* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 17:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: VÉSZ
HozzászólásElküldve: 2014. szept. 19. 8:54 
Szerkesztő

Hogyan vizsgázott az OKF rendszere?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. aug. 31. 17:32 
pernyekergető

Újabb fővárosi esemény. 17:07 az időpontja, és 17:31-kor jött meg. Szerintem már rég be is fejezték a baleseti helyszínelést.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. aug. 31. 17:02 
pernyekergető

Nekem most 16:46-os időpontú fővárosi esemény 17:01-kor érkezett meg. Pont a gyorsaság lenne ennek a lényege, hiszen veszélyről tájékoztatnak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. aug. 31. 12:16 
Szent Tömlő őrzője

Még mindig annyira, de annyira nincsenek tisztában az OKF-en a VÉSZ lényegével. Tegnap jön a jelzés, hogy gázvezetéket vágtak át Pilisvörösváron. Ez így rendben, a lényeg meg is volt tartalmában, miszerint 100 méteres körzetben lezárták a helyszínt. De emellett még elkezdik felsorolni, hogy honnan érkeztek a helyszínre a tűzoltók, mi több, a beavatkozást a "fővárosi katasztrófavédelmi műveleti szolgálat" irányítja. Ez az információ a lakosság részére teljesen felesleges, veszélyhelyzeti kommunikációnál pedig tilos felesleges információt közölni, mert elviszi a hangsúlyt a lényegről. Aztán meg a következő hírben pontosítanak, hogy nem a fővárosi, hanem a Pest megyei KMSZ irányít.

A veszélyhelyzeti kommunikáció során abban az esetben van értelme jelezni, hogy milyen sok helyről jöttek a tűzoltók, meg a katasztrófavédelem irányít, ha azt akarjuk kihangsúlyozni, rendkívül komoly esetről van szó, melynek felszámolása nagy erő-eszköz-idő igényes.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. júl. 30. 11:34 
Szent Tömlő őrzője

Új neve van a VÉSZ-nek: VDSZ, azaz Veszélyhelyzeti Dezinformációs Szolgáltatás.

A reggeli XI. kerületi tűznél helyszínnek bejelölték a Budafoki utat a Kondorosi út és a Galvani utca között. 9:18-kor meg kiadták, hogy zavartalanul haladhat a forgalom. Ja, igen, azon a részen valóban, ahol a tűz volt, ott viszont az út még mindig le van zárva teljesen a forgalom elől.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. júl. 29. 19:28 
Szent Tömlő őrzője

SamNote írta:
Nagyon úgy tűnik, hogy technikailag komoly problémák vannak a VÉSZ-szel. Az üzeneteket ugyanis nem tudják csak jelentős időkéséssel kiküldeni. Így valaki 20-30 perc késéssel kapja meg. Nyilván több ezer üzenet kiküldését nem lehet ilyen módon gyorsan véghezvinni.

Én sem vesz-em a VÉSZ-t :mrgreen:

(Az aláírásban idézett gondolat mindig érvényes /szerintem/, de egyre inkább!)

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. júl. 29. 17:05 
pernyekergető

Nagyon úgy tűnik, hogy technikailag komoly problémák vannak a VÉSZ-szel. Az üzeneteket ugyanis nem tudják csak jelentős időkéséssel kiküldeni. Így valaki 20-30 perc késéssel kapja meg. Nyilván több ezer üzenet kiküldését nem lehet ilyen módon gyorsan véghezvinni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. júl. 12. 20:40 
Szent Tömlő őrzője

Mostanában gyakorta előfordul, hogy Eseménytérképen ott a hír, de VÉSZ-en nem érkezik meg. OKF sajtóügyelete elfelejti elküldeni, vagy valami technikai gond lehet? Amúgy azon túl, hogy kb. fél órával később jönnek, mint kellene, még tíz perc technikai csúszás is tapasztalható.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Budapest
HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 12. 18:16 
Szerkesztő

Szeretnék gratulálni, a budapesti HÉV-gázolásról 45 perccel később jött a riasztás, négy perccel azután, hogy megindult a forgalom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 18:23 
pernyekergető

Valami most nagyon nem stimmel a VÉSZ-szel. Az utóbbi időben későn vagy egyáltalán nem érkeznek meg azok a hírek, melyek a katasztrófavédelem honlapján az Eseménytérképre felkerülnek. Pl. most egy Pest megyei tűzesetről érkezett riasztás 18:21-kor, de az időpontja 17:59.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 11. 10:15 
Szent Tömlő őrzője

A VÉSZ-en most jött riasztás, hogy az M0-áson ég egy kamion. Az egyik rádiócsatornán már vagy negyed órával ezelőtt bemondták hallgatói jelzés alapján.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. márc. 02. 13:01 
Szent Tömlő őrzője

Úgy tűnik, hogy behalt a VÉSZ vagy feladták, esetleg elaludt az illetékes. Tegnap kora este óta csak az Útinform amúgy lényegtelen tájékoztatása jelent meg rajta. Még az Almássy téri robbanószerkezetek hatástalanításának befejezéséről sem küldtek értesítést. Pedig ha valamire való a VÉSZ, akkor az ez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 20. 21:24 
Szent Tömlő őrzője

Ezt kapjátok ki, ez a riasztás most jön VÉSZ-ben:

"Az Útinform csütörtök esti jelentése szerint nincs csapadék az országban. Az autópályák, a fő- és a mellékutak burkolata száraz vagy felszáradóban van. Jók a látási viszonyok, ködöt sehonnan sem jeleztek. Általában szélcsend van vagy gyenge légmozgás."

Kicsit el vannak tévelyedve az OKF-en, hogy mire is való a VÉSZ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 16. 18:49 
kapacsmester

Eljutottunk oda, hogy Facebookon O.R. Baranya megyéből kifakadt, a VÉSZ használhatatlan. Pedig ha valaki, akkor ő végsőkig Bakondi György és rendszerének megrögzött híve. Számíthat megbízhatósági vizsgálatra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 04. 20:53 
slagmester

Egy új társ!
http://www.origo.hu/techbazis/internet/20140204-megrezgeti-a-mobilunkat-az-omsz.html?sec-2

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 03. 23:25 
lángterelgető

SamNote írta:
Új verziója van a programnak Androidon. Állítólag ebben már ki lehet kapcsolni az értesítést, hogy nincs internet. Mondjuk nem tudtam kipróbálni, mert azt még mindig nem oldották meg, hogy a beállítások menübe be lehessen lépni egynél többször.

Kipróbáltam tableten (androidos): beléptem, majd a vissza nyíllal ki, majd újra be.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. feb. 02. 13:47 
vízpocsékoló

Helló!

VÉSZ jó dolog, okos ötlet volt, de ha egy nap a 15-ik időjárás jelentést kapom rajta és úgy, hogy 1-2 órán belül visszavonom majd újra kiteszem kicsit belefárad az ember.
Szerintem a piros riasztáson kívül, ha egyéb fontos időjárási esemény várható elég naponta1-2 jelezni itt és itt várható jelentős ónos eső, havazás és kész.

Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jan. 24. 17:24 
Szerkesztő

A mostani hóhelyzetnél is látszik, képtelenek megfelelően alkalmazni a VÉSZ-t. Agyrém, hogy a citromsárga meteorológiai riasztásokat a legnagyobb, 3-as szintű, piros jelzéssel közölték. Ez felesleges pánikkeltés.

Az útlezárásokra vonatkozó információk pedig továbbra is lassúak, legalább fél óra késés tapasztalható. Például az M7-es útzár az autopalya.hu-n 15:48-kor jelent meg, a VÉSZ-ben 16:17-kor.

Sikerült teljesen felesleges információkat is közölni, például, hogy a Kőröshegyi völgyhídon csak 60-nal lehet menni. És mindezt 2-es, citromsárga fokozatú jelzéssel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19. 12:23 
pernyekergető

Új verziója van a programnak Androidon. Állítólag ebben már ki lehet kapcsolni az értesítést, hogy nincs internet. Mondjuk nem tudtam kipróbálni, mert azt még mindig nem oldották meg, hogy a beállítások menübe be lehessen lépni egynél többször.

Amúgy azért is jó az a nincs internet értesítés, mert így legalább lehet látni, hogy a memóriában van a program. Elég nehéz ugyanis onnan kiirtani. Olyan, mint valami vírus.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. jan. 19. 9:57 
Szent Tömlő őrzője

A mai földrengés ráirányította a figyelmet, hogy újabb területen van szükség a VÉSZ fejlesztésére. Sokkal gyorsabb információáramlás szükséges az obszervatórium és a katasztrófavédelem között, vagy ha ez megvan, akkor a katasztrófavédelem belső kommunikációját kell javítani.

Magam is átéltem már földrengést, és ilyenkor nagyon fontos tudni, hogy földrengés volt, nem pedig magától indult meg a ház. Ehhez viszont nem órákkal később kellene a katasztrófavédelemnek tájékoztatnia. Erre való a VÉSZ, az MTI-ben hiába megy le, éjszaka lényegében az internetes média nem működik, nem fogják átvenni a hírt, csak reggel. Meg ha az éjszaka közepén megmozdul a ház, az embereknek nem az lesz az első, hogy bekapcsolják a számítógépet, és átnézzék a hírportálokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. jan. 08. 19:23 
Szerkesztő

Élesben fut a VÉSZ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: BM OKF VTR
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 28. 21:37 
pernyekergető

Én is letöltöttem az alkalmazást táblagépre, de nem vagyok vele elégedett, mert jóformán csak az időjárási figyelmeztetések és riasztások jönnek be, némi közúti baleset riasztással megtűzdelve. Szinte csak a vidéki történések láthatók, mintha a fővárosban és környékén nem történne semmi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 26. 22:34 
Szent Tömlő őrzője

19:17-es esemény 20:15-kor jelent meg a VTR-ben, feltehetőleg Pajzsból, tájékoztatási fokozattal. Aztán 20:20-kor részletesebben, figyelmeztetés szinttel. A második "üzenet"-et nem a Pajzsból küldhették, mert fura módon az idősor hiányzik róla.

Két probléma van ezzel a Fejér megyei esettel. Miért egy órával később tájékoztatnak? Egy ilyen közúti baleset, ahol ugyan teljes útlezárás van, de a forgalmat simán el lehet terelni, miért jött ki figyelmeztetés szinttel (egyszer meg tájékoztatás szinttel)?

Továbbra sincs sok értelme, ha ennyire nem veszik komolyan a VTR-t egyesek, illetőleg nem használják ésszerűbben a tájékoztatás-figyelmeztetés-riasztás fokozatot.

Amúgy meg a csoda kategória, hogy ez a baleset egyáltalán megjelent VTR-ben, mert mostanában az Útinform jelentésen és az OMSZ veszélyjelzésen kívül sok tartalom nincsen. Ezért kár volt 6 milliót költeni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 23. 11:00 
tömlőszállító

omsz nekem is jön, de pl hétvégén volt két baleset a megyében, erről nem kaptam értesítést VÉSZ-en keresztül.(forgalom elterelés is volt) más igen...(pedig minden be van állítva hogy csörögjön a telefon)
most én is beállítom a szomszédos megyéket, kíváncsi leszek
éjszaki csönd nekem is működik, ki van kapcsolva a telefonom :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. dec. 23. 8:41 
kapacsmester

Nekem nem fagy le. Szokott jönni országos OMSZ közlés, naponta általában egyszer. De azon kívül működik a megyés választás. A saját megyém, + a szomszédos megyék vannak beállítva.
De aminek a legjobban örülök, hogy működik, az az éjszakai csönd. :)

A káreseti besorolások nem mindig következetesek. De ez emberi hiba, nem magáé a rendszeré.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 98 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]