* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 17:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 248 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 21. 15:42 
tűzkakas-idomár

Bocsánat, akaratom ellenére én voltam komplikált!
A közfelfogásban, ha azt mondom, hogy "osztom a véleményed",
az azt jelenti, hogy egy véleményen vagyunk.
Most jön a "nyaka tekerés": számtanban viszont az osztás kisebbítést jelent, a szorzás az többszörözést. Ennek alapján a véleményed nem kisebbíteni szerettem volna, hanem többszörözni. (egyszerűbben fogalmazva, mélységesen egyetértek azzal amit az ISO-ra vonatkozóan írtál)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 21. 14:58 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kedves Károly!
Hozzászólásodban azt írod, nem osztod a véleményemet, hanem szorzod. Nem tudom, ez most mit jelent? Ellenkező véleményen vagy, mivel az osztás és a szorzás ellenkező matematikai művelet, vagy pedig azért szorzod a véleményemet mert hatványozni akarod? Az utolsó gondolatod azt mutatja, hogy nem vagyunk egy véleményen.
Elnézést, ha nehézfejű vagyok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 18. 12:43 
tűzkakas-idomár

Hát én pedig nem osztom Katasztrofális véleményét !! Hanem szorzom !! :lol:

Amit leírtál, egy rövid összefoglalásaként: a piac szereplőinek fontos lehet, hiszen ma már kis hazánkban is egyre több szervezet (nem csak gazdasági) rendelkezik ISO minősítéssel. Aki nem tudja a termék, vagy szolgáltatás minőségét, eladását ISO-val is megtámogatni, a piacon fokozatosan háttérbe szorul(hat).
Lehet, hogy (még)szokatlan, de az iskola rendszeren kívüli oktatásban futótűzként terjed. Ezen a területen a koklerek e miatt kies(het)nek a piacról. Ha rajtam múlna a közoktatásban is bevezetném, méghozzá kötelező jelleggel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 18. 10:45 

Véleményem szerint a minőségirányítási rendszerek kidolgozása költségvetési intézmények esetén – a hivatásos tűzoltóságok esetében pedig legfőképpen – szemfényvesztés, felesleges pénzkidobás. A minőségirányítási rendszerek eredetileg a katonaság, a repülés és az atomenergia hasznosításával kapcsolatos ipari termelés során alakultak ki, mert itt a biztonság kiemelten fontos volt. Ezeken a területeken a hagyományos ellenőrzés módszerei nem adtak kellő biztonságot, ezért olyan rendszereket kellett kiépíteni, amelyek nem a végellenőrzésre hagyatkoznak, hanem a méréseken alapuló gyártásközi ellenőrzések megvalósítása során minden hibát, eltérést idejében észrevesznek és kiküszöbölnek. Ezt az alapelvet terjesztette ki az 1987-ben megjelent "ISO-9000" nemzetközi szabványsorozat az ipari termelésre és a szolgáltatásokra.
Miután a hagyományos minőségirányítás piac eredeti terepe - az ipar és a szolgáltatás - lassan teljesen lefedetté vált, egyre inkább a közszolgáltatás felé fordultak a minőségirányítással foglalkozó cégek. Így kerültek képbe az önkormányzatok, önkormányzati intézmények is.
Az egyébként is alulfinanszírozott szervezeteknek jelentős anyagi megterhelést jelent a tanúsító cégnek évente kifizetett összeg, és az esetleges kötelezően előírt függetlenített apparátus fenntartása.
Szerintem egy olyan strukturált, szigorúan leszabályozott rendben tevékenykedő szervezetben, mint a hivatásos önkormányzati tűzoltóság, nincsen szükség minőségirányítási rendszer bevezetésére, hiszen az egész működése állandó – többszintű – ellenőrzés alatt áll.
Arról már nem is beszélve, hogy a tűzoltási és műszaki mentési szakterületen a „szolgáltatás” csak nagyon nehezen értelmezhető.
Az OKF és a területi szervei az ISO 9001:2001 minősítést 2002-ben megkapták. A kérdés az, változott-e a minősítés megszerzése óta ezen szervek a tevékenységének minősége. Döntse el mindenki saját maga.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 09. 17:03 
kapocspárkulcs tekergető

Érdekes a fejtegetésetek a minőségbiztosítási rendszerről. Véleményem szerint az ISO lényege valahol a háttérben húzódik meg. Ez pedig nem más mint egyfajta sajátos szemléletmód kialakítására való törekvés. A szemléletmód alapelvei: a rendszerezettség, a szabályozottság, a dokumentáltság stb. egyszóval a rendezett munkavégzés. Ezt lehet ISO nélkül is csinálni. A mi szervezeteink évek óta így dolgoznak. Csak nincs róla kívülállótól származó papírunk. ISO nélkül is lehet jól csinálni valamit és ISO-val is lehet rosszul. Önmagában a léte még semmire sem garancia,de mindenképpen segít a szemléletmód változásban!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 08. 16:11 
Szent Tömlő őrzője

Katsztrofális: ebben teljesen egyetértek veled. Szerintem sincs létjogosultsága a dolgonak. Főleg nem így.
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 08. 14:55 

Pozsárka: a minőségirányítási rendszerekről röviden annyi a véleményem, hogya hivatásos tűzoltóságokon nics létjogosultsága. (Igaz ezek a paksi fiúk nem is hivatásos tűzoltóság tagjai.)
A szakmaiságot azért hangsúlyoztam, mert úgy gondolom, hogy egy ember nem lehet igazán jártas ennyi mindenben, mint a cikkben elhangzott. Ha ennyi mindennel foglalkoznak, vajon mikor van az "igazi" kiképzés? (Szerelési gyakorlat elméleti foglalkozások, begyakorló és ellenőrző gyakorlat.)
Egyszer jártam az atomerőműben, a kilencvenes évek derekán, úgy 95-96 tájékán, gyakorlaton, mint vendég. A feltételezett tűz a tömlőszárító torony második emeletén volt. A fiúk megoldották a feladatot. Az egybegyűltek meghatódottságtól könnyes szemmel láthatták, hogy a sikeres tűzoltás után a tűzoltásvezető önmentéssel távozik a második emeletről. (Talán beomlott a lépcsőház. De akkor hol voltak a sugárvezetők?)
Kis hibája volt a beavatkozásnak, hogy az osztó lent figyelt az épület előtt a földön, onnan szerelték fel a sugarat.
Előbb a szakmaiság, aztán a látványosság!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 08. 9:57 
Szent Tömlő őrzője

De azért tudod Pozsárka, én mégsem mennék a gladiátorképzőbe! (megyeszerte így emlegetik az AE-t) Sokban elöl járnak mert ez a dolguk. Ezért fizetik őket, nem is rosszul. Bár ha nagy gáz lenne, tenni ők is csak annyit tudnának mint a városiak.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 08. 8:19 

Sziasztok!

Hát persze, hogy "ATOMIX" a példa, hiszen nekik megvan az ISO 9001 és ISO 9002 minűsítésük is. És ez NAGY dolog a világban!
Amit egyébként leírtál a szolgálati felfogásról írtál, azt ők is így gondolják (csak némileg elöttünk járnak)
ui.: figyelmébe ajánlom mindenkinek a teljesítmény értékelési rendszerüket! az OKF által ajánlottnál - szerintem - sokKAL JOBB...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 07. 7:43 

A lap valóban jó, bár úgy érzem, mint ha követendő példának állítaná a paksi atomerőmű tűzoltóságát. Azt gondolom, fontos dolog, hogy egy tűzoltó megfelelő fizikai és pszichés állapotú és sokoldalúan képzett legyen, de szerintem a szakmai ismeretek tudása és alkalmazni tudása mindennél fontosabb.
Apropó: ha meg tudná valaki mondani nekem, hogy lapban ismertetett "közvéleménykutatás" 3. kérdésére adott a) és b) válasz között mi a különbség, nagyon hálás lennék érte.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 02. 13:59 
Szent Tömlő őrzője

És itt az októberi lap! Egész jónak tűnik. Kicsit sokallom az Atomerőműre szánt oldalakat. De az írás viszont jó. Érdekes a ceglédi kollégák bevetéséről írt cikk is.
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 12. 14:36 
lángterelgető

Tökéletesen egyetértek storz hozzászólásával. ÉPÍTŐ kritikával tudunk csak segíteni. Majd kinövi a lap a gyerekcipőt, csak vigyázzunk rá! :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 11. 12:34 
kapocspárkulcs tekergető

Sok igazság van a kritikákban. de ne felejtsük el:
1. Néhány ember próbál végre létrehozni valamit, ami rólunk és nekünk szól. Valamit, amit sem a szövetségek sem a szak- vagy egyéb szervezetek nem voltak képesek eddig megalkotni.(pedig van belőlük elég)
2. Lehet hogy egy-egy megoldás, szerkesztés, rovat vagy más lehetne jobb is, de így is látványos és érdekes a lap, főként ha összevetjük némelyik "konkurens" kiadvánnyal.
Ez a próbálkozás megérdemli a türelmünket és a kisebb hibákkal szembeni toleranciát.
Vagy ha nem esetleg még ezt is elveszíthetjük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szeptember
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 04. 17:56 
Szent Tömlő őrzője

L_Jani kritikáin felbuzdulva, tennék néhány apró észrevételt a Tűzvonalban szeptemberi számáról.

Nagyon jó a címlap, kiváncsi lettem volna, hogy ki fényképezte, de nem írták ki a nevét. Az írás után ugyan több név is szerepel, de nem lehet tudni, hogy a címlapot, illetve 2., 3. oldalon lévő képet ki készítette.

Bevetésen rovat: úgy látszik még csak a fáradságot sem veszik, hogy egy nyilvánvalóan valamilyen internetes honlapról leszedett hírt (forrás nincs megjelölve) legalább elolvassanak. Érdekesen mutat egy folyóiratban, hogy egy baleset tegnap dél körül történt.

Arányigazság: még mindig nem lehet tudni, hány szavazó százaléka. Ez így teljesen hiteltelen.

Karikatúra: már csökkent a mérete, egy cikk bekerült alá, de még így is sok helyet foglal el, elég lenne féloldalon.

Nagyon pozitívan értékelem, hogy az eladási adatokról megjelent egy statisztika. Az azonban már megint nincs benne, hogy valójából az ötezer lapból mennyi fogyott el.

Végezetül vége a bevezető árnak, már 266 forint. Várható volt, de még így is elfogadható.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 03. 15:27 
tűzkakas-idomár

Egyetértek veled. Az újság még bőven hagy kívánnivalót. Az hogy betesznek szemelvényeket az írogatásainkból, az tényleg jó. De a legjobb az lenne, ha a róluk szóló kritikákat is elolvasnák végre, és változtatnának a szerkesztési stíluson.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kritika
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 03. 11:35 
Szerkesztő

A második számról írt hozzászólásom sajnos elveszett a múltkori véletlen adatbázis törlés során, de most a legújabb, negyedik szám kritikájával megpróbálom pótolni.

Sajnos sok dologban még azóta is változatlan a véleményem. Bár picit javul a helyzet, de még mindig a túlzott helypocséklás jellemzi a lapot! Egy oldalas megrendelőlap, egy oldalas Tatár Attila fotó, egy oldalas karikatúra, egy oldalas keresztrejtvény - minek? Ha én egy újságot veszek, akkor általában témábavágó cikkeket akarok olvasni, nem pedig ilyeneket nézegetni. A vezérőrnagy úrral készült riport nyugodtan lehetett volna hosszabb is. De megértem azt, ha a beszélgetés így volt kerek, és mást már nem nagyon lehetett kérdezni, viszont akkor jó lett volna mondjuk egy önéletrajz, vagy valami más érdekesség. Úgy talán nem kellene, hogy A4-ben mosolyogjon ránk Tatár úr. Ugyanez a helyzet a megrendelőlappal, a keresztrejtvénnyel és a karikatúrával. Egy közös oldalon nem férnek el?

A következő fekete pont: poszter. Nyújtsa már fel a kezét az, aki kiszakítja a hátoldalon lévő két írással együtt! Esetleg fénymásoljam le, vagy mi a bánatot csináljak vele? De ha már sokan ragaszkodnak hozzá, akkor miért nem lehet a hátoldalára a karikatúrát/megrendelőlapot/keresztrejtvényt tenni? Úgy talán túl praktikus lenne?

Következő bánatom a Hírek rovat. Ilyen ügyetlen tördelést ritkán láthatunk egy újságban. Egy nagy káosz az egész. Jó példa erre a "Sikamlós ügy hegymenetben" című írás, aminek az olvasása közben hirtelen azt sem tudtam, hogy hol folytatódik. De a képek elrendezésével is igen komoly gondok vannak.

Az Arányigazság egy nagy "arányhasamracsapás"? Miért nincs kiírva, hogy hány ember véleményét tükrözi? Azt tudom, hogy nem reprezentatív, de igenis nem mindegy, hogy 100 ember, vagy 1 ember véleménye van mögötte.

Az "Olvasóink írták" rovat elég furán veszi ki magát. Az indexes "Tűzoltók fórumából" kiollózott írásoknál legalább oda lehetett volna írni a forrást. Így tisztára úgy van beállítva, mintha levelek tömkelege árasztaná el a szerkesztőséget.

Chat rovat: Miért pont Chat? Esetleg javasolhatnám, hogy az alatta lévő szöveget változtassák át "Selected messages from the Langlovagok forum"-ra... Miért nem lehet odaírni egyszerűen magyarul, hogy "Párbeszéd", vagy "Fórum"??? Ha véletlenül rászánják magukat a szerkesztők, akkor viszont egy füst alatt a cím hátterét is lecserélhetnék már. Ha kell, akkor inkább én elkészítem, de ez a - khmm... - fosbarna eléggé visszataszító.
Szintén ennél a rovatnál van még egy dolog, ami baromira szúrja a szemem. Ugye ez a pár vélemény azoknak szólna, akik nem férnek hozzá az internethez. De szerintetek akkor hány ember fogja érteni a nevek után szereplő virtuális rangokat??? Érdekesen veszi ki magát, hogy a Pomáz/20-as még csak "főtörzszászlós", és a tótkomlósi parancsnok úrnak is csupán ezt a rangot sikerült elérnie.

Nos, egyelőre ennyi. Mondjuk még a felnagyított pixeles képekről, az amatőr grafikai tudást tükröző címlapról, vagy az undorító háttérszínekről és háttérképekről nem is esett szó. De ezek ellenére kérem, hogy szavaimat ne támadásként fogadják az újság szerkesztői, én csupán néhány tanácsot szerettem volna adni, hogy a jövőben minél profibb magazint lapozgathassunk. Ennek már látszanak is az első jelei. Például a tartalom kezd egész jól formát ölteni, és a 26-27. oldal kinézete is határozottan tetszik.

A szerkesztésben további jó munkát, és sok sikert kívánok a laphoz!

u.i.: Ezt a levelet NEM szeretném viszontlátni az újság hasábjain.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 05. 10:27 
Szent Tömlő őrzője

Tegnap megvettem a harmadik számot. Baromi jó szerintem, hogy olvassák a fórumot. És az Allrounder-ről írt cikk is.
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 04. 19:27 
pernyekergető

A második szám jutott el hozzám.Szuper! Végre egy igazi tűzoltó lap.Az arányigazság oldal különösen érdekes,bár a sztrájk joggal nem értek egyet továbbra sem! :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 10. 18:59 
Szent Tömlő őrzője

Mégegyszer sziasztok!
Az előbb elfelejtettem a rendelési lehetőséget leírni.
A kiadó a Fire Press Kft..
Postai cím: 1043. Budapest, Erzsébet u. 18.
Telefon: 399-4020
Fax: 399-4029
e-mail: florian@elender.hu
Az árát természetesen elfelejtettem pontosan megnézni, de kettőezer-valahányszáz Ft/év.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 10. 18:44 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Én ma szoli előtt bementem az újságoshoz (ez egy nagyobb választékú üzlet) és kértem. Névről ugyan nem emlékezett rá a hölgy, de az új lapok között megtalálta :D .
Első olvasatra tetszik a lap, a Tűzvédelemtől helyből több ugrásnyira van. Gondolom még alakul majd az igényeknek megfelelően (mint az első számból kiderül, olvassák a Fórumot). Én örülnék néhány olyan jellegű írásnak, ismertetőnek is, amilyenek pl. a Védelemben is vannak (pl. új eszközök, berendezések stb.).
Egy lapszámból persze nem lehet megállapítani, hogy a szerkesztők mit szeretnének fő csapásiránynak :wink: .
ui.: azt sem árt eldönteni, hogy a lap a tűzoltóknak vagy az érdeklődő civileknek szóljon-e elsősorban (mindkettő fontos lenne)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 10. 15:43 
tűzkakas-idomár

Hogy lehet hozzájutni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 09. 15:06 
lángterelgető

A "C" csoportnak roppantul tetszik, nekem is!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tűzvonalban 105
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 08. 13:36 
Szent Tömlő őrzője

E hónapban újabb lappal bővült a tűzoltó folyóíratok repertoárja. Ki látta? Ki ismeri? Hogy tetszik? Ez az új témám!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 248 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]