* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 17:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1287 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 14. 19:41 
Szent Tömlő őrzője

:?: :?:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 14. 19:18 
lángterelgető

Big Gabi!
Öröm nekünk " kis tűzoltóknak " ha a szakszervezetünk pártsemleges!
Azt miért nem feszegeted hogy 2003 és 2004 januárjában nem volt egy fillér béremelés ami kb. ötven éve nem fordult elő??????
Jövőre előre a 2,5 %-ért Gratulálok a szakszervezeteteknek!
Almera

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 14. 18:37 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Morgó !

Nekem is ez volt a szándékom, a számokkal bizonyitani akartam Konrát nyilatkozat megtévesztő állitását !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 14. 17:25 
vörös kakas réme

Üdv Gabi, Nem a számokra próbáltam felhívni a figyelmet,

hanem magára a cikkre,hogy vidéken is odafigyelnek

nagyjaink nyilatkozataira. Az egész országban ezt kellene

tenni és akkor talán nem mernének ( hülyeségeket ) igy

nyilatkozni. Üdv: MORGÓ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 13. 15:38 
Szent Tömlő őrzője

Bocs tévedtem!
Nem 31600Ft volt az ill.alap, csak 30600Ft !!

Alap+rf.+du.+éj.+vesz.pótlék.

55080+12546+6120+12240+13770 = 97756Ft, az alap szórzó:1.8

72216+12546+6120+12240+ 0 = 103122 Ft az alap szórzó: 2.36

Az alap 17130Ft-os emelkedése 31%, de az őssz az csak 5.4% volt!!

Erre vidéken jött még 0-tól kinek kinek néhány Ft!
A fővárosban más jogcimen, de az érintettek megkapták a teljes vesz. pótlékot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 13. 10:19 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Morgó!

A Konrát nyilatkozat azért nem igaz, mert a szorzó szám növekedés
70%-a lett megadva 2001. julius 1.-én!!
Példa: 1.8-as szorzó össz emelésére a tv. 0.8 pontot rendel, ennek a 0,8 pontnak a 70%-át adta meg 2001. julius 1.-én, azaz 1.8 emelkedett 2.36-ra ez Ft-ban az akkori ill. alap szerint (31600Ft) 56880 Ft-ról 74576 Ft-ra emelkedett ez 31%-os emelkedése a beosztási illetménynek ! Az egyéb illetmények nem emelkedtek! Főtörzsőrmesterre számolva du. éj. vesz. rf. pótlékot számolva 2001.julius1-je előtt :56880+12956+14220+6320+12640 = 103016Ft, julius1-je után
:74576+12956+6320+12640 = 106492Ft
: vesz.pótlék kinek kinek más ! 0-tól néhány száz esetleg néhány ezer!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 13. 2:30 
vörös kakas réme

A tűzoltó-jövedelem és a valóság
Cikkünk nyomán A szakszervezeti vezető az érem másik oldaláról
Sz. Z.

„A közbiztonságra mindig áldozni kell” címmel jelent meg november 3-án lapunk 10. oldalán interjú dr. Kontrát Károllyal, a Parlament rendészeti bizottságának alelnökével. A politikus által elmondottak közül egy kijelentést vitat a tűzoltók érdekvédelmi szervezete.

HEVES MEGYE Az említett írás elolvasása után kereste meg szerkesztőségünket Hócza György, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének (HTFSZ) szervezeti ügyvivője, aki egyébként tü. főtörzsőrmesteri rendfokozattal az egri Önkormányzati Hivatásos Tűzoltóságnál teljesít szolgálatot.

— A cikkben Kontrát úr így nyilatkozik: „A rendőrök, a határőrök, a tűzoltók illetményalapja a köztisztviselői illetményalaphoz kötődik. Ez 2001-ben egyszeri, 70 százalékos növekedést hozott számukra.” — idézte elöljáróban Hócza György. — Nos, az a bizonyos 2001-es bérfejlesztés nem egészen úgy zajlott le, ahogyan a nyilatkozatban az szerepel. Arról van szó, hogy a tűzoltóság valóban egyszeri 70 százalékos béremelkedést könyvelhetett el 2001-ben, ám mivel ugyanabban az évben az akkori belügyminiszter elvette a veszélyességi pótlékunkat, ez a növekedés igazából bércsökkenést idézett elő az állomány nagy része körében.

Hócza György 2001-ben neki átadott parancsokat is mutat. Eszerint 2001. február 14-én azt közölték vele, hogy a jogszabályi rendelkezések alapján a pótlékokkal együtt az illetménye 81 ezer 813-ról 86 ezer 796 forintra emelkedett. A 2001. augusztus 14-ei parancs értelmében viszont a teljes havi keresete 84 ezer 762 forint lett.

— Emlékezetes talán az olvasók számára is — folytatja a szervezeti ügyvivő —, hogy abban az időben perre menő vitájuk is volt a tűzoltóknak dr. Pintér Sándor belügyminiszterrel. Végül is ő úgy döntött: ha a délutános és éjszakás pótlékokra igényt tartunk, akkor a veszélyességi pótlék megszűnik. Holott a délutános és éjszakás pótlékot törvényi előírás alapján a szolgálati beosztástól függően kapták meg 2001 közepéig az ország tűzoltói.

Hócza György nem felejti el megemlíteni azt sem, hogy jelenleg sem igazán rózsás neki és kollégáinak — főleg az úgynevezett vonulós állománynak, tehát akik konkrétan a tűzoltást végzik — a helyzete. Igaz ugyan, hogy 2003. július 1-jétől a 2001-ben elvett veszélyességi pótlék felét viszszaadták nekik, ez akkor a köztisztviselői alap 22,5 százaléka volt. A másik felét idén január 1-jétől vehették fel.

— Ugyanakkor egyre több nyilatkozatban elhangzik — vetette fel az érdekvédő —, hogy íme, mekkora bérfejlesztésben részesültek a tűzoltók. Ám létezik a HTFSZ és a kormány között született írásos megállapodás, ami szerint a veszélyességi pótlék visszaállítása semmiképpen sem minősül bérfejlesztésnek! Tulajdonképpen a 4 százalék helyi pótlék megadása jelentette az idei esztendőben a tényleges bérfejlesztést számunkra.

Igencsak érthető a lánglovagok háborgása, hiszen 24–48 órás munkarendben dolgoznak, havonta 10 szolgálatot adva. Így együttesen egy hónapban 236–240 óra a munkaidejük. Ezzel szemben az átlagpolgár havi munkaideje 160 óra. Hócza György idei októberi fizetési jegyzékének tanúsága szerint 88 ezer 981 forintot utalnak át a számlájára.

— A fentiek ismeretében szeretnénk — fűzte végül hozzá Hócza György —, ha a politikusok előbb kellőképpen tájékozódnának, s megfontolnák, hogy mit nyilatkoznak, miként tájékoztatják bizonyos kérdésekről a közvéleményt. Nem egy felmérés szerint az ország legelismertebb, legelfogadottabb hivatása a tűzoltóké, éppen ezért talán megérdemeljük, hogy a valóságos tények szerepeljenek a nyilvánosság elé tárt közlésekben. A HTFSZ bármikor kész a tárgyalásokra, és a pontos tájékoztatásban is szívesen segít bárkinek a tűzoltókat érintő kérdésekben, ügyekben.
Ezt találtam a hevesmegyei hirlapban. Üdv MORGÓ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 12:42 
vízpocsékoló

Talán nyilatkozhatn a Dobson a legközelebbi Tűzvonalban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 04. 9:24 
Szent Tömlő őrzője

S mindezt az adófizetők pénzéből. Mikor akarnak kommunikálni???
Még a katasztrófa fogalma sincs érthetően, alkalmazhatóan megfogalmazva.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 03. 23:18 
lángterelgető

Mi dolgozunk, ők nyilatkoznak, és megmagyaráznak. Ők a katasztrófavédelem élharcosai!
Tragikomikus....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Médiamunka a katasztrófavédelemben
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 03. 22:26 
Szent Tömlő őrzője

Egy kis továbbképzés:
http://www.katasztrofavedelem.hu/hirek.php?id=1193

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 12:03 
vízpocsékoló

Akkor Te vagy a kilencedik, örülök neki, hogy tagja vagy.

Bár ott is lehet, hogy emberek dolgoznak és lehet hogy nagyobb elhivatottsággal mint mások a segítés terén.

Kösz

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Sajtónyilatkozatok
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 12:01 
vízpocsékoló

Üdv Mindenkinek!

Én úgy gondolom, hogy az álljon mikrofon elé aki arra felkészült.
Magyarban ki tudjuk fejezni azt,hogy köszönöm nem vagyok illetékes a níyilatkozatra.
Én is köszönöm. :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Sajtónyilatkozatok
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 21. 11:57 
vízpocsékoló

Fényképész írta:
Sziasztok!

Szerintem nem lenne rossz ötlet egy "szöveggyűjtemény", vagy valamiféle segítség egyrészről azoknak a tűzoltóknak, akik mikrofonközelbe kerülhetnek, azaz nyilatkoznak valamikor. Ebben lehetne kis segítség a tömör, pontos és szabatos nyilatkozattételre. Hogyan kell beszélni, közérthetően, de nem slamposan fogalmazni. Másrészről lehetne ilyet csinálni a sajtó munkatársainak is (nekünk), hogy ne kérdezzenek oltári hülyeségeket. Pl. a mozgássérültek is csináltak ilyen kiadványt sajtómunkásoknak, nagyon szájbarágósan, de hatékonyan elmagyarázva, hogy melyik kifejezés nem bántó és félreérthető.
Az alapvető kifejezések és módszerek leírása is beleférne pár oldalba, amit egy egyszerű nyomtatott formában vagy elektronikus úton el lehetne juttatni a szerkesztőségeknek és tűzoltóságoknak.

Lehet, hogy túl optimista vagyok, de nem kellene túl nagy erőfeszítés, és mindenki boldogabb lenne...
Üdv
:lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Sajtónyilatkozatok
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 04. 16:09 
kapacsmester

Sziasztok!

Szerintem nem lenne rossz ötlet egy "szöveggyűjtemény", vagy valamiféle segítség egyrészről azoknak a tűzoltóknak, akik mikrofonközelbe kerülhetnek, azaz nyilatkoznak valamikor. Ebben lehetne kis segítség a tömör, pontos és szabatos nyilatkozattételre. Hogyan kell beszélni, közérthetően, de nem slamposan fogalmazni. Másrészről lehetne ilyet csinálni a sajtó munkatársainak is (nekünk), hogy ne kérdezzenek oltári hülyeségeket. Pl. a mozgássérültek is csináltak ilyen kiadványt sajtómunkásoknak, nagyon szájbarágósan, de hatékonyan elmagyarázva, hogy melyik kifejezés nem bántó és félreérthető.
Az alapvető kifejezések és módszerek leírása is beleférne pár oldalba, amit egy egyszerű nyomtatott formában vagy elektronikus úton el lehetne juttatni a szerkesztőségeknek és tűzoltóságoknak.

Lehet, hogy túl optimista vagyok, de nem kellene túl nagy erőfeszítés, és mindenki boldogabb lenne...
Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

Gratulálok Te vagy a 10. olvasója az OKF honlapnak, feliratkozhatsz az OKF hírlevélre :))))))))))))))))))))))))))))).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Gyömrő
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 20. 9:32 
pernyekergető

Nem fér a fejembe, mi alapján született az OKF honlapján ez a tudósítás ma reggel/hajnalban, amikor is 250 embernek ideiglenesen el kellett hagynia otthonát:

"Tegnap este röviddel 19:30 után Gyömrőre riasztották a monori tűzoltókat: egy vegyianyag tárolóból szivárogni kezdett a veszélyes, erősen mérgező anyag, melynek következtében kóros gázok keletkeztek. Az erős szag irritálta a közelben élőket.
A tűzoltók, akik jelenleg is a tartály hűtésén dolgoznak, kihívták a Veszélyhelyzeti Felderítő Csoportot, melynek munkatársai megállapították, hogy nincs szükség a lakosság kitelepítésére.
Az eset kapcsán az orvos két embert kórházba küldött megfigyelésre. "

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 21. 19:04 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Uraim!
Újságíróval szemben az álláspontom: az sem igaz, amit kérdeznek. Ezt akkor is fenntartom, ha néhány évvel ezelőtt a ferdítésnek speciel pozitiv hatása volt személyemmel kapcsolatban... :? Ahogy a régi újságíró mondás tartja: nem az a hír, ha a kutya megharapja a postást... Az emberek borzongani akarnak, nem csak a filmekben. Az ilyen hírek hozzák a nézőket, azok a nézettséget, ez a hírdetőket, tehát a pénzt. Ilyen egyszerű. Sajna.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 20. 22:27 

Azon már nem is csodálkozom, hogy a kereskedelmi csatornák össze vissza beszélnek, tulajdonképpen mindegy, miről, csak hangulatkeltő legyen. De az MTI, aki a híreket szolgáltatja nem kevés pénzért, igazán törekedhetne arra, hogy az általa kiadott hírek pontos és lehetőleg szakszerűek legyenek. Az áramszünetről meg délután azt mondták, hogy először ők is azt gondolták, hogy a baleset miatt volt áramkimaradás, de később rájöttek, hogy nem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. máj. 20. 22:10 
vízpocsékoló

Erre az MP-re gondolsz? :D Nem értem a hírt, most a Dobson vagy az ELMÜ szóvivő helyére lépett? :?:

A Nagykőrösi úti kamionbalesetben elszabadult pótkocsi okozta a hajnali, több kerületet érintő áramszünetet Budapesten - közölte csütörtökön az MTI-vel Molnár Péter, a Tűzoltóság Országos Parancsnokságának szóvivője.
Molnár Péter tájékoztatása szerint a Nagykőrösi úti felüljárón egy kamion pótkocsija eddig ismeretlen okból lekapcsolódott, és villanyoszlopnak csapódott, majd egy szemben közlekedő kamionnak ütközött. A baleset következtében a villanyoszlop alatt futó magasfeszültségű vezeték megsérült, ezért a biztonsági rendszer kioldott. Ez okozott áramszünetet több kerületben, az áramszolgáltatás azonban azóta helyreállt - közölte a szóvivő.
Hozzátette: a műszaki mentés és az aszfaltra kiömlött több száz liter gázolaj miatt a felüljáró teljes útszélességben várhatóan csak délutánra lesz járható.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 21:29 

sziasztok!
Szerintetek M.P. ( nem a katonai rendőrség) olvassa ezt a honlapot?
kiváncsi lennék az ő véleményére sok témában .

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 21:20 
slagmester

Én "saját" tüzemről olvastam olyat (!!!) pár hónapja!!!!
...a tűzoltók nem találták a tüzet...
...kitelepítették a toronyházat...anyuka gyerekkel mezítláb télen....
Ezt több netes portál és helyi rádiók zengték. Persze felhívtam a 1-2 híroldalt, index.hu stb. mondtam nekik, én voltam a TV, engem senki sem kérdezett meghogy a hírben csak a helyszín stimmel, a többi mind hazugság. Még az időpont sem volt jó. Jó, utánanéznek, leveszik a hírt. Még mailt is írtam ide-oda. Mi történt? Semmi. És még hírdeti magát, hogy a legnagyobb netes hírújság... A szememben csak egy zugoldal.
A leírtakat a bíróságon is vállalom :lol: , és ha kell, tovább szidom ezeket a sz*r webhírmondókat...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 19:15 

Meg Pét is ott volt!
Saját füllel halott info!
ismét nem kellett csalódni a médiában!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 18:46 
Szent Tömlő őrzője

AZért ez a 30 ember eléggé elferdített adatnak tűnik, mert asszem csak Fehéráron vannak egyszerre ennyienszoliban.
Ez azért kőkomoly hozzá nem értésre vall a nevezett médiumtól.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. márc. 20. 18:12 
Szerkesztő

Nagy kiterjedésű nádastűz pusztít Székesfehérvár határában - értesült a HavriaPress. A lángok szombaton kora délután csaptak fel a Fejér megyei nagyváros és Sárkeresztes között, a 81-es főút közelében. Negyed kettő óta emiatt szinte az összes Fejér megyei tűzoltó - mintegy harminc ember - a nádastűz megfékezésén dolgozik.
Forrás: http://www.online.rtlklub.hu/hirek/belf ... 0403106488

no comment...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1287 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]