* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 4:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 10. 19:39 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Jani, nagyon jó lesz vhs formátumban is, mikor és hova küldjem a kazit?
előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 09. 12:14 
slagmester

Ez a géép? Vesz fel hangot, képet, szagot, stb.
A H8-ast küldöm. (Sajnos nem Hi8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 09. 11:21 
Szerkesztő

A 20-30 másodperces videóknak szerintem nem túl sok értelme van. Főleg ha a te géped is olyan, hogy hangot nem vesz, csak képet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 09. 11:19 
Szerkesztő

Keleti front:
A tárhely nem probléma, mert egy pár perces vonulás videója nagyjából annyi helyet foglal, mint egy nagyobb káreset fényképei. De egyébként is csak az érdekesebb vonulásokat szeretnénk kirakni. Például az szerintem a kutyát sem érdekli, hogy a földúton hogyan közelítjük meg az avartüzet. :lol:

A káresetes videókat bőven lehet látni nap mint nap a TV-ben, úgyhogy csak vonulások kellenének. Civil Guard már küldött is egy nagyon jót! Várjuk a többiektől is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 09. 11:07 
slagmester

L_Jani: Sikerült, H8-as kazettán van pár vonulás, meg VHS-en oltás, elhunyt kiszedése kanálisból stb. Kérdeztem KGP-től (nem KisGazdaPárt, Kis-Guczi P. :lol:) , hogy ezek után vehetek fel digit fényképezővel 20-30 mp vonulást, azt digitalizálni sem kell, de azt mondta, hogy egyenlőre ne (szélessáv, helyigény stb.) . Ti beszélő viszonyban vagytok? :lol:
Akkor most mi legyen? Azt sem tudom, fiú vagyok-e vagy front...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 09. 10:02 
Szerkesztő

Keleti front: Sikerült megtalálni a videókat?

gyurma: Nekem VHS-en van meg a film, az RTL Klubról lett felvéve (a sárga kör nincs benne, mert ez még régen volt). A gond az, hogy ilyen hosszú filmet még nem próbáltam digitalizálni, csak pár perceseket. De majd ha lesz időm, akkor megpróbálom.

DÖTE: Köszi! Én csináltam azt a filmet... :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 07. 21:57 

Uraim ha Valaki rendelezik a BACKDRAFT( Lánglovagok) című film digitalizált formájával, Kérem ossza meg Velem ezt az élményt! Előre is köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 25. 17:46 
Szent Tömlő őrzője

A szerkesztők figyelmébe is! Nem tudomki csinálta az "Etűd a szolgálatteljesítés közben elhunyt tűzoltók emlékére" című filmet, de le a kalappal előtte. Aki nem töltötte még le annak ajánlom figyelmébe! Nekem nagyon tetszik! A zene amit alá tettetek fantasztikusan összhangban van a képekkel!
Gratulálok!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 24. 16:02 
slagmester

Szóval van egypár vonulás, H8-as kazettán, én nem tudom digitalizálni egyenlőre. Ezt a "vonulásfelvevést" már abbahagytam, de ahogy a fórumot olvasom, lehet hogy folytatom. Először megkeresem valahol amit eddig felvettem...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 24. 15:13 
lángterelgető

Az sokakat érdekelne! (Engem is...) Átböngésztem az FTP oldalát, de nem találtam meg a videóikat, letölthető formában. Pedig elvileg nem csak belső használatra készül.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 23. 17:45 

Szevasz Jani!
Talán megmozdul valami, az FTP illetékesei is sokat tudnának segíteni. A videó csoport felvételeihez hozzá lehet jutni valamilyen módon?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 23. 13:26 
Szerkesztő

keleti front:
Ha be tudnád digitalizálni a vonulásokat, akkor azokat nagyon szívesen letölthetővé tennénk a Lánglovagok.hu-n! Ahogyan KisCsiga is írta, a civil látogatóink biztosan sokat tanulnának egy ilyen filmből.

Ha nem tudod technikailag megoldani, akkor én szívesen megcsinálom, csak küldd el postán a kazettát.

Egyébként a labda fel van dobva: ha bárki más tud küldeni olyan videókat, ami a vonulást mutatja be, akkor azt szívesen közzétesszük a honlapon!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 23. 11:58 

Keleti Front testvérem, ha lennél olyan kedves küldenél nekem ezekből a műalkotásokból, ha sokkoló az sem gáz, voltam már önkéntes tüó. -ként műszaki mentésen. Rengeteget lehet tanulni ezekből a képekből.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kitartás!!!
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 22:40 

Sziasztok!

Mint azt már említettem nem vagyok tűzoltó, nem is éppen laikus, úgy mondanám "Rendőrség közeli", ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy mostanság épp a RTF-en koptatom a padot, pontosabban maholnap vizsgázok... :|

Szóval a témával kapcsolatban csak annyit, hogy kitartás, mert szerintem (tapasztalataim szerint) nagyon sikeres a Lánglovagok és a többi híradás és egyéb közszereplés is jó irányba mozdít(hat)ja el a közvélekedést. :P

Természetesen vannak olyan emberek is, akiken "nem segít semmi" :evil: , nem ezekre kell összpontosítani... (Többek között ezen embereke kerülnek elsősorban bajba és ebből van sok munkátok!) hanem mondjuk a fiatalokra, gyerekekre!!! A közlekedési morál pozitív irányba történő elmozdítására utolsó fórum, a KRESZ-oktatás lehet(ne). :shock: Utána már veszet fejsze nyele... :?

Mondjuk, nálam okosabb emberek azt állapították meg, hogy a közlekedésben személyiségünk nyilvánul meg. :D / :evil: Tehát ezek az emberek nem csak az úton ilyenek, hanem mindenben. Így felmerül, hogy mennyit tudunk egy ilyen személyiségen alakítani, ezért mondom (mellesleg végzettségemet tekintve pedagógus vagyok), hogy fiatal korban kell elkezdeni az ilyen irányú nevelést.

Most, hogy az utóbbi 4-5 évben Rendőrség közelében mozgok, felmerült bennem az a kérdés :?: , hogy a D.A.D.A. (A Rendőrség egészséges életmódra nevelő pedagógiai kampánya általános iskolások számára… - nagy vonalakban!) mintájára van-e és ha nincs mennyiből taratana egy a tűzoltók munkáját segítő és népszerűsítő oktatás, illetve nevelés bevezetése. :idea:

Ennek csupán elhatározási kérdései vannak, mert a Tűzoltóság (talán jobban, mint a Rendőrség) rendelkezik mindazon kellékekkel, ami a hiteles megelőző, "egészséges életre" nevelő programhoz szükséges. Ezek a következők: talán a legfontosabbak a látványelemek (egyenruha, védőfelszerelések és maga a szer...). :wink:

Szóval a tapasztalatokról. Amióta komolyabban foglakozom a tűzoltókkal, figyelem munkátokat és nyommal kísérem a Lánglovagok oldalon bekövetkezett változásokat több ismerősöm barátom körében tartottam „diavetítést” a „kedvenc fotóimból”, amiket innen és a FTP honlapjáról töltöttem le. Azt nem mondom, hogy mindenkit magával ragadott a látvány, de sokan sokféle és mi a legfontosabb, jelentem pozitív következtetést vont le!!! (Egyik barátom a Suzukijának eladásának fontolgatásába kezdett! :D )

A baráti köröm érzékenyebb lett a közlekedési kihágásokra, mert általam és természetesen általatok és segítségetekkel felhívtam a figyelmüket a szabálysértésekre és azok következményeire, ami itt nagyon látványosan jelenik meg.

Ennyit első nekifutásra, várom véleményeiteket és észrevételeiteket az itt leírtakkal kapcsolatban!

Jó munkát, jó pihenést!

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 13:40 
slagmester

Nekem akad egypár saját felvátelem, tűz, baleset, vonulások...csak nehéz egyszerre dolgozni és operatőröst játszani, úgyhogy most másban utazom, inkább fotókat küldök ide, amit már ti is megnézhettetek. Terveink nekünk is vannak, lelkesedés is, (bár lelohasztják néha :cry: )csak a megvalósítás várat még magára.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 13:23 

Szia Jani. Szerintem ha megvalósítható lenne a technikai háttér, akkor igen sikeres sorozat lehetne, Ki az a magyar ember akit a Mi munkánk nem érdekel? A videó csoportok is sok segítséget nyújtanak ilyen szempontból a közvéleménynek. Tegnap este láttam a hiradóban Molnár Péter szóvivő Úr sajtóközleményét a csepeli lakótorony tüzéről és a tűzoltóság vágott felvételeit is bemutatták, elég színvonalas volt. Szükség lenne azért is a civil lakosságnak bemutatni a munkánkat, mert ezáltal okulnának és segítenénk a munkánkat. Ha pl. egy vonuló fecskendő szemszögéből lenne a vonulás bemutatva( értem ez alatt a közlekedési morált) lehet, hogy a Rákoczi úton csúcsforgalomban is könnyebben vonulna a VIII. kerület és nem a sávok közötti szlalomozást választanák.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 11:58 
Szerkesztő

gyurma: Szerintem is nagyon jó lenne, ha valamelyik magyar televízió a műsorára tűzne egy ilyen saját készítésű (esetleg naprakész) dokumentumfilmet. Ha az a nemrég vetített kórházas sorozat sikeres volt, akkor ez miért ne lehetne az? Sőt! Azt a dokumentumfilm-sorozatot szerintem sokan azért nem nézték, mert olyan szörnyű tragédiákat mutatott be, amelyeknek gyerekek voltak a főszereplői. Én úgy gondolom, hogy a tűzoltók napi munkája (előtérben a vonulásokkal, és a beavatkozásokkal!) jobban érdekelné a nézőket.

Már régebben írtunk róla a honlapon, de érdemes ismét felhozni, hogy hamarosan mozikba kerül a John Travolta és Joaquin Phoenix főszereplésével készült "Ladder 49" c. tűzoltós film. A forgatásról készült képek, és a színészek kiképzéséről készült videók itt nézhetők meg: http://www.firehouse.com/ladder49

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 10:53 

Szia Keleti Front. Rendszeres nézője vagyok a "Legbátrabbak" című fantasztikus dokumentum műsornak. Jó lenne nálunk is egy ilyet csinálni.A fővárosban és vidéken is szükség lenne az ilyen jellegű elismerésére a tűzoltóknak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 10:42 
slagmester

Nem akarok tudálékosnak látszani :oops: , de a firehouse az a tűzoltóállomást jelenti az USA-ban, a laktanyát. Csak a pontosság kedvéért :wink:
A Reality TV-n a The bravest-et szoktátok nézni?
Na megyek eszek...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: szabadidő
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 9:50 

Igazad van Harley ha pontosan le akarjuk fordítani akkor a firehouse=tűzház, :evil: :twisted: szerintem sem ez a lánglovagok2 szerintem az még csak most készül de ha ez a kettő akkar ott valaki nagyon berugott :oops: :cry: :P , szerintem aki berugott az vagy a rendező vagy a forgatókönyvíró vagy mindkettő. :?: :!: :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 7:56 
Szent Tömlő őrzője

A félreértések elkerülése végett ennek semmi köze sem volt a Lánglovagok filmhez, csak a magyar fordítók adták neki úgy a címet, mintha ez a második része lenne, s így jóval több nézőt vonzzon. Az eredeti angol cím: Firehouse
Jómagam egy silány amerikai tucatfilmnek tartom, ami ezúttal a tűzoltókról szólt. Az első tíz perc után számomra mindez világossá is vált, és nem néztem tovább.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hát nem is tudom!?!
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 22. 2:05 

Sziasztok!

Háát ez a "Lánglovagok 2."-című film azon kívül, hogy tűzoltókról szól - (a nagy bátor és igazi hős amerikaiakról) - se füle, se farka! Olyan érzése van a nézőnek (nekem, aki laikus), hogy az egészet összelapátolták. A tűzoltók életébe enged némi bepillantást nyerni, de nem viszi túlzásba az árnyalt és hiteles megjelenítést. Tudom! Tudom! Ez egy film, nem sorozat és nem is egy mai alkotás.

Egy szó, mint száz nem találtam a film erkölcsi, vagy bármilyen más mondanivalóját. (Pl: A tűzzeljátszó kisfiunak csak annyi volt a válasz, hogy nem baj. ... Öngyilkos lett? Miért? Hogy legyen kit eltemetni? Valóban látványos volt! ... A kutya igazi nagy karakter volt! Jajj, még meg is fürdették, de minek?...) Sorolhatnám napestig. Lehet, hogy a várakozásaim voltak feltúrbózva, túl sokat vártam a filmből, a "homepage" után...!?

Várom észrevételeiteket!

Üdv: KisCsiga

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: szabadidő
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 21. 23:53 

Tényleg jó volt de szerintem a Lánglovagok1 sokkal jobb volt :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 21. 17:54 
pernyekergető

Szerdán volt a :D Lánglovagok 2 szuper volt

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Lángoló csapda
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 12. 11:08 
tűzkőről pattant

Sajnos nem láttam az elejétől a filmet, de így is nagyon jó volt. Ha valaki felvette, kérem jelezze, átvenném. Ha van más tűzoltós film, akár nem magyar nyelvű is, az is érdekelne. Ez a film még mindig nem teljesen a valóságot mutatja, de már közelebb áll hozzá, mint pl. a Pokoli torony. Nem annyira a tűzoltók, hanem inkább a bentrekedtek élményét dolgozza fel.
Érdekelne, hogy szerintetek miért csak kitalált történetekre szánnak pénzt a producerek, a valóság miért nem elég izgalmas? Veletek semmi különös nem történik, pl. egy bevetés alkalmával? Neken más emlékeim vannak, pedig csak néhány bevetésben volt részem, inkább csak az eredményt" látom.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]