* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. jún. 22. 16:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 23. 1:01 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!

Szomorúan olvasom az általatok folytatott eszmecserét! :cry: Ezek szerint nálatok sem mennek másként a dolgok, mint az állami szférában bárhol. :twisted:

Erre az oldalra és különösen a fórumba azért látogattam el először és azóta is rendszeresen, hogy megismerjem és valamelyest betekintést nyerhessek az általam oly nagyra becsült emberek a TŰZOLTÓK munkájába. :roll:

Az itt eltöltött idő alatt még nézőként nem tudták kiölni belőlem a lelkesedést, de tisztába vagyok azzal, hogy mi vár rám, ha egyszer köztetek lehetek. :wink:

Mind a mai napig, - mint azt már középiskolai szócsaták és eszmefuttatások során oly sokszor - "védem a rendvédelmi szervek dolgozóinak érdekeit". Pontosabban először a Rendőrök mellett emeltem szót, mert volt valamiféle rálelátásom a munkájukra, mert édesapám rendőrorvos. Mostanság a Tűzoltók munkáját "reklámozom". Tudom, hogy nem erre van szükségetek elsősorban, de nekem egyenlőre ennyire futja. :lol:

A minap elbeszélgettem egyik elektronikai eszközöket árusító cégnél dolgozó barátommal :evil: , aki ott közép vezető, egyáltalán nem buta és mellesleg műszaki menedzser – egyetemi végzettsége van (Tudom, hogy ez utóbbiak nincsenek egyenes arányban, de azért a későbbi tisztánlátás miatt leírtam). :arrow:

Nos a sráccal nem tudtam megérteni :shock: , hogy mi az a szakmaszeretet, elhivatottság, hazafiság, (…) a „…feladatok ellátásának és az utasítás teljesítésének kötelezettsége” és még ilyen és ehhez hasonló történeteket… Hát szomorú! Nem értette, hogy Ti nap, mint nap meghaltok munkátok során és utána újjászülettek! (Ezt főleg a Rendőri munka egyes területeire alapoztam.)

Végszóként Ti bizony HŐSÖK VAGYTOK!(Saját meglátás és ezért szeretnék közétek tartozni!!!)

Várom észrevételeiteket és hozzászólásaitokat a témával kapcsolatban!

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. okt. 03. 16:45 
Szent Tömlő őrzője

Pernyetipró!

Ha te tudnád, hogy a pk. még miden akadályozza az ÖTE fejlődését! Dobnál egy hátast!
Egyszer talán majd kivesézem, de nem itt.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 11. 14:31 
pernyekergető

Sziasztok!

Szeretném egy-két észrevételemet megosztani veletek, a szóvivőséggel kapcsolatban.
Tudnotok kell, hogy teljesen felesleges minden szolgálati csoportban szóvivőnek lenni, nálunk Fehérváron ezt a feladatot én látom el, de ez nem azt jelenti, hogy csak én nyilatkozhatom, hisz nem lehetek ott minden káresetnél. A parancsnok úr és a szolgálat parancsnok ugyan úgy nyilatkozhatnak. Nekem, mint szóvivő elsősorban az a feladatom, főleg itt vidéken, hogy a média ne azt írja vagy szajkozza, hogy a Katasztrófavédelmi Igazgatóság ezt meg ezt végezte, hanem korrekten, az adott tűzoltók munkájáról beszámoljak. Én könnyen vagyok, hisz messze vagyunk a paparazziktól, hisz a tűzoltó kollégák az adott káresetet felszámolják gyorsan, és így én ha nincs személyesen szerepem a mentésben megörökítem a munkát és valóban térítés mentesen átadom mint a fotókat mind a korrekt információt. Első körben a környező médiáknak majd jöhet a szélesebb tájékoztatás. De van úgy, hogy nem vagyok a helyszínen, de az ügyelet folyamatosan tájékoztat az aktuális eseményről, hogy ne a munkát végzőket zaklassa a média.
Nem titok hogy nem irigylésre méltó a vállalt feladatom ,hisz 0-24-órában szólhat a telefonom és szerencsére most már ha sziréna szót hallanak a városban, nem az éppen intézkedő ügyeletet, hanem engem keresnek, és kérnek információt. Az is biztos, hogy én nem terhelem anyagilag a tűzoltóságot, hisz mint készenléti mentő, baleset, öngyilkossági kísérlet, speciális esetben, illetve III/as kiemelt felett megállapodás szerint is vonulnék. Így összekötöttük a kellemeset a hasznossal, és mint szóvivő semmilyen jutatásban nem részesülök. Az egyetlen bevétel az az MTI-től bejövő (tavalyi évben)évi kb.: 115.000-Ft, amit az MTI az általa kapott és felhasznált képekért ad, mint külsős munkatársnak. Ez a ráfordított telefont sem fedezi, mindenki más ingyen, térítés mentesen használja az általam készített fotókat, videókat. És én úgy érzem, hogy lelkiismeretesen végzem a vállalt feladatot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 03. 20:41 
tűzkakas-idomár

Látod Földvár ebben igazad van. A PV-nél szinte bárki odaállhat. Persze nekik ez a vérükben van. a PV nem dolgozik, csak ritkán. Különböző vészhelyzeti terveket gyártanak. Azt még senki sem vitatta, hogy tűzoltókra szükség van. Minket látnak az emberek. De mit látnak a PV-ből? Létfontosságú, hogy nélkülözhetetlenségüket (de szép szó lett!) az emberek felé tolmácsolják. A földvári ÖTE parancsnok ilyen szigorú? Pedig reklmra nekünk is szükség van. Mióta a PV bekebelezte a felsőbb szerveinket, ha valami történik, akkor azt a katasztrófavédelem szakemberei számolták fel. Lehet, hogy kék ruhás akörnyéken nem volt, de ők. Ugyanis ilyenkor mi is oda tartozunk. Ha demonstrálunk, akkor meg tűzoltók. Oda akarok kilyukadni, hogy már nekünk is szükséges a reklám. Ti ÖTE-sek is sokat tudtok tenni ez ügyben. Egy akkora település, mint Földvár (utaztam már át rajta) biztosan rendelkezik saját újsággal. Abban meg lehetne jelentetni tűzvédelmi cikketet a lakosság felé. Üsd fel az OTSZ-t, és tele van témával. Hiszen a lakóépületektől a járműveken át a mezőgazdasági témákig minden van benne. És ha a cikk alján a szerző neve, és a Dunaföldvári Önkéntes Tűzoltó Egyesület szerepel, akkor a Földváriak rátok, ránk tűzoltókra gondolnak, nem a katasztrófavédelemre. Ha a parancsnokod nem megy bele, váltsátok le. Akadályozza az ÖTE fejlődését.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 03. 13:52 
Szent Tömlő őrzője

Hi!

Szerintem a szolg.pk-kat vagy a helyetteseket kellene minden csoportban ahgyni, hogy nyilatkozzon. Nálunk volt olyan, hogy jó lett volna, ha van nyilatkozat, mert kint volt a helyi TV, de a szolg.pk. nem szólhatott egy szót sem, mert a PK. seggbe billentené érte.
Szerintem tök fölösleges a szóvívői állás. A PV-seknél szinte bárki odaállhat és nyilatkozhat. Ez egy kicsit elgondolkodtató.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 02. 22:25 
hamutipró

Nem értek egyet azzal, hogy minden szolgálati csoportban van ennyi a média igényeinek megfelelő szóvívő palánta, de azzal igen, hogy új ilyen irányú munkakört nem kell létrehozni. A parancsnokságoknak fel kellene ismerni ennek fontosságát és meghatározni azt, hogy milyen ügyben ki nyilatkozhat. Amennyiben ilyen ember kevés van, vagy nincs, akkor régionként, vagy az OKF- KOK szervezésében ki lehetne képezni ezeket a kollegákat. Vettünk már részt ennél sokkal kevésbé hasznosítható továbbképzéseken is.
A média felé csak akkor támaszthatunk igényeket, ha már van közérthetően, szakmailag helyesen, szuggesztíven stb.-stb. nyilatkozni tudó tűzoltó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Szóvivő
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 02. 18:55 
csizmás kandúr

Sziasztok

Véleményem szerint nem kellene a tűzoltóságokon külön munkakört létrehozni a szóvivőknek. Minden szolgálati csoportban található legalább 1-2 olyan ember, aki nyugodtan kiállhat a kamerák elé, mert lámpaláz nélkül, értelmesen, és szakmai szempontból is pontosan tudná ismertetni az adott káresetet, a tanulságokat.

Ehhez persze a médiának is egy kissé másfajta szemléletmódra kellene váltania, és nem a legközelebbi katasztrófavédelmissel kellene szóba állniuk, hanem egy néhány perccel többet ráfordítani egy-egy káresetről szóló bemutatóra, és megkeresni a tűzoltókat, akik valóban ott vannak egy-egy kárelhárításnál a munkák kezdetétől a befejezéséig.

Szerintem így hitelesebbé, korrektebbé és pontosabbá válnának a beszámolók, és elkerülhető lenne az, ami napjainkban tapasztalható, hogy az OKF valamelyik képviselője aratja le a babérokat, és elfelejti megemlíteni, hogy a tűzoltók is tettek valamit annak érdekében, hogy a probléma megoldódjon.[/b]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. feb. 01. 9:37 
pernyekergető

Teljesen egyetértek azzal, hogy a tűzoltóságoknak kellene nyilatkozniuk egy adott eset kapcsán, az OKF-nek meg csak országos ügyekben, meg kiemelt esetek/intézmények esetén (úgymint ha leég a Belügyminisztérium) kéne megnyilvánulnia. De számoljuk már össze azokat a tűzoltóságokat, amelyeknek van szóvivőjük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 31. 23:26 
hamutipró

Én mindenesetre nem büszkélkednék azzal, hogy az OKF irányítja a tűzoltóságok szakmai munkáját, ha rosszindulatú lennék, akkor erre a munkára lehet, hogy jó jelző a dózerolás. Abban is Tiszta tisztnek adok igazat, hogy szerencsésebb lenne, ha a beavatkozó egységek részéről nyilatkozna valaki, hiszen ebben az esetben világosabban jelenne meg az, hogy valójában ki is végezte el a munkát. A Dobson Tibi természetesen nyilatkozhatna továbbra is, de csak országos jelentőségű, vagy a BM OKF feladat- és hatáskörébe tartozó ügyek esetében.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 31. 14:07 
pernyekergető

Hol dolgozol te, ha azt sem tudod, hogy a tűzoltóságok az OKF szakmai irányítása alá tartoznak.

A szóvivő intézményét már az OKF létrehozta, és Dobson Tibor az, aki jól csinálja. A tűzoltóságok most kezdenek csak rádöbbenni, hogy milyen jó, ha lenne szóvivőjük, de nincs mindenhol erre pénz, és nincs megfelelő ember sem. Dobson egyébként nem az, aki feleslegesen nyomul, és nyilatkozik csip-csup ügyekben, nem is az a dolga.
Ugye a PV-st nem rá értetted, mert ő tűzoltó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 31. 10:10 
vízpocsékoló

Számomra egy valami a tűzoltósággal kapcsolatos kommunikációval kapcsolatban nem egészen világos. Miért a Dobson nyilatkozik a tűzoltóság napi feladatai érintő ügyekben, hiszen a tűzoltóságok nem tartoznak az OKF irányítása alá!!!! Vagy nem találunk magunk között egy olyan tűzoltót, aki rendelkezik szakmai ismeretekkel, gyakorlati tapasztalatokkal és még egy kamera láttán a nyelvét sem nyeli le?! A HÖTOSZ-nak már régen létre kellett volna hozni a szóvivői intézményét és akkor a mi munkánk eredményeit, gondjainkat, a beavatkozások tapasztalatait mi adjuk tovább a közvéleménynek. Szerintem ez ugyan olyan fontos dolog, mint maguk a beavatkozások. Felháborítónak tartom, amikor egy pévés nyilatkozik tűzoltó ügyekben! Igaz, ők már megszokták, hogy a mások által elvégzett munkát sajátjukként adják el. Ébresztő HÖTOSZ vezetők, amíg nem késő!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 15:09 
szikracsapkodó

Endre írta:
Nem hiszem, hogy bárkit is fedezne. Egyszerűen csak meleg szarig benyalt Mónikának.

Ez egy igen igényes, kulturált hozzászólás volt. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 02. 16:04 
hamutipró

Ha benyalt, akkor ezt azért tette, mert fogalma sincs arról, hogy az adott témában mi a Mónika felelőssége. Ugyanis semmi, mivel az alkalomszerű tűzveszélyes tevékenység végzésének feltételeit a munkát elrendelőnek kell meghatároznia. Nagyon remélem, hogy ez nem közvetlenül a miniszter volt, hiszen neki más a dolga.
Megitélésem szerint semmi más nem történt, mint az, hogy most is - hasonlóan más BM okjektumhoz - sajátosan érvényesültek a szabályok. Jó lenne egyszer érvényt szerezni annak, hogy a BM objektumokban bármilyen jogcímen is tartózkodik valaki annak ugyanolyan joga van a biztonságra mintha más közösségi épületben tartózkodna. Ha valaki hallott arról, hogy hatósági ellenőrzésre, majd azt követően indokolt esetben szankcionálásra került sor ilyen helyen, akkor szóljon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 02. 14:27 
vízpocsékoló

Nem hiszem, hogy bárkit is fedezne. Egyszerűen csak meleg szarig benyalt Mónikának.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 02. 1:01 

vagycsak próbált valakit fedezni, akinek kötelessége lett volna ellenörizni, hogy betartják-e az alkalomszerű tűzveszélyes tevékenység végzésével kapcsolatos előírásokat

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 01. 19:30 
hamutipró

Elképzelhező, hogy félreérthetően fogalmaztam, ezért az általam ismert információk alapján kijelentem, hogy a fenti esetben a munkát végzők a felelősek a bekövetkezett tűzesetért. Pont azt próbáltam ecsetelni, hogy megítélésem szerint nem tartották be az alkalomszerű tűzveszélyes tevékenység végzésével kapcsolatos előírásokat, de ahelyett, hogy erre világított volna rá a szóvívő, olyan külső okot említett, amelynek hatását ki lehetett és ki kellett volna védeni. Ha rosszindulatú lennék, akkor azt is mondanám, hogy nem mérünk mindig egyforma mércével, mivel pl. az ELTE Északi tömbjénél bekövetkezett hasonló tűzeset kapcsán nem maradt el a felelősségra vonás. Igen, de ez a BM épülete..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 31. 19:25 

Amennyiben a huzat okozza a tüzet, az miért zárja ki a melósok felelősségét?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 31. 14:15 
hamutipró

Azért a Molnár Péter is tud csodálatosakar mondani. A BM tetőszerkezetének tűzesete kapcsán rendkívül nagy szakmaisággal többek között azt mondta, hogy disznóperzselővel dolgoztak a szigetelők. A tűz keletkezési okaként a huzatot jelölte meg, vagyis nem a melósok mérték fel rosszul a tevékenységük során esetleg kialakuló veszélyeket. Ők mindent megtettek az esetlegesen keletkező tűz korai észlelésére, illetve eloltására, csak az a hülye huzat minden előzetes értesítés nélkül egyszer csak megjelent és tüzet okozott.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 29. 9:05 
tűzkakas-idomár

Megnéztem a fotót. Ha jól láttam, a fotós mögött álló tűzoltónak egy vágó van a kezében. Azzal kellett volna visszarángatni. Bele a v*****ba! Többet nem tolná félre a tűzoltót. :twisted: :twisted: :twisted:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 28. 23:42 

27-én az ATV vendége volt Molnár Péter. Elsősorban a karácsonyfatüzek volt a téma, de a riporter belekavart néhány szenzációgyanús kérdést is. Én belegyalogoltam volna, de a Molnár nagyon ügyesen kihátrált a buta kérdések elől. Szóval ügyes volt. Látta valaki?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 26. 23:03 

Ez a mustgáz kicsit túl lett reagálva. Meggyőződésem, hogy nyelvbotlásról volt szó a szóvivőnél, hiszen tűzoltó nem szokta a széndioxidot a szénmonoxiddal összekeverni. De ezt követően a kommentárie, a riporter ésezt harsogta, teljesen felerősítették a szénmonoxidot. Meg a borosgazda is erről beszélt. Így már veszélyes a dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 26. 19:13 

jól roncsba kellene vágni az ilyent...

amikor leesett fehérváron a helikopter, az autókkal körbe kellet állni a maradványokat, a kiszedéskor...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kép Németországból
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 26. 16:16 
Szerkesztő

A fotós félrelöki a tűzoltót. Az a szomorú, hogy az ilyen jelenetek mindennaposak.
http://langlovagok.hu/egyeb/wasdarf_foto.jpg

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 26. 9:23 

Ismerem, nem rossz csávó, de időnként a baromságokat kell beszélnie. De hát ez a munkája.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 26. 4:59 
szikracsapkodó

csak P/20-ra reagáltam
Maaargit

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1259 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]