* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 4:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Hogy tetszett a film?
Jobbra számítottam  0%  [ 0 ]
A Lánglovagok (Backdraft) jobb volt  0%  [ 0 ]
Jó kis film  50%  [ 1 ]
A legjobb tűzoltós film  50%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ladder 49 - A tűzből nincs kiút
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 30. 10:06 
vízpocsékoló

Maestro hű maradt önmagához ismét nagyot alkotott!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 19:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Én még nem szavaztam de engem is kib@sz a rencer :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 18:02 
Szerkesztő

Valóban gond van, megpróbálunk utánajárni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 17:02 
tűzkakas-idomár

Engem is elutasít "érvénytelen űrlap" szöveggel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 16:04 
Szerkesztő

BOXER írta:
Lehet hogy igazad van, de jobb lenne ha az a válasz jönne, hogy te már szavaztál. minthogy az elküldött űrlap érvénytelen, próbáld meg újra elküldeni. Nehezen hiszem el hogy tegnap este óta még senki sem szavazott..
Boxer

Aki már szavazott, annak fel sem ajánlja a szavazás lehetőségét. Próbaként én is szavaztam, nálam semmi gond nem volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 15:54 
kapacsmester

Lehet hogy igazad van, de jobb lenne ha az a válasz jönne, hogy te már szavaztál. minthogy az elküldött űrlap érvénytelen, próbáld meg újra elküldeni. Nehezen hiszem el hogy tegnap este óta még senki sem szavazott..
Boxer

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 14:39 
Szerkesztő

BOXER írta:
MIÉRT NEM LEHET SZAVAZNI??

1 felhasználó csak egyszer szavazhat. Ez a szavazás már évek óta tart, így minden bizonnyal egyszer már szavaztál.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 14:25 
kapacsmester

MIÉRT NEM LEHET SZAVAZNI??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:32 
Szent Tömlő őrzője

Viasat3-on 21.00-kor kezdődik a film.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 05. 10:57 
Szerkesztő

A tűzből nincs kiút
DVD

Hangok: magyar 5.1, angol 5.1, cseh 5.1

EXTRÁK:

* Audiókommentár- MAGYAR FELIRATTAL
* Werkfilm (így készült)- MAGYAR FELIRATTAL
* Dokumentumfilm - Igaz történetek valódi tűzoltóktól - MAGYAR FELIRATTAL
* Kimaradt jelenetek
* Videóklip - Robbie Robertson - Shine Your Light

Megjelenés: 2005. június 14.

további infók

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 17:38 

Kedves King!

Nem kell meghalni. Pontosabban nem szabad meghalni. :x
Ehhez persze mindazok készségek birtoklása szükséges, amelyekről írtál... Aztán persze itt van még az a bizonyos biznytalansági faktor:
sosem láthatom át teljesen az adott eseményt + tévedhetek (és tévedek is :oops: ), hiszen nem vagyok gép... De mégsem kell, mégsem szabad meghalni!

Kivéve...

Ha jól sejtem volt nekünk egy közös tanárunk: "ilyen szempontból tanár úr". Ő még tanított nekünk egy azóta kihalni látszó fogalmat, a "pártosság" fogalmát. Amikor - sajna - mincs mit tenni, nem lehet mást tenni... meghozni a legnagyobb áldozatot és együtt halni (TV és beo)
Miután erről beszélt, kértem tőle (duzzogva) mondjon példát. Alig gondolkodott mielőtt mondta volna: Csernobil, első hullám...

Asszem igaza volt :? , de azóta sem tudnék újabb példát mondani tudatos és szükséges bevállalásra...

Ennyi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 15:32 
Szent Tömlő őrzője

Szerénységem egy kicsit lejjebb írta:
Ez a film nem a szakmáról szól, így az előforduló hibák nem is érdekesek.
Tartom magam ehhez, így én sem a filmről írtam.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 14:37 

T. hozzászólók én még egy kicsit visszamennék Baksatg hozzászólásáig ugyanis javítsatok ki, ha tévedek én a válaszomat a megtörtént eseménnyel, a WTC -vel kapcsolatosan tettem meg.
A Ladder 49 az valahol más, az azért csak egy film, nem ? Bár ezen is el lehet vitázni, de itt akkor rögtön a rendezői hibák kerülnek elő és ezen meg sok minden más témán, rendezői, színészi alakításon el lehet vitázni.
A két dolog messze nem ua., szerintem. Aztán a többi hozzászólás meg úgy igaz, ahogyan le vagyon írva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 14:07 
Szent Tömlő őrzője

Egyet értünk!
Hiszen nem csak a jó pap..., hanem a jó tűzoltó is holtig tanul! :wink:
(Mert semmi sem örök csak a változás!)
Minden jót!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 13:40 
tűzkőről pattant

Nazda!

Köszi a pontosítást. Mindaz, amit leírtál, helytálló.
Attól még érdemes az elméleti tudást is csiszolni, mert a valóság ennyire kiszámíthatatlan. Ami a pótlékot illeti, hát mindig azok döntenek az ilyen kérdésekről, akiknek halvány lila segédfogalmuk sincs a valóságról. Pedig ha valakik, Ti igazán rászolgáltok. Üdv: King

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 12:06 
Szent Tömlő őrzője

T. King !

Rosszul emlékszel a filmnek ezen részére, ugyanis a TV a "beszorúlt harcos" kifejezett kérésére tette meg azt a bizonyos intézkedést a visszavonulásra. Ezáltal a "harcos" védte meg a bajtársait a pusztulástól és mintegy mentesítette a TV-t a döntésének a későbbi lelki terhétől. Szerintem...
Kérdésedre talán egy lehetséges válasz: garantálni senki, hiszen a tűzterjedés, tűzterhelés, hőterhelés, stb. nem felel meg laboratóriumi körülményeknek, tehát biztos következtetéseket levonni ezért nem csak az időhiány miatt nem lehet. A legjobb ismeretekkel rendelkező építészt/TV/illetékest is érhetik meglepetések hiszen biztosra nemigazán veheti senki sem, hogy az építés során minden úgy történt-e mint ahogy azt megtervezték. (tervezett költség és a megvalósúlt költség esete) A használat szabályait is maradéktalanul betartották-e, vannak e szándékos "meglepetések" akarva vagy gondatlanul elhelyezve/otthagyva, stb. De. Az esélyét az omlásveszély elkerülésére azért a megfelelő helyre és számban szerelt hűtő/védő sugarakkal nagyban lehet növelni, (a szakmánk szabályai szerint :wink: ) mivel a legnagyobb ellenség ez esetben is a magas hőmérséklet.
Egyébként a kérdést annak is fel lehetne tenni, aki annak idelyén a veszpótlékkal azt tette amit tett!
Kösz a figyelmet, üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 15. 9:38 
tűzkőről pattant

Urak!

Ha még mindig a filmmel kapcsolatban írunk egymásnak, akkor abban a TV-nek volt ideje dönteni, mivel elég idő telt el közben. A kérdés arról szól, amikor van idő átgondolni, nem arról, amikor első lendületbe berohan mindenki oltani és menteni. A TV a filmben azért rendelt el a visszavonulást, mert az adott körülmények között nem lehetett a sérülthöz eljutni, továbbá mert az omlásveszély miatt a mentők is életveszélyes helyzetben voltak. Tehát az a helyes, hogy kezdjenek el az omladozó épületbe alapvezetéket, sugarat szerelni, oltsák el a helyi tüzet, mentsék ki a sérültet, mindezt kb. 20-40 perc alatt. Ki garantálja, hogy ezidő alatt nem omlik össze az adott terület, ezzel min. 5 további tűzoltó halálát okozva? Ki tud erre válaszolni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 18:46 
Szent Tömlő őrzője

Jujj, ez egy roppant nehéz kérdés!
Mármint az, hogy bemenjünk vagy sem.
Nincs rá igazán jó válasz. Az ember ilyenkor (az eset előtt, elméletben) és utána (a tapasztalás után) okos tud lenni, de OTT és AKKOR?
:roll:
Én úgy gondolom, hogy a TV-nek igen kicsi az esélye arra, hogy 100 %-os döntést hozzon. Áldott helyzetben van nehány perce ezen gondolkodni, de az esetek többségében ennyi idő nincs a döntésre.
Tegyük hozzá azt is, hogy olyan esetnél, ami azért kihívásnak tekinthető (szakmailag) - tehát nem pl. egy kukatűz - a TV (és persze a többiek is) lelkileg egy másállapotba kerül (többek között ezért is jó ezt csinálni :wink: ), akkor és ott nem biztos, hogy ugyanazt a döntést hozza, mint egyébként hozna higgadt, nyugodt fejjel - mondjuk egy íróasztal mögött ülve, kezében az összes szabályzóval.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 15:32 
csizmás kandúr

na látjátok ez a szomoru hogy erre nem készültek hogy összeomolhat
legközelebb a villanyszerelők be szerelik az áramot a lakásba de nem számitanak arra hogy be ois kapcsolják majd a hálozatba

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 13:45 
tűzkőről pattant

Kedves Tűzzománc!

Kérlek ne vedd személyes megtámadtatásnak, ami nem az. A szavaidból és a lendületből arra következtetek, hogy ha bajba jutok, biztosan számíthatok a védelmedre. Én legalább is így érzem, függetlenül attól, hogy nem mindenben értünk teljesen egyet. Ezt és a hitedet köszönöm. Amit a társadalmi elvárásról írtam, azt lehet, hogy Te kevésbé érzed, mert belülről jön (éls ez így van jól), de az embereknek kell a tudat, hogy ha baj van, akkor jönnek a Lánglovagok és az életük árán is megmentik őket. Ettől jobban alszanak. Ettől nyugodtabban szundítanak el az ágyban égő cigivel a kezükben. Vagy még nem tűnt fel, hogy a középkorban, amikor a legkisebb tűztől is leégett a falu, miért volt olyan kevés tűz? Nekem feltűnt, ebből írtam a szakdolimat. Ha megoszthatod a felelősséget, kevéssé figyelsz, van aki segít, akinek ez a dolga. Ezek tények. Ettől még nem kell szeretnünk a felelőtlen embereket, de azért őket is ki kell húzni a bajból.
Ami engem illet: kb. 15 éve tűzkockázat elemzéssel és néha tűzvizsgálattal foglalkozok, néha tanítok és mindenbe bele ütöm az orrom, ami füstszagú, de nem vagyok tűzoltó, habár néhány éles helyzetben én is ott voltam. Valahogy így hozta az élet. Valószínűleg ezért is egy kicsit másképp látjuk a kockázatvállalás kérdését. Ez nem baj, remélem mások is gondolkodnak a film kapcsán felvetett problémán. Engem érdekelne mindkét oldal véleménye.
Üdv, Jó szolit és kívánom, hogy ne kelljen választanod egyik vagy másik ember közül, ha mentésre kerül a sor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 13:19 

T. King.
Messze nem vitázni szeretnék veled, főleg nem olyan esetről, amelyen sem te, sem én nem vettünk részt. Gondolom te is fel vagy vértezve egy két taktikai elképzeléssel és jómagam is tanúltam ilyeneket.
A véleményem az továbbra sem harmónizál a tieddel, ugyanis nem társadalmi elvárásért haltak meg 343- an a New York- i tűzoltók közül, hanem menteni próbáltak az életük árán is, tették azt, amit te is vállaltál az esküdben (vagy tévedek)? Magam is láttam komoly analizáló filmet és kísérleteket a WTC tűzzel kapcsolatosan. Az is igaz, hogy nagyobb volt a repülő, mint kellett volna (tervezettnél), de az igazi gond a tartószerkezet felületét borító tűzgátló anyag hiányában keresendő, a szintek csapolása ettől vagyis a közvetlen hőhatástól lágyult ki. Szóval nem volt elég pénz a karbantartásra, a levált anyag pótlására. Ez a trgédia közvetett okozója.
Amennyiben te lettél volna a No 1 PK. ott és akkor azokkal az ismeretekkel, hidd el ua teszed, mint aki valóban ott is volt. Na ennyit a védelmükben

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 11:13 
tűzkőről pattant

Bocs, igaz, TWC és WTC. Remélem legközelebb nem hagyom ki a T-t, ha már felcserélem a betűket...

Ami ennél lényegesebb: Az építészek, statikusok helyébe és is ezt mondtam volna. Az épület a vizsgálati tűzhatásnál lényegesen nagyobb tűzterhelésnek volt kitéve azáltal, hogy a kerozin nagy része is az emeleteken égett ki. Ezzel a függőleges tartószerkezeteket, a számítottnál nagyobb hő érte, ami miatt az alkalmazott védőanyag csak rövidebb ideig tudta a szerkezetet a káros felmelegedéstől megóvni. Továbbá a repülő a tartók jelentős részét kiütötte a becsapódáskor, amire azt nem tervezték (csak egy kisebb gép volt korábban bekalkulálva). Akkor mire nem számítottak? Egyébként ezt a témát már feldolgozták tudományos szinten is, én egy konferencián hallottam, ill. a Védelemben olvastam egy mértéadó írást róla. Véleményem szerint hasznos dolog, ha a TV építészeti-statikai ismeretekkel is rendelkezik. Tudom, hogy ezt oktatják (én is tanultam), de ahhoz, hogy életek sorsáról dönthessen, ez kevés. Azt hiszem, ehhez a témához az oktatóknak is kéne egy folyamatosan bővülő ismeretanyag. Én ezt most hiányolom. Vagyis a felelősség megosztott. Én a gyakorlatból azt látom, hogy sokan csak a saját tapasztalatukból indulnak ki és ezért nem tudják elképzelni, hogy mekkora károk lehetnek. Ezzel naponta kell megkűzdenem, és nem csak a civilekkel. Nekem is és másoknak is még sokat kell tanulnunk és gondolkodnunk, érvelnünk, hogy a tévedésünk ne járjon végzetes következményekkel. Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 10:43 
tömlőszállító

King írta:
Tűzoltók, Bajtársak!

Szép és dicséretes dolog a hősiesség, de csak addig, amíg az felelősséggel párosul. Most ég éppen, ha még lehet hinni a híradásoknak egy 31 emeletes toronyház Madridban, talán láttátok. Tényleg úgy gondoljátok, hogy ha valaki most onnan mobilon kiszól, hogy gyertek, hozzatok ki, akkor - ha a TV helyébe lennétek - beküldenétek az embereiteket? És ha közben összerogy az az épület, akkor utána jöhet a leszerelés, a rokkantsági nyugdíj. Vagy lehet, hogy a TV is bemegy velük, és utána nem lesz, aki higgadt fejjel irányítsa a beavatkozást. Hősök vagytok akkor is, ha higgadtan cselekedtek. Ha ma meghalsz, holnap lehet, hogy egy gyerek fog meghalni, mert nem lesz, aki kihozza. Nem könnyű a választás, de csak megfontoltan szabad dönteni. Nekem a TWC példája nem csak a hősiességről szól elsősorban, de a meggondolatlanságról is. Még akkor is, ha az időben való visszavonulást el nem rendelő parancsnokok is oda lettek.
Ők persze mind hősök, egy társadalmi elvárás áldozatai. A társadalom azzal, hogy fizetett tűzoltókat tart, a részéről letudta a dolgot. Elvárja, hogy meghaljatok, ha kell. Tényleg kell? A párhuzam itt is ugyanaz, mint a katonáknál. A civilek megszavazzák a háborút, utána a zsoldosok elvégzik a piszkos munkát. Jól van ez így?
Na azt hiszem, most már elég haragost szereztem. Nem baj, én akkor is jobban tisztelem a gondolkodó, de élő tűzoltót, mint az értelmetlenül meghalt hősöket. Jó szolit!

u.i.: megpróbálok egy hétvégi utcai beavatkozás videóját feltenni a lapra, amit nézőként éltem át. Remélem sikerül.

Kedves King
Csak a pontosság kedvéért nem TWC hanem WTC.
Az ,hogy a TV-k mennyire hibáztak azzal ,hogy nem rendeltek el "visszavonulás" nem biztos ,hogy érdemes feszegetni. Az eset után több tervező ,statikus és építész is azt nyilatkozta ,hogy senki nem számított az ikertornyok összeomlására.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 14. 9:57 
tűzkőről pattant

Tűzoltók, Bajtársak!

Szép és dicséretes dolog a hősiesség, de csak addig, amíg az felelősséggel párosul. Most ég éppen, ha még lehet hinni a híradásoknak egy 31 emeletes toronyház Madridban, talán láttátok. Tényleg úgy gondoljátok, hogy ha valaki most onnan mobilon kiszól, hogy gyertek, hozzatok ki, akkor - ha a TV helyébe lennétek - beküldenétek az embereiteket? És ha közben összerogy az az épület, akkor utána jöhet a leszerelés, a rokkantsági nyugdíj. Vagy lehet, hogy a TV is bemegy velük, és utána nem lesz, aki higgadt fejjel irányítsa a beavatkozást. Hősök vagytok akkor is, ha higgadtan cselekedtek. Ha ma meghalsz, holnap lehet, hogy egy gyerek fog meghalni, mert nem lesz, aki kihozza. Nem könnyű a választás, de csak megfontoltan szabad dönteni. Nekem a TWC példája nem csak a hősiességről szól elsősorban, de a meggondolatlanságról is. Még akkor is, ha az időben való visszavonulást el nem rendelő parancsnokok is oda lettek.
Ők persze mind hősök, egy társadalmi elvárás áldozatai. A társadalom azzal, hogy fizetett tűzoltókat tart, a részéről letudta a dolgot. Elvárja, hogy meghaljatok, ha kell. Tényleg kell? A párhuzam itt is ugyanaz, mint a katonáknál. A civilek megszavazzák a háborút, utána a zsoldosok elvégzik a piszkos munkát. Jól van ez így?
Na azt hiszem, most már elég haragost szereztem. Nem baj, én akkor is jobban tisztelem a gondolkodó, de élő tűzoltót, mint az értelmetlenül meghalt hősöket. Jó szolit!

u.i.: megpróbálok egy hétvégi utcai beavatkozás videóját feltenni a lapra, amit nézőként éltem át. Remélem sikerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 12. 13:06 
csizmás kandúr

A filmnek az előzetese nektek sem jön le?
Mert én próbáltam letölteni a www.langlovagok.hu ->Filmek ->Ladder49 elözetesének a letoltése -rol
de nem tudtam
:cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]