* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 24. 23:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Büntetés-végrehajtás
HozzászólásElküldve: 2013. jan. 08. 19:17 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Régóta olvasgatom már a fórumotokat, és örülök, hogy ráakadtam erre a topicra. A hozzászólásokból azt szűrtem le, hogy a BV.-s dolgozók sajnos egyre kevésbé vannak megelégedve a munkájukkal. Gondolom ezek a problémák a társszervezeteknél is előfordulnak. Most lehet sokan hülyének fognak gondolni, de jelentkeztem a BV.-be egy Biztonsági - Felügyelő állásra. Nagyon elkezdett érdekelni ez a belső "világ", és ez az egész benti légkör. Jelenleg az előfelvételire várom az időpontot, hogy behívjanak. Valaki BV.-s dolgozó esetleg lenne szíves leírni az, előfelvételi szűréstől, a fizikain át, az orvosi vizsgálatig való dolgokat? :) Köszi előre is!

Üdv!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. jan. 11. 18:42 
tömlőszállító

Annyira nem látom az értelmét, mitől is lenne ez biztonságosabb, de nyilván ők tudják .....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. jan. 06. 22:01 
pernyekergető

Meggájvör írta:
Magyar börtönőrök, ti mit gondoltok a Fekete Delfinről?

http://www.dailymotion.com/video/xkd4xy ... shortfilms

Itt nem működne: C.P.T., Helsinki Bizottság, et cetera, et cetera... Pedig vannak jó ötletei-módszerei az oroszoknak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. dec. 27. 19:00 
vízpocsékoló

Magyar börtönőrök, ti mit gondoltok a Fekete Delfinről?

http://www.dailymotion.com/video/xkd4xy ... shortfilms

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. szept. 04. 15:42 
Szent Tömlő őrzője

"Mindenre az „életpályamodell" a varázsszó, így a BV heti 2 sportórájára is!

Még április végén megkereséssel fordultunk a büntetés-végrehajtási szervek országos parancsnokához a szolgálati törvény és a hatályos egészségügyi rendelet által a fizikai alkalmassági követelményeknek való megfelelés feltételeinek munkáltató általi biztosítása érdekében. Míg ugyanis a heti 2 óra sportcélú távollét igénybevételét valamennyi rendőri szerv és hivatásos állományú tag tekintetében a rendőrségnél országos főkapitányi norma biztosítja, addig ilyen irányú rendelkezés a büntetés-végrehajtási szerveknél ez idáig nem került kiadásra. Ebből következően sok esetben a kedvezmény a büntetés-végrehajtásban dolgozók esetében nem biztosított, holott az elvárás, vagyis a fizikai erőnlét szinten tartása ugyan úgy követelményként fogalmazódik meg az érintettekkel szemben. Mindezek okán a BV-nél is országos norma kiadását kezdeményeztük, amely által a heti 2 óra igénybevétele valamennyi hivatásos állományú részére egységesen biztosítottá válna.

A büntetés-végrehajtási szervezet a kezdeményezésünket anyagi okokra hivatkozással utasította el, mondván, hogy bár a probléma a büntetés-végrehajtási szervek országos parancsnoksága előtt is ismert, azonban a folyamatos (váltásos) szolgálati időrendben dolgozó állomány esetében a munkaidőidő-kedvezmény biztosítása nehézségekbe ütközik, az ugyanis túlórát keletkeztet. A büntetés-végrehajtási szervezet vezetése ezért a probléma megoldására az egységes belügyi koncepció és életpálya modell keretében lát lehetőséget.

A válasszal nem elégedtünk meg, ezért belügyminiszter úrhoz fordultunk a rendőrséghez hasonló jogi szabályozás megteremtése érdekében. Álláspontunk szerint ugyanis leginkább a folyamatos (váltásos) szolgálati időrendben dolgozó kollégák által ellátott munkakörökben indokolt és szükséges a fizikai erőnlét szinten tartását biztosítani, mellyel kapcsolatban a munkáltatói kötelezettségnek is fokozottabban kell érvényesülnie. Ennek érdekében a más rendvédelmi szervekhez (mint például a rendőrség) hasonlóan a jogszabályi előírások betartása érdekében kértük a szükséges intézkedések megtételét.

Sajnos a Belügyminisztérium is a BV-vel egyező álláspontra helyezkedett. A BM válasza szerint ugyanis a váltásos szolgálati időrendben dolgozók heti 2 sportórája ugyanis éves szinten kb. 480 millió Ft költségtöbbletet eredményezne, ezért a minisztérium is az „életpályamodellben" látja a probléma megoldásának kulcsát.

Fentiek után a kérdés már csak az, hogy az „életpályamodell" miként fog orvosolni minden problémát, így a BV hivatásos állományának heti 2 sportóráját. Nyilvánvaló, hogy „életpályamodellt" csak pénzzel lehet alkotni, ami viszont nagy valószínűséggel nem áll sem a minisztérium, sem a kormányzat rendelkezésére. Így tehát a BV heti 2 sportórájával kapcsolatban is az a helyzet, mint sok minden mással, hogy a kötelezettség adott (a fizikai erőnlétet szinten kell tartani), de az ahhoz szükséges feltételek nem biztosítottak.

dr. Varga Marianna jogász"

Forrás: http://www.frsz.hu/directory/news/news_ ... 4_4827.php

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. jún. 04. 9:30 
vízpocsékoló

Kecskeméti BV-intézet

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videov ... w_id=13066

A szegedi Csillagról szóló részt mintha nem tették volna fel :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 23. 18:03 
vízpocsékoló

Székesfehérvári bv-sek

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videov ... w_id=12922

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 22. 21:18 
vízpocsékoló

Joe smaszi írta:
Meggájvör,

Az NVSz-t mint intézményt nem szeretjük, az ott dolgozó rendőrök is csak parancsot kapnak.
A közutálat nekünk szól, a társadalom inkább a fogvatartottakkal azonosul.
Veszélyes helyzetek minden szakmában vannak, bár már az én nyakamon is volt már kés. A főtisztek illetménye...? Minden illetményalapot megtalálsz a HSzT-ben és az IRM rendeletekben: beosztástól függő. A pótlékjaik viszont nem nyilvánosak, még mi sem tudjuk pontosan, csak nagyságrendileg a nettó illetményüket. Középvezető kap a döntésképtelenségéért, felelősségtologatásért negyedmilla fölött havonta. !!!Ez nem bírálat, csak csodálkozás felfelé!!! Ez nem sok, csak minden alárendelté nagyon kevés ehhez képest! Majdnem harmada. 210 óra fölött is csak 90 ezer környéke.
A tiszalöki és szombathelyi börikben is a BV szervezet hivatásosai dolgoznak, a büntetés-végrehajtás állami privilégium. Ott csupán a létesítményeket és a biztonsági rendszereket béreli még sok évig az állam. Évente annyiért, hogy kb 3 évi bérleti díjból újra fel lehetne építeni őket...

90-ért kísérgetni a gyilkosokat szép dolog...
Köszönöm a bevilágítást a BV körülményeibe, remélem, hogy nem kerülsz bajba emiatt :)
(nem állítom, hogy nem jut majd valami ostoba civil kérdés még az eszembe :-D )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 20. 20:30 
pernyekergető

Meggájvör,

Az NVSz-t mint intézményt nem szeretjük, az ott dolgozó rendőrök is csak parancsot kapnak.
A közutálat nekünk szól, a társadalom inkább a fogvatartottakkal azonosul.
Veszélyes helyzetek minden szakmában vannak, bár már az én nyakamon is volt már kés. A főtisztek illetménye...? Minden illetményalapot megtalálsz a HSzT-ben és az IRM rendeletekben: beosztástól függő. A pótlékjaik viszont nem nyilvánosak, még mi sem tudjuk pontosan, csak nagyságrendileg a nettó illetményüket. Középvezető kap a döntésképtelenségéért, felelősségtologatásért negyedmilla fölött havonta. !!!Ez nem bírálat, csak csodálkozás felfelé!!! Ez nem sok, csak minden alárendelté nagyon kevés ehhez képest! Majdnem harmada. 210 óra fölött is csak 90 ezer környéke.
A tiszalöki és szombathelyi börikben is a BV szervezet hivatásosai dolgoznak, a büntetés-végrehajtás állami privilégium. Ott csupán a létesítményeket és a biztonsági rendszereket béreli még sok évig az állam. Évente annyiért, hogy kb 3 évi bérleti díjból újra fel lehetne építeni őket...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 19. 21:56 
vízpocsékoló

Joe smaszi írta:
Meggájvör,

Ha sokat írok, lecsuknak, illetve nem tesz jót a megítélésünknek.
A szervezetet megszórták NVSz-esekkel. Már több a besúgó, mint a valódi BV-s!
A végrehajtó állomány ennek ellenére jól összezár. Az előljárókkal is aránylag jó a viszony. Sőt, a kormánynak köszönhetően egyre javul az összetartásunk! A betarthatatlan szabályozás mindenhol problémát jelent. A munkát pedig el kell végezi, ha beledöglünk is. A munkamorál változatlan: Parancs, értettem!! Ennyi! A május i események óta nőtt a provokációk, lejáratások száma is. Lásd: http://borton.ajjaj.hu/. Nem vagyok biztos abban, hogy nem a titokszolgálat gyártotta ezt az oldalt is. IP-címből visszanyomozva az jön ki. A túlterheléssel pedig senki nem foglalkozik rajtunk kívül, a társadalom csupán kizárólag elítélően fordul felénk. Eddig stabil kollégák kezdenek összezuhanni a túl sok stressz, meló miatt. Pszihomókus nem segít, csak a kirúgásunkban. Dióhéjban ennyit tudok mondani. Valamint még ezt: Ne gyere BV-snek, nagyon nem éri meg!!!

Nem szeretnélek bajba keverni (magamat se, nyilvánvaló :) ), hálás vagyok, hogy egy kis képet festesz a mai BV-ről. Látom, olyannyira kedvelt nálatok is az NVSz, mint a kékeknél a TEK (meg az NVSz :P )
Olvasgattam a linkelt honlapot, összességében olyan hangulatot áraszt, amit kifejeztetek ti is itt a fórumban; persze megítélni nem tudom, hisz nem voltam a rács egyik oldalán se még (szerencsére :) )
Ez a társadalmi elutasítottság érdekes kérdés, szerintem nem is nektek szól, hanem a fogvatartottaknak (ingyen kaja, tető a fejük felett, nincs [mindenkinek] meló, stb.), erről nyilván nem a börtönőr tehet, csak az utca embere ebbe bele se gondol, meg abba se, hogy milyen az életfogytosokat kísérgetni meg attól félni állandóan, hogy vajon melyik rab késel meg :???: Legalábbis én kívülállóként így gondolom.
Egy időben terveztem, hogy beállok bv-snek én is, csak egészségügyileg nem vagyok alkalmas ilyesmikre, de ezek szerint nem is olyan nagy baj. A főtisztek egyébként jól keresnek?
Még 1 kérdésem lenne, amiért talán a KBH és az NBH se veszi le a fejünket :)
A szombathelyi luxusszállóban is a BVOP dolgozik vagy valami privát őrök vannak?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18. 22:54 
pernyekergető

Meggájvör,

Ha sokat írok, lecsuknak, illetve nem tesz jót a megítélésünknek.
A szervezetet megszórták NVSz-esekkel. Már több a besúgó, mint a valódi BV-s!
A végrehajtó állomány ennek ellenére jól összezár. Az előljárókkal is aránylag jó a viszony. Sőt, a kormánynak köszönhetően egyre javul az összetartásunk! A betarthatatlan szabályozás mindenhol problémát jelent. A munkát pedig el kell végezi, ha beledöglünk is. A munkamorál változatlan: Parancs, értettem!! Ennyi! A május i események óta nőtt a provokációk, lejáratások száma is. Lásd: http://borton.ajjaj.hu/. Nem vagyok biztos abban, hogy nem a titokszolgálat gyártotta ezt az oldalt is. IP-címből visszanyomozva az jön ki. A túlterheléssel pedig senki nem foglalkozik rajtunk kívül, a társadalom csupán kizárólag elítélően fordul felénk. Eddig stabil kollégák kezdenek összezuhanni a túl sok stressz, meló miatt. Pszihomókus nem segít, csak a kirúgásunkban. Dióhéjban ennyit tudok mondani. Valamint még ezt: Ne gyere BV-snek, nagyon nem éri meg!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17. 22:44 
vízpocsékoló

Joe smaszi írta:
Meggájvör,

Jelenleg a cég még a 3 évvel ezelőtti állapotoknál is rosszabb helyzetben van. Az illetmény természetesen ugyanannyi, új eszközök nincsenek, állagmegóvásra pénz nincs. Túlórák kifizetésére sincs pénz, néha csodálkozom azon, hogy a fogvatartottaknak még van miből enni adni. Ja, és természetesen létszámstop van, ami jelen állás szerint azt jeleni, hogy az állomány kb 80%-a az állománytáblának országosan. Legalábbis végrehajtói szinten.

Üdv: Joe

Köszönöm!
Ezek szerint ti sem vagytok elkényeztetve. Nem egészen értem azért, hogy 80%-os feltöltöttséggel hogy várják el odafönt, hogy a 130%-os zsúfoltságú objektumokban megfelelő színvonalon dolgozzatok.
Ilyen körülmények között milyen egyébként egy tiszthelyettesnek (vagy ha még a századosok is még a fogvatartottak között dolgoznak, akkor a tiszteket is értsd ide) milyen az élete?
Olyasmire gondolok, hogy főnök-beosztott viszonya, végrehajtók egymással, egymás közt, munkamorál...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17. 20:32 
pernyekergető

Meggájvör,

Jelenleg a cég még a 3 évvel ezelőtti állapotoknál is rosszabb helyzetben van. Az illetmény természetesen ugyanannyi, új eszközök nincsenek, állagmegóvásra pénz nincs. Túlórák kifizetésére sincs pénz, néha csodálkozom azon, hogy a fogvatartottaknak még van miből enni adni. Ja, és természetesen létszámstop van, ami jelen állás szerint azt jeleni, hogy az állomány kb 80%-a az állománytáblának országosan. Legalábbis végrehajtói szinten.

Üdv: Joe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: BV- Büntetés Végrehajtás
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 16. 12:37 
vízpocsékoló

Bv-sek, mit kell érteni a gyalázatos állapotok alatt, amiket az előző hozzászólásokban írtatok?
Igaz, hogy az 3 éve volt, de nem hallottam olyat, hogy kapott volna pénzt a Cég.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 26. 21:09 
vízpocsékoló

Azt hiszem, jobban tisztelnek némely férfi kollégámnál, persze akadnak kivételek. De ők is csak emberek és ha megtaláljuk velük a hangot, akkor nincs gond. Persze van olyan, akin nem látszik annyira, hogy emberből van... :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 25. 21:32 
lángterelgető

És a fogvatartottakkal milyen a viszony, nem nagyon attrocitálnak nő létedre ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 23. 18:43 
vízpocsékoló

A Váci Bv. férfi böri, de azért vagyunk egy páran nők állományban!Nevelőként dolgozom!Elég jó a viszonyom a felügyelőkkel, hiszen egymástól függünk mindennap, ezért vagyok tisztában a helyzetükkel!Az állapotokról nem nyilatkoznék...De nem csak a bv van ilyen gyalázatos állapotban!A környékbeli rendőrök is tudnának miről beszélni!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 21. 17:49 
lángterelgető

Váci Börtön és Fegyház az ugye férfi börtön. Namost nem úgy van hogy azonos nemű lehet csak a fogvatartó és fogvatartott ? Kiccsaj, Te mivel foglalkozol ott ha nem titok ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 21. 16:12 
vízpocsékoló

Ez mind a bv.-ben. Nem hiszem, hogy máshol jobb a helyzet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 21. 16:10 
vízpocsékoló

Az állapotok egyre csak romlanak. Kosz, igénytelenség. Maga a légkör is nyomasztó. Morál nulla, fizetés nulla, tolarencia nulla. A tavalyi túlórák 400 óra körül vannak/kobak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 21. 15:25 
lángterelgető

Kiccsaj!

Nemrégiben voltunk "nálatok" bűnmegelőzési látogatáson. Nem semmi állapotok uralkodnak odabenn. Minden tiszteletem a tiétek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 18. 22:02 
vízpocsékoló

Lehet, hogy igazad van.De lehet,hogy ezidáig túl sok rossz főnököm volt.Éppen ezért nem szerettem és nem is szeretem őket. A mb.op. egy rövid ideig nálunk is volt pk.Hát mit mondjak!Felkavarta az álló vizet.Teljesen állománypárti volt.Hagyott bennünket dolgozni.Ez csak az én véleményem.De én is tévedhetek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 17. 15:23 
vízpocsékoló

A "jó főnökökről" nyugdíjazásuk/kirugásuk után derül ki, hogy mennyit sikerült zsebre dolgozni! Ez volt most is és ez lesz a következő váltásnál is!Ez sosem volt másképp!Azért édi, hogy vannak, akik még hisznek a tündér mesékben!!! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 16. 17:24 
kapacsmester

Laden!, térdelj a sorba te is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 15. 14:08 
vízpocsékoló

Sziasztok!
A bv. megbízott OP.-ról annyit, hogy sok ilyen kellene és bv. ország jobban állna. Nem lassú, csak gyakorlati ember. Igazi emberséges és jó főnök.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]