* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 17:18

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Hogy tetszett a film?
Jobbra számítottam  0%  [ 0 ]
A Lánglovagok (Backdraft) jobb volt  0%  [ 0 ]
Jó kis film  50%  [ 1 ]
A legjobb tűzoltós film  50%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 22:34 
Szent Tömlő őrzője

baksatg írta:
Kedves Nazda

A WTC tűzoltóáldozatainak a száma 343.
http://www.nyfd.com/9_11_wtc.html

Köszönöm! Sajnálom, hogy pontatlan infóm volt! :oops:
Lehet, hogy meg fog róni a "rabodori" de megmutattam a gyerekeimnek is a képeket.....
Mégegyszer kösz és bocsi! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 22:28 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!
Megnéztem Baksatg linkjét. A legtöbb rövidítés nem sokat mondott, de a következőket szűrtem le:
1: számomra meglepően sok magasrangú tiszt volt az áldozatok között. Ez nem azt jelenti, mintha úgy vélném, a tisztek magukra hagyják a fiaikat egy bevetésen, csak inkább úgy gondolnám, hogy bizonyos rendfokozat és életkor felett inkább az irányítással és a háttér összehangolásával kellene foglalkozniuk. De vs. tévedek...
2: még egy idős káplánt is találtam köztük. Vajon ő is fent volt, vagy csak ráomlott a sok törmelék?
3: még mindig az ír származásuak vezetnek az állomány összeállításában. Igaz, találtam - neve alapján - két magyart is: Fodor és Foti...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 21:54 
tömlőszállító

Kedves Nazda

A WTC tűzoltóáldozatainak a száma 343.
http://www.nyfd.com/9_11_wtc.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 19:10 
Szent Tömlő őrzője

Akinek dobbant már a szíve a kollegájáért beavatkozásnál annak igazán nagy gondot nem jelent a szavazás.
A filmet tényleg, néha-néha "hártyán" keresztül is nézi az ember fia.
Mindenesetre egy tűzoltó sorsot, a kezdettől a befejezésig, ilyen élethűen még film (a maga adta lehetőségeinek és szabályainak figyelembevételével) még nem adott vissza. A kollegák iránti ragaszkodás, önfeláldozás igazi példája. Hű emlék a WTC-nek.

A WTC-vel kapcsolatban: az áldozatok több mint a fele tűzoltó volt, tehát több mint 2000 (!!!!!) ÉS ODA MENTEK: MEGHALNI Ha a filmet és a valóságot (WTC) összehasonlítjuk akkor ezen nem is lehet csodálkozni. Meg amúgy sem. Miért? Mert elég ha az első tűzoltó bajba jut, a társai nem hagyják veszni. (We go to go!)

Bocsi King!
De ez a "meddig érdemes a tűzoltót beküldeni" kérdést ugye úgy gondoltad megoldani, hogy a "törzs" tagjai "vonulós" tűzoltókból állnak. Apropó, nem tudod véletlenül, hogy ki volt a TV-je a WTC esetnek és hol volt az irányítási pontja?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 11. 18:00 
vízpocsékoló

hy all nincsen meg valakinek ez a film vagy valami másik tüzoltos?
légyszi mondjatok tüzoltos film cimeket

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 04. 9:24 
tűzkőről pattant

Urak!

Azt hiszem, lassan a téma kezd túlnőni a film fórumának keretein, talán mást is érdekelne ez a megmentős probléma, nemcsak a film nézőit.

A WTC téma szerint meddig érdemes beküldeni a tűzoltót, mikor kell kirendelni. Egy ilyen szintű tűz oltásának vezetése a Törzs dolga, ahol jól felkészült, építészeti ismeretekkel is rendelkező parancsnok irányít (remélhetőleg). Ha ez így van, akkor a tűzállóság és a tűzterhelés közötti összefüggés megadja azt a kb. időt, ami után már túlzott kockázattal jár a benttartózkodás. Persze az épület vagy valamelyik eleme ez előtt is összeomolhat, de a komoly tartószerkezeti megrogyás előre meghatározható. Talán csak ott van a baj, hogy nálunk a megelőzős kollega nincs a kárhelyszínen, a Tűzoltási Terv - ha van ilyen az épületre - pedig ezt az értéket nem tartalmazza. Tehát marad a józan itélőképesség, az ökölszámok azért ismertek minden TV számára. Mindenesetre elgondolkoztató, hogy a vonulós egységek beleszólása az engedélyezési eljárásba sem a megközelítés, sem a beavatkozási feltételek oldaláról nem gyakorlat, nekik a hozott anyagból kell dolgozni, ami nem igazán fair dolog.
Mondhatjátok, hogy mi közöm hozzá, nem vagyok tűzoltó, de azért érdekel a véleményetek. JBalesetmentes jó szolit, King

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 03. 23:58 
Szent Tömlő őrzője

Roland!

Az oldal érdekel! Írd be majd ide a linket.

A Discoveryn volt egy-két tanulmány a WTC-ről. Ha jól emlékszem egy emelet több hektár területű volt. A határban lévő lábonálló tűz is munkát ad. Szerintem tisztában voltak vele, hogy összeomlik, csak azt nem tudták, hogy mikor. Az egész a Pokoli Torony SE verziója lehetet.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 03. 22:41 

King írta:
Urak!

Azt hiszem, nálunk is komoly dilemma elé állítaná a TV-t, ha dönteni kellene egy filmbeli jelenet esetén. Mert miről is van szó? A WTC két tornyának oltásakor beküldték a tűzoltókat menteni és meg is halltak, úgy, hogy lehetett előre látni, hogy az épület nem fog hosszú órákat kibírni ekkora tűzterhelés mellett.

Nem kötekedés képpen, de azok az emberek, akik gondolkodás nélkül futottak be a WTC tornyaiba, nem hiszem, hogy sejtették volna, hogy kb 1- másfél órával késöbb az épület rájuk fog dölni, amikor a 60-70-80. emelet környékén csapódtak be a gépek.

Hamarosan nekiállok a WTC-s emléklapomnak, mert a hónapok során rengeteg anyagot sikerült összegyűjtenem. Videótól elkezdve, a leadott riasztásokon keresztül, a mentés alatt lévő rádió kapcsolatok lebonyolításig (audió).

ha érdekel majd levélben elküldöm a címét, vagy beirom ide, gondolom érdekelne téged, meg még egy-két embert.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: LADDER 49
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 03. 22:07 
tűzkőről pattant

MINDEGGY MI VAN ! CSAK EGÉSZSÉG LEGYEN!!
MINDEN "C"-nek JÓ SZOLIT!ÉN SZABIN VAGYOK!!
NONO :idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 02. 21:04 
Szent Tömlő őrzője

SZUPER!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 02. 9:07 
Szent Tömlő őrzője

Csak egy megjegyzés:

A civilért kockáztatjuk életünket akkor egy tűzoltóért is fogjuk.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 31. 9:35 
tűzkőről pattant

Urak!

Azt hiszem, nálunk is komoly dilemma elé állítaná a TV-t, ha dönteni kellene egy filmbeli jelenet esetén. Mert miről is van szó? A WTC két tornyának oltásakor beküldték a tűzoltókat menteni és meg is halltak, úgy, hogy lehetett előre látni, hogy az épület nem fog hosszú órákat kibírni ekkora tűzterhelés mellett. Talán tanultak belőle, amikor a film forgatókönyvét írták. Egy összeomlás előtt álló, égő, gyakorlatilag nem oltható épületbe küldött mentő egység ugyanúgy halálra van ítélve egy idő után, mint akit meg akarnak menteni. Ez a helyzet inkább hasonlít egy harcászati feladathoz és a megoldás is inkább katonai, mint amit mindenütt a világon a tűzoltók elfogadnak. A katonákat felkészítik arra, hogy le tudjanak modani egy emberükről, ha ezzel további életeket menthetnek meg. Ugyanez igaz tömeges balesetben - lásd cunami - a sérültek osztályozására is. Aki menthetetlen, azzal nem foglalkoznak, azt próbálják menteni, akinél van esély. És ez így van jól, bármilyen nehéz is a döntés.
Ha én lettem volna a TV helyébe, akkor válaszhattam volna: 1. még több emberemet beküldöm az épületbe, kiépítem a sugárvédelmet és aztán elmegyek a legközelebbi templomba és bízok benne, hogy meghallgat a Mindenható; 2. kirendelem az embereimet és utána megyek el imádkozni az otthagyott lelki üdvéért. Azt hiszem, senki nem kíván ilyen helyzetbe kerülni.
Az csak mellékes, hogy a főhősünk az épület külső falánál volt éppen. amikor a födém beszakadt. Na ezek után sikerült az épület magjába kerülnie, ahonnan tényleg nem lehetett megmenteni. Persze, ha ez a kis csalás nem lenne, akkor nehezebb lett volna eladni a katartikus végkifejletet.
Egyébként nekem továbbra is tetszik a film. Üdv mindenkinek és jó szolit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 31. 7:50 
Szent Tömlő őrzője

Megnéztük a buli előtt a filmet.
Nagyon jó!
Ez a film nem a szakmáról szól, így az előforduló hibák nem is érdekesek.
Kevés filmet láttam eddig, amin tudtam könnyezni, itt előfordult többször is...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 28. 20:58 
Szent Tömlő őrzője

Szkubidu!

Azt nem tudom, hogy odaát valaha is volt-e ilyen helyzet, döntés. Ha jól emlékszem a fővárosi honlapon olvastam, hogy 70-80-as években sok amerikai tűzoltó halt meg a tűzoltási gyakorlatokon, mert ők "játszották el" a sérültet és nem sikerült időben megmenteni őket.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 28. 20:25 
vízpocsékoló

a film nekem is tetszett, jó efektek és jó felvételek de: otthagyni egy élő tűzoltót? Nos, hát lehet , hogy ez odaát igy megy... :? :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 18:55 
Szent Tömlő őrzője

King!

Sajnos nem. Csak DVD-én néztük meg.
A felszerelésünk sem annyira profi - szerintem - és a bodygard sem olyan drága. Egy illetékes fogalmazott légző beszerzésnél, hogy a **** tűzoltónak nem kell, mert úgyis tönkre teszi.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 16:18 
tűzkőről pattant

Hello Fireman!

Te voltál az a mozis szakértő? Vagy ki? Csak úgy érdekelne. Amúgy nem rosszak az észrevételei.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 27. 16:01 

Már az internetről is le lehet tölteni a filmet :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 21:49 

Helló
A film teljesen frankó, tuti forrásból, kint ugyan úgy mennek a dolgok mint a filmen.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A tűzből nincs kiút!
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 20:51 
tűzkőről pattant

Sziasztok,a film premierrjét volt szerencsém látni!Ajánlom minden tűzoltónak és nem tűzoltónak,de főleg tűzoltó feleségeknek és barátnőknek!
Jó a film NA!
NONO :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 15:58 

Megnéztem, feliratosan!
Nagyon jó film, és valóságot tükrözi.. :!:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 14:34 
Szent Tömlő őrzője

További filmkritika:

http://index.hu/kultur/cinematrix/kritika/nincs3884/

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 10:39 

Mi sem természetesebb, hogy szólok, a sör meg szintén nem lehet kérdéses. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 25. 20:08 

Sziasztok!
Zománc!
szólj, hogy mikor mer akkor csatlakoznék én is egy második nézetre utána meg 1 sör mellet átbeszélhetjük.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 25. 15:05 

Teljesen mindegy King, hiába beszélsz nem foglalkoznak vele. Dc-ről már simán lehet szedni feliratosba, úgyhogy ez van. Én minden esetre vagy kölcsönzött dvd-n nézem meg, vagy moziban, ha még vetít jövőhéten itt nálunk. Ha pedig nem akkor pech. Egyébként még annyit, hogy a bemutatóból ítélve a Lánglovagok c. filmhez képest az eget verheti.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]