* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 23. 13:21

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 02. 15:57 
tömlőszállító

szergejj írta:
Nah, gondoltam a többiekhez csatlakozva én is irok már egy kicsit hosszabbat :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Jó napot!
Nna, látod Szergejj! Ettől igazán megkímélhettél volna minket! :csendesen: Igen, ettől a mély, szakmai tapasztalatokkal bővelkedő írásaidtól.....blablabla

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 02. 9:43 
lángterelgető

Írod:"Hát itt szoliba ezen röhögünk egy órája"
Szoliba MI, Tűzoltók járunk.
Te max látógatóba jösz hozzánk.

Egyébként más bajom nincs veled.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 01. 23:43 
vízpocsékoló

De érdekes ez a szegény médiás gyerek most már fuxal is jár?
Egyre jobb dumák itt a neten!

Hát itt szoliba ezen röhögünk egy órája , hogy milyen ostoba emberek talalnak itt ki okos dolgokat!

Legközelebb már egy tűzoltóautóval autózik valamelyik bevásárlóközpontban!

Hello Zsombor!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 01. 22:57 
tűzkőről pattant

Sziasztok!
Hm... érdekes a téma! Csak egy rövid megjegyzés hozzá:
Nem túl régen (kb 2 hónapja) az egyik pécsi bevásárló központban láttam egy fickót. Szerintem símán elmegyek mellette, ha nem üti meg a szemem az oldalán lógó hasáb, amiből üvölt az
"árpád 51"! A nyakában egy "madzagon" kb 25 kilónyi fuksz lógott. (igazolványok kitűzők.. stb...stb!)
Ezek szerint ez lesz az új trend!

Gall

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 01. 20:27 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nah, gondoltam a többiekhez csatlakozva én is irok már egy kicsit hosszabbat :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. szept. 01. 20:26 

Hello

Kedves Maestro!

Lehet részben igazad van. Pécsen és környékén vonulás közben eszébejut a (szer)parancsnoknak, hogy "Pécs,pécs pécs I.-nek rádiópróbára jelentkezzen......" és igy tovább.
De Pest megyében illetve Budapesten minden 3.nap hallom a rádiót és ha vki vonul nem hallottam még hogy "KUN, KUN Csoport I-nek rádiópróbára jelentkezzen......" Mert ha esetleg vonulunk és nem halljuk a rádiót nem az lesz az első dolga a szolg(szer)pk-nak hogy rádióprobázzon, hanem hogy mihamarabb a helyszinre érkezzünk és beavatkozzunk. Ha már van közlendőnk a stabil felé és nincs válasz akkor a szolg(szer)pk magára akasztja a kárhelyrádiót és azon keresztül kommunikál. Ha az se megy akkor meg megy a telefon a hirközpont felé. Nem fog babrálni rádiópróbázással vonulás közben, hisz más dolga van!

Zsombor!

Lehet nem létezik Beatrix. De most igy eszembe jutott az is, hogy Beatrix lehet egy nagyon csinos lány, és ezzel a "hanta mesével" akart bevágódni a "kedves mediás" a hölgynél!

De lehet, hogy csak a pécsi állomány lejáratása a cél! Nem ismerem a helyzetet arra felé, de sejtem hogy mint itt is, feléjük is vannak "fúrógépek" akik a másik lejáratásával akarnak előrébb jutni!

Szerintem ha erről van szó, akkor heteken belül kiderül a turpisság!

Kicsit másról: a multkorában egy tűzesethez érkeztünk meg! Épp csak hogy lerántottunk 40m gyorsbeavatkozót, máris ott volt az egyik kereskedelmi csatorna operatőre. (pedig kb 5perc volt a vonulás)
Égett elégrendesen és potyogott az égi áldás is, a srác meg ott forgat a kellős közepében. Előszőr utban volt, majd az oltás helyett az egyikünknek kellett őt kiraknia, mert nem volt hajlandó távozni. Persze a TV-ben főleg erről beszélt a riporter hogy nem engedtük a tűz közelébe :twisted: :twisted: , nem pedig arról hogy pillanatok alatt eloltottuk és sok millió Ft anyagi kár előztünk meg!

Mindenkinek eseménymentes napot kívánok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 31. 16:30 
kapacsmester

Harley! A MEÚSZ-ra gondolsz? Az sajnos nem sok mindent csinál, csak néha felháborodott hírleveleket küld :) Hozzáteszem, sajnos, mert pl netes újságírók elmehetnek a sunyiba, senki sem képviseli őket.

És igaz, hogy a lapok adnak sajtóigazolványokat, de azok csak "névjegyek". A Sajtóigazolvány hivatalos okirat, ha jól tudom, ugyanolyan jogok védik, mint pl. egy azonosító okiratot. Ezt pedig a MÚOSZ adja ki elsősorban... (ezen kívül a MÚK, a MAKUSZ, ahogy említetted, a Sajtószakszervezet is)

Tehát a helyreigazítás helyénvaló, nem voltam elég pontos. De ez a lényegen nem változtat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 31. 16:00 
Szent Tömlő őrzője

A sajtóigazolvány kiadása kapcsán azért egy kicsit pontosítani kell Fényképész hozzászólását. A MÚOSZ mellett létezik még az elektronikus és a katolikus újságírók szövetsége.

Egyébként sajtóigazolványokat minden média szokott kiállítani a dolgozóinak, az nem más, mint egy "munkáltatói igazolás". Nemzetközi viszonylatban viszont csak elismert újságírószövetség által kiadott igazolvány ér bármit is. A MÚOSZ csak egy szövetség a többi között. Amúgy meg Magyarországon tök mindegy mi lóg a nyakadban, akár lehet a bérleted is, nem attól leszel újságíró.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 31. 11:34 
kapacsmester

Hmmm.. megnéztem én ezt az oldalt magamnak.

Mély tisztelettel, de javaslom, hogy a honlap korrektorát azonnali hatállyal kötelezzék egy hejjessírási szőtár beszerzésére és minden szavának átolvasására... hajmeresztő dolgokat olvastam :mad:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 31. 11:13 
kapacsmester

Úgy látom, ez a téma felhozta a mélyben kavargó dolgokat Pécsett :)

Azon lehet vitatkozni, hogy a beíró hölgy valós-e vagy sem, de azon is, hogy a hirtelen megjelent Zsombor nick mennyire hiteles. A téma személyes része távol áll tőlem, nem ismerek senkit a szereplők közül, semmilyen személyes érdekem nem fűzödik a dologhoz, így talán tudok pártatlan lenni. Tudnék, de a tényeket nem ismerem. A lényeget már leírtam, és ha igaz az eset, akkor szégyenletes, ha kitalált, akkor az írója süsse le a szemét. A legrosszabb az lenne, ha kiderülne, a levél írója és az arra reagáló is álnéven ír, a saját érdekében, egymással szembeni kicsinyes vitájukat itt a fórumon próbálva megoldani....

"Én azt gondolom hogy érdekes az egész levél amit a hölgy leir és az egész levél sántít is !" Szerintem, Zsombor állításával ellentétben van büfé a bevásárlóközpontokban. És az is félre lett értve, hogy a riasztás telefonon érkezett, nem pedig rádión. Zsombor levele inkább erősen védekező álláspontot mutat, szerintem.

De az eredeti levél sem stimmel tényleg, az időpontok (azt írja, két napig nézegette a fórumot, a dátumok szerint pedig jóva több telt el) és az rossz emailcím használata is megingatja a történetet.

Az elején utaltam arra, hogy az ügyhöz nem fűződik érdekem: de mégis. Érdekem, hogy az újságírók úgyis lerombolt renoméját nem tudják tovább rombolni. Ez pedig, bármi is az igazság, azt teszi. Ha igaz, akkor a "kolléga" hozzáállásával van baj, ha nem igaz, akkor az őt támadó "kolléga" hozáállásával!

Azt már csak hozzáfűzöm, hogy büfében hordható igazolványról nem tudok :) Mint már leírtam egyszer: Magyarországon érvényes sajtóigazolványt csak és kizárólag a MÚOSZ adhat ki. Pont. Ezen kívül lóghat bármi a nyakában :)

Még valami:

"Bízunk abban, hogy honlapunk betekintést nyer a Rendõrség és a Tûzoltóság érdekes munkájába."
Ezek az idezetek az Ubul oldalarol valok.

A mondat, ami a honlapon is szerepel, sajnos tök értelmetlen. Bocs. De így csak a honlap nyer betekintést abba az érdekes munkába, az olvasók nem. Helyesen: Bízunk abban, hogy honlapunk betekintést NYÚJT a Rendőrség és a Tűzoltóság érdekes munkájába.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 30. 2:05 

Meg egy par gondolat igy ejjel kozepen.
Azt nem irtad kedves Beatrix, melik balesetrol van is a szo.
Ahogy visszalapozok magamban, utoljara 22 en volt olan mikor a tuzoltoknak is ki kelett menniuk. Eddig morfondiroztal, irjal vagy ne irjal?

Emlited a yardot is.
Volt szerencsem ott is nem egszer tanuja lenni annak, amikor balhe van, es kell kuldeni a jarort. Volt olyan, mikor ket kurva tepte ki egymas hajat, es volt olyan, mikor egyik szomszed a masikbol baltaval akart embert faragni olyan eredmennyel, hogy a rohammento kotort vele a legkozellebi korhazig, hogy visszapilickazzak az elok soraba az illetot. Meg ekkor sem ertesitett senkit a mediabol az ugyeletes tiszt.

Zsombor irod a ruhazatot. Hat en szem. szerint nehezen tom elkepzelni,hogy vkit igy berangassanak, mikor eg a haza vkinek. Meg a bokaccsonal mikor arra ragyujtottak, meg a helikopternel sem tok ilenrol, pedig ott sokan voltatok kint. Azt eltom kepzelni, hogy pl egy oran belul kell bent lenni, mert kell menni vhova homokzsakot cuccolni arviz miatt. Azt is el tom kepzelni, hogy vmi kulonleges szer kezelojet kell behivni, mert aki szoliban van, tortent vele valami, es nincs olyan, aki atvenne a helyet. De hogy folyamatba levo esethez embert berangatni elegge hihetetlennek tartom.

Idézet:
Azt gondolom, hogy a hölgy csak pocskondiázza azokat akik értünk tesznek valamit is a médiában.
Bevallom, nekem is ilen erzesem van. Csak nem ertem esetleg ennek az okat. Szeretned te csinalni? Reszemrol ennek semmi akadalya, en atemgedemneked a dolgot, ha gondolod. Es sztem az Ubul is a kezedbe nyomja a mikrofont es a kamerat,csak egy szavadba kerul.

Aztan irsz ilyent:
Idézet:
Ha annyira fontos ember, akkor miért nem esik egy szó sem azoknak az életéről, munkájukról, akik annyira fontosnak tartják őt (szerinte) hogy mindenről értesitik?

Na erre ket idezet:

"Stábunk naponta készít rendõrségi és tűzoltósági anyagokat az MTV Híradójának."

"Bízunk abban, hogy honlapunk betekintést nyer a Rendõrség és a Tûzoltóság érdekes munkájába."
Ezek az idezetek az Ubul oldalarol valok.

"Fokozatosan eléri az oldal azt a célját, amiért tulajdonképpen életre kelt. Pontosabban, hogy a kivülállókkal, és az érdeklődőkkel megismertesse a tűzoltók életét, mindennapjait, gyakorlatait, és a szolgálatban töltött időt, miképp is telnek ilyenkor az órák, mikor nincsnenek káresetnél."
Ez a tuzoltok oldalarol van idezve. Remelem, eszreveszed a kulombseget kozottuk. Az elso kettobol vilagosan kitunik, a cel a tobbi orszagos tv reszere kesziteni anyagot, ami ott adasba kerul.

A masik web oldal elsodleges celja a tuzoltok munkajanak talan kevesbe latvanyos reszenek a megismertetese azok szamara, akiket ez erdekel, legyenek civilek,vagy szakmabeliek. Tudod volt szerencsem par gyakorlaton reszt venni, (es remelem lessz is) kozelrol megkukkolni, hogy is tortenik egy ilyen esemeny. Voltam olyan alagutban veluk, ahol olyan setet volt es akkora fust, hogy az orromat nem lattam, pedig eleg nagy van. Voltam nemreg mashol, ahol nem volt semm latvanyos tevekenyseg, de erdekes volt latni, hogy viselkednek a tuzoltok olyan korulmenyek kozott, es latni a kulombseget. Ott voltam, mikor egy olyan szert probaltak, ill. probalnak, amint par hete lattak eloszor, es akkor tanultak, hogyan is mukodik, mit is kell vele kezdeni. Elhiheted, erdekesebbnek tartom ezeket a dolgokat, mint pl egy ego haz eloltasat nagy sietve. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy azt nem nezem meg, mert nem erdekel. Erdekel, es ha mod van ra, meg is orokitem az utokor szamara. Vagy egy masik pelda. Nemreg voltam a sracokkal egy buzaszaritoban. (na ezt jol leirtam) Ott az illetekes ur elmagyarazta az uzem mukodeset, es minden egyebet, amit tudni illik rola. Es biza sok olyant tudtam meg, amire almomba sem gondoltam volna hogy ugy van. Es erdekes volt, ahogy a tuzoltok kerdeztek, mert tudni akartak, hogy mit is kell tenniuk ha langrakap a kenyernek valo, es oltani kell. Nyakam merem tenni ra, hogy a masik medias koleganak ilenekrol fogalma sincs, mert eleve nem erdekli, mert nincs szuksege ilen informaciokra.

Aztan volt szerencsem az ajtonak tamaszkodva belehalgatni egy "tanoraba" amin az volt a tema, mi van ha vmi bazi veszelyes hely kap langra. Elhiheted, erdekes volt a tema nagyon. Es abban is biztos lehetsz, hogy alkalomadtan nem rostellek beulni a padba vegighalgatni azert, mert erdekel. Abban is biztos lehetsz, hogy erdekes hely az is, ahova becsorompol a 105, ott is lehet okosodni epp eleget.

Kerdezheted es jogosan, mi a menkunek lelkizek ennyit?
Ennnek tobb oka van.
Azert mert unatkozom.
Azert, mert van olyan erzesem, hogy Zsombornak van igaza, es valami nem kerek abban amit irtal.
Azert hogy lasd, valaki mas miert csinal olyant, amit csinal.
Azert, hogyha netan olan jarna a fejedben, hogy valamelikunk helyere szeretnel lepni, tudd, mire szamithatsz.
Es vegul azert, ha valoban az volt amit irtal, legy olyan kedves, emeld fel azt a nyamvadt telefont, es mond el szoban az illetekesnek, mi is volt. Ugy talan nagyobb a hihetosege a dolognak, mint igy leirva, amit megtehet barki, aki akarmilen neven ir.

Bocs hogy ennyit irtam, de lasd a fenti okokat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 23:56 
vízpocsékoló

Most már csak azt kellene kideríteni, ki az a beatrix :-? :-? :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 23:52 

Na szevasztok!
Gep ele estem, igy megragadom a billentyut, es kopogok par mondatot. Bocs a stilusomert, de en ilen vagyok.
Kedves Beatrix!
Eloszor is nevnapod alkalmabol...... a szokasos duma kovetkezne.

Na akkor lassuk, mi is a helyzet. Ezt neked irom elsosorban (meg aki olvassa).
Hogy is tortenik egy riasztas?
Eloszor is ugye csorompol a 105, a hirados felveszi a telot, es az esemenyt, amit bejelentenek. Ezt kovetoen villamgyorsan meghatarozza, milen szereket kell riasztani. Ezutan megnyomva a hangosbeszelo gombjat, szolitja a szolg. pk-t, es a hangosbeszelon keresztul kozli az esemenyt, es azt hog ymelyik szer fog vonulni. Ezt kovetoen megnyomkod par gombot, es jon a hivatalos gepi hang, ami szinten elsorolja a riasztott szereket a megfelelo sorrendben. Ezutan akiknek kell, kihuznak, es mennek az esemeny helszinere. Ekkor tud a hirados levegot venni.
Hogy ezt miert irtam le? Mert azt irtad, mas civil elobb tud az esemenyrol, mint a pk. Fentieket olvasva rajossz, ez eleve ki van zarva, mivel az egesz laktanya harsog a hangosbeszelotol és jol hallhato a szoveg mindenhol.

Aztan irod, hogy fityegett a nyakaban igazolvany. Ha azt lattad hogy igazolvany, azt is lathattad, mi van rairva, ki allitotta ki. Gondolom en.
Aztan a radio.
Mindenki akinek erre engedelye van, olyan keszuleket tart, amilyenre van penze. Elhiheted, eleg jol tom az erre vonatkozo torvenyt es egyebet, mert lassan 20 eve radiozom.
A kek feny. Az hogy kinek mire van engedelye, nemtom, es nem is erdekel, mert nem ram tartozik. De erosen ketlem, hogy akarmelik media szamara ki lenne adva kek fenyre engedely pusztan azert hogy hamarabb odaerjen, ahova kell.
Aztan:
Has jol veszem ki a soraidbol, eleg sokat beszelt a csavo, mielott elment volna.
Ha vki a mediaban melozik, annakerdeke, hogy ne huzza az idot, minel hamarabb ott legyen, ahol az esemeny tortenik, hiszen nem azt kell megorokitenie, mikor a romokat takaritjak el a vegen.

Aztan:
Tudnod kell azt is, ha egyszer lattad az illeto oldalat, kicsioda, hiszen a kepmasa ott vigyorog az oldalon. Nem lett volna eccerubb neven nevezni a csavot?
A masik dolog, irod, probaltal mailt irni a tuzoltoknak.
Nem tom, milen oskori helyrol banyasztad elo az altalad irt cimet, de megsugom, ez kb ket eve megszunt. A jelenlegi olvashato az oldalon, a telefonszamokkal egyutt. Az nem jutott eszedbe hogy felemeled a telefont, es kered a parancsnokot neki elmondva a leirtakat?

Egy kis tortenelem.
Ubul (maradjunk ennel a nevnel, mert a fel orszag igy ismeri, es en meg merem nevezni) marha regen inditotta azt a musorat, ami a tuzoltokkal foglalkozik. Van tapasztalata, azt hiszem, a musorara nem lehet rosszat mondani. Azota is rendszeresen csinalja kethetente, es ha pecsi vagy, lathatod is a pecsi tv musoraban. Az mas kerdes, ezt miert csinalja, anyagi okok miatt vagy miert, de sztem ez nem is lenyeg.

En batorkodtam elinditani az imternetes oldalt majdnem egy eve. Hogy ennek mi oka volt, Pozsarka tudja pontosan, masra sztem nem tartozik. Az biztos, nem a love miatt tettem, es ezutan sem az miatt teszem. Hanem azert, hogy minel tobb ember megismerje a tuzoltok munkajat, okosodjanak, es talan tanuljanak is egy kicsit, ezzel is megelozve egy esetleges tuzet es egyebeket.
Felmerult az is ( nem itt a forumon) hogy az Ubul es en valamiformaban versengunk. Errol szo sem volt, nincs, es nem is lessz ilyen. A media az Ubul dolga, o ahhoz ert, azt csinalja. En a netes reszt csinalom. En nem ugatok bele az o dolgaba es o sem az enyembe. Nincs semmi rivalizalas es hasonlo. Sot megsugom, ha kell segitunk egymasnak. Sot azt is megsugom, hogy tervezzuk egy arhivum elinditasat, ami a korabbi tv adasokat tartalmazza, igy aki kivancsi ra, megnezheti. Hogy ezt milyen modon valositjuk meg, csak az Ubulra es ram tartozik. A vegeredmeny a fontos.

Reagalva Pozsarka irasara.
Abban is biztos lehetsz, utananez a dolgoknak, es meg fogja itt irni a vegeredmenyt.
Abban is biztos lehetsz, ha beigazolodik cafolhatatlanul az amit irtal, olyant rug az illeto seggebe, hogy az az arcan csuszik vegig a szertaron, pedig az kurva hosszu 8-)

Na akkos szemezgessunk a hozzaszolasok sorai kozott kicsit.

Idézet:
Jah és vonulás közben még se Pest megyében se Budapesten nem hallottam soha hogy vki is rádiópróbázott volna!

Ez nem igy van. Van radiozas, ill radio proba, aminek az a feladata hogy biztosan mukodnek e a radiok. Ha vki kukazik az oldalon, van olyan video, amin ez a resz is behallatszik a felvetelbe.

Idézet:
Miért nem nevezi meg azt az oldalt amit az Úr reklámozott fennhangon a Büfében:)
En meg merem tenni, max vki anyazik. A Newsmedia oldalarol van szo. Bar sztem nem volt nehez kitalalni.

Vegul ha szabad +jegyeznem. Lehet hogy a stilusunk (az Ubule es az enyem) nem mindenkinek tetszik, de ez nem hatott meg, es ezutan sem fog. Az hogy ki mit mond es hol, azert sajat maga vigye el a balhet ha arrol van szo. Nem akarom az Ubult vedeni, de le kell irnom. Ismerem mittudomen hany eve. Azt, hogy milyen a stilusa, tudom nagyon jol. Van akinek nem igazan tetszik hogy finom legyek. Neha nekem sem, mert +esett hogy anyaztunk egymasra. De ez a kettonk dolga, es nem mase. Megesik az ilyen masokkal is az orszagban. Volt olyanis hogy a tuzoltosagon belul is felmerult az a dolog hogy ket dudas hogy fer meg egy csardaban. Volt olyan, aki igencsak tartott tole, hogy egymasnak zuhanunk, es kitor a balhe. Nem tort ki, mert ket kulon hagszeren jaccunk,igy megferunk egymas mellett, es ha kell, kiegeszitjuk egymast.
Amit tudomasul kell venni: Ha mi egymasnak esunk vmi miatt, az nem megy annak a rovasara, amit csinalunk, es nem is fog menni. MIndkettonknek az a celja, hogy megmutassuk mas mas modon, mit tesznek a tuzoltok, azon kivul, hogy a tomlot huzogatjak. Azt hiszem, ez igy termeszetes.

No bocs ha hoszabban irtam mint kellett volna, de ugy nagyjabol ennyi esett ki belolem.

Kedves Beatrix.
Lenne egy javaslatom. Hivd fel a parancsnokot (bar most szabin van, de van helyettese. Mond el neki szoban a tortenteket ahogy volt az alltalad irt dolog. Vagy keresd meg szemelyesen, ne felj, nem fog sem megenni, sem kivagni az ablakon. Jo fej az ember, nekem elhiheted, es szivvel lelekkel azon van, hogy ez a dolog megnyugtatoan tiztazodjon. Ennyit azt hiszem a tuzolto becsulet is megkovetel.

Ui.: +sugom, ha a sorokbol nem jottel volna ra, Pozsarka az illeto, aki a parancsnokot jelenleg helyettesiti. Jah de ha keresed, ne igy tedd, hanem az emberi neven, ami szinten lejjebb olvashato.

No hat ennyi lett volna hirtelen. Bocs hogy ekezet nelkul irtam ennyit, de hat a szokas az nagy ur.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 21:54 
vízpocsékoló

És kedves Szergej ! Nem jutott eszedbe, hogy esetleg Beatrix az, aki nem igazán valós személy?

Igen ez egy kérdés ami nagyon jó! Hogy értesítették először azt a Média emberkét ha már akkor a tűzoltók vonultak?

Akkor nem a tűzoltókat értesítették először ?

És ha már vonultak abbol az épületből vonultak, ahol a tűzoltóparancsnok és helyettese is tartózkodik s ha jól emlékszem ők is hallották hogy vomulnak nem ? Ja és az igazolvány !Ha Kedves Beatrix látta az igazolványt, azon csak látszott, hogy milyen logott ebböl a nyakában nem ?

És ha nem szól időben a központos a parancsnoknak az tuti gyanus lett volna nem ?

Puskás bá! Azt hiszem fogalmam sincs milyen dokikkal kellett volna együtt dolgoznom! És milyen pénzt irigylek tőlük? Talán ezt értelmesen elmagyarazhatnád mert eddig nem sikerült!

És remélem más is egyetért velem: nem mocskolodtam káromkodással rólad ha jól emlékszem ! De látom ehhez te nagyon értesz ! Ügyes fiú vagy! Gratulálok ezzel bemutattad ki is vagy te valójában!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 21:36 

Kedves Fórumozók és kedves Beatrix!

Egy pár 5let felmerült bennem az írása alapján!
Például milyen igazolvány lógott a nyakában? Tűzoltóigazolvány? Eredetit látott már?
Másik ha őt értesítik előszőr akkor hogy-hogy már vonultak a pécsi kollégák? (hiszen szirénát hallott!)
Jah és vonulás közben még se Pest megyében se Budapesten nem hallottam soha hogy vki is rádiópróbázott volna! Jah és ez az állítólagos "médiamunkás" lehet hogy csak lehallgatta a tűzoltóság frekvenciáját??? TELJESEN ILLEGÁLISAN?(vagy legálisan :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: )
Szerintem ez a személy csak egy beképzelt média csíra (olyan amelyik így akar hírnevet (kétest) szerezni?) és játsza az "agyát" hogy ő mekkora egy ember! Esetleg ha van itt valaki pszihológus akkor tőle kérdem:
Beatrix leírása alapján ez az ember nem egy kisebbségi komplexusban szenvedő egyén, aki feltünést akar kellteni magakörül? (pl mint a budapesti "hídemberek" :-? :-? )
Na de mindegy! Üdvözlet a Fórumozóknak! 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 21:31 
Szent Tömlő őrzője

Elnézést kére k azoktól a kollégáktól akiket ez a csúsztatás érintett... TE nyavalyás!Hányszor dolgöoztál együtt a Dokikkal?!Csak nem a pénzt írgyled? Jó fejek,alapfokút végezte3k ,/van aki a saját pénzén....) Szarházi amatőr..... velem vitatkozhatsz,nem bújok el....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 20:33 
vízpocsékoló

Sziasztok!

A véleményem még mindig az, hogy a kedves Beatrix egy nagyon kitalált személy aki csak a levelével szerett volna valakit valakiket lejáratni.

Tudátok magam sem igazán csípem a médi azon oldalát akik szenzácíó hajhászok! Lásd kereskedelmi csatornák!

De vannak akik ezt (katasztrófa hírek) becsülettel és teljes odaadással csinálják a magukét és talán még úgy, hogy nekünk sem rossz amit csinálnak.
Azt hiszem a Betrix levele olyan levél amelyet még egy kereskedelmi csatornánál dolgozó ember sem tenne meg véleményem szerint.

Egyébként miért nem vallaja magát a hölgy aki ír? Miért nem nevezi meg azt az oldalt amit az Úr reklámozott fennhangon a Büfében:)
Miért nem hívta fel a tűzoltóságon a parancsnokot?
Miért pont ezen az oldalon irta ezt le?

Nem védeni akarom a médiát sőt! De eddig azt gondoltam itt csakis tisztességes emberek szólalnak meg!

Puska Bá nak üzenném hogy nem hiszem hogy mi ismerjü egymást de az irasod alapján nem is szeretném!
Meg az amit leírt, az sem igazan értelmes egy megfogalmazás!

Zsombor Pécs

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 19:58 
Szent Tömlő őrzője

Függetlenül attól, hogy mennyi valóságtartalma van a pécsi történetnek (bár igen gyanús a levél) megerősíthetem én is, nagyon felhígult a szakma. Sokan azt hiszik, hogy a rendőrség honlapjáról leszedett írások továbbítása, illetve a tűzoltók szaknyelven adott írásos vagy szóbeli tájékoztatásának szó szerinti közlése maga a sajtómunka, az internet adta lehetőséget kihasználva pedig már hírportált vagy éppen hírügynökséget alapítanak, esetleg egy szervezet kommunikációját sajátítják ki maguknak, mindehez természetesen óriási arcot társítva.

A médiában sem ritkák azon törtető, alkalmatlan emberek, akik csak azon vannak, hogy más munkáját ellehetetlenítsék, olyanokét, akik szívből dolgoznak. Persze ez nem ennek a szakmának a specialitása, sajnos igaz a tűzoltóságra, rendőrségre és számtalan munkahelyre is.

Ha Hollós Beatrix egy létező személy, valóban egy civil meglátása, akkor az érintettnek igen erősen el kell gondolkoznia tevékenységén, ha pedig egy uszítás, akkor a hozzászólás írója szégyellheti magát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 19:21 
Szent Tömlő őrzője

Aki a Zsombort basztatja ,az nem tudja ki a Zsombor! Ő egyébként a 9. Doktor oszlopos tagja! Büszke vagyok rá,hogy ismerem és együtt dolgozhattam Vele!...Régen a fővárosban volt biciklis kéménytüzes tűzoltó,aki elsödlegesen felderített,beavatkozott. Ez így elhalt. Pedig még szükség lenne rá. MIÉRT félünk az újtól?! Örüljünk annak,hogy ilyen válalkozó,bátor kollégáink vannak! Becsüljük meg Őket!
(Nem tudom,hogy munkáját nem - e saját cuccával végzi!)

puszi: Puska bá

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 16:52 
vízpocsékoló

Érdekes amit kedves Beatrix elmesélt. SZIASZTOK!

Egyrészt az, hogy egy bevásárló központban nincs büfé, tehát ez már sántít a levélben egy kicsit.
A mási az, hogy a vendégek soha nem kérdőjeleztek meg olyant, pedig elég régóta tűzoltó vagyok, hogy honnan kit milyen ruhában riasztanak tűzhöz! Hisz ez az illető civilben lehet tűzoltó aki épp ügyeletes lásd a mostani árvíz miatt sok van ilyen.
Jelezném sokszor riasztottak már de eddig még egy étteremben sem szóltak nekem, hogy milyen ruhában és hogy akarok oltani menni!
Érdekes a levélben az is, hogy ha baleset történt akkor a kedves vendég ércelődve miért azt kérdezi hogy oltani megy és miért ilyen ruhában?
Ritka a balesetnél az oltás, de persze nem azt mondom, hogy nem esik meg !
Talán, nem hiszem, hogy az illető egy idegennel osztaná azt meg, hogy ki miért hívja és miért őt riasztják előbb. Ha médiában dolgozik az illető és friss hírt akar, az tuti nem beszélget hanem megy, bár az illetőt nem ismerem és nem tudom neki milyen gyorsan kell egy tudósítás. Bár ha ő kap elsőre riasztást, amit kétlek akkor tuti siet hogy ő első legyen.
Sőt, ha még arra is volt ideje, hogy a rendőrségnél uralkodó dolgokat is megbeszélje egy idegennel, hát akkor mégsem volt sietős!

Tehát ha jól értelmezem azért mehet kékfénnyel mert őt értesítik elsőre, hisz a levélből ez derült ki. Hát nem hiszem, hogy a riasztási sorrend miatt kapna valaki kékfényre engedélyt.

Érdekes lehet a levélben az is, hogy a levél elején még nem is tudta a hölgy, hogy kiről van szó! A levél végén már az Úr honlapját is végigböngészte. Aztán rájön mit ír és már a web címet is hangoztatta!
Érdekes talán az is, a riazstás után beszélgetett a rendőrségről a tűzoltóságról, többször hangoztatta a Web címét és válaszolt az őt faggató ebédelő büfében étkező vendégeknek. Ennek ellenére a amikor a szerkezet elhallgat gyorsan mennie kell ! Tehát mesélt vagy elment mert a kettő nem jön össze. Többször is magát ellentmondva mesél a hölgy!

Hát ha mindez megtörtén az ominózus Büfében akkor az illető Úr a mese és a Web reklám után már lekésett a balesetrő ahol oltani kellett
halászgatyában.

Én azt gondolom hogy érdekes az egész levél amit a hölgy leir és az egész levél sántít is !

Ui:

Egyébként Pécsett az infrmációim szerint csak egy két olyan ember van aki sokat tett a tűzoltókért a médiában. Őket személyesen is ismerem és ki van zárva, hogy ők lehettek volna! Azt gondolom, hogy a hölgy csak pocskondiázza azokat akik értünk tesznek valamit is a médiában. Annyit azért még hozzátennék, az országban csak Pécsett van olyan műsor ami kimondottan a tűzoltókról szól. Nem emlitenék sem címet sem nevet mert nem kívánom őket itt a forumon megemlíteni.

Mégegyszer csak annyit hogy a hölgy levele sok helyen nem stimmel és érezni a levélből mindezt. Én ha tehetném nem venném komolyan!

Zsombor Pécs

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 14:14 

Már nem azért,de elhangzott,hogy ha engedélye van kékre akkor mehet azzal,ha pedig nincs akkor az bűncselekmény!Na most ahogy kedves Beatrix is elmondta,az illető nem egyenruháben volt!
Kérdem én hogy akkor egy ilyen alaknak hogy lehet engedélyt adni kékre?Innentől kezdve az is bűnös a dologban aki e téren segítette őt és engedélyt adott neki,meg ha neki szóltak előbb,akkor az is aki informálta az esetről,esetlegesen a pk előtt!
Ha ne adj Isten minden,vagy nagy része úgy történt ahogy a fickó elhangoztatta akkor onnantól kezdve igenis számítok Pozsárka közbeavatkozására!Remélem a későbbiekben erről majd még kapunk infót!

Amúgy pedig boldog névnapot a hölgynek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 12:58 

Tisztelt Fórum olvasók!

Kedves Hollós Beatrix!

A pécsi tűzoltóság tűzoltási és műszaki mentési osztályvezetője vagyok. Többek között azért is felelek, hogy ilyesmi ne fordulhasson elő, ha mégis, hatáskörömben el kell járnom, a szükséges korrekciókat meg kell tennem!

Első lépésben tájékozódnom kell, a többi ennek függvénye lesz...

Üdvözlettel: Handbauer Péter tűzoltó őrnagy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 10:03 

'napot!

Idézet:
neki előbb telefonálnak, ha valami történik, mint a parancsnokuknak, mert aki hivja, tudja, mennyire fontos a média.
Csak nagyon roviden beledumalva. Ez eleve joforman lehetetlen. Ha elhangzott ilen szoveg vhol, az max vicc lehet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 8:10 
kapacsmester

Kedves Hollós Beatrix!

A média nagyon sokat változott az elmúlt pár évben. Régebben pl. csak az tartotta a kapcsolatot a rendőrséggel, stb. aki a nemzeti újságírószövetségben (MÚOSZ) a bűnügyi újságírók zárt! szakosztályának tagja volt. Ezek azok a szép idők voltak, amikor nem csak a rádióban, hanem a tv-ben is kellett a mikrofonengedély, és nem mindenféle szedett vedett kóklerek csináltak műsort/újságot. Mostanában a "hiteles" tájékoztatást felkészületlen, törtető emberek képviselik, tisztelet a kivételnek. Ezt naponta látom, tapasztalom. Tűzesetnél kereskedelmi tv stábjával együtt mentem be, és hosszas tanakodás után fordultak hozzám, mert nem tudta a három ember közül senki, hogy mi a neve annak a piros oszlopnak, amiből a víz jön!!! Elárulom, a tűzcsapra gondoltak. Ezután a huszonéves srác elmondott egy bugyuta felkonfot. De ez nem volt elég, hanem ráadásként mindhárman direkt nem arra mentek, amerre a tűzoltást vezető tiszt engedélyezte. Mondhatnám azt is, hogy úgy kell nekik, tévedjenek el egy kicsit a füstben, legközelebb meggondolják. DE! Ezek az emberek készítik a híradót, amiből emberek milliói tájékozódnak. És ezek az emberek keltik rossz hírét az újságíróknak.

A bulvársajtó kitermelte a maga szemetét, és a gátlástalan hírhajhászás sok mindenre képessé teszi az embert. De vannak határok. Ez az emberke valószínüleg inkább csak vetít, és nem sok köze van a tűzesetekhez. Az az állítás, hogy a tűzoltók előbb értesítik őt, mint a parancsnokot, már sántít. A vonuló tűzoltók a parancsnokuk tudtával vonulnak, a visszajelzést pedig rádión a hírközpontnak továbbítják. Az igazság az lehet, hogy egy kolléga (vagy tűzoltó vagy sajtós a tűzoltóságról) felhívja, hogy valami történt, menj... ez nem szokatlan dolog, ennek ez a rendje. Az pedig, hogy ezzel kérkedik, csak a saját butaságát és felszínességét bizonyítja. Az ember 14 éves kora után már nem nagyon tesz ilyet nyilvános helyen. A kék lámpa már más kérdés: vagy van rá engedélye, vagy ha nincs, és használja, az bűncselekmény. Pont.

Van pár olyan ember, akinek feladata a tájékoztatás, és kék fénnyel vonul. Pl pesten a SZÓVIVŐ. De nem csak úgy, hogy felhívnak aszt megyek, de még előtte megiszom a kólámat... riasztási rend szerint, mint a Tűzoltóság szere vonul. Hivatalosan, engedéllyel, felfestett kocsival, stb. Van pesten még egy szer, akinek a dokumentáláson kívül feladata a tájékoztatás: KAMERA. Ebben szakképzett emberek ülnek, akik egyenruhában szintén riasztás alapján vonulnak. Az ő közös munkájuknak lehet azt megköszönni, hogy nem hangzik el még több marhaság.

Ez az említett emberke szégyent hoz a tűzoltókra és az újságírókra is. Nincs egyedül, de többségében ez nem így működik. Ne ítélj elsőre!

Üdvözlettel:

Fényképész
(egy médiamunkás)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 29. 0:28 
vízpocsékoló

Köszöntök mindenkit!
Két napomba telett, mire végigolvastam az összes topicot, és ezt találtam a megfelelőnek arra, hogy a felháborodásomnak hangot adjak.
Pécsett egy bevásárlóközpont egyik büféjében dolgozom, mint pultos.
A minap volt egy vendég. Vagány halásznaci, kitürt kockás ing, sport cipő.
Kezében rádió, nyakában lógva egy igazolvány. Tiszta vagány kinézet, meg kell hagyni. Rendel, fogyaszt. Csörög a mobilja, jó hangosan beszél, hadd figyeljen oda mindenki, milyen fontos ember is ő. Befejezve a telefonálást, hangosan közli, hogy rohannia kell, mert baleset történt, most szóltak neki a tüzoltóságról. Erre egy másik vendég élcelődve beszól neki, ilyen ruhában akar menni oltani tüzet? Mire a kockás ingü még hangosabban közli, ő nem tüzoltó, de neki előbb telefonálnak, ha valami történik, mint a parancsnokuknak, mert aki hivja, tudja, mennyire fontos a média. Állitása szerint ugyanez a menet a rendőrségnél is, és ezértmehet ő is kékfénnyel, hogy minél hamarabb odaérjen, ahová kell. . Varázsszóra megszólal a rádió nála, az is természetesen jó hangosan, valami rádiót próbálnak, közben lehet hallani a szirénát.
Emberke megvárja mig elhalgat a szerkezet a kezében, majd megjegyzi, mennie kell, mert a hirnek hamar meg kell jelennie, mert ő egy médiával foglalkozó kft tulajdonosa.

Azért engedtessék meg.
Létezhet olyan, hogy őt előbb értesitik mint a parancsokukat???
Elképzelhető az, hog yvalaki (szerinte jogosan) igy hangoztassa a tényt, mintha ez természetes lenne? Erősen kétlem. Aláirom, a média és a lakosség tájékoztatása fontos dolog. De nem igy, ilyen pökhendien, kihivóan, magareklámozó módon.

Eddig kalapot emeltem minden olyan ember előtt, aki másokért kockáztat. Teszem ezután is. De ha ezentul szirénát hallok, bizony beugrik ez a jelenet. Nme tudom, csak én látom e a dolgot kissé furcsának, vagy ez a megszokott eljárás hogy a sajtó mindenek előtt?

A másik, bár nem e témához kapcsolódik. Bátorkodtam az illető ur internetes oldalát felkeresni, mert volt olyan kedves, és többször hangoztatta annak cimét.
Olvasgattam az oldalon, mindent láttam, de egy valamit nem. Ha annyira fontos ember, akkor miért nem esik egy szó sem azoknak az életéről, munkájukról, akik annyira fontosnak tartják őt (szerinte) hogy mindenről értesitik?

Elnézést kérek a kifakadásért, de amit találtam email cimet a tüzoltókhoz, (pecstuo@c3.hu) onnét visszapattant a levelem ezért egy ismerősöm emlitette ezt a fórumot, hogy ide irjak, mert ezt olvassák a pécsiek is.
Remélem senkit nem bántottam meg, és nem törli az irásomat az adminisztrátor.

Hollós Beatrix Pécs

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1140 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]