonáló is szőrén szálán eltűnt. Pedig a korcsmában volt pár "vendég", aki nem akkor ült be (legalábbis úgy tűnt ;-) ), de mind vagy döbbenten nézett, vagy rázta a fejét. Így beteg, feladat, mentés nélkül indultunk vissza, abban reménykedve, hogy az éjjel során nem kerül elő mégegyszer ugyanez a beteg valahonnan... :mad:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 18:50 
vörös kakas réme

Még Nízával (hogy is írják hivatalosan? :-k ) kirongyoltunk a beteghez, aki a "szájon be - száljon ki" állapotban fogad, beutaló van (akkor még nem volt szállítási utalvány), elindulunk, aztán csak megszólal:"Nagyon ráz ez a kocsi, de itt jön mögöttünk a fiam kocsival, nem szállhatnék át?"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 11:50 
pernyekergető

eszt írta:
Nem velem történt, de megtörtént. Kicsit késve tudtak menni a betegért, mire odaértek, eltűnt...kis keresgélés után kiderült: a beteg megunta a várakozást, és hazament busszal... :???:

Az Ilyesmi felénk elég gyakran előfordul! :(
És nem kevés az sem mikor az orvos a magánrendelőjébe viteti mentővel a betegeket,valamint a kedves betegek azért veszik igénybe a mentőt h hamar sorrakerüljenek! Na ezektől pl ki tudok kelni magamból :-x

"Köszönjük hogy elengedett!"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 11:31 

Nem velem történt, de megtörtént. Kicsit késve tudtak menni a betegért, mire odaértek, eltűnt...kis keresgélés után kiderült: a beteg megunta a várakozást, és hazament busszal... :???:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 1:00 

Egy szó mint száz!

Brrrrrrr!!!! :hanyinger:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 0:43 
parázspörgető

:tapsolo: :-P :tapsolo: :-P :tapsolo:
Hát ez jó!
Kedvetekért (Frinyó, Gall, Eszt 8-) ), egy rövid kis sztori:
Secundáltam éjjel, majd maradtam nappalra, mert éjjel tudtunk aludni, másnap pedig kedves barátom volt szállítón a gépkocsivezető. Így kimentem velük, hátha elkél egy kis segítség ott is ;-)...Felmentünk a 4-dik emeleti lakásba (no lift), jól ismert hely, 3 órán belüli feladat. Anya fiával él, kisszobában fotelben ülve vár a 40 körüli "fiú", betakarva. Már gyanús. Nem részletezem, de a helyzetet talán érzékelteti valamennyire: kitakartuk, már nehezen viselhető bűz, de csúcs akkor jött, mikor a fiúk kiemelték a fotelból...zutty vissza, ki lakásból, gyomortartalom benntartása jó nagy légvételekkel...még most is..., hogy visszaidézzem...Ama "fekete nylont" vettük igénybe a kocsi (és "takarítószemélyzet" 8-)) megóvása érdekében, és esettel mentünk, minuszban letekert ablakokkal...
Hogy indokolt volt-e? Nagyon hamar hazakerült, szegény. De két három hetente megy újra be...
Na hirtelen ennyi, ez a kedves barátom több mint tíz éves pályafutásának is csúcsa volt. :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Indokolatlan betegszállítás!
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 0:16 

Bocsi Eszt, hogy beelőzök, csak láttam nem nyitottál, engem viszont nagyon lefoglal a téma olvasása/gondolom másokat is/, úgyhogy ne kíméljétek azt a klaviatúrát, pötyögjétek ami belefér!!!
Kíváncsi leszek, milyen kis gyűjtemény jön itt össze!

További szép estét Mindenkinek!

Frinyó

;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]