Tűzoltós hírek a médiában

Rádió, televízió, újságok, könyvek, sajtómunka - tűzoltókkal kapcsolatban.
Válasz küldése
Z foto
tűzkakas-idomár

Re: Tűzoltós hírek a médiában

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2013. márc. 12. 18:02

http://www.hir24.hu/baleset-bunugy/2013 ... t-kerites/" onclick="window.open(this.href);return false;

"A rendőrök lezárták a környéket, a tűzoltók pedig elszállították a törmeléket."

Mi köze ennek a tűzoltóságnak? Holnap fel kell szedni a faleveleket?
angel911
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: angel911 » 2013. márc. 12. 16:00

http://www.hir24.hu/miafhu/2013/03/12/t ... nyertesek/" onclick="window.open(this.href);return false;
Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk. Félhomály csak delelő napunk. De akárhogy kínoz is a sorsunk, már mi nem változhatunk. Goethe, Johann Wolfgang von
péti
slagmester

Hozzászólás Szerző: péti » 2013. feb. 23. 13:42

nazda írta:Gyakorlódisznót kapott egy tűzoltóság :-D
A tűzoltóknak azért jön jól a lecke, mert sokuk még sosem került kapcsolatba állattal,...
A mázlisták! ;-)
:tapsolo: :tapsolo:
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2013. feb. 23. 12:22

Gyakorlódisznót kapott egy tűzoltóság :-D
A tűzoltóknak azért jön jól a lecke, mert sokuk még sosem került kapcsolatba állattal,...
A mázlisták! ;-)
nazda !
carman66
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: carman66 » 2013. jan. 07. 18:09

http://srbija.blog.hu/2013/01/07/kulonos_lopas" onclick="window.open(this.href);return false;
Még jó, hogy máshol is vannak állatok! Viszont ha a mi szertárunkba törnének be, egy ilyen jó kis járgányt biztos nem tudnának ellopni. Nálatok?
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2012. dec. 03. 20:03

MTV híradás (21:45-től...) az érdi tűzről:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/12/0 ... 19_30.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Ezt olvastam a facén:

"ÉRD,2012.December 01.szombat, 22:20

Helyszín a hálószoba,kis esti Tv-zés,boldog tunyaság(mint száz és százezer másik családnál szonbat esténként)
....tompa p...uffanások az utca felől...
A harmadik durr,már kicsit sok az éjszaka neszeihez mérten.
-"Ki az a barom aki ilyenkor....."
Az ablakon kinézve,a látvány felfoghatatlan,filmszerű. Mintha az ablak lenne egy hatalmas,3D-s plazmatévé és azon keresztül látnám az esti híradót,benne amatőr,vagy éppen Tv-s felvételt egy tőlem messzi-messzi távolban lángoló családi házról.
A negyedik puffanástól feleszmélek.Ez itt nem a hírek,hanem a szemben lévő második ház,ami hatalmas lángokkal ég és éppen a tetőkibúvó szétrobbanása rángat vissza a földre!
Furcsa,beszűkült világ veszi kezdetét és a hitetlenkedés és a felfoghatatlanság lesz úrrá
tudaton és lelken egyaránt.
Szobaajtó kinyit,szinte ugyanabban a pillanatban nyílik a másik szoba ajtaja és egyszerre lépünk a sógival az előtérbe.
-"Nézz ki az ablakon!"-reflex-szerűen arra kapja a fejét,arcán döbbenet,majd ugyanazt a lelkiállapotot látom tükröződni rajta,mint amit én is érzek legbelül.
Ezután már minden reakció gépies.Ruhát fel,irány az utca,itt valamit tennünk kell!
A villogófényű autók már-már reményt sugallnának,de csak két rendőrautó.Gyűlnek a szomszédok,mindenki arcán hatalmas kérdőjel:"Mi történt?Hol vannak a tűzoltók?"
Rémület,felháborodás és értetlenség.Sokan papucsban,hálóruhára felkapott
nagykabátban rohannak az utcára....Az emberen úrrá lesz a keserű cinizmus:"milyen sablonos ez az egész"...
A legrosszabb a tehetetlenség,ahogyan nézed a lángoló épületet és hiába vagyunk már legalább huszan,lehetetlen az épület közelébe menni.
És mégis!!!!A lángoló ház mellől kihajt az első,ingóságokkal sebtében teledobált autó,majd még egy!A lángoló ház tulaja mellettem ugrik ki az autóból,látni,hogy a sokk és az ösztönös cslekedet az,ami védi a teljes összeomlástól!
Kicsiny,megkönnyebbűlt sóhaj szakad fel az emberekből,mikor jön a hír,mindenki épségben kijutott!
Megy a találgatás,jönnek az önjelölt szakértők,közben még mindig nyitott a kérdés:
HOL VANNAK MÁR A TŰZOLTÓK???
A tűzoltóság egy(értsd 1!)km-en belűl van!Te Jézusom Mi van itt?
A tulaj is keserűségében már a rendőrökkel üvölt:
-"Ne Ti gyertek Bazd meg,hanem a tűzoltókat hívjátok!!!"
A posztok sem tudnak haragudni rá,csak közlik:-"Uram,már úton vannak..."-hangjukban tehetetlen sajnálkozás cseng.
Végszóra reflektorok és villogó fények tűnnek fel az utca túlsó végéből,érdekes módon az
ellenkező irányból érkeznek a lánglovagok,mint vártuk őket.Kiderül,eddig Törökbálinton akadt
dolguk,ezért a késedelem.Nem is tudunk haragudni rájuk,bár mindenki keresi,kit lehetne ezért
okolni.Gyorsan,rutinosan dolgoznak.Sötét alakjuk,világos sisakjuk,határozottságuk tiszteletet ébreszt.Hamar létra kerül,fecskendő,s már egyikük tapossa is a fokokat.
Mivel a melléképületek menthetetlennek látszanak,próbálják a házat oltani.
A vízsugár,már tereli maga előtt a "vörös kakast",ki sziszegő gőz eregetésével fejezi ki nemtetszését.Majd hírtelen kék szikra röppen fel a tetőről,amitől a szakember is hátra hőköl
és azonnal beszünteti az oltást.Itt ugyanis áram van...Hiába kapcsolták le a áramot,az utcai bekötést,csak az ELMŰ szakemberei tudják feszültségmentesíteni.Addig próbálják a tető átellenes részét oltani,ahol nincs ilyen kockázat.
Újabb nagy piros autó érkezik szirénázva,újabb tömlő tekeredik,kezdik oltani a melléképületet.Alig néhány másodperc és hatalmas robajjal valami elszáll,közvetlenül a létrán álló tűzoltó mellett.Másnap tudtam meg,hogy egy kisméretű gázpalack volt...
A munka,alig 3 másodpercig áll meg,majd új lendületet véve folytatódik a küzdelem.
Megérkeznek az ELMŰ-sök,két perc alatt áramtalanítanak,felgyorsulhat az oltás!
Közben a szegény öreg,nádas-tapasztott födém nem bírja tovább az oltóvíz rettentő súlyát és
alig hallható zaj kiséretében elkezd szép sorban leszakadni.
Ekkor tűnik fel az a bizarr burok,ami körülvesz mindnyájunkat.Az arcok már kifejezéstelenek,nincsenek szagok,a füst nem csípi a szemünket,nem kaparja a torkunkat.
A zajok tompák és a tűz hihetetlen hőjét sem érezzük a hideg ellenére sem!
Majd úgy tűnik,végre a víz az úr,bár a kakas még lázongva fellángol itt-ott.
Végre közelebb tudunk menni,jön a "mentsük,ami menthető".Itt nincs kérdés,a segítség magától értetődő.Egyszerűen csak odamész és megkérdezed:-"Mit segítsek?"
Ez az egyetlen mondat belépő egy olyan kötelékbe,amely leírhatatlan erővel bír és az emberi összetartozás egyik legmagasztosabb formája!Abban a pillanatban testvére leszel annak az embernek,akinek azelőtt legfeljebb barátságosan intettél az utcán,semmi több.
Fívéreid lesznek a tűzoltók,akik testi épségüket kockára téve,a rogyadozó mennyezet alól
adogatják ki a megmaradt bútorokat az ablakon.Ecséd,s bátyád lesz minden lelkes kéz tulajdonosa,aki az ablak túloldalán fogadja a kiadott szekrényt és helyezi azt biztonságba.
Nővéred lesz a ház asszonya,ki az üszkök között,megmaradt gyerekruhákat remél...Oly kötelék ez,amit ha ember megérez,soha többé nem képes feledni!
Közben a láng ismét fellobban,az újabb vízsugár instabillá teszi a gyerekszoba plafonját,ezért a lánglovagok kimenekülnek,az értékmentés felfüggesztve.
Majd ez a meggyötört mennyezet sem bírja tovább.Leszakad,összetörve a szorgos kezek által készített gyerekágyat.
Állunk az ablak alatt tehetetlenül.Egy erős férfikéz markolja a tulaj vállát vígasztalón,
aki ettől kizökken a rideg sokkból és elsírja magát.
-"Valami a kazánházban gyulladt meg"-mondja elcsukló hangon. Majd újra a sokk billenti helyre a védelmet az idegi felett,arca megkeményedik,mégis két,vékony sávként fénylenek rajta az imént legördült könnycseppek.
A munka újraéled,a tűzoltók meghatározzák,melyik helységekbe léphetünk be,s a fekete falak
közé extrém módon,néhány órára visszatér az élet,kutatunk tovább a használható ingóságok után.
Néha túl sokan vagyunk odabent,néha meg kevesen,Villany nincs,csak a külső reflektorok beszűrődő fénye és az elemlámpák kicsiny fénycsóvája vágja ketté ezt a füstös-gőzös sötétséget.
Találok egy hosszú,keskeny szekrényt,tetején furcsa formákat tapintok.Leemelem a formátlan tárgyat,ami még olyan meleg,hogy "műanyag nyálcsóvát"húz maga után.A fénybe fordítom,hogy lássam mi az,valami táblás gyerekjáték lehetett,immár alaktalan masszává olvadva..
Egyre-másra kerülnek ki a tárgyak,bútorok,ruhák.Bemerészkedem az összerogyott gyerekszobába,két alakot látok,akik pakolják zsákba a vélhetően használhatót.Egyikük a tulaj.Felnéz a falra,ahol egy aranyozott képkeret,koromtól felismerhetetlen képpel.Leakasztja,az asztalhoz ütve kitöri az üveget belőle,alatta feltűnik egy régi,kézzel retusált fénykép,rajta kerekded pofijú kisgyerek."Ez én vagyok"-mondja és egyetlen,alig észrevehető pillanatra elmosolyodik.Először a kezembe nyomja a képet,majd mégis visszaveszi és társával kibotorkálnak a sötét folyosóra.
Egyedül maradtam a kicsike szobában.Valami puhára léptem,nem láttam mi az.Lenyúltam,felemeltem a fény felé.Egy jobb napokat látott,kormos,víztől csöpögő plüss zsiráf volt.
Valamiért felnéztem a hiányzó mennyezeten keresztül,az üszkösen meredező gerendacsonkok
között,a füsttel keretezett éjszakai égboltra és önkéntelen sóhaj szakadt fel belőlem.
Abban a pillanatban,mintha ájulásból ébresztenének repülősóval,feleszméltem.
Most először éreztem meg a füst szagát és azt,hogy milyen visszás érzés a párás meleg és a kintről tolakodó jéghideg éj.Bénultan álltam a felismerés súlyától.Megtörtént.Itt és most,
tényleg megtörtént!!!Nem egy másik földrészen,nem másik országban,nem a szomszéd városban és ez nem egy film,én, itt és most,az élethez statisztálok!
Kibotorkáltam én is a sötét folyosókon az udvarra,lázasan gondolkodva,mit adhatnék,amivel segítek?Kiérve láttam a többi,dolgafogytán zavartan álló ember valószínűleg ugyanerre gondol.
De mit adhatsz itt és most,ami mindezt feledteti?
Igen,persze.Adhatsz ruhát,gyerekjátékot,pénzt,akár a két kezed munkáját romeltakarításhoz,vagy ujjáépítéshez és még megannyi mást....
De nem adhatsz családi emlékeket,élményeket,amik egykor ezek között a falak között történtek.Nem adhatsz régen készűlt fotót gyermekszületésről,esküvőről,szülinapról,csak az marad,ami a lelkedben él,de mégis immáron kormos szélű emlékként...
Itt valami egyszer és mindenkorra végérvényesen tönkrement.
Mert jöhet ezután az ujjáépítés,akár a lottó ötös is,lehet bármid,ha a lelkedbe beleégett az a tudat,hogy ez megtörtént egyszer,s megtörténhet bármikor ecséddel,fivéreddel,nővéreddel
s felebarátoddal...

Tétlenül állunk még vagy húsz percig,bámuljuk az üszkös romokat,majd elódalgunk szomorúan.Itthon éber fáradtságunkat próbáljuk alvásba kényszeríteni,hogy hihessük,reggelre csak egy álom lesz csupán ez a rémség....
Hajnali két óra volt.Egy örökkévalóság és egy pillanat telt el,az első tompa puffanás óta...

V.L."
Eddig az idézet.
Handbauer Péter
katasztrofális
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2012. nov. 19. 22:25

... ezek mellett még mintegy huszonnégy gépet adott át...
Pontosan vajon mennyit? 23,5 darabot?
péti
slagmester

Hozzászólás Szerző: péti » 2012. nov. 19. 19:32

Nem tudom, a Népszava is média e, de lehozott egy tudósítást:
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=600893" onclick="window.open(this.href);return false;
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2012. nov. 17. 17:05

rémképész írta:
Pumpa a kiskutya fülét [-X
A média szakmaisága ilyen. Ne tessék csodálkozni az újságcikkeken.
Neked igazad van, de
http://www.vedelem.hu/index.php?pageid= ... hirazon=34" onclick="window.open(this.href);return false;
és
http://www.vedelem.hu/index.php?pageid=85" onclick="window.open(this.href);return false;

[ VÉDELEM Online
Tűz- és katasztrófavédelmi szakkönyvtár

Főszerkesztő:
• Heizler György

Szerkesztőbizottság:
- Csuba Bendegúz
- Dr. Cziva Oszkár
- Diriczi Miklós
- Kivágó Tamás
- Kristóf István
- Heizler György
- Tarnaváry Zoltán
- Dr. Vass Gyula

Szabályozás:
• Vágvölgyi László
• Nyíri Csaba

Kitüntetések:
• Forgács Lászlóné
• Vietorisz Ágnes ]
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2012. nov. 17. 16:38

Bombero írta: Szerintem manapság nincs egy olyan hír a médiában amelyben ne lenne valami pontatlanság.
És az okf mégsem kér pontosítást... Lehet, hogy ők sem értik helyesen??? Talán nem is lenne rossz az Alapiskola... Egy kis képzés, hogy értsenek is hozzá, mekkora előrelépés lehetne!

De nem.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Bombero
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Bombero » 2012. nov. 17. 16:01

rémképész írta:
A tömlőt akkor még slagnak hívtam. Egyszer fordult elő. :-D
Kaptam is érte.. Duray Ferenc csoport pk tartott egy kis eligazítást az irodájában.
A pumpa is ilyen szó?
Nekem a kedvencem: daruval (emelőkosaras daruval) hozták le a veszélyeztetett személyeket.
Ilyenkor kajánul mindig megszoktam kérdezni az asszonyt, hogy szerinte a ruhájukba vagy a nyakukon lévő kötélbe akasztották a daru horgát.

Egyébként szörnyű, hogy mennyire pontatlanok, slendriánok a hírek szerkesztői. Ha csak abból indulok ki, hogy a mi szakterületünkről mennyi mindent összehordanak, akkor mi lehet azokkal a dolgokkal amihez mi sem értünk. :-D Szerintem manapság nincs egy olyan hír a médiában amelyben ne lenne valami pontatlanság.
Bombero
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Bombero » 2012. nov. 17. 15:51

pumpa írta:http://vedelem.hu/index.php?pageid=hire ... razon=1390
Szerényen felhívom a fordító és a szerkesztő figyelmét, hogy szlengben lehet, de szakszövegben a pumpa szó nem a szivattyú szinonímája, hanem fordítási hiba :csendesen: főleg, ha tűzoltóautóról van szó...
Ez tudod miért van így? A fordító sokat nézi a műholdas dokumentumfilmes tv-adókat. :gunyos:
Az ott látható - tűzoltókról szóló - műsorokban rendre pumpának hívják a gépjárműfecskendők szivattyúját. Angolul a szivattyú szó valóban pump de ugye ezt le is kéne fordítani.
A feleségem szokott sokat szörnyülködni - angol felsőfokon beszél és fordít műszaki szövegeket - hogy milyen slendriánul fordítják a műsorok szövegét. Ilyenkor mindig Roger kapitányt szokta emlegetni. :-D
rémképész
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: rémképész » 2012. nov. 17. 15:21

Nekem a sok-sok évvel ezelőtti első napom jut eszembe az FTP-n az elmúlt évezredben. . Fotósként kezdtem meg a vonulásomat a C csoportnál. Sok jelentkezőből választottak ki. Egészségügyi alkalmasság döntött és az, hogy katonaviselt vagyok e. A fotós szakvizsga és az érettségi is előírás volt. Nix digitális nyomtatás. Laboratóriumi képelőállítás volt a vonulás mellett.
A tömlőt akkor még slagnak hívtam. Egyszer fordult elő. :-D
Kaptam is érte.. Duray Ferenc csoport pk tartott egy kis eligazítást az irodájában.
A pumpa is ilyen szó?

pumpa
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pumpa » 2012. nov. 17. 14:49

http://vedelem.hu/index.php?pageid=hire ... razon=1390" onclick="window.open(this.href);return false;
"...ami a sikeres bevetéshez kell: 1000 liter víz, 300 liter habképző anyag, NH35 normál- és magasnyomású pumpa, FixMix habbekeverő stb. ..."
Szerényen felhívom a fordító és a szerkesztő figyelmét, hogy szlengben lehet, de szakszövegben a pumpa szó nem a szivattyú szinonímája, hanem fordítási hiba :csendesen: főleg, ha tűzoltóautóról van szó...
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2012. szept. 06. 18:01

Big Gabi írta:
Cél a 25 perces kivonulás

Van a cikkben egy mondat:
„Hosszabb távon viszont a 10 percet szeretnék elérni, mert ha zárt térben keletkezett tűz esetén ennél hosszabb idő telik el, szinte esély sincs arra, hogy bárkit élve kimentsenek.”
Én ezt értem (illetve nem értem, de felfogtam), de eddig 15 volt.
Ennek a nagy sz.rkavarásnak az lesz a vége, hogy rájönnek: az eddiginél nem tudnak jobbat csinálni.
Ez majd megint mehet a hírekbe.
congratz.
Lehet, hogy hülyeséget írok, de legalább az én véleményem
Flamepaladin
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Flamepaladin » 2012. szept. 05. 14:17

Édes jó Istenem, és az ilyenek bezzeg benn maradtak ebben a rendszerben...

:cry:
Sosem követtem el azt a hibát, hogy olyanokkal vitatkozzam, akiknek nem adok a véleményére.
Gibbon, Edward (1737-1794)
(angol történész)
Tűzoltók
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Tűzoltók » 2012. szept. 05. 9:27

A tűzoltó események megjelenítése, többnyire, csak a nagyvárosok és a főváros körzetében történnek meg. Lent a " végeken " történt eseményekről, legfeljebb a helyi újságok szólnak. Nekünk, eszközünk, emberünk, időnk nincs rá, így az a látszat, hogy vidéken nem történik semmi.
Íme egy példa:
Tegnap, és ez a tegnap bármely nap is lehet, a Híradóban arról szólt a hír, hogy egy férfi saját házát felrobbantotta.
Nagy ügy! Itt egy példa a végekről. / Egy barátom szerint legyen a címe bulváros, pl: - Egy tűzoltóparancsnok testi kényszer alkalmazásával akadályozta meg, a házát felrobbantani akaró férfit./
A minap jelzést kapott tűzoltóságunk a Rendőrségtől, miszerint a közeli városban egy lakóházból füst gomolyog ki, a tulajdonos bezárkózott, és a ház felrobbantásával fenyegetőzik. Az esetnél már kint lévő Rendőrjárőr megpróbált bejutni, de a tulajdonos megnyitotta a gázpalackot, aminek süvítő hangját a Rendőrök hallották is.
Hát felkészültünk. Vonulás közben kámzsa, övek, légző, bátorság felöltve, mikroelektronika lerakva.
Átkapcsoltam az EDR-t az elrendelt " Káreset 6 " csatornára, ami valljuk be nem könnyű a rossz útjainkon pattogó fecskendőben. Kezeltem a Nínót, figyeltem a gépjárműforgalmat, és igyekeztem minél több infót megszerezni az esettel kapcsolatban.
Szinte berobbantunk a kisváros békés, hőguta sújtotta késő délutánjába. Át egy forgalmas kereszteződésen, és már fékeztünk is a családi házak közötti kis utcában. A helyszínen lévő Rendőrjárőr, helyesen, már kiürítette a környező lakóházakat, és elénk futva mutatta az épületet.
Bár nem lehetett eltéveszteni. Szürke füst gomolygott a tető széle alól. Egy feszítővas, egy H sugár, és három bajtárs kíséretében behatoltunk az udvari kapun keresztül, amit a Rendőrök már kirúgtak a helyéről. Az épület hagyományos építésű, hosszú nyeregtetős parasztház, verandás folyosóval az oldalán. A verandán villanyóra szekrény / biztosíték megreptetve /, egy asztal, szék egy ijedt németjuhász keverék kutya, és a lakásba vezető nyitott ajtó volt. A folyosót az ajtó után függöny zárta el. Én haladtam elől, fél lépéssel balra mögöttem a H sugarat vonta két tűzoltó, jobbra egy tűzoltó a biztosítást végezte.
Egyszer csak leglebbent a folyosó függönye. Hoppá! Szél nincs, a kutya elmenekült, más nem lehet, csak a robbantani szándékozó. Rárontottam. Valóban Ő volt az. Egy 50 év körüli férfi trikóba, kopott nadrágba öltözve. A függöny előtti asztalon kaszapengéből készített, markolattal ellátott, kard formájú borotva éles vágóeszköz, valamint, hidraulika csőbőll, acélláncból és egy legalább 20 dekás Tuto lakatból készített láncbuzogány. Hát elkaptam. Rögzítő fogásba kényszerítettem. Kar egyenes, izületek feszesek, derék 90 fokban. Eleinte próbált ellenállni, de ez nem volt sikeres.
" Meg akarok halni " - üvöltözte, ami kissé felbosszantott, és hát mérgembe ajánlottam neki más módszert, ami nem jár tűzoltók veszélyeztetésével.
Kivezetve átadtam a Rendőrjárőrnek. Közben az 1/1-es megtalálta a gázpalackot, és kimentette az udvarra. A közelben, a biztonsági határon kívül várakozó helybéli polgárok megtapsoltak bennünket.
Visszaszereltünk. Volt rá időnk, mivel meg kellett várnunk a rendőrségi nyomozót és a tűzvizsgálót. Ők nem normaidőre vonulnak.
Tűzkapitány.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2012. szept. 04. 21:02

FireBlade írta:
" A katasztrófavédelmi rendszer átszabásának egyik fontos célja ugyanis az, hogy valamennyi helység huszonöt percen belül elérhető legyen."
Ez nem 15 perc volt eddig? (ha igen (márpedig igen)) akkor ez 67%-os romlás.) 25 perc alatt pont sz.rrá ég akármilyen épület. Na jó, a rakétasiló nem.
Cél a 25 perces kivonulás

Van a cikkben egy mondat:
„Hosszabb távon viszont a 10 percet szeretnék elérni, mert ha zárt térben keletkezett tűz esetén ennél hosszabb idő telik el, szinte esély sincs arra, hogy bárkit élve kimentsenek.”
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2012. szept. 04. 13:21

... ráadásul a 14ezer forint is csak erre az évre biztos... :)
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2012. szept. 04. 12:04

Juj...
Ez ám a cikk... a baj csak annyi, hogy az egész egy kalap szamócát sem ér.
Őszintén. Normális, és költséghatékony az, hogy 4-5 megyéből vannak elráncigálva az emberek 80-100km-rel arrébb, egy 20-25 perces éves orvosi szűrésre? Miért nem volt jó az eddigi rendszer?

"Az új tűzoltóautó magyar, olcsó és túlzásoktól mentes lesz."
Ha olyan lesz mint a rönó akvariuszok, akkor inkább importáljunk kraz-t... de komolyan.
Vagy leginkább új tátrát, daf-ot, man-t. Jó dolognak tartom ezt az itthon gyártást, de előbb tanuljunk meg másolni valamit. Egyelőre ez sem megy, elég csak ránézni az ország szinte bármely területére... (tudnám mit ért a túlzások alatt)

" A katasztrófavédelmi rendszer átszabásának egyik fontos célja ugyanis az, hogy valamennyi helység huszonöt percen belül elérhető legyen."
Ez nem 15 perc volt eddig? (ha igen (márpedig igen)) akkor ez 67%-os romlás.) 25 perc alatt pont sz.rrá ég akármilyen épület. Na jó, a rakétasiló nem.

"Legutóbb a tiszthelyettesek és zászlósok bérét sikerült havi tizennégyezer forinttal kiegészíteni."
Ejj... lemaradt (biztos véletlen) a varázsszó. Bruttó... :)

" Az átlagéletkor kétségtelenül alacsony, 36 év. Magyarán hiányoznak a tapasztalt emberek. E tény is azt bizonyítja, hozzá kellett nyúlnunk a katasztrófavédelem rendszeréhez."
Persze, miután "elkergették" a régi állományt. Mindezt azért, hogy a frisseket már ők neveljék be, és a friss hús ne kritizálja a rendszert. Hülyék a túloldalt laknak...

Találtam még egy érdekes dolgot, de most nem találom. Lehet, jobb is így.

Végül egy idézet:
Nem akarnak olyan lakosságot, amely képes a kritikus gondolkodásra.
Szófogadó dolgozókat akarnak, olyan embereket, akik pont annyira okosak,
hogy képesek legyenek a gépeket kezelni, a papírmunkát elvégezni, de pont
annyira ostobák, hogy szó nélkül elfogadják az egyre sz.rabb munkát, az
egyre kevesebb fizetést, hosszabb munkanapot, kevesebb kedvezményt,
a túlóra kifizetése nélkül.

take the red pill, people...
Z foto
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2012. aug. 04. 19:19

"Kigyulladt egy 38-as autóbusz szombat délelőtt a XXI. kerületi II. Rákóczi Ferenc utcában - mondta el Kisdi Máté, a Budapesti Közlekedési Központ fődiszpécsere."

másodállásban a BKK- nak dolgozik? :D
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2012. aug. 04. 15:39

Tűzoltó-feleség írta:http://velvet.hu/blogok/helyszinelo/201 ... olo_buszt/
Ez ám a hozzáértő, szakszerű híradás :(
Mi a gond vele. azt leszámítva, hogy aki ilyen nyilatkozik, hogy "habosított sugár", az szóvivőnek alkalmatlan. Szerencsétlen olvasóknak fogalmuk sincs arról, mi az a habosított sugár, és nem is kell tudniuk. Teljesen lényegtelen információ a Velvetnek és olvasóinak.
Tűzoltó-feleség
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Tűzoltó-feleség » 2012. aug. 04. 15:02

http://velvet.hu/blogok/helyszinelo/201 ... olo_buszt/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ez ám a hozzáértő, szakszerű híradás :(
"tűz te gyönyörű, ihlet, mindenség-gyökerű..."
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2012. júl. 28. 3:09

No,de hisz ez a Magyar Hírlap.......
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2012. júl. 27. 21:11

http://www.magyarhirlap.hu/belfold/atsz ... atast.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Válasz küldése